Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trosa Skogslopp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trosa Skogslopp
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: onsdag 1 maj 2019

D21

4 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica GustafssonIFK Lidingö SOK32:157:10
2Kristin HylanderNyköpings OK35:44+3:297:56
3Johanna ÖbergOK Hällen36:16+4:018:03
4Julia DavidssonÄrla IF43:02+10:479:33
5Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF43:20+11:059:37
6Karin LundbergTullinge SK44:11+11:569:49
7Diana SoldaggOK Klemmingen45:37+13:2210:08
8Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK46:35+14:2010:21
9Šárka HnilicováKVS Šumperk50:01+17:4611:06
10Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK55:49+23:3412:24
11Hana JanuKVS Šumperk1:04:10+31:5514:15
12Petra VahalováKVS Šumperk1:08:21+36:0615:11
Stina GranefeltOK Tyrej start

H21

5 120 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF32:416:23
2Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF33:42+1:016:34
3Erik ÅhlinLånghundra IF34:59+2:186:49
4Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK35:34+2:536:56
5Lars SoldaggOK Klemmingen36:29+3:487:07
6Jakob JanssonJärla Orientering37:32+4:517:19
7Zdenek RajnošekKVS Šumperk37:42+5:017:21
8Vojtech VozdaKVS Šumperk38:11+5:307:27
9Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF38:43+6:027:33
10Carl PramlidOK Klemmingen38:57+6:167:36
11Tobias KjellOK Hällen40:18+7:377:52
12Henrik SandénSträngnäs-Malmby OL40:23+7:427:53
13Oskar GustafssonCentrum OK41:57+9:168:11
14Zdenek JanuKVS Šumperk42:08+9:278:13
15Emil AnderssonTullinge SK42:22+9:418:16
16Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF42:39+9:588:19
17Marcus WiklundStora Tuna OK45:27+12:468:52
18Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF46:15+13:349:01
19Mattias IvaresOK Södertörn48:14+15:339:25
20Ulf HylanderNyköpings OK51:24+18:4310:02
21David WinnerstamOK Klemmingen2:13:49+1:41:0826:08
Joachim WansölinOK Ravinenutgått

D20

3 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja KindlundOK Tranan35:119:09
2Linnéa GustafssonOK Hällen45:17+10:0611:47
3Heidi ForsOK Grip1:12:20+37:0918:50

D18

3 840 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ella StenilsOK Hällenej start
Malin BierfeldtÄrla IFej start

H18

4 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl LundinOK Hällen30:247:07
2Melker LundinOK Hällen31:59+1:357:29
3Arvid WesterbergOK Kolmården32:36+2:127:38
4Casper HedarOK Tor37:11+6:478:42
5Joel Aristondo MagnussonOK Tor37:22+6:588:45
6Isak AnängenNyköpings OK37:43+7:198:49
7František HeclKVS Šumperk40:38+10:149:30
8Martin ŠafárKVS Šumperk40:56+10:329:35
9Antonín BabištaKVS Šumperk1:04:45+34:2115:09
10Anton BörjessonOK Måsen1:22:40+52:1619:21
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

D16

3 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JardingNyköpings OK32:469:07
2Caroline GuttkeNyköpings OK32:50+0:049:08
3Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF33:28+0:429:19
4Meja AleniusNyköpings OK36:45+3:5910:14
5Elsa LinderOK Hällen37:25+4:3910:25
6Felicia von LindernÅkers IF38:37+5:5110:45
7Emma WesterlundNyköpings OK42:44+9:5811:54
8Katja GustafssonNyköpings OK48:49+16:0313:35
9Lina HolmqvistOK Tor58:15+25:2916:13
10Frida GustavssonOK Tor1:16:43+43:5721:22
11Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF1:19:53+47:0722:15
12Tilde WickströmOK Tor1:20:44+47:5822:29
Alice EkNyköpings OKej start

H16

3 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen23:516:23
2Edvin HellstenNyköpings OK24:06+0:156:27
3Kasper LagerströmNyköpings OK25:54+2:036:56
4Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF27:53+4:027:28
5Viktor FröbergOK Tor28:37+4:467:40
6Andreas HolmqvistNyköpings OK30:16+6:258:06
7Sverre RöjgårdOK Kolmården32:54+9:038:49
8Axel LindgrenNyköpings OK37:48+13:5710:08
9Prokop PattermanKVS Šumperk40:08+16:1710:45
10Oscar EkenborgNyköpings OK42:42+18:5111:26
11Emil HelanderTullinge SK49:50+25:5913:21
12William VuorinenOK Tor51:16+27:2513:44
Štepán StrykKVS Šumperkej godkänd
Sven SjöqvistOK Måsenutgått
Gustav NorbergNyköpings OKej start

D16 Kort

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda JanssonOK Klemmingen49:4415:15

H16 Kort

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak SöderblomNyköpings OK42:4713:07

D14

3 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cajsa AleniusNyköpings OK24:557:38
2Hanna AnängenNyköpings OK29:16+4:218:58
3Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF29:26+4:319:01
4Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF31:28+6:339:39
5Lovis HellstenNyköpings OK32:32+7:379:58
6Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF37:19+12:2411:26
7Julia AnderssonOK Tor37:20+12:2511:27
8Filippa GuttkeNyköpings OK40:40+15:4512:28
9Miriam GustafssonNyköpings OK44:24+19:2913:37
10Adele PalmqvistNyköpings OK1:12:48+47:5322:19
11Malva Habana LindénOK Klemmingen1:13:16+48:2122:28
12Vilma JohanssonOK Hällen1:13:27+48:3222:31
13Tilda LarssonOK Klemmingen1:21:02+56:0724:51

H14

3 260 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK25:007:40
2Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF25:30+0:307:49
3Emil ClashammarNyköpings OK35:45+10:4510:57
4Anders PeterssonNyköpings OK37:56+12:5611:38
5Erik KindlundOK Tranan42:23+17:2313:00
6Melker BerggrenNyköpings OK42:32+17:3213:02
7Axel Björnberg FärdigNyköpings OK44:00+19:0013:29
8Sebastian SjöqvistOK Måsen44:28+19:2813:38
9Rasmus HedarOK Tor46:20+21:2014:12
10Ludvig HedinNyköpings OK46:47+21:4714:21
11Lukáš TomanekKVS Šumperk49:18+24:1815:07
12Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF49:39+24:3915:13
13Wilhelm TengrothOK Måsen52:41+27:4116:09
14Melker KronqvistOK Klemmingen53:50+28:5016:30
15Rasmus ÖbergOK Hällen54:01+29:0116:34
16Victor JacobsenOK Måsen56:03+31:0317:11
17Tryggve StraussNyköpings OK1:05:22+40:2220:03
18Nils HolmnäsOK Klemmingen1:30:41+1:05:4127:49
Emanuel ErikssonNyköpings OKej start
Albin StenssonNyköpings OKej start

D14 Kort

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WesterlundNyköpings OK1:02:1123:44
Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFutgått
Ylva LidehnNyköpings OKutgått

H14 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NordinTrosabygdens OK1:47:1940:57

D12

2 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Molly EliassonNyköpings OK32:5512:33
2Nike RinaldoOK Tor37:18+4:2314:14
3Elvira LindstenNyköpings OK38:45+5:5014:47
4Evelina PeterssonNyköpings OK42:54+9:5916:22
5Alma WesselLänna IF52:05+19:1019:52
6Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF54:40+21:4520:51
7Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:00:27+27:3223:04
8Elma StraussNyköpings OK1:07:15+34:2025:40
9Alba BårströmOK Klemmingen1:15:28+42:3328:48
10Emilia AnderssonOK Tor1:18:10+45:1529:50

H12

2 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GranefeltOK Tyr24:219:17
2Valdemar HamiltonNyköpings OK26:27+2:0610:05
3Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL40:28+16:0715:26
4August JacobsenOK Måsen42:37+18:1616:15
5Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK46:56+22:3517:54
6Isac LidehnNyköpings OK1:00:09+35:4822:57
7Neo BergNyköpings OK1:04:17+39:5624:32
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Jonah StenilsOK Hällenutgått
Gustav HjelmOK Måsenutgått

D12 Kort

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF58:1727:37

D10

2 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig SoldaggOK Klemmingen1:13:2234:46
2Rickelina LexellOK Klemmingen1:17:12+3:5036:35
3Molly GullquistOK Klemmingen1:21:36+8:1438:40
Livia NöremarkTrosabygdens OKej godkänd
Thea BårströmOK Klemmingenutgått

H10

2 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor PalmqvistNyköpings OK21:4310:17
2Emil ÖbergOK Hällen22:13+0:3010:31
3Jonathan PeterssonNyköpings OK24:35+2:5211:39
4Tage LindstenNyköpings OK25:50+4:0712:14
4Alfred WesselLänna IF25:50+4:0712:14
6Olle GranefeltOK Tyr26:42+4:5912:39
7Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK28:25+6:4213:28
8Melker ClashammarNyköpings OK30:34+8:5114:29
9Martin GullquistOK Klemmingen32:52+11:0915:34
10Sigge RinaldoOK Tor36:21+14:3817:13
11Sixten NordinOK Hällen36:49+15:0617:26
12Sebastian LejonedNyköpings OK39:23+17:4018:39
13Loke ZeinowOK Hällen42:15+20:3220:01
14Lukas KaragiannisTrosabygdens OK43:29+21:4620:36
15August HedinNyköpings OK58:28+36:4527:42
16Damian Shewket Tofiq KareliussoOK Hällen1:01:00+39:1728:54
Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Oscar AxelssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D40

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ÖbergOK Hällen36:549:36
2Linda RinaldoOK Tor38:29+1:3510:01
3Sandra EdhagerNyköpings OK41:51+4:5710:53
4Sofia SundströmTullinge SK43:45+6:5111:23
5Malin PilvingeOK Kolmården48:10+11:1612:32
6Elinor LindstenNyköpings OK52:19+15:2513:37
7Karin PalmqvistNyköpings OK55:05+18:1114:20

H40

4 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OF31:287:22
2Petr TurczerKVS Šumperk33:47+2:197:54
3Anders FröbergOK Tor35:56+4:288:24
4Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF39:25+7:579:13
5Erik HellstenNyköpings OK40:12+8:449:24
6Fredrik EkenborgNyköpings OK44:21+12:5310:23
7Tomas ÖbergOK Hällen45:22+13:5410:37
8Emil AnderssonLänna IF46:18+14:5010:50
9Miloš HeclKVS Šumperk55:58+24:3013:06

D45

3 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF28:088:33
2Ulrika KindlundOK Tranan29:05+0:578:50
3Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF31:25+3:179:32
4Eva HallOK Tor40:09+12:0112:12
5Anette LarssonOK Tor40:42+12:3412:22
6Helen MagnussonOK Tor50:09+22:0115:14
7Gabriela HudosováKVS Šumperk50:30+22:2215:20
8Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF54:35+26:2716:35
9Anna WolgastSnättringe SK55:43+27:3516:56
Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Marika Nylund EkNyköpings OKej start
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

4 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PerssonIFK Enskede32:587:43
2Magnus JohanssonNyköpings OK32:59+0:017:43
3Daniel TomanekKVS Šumperk34:34+1:368:05
4Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF34:50+1:528:09
5Henrik AnängenNyköpings OK35:27+2:298:18
6Mats GustafssonNyköpings OK44:16+11:1810:22
7Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF50:17+17:1911:46
8Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF52:34+19:3612:18
9Jaroslav KašparKVS Šumperk57:36+24:3813:29

D50

3 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF29:539:04
2Monica GustafssonEskilstuna OL32:48+2:559:58
3Marie HedarOK Tor33:17+3:2410:06
4Charlotta GibergHellas Orientering33:21+3:2810:08
5Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF35:16+5:2310:43
6Kristina ForsOK Grip39:35+9:4212:01
7Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF43:54+14:0113:20
8Eva-Lena NilssonNyköpings OK45:29+15:3613:49
9Lena BrobergSnättringe SK50:18+20:2515:17
10Anna EkSödertälje-Nykvarn OF51:25+21:3215:37
11Monica CarlssonNyköpings OK52:00+22:0715:48
12Kristina MarteliusAttunda OK53:12+23:1916:10
13Karin LinderOK Hällen55:27+25:3416:51
14Ann JärplingOK Klemmingen1:00:40+30:4718:26
15Marie BjörklundEskilstuna OL1:01:40+31:4718:44
16Karin von KronhelmOK Måsen1:03:23+33:3019:15
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OFej start

H50

3 840 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK26:476:58
2Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF26:54+0:077:00
3Mikael WesterbergOK Kolmården27:55+1:087:16
4Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF29:26+2:397:39
5Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK31:00+4:138:04
6Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:55+5:088:18
7Håkan OlofssonÄrla IF32:18+5:318:24
8Pär EricsonNyköpings OK33:10+6:238:38
9Kenneth JönssonTullinge SK35:13+8:269:10
10Erik BerggrenTullinge SK35:27+8:409:13
11Kent BörjessonOK Måsen36:01+9:149:22
12Arne JanssonOK Klemmingen36:18+9:319:27
13Henrik OlssonOK Tor37:12+10:259:41
14Peter ForsOK Grip38:19+11:329:58
15Björn AxelssonTullinge SK38:54+12:0710:07
16Thomas von KronhelmOK Måsen41:04+14:1710:41
17Johan ScherlinNyköpings OK52:19+25:3213:37
18Göran IvarezOK Södertörn53:05+26:1813:49
19Daniel HelanderTullinge SK53:29+26:4213:55
20Nils EklöwOK Södertörn1:08:45+41:5817:54
21Patrick HolmqvistNyköpings OK1:11:10+44:2318:31
Stefan CarlssonOK Klemmingenej start
Nils LinderOK Hällenej start

D55

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK32:379:54
2Mona BierfeldtÄrla IF34:51+2:1410:35
3Eva SvanbergJärfälla OK45:06+12:2913:42
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OKutgått

H55

3 840 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SundqvistTullinge SK28:507:30
2Mikael KindbornOK Hällen29:48+0:587:45
3Per BacklundOK Södertörn30:03+1:137:49
4Ulf KallhaugeSnättringe SK30:15+1:257:52
5Dan NilssonNyköpings OK33:09+4:198:37
6Göran HellgrenOK Södertörn35:03+6:139:07
7Thomas JanssonOK Roslagen37:18+8:289:42
8Johan HammarströmOK Måsen37:25+8:359:44
9Jörgen BatzSkarpnäcks OL37:51+9:019:51
10Per CarlssonNyköpings OK38:27+9:3710:00
11Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF39:33+10:4310:17
12Mikael SundqvistTullinge SK40:18+11:2810:29
13Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK41:30+12:4010:48
14Jan ViklundVästerås SOK44:05+15:1511:28
15Stefan MarteliusAttunda OK51:50+23:0013:29
16Karri LindellOK Måsen57:38+28:4815:00
Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Thomas CallebergSnättringe SKutgått
Kennet OlanderTullinge SKej start
Staffan ZillingOK Södertörnej start
Mats HallNyköpings OKej start

D60

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK26:0610:11
2Pia-Lena PutkonenTullinge SK29:28+3:2211:30
3EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF29:56+3:5011:41
4Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF34:05+7:5913:18
5Helena BachmanTäby OK36:47+10:4114:22
6Annika DavidssonOK Klemmingen45:59+19:5317:57
Monika LarssonSkarpnäcks OLej godkänd
Vivianne AxtonOK Klemmingenej start

H60

3 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK25:227:42
2Claes GustafssonOK Södertörn34:15+8:5310:24
3Gunnar SvanbergJärfälla OK35:22+10:0010:44
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL36:53+11:3111:12
5Tomas AnderssonOK Tor37:11+11:4911:18
6Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF44:45+19:2313:36
7Ove ErikssonNyköpings OK1:04:21+38:5919:33
8Zdenek JanuKVS Šumperk1:08:48+43:2620:54
Peter KarlbergSnättringe SKej start
Stefan GustafssonOK Hällenej start

D65

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordwallOK Kolmården31:4512:24
2Titti BergendahlOK Måsen33:17+1:3213:00
3Mona ForsbergNyköpings OK33:32+1:4713:05
4Monica SvärdOK Klemmingen34:09+2:2413:20
5Kerstin SvenskOK Hällen38:31+6:4615:02
6Lena AlshedenIFK Enskede41:56+10:1116:22
7Catharina JohanssonOK Kolmården1:09:12+37:2727:01

H65

3 290 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK28:178:35
2Ingemar GardSöders-Tyresö30:35+2:189:17
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF31:15+2:589:29
4Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF32:26+4:099:51
5Peter RasmussenNyköpings OK32:48+4:319:58
6Sten ÅhlinOK Måsen36:19+8:0211:02
7Anders KarlssonTullinge SK39:39+11:2212:03
8Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF41:37+13:2012:38
9Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF42:58+14:4113:03
10Christer NordströmOK Älvsjö-Örby45:07+16:5013:42
11Göran DavidssonOK Klemmingen1:02:10+33:5318:53
Mats GärlingStjärnhovs OK 65ej godkänd
Per MolinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Knut-Åke HallebroOK Klemmingenej start

D70

2 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK32:3812:50
2Ulla LindellOK Hällen35:00+2:2213:46
3Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF39:36+6:5815:35
4Vivianne HolgerssonOK Måsen43:20+10:4217:03
5Margareta JönssonÅkers IF48:34+15:5619:07
6Sonja JedarÅkers IF48:38+16:0019:08

H70

3 160 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK26:338:24
2Stig LandstorpOK Tor31:24+4:519:56
3Ingemar LarssonTullinge SK32:14+5:4110:12
4Rolf KarlssonOK Hällen32:24+5:5110:15
5Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL32:31+5:5810:17
6Göran ForsbergNyköpings OK34:40+8:0710:58
7Anders GärderudIFK Lidingö SOK34:55+8:2211:02
8Kurt Håkan AnderssonOK Tor35:49+9:1611:20
9Håkan AlderudNyköpings OK35:50+9:1711:20
10Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF38:00+11:2712:01
11Curt KarlssonNyköpings OK40:57+14:2412:57
12Olle ArmanNyköpings OK41:23+14:5013:05
13Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF43:45+17:1213:50
14Göran SvärdOK Klemmingen44:29+17:5614:04
15Ove JohanssonOK Kolmården45:47+19:1414:29
16Hans GustavssonNyköpings OK46:58+20:2514:51
17Bo NorbäckTullinge SK48:03+21:3015:12 Ladda ner rutt i gpx-format
18Roger HolmbergNyköpings OK48:29+21:5615:20
19Inge SundströmNyköpings OK49:24+22:5115:37
20Anders HasselboOK Måsen52:44+26:1116:41
21Klas LangelsSkarpnäcks OL53:23+26:5016:53
22Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK1:04:55+38:2220:32
23Christer SvenssonNyköpings OK1:25:14+58:4126:58
Hans HolgerssonOK Måsenutgått
Åke LewanderSkarpnäcks OLej start
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej start

D75

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta TidmanOK Kolmården40:1918:14
2Anita JohanssonOK Tor45:34+5:1520:37
3Barbro CedérusSnättringe SK48:07+7:4821:46
4Solveig TjernbergSödertälje IF48:22+8:0321:53

H75

3 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK35:5411:21
2Kjell AnderssonEskilstuna OL36:50+0:5611:39
3Bengt JönssonÅkers IF38:40+2:4612:14
4Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF42:30+6:3613:26
5Lars JohanssonOK Tor44:01+8:0713:55
6Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF45:12+9:1814:18
7Sverre JonssonOK Ravinen47:33+11:3915:02
8Kjell JohanssonNyköpings OK47:53+11:5915:09
9Leif HermundstadSnättringe SK48:31+12:3715:21 Ladda ner rutt i gpx-format
10Sven-Arne NilssonOK Klemmingen53:54+18:0017:03
Arne KarlssonOK Torej start

D80

2 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK31:5814:27
2Britt ErikssonHammarby IF OF37:16+5:1816:51
3Gunnel JunegardOK Södertörn43:56+11:5819:52
4Gunvor GranathNynäshamns OK45:55+13:5720:46
5Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:01:42+29:4427:55
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Harriet KarlssonOK Griputgått

H80

2 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK35:0313:47
2Sune LindellOK Hällen36:36+1:3314:24
3Lars CedérusSnättringe SK39:07+4:0415:24
4Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK41:06+6:0316:10
5Sture NilssonStockholmspolisens IF OF50:37+15:3419:55
Lennart KarlssonOK Gripej godkänd

H85

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF30:2513:45
2Alf LundkvistOK Tor38:04+7:3917:13
3Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK44:28+14:0320:07
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby46:29+16:0421:01

Inskolning

1 930 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Novalie AxelssonSödertälje-Nykvarn OF32:5617:03
2Elin BeijarOK Hällen44:15+11:1922:55
3Sam BergNyköpings OK41:46+8:5021:38
4Ebba BjerkeNyköpings OK42:11+9:1521:51
5Julia HagerstedtSödertälje-Nykvarn OF35:08+2:1218:12
6Oliver JohanssonNyköpings OK24:54+-8:0212:54
7Hanna KarlssonOK Hällen39:48+6:5220:37
8Isak MuhrbeckTrosabygdens OK42:14+9:1821:52
9Buster NordinOK Hällen34:39+1:4317:57
10Lilja Regner EdhagerNyköpings OK32:32+-0:2416:51
11Lova SchulzeOK Hällen33:21+0:2517:16
12Lilja Shewket Tofiq KareliussoOK Hällen35:41+2:4518:29
13Ludwig TengkvistTrosabygdens OK39:12+6:1620:18
Line ÖbergOK Hällen45:20+12:2423:29
Ingalisa ÖbergOK Hällen44:07+11:1122:51
Arvin ZeinowOK Hällen34:22+1:2617:48
Love von LindernÅkers IFdiskvalificerad

U1

1 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke ÅhlinLånghundra IF19:3910:10
2Elias ÖbergOK Hällen20:10+0:3110:26
2Lukas ÖbergOK Hällen20:10+0:3110:26
4Axel StridTrosabygdens OK21:15+1:3611:00
5Moa PilvingeOK Kolmården26:26+6:4713:41
6Theo AleniusNyköpings OK26:49+7:1013:53
7Axel GustafssonNyköpings OK26:56+7:1713:57
8Teodor BjerkeNyköpings OK32:13+12:3416:41
9Cesar Regner EdhagerNyköpings OK32:16+12:3716:43
10Algot StenssonNyköpings OK32:20+12:4116:45
11Stella KaragiannisTrosabygdens OK32:27+12:4816:48
12Love KnutssonTrosabygdens OK33:07+13:2817:09
13Theodor LexellOK Klemmingen34:28+14:4917:51
14Noa MuhrbeckTrosabygdens OK34:42+15:0317:58
15Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK35:21+15:4218:18
16Agaton SoldaggOK Klemmingen35:22+15:4318:19
17Björn SjölanderTrosabygdens OK36:40+17:0118:59
18Liv StällbergTullinge SK36:47+17:0819:03
19Vera StällbergTullinge SK36:50+17:1119:05
Ivar JonssonTrosabygdens OKutgått

U2

2 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar ErikssonOK Måsen26:4211:48
2Melvin JohanssonOK Hällen28:31+1:4912:37
2Albin JohanssonOK Hällen28:31+1:4912:37
4Wilmer ThedvallTrosabygdens OK31:13+4:3113:48
5Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF31:31+4:4913:56
6Alfons StenilsOK Hällen32:40+5:5814:27
7Astrid HamiltonNyköpings OK34:05+7:2315:04
8Arvid HenleyTrosabygdens OK35:59+9:1715:55
9Siri CarlssonSödertälje-Nykvarn OF37:30+10:4816:35
10Alicia HögforsTrosabygdens OK39:52+13:1017:38
11Ilse KronqvistOK Klemmingen41:00+14:1818:08
12Siri SpångNyköpings OK42:34+15:5218:50
13Märta StraussNyköpings OK52:42+26:0023:19
14Saga LexellOK Klemmingen55:12+28:3024:25
15Maja DahlgrenNyköpings OK58:27+31:4525:51
16William TengkvistTrosabygdens OK1:05:07+38:2528:48
17Edwin KarlmanÅkers IF1:12:15+45:3331:58

Öppen motion 1

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma KjellbergSödertälje-Nykvarn OF28:2512:34
2Tage KjellbergSödertälje-Nykvarn OF49:35+21:1021:56
3Sara PlattJärla Orientering50:51+22:2622:30
4Alexander MagnvallOK Södertörn1:27:28+59:0338:42

Öppen motion 3

2 940 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ÅhlinLånghundra IF41:0813:59
2Kjell TunellKlubblös46:14+5:0615:43
3Tuva Karlsson-SandbergOK Hällen46:17+5:0915:44
4Jonas KarlssonOK Hällen46:28+5:2015:48
5Robin RotticciSödertälje-Nykvarn OF51:43+10:3517:35
6Lisa WieslanderTrosabygdens OK51:48+10:4017:37
7Teresia LidehnNyköpings OK56:01+14:5319:03
8Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF56:25+15:1719:11
9Linnea GullquistOK Klemmingen57:02+15:5419:23
10Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF59:27+18:1920:13
11Anita OttossonNyköpings OK1:00:43+19:3520:39
12Ann-Christine EkNyköpings OK1:04:36+23:2821:58
13Jessika PeterssonNyköpings OK1:07:37+26:2922:59
14Kerstin AnderssonOK Hällen1:08:26+27:1823:16
15Katarina SternerOK Klemmingen1:09:10+28:0223:31
16Christina ÖbergOK Hällen1:24:39+43:3128:47
17Joke RotticciSödertälje-Nykvarn OF1:28:21+47:1330:03
18Carina LIndénOK Klemmingen1:38:44+57:3633:34
19Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:46:18+1:05:1036:09
20Anita AnderssonTrosabygdens OK1:48:33+1:07:2536:55
Riina LarssonFredrikshofs IF Skid & OKutgått
Susanne KarlssonTrosabygdens OKutgått

Öppen motion 5

3 380 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid LindqvistOK Måsen36:3910:50
2Martin FromellOK Klemmingen45:47+9:0813:32
3Per GullquistOK Klemmingen46:48+10:0913:50
4Thomas LidehnNyköpings OK50:44+14:0515:00
5Christer LennellSträngnäs-Malmby OL51:24+14:4515:12
6Thomas PeterssonNyköpings OK58:20+21:4117:15
7Helena EkmanOK Tor59:14+22:3517:31
8Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF1:01:54+25:1518:18
9Jan GustavssonOK Tor1:03:13+26:3418:42
10Karin Nordebo NäslundTumba-Mälarhöjden OK1:04:18+27:3919:01
11Anna WesterlundNyköpings OK1:04:32+27:5319:05
12Stefan JärvallNyköpings OK1:05:21+28:4219:20
13Anna HedinNyköpings OK1:06:05+29:2619:33
14Leif JönssonKlubblös1:07:17+30:3819:54
15Ejvin Von LindernÅkers IF1:09:26+32:4720:32
16Fredrik AnderssonOK Klemmingen1:11:43+35:0421:13
17Anna GustafssonNyköpings OK1:17:45+41:0623:00
18Kristina JärvallNyköpings OK1:19:23+42:4423:29
19Gunilla SahlOK Klemmingen1:19:48+43:0923:36
20Titti DahlgrenNyköpings OK1:20:38+43:5923:51
21Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF1:25:38+48:5925:20
22Jenny MagnvallOK Södertörn1:26:25+49:4625:34
23Catharina AnderssonOK Tor1:34:46+58:0728:02
24Olof ThorssellOK Måsen1:51:55+1:15:1633:06
Anna Skårstedt JohanssonOK Hällenej godkänd
Maria KärrströmTullinge SKej godkänd
Carl-Mikael StraussNyköpings OKej godkänd
Anna JacobsenOK Måsenutgått

Öppen motion 7

3 160 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael AnderssonOK Tor27:328:42
2Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK28:18+0:468:57
3Stefan VikströmOK Tor31:52+4:2010:05
4Carl BachmanTäby OK34:21+6:4910:52
5Per LarssonOK Klemmingen35:53+8:2111:21
6Norna MolinOK Klemmingen37:00+9:2811:42
7Kurt NensénOK Måsen37:14+9:4211:46
8Sofia WesterbergOK Kolmården37:36+10:0411:53
9Göran EklundTrosabygdens OK38:07+10:3512:03
10Lena NordSkogspojkarnas OK39:35+12:0312:31
11Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OF39:49+12:1712:36
12Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK40:16+12:4412:44
13Kajsa SundkvistOK Måsen40:24+12:5212:47
14Ida ErikssonOK Grip41:26+13:5413:06
15Conny NilssonNyköpings OK42:42+15:1013:30
16Ebba CarneliusOK Hällen44:01+16:2913:55
17Helén ErikssonOK Tor44:51+17:1914:11
18Gun JanssonOK Klemmingen47:22+19:5014:59
19Hans ÖbergOK Hällen47:41+20:0915:05
20Pirkko HammarströmOK Måsen48:35+21:0315:22
21Matej KrcKVS Šumperk49:37+22:0515:42
22Evy NordSödertälje IF49:56+22:2415:48
23Jakub VaníkKVS Šumperk52:09+24:3716:30
24Lars-Olof LundströmVästerås SOK54:02+26:3017:05
25Alexander KaragiannisTrosabygdens OK54:08+26:3617:07
26Ingvar LarssonGustavsbergs OK55:16+27:4417:29
27Magnus GunnarssonOK Hällen56:39+29:0717:55
28Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF57:33+30:0118:12
29Jens JacobsenOK Måsen57:37+30:0518:13
30Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF58:36+31:0418:32
31Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF58:37+31:0518:32
32Lars NordSödertälje IF59:51+32:1918:56
33Lars Åke SvenskOK Hällen1:00:04+32:3219:00
34Helene RipaHaninge SOK1:00:13+32:4119:03
35Margareta ErikssonOK Klemmingen1:01:23+33:5119:25
36Maria FredrikssonNyköpings OK1:01:29+33:5719:27
37Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF1:02:10+34:3819:40
38Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF1:02:17+34:4519:42
39Cecilia JanzonOK Måsen1:02:37+35:0519:48
40Ida WesselLänna IF1:02:51+35:1919:53
41Lars G AnderssonOK Hällen1:07:00+39:2821:12
42Lars JohnssonOK Måsen1:08:13+40:4121:35
43Arne WesterlundNyköpings OK1:19:22+51:5025:06
44Magnus FredrikssonNyköpings OK1:20:28+52:5625:27
45Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:25:13+57:4126:58
45Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:25:13+57:4126:58
Guntra PodenaKlubblösej godkänd
Örjan SchulzeOK Hällenej godkänd
Johanna SundelöfNyköpings OKutgått
Sofie HagbergNyköpings OKutgått
Heidi BjerkhaugOK Ravinenutgått

Öppen motion 8

4 440 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖbergOK Hällen26:185:55
2Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF31:23+5:057:04
3Björn WistrandOK Hällen32:10+5:527:14
4Albin FalkNyköpings OK32:54+6:367:24
5Ian HamiltonNyköpings OK37:34+11:168:27
6Edvard DavidssonOK Klemmingen37:59+11:418:33
7Anders ErikssonOK Hällen39:48+13:308:57
8Niklas WansölinOK Ravinen40:05+13:479:01
9Claes AnderssonKlubblös40:13+13:559:03
10Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF40:26+14:089:06
11Johan KammargårdenBjörkfors GOIF41:37+15:199:22
12Linn WistrandOK Hällen43:16+16:589:44
13Erik CallebergSnättringe SK44:26+18:0810:00
14Magnus JedarÅkers IF44:48+18:3010:05
15Annica BerggrenOK Kolmården44:50+18:3210:05
16Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen45:00+18:4210:08
17Anders PlattJärla Orientering45:12+18:5410:10
18Ronnie PetterssonHaninge SOK45:59+19:4110:21
19Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF46:56+20:3810:34
20Micael StammOK Klemmingen47:00+20:4210:35
21Per SkyllbergOK Klemmingen47:47+21:2910:45
22Peter BerggrenOK Kolmården47:52+21:3410:46
23Niklas CarneliusOK Hällen48:21+22:0310:53
24Johan PalmqvistNyköpings OK48:44+22:2610:58
25Lena SundqvistTullinge SK48:45+22:2710:58
26Jonas LindstenNyköpings OK48:58+22:4011:01
27Örjan SahlOK Klemmingen50:09+23:5111:17
28Niclas ClashammarNyköpings OK52:10+25:5211:44
29Håkan LindqvistOK Måsen52:14+25:5611:45
30Jörgen EkblomOK Grip52:16+25:5811:46
31Erik SjöqvistOK Måsen52:47+26:2911:53
32Daniel ClaessonOK Grip52:59+26:4111:55
33Christian BjörkmanÅkers IF53:04+26:4611:57
34Peter AskeljungOK Klemmingen53:09+26:5111:58
35Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF53:10+26:5211:58
36Patrik BlombergIK Standard54:58+28:4012:22
37Andrea BalakovaNyköpings OK55:33+29:1512:30
38Anders SundbladOK Måsen55:38+29:2012:31
39Mathias LindgrenNyköpings OK56:37+30:1912:45
40Charlotta AskeljungOK Klemmingen57:12+30:5412:52
41Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF58:08+31:5013:05
42Bengt KärrströmTullinge SK58:37+32:1913:12
43Bo NeidenströmFrölunda OL59:51+33:3313:28
44Klas ErikssonOK Grip1:00:26+34:0813:36
45Anders MagnussonNyköpings OK1:00:45+34:2713:40
46Ann KalmanÅkers IF1:03:25+37:0714:16
47Gustaf HedinNyköpings OK1:05:40+39:2214:47
48Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF1:07:09+40:5115:07
49Stefan WestlinOK Måsen1:09:17+42:5915:36
50Mats JohanssonOK Hällen1:09:59+43:4115:45
51Margrita SjöqvistOK Måsen1:12:42+46:2416:22
52Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF1:21:44+55:2618:24
53Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:22:45+56:2718:38
54Avvai SingamNyköpings OK1:26:52+1:00:3419:33
55Arvid BergOK Klemmingen1:27:33+1:01:1519:43
Per BerggrenNyköpings OKej godkänd
Susanne StålSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jenny RöjgårdOK Kolmårdenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser