Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sverigepremiären, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sverigepremiären, medel
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 2 mars 2019

H21

5 980 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Henrik JonssonÄrla IF28:57
2Paul SirumFrol IL29:28+0:31
3Simon JakobssonFrol IL30:27+1:30
4Rasmus ElmelidOK Orion30:31+1:34
5Viktor LarssonÄrla IF30:32+1:35
6Pontus PeterssonOK Orion30:34+1:37
7Lars Sandstad SkjesetFrol IL30:37+1:40
8Petter ErikssonÄrla IF31:02+2:05
9Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna31:21+2:24
10Lukas LundgrenVäxjö OK31:24+2:27
11Oscar VångellÄrla IF31:32+2:35
12Karl WalheimÄrla IF31:38+2:41
13Sergey FedatsenkaSävedalens AIK31:59+3:02
14Martin DjerfIK Hakarpspojkarna32:05+3:08
15Anton NilssonJärla Orientering32:17+3:20
16Joel Käll KarlssonLinköpings OK32:30+3:33
17Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF32:32+3:35
18Maxime BonneauLinköpings OK32:35+3:38
19Stian SundsvikFrol IL32:47+3:50
20David BejbomJärla Orientering33:06+4:09
21Aleksander BernaciakOK Orion33:10+4:13
22Martin HederskogIFK Umeå33:28+4:31
23Lucas SundbladEksjö SOK33:40+4:43
24Sven EngströmLinköpings OK33:46+4:49
25Pelle EngstrandStora Tuna OK33:48+4:51
26Erik MalmbergLinköpings OK33:54+4:57
27Ulf Forseth IndgaardFrol IL33:59+5:02
28Niklas OlssonLinköpings OK34:07+5:10
29Zsolt LenkeiIFK Mora OK34:09+5:12
29Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering34:09+5:12
31Håvard LucasenFredrikstad SK34:12+5:15
32Espen FiskumFredrikstad SK34:26+5:29
33Anders AxlingSundsvalls OK34:38+5:41
34Victor BergstrandLinköpings OK34:43+5:46
35Filip GrahnHestra IF34:52+5:55
36Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna34:54+5:57
37Oskar CervinHelsingborgs SOK35:00+6:03
38Patrik JohanssonKexholms SK35:07+6:10
39Fredrik JohanssonOK Nackhe35:09+6:12
40Patrik LindebergSkåneslättens OL35:14+6:17
41Erik AlnervikHelsingborgs SOK35:16+6:19
41Viktor SilvemarkÄrla IF35:16+6:19
43Emil HjalmarssonSkåneslättens OL35:42+6:45
44Arvid LinderOK Hällen35:51+6:54
45Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK35:56+6:59
46Carl Emil Schøier KovstedFarumTisvilde OK36:03+7:06
47Joel Börjesson ErikssonStorviks IF36:05+7:08
48Johan HagströmerOK Hällen36:41+7:44
49Markus HolterHalden SK36:45+7:48
50Simon HedlundÄrla IF37:05+8:08
51Moltas ViebkeMalmö OK37:15+8:18
52Anton ÖsterbladKarlskrona SOK37:17+8:20
53Andreas NikolaussonVisborgs OK37:22+8:25
54Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK37:50+8:53
55Nils Wallentin TärkHalmstad OK37:54+8:57
56Johan TörnrothHestra IF37:56+8:59
56Martin SmelikLinköpings OK37:56+8:59
58Rasmus LundbergOK Bävern38:14+9:17
59Veli KangasHelsingin Suunnistajat38:18+9:21
60Mattias NilssonÄrla IF38:23+9:26
60Joel KristianssonSkåneslättens OL38:23+9:26
62Marcus RovinaOK Skogsfalken38:25+9:28
63Martin LarssonHestra IF38:40+9:43
64Elias Bäcklund EkvallHalden SK38:50+9:53
65Emil RankkaOK Roxen38:56+9:59
66Patrik JohanssonHelsingborgs SOK39:14+10:17
67Tapio HaarlaaHelsingin Suunnistajat39:44+10:47
68Andreas MikkelsenSøllerød OK40:13+11:16
69Erik SchultzLunds OK40:43+11:46
70Erik ToomingasSundsvalls OK40:44+11:47
71Jens RönnolsJärla Orientering41:07+12:10
72Viktor HermanssonOK Stigen41:13+12:16
73Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK41:16+12:19
74Felix AlnervikHelsingborgs SOK41:18+12:21
74Johan PerssonHagaby GoIF Örebro41:18+12:21
76Niels Christian HellerudHalden SK41:37+12:40
77Janne NäätänenSundsvalls OK41:43+12:46
78Erik SköldLinköpings OK42:04+13:07
79Viktor HenmyrOK Vilse 8742:05+13:08
80Christian JohanssonHelsingborgs SOK42:12+13:15
81David SvenssonSkåneslättens OL42:33+13:36
82Mattias OlofssonOK Enen42:38+13:41
83Oliver MalmkvistJönköpings OK42:51+13:54
84Daniel HåkanssonOK Gränsen43:35+14:38
85Filip NilssonGotlands Bro OK45:10+16:13
86Fredric JohanssonSnättringe SK46:36+17:39Ladda ner rutt i gpx-format
87Povel LarssonOK Skogsfalken46:46+17:49
88Mats RanbroHelsingborgs SOK46:54+17:57
89Simon PreutzOK Torfinn47:15+18:18
90Johan NöjdFK Göingarna47:28+18:31
91Henrik HamreforsVästerås SOK48:06+19:09
92Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK48:15+19:18
93Erlend BrendstuenHalden SK49:43+20:46
94Pontus LarssonOK Skogsfalken49:49+20:52
95Rickard IngessonLunds OK51:14+22:17
96Lars DragerydÄrla IF52:14+23:17
97Rasmus SteenOK Enen53:38+24:41
98Jonas NorénHelsingborgs SOK53:58+25:01
99Johan HagströmFalkenbergs OK54:12+25:15
100Andréas PalmertzHelsingborgs SOK54:37+25:40
101Martin LundStenungsunds OK55:07+26:10
102Lukas WittenbecherLunds OK56:09+27:12
103Adam LiljaOK Enen56:45+27:48
104Oscar WestHalmstad OK58:02+29:05
105Mikael EnbergÖrkelljunga FK1:10:19+41:22
Johan AllardLinköpings OKej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Mathias PerssonHelsingborgs SOKutgått
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej start
Loke AgmarkenHalmstad OKej start
Erik AnderssonOK Orionej start
Viktor WassénHalden SKej start
Simon ChristofersonVäxjö OKej start
Hans Petter MathisenFredrikstad SKej start
Håvard WedegeFredrikstad SKej start
John OskarssonHelsingborgs SOKej start
Jens Knud MaarupAllerød OKej start
Fredrik WennermarkSävedalens AIKej start
Emil AnderssonÄrla IFej start
Mattias KarlssonFredrikstad SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser