Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sverigepremiären, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sverigepremiären, natt
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: fredag 1 mars 2019

D21

7 440 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK51:566:58
2Emma BjessmoIFK Lidingö SOK52:02+0:066:59
3Anna WehlinLinköpings OK52:20+0:247:02
4Susen LöschÄrla IF52:35+0:397:04
5Lisa AnderssonÄrla IF52:38+0:427:04
6Carina PolzerLinköpings OK52:47+0:517:05
7Elin MånssonIFK Göteborg Orientering52:49+0:537:05
8Anna BachmanIFK Lidingö SOK53:02+1:067:07
9Vilma BlennowFalköpings AIK OK53:09+1:137:08
10Sara SjökvistJärla Orientering53:22+1:267:10
11Aleksandra HornikPaimion Rasti58:02+6:067:48
12Lizzie InghamHalden SK58:08+6:127:48
13Filipa RodriguesJärla Orientering58:11+6:157:49
14Mathilde Nørgård KrachtFarumTisvilde OK58:19+6:237:50
15Stina NordinSundsvalls OK58:23+6:277:50
16Anna NärhiIFK Göteborg Orientering58:24+6:287:50
17Tove LagerbergOK Södertörn58:29+6:337:51
18Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering58:30+6:347:51
19Magdalena CermakovaMalungs OK Skogsmårdarna58:36+6:407:52
20Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK58:54+6:587:55
21Anika GassnerLinköpings OK1:01:24+9:288:15
22Marie OlaussenFredrikstad SK1:05:16+13:208:46
23Kajsa NilssonHalden SK1:05:32+13:368:48
24Annie LennartssonSkåneslättens OL1:10:23+18:279:27
25Julia DavidssonÄrla IF1:10:34+18:389:29
26Louise BorgHalmstad OK1:12:34+20:389:45
27Kristyna HlubuckovaLinköpings OK1:17:28+25:3210:24
28Marie VuittonOK Södertörn1:19:22+27:2610:40
29Karin HåkanssonOK Gränsen1:21:34+29:3810:57
30Linnea GustafssonOK Gynge1:39:29+47:3313:22
31Anna BondesonLunds OK1:41:47+49:5113:40
Johanna LönnkvistTullinge SKej godkänd
Carolina DelgadoMalungs OK Skogsmårdarnautgått
Petra EklundLunds OKutgått
Catherine TaylorOK Södertörnutgått
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOKej start
Karin HagwallLunds OKej start

H21

11 000 m, 147 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK58:345:19
2Simon ImarkTullinge SK59:54+1:205:26
3Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering1:01:02+2:285:32
4William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:01:05+2:315:33
5Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:01:06+2:325:33
5Stian SundsvikFrol IL1:01:06+2:325:33
7Jon Aukrust OsmoenNydalens SK1:01:07+2:335:33
8Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering1:01:14+2:405:34
8Anders VisterNydalens SK1:01:14+2:405:34
10Daniel HájekMalungs OK Skogsmårdarna1:01:18+2:445:34
11Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:01:34+3:005:35
12Anders NordbergNydalens SK1:01:36+3:025:36
13Johan RunessonTampereen Pyrintö1:01:44+3:105:36
14Henrik EijsinkNydalens SK1:01:45+3:115:36
15Andreas HöyeFredrikstad SK1:01:47+3:135:37
15Robbin KantarpÄrla IF1:01:47+3:135:37
17Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering1:01:52+3:185:37
18Victor ImarkTullinge SK1:01:59+3:255:38
19Eirik Kamstrup HovindNydalens SK1:02:06+3:325:38
20Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna1:02:09+3:355:39
20Lucas SundbladEksjö SOK1:02:09+3:355:39
22Viktor LarssonÄrla IF1:02:13+3:395:39
22Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:02:13+3:395:39
24Karl WalheimÄrla IF1:02:20+3:465:40
25Petter ErikssonÄrla IF1:02:23+3:495:40
25Simon HedlundÄrla IF1:02:23+3:495:40
27Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:02:24+3:505:40
28Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering1:02:30+3:565:40
29Hector HainesIFK Lidingö SOK1:02:31+3:575:41
29Samuel HeinonenPaimion Rasti1:02:31+3:575:41 Ladda ner rutt i gpx-format
31Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering1:02:32+3:585:41
32Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:02:38+4:045:41
33Håvard HagaNydalens SK1:02:49+4:155:42
34Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna1:04:02+5:285:49
35Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:04:10+5:365:50
36Pasi IkonenPaimion Rasti1:04:36+6:025:52
37Niels Christian HellerudHalden SK1:05:02+6:285:54
38Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:05:04+6:305:54
39Markus HolterHalden SK1:05:06+6:325:55
39Paul SirumFrol IL1:05:06+6:325:55
41Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:05:07+6:335:55
42Andreas HallIFK Lidingö SOK1:05:12+6:385:55
42Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering1:05:12+6:385:55
44Daniel StenlundPaimion Rasti1:05:13+6:395:55
45Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:05:14+6:405:55
46Filip GrahnHestra IF1:05:18+6:445:56
47Lukas LilandNydalens SK1:05:48+7:145:58
48John BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:05:51+7:175:59
49Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:05:58+7:245:59
50Johan TörnrothHestra IF1:06:01+7:276:00
51Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:07:51+9:176:10
52Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orientering1:07:57+9:236:10
53Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:23+9:496:13
54Oscar VångellÄrla IF1:08:59+10:256:16
55Mats NordbrødenHalden SK1:09:02+10:286:16
56Håvard LucasenFredrikstad SK1:09:11+10:376:17
57Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK1:09:13+10:396:17
58Tomas KubelkaMalungs OK Skogsmårdarna1:09:19+10:456:18
59Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:09:34+11:006:19
60Espen FiskumFredrikstad SK1:09:46+11:126:20
61Anton NilssonJärla Orientering1:09:57+11:236:21
62Jens RönnolsJärla Orientering1:10:00+11:266:21
63Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:10:04+11:306:22
64Henrik JonssonÄrla IF1:10:11+11:376:22
65Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:10:22+11:486:23
66David BejbomJärla Orientering1:10:31+11:576:24
67Erik MalmbergLinköpings OK1:10:50+12:166:26
68Isak JonssonNydalens SK1:10:55+12:216:26
69Emil RankkaOK Roxen1:10:58+12:246:27
70Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:11:07+12:336:27
71Sverre Turter SandvoldNydalens SK1:12:08+13:346:33
72Loic CapbernPaimion Rasti1:14:17+15:436:45
73Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:14:20+15:466:45
74Vegard Blomseth JohnsenNydalens SK1:14:23+15:496:45
75Toni SaariPaimion Rasti1:14:25+15:516:45 Ladda ner rutt i gpx-format
76Ari-Pekka JoensuuPaimion Rasti1:14:28+15:546:46
77Mikael KristenssonSkåneslättens OL1:14:35+16:016:46
78Björn CederbergIFK Lidingö SOK1:14:37+16:036:47
79Martin SmelikLinköpings OK1:15:04+16:306:49
80Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:15:50+17:166:53
81Niklas OlssonLinköpings OK1:17:14+18:407:01
82Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:18:34+20:007:08
83Erlend BrendstuenHalden SK1:18:37+20:037:08
83Ludvig HallabroHässleholms OK1:18:37+20:037:08
83Tintin KarlbergTullinge SK1:18:37+20:037:08
86Martin LarssonHestra IF1:18:41+20:077:09
87Beat RothNydalens SK1:18:45+20:117:09
88Andreas MikkelsenSøllerød OK1:22:28+23:547:29
89Victor BergstrandLinköpings OK1:22:37+24:037:30
90Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:22:42+24:087:31
91Sven EngströmLinköpings OK1:22:55+24:217:32
92Erik AlnervikHelsingborgs SOK1:25:50+27:167:48
93Oskar CervinHelsingborgs SOK1:26:33+27:597:52
94Mattias NilssonÄrla IF1:26:38+28:047:52
95Arvid LinderOK Hällen1:26:39+28:057:52
96Magnus HomannOK Orinto1:26:56+28:227:54
97Fredrik JohanssonOK Nackhe1:27:12+28:387:55
98Joel KristianssonSkåneslättens OL1:35:12+36:388:39
99Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:41:49+43:159:15
100Moltas ViebkeMalmö OK1:42:43+44:099:20
101Erik SköldLinköpings OK1:42:47+44:139:20
102Rickard IngessonLunds OK1:42:49+44:159:20
103Emil AnderssonTullinge SK1:42:58+44:249:21
104Filip NilssonGotlands Bro OK1:44:59+46:259:32
105Fredric JohanssonSnättringe SK1:50:28+51:5410:02 Ladda ner rutt i gpx-format
106Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:50:46+52:1210:04
107Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:50:57+52:2310:05
108Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:51:01+52:2710:05
109Rasmus SteenOK Enen1:53:38+55:0410:19
110Fredrik NystedtSkåneslättens OL1:57:39+59:0510:41
110Mattias OlofssonOK Enen1:57:39+59:0510:41
112Henrik AnderssonHässleholms OK1:57:43+59:0910:42
113Daniel HåkanssonOK Gränsen1:58:49+1:00:1510:48
114Jonas GustafssonAndrarums IF1:58:51+1:00:1710:48
115Oliver MalmkvistJönköpings OK2:03:04+1:04:3011:11
Mattias KarlssonFredrikstad SKdiskvalificerad
Viktor SilvemarkÄrla IFej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKutgått
Johan AllardLinköpings OKutgått
Emil AnderssonÄrla IFutgått
Maxime BonneauLinköpings OKutgått
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orienteringutgått
Joel Börjesson ErikssonStorviks IFutgått
Sebastian DalandIFK Göteborg Orienteringutgått
Magnus GlänneforsTullinge SKutgått
Tapio HaarlaaHelsingin Suunnistajatutgått
Oskar HöglundMotala AIF OLutgått
Ulf Forseth IndgaardFrol ILutgått
Simon JakobssonFrol ILutgått
Jonas JernPaimion Rastiutgått
Veli KangasHelsingin Suunnistajatutgått
Kjell Arild KarlsenFredrikstad SKutgått
Eskil KinnebergIFK Göteborg Orienteringutgått
Adam LiljaOK Enenutgått
Jonas LundgrenLinköpings OKutgått
Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarnautgått
Halvor Eid NielsenÄrla IFutgått
Vili NiemiPaimion Rastiutgått
Daniel NilssonSkåneslättens OLutgått
Per Melander OftenNydalens SKutgått
Bartosz PawlakPaimion Rastiutgått
Mathias PerssonHelsingborgs SOKutgått
Jere SipponenPaimion Rastiutgått
Patrik SteenOK Enenutgått
Søren Thrane ØdumIFK Göteborg Orienteringutgått
Lukas WittenbecherLunds OKutgått
Per ÅgrenOK Enenutgått
Jonas BengtssonHelsingborgs SOKej start
Erik EngstrandIFK Göteborg Orienteringej start
Emil FolinoKarlskrona SOKej start
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKej start
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej start
Hans Petter MathisenFredrikstad SKej start
Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarnaej start
John OskarssonHelsingborgs SOKej start
Philip PerssonGöteborg-Majorna OKej start
Peeter PihlMS Parmaej start
Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OFej start
Lasse SuonpääPaimion Rastiej start
Viktor WassénHalden SKej start
Håvard WedegeFredrikstad SKej start

D21 Kort

4 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonNässjö OK39:197:54
2Hanna HugossonSundsvalls OK40:21+1:028:07
3Moa SvenssonNässjö OK41:17+1:588:18
4Magdalena Van de VoordeTullinge SK41:30+2:118:21
5Emma KantarpÄrla IF42:31+3:128:33
6Frida JunegardTullinge SK44:00+4:418:51
7Helena HagströmFalkenbergs OK50:45+11:2610:12
8Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK50:52+11:3310:14
9Frida KarlssonLinköpings OK51:25+12:0610:20
10Sara SöderblomÄtrans IF1:14:09+34:5014:55
11Veronika NesverovaLunds OK1:19:50+40:3116:03

H21 Kort

6 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Sandstad SkjesetFrol IL40:085:47
2Johan PerssonHagaby GoIF Örebro45:54+5:466:37
3Johan HagströmerOK Hällen46:04+5:566:39
4Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK51:08+11:007:23
5Erik ToomingasSundsvalls OK57:29+17:218:18
6Jacob EnbergHalmstad OK1:06:54+26:469:40
7Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK1:15:37+35:2910:55
8Johan HagströmFalkenbergs OK1:15:51+35:4310:57
9Oscar WestHalmstad OK1:15:54+35:4610:58
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Johan NöjdFK Göingarnaej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKutgått
Anders CarlssonIFK Göteborg Orienteringej start

D20

5 650 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes KrachtFarumTisvilde OK39:166:56
2Hanna LagerbergOK Södertörn41:32+2:167:21
3Ella SjöbergTullinge SK42:35+3:197:32
4Fanny SundbladEksjö SOK42:43+3:277:33
5Jenny WegebroSundsvalls OK44:14+4:587:49
6Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK44:15+4:597:49
7Irmalinn NilssonHärlövs IF45:16+6:008:00
8Hedda Raadal BjørloHalden SK47:14+7:588:21
9Ellen KallerbäckOK Orion47:47+8:318:27
10Johanna NilssonKungälvs OK50:53+11:379:00
11Malva SteenOK Enen51:02+11:469:01
12Ebba JensenSkåneslättens OL51:10+11:549:03
13Ella AnderssonOK Södertörn56:53+17:3710:04
14Alice HultinOK Löftan57:05+17:4910:06
15Tindra HjortFalköpings AIK OK57:36+18:2010:11
16Lisa BörnstedtKungälvs OK59:01+19:4510:26
17Elin WihlborgOK Gynge1:01:16+22:0010:50
17Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:01:16+22:0010:50
19Lovisa RingHalmstad OK1:02:47+23:3111:06
20Frida SahlmanLinköpings OK1:11:02+31:4612:34
21Alma HaagOK Gränsen1:22:20+43:0414:34
22Linn LindblomMalmö OK1:27:08+47:5215:25
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Frida VikströmSundsvalls OKej start

H20

7 440 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken46:066:11
2Ville MannonenHelsingin Suunnistajat46:07+0:016:11
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg46:10+0:046:12
4Emil PetterssonKarlskrona SOK46:12+0:066:12
5Zac HuddIFK Lidingö SOK46:20+0:146:13
6Andreas JonssonOK Orion46:21+0:156:13
6Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OK46:21+0:156:13
8Gustav OlssonOK Orion46:28+0:226:14
9Olle GrywenzOK Linné46:33+0:276:15
10August MollénOK Denseln49:51+3:456:42
11Gabriel SturessonLerums SOK55:54+9:487:30
12Gunnar EngströmLinköpings OK56:44+10:387:37
13Albin AlsiöIF Hagen58:44+12:387:53
14Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK59:38+13:328:00
15Daniel HellbergLunds OK1:01:31+15:258:16
16Lasse August HelwegAllerød OK1:05:37+19:318:49
17Simon BjörnehällOK Gränsen1:19:44+33:3810:43
18Erik LundStenungsunds OK1:29:48+43:4212:04
Simon FreylandEksjö SOKej start

D18

4 970 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn36:417:22
1Annick MeisterOK Södertörn36:417:22
3Lisa OlssonTorsås OK36:46+0:057:23
4Anna GröllEksjö SOK36:47+0:067:24
5Moa AlsiöIF Hagen36:48+0:077:24
6Lovisa LagerHalmstad OK36:51+0:107:24
7Elin NilssonAndrarums IF37:09+0:287:28
8Agnes LindblomMalmö OK37:44+1:037:35
9Ebba LindOK Skärmen37:46+1:057:35
10Lovisa WeidenSkåneslättens OL37:53+1:127:37
10Sarina ZülligEksjö SOK37:53+1:127:37
12Sofia PalmFK Boken39:24+2:437:55
13Ellen BlennowFalköpings AIK OK39:30+2:497:56
14Clara SamuelssonOK Vivill41:31+4:508:21
15Hilda AxelssonFK Göingarna43:48+7:078:48
15Elin HugossonLunds OK43:48+7:078:48
17Martina RizziEksjö SOK47:56+11:159:38
18Hanna RingRonneby OK50:34+13:5310:10
19Katarina NorrbyOK Södertörn52:02+15:2110:28
20Tilda AnderssonTullinge SK1:02:28+25:4712:34
21Sanna HedbergOK Södertörn1:10:10+33:2914:07
Klara AnderssonOK Orionej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H18

6 920 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Topias ArolaPaimion Rasti42:356:09
2Hugo JakobssonEksjö SOK43:00+0:256:12
3Linus LundbergOK Bävern43:03+0:286:13
4Sondre OttesenFredrikstad SK43:06+0:316:13
5Isak HagbergKalmar OK43:26+0:516:16
6Aron ÖstangårdGamleby OK43:33+0:586:17
7Axel LundgrenSundsvalls OK43:38+1:036:18
8Jacob MobergHelsingborgs SOK43:58+1:236:21
8Adrian SkobeKalmar OK43:58+1:236:21
10Ludvig ZaarVäxjö OK44:00+1:256:21
11Nils KörleOK Landehof44:02+1:276:21
12Albin PerssonHalmstad OK44:12+1:376:23
13Hugo EricssonVäxjö OK44:13+1:386:23
14Mattis PerssonEksjö SOK45:54+3:196:37
15Simon NordbergGöteborg-Majorna OK46:36+4:016:44
16Tobias AlstadFrol IL47:01+4:266:47
17Isak OlssonOK Orion47:27+4:526:51
18Lukas NovakEksjö SOK47:48+5:136:54
19Emanuel HerberthsonLinköpings OK48:14+5:396:58
20Hannes LindahlSundsvalls OK49:06+6:317:05
21Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK49:09+6:347:06
22Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK49:10+6:357:06
23Carl ÅsLunds OK49:36+7:017:10
24Nils GrimbeckSävedalens AIK51:31+8:567:26
25Jakob GunnarssonLerums SOK52:51+10:167:38
26Simon FogelströmTorsås OK54:02+11:277:48
27Jonatan AuneHalden SK54:03+11:287:48
28Edvin StrandbergKalmar OK55:04+12:297:57
29Arvid KronmarKarlskrona SOK55:20+12:457:59
30Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb55:43+13:088:03
31Simon GiselssonRonneby OK1:02:46+20:119:04
32Runar Saur ModahlFredrikstad SK1:07:09+24:349:42
33Arvid LundqvistHalmstad OK1:10:55+28:2010:14
34Pontus ErikssonHjärnarps OL1:21:51+39:1611:49
Carl JosefssonSävedalens AIKej godkänd
Fabian AnderssonRonneby OKutgått
Klaus HaanpääPaimion Rastiutgått
Fabian ValleriusGamleby OKutgått
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej start

D16

4 520 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma SvennerudKarlskrona SOK34:257:36
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK34:28+0:037:37
3Klara PerssonHalmstad OK34:31+0:067:38
4Eleonora AlinderSjövalla FK34:32+0:077:38
5Hanna ÖbergGamleby OK34:42+0:177:40
6Sabina AumoKungälvs OK38:41+4:168:33
7Hanna AlsiöIF Hagen41:53+7:289:15
8Alice OlvegårdFK Göingarna41:56+7:319:16
9Selma LarssonLunds OK42:08+7:439:19
10Lisa SwartzOK Orion42:12+7:479:20
11Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna44:10+9:459:46
12Filippa SöderbergKalmar OK44:15+9:509:47
13Thea BökmanHelsingborgs SOK44:27+10:029:50
14Thilda SeldénIF Rigor44:43+10:189:53
15Vilmalee SuwanOK Vilse 8746:58+12:3310:23
16Tove ValleriusGamleby OK48:16+13:5110:40
17Enni LindskogOK Älme48:17+13:5210:40
18Moa WallenborgLunds OK49:38+15:1310:58
19Alva NystedtSkåneslättens OL50:03+15:3811:04
20Emmy PalmFK Boken50:31+16:0611:10
21Viola HolmströmHärlövs IF54:55+20:3012:08
22Alice PerssonOK Tyringe55:02+20:3712:10
23Linnea RydlundHässleholms OK55:23+20:5812:15
24Alicia SchandlOK Södertörn1:12:38+38:1316:04
Emia HjortFalköpings AIK OKutgått
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

H16

5 430 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK32:015:53
2Oscar David Brom JensenFarumTisvilde OK32:02+0:015:53
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna32:46+0:456:02
4Hugo LarssonKarlskrona SOK35:12+3:116:28
4Casper SkeppSävedalens AIK35:12+3:116:28
6Loke HedbergLunds OK36:46+4:456:46
7Tobias JohanssonOK Löftan37:12+5:116:51
8David AlménVänersborgs SK37:29+5:286:54
9William SturessonLerums SOK37:32+5:316:54
10Simon BååthSävedalens AIK37:39+5:386:56
11Linus VernströmRonneby OK37:45+5:446:57
12Filip HåkanssonOK Orion37:50+5:496:58
13Erik JohanssonFK Boken39:38+7:377:17
13Olle KallerbäckVäxjö OK39:38+7:377:17
15Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna40:01+8:007:22
16Lukas LarssonOK Skogshjortarna41:00+8:597:33
17Tobias OllozFarumTisvilde OK41:22+9:217:37
18Edvin SelinFK Göingarna42:12+10:117:46
19Hugo UnossonKalmar OK42:43+10:427:52
20Albin WeidenSkåneslättens OL42:51+10:507:53
21Jonathan RundqvistOK Nackhe42:52+10:517:53
22Isak AnderssonLunds OK42:53+10:527:53
23Alfred ErdeliusIF Rigor45:25+13:248:21
24Anton KastrupSävedalens AIK48:15+16:148:53
25Emil JägstedtHalmstad OK49:00+16:599:01
26Sivert PoppeFredrikstad SK49:51+17:509:10
27Jakob MobergOK Löftan50:55+18:549:22
28David MorénHjärnarps OL51:34+19:339:29
29Erik AlbinssonHjärnarps OL55:05+23:0410:08
30Alfred AhltinMalmö OK57:03+25:0210:30
31Marcus EkmanTäby OK59:04+27:0310:52
32David OlanderLunds OK59:31+27:3010:57
33Tage KinellIFK Göteborg Orientering59:46+27:4511:00
34Klas LjungqvistLunds OK1:00:12+28:1111:05
35David PerssonHelsingborgs SOK1:20:37+48:3614:50
36Victor EricssonHelsingborgs SOK2:08:22+1:36:2123:38
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hampus PerssonOK Enenej godkänd
Filip NielsenFarumTisvilde OKutgått
Hannes SvenssonRonneby OKutgått
Oskar VikströmSundsvalls OKutgått
Ivar HelmerssonHässleholms OKej start
Olle KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Lucas TreldalLunds OKej start

D14

3 550 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK25:207:08
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna25:28+0:087:10
3Ella PetterssonSävedalens AIK25:31+0:117:11
4Tuva SelinFK Göingarna30:00+4:408:27
5Tuva ÖstangårdGamleby OK30:05+4:458:28
6Tova RangertIK Hakarpspojkarna30:11+4:518:30
7Lova KronmarKarlskrona SOK37:31+12:1110:34
8Johanna OttossonÖrkelljunga FK37:48+12:2810:38
9Alice JohanssonFK Boken37:52+12:3210:40
10Linn BjörneldKalmar OK44:00+18:4012:23
11Frida LindénEksjö SOK45:03+19:4312:41
12Ida KarlssonOK Gränsen49:37+24:1713:58
13Tilda SundkvistOK Gränsen49:39+24:1913:59
14Hillevi LarssonOK Enen1:24:05+58:4523:41
15Amanda RådströmOK Enen1:24:15+58:5523:43
Matilda PerssonOK Enenutgått
Ebba RanbroHelsingborgs SOKutgått
Wilma JönssonÖrkelljunga FKej start

H14

3 760 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan23:406:17
1Svante SelinFK Göingarna23:406:17
3Noah KrikströmHjärnarps OL23:43+0:036:18
4Wilmer SelinFK Göingarna25:18+1:386:43
5Hjalmar AxelssonFK Göingarna25:19+1:396:43
6Oliver HåkanssonOK Orion26:38+2:587:05
6Nils SwartzOK Orion26:38+2:587:05
8Linus AlinderSjövalla FK26:42+3:027:06
9Eddie KarlssonOK Vilse 8726:43+3:037:06
10Liam HogedalVänersborgs SK26:44+3:047:06
11Fabian AlinderSjövalla FK27:05+3:257:12
12Adam SjööarvOK Nackhe28:07+4:277:28
13Erik LundquistOK Ravinen28:14+4:347:30
14Viggo WulffOK Gränsen28:16+4:367:31
15Alfred KjellénHelsingborgs SOK28:33+4:537:35
16Carl ÖbergGamleby OK31:28+7:488:22
17Vidar NettelmarkSurahammars SOK31:47+8:078:27
18Elia KämpeÖrkelljunga FK31:58+8:188:30
19Olle FlorénIF Rigor32:35+8:558:39
20Oskar BlomOK Löftan35:56+12:169:33
21Joel WallnerAttunda OK35:58+12:189:33
22Casper TuressonHärlövs IF40:02+16:2210:38
23Arvid AlbinssonHjärnarps OL40:06+16:2610:39
24Viktor AhltinMalmö OK42:36+18:5611:19
24Kasper FagerKarlskrona SOK42:36+18:5611:19
26Jens FochsenWaxholms OK42:55+19:1511:24
27Wille VernströmRonneby OK44:29+20:4911:49
28Emil SeldénIF Rigor47:41+24:0112:40
29William SteffertOK Tyringe49:46+26:0613:14
30Edvin AlexanderssonIF Rigor49:47+26:0713:14
30Isak TörnströmFK Friskus-Varberg49:47+26:0713:14
32Gustav LundqvistHalmstad OK52:22+28:4213:55
33Hugo ThoressonAndrarums IF1:20:01+56:2121:16
Oscar HallqvistVänersborgs SKej godkänd
Gustav Kjær HemmingsenFarumTisvilde OKej start

D12

2 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK20:537:21
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna21:13+0:207:28
3Märta SvennerudKarlskrona SOK23:22+2:298:13
4Emma PerssonHalmstad OK26:24+5:319:17
5Emma LindénEksjö SOK33:14+12:2111:42
6Liv LundsgaardOK Kontinent36:52+15:5912:58
7Mathea YngveOK Kontinent36:53+16:0012:59

H12

2 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville LindskogOK Älme25:098:51
2Kurt SjöbergHelsingborgs SOK26:48+1:399:26
3Alvar AlexanderssonIF Rigor28:54+3:4510:10
4William RönnFK Friskus-Varberg28:58+3:4910:11
5Hannes HolmbergOK Gränsen34:42+9:3312:13
6Nils PerssonOK Tyringe39:25+14:1613:52
7Rasmus SternerOK Gränsen39:40+14:3113:58
8Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg41:14+16:0514:31
9Lukas HultOK Gränsen43:22+18:1315:16
10Petter FochsenWaxholms OK43:53+18:4415:27

D35

5 650 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jessica KarlssonKristinehamns OKej start

H35

7 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering58:327:52
2Jesper LagerbergOK Södertörn1:15:58+17:2610:12
Rikard HultOK Gränsenutgått
Henrik EliassonIFK Göteborg Orienteringej start
Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OKej start

D40

4 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla SelinFK Göingarna48:159:42
2Maria MickelåkerAndrarums IF48:37+0:229:46
3Anna KorallMotala AIF OL51:24+3:0910:20
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK54:26+6:1110:57
5Jenny LindblomMalmö OK1:23:19+35:0416:45
6Karin SundhFjärås AIK1:28:12+39:5717:44

H40

6 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK49:527:12
2Rasmus GrönlundLunds OK52:15+2:237:33
3Fredrik StåhlHjärnarps OL52:57+3:057:39
4Anders SjööarvOK Nackhe58:43+8:518:29
5Per Erik JönssonHässleholms OK58:44+8:528:29
6Filip SjöforsOK Älme59:04+9:128:32
7Magnus NordbrødenHalden SK59:13+9:218:33
8Patrik CorneliussonOK Löftan1:01:30+11:388:53
9Jon LindskogOK Älme1:10:08+20:1610:08
10Jonas NorénHelsingborgs SOK1:19:02+29:1011:25
11Jakob FagerKarlskrona SOK1:25:47+35:5512:23
12Mads JensenViking Orientering1:26:02+36:1012:25
13Henrik LindblomMalmö OK1:45:27+55:3515:14
Per-Martin BjöremarkFjärås AIKöver maxtid

D45

4 410 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion36:278:15
2Jeannette AumoKungälvs OK40:40+4:139:13
3Lotta EnbergHalmstad OK44:32+8:0510:05
4Anna LjungqvistLunds OK45:06+8:3910:13
5Kajsa BenattiSkåneslättens OL46:56+10:2910:38
6Marina AxelssonMarkbygdens OK49:25+12:5811:12
7Sara ElfvingRonneby OK50:41+14:1411:29
8Catarina HardenFK Boken58:04+21:3713:10
9Maria HelmerssonHässleholms OK1:01:30+25:0313:56
10Jessica BjörckOK Älme1:02:49+26:2214:14
11Marie AlbinssonHjärnarps OL1:08:44+32:1715:35
12Elisabet Lindblo LarssonOK Enen1:10:38+34:1116:00
13Ulrika OdénFjärås AIK1:23:32+47:0518:56
14Lotta MorénHjärnarps OL1:23:52+47:2519:01

H45

6 260 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny LindströmRonneby OK43:587:01
2Janne NäätänenSundsvalls OK46:15+2:177:23
3Håkan AnderssonHalmstad OK46:16+2:187:23
3Tony LarssonIstrums SK46:16+2:187:23
5Sören SturessonLerums SOK49:44+5:467:56
6Heide PerssonAndrarums IF49:49+5:517:57
7Jens ArvidssonIF Rigor50:44+6:468:06
8Niklas FlorénIF Rigor50:46+6:488:06
9Jussi AumoKungälvs OK53:21+9:238:31
10Stefan KinellIFK Göteborg Orientering53:28+9:308:32
11Viktor SkobeKalmar OK54:37+10:398:43
12Christian EnbergLinköpings OK54:47+10:498:45
13Mikael LundqvistHalmstad OK54:52+10:548:45
14Pontus GustavssonLunds OK55:01+11:038:47
15Emil ErdeliusIF Rigor56:25+12:279:00
16Thomas NilssonEslövs FK57:27+13:299:10
17Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK57:54+13:569:14
18Anders SelinFK Göingarna59:29+15:319:30
19Robert EneljungIFK Göteborg Orientering59:30+15:329:30
20Fabian LjungqvistLunds OK59:41+15:439:32
21Mattias KovacicFrosta OK1:00:05+16:079:35
22David EkstrandHässleholms OK1:00:41+16:439:41
23Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:01:55+17:579:53
24Jens SörvikLunds OK1:04:15+20:1710:15
25Mats RanbroHelsingborgs SOK1:05:54+21:5610:31
26Tobias HaagOK Gränsen1:05:55+21:5710:31
27Olle BjörneldKalmar OK1:06:36+22:3810:38
28Tomas FridénOK Gränsen1:08:54+24:5611:00
29Johan JensenSkåneslättens OL1:14:13+30:1511:51
30Magnus RydlundHässleholms OK1:14:16+30:1811:51
31Johan HanssonOK Löftan1:15:20+31:2212:02
32Daniel KämpeÖrkelljunga FK1:23:40+39:4213:21
33Michael NilssonAndrarums IF1:24:53+40:5513:33
Mattias JägstedtHalmstad OKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKutgått
Ulf ÅkessonHärlövs IFutgått
Christer ÖbergGamleby OKutgått
Nils HelmerssonHässleholms OKej start
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKej start

D50

3 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna29:107:29
2Carina GustafssonOK Gynge36:17+7:079:19
3Maria SibilevaKarlskrona SOK36:29+7:199:22
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna38:13+9:039:49
5Annika JosefssonKarlskrona SOK38:35+9:259:55
6Åsa AlsiöIF Hagen41:28+12:1810:39
7Elin Nørgård KrachtFarumTisvilde OK45:49+16:3911:46
Petra KorallMotala AIF OLej start

H50

5 650 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias LindahlSundsvalls OK43:507:45
2Kjetil BjørloHalden SK46:20+2:308:12
3Per JohanssonMotala AIF OL46:46+2:568:16
4Fredrik HugossonLunds OK47:08+3:188:20
5Håkan AxelssonFK Göingarna50:20+6:308:54
6Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg50:55+7:059:00
7Tim Falck WeberFarumTisvilde OK51:13+7:239:03
8Magnus WallenborgLunds OK52:16+8:269:15
9Lasse Karlsson-LodIstrums SK53:22+9:329:26
10Mats HolmbergOK Gränsen53:38+9:489:29
11Raul HindovLunds OK53:53+10:039:32
12Magnus TenghagenHärlövs IF56:00+12:109:54
13Tony GustavsenIstrums SK56:29+12:399:59
14Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK56:39+12:4910:01
15Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb56:55+13:0510:04
16Gert WildheimFK Friskus-Varberg57:19+13:2910:08
17Mats EkmanTäby OK57:23+13:3310:09
17Magnus TrofastBredaryds SOK57:23+13:3310:09
19Fredrik JönssonMotala AIF OL57:31+13:4110:10
20Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK57:41+13:5110:12
21Håkan LindbergOK Djerf59:37+15:4710:33
22Dan JohanssonFK Boken1:01:06+17:1610:48
23Lennart MorénHjärnarps OL1:01:07+17:1710:49
24Björn ZettervallKarlskrona SOK1:02:59+19:0911:08
25Steen StausholmFarumTisvilde OK1:12:35+28:4512:50
26Ola JönssonOK Vilse 871:14:54+31:0413:15
27Per WikströmHästveda OK1:18:25+34:3513:52
28Jonas HultinOK Löftan1:35:42+51:5216:56
Staffan AhltinMalmö OKutgått
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKej start

D55

3 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SwartzOK Orion39:3010:52
2Annette Falck LarssonVänersborgs SK39:38+0:0810:55
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK39:59+0:2911:00
4Britt-Marie BengtssonFK Åsen40:17+0:4711:05
5Annette BondeBallerup OK41:16+1:4611:22
6Ingrid KensbyOK Tyr45:16+5:4612:28
7Annika SvenssonSolna OK45:20+5:5012:29
8Ingela AnderssonLunds OK48:53+9:2313:27
9Eva PedersenOK Skogshjortarna50:20+10:5013:51
10Pia VångellLinköpings OK50:34+11:0413:55
11Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna58:40+19:1016:09
12Ingrid RoosMotala AIF OL59:08+19:3816:17
13Tina HagårdRävetofta OK1:00:36+21:0616:41
14Sari HåkanssonOK Gränsen1:08:44+29:1418:56
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Kristina SpångbergLunds OKej start

H55

5 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna42:378:16
2Pesho HedbergLunds OK47:42+5:059:15
3Pedro LundqvistLinköpings OK48:07+5:309:20
4Mats JönssonKorsnäs IF OK50:23+7:469:46
5Jörgen SköldLinköpings OK51:54+9:1710:04
6Nils-Olof LarssonVänersborgs SK52:48+10:1110:15
7Göran HellgrenOK Södertörn54:33+11:5610:35
8Kjell EinarssonOK Skogshjortarna56:27+13:5010:57
9Arne SääfGudhems IF57:06+14:2911:05
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK57:11+14:3411:06
11Andres LaasOK Skogshjortarna57:52+15:1511:14
12Torben SchorlemmerBallerup OK1:01:28+18:5111:56
13Bengt OlssonEslövs FK1:02:35+19:5812:09
14Lars ErikssonHjärnarps OL1:11:33+28:5613:53
15Tomas NilssonHässleholms OK1:12:42+30:0514:06
16Mats KensbyOK Tyr1:14:04+31:2714:22
Johnny NimvikFK Åsenej godkänd

D60

3 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK35:169:51
2Jane JohanssonIstrums SK36:33+1:1710:12
3Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK36:45+1:2910:15
4Inger WesterbergIF Hagen39:45+4:2911:06
5Maria HalvarssonFjärås AIK47:39+12:2313:18
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna50:45+15:2914:10
7Christina SegerslättSkåneslättens OL54:09+18:5315:07
8Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK1:00:47+25:3116:58
9Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:09:51+34:3519:30
10Annette OlofssonOK Skogshjortarna1:23:37+48:2123:21
11Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:42:39+1:07:2328:40
Lotta ValentinGustavsbergs OKej start

H60

4 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torkil HansenViking Orientering42:369:39
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK44:01+1:259:58
3Torbjörn HalvarssonFjärås AIK44:56+2:2010:11
4Ulf PalmérUlricehamns OK47:49+5:1310:50
5Arne LundStenungsunds OK55:13+12:3712:31
6Bo SalomonsonKalmar OK59:21+16:4513:27
7Håkan ForsmanRonneby OK59:23+16:4713:27
8Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK1:07:30+24:5415:18
9Bernt AnderssonIF Rigor1:09:43+27:0715:48
Pelle OlofssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Jan LundgrenLinköpings OKej start
Karl MollénOK Denselnej start

D65

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa StåhlHjärnarps OL52:4214:43
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL57:13+4:3115:58
3Margareta SvenssonOK Vilse 871:03:57+11:1517:51

H65

3 890 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif CarlssonSOK Viljan34:018:44
2Kent TörnqvistKarlskrona SOK34:07+0:068:46
3Sven-Inge SvenssonHässleholms OK37:18+3:179:35
4Olle BohmanHjärnarps OL37:53+3:529:44
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK38:06+4:059:47
6Kalle LindqvistVäxjö OK42:39+8:3810:57
7Bertil KarlssonHjobygdens OK44:26+10:2511:25
8Christer NordströmOK Älvsjö-Örby44:41+10:4011:29
9Kenneth FagerKarlskrona SOK44:53+10:5211:32
10Hans-Åge MortensenViking Orientering47:32+13:3112:13
11Anders PerssonOK Vilse 8752:17+18:1613:26
12Bernhard GrenaboHjobygdens OK55:06+21:0514:09
13Bo JohanssonOK Vilse 8755:12+21:1114:11
14Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:03:02+29:0116:12
15Lars JohanssonMalmö OK1:09:18+35:1717:48
Jorma KarvonenTarpian Suuntaej godkänd
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej start
Matz LarssonGustavsbergs OKej start

D70

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK40:1312:50
2Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL57:51+17:3818:28
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKej start

H70

3 630 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK34:039:22
2Nils KarlssonVäxjö AIS36:55+2:5210:10
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL37:22+3:1910:17
4Kent R NilssonAndrarums IF40:02+5:5911:01
5Lars PerssonOK Kompassen41:24+7:2111:24
6Karsten RichardtKøge OK42:33+8:3011:43
7Håkan NilssonMalmö OK42:58+8:5511:50
8Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK44:07+10:0412:09
8Bengt StåhlHjärnarps OL44:07+10:0412:09
10Janne LindholmFrosta OK44:22+10:1912:13 Ladda ner rutt i gpx-format
11Roland NilssonSOK Viljan44:23+10:2012:13
12Leif MalmHärlövs IF44:43+10:4012:19
12Ronald Mc GrailHjärnarps OL44:43+10:4012:19
14Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden44:50+10:4712:21
15Stellan AhnströmForserums SOK45:12+11:0912:27
16Roland OffrellFrosta OK45:30+11:2712:32
17Jan BojlingSolna OK45:47+11:4412:36
18Sune AnderssonHalmstad OK46:05+12:0212:41
19Hans SvensonSOK Viljan47:41+13:3813:08
20Åke PerssonHjärnarps OL53:12+19:0914:39
21Leif KarlssonFrosta OK59:41+25:3816:26
22Kaare HanssonMalmö OK1:13:46+39:4320:19
23Nils-Erik BondessonFrosta OK1:16:53+42:5021:10
24Anders HedinMotala AIF OL1:20:06+46:0322:03
Arne GustafssonMalmö OKej godkänd
Bill SchölinTockarps IKej start

D75

3 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gull SvenssonÖrkelljunga FK51:1716:23
2Britt RangertIK Ymer52:36+1:1916:48
3Birgitta StenströmVänersborgs SK54:37+3:2017:26
4Ulla LindheIK Stern1:16:31+25:1424:26

H75

3 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK44:4912:20
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna47:15+2:2613:00
3Dag LorénOK Frisene51:03+6:1414:03
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:01:42+16:5316:59
5Bo SvenssonÖrkelljunga FK1:08:38+23:4918:54
6Henrik HvoslefIK Stern1:28:52+44:0324:28
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Åke EkstrandHärlövs IFutgått
Arvo HyvönenSkattkärrs SOKutgått
Bertil OttossonFK Göingarnautgått

H80

2 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig BengtssonMotala AIF OL1:11:2424:42

Öppen 3

2 550 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anja SvenssonGamleby OK21:288:25
2Thomas BomanOK Tyr22:01+0:338:38
3Camilla AdlertegOK Enen23:27+1:599:11
4Filip GrimsholmHalmstad OK24:04+2:369:26
5Elsa WibergHelsingborgs SOK24:17+2:499:31
6Saga PalmertzHelsingborgs SOK24:22+2:549:33
7Alma KjellénHelsingborgs SOK25:41+4:1310:04
8Klas BogsjöHelsingborgs SOK25:45+4:1710:05
9Jakob NilssonFalkenbergs OK25:52+4:2410:08
10Peter HagströmFalkenbergs OK25:55+4:2710:09
11Meja BergerAnkarsrums OK25:58+4:3010:10
12Linnea LeijonHärlövs IF26:38+5:1010:26
13Claes OlvegårdFK Göingarna27:39+6:1110:50
14Tyra StalebrantGamleby OK27:47+6:1910:53
15Anne-Li AugustssonOK Tyringe28:54+7:2611:20
16Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna29:48+8:2011:41
17Agneta BomanOK Tyr30:28+9:0011:56
18Wilma JönssonÖrkelljunga FK30:44+9:1612:03
19Anna HagströmFalkenbergs OK31:00+9:3212:09
20Vide FlinkFjärås AIK31:13+9:4512:14
21Frida OdénFjärås AIK31:14+9:4612:14
22Britt GunnarssonKristinehamns OK31:52+10:2412:29
23Ola SamuelssonOK Vivill32:02+10:3412:33
24Lova JohanssonFK Friskus-Varberg32:07+10:3912:35
25Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg32:09+10:4112:36
26Mikael NilssonFK Friskus-Varberg32:10+10:4212:36
27Gudrun NilssonAndrarums IF33:32+12:0413:09
28Eva TollsternVäxjö AIS33:45+12:1713:14
29Magnus JönssonÖrkelljunga FK33:59+12:3113:19
30Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna34:37+13:0913:34
31Annette SeldénIF Rigor35:05+13:3713:45
32Elsa AxelssonOK Norrvirdarna35:57+14:2914:05
33Albert AxelssonOK Norrvirdarna36:01+14:3314:07
34Johannes AxelssonOK Norrvirdarna36:06+14:3814:09
35Frida EmilssonFK Åsen37:09+15:4114:34
36Olivia SvenssonFK Åsen37:10+15:4214:34
37Hugo CorneliussonOK Löftan37:41+16:1314:46
38Linda CorneliussonOK Löftan37:52+16:2414:50
39Anja Toft MadsenSøllerød OK38:17+16:4915:00
40Mats FridénOK Gränsen38:38+17:1015:09
41Ebba EdénVäxjö AIS42:18+20:5016:35
42Conny BerggrenVäxjö AIS42:29+21:0116:39
43Linnea StéenHelsingborgs SOK42:35+21:0716:41
44Veronika PalmertzHelsingborgs SOK42:41+21:1316:44
45Elias PerssonHelsingborgs SOK43:28+22:0017:02
46Elias PalmertzHelsingborgs SOK43:29+22:0117:03
47Wilhelm BjöremarkFjärås AIK43:51+22:2317:11
48Agnes PerssonHelsingborgs SOK43:54+22:2617:12
49Tyra FlinkFjärås AIK44:01+22:3317:15
50Anders PerssonHelsingborgs SOK44:19+22:5117:22
51Frida AhlOK Norrvirdarna44:22+22:5417:23
52Erik AhlOK Norrvirdarna44:27+22:5917:25
53Noah KorallMotala AIF OL45:05+23:3717:40
54Gabriel EkströmHalmstad OK46:47+25:1918:20
55Caroline JönssonÖrkelljunga FK54:01+32:3321:10
56Wiggo JönssonÖrkelljunga FK54:02+32:3421:11
57Ulla NilssonSOK Viljan59:42+38:1423:24
58Rikard FlinkFjärås AIK1:04:18+42:5025:12
Alva BjöremarkFjärås AIKej godkänd
Alinda RundqvistOK Nackheej godkänd
Karin RundqvistOK Nackheej godkänd
Otto LindforsOK Norrvirdarnautgått

Öppen 5

3 300 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon MobergFK Göingarna30:329:15
2Helena LindmanOK Gränsen30:51+0:199:20
3Henrik NettelmarkSurahammars SOK31:11+0:399:26
4Pär EricssonHelsingborgs SOK34:30+3:5810:27
5Nora AronengHestra IF37:13+6:4111:16
6Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK38:18+7:4611:36
7Frida MouchardIF Hallby SOK38:25+7:5311:38
8Andreas NilssonMotala AIF OL38:34+8:0211:41
9Magnus PedersenOK Skogshjortarna38:51+8:1911:46
10Maja KarmstigFK Friskus-Varberg41:33+11:0112:35
11Emma EliassonFK Friskus-Varberg41:34+11:0212:35
11Marta TörnströmFK Friskus-Varberg41:34+11:0212:35
13Line LundsgaardOK Kontinent43:57+13:2513:19
14Christine SvendsenLunds OK44:35+14:0313:30
15Stefan WinbergFrosta OK50:00+19:2815:09
16Susanna CaleklintKarlskrona SOK51:49+21:1715:42
17Tove EneljungIFK Göteborg Orientering55:55+25:2316:56
18Magnus NilssonHärlövs IF56:13+25:4117:02
19Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK56:51+26:1917:13
20Edvin SahlinOK Löftan57:25+26:5317:23
21Tora JungLunds OK1:03:41+33:0919:17
22Tobias NordLunds OK1:03:42+33:1019:18
23Richard SchandlOK Södertörn1:09:36+39:0421:05
24Anna SchandlOK Södertörn1:09:39+39:0721:06
25Jonathan AnderssonAndrarums IF1:17:09+46:3723:22
26Samuel RasmussenOK Kontinent1:18:52+48:2023:53
27Peter RasmussenOK Kontinent1:19:06+48:3423:58
28Maja StrandFK Åsen1:26:30+55:5826:12
29Dennis AxelssonFK Åsen1:26:37+56:0526:14
30Julia SjögrenFK Åsen1:26:38+56:0626:15
31Sonia KurashovaFK Åsen1:40:07+1:09:3530:20
32Elena KurashovaFK Åsen1:40:16+1:09:4430:23
33Håkan RundqvistOK Nackhe1:43:24+1:12:5231:20
34Albin SeverinssonOK Nackhe1:43:27+1:12:5531:20
Gert IvarssonOK Skogshjortarnautgått
Lukas HagbergKalmar OKej start
Patrik LanderOK Enenej start
Fredrik MouchardIF Hallby SOKej start
Gabriel SteffertOK Tyringeej start

Öppen 7

3 250 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK25:357:52
2Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg26:58+1:238:17
3Jonna JungåkerSundsvalls OK28:30+2:558:46
4Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna28:56+3:218:54
5Hanna KjellinSundsvalls OK30:56+5:219:31
6Jonas BergenfurSkattkärrs SOK31:51+6:169:48
7Fredrik UllmanSkåneslättens OL32:51+7:1610:06
8Staffan OlssonStigsökarna33:00+7:2510:09
9Nellie RydlundHässleholms OK33:23+7:4810:16
10Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro34:22+8:4710:34
11Magnus EliassonFK Friskus-Varberg34:26+8:5110:35
12Mickael GöranssonAlmby IK36:16+10:4111:09
13Ingemar NilssonAndrarums IF36:25+10:5011:12
14Tessa SalmiaMS Parma37:06+11:3111:24
15Emelie SvalinVänersborgs SK37:41+12:0611:35
16Anna ArvidssonKalmar OK38:20+12:4511:47
17Ove LernåKalmar OK38:22+12:4711:48
18Nils EklöwOK Södertörn39:44+14:0912:13
19Marie NilssonHärlövs IF40:35+15:0012:29
20Malin LeijonHärlövs IF40:36+15:0112:29
21Torgny HolmströmHärlövs IF40:45+15:1012:32
22Mats HolmVäxjö OK41:05+15:3012:38
23Stefan CaleklintKarlskrona SOK41:34+15:5912:47
24Emma KatajamäkiMS Parma43:24+17:4913:21
25Håkan SonessonFalköpings AIK OK44:31+18:5613:41
26Tuva HolmströmOK Ravinen44:55+19:2013:49
27Anna LundquistOK Ravinen45:04+19:2913:52
28Therese HolmströmOK Ravinen45:26+19:5113:58
29Arne AnderssonOK Torfinn45:28+19:5313:59
30Maria ArvidssonKalmar OK46:30+20:5514:18
31Håkan HåkanssonOK Gränsen46:44+21:0914:22
32Monika NilssonOK Alehof48:17+22:4214:51
33Fredrik EkströmHalmstad OK49:02+23:2715:05
34Mona LindénEksjö SOK50:05+24:3015:24
35Malin JohanssonFK Friskus-Varberg50:13+24:3815:27
36Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK50:47+25:1215:37
37Lennart StenssonHelsingborgs SOK52:14+26:3916:04
38Anders YngveOK Kontinent59:35+34:0018:20
39Therese EkströmHalmstad OK1:02:25+36:5019:12
40Helen NilssonHärlövs IF1:05:57+40:2220:17
41Jonathan AnderssonLiTHe Vilse1:24:16+58:4125:55
Ulf LundbergKalmar OKutgått
Elsa AnkeloMS Parmaej start
Noora NeuvonenMS Parmaej start

Öppen 8

5 540 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering44:458:04
2Jonathan JylltorpLinköpings OK46:41+1:568:25
3Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK47:08+2:238:30
4Lars DragerydÄrla IF53:07+8:229:35
5Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers54:58+10:139:55
6Erik MelénÄrla IF55:17+10:329:58
7Sarah MagnussonLinköpings OK59:14+14:2910:41
8Alva SonessonFalköpings AIK OK59:23+14:3810:43
9Stefan AronengHestra IF1:01:27+16:4211:05
10Simon BernerssonOK Enen1:05:20+20:3511:47
11David AndréGöteborg-Majorna OK1:08:15+23:3012:19
12Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:10:54+26:0912:47
13Peter BlomqvistEj klubbansluten1:11:12+26:2712:51
14Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:11:32+26:4712:54
15Jonny LindénEksjö SOK1:11:35+26:5012:55
16Hans PerssonAndrarums IF1:13:10+28:2513:12
17Carin StenbergHelsingborgs SOK1:13:49+29:0413:19
18Björn NilssonHärlövs IF1:15:41+30:5613:39
19Clara EhrnbornAndrarums IF1:16:36+31:5113:49
20Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:16:39+31:5413:50
21Adam OdénFjärås AIK1:17:10+32:2513:55
22Lena FlinkFjärås AIK1:18:27+33:4214:09
23Elinor DelinFK Åsen1:52:05+1:07:2020:13
24Roland StrandFK Åsen1:52:06+1:07:2120:14
25Marie SvenssonFK Åsen1:52:21+1:07:3620:16
26Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:11:51+1:27:0623:47
Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OLutgått

Öppen 9

6 440 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yury TambasovMS Parma43:166:43
2Martin HederskogIFK Umeå44:57+1:416:58
3Henri KalveMS Parma48:10+4:547:28
4Eero HeinonenMS Parma48:54+5:387:35
5Artem PopovMS Parma49:30+6:147:41
6Siri UlvestadNydalens SK51:51+8:358:03
7Helena KarlssonIFK Lidingö SOK53:26+10:108:17
8Silje Ekroll JahrenNydalens SK53:38+10:228:19
9Jonas HubacekMS Parma53:43+10:278:20
10Tone LyeNydalens SK55:16+12:008:34
11Samuli RouskuMS Parma55:50+12:348:40
12Håkan PalmFK Boken56:39+13:238:47
13Aaro RuoholaMS Parma56:41+13:258:48
14Samuli SalmenojaMS Parma59:44+16:289:16
15Tiia IstolahtiMS Parma1:00:11+16:559:20
16Eero LapilaMS Parma1:05:56+22:4010:14
17André BjärbyFrosta OK1:06:28+23:1210:19
18David BengtssonFK Åsen1:14:07+30:5111:30
Magnus ThuressonSkåneslättens OLdiskvalificerad
Veli-Matti HanhelaMS Parmautgått
Olli MattilaMS Parmautgått
Elisa MäkinenMS Parmautgått
Oskari LepistöMS Parmautgått
Jannina GustafssonMS Parmaej start
Sami HämäläinenMS Parmaej start
Kine Hallan SteiwerHalden SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser