Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tibrotrippeln, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tibrotrippeln, natt
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: fredag 29 mars 2019

D21

5 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL57:219:39
2Karin HåkanssonOK Gränsen1:03:41+6:2010:43
3Emma KindbomIF Hagen1:11:34+14:1312:02
4Alma HaagOK Gränsen1:22:10+24:4913:49

H21

9 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan TörnrothHestra IF57:196:22
2Arvid BjörkTrollhättans SOK1:00:49+3:306:45
3Mats DahlénPargas IF1:00:56+3:376:46
4Oskar NymanOK Tyr1:00:58+3:396:46
5Simon LarssonSävedalens AIK1:01:09+3:506:47
6Joakim BerglundSävedalens AIK1:02:18+4:596:55
7Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:06:38+9:197:24
8Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:06:59+9:407:26
9Marcus KvarndalUlricehamns OK1:13:43+16:248:11
10Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:16:00+18:418:26
11Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:17:14+19:558:34
12Karl GellermanIF Hagen1:17:23+20:048:35
13Oscar StombergIF Hagen1:18:26+21:078:42
14Emil SvenssonHjärnarps OL1:21:29+24:109:03
15Oscar TörnrothHjobygdens OK1:21:43+24:249:04
16Daniel HåkanssonOK Gränsen1:28:25+31:069:49
17Simon BjörnehällOK Gränsen1:34:22+37:0310:29
18Gustav ÖstenssonOK Tranan1:42:05+44:4611:20
Erik Ivarsson SandbergOK Denselnej start

H21 Kort

6 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PalmérUlricehamns OK52:107:57
Ola HoltbringOK Amneej start
Oscar VagmanOK Klemmingenej start

D18

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HjertbergHestra IF42:2410:05
2Irma SvenssonOK Klyftamo50:44+8:2012:04

D16

3 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK28:327:20
2Moa SkoogIF Hagen33:58+5:268:43
3Alma AppelgrenTrollhättans SOK39:55+11:2310:15
4Julia WesthMullsjö SOK42:45+14:1310:59
5Sofie BodinAlmby IK44:34+16:0211:27
Malin KindbomIF Hagenej godkänd

H16

4 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen35:167:12
2Adam SkoglundUlricehamns OK41:56+6:408:34
3Anton KruseKFUM Örebro OK43:37+8:218:55
4Ludvig HedströmOK Skogshjortarna46:18+11:029:28
5Axel BrönnestamOK Gipen47:42+12:269:45
6Alexander JanssonOK Djerf49:20+14:0410:05
7Alfred HallqvistUlricehamns OK52:27+17:1110:43
Jacob JohanssonLidköpings VSKej start
Samuel BökeOK Skogshjortarnaej start

D16 Kort

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BackmanLidköpings VSK40:4711:49

D14

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BjörkTrollhättans SOK31:579:15
2Lisa ÖstenssonOK Tranan32:04+0:079:17
3Elsa SödervallIK Gandvik35:05+3:0810:10
4Tilda SundkvistOK Gränsen36:56+4:5910:42
5Irma WesthMullsjö SOK38:46+6:4911:14
6Ida KarlssonOK Gränsen44:36+12:3912:55
7Elsa GustafssonOK Tylöskog58:28+26:3116:56

H14

3 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo WulffOK Gränsen25:227:25
2Liam HogedalVänersborgs SK27:48+2:268:07
3Simon WesthMullsjö SOK28:24+3:028:18
4Isak SkoglundUlricehamns OK29:21+3:598:34
5Viggo HolmbergOK Tylöskog31:36+6:149:14
6Noel BengtssonOK Skogshjortarna35:38+10:1610:25
7Viktor JonhedKFUM Örebro OK37:04+11:4210:50
8August EkingeOK Motala56:53+31:3116:37
Kasper VemdalMullsjö SOKej start

D12

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia MellegårdLidköpings VSK29:3810:35
2Cornelia BerglundLidköpings VSK33:10+3:3211:50
3Sofia JonssonLidköpings VSK36:24+6:4613:00
4Evelina LindgrenLidköpings VSK40:04+10:2614:18

H12

2 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PelanderOK Djerf22:368:09
2Gabriel HogedalVänersborgs SK29:50+7:1410:46
2Melker CarlssonKFUM Örebro OK29:50+7:1410:46
4Elliott RehnGränna-Bygdens OK33:30+10:5412:05
5Alfred FärdigLidköpings VSK44:54+22:1816:12
Simon JonhedKFUM Örebro OKej start
Sebastian JonssonLidköpings VSKej start

D10

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid LindgrenLidköpings VSK21:329:24

D35

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen38:129:05
2Annika WesthMullsjö SOK38:40+0:289:12
3Emelie SvalinVänersborgs SK43:58+5:4610:28

D40

4 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK43:3710:39
2Jenny JohanssonValbo AIF45:08+1:3111:02
3Jessica HolstHjobygdens OK48:26+4:4911:50
Marita LemmingOK Skogsstjärnanej godkänd
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstadej start

H40

6 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JonhedKFUM Örebro OK51:238:01
2Magnus BertilssonOK Skogshjortarna1:00:22+8:599:25
3Jimmy LanevikOK Kullingshof1:01:08+9:459:33
4Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:05:18+13:5510:12
Patrick EricsonMullsjö SOKej start
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstadej start
Linus VictorzonMullsjö SOKej start

D45

4 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne BarkholtTrollhättans SOK32:297:56
2Johanna HallqvistUlricehamns OK47:05+14:3611:30
3Anna JanssonOK Djerf49:45+17:1612:09
4Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:05:29+33:0016:00

H45

6 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per CarlssonIF Hagen1:12:3312:01
2Tobias HaagOK Gränsen1:15:18+2:4512:29
3Tomas FridénOK Gränsen1:24:56+12:2314:05

D50

3 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonNydalens SK37:239:54
2Karin TorstenssonFalköpings AIK OK40:35+3:1210:45
3Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo41:00+3:3710:52
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna45:14+7:5111:59
5Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK45:55+8:3212:10
6Karin AnderssonIF Hagen48:33+11:1012:52

H50

5 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars KarlssonValbo AIF49:138:58
2Bo HallbergFalköpings AIK OK50:50+1:379:16
3Mats HolmbergOK Gränsen51:27+2:149:23
4Tobias Den BraverOK Gränsen53:14+4:019:42
5Lasse Karlsson-LodIstrums SK53:58+4:459:50
6Tony GustavsenIstrums SK53:59+4:469:51 Ladda ner rutt i gpx-format
7Nils GustavssonLidköpings VSK56:20+7:0710:16
8Pär NymanOK Tyr58:51+9:3810:44
9Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:00:27+11:1411:01
10Per JohanssonOK Reftele1:12:16+23:0313:11
11Johani KaronenIK Gandvik1:18:06+28:5314:15
12Anders SjöbergOK Reftele1:19:44+30:3114:32
13Stefan MusslinderFalköpings AIK OK1:25:26+36:1315:35
Johan AnderssonValbo AIFej godkänd

D55

3 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads FK36:129:36
2Anne BodinAlmby IK38:13+2:0110:08
3Hillevi ErikssonOK Linné41:04+4:5210:53
4Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog42:02+5:5011:08
5Christina BirathStenungsunds OK42:08+5:5611:10
6Ingrid KensbyOK Tyr42:19+6:0711:13
7Britta SahlinVänersborgs SK44:46+8:3411:52
8Tone HollowellOK Tyr44:59+8:4711:55
9Annette Falck LarssonVänersborgs SK47:18+11:0612:32
10Nina BejbomUddevalla OK48:13+12:0112:47
11Kerstin OhlssonHaninge SOK48:54+12:4212:58
12Kerstin TjernlundOK Vilse 8749:14+13:0213:03
13Ann-Sofie HultsvedOK Tyr54:53+18:4114:33

H55

5 060 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LundOK Linné43:568:40
2Jan HanssonStenungsunds OK46:30+2:349:11
3Andres LaasOK Skogshjortarna47:30+3:349:23
4Pedro LundqvistLinköpings OK48:01+4:059:29
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna51:28+7:3210:10
6Bo GustafssonOK Tylöskog52:04+8:0810:17
7Fredrik BarrulfOK Tyr52:43+8:4710:25
8Lars AnderssonOK Tyr54:07+10:1110:41
9Nils-Olof LarssonVänersborgs SK56:26+12:3011:09
10Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK58:45+14:4911:36
11Per AnderssonUlricehamns OK1:01:37+17:4112:10
12Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:04:25+20:2912:43
13Leif SandahlOK Tyr1:07:37+23:4113:21
14Klas LindgrenVästerås SOK1:17:15+33:1915:16
15Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:25:31+41:3516:54
Mats KensbyOK Tyrej godkänd
Jörgen BatzSkarpnäcks OLej start

D60

3 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen32:019:31
2Jane JohanssonIstrums SK32:44+0:439:44
3Kerstin AnderssonRyda SK42:27+10:2612:38
4Elisabeth ÖströmOK Tyr47:26+15:2514:07
5Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK47:50+15:4914:14
6Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL48:25+16:2414:24
7Marite ÅkerströmSOK Träff1:02:16+30:1518:31

H60

4 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK35:517:58
2Mats WelanderOK Djerf38:30+2:398:33
3Thomas SvenssonMotala AIF OL38:58+3:078:39
4Sören JonssonNydalens SK41:39+5:489:15
5Urban LarssonOK Gipen46:56+11:0510:25
6Johan LindgrenIF Hagen47:43+11:5210:36
7Tore TjernlundOK Vilse 8748:16+12:2510:43

D65

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica MartinssonOK Tranan35:2712:10
2Gunilla HogedalVänersborgs SK42:20+6:5314:32
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Britt-Marie AnderssonOK Amneej start

H65

4 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HogedalVänersborgs SK41:239:51
2Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro42:51+1:2810:12
3Roland SvenssonOK Skogsstjärnan45:23+4:0010:48
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK45:53+4:3010:55
5Yngve NilssonOK Gipen46:29+5:0611:04
6Sten OlssonOK Klyftamo47:52+6:2911:23
7Nils-Olof BodinAlmby IK48:07+6:4411:27
8Tommy WesterbergIF Hagen48:26+7:0311:31
9Hans Andersson StrinningUddevalla OK50:16+8:5311:58
10Olov ÖströmOK Tyr54:07+12:4412:53
11Björn PetterssonUlricehamns OK58:27+17:0413:55
12Gunnar BejbomUddevalla OK1:00:12+18:4914:20
13Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:01:26+20:0314:37
14Anders GunnarssonSurahammars SOK1:04:30+23:0715:21
15Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:05:22+23:5915:33
16Hans TuvessonIF Hagen1:07:20+25:5716:01
Kent IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd
Tommy HoltbringOK Amneej start
Ingvar AnderssonOK Amneej start

H70

3 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren36:209:54
2Bertil KarlssonHjobygdens OK38:42+2:2210:32
3Torgny PetterssonVästerviks OK39:12+2:5210:40
4Håkan OlssonHjobygdens OK39:14+2:5410:41
5Kent JogelandIK Ymer42:29+6:0911:34
6Jonas LarssonOK Kullingshof46:05+9:4512:33
7Hans-Gösta BernhardMariestads FK48:26+12:0613:11
8Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo51:04+14:4413:54
9Karl Evert SvenssonIF Hagen55:44+19:2415:11
10Christer GillenäsKristinehamns OK59:18+22:5816:09
11Per GranevikJönköpings OK1:02:42+26:2217:05
12Leif Magne EggestadBodø & Omegn IF Orientering1:08:49+32:2918:45

D75

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK50:5217:28
2Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK53:56+3:0418:32
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK56:01+5:0919:14

H75

3 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna33:219:55
2Lars-Erik NilssonMariestads FK40:16+6:5511:59
3Lennart HöijeOK Skogsstjärnan44:28+11:0713:14
4Lars WahlströmIstrums SK45:47+12:2613:37
5Stig IsraelssonOK Tylöskog47:03+13:4214:00
6Folke DahlénLidköpings VSK49:03+15:4214:35
7Göran RubendahlOK Skogshjortarna54:25+21:0416:11
8Ingemar LindblomOK Orinto1:02:08+28:4718:29
9Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:03:30+30:0918:53
10Erland LingJönköpings OK1:05:16+31:5519:25
11Gunnar BrystHjobygdens OK1:20:32+47:1123:58
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Lars-B LarssonOK Tyrej start
Åke NordbergOK Klyftamoej start

D80

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:07:4923:18

H80

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar HolmbergIF Hagen44:5115:24
2Kjell PerssonMariestads FK53:36+8:4518:25
3Arvo HyvönenSkattkärrs SOK59:33+14:4220:27

Inskolning

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Amanda JonssonLidköpings VSKfullföljt

U1

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna KvarndalUlricehamns OK30:4314:33
2Mio KvarndalUlricehamns OK37:48+7:0517:54

U2

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald CarlssonKFUM Örebro OK21:409:27
2Tilda AlmqvistLidköpings VSK30:30+8:5013:19

Öppen 1

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LindblomOK Orinto37:4316:28

Öppen 3

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arek MilevaTidaholm SOK Sisu33:5312:06
2Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu33:56+0:0312:07
3Klara NilssonHestra IF33:57+0:0412:07
4Britt GunnarssonKristinehamns OK35:55+2:0212:49
5Gunnel GillenäsKristinehamns OK35:57+2:0412:50
6Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK41:37+7:4414:51
7Siri RehnGränna-Bygdens OK43:53+10:0015:40
8Ulrika EnerothTidaholm SOK Sisu55:01+21:0819:38
9Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:03:40+29:4722:44
10Lillemor HallinOK Landehof1:05:05+31:1223:14

Öppen 5

3 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats TofténIdrottsveteranerna31:529:14
2Pär-martin JärhedSOK Träff33:57+2:059:50
3Hanna NilssonHestra IF35:23+3:3110:15
3Morgan NilssonHestra IF35:23+3:3110:15
5Fredrika ErikssonRyda SK38:48+6:5611:14
6Kiril MilevTidaholm SOK Sisu44:46+12:5412:58
7Hans AnderssonIK Gandvik52:45+20:5315:17
8Maria KarlssonHjobygdens OK1:04:11+32:1918:36
9Emil SjöholmKlubblös1:15:47+43:5521:57

Öppen 7

3 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HanssonOK Djerf36:039:49
2Mattias BerglundLidköpings VSK37:25+1:2210:11
3Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu40:58+4:5511:09
4Camilla KruseKFUM Örebro OK43:03+7:0011:43
5Johanes JakobssonTidaholm SOK Sisu43:20+7:1711:48
6Tommy RoosFalköpings AIK OK44:23+8:2012:05
7Mikael MellegårdLidköpings VSK45:22+9:1912:21
8Dennis RoosSOK Träff46:49+10:4612:45
9Frida KjellmanLidköpings VSK47:28+11:2512:56
10Torgny PetterssonMarkbygdens OK47:53+11:5013:02
11Håkan HåkanssonOK Gränsen54:03+18:0014:43
12Sari HåkanssonOK Gränsen56:06+20:0315:17
13Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu1:08:57+32:5418:47

Öppen 8

4 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SödervallIK Gandvik35:098:22
2Mikael PetterssonIK Gandvik38:14+3:059:06
3Anders PelanderOK Djerf42:25+7:1610:05
4Amanda JanssonOK Djerf52:18+17:0912:27
5Mattias FärdigLidköpings VSK52:58+17:4912:36
6Stefan IsakssonOK Kullingshof58:22+23:1313:53
7Lars MelanderLidköpings VSK59:17+24:0814:06

Öppen 9

6 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LööfOK Kullingshof1:02:189:44
2Hans-olof CarlssonKlubb lös1:29:14+26:5613:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser