Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO-cupen 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO-cupen 4
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: onsdag 15 augusti 2018

Kort

3 560 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas BlomérGotlands Bro OK26:157:22
2Leif SvangrenGotlands Bro OK30:37+4:228:36
3Josef NygrenVisborgs OK33:13+6:589:19
4Oscar BromanVisborgs OK33:15+7:009:20
5Nellie LeveauGotlands Bro OK37:32+11:1710:32
6Vincent SchollerVisborgs OK43:33+17:1812:13
7Armin SchollerVisborgs OK43:36+17:2112:14
8Lukas RosbergVisborgs OK44:03+17:4812:22
9Alva Lindh SporreVisborgs OK47:44+21:2913:24
10Neo CederqvistVisborgs OK47:46+21:3113:25
11Adam UllbergSvaide Roma SOK1:00:08+33:5316:53
Anders BlomérGotlands Bro OKej godkänd
Birgitta EkvallVisborgs OKej godkänd

Mellan

7 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PetterssonGotlands Bro OK57:508:08
2Svante EkvallVisborgs OK1:00:58+3:088:34
3Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:02:01+4:118:43
4Stig DahlVisborgs OK1:02:55+5:058:50
5Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:09:53+12:039:49
6Johan MalmerSvaide Roma SOK1:14:27+16:3710:28
7Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK1:14:33+16:4310:29
8Sten SvangrenIFK Mora OK1:15:28+17:3810:36
9Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:16:02+18:1210:41
Olle SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Anna BäckstädeVisborgs OKej godkänd

Lång

9 820 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats SigalitGotlands Bro OK50:535:10
2Felix BäckstädeVisborgs OK52:02+1:095:17
3Kurt LöfgrenGotlands Bro OK52:45+1:525:22 Ladda ner rutt i gpx-format
4Mattias ÖsterdahlVisborgs OK54:51+3:585:35
5Brent KeyGotlands Bro OK56:09+5:165:43
6Erik LöfgrenGotlands Bro OK57:16+6:235:49
7Göran KimellGotlands Bro OK1:00:15+9:226:08
8Anders FarindenKlubblös1:01:11+10:186:13
9Johan BergiusVisborgs OK1:02:40+11:476:22
10Stefan HellströmVisborgs OK1:04:46+13:536:35
11Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:05:14+14:216:38
12Ulf NilssonGotlands Bro OK1:08:35+17:426:59
13Håkan LundbergSvaide Roma SOK1:15:01+24:087:38
14Birgitta HjerthénGotlands Bro OK1:15:17+24:247:39
15Albin Lindh SporreVisborgs OK1:19:21+28:288:04
16Janne LindbyGotlands Bro OK1:26:51+35:588:50
17Karin BengtssonVisborgs OK1:29:59+39:069:09
18Gunnar HallströmVisborgs OK1:33:50+42:579:33
Anki HallströmSvaide Roma SOKej godkänd
Jonas PetterssonGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser