Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lagadalskampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lagadalskampen
Arrangörsorganisation: FK Finn
Datum: onsdag 1 maj 2019

D21

3 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK34:349:19
2Josephine RegnellVäxjö OK34:35+0:019:19
3Katarina LenanderVäxjö OK39:33+4:5910:39
4Linda JanssonOK Älme40:28+5:5410:54
5Helena LindénVäxjö OK40:55+6:2111:01
6Eva GustafssonVäxjö OK41:01+6:2711:03
7Maria BraunVäxjö OK41:18+6:4411:07
8Lina NeckénOK Älme42:11+7:3711:22
9Julia LundHästveda OK49:11+14:3713:15
10Paulina JägstedtHalmstad OK51:12+16:3813:48
11Linda GunnarssonHästveda OK59:16+24:4215:58
12Emma Nilsson CondoriHästveda OK1:04:56+30:2217:30
13Rebecca SvenssonVärend GN OL1:11:05+36:3119:09
Martina BraunVäxjö OKej godkänd
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKej start

H21

5 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK35:016:51
2Mattias KarlssonVäxjö OK35:05+0:046:51
3Joel Käll KarlssonLinköpings OK37:23+2:227:18
4Nils Wallentin TärkHalmstad OK38:43+3:427:34
5Loke AgmarkenHalmstad OK40:42+5:417:57
6Niklas KarlssonVäxjö OK41:02+6:018:01
7Johan SchagerlindOK Bävern41:25+6:248:06
8Torgny LundHästveda OK43:39+8:388:32
9Tommy SvenssonOK Orion44:04+9:038:37
10Tobias JohanssonLaholms IF OK46:18+11:179:03
11Emil JägstedtHalmstad OK47:29+12:289:17
12Rasmus SvenssonVärend GN OL48:35+13:349:30
13David VibergVäxjö OK49:56+14:559:46
14Albin AnderssonVäxjö OK50:46+15:459:56
15Håkan ErikssonHästveda OK53:46+18:4510:31
16Per Arne EvaldssonOK Gynge1:01:38+26:3712:03
17Oskar NilssonOK Stigen1:07:12+32:1113:09
Joakim KarlssonJönköpings OKej godkänd

D18

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Embla CinthioSkåneslättens OL49:0613:40

H18

3 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred ÖstergrenAlvesta SOK54:5114:17

D16

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja LindénVäxjö OK32:0211:00
2Enni LindskogOK Älme33:28+1:2611:30
3Martina NiklassonVäxjö OK39:27+7:2513:33

H16

3 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK29:598:21
2Malte KristianssonHalmstad OK44:17+14:1812:20
3Gabriel SteffertOK Tyringe45:44+15:4512:44
4Linus BägebyOK Vivill46:20+16:2112:54
5Moltas ÖstergrenAlvesta SOK1:51:23+1:21:2431:01

H16 Kort

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix JohanssonOK Reftele1:00:1320:58

D14

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa BraunVäxjö OK32:5911:29
2Julia LönnHalmstad OK45:49+12:5015:57
Johanna LexellFK Finnej godkänd

H14

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter RoothVäxjö OK34:4412:06
2Otto NybergÖrkelljunga FK48:06+13:2216:45
3Ossian ÖstergrenAlvesta SOK1:02:01+27:1721:36

D12

2 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda LindénVäxjö OK25:219:29
2Miranda NiklassonVäxjö OK32:29+7:0812:09
3Elin AnzeliusHästveda OK32:35+7:1412:12
4Emmy EllbringFK Finn37:48+12:2714:09
5Linnéa SandströmOK Älme40:03+14:4215:00
6Sara LönnHalmstad OK56:10+30:4921:02
7Kristina Nilsson CondoriHästveda OK1:06:42+41:2124:58
Sonia KurashovaFK Åsenej godkänd
Lisa JohnssonFK Finnej godkänd

H12

2 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville LindskogOK Älme21:398:06
2Henning SöderhjelmOK Stigen33:15+11:3612:27
3Wilhelm WestströmAlvesta SOK34:09+12:3012:47
4Albert SvenssonFK Finn46:01+24:2217:14

D12 Kort

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja JohanssonOK Reftele25:3911:39

D10

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LexellFK Finn26:2912:02
2Kajsa BengtssonAlvesta SOK36:45+10:1616:42
3Delia CondoriHästveda OK58:06+31:3726:24

H10

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar AnderssonVäxjö OK14:526:45
2Linus LindénVäxjö OK17:03+2:117:45
3Johan SandströmOK Älme22:48+7:5610:21
4Troj GunnarssonBig Foot Orienteers23:50+8:5810:49
5Mio HammöBredaryds SOK24:56+10:0411:19
6Anton FaxénVäxjö OK27:33+12:4112:31

D35

3 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina ÖstbergBredaryds SOK37:179:42
2Annika BjörkOK Linné44:28+7:1111:34
3Stina AlbinssonBredaryds SOK48:29+11:1212:37
4Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK50:02+12:4513:01
5Maria LönnHalmstad OK1:10:08+32:5118:15
6Emma SöderhjelmOK Stigen1:39:01+1:01:4425:47

H35

3 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers31:367:56
2Fredrik MagnussonLaholms IF OK34:32+2:568:40
3Henric JohnssonBredaryds SOK37:22+5:469:23
4Pär SöderhjelmOK Stigen38:38+7:029:42
5Fredrik ErikssonBredaryds SOK39:43+8:079:58
6Per RoothVäxjö OK47:34+15:5811:57
7Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK54:26+22:5013:40
8Peter JohanssonVäxjö OK58:50+27:1414:46

D45

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK43:2312:05
2Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK44:58+1:3512:31
3Malin ClassonOK Stigen46:06+2:4312:50
4Camilla HolmqvistOK Stigen48:21+4:5813:28
5Ann BägebyOK Vivill49:21+5:5813:44
6Charlott LiljaOK Stigen50:09+6:4613:58
7Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:02:38+19:1517:26
8Petra RosénVäxjö OK1:03:24+20:0117:39
9Helen NilssonHärlövs IF1:21:09+37:4622:36

H45

3 710 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny RaskHjärnarps OL28:157:36
2Jan LagerHalmstad OK29:00+0:457:49
3Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering29:04+0:497:50
4Magnus AbrahamssonHalmstad OK29:48+1:338:01
5Peter BraunVäxjö OK31:02+2:478:21
6Michael LönnHjärnarps OL32:51+4:368:51
7Kennet HorvathHalmstad OK33:26+5:119:00
8Christer LiljaOK Stigen33:37+5:229:03
9Thomas NajvikFK Åsen35:26+7:119:33
10Mårten WikströmHalmstad OK36:00+7:459:42
11Jon LindskogOK Älme37:59+9:4410:14
12Per KristianssonHalmstad OK38:03+9:4810:15
13Dennis PerssonVäxjö OK38:24+10:0910:21
14Mattias JägstedtHalmstad OK40:01+11:4610:47
15Magnus ClassonOK Stigen43:38+15:2311:45
16Pär SvenssonVärend GN OL44:25+16:1011:58
17Martin JohanssonHalmstad OK47:05+18:5012:41
18Johan NiklassonVäxjö OK51:13+22:5813:48
19Magnus CinthioSkåneslättens OL51:15+23:0013:48
20Stephan ÖstergrenAlvesta SOK51:56+23:4113:59
21Per JohanssonOK Reftele52:35+24:2014:10
22Magnus NilssonOK Älme54:44+26:2914:45
23Jan JohanssonSkåneslättens OL1:00:32+32:1716:18
24Anders SjöbergOK Reftele1:00:45+32:3016:22
25Stefan ClaessonOK Stigen1:05:35+37:2017:40
26Kjell SvenssonOK Älme1:05:51+37:3617:44
27Niclas PetterssonOK Reftele1:47:57+1:19:4229:05
Filip SjöforsOK Älmeej godkänd
Per MagnussonOK Nolaskogsarnaej start

D55

2 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK32:5111:17
2Maritha HenrikssonJönköpings OK33:49+0:5811:37
3Ann NilssonMarkaryds FK33:55+1:0411:39
4Kristina JohanssonBredaryds SOK36:23+3:3212:30
5Eva EklundVäxjö OK42:11+9:2014:29
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK42:59+10:0814:46
7Christina OlssonSkåneslättens OL43:19+10:2814:53
8Christina SternerTockarps IK43:38+10:4714:59
9Maria StrömOK Stigen46:12+13:2115:52
10Kati NémethStigmännen Karlshamns OK49:40+16:4917:04
11Maria AnderssonBredaryds SOK50:24+17:3317:19
12Anne TuressonBredaryds SOK57:34+24:4319:46
13Berit RuneforsVäxjö OK57:45+24:5419:50
14Eva TollsternVäxjö AIS58:43+25:5220:10
15Marita FilipssonMarkaryds FK58:52+26:0120:13
16Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:09:53+37:0224:00
17Gunilla NilssonOK Älme1:17:07+44:1626:30
18Kerstin FränkelHjärnarps OL1:20:35+47:4427:41

H55

3 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna30:518:35
2Lars SvantessonHjärnarps OL31:27+0:368:45
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK31:57+1:068:53
4Glen HåkanssonVäxjö OK32:56+2:059:10 Ladda ner rutt i gpx-format
5Mats BrorssonTockarps IK33:03+2:129:12
6Magnus PorleVäxjö OK38:12+7:2110:38
7Dan SjöholmHalmstad OK43:31+12:4012:07
8Bo JohanssonOK Älme43:32+12:4112:07
9Anders GranqvistVärend GN OL45:20+14:2912:37
10Bengt MartinssonHylte OK45:32+14:4112:41
11Lars MagnussonOK Älme48:43+17:5213:34
12Björn FränkelHjärnarps OL49:50+18:5913:52
13Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK50:41+19:5014:07
14Sverker ErikssonOK Gynge57:38+26:4716:03
15Lennart StenssonHelsingborgs SOK59:19+28:2816:31
16Lars EklundVäxjö OK1:01:52+31:0117:13
Stefan KarlssonOK Älmeej godkänd

D65

2 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK33:5714:05
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK35:24+1:2714:41
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL40:21+6:2416:44
4Gullevi SvenssonRonneby OK42:45+8:4817:44
5Lena JönssonLaholms IF OK47:02+13:0519:30
6Åsa StåhlHjärnarps OL48:12+14:1520:00
7Bodil RuterOK Älme49:40+15:4320:36
8Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK51:51+17:5421:30
9Evamarie LundahlIF Hagen51:55+17:5821:32
10Karin BengtssonOK Kompassen1:05:50+31:5327:19
11Barbro BengtssonOskarströms OK1:11:23+37:2629:37
12Eva ArvidssonAlvesta SOK1:13:52+39:5530:39
13Margareta SchölinTockarps IK1:16:11+42:1431:36
14Solbritt GustafssonOK Virdarna1:17:12+43:1532:01
15Margareta HeldFK Åsen1:23:04+49:0734:28
Hjördis ErlandssonOK Lindénaej godkänd
Karin LarssonOK Kompassenej start

H65

2 910 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen26:088:58
2Thomas AlbinssonBredaryds SOK26:56+0:489:15
3Agne BengtssonOK Kompassen28:32+2:249:48
4Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe31:23+5:1510:47
5Olle BohmanHjärnarps OL32:26+6:1811:08
6Kjell LönnHjärnarps OL32:35+6:2711:11
7Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna34:33+8:2511:52
8Kjell ErlandssonOK Lindéna35:30+9:2212:11
9Anders ErikssonIF Hagen36:09+10:0112:25
10Krister NilssonVäxjö OK36:36+10:2812:34
11Arne AnderssonOK Torfinn36:51+10:4312:39
12Sölve AnderssonBredaryds SOK38:12+12:0413:07
13Stig JohanssonHelsingborgs SOK38:22+12:1413:11
14Hans SjögrenAlvesta SOK39:02+12:5413:24
15Åke PerssonHjärnarps OL40:09+14:0113:47
16Bill SchölinTockarps IK43:56+17:4815:05
17Bengt StåhlHjärnarps OL44:34+18:2615:18
18Ronald Mc GrailHjärnarps OL48:59+22:5116:49
19Olle EnforsTockarps IK54:42+28:3418:47
20Gert OlssonSkåneslättens OL55:44+29:3619:09
21Nils-Erik BondessonFrosta OK56:44+30:3619:29
22Bert OlofssonOK Kompassen57:58+31:5019:55
23Gunnar HolmOK Bävern58:38+32:3020:08
24Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:00:47+34:3920:53
25Göran LarssonOK Kompassen1:06:15+40:0722:45
26Leif KarlssonFrosta OK1:08:19+42:1123:28
27Tommy HeldFK Åsen1:11:39+45:3124:37
28Kjell RehnströmOK Reftele1:26:50+1:00:4229:50
Leif SandgrenFrosta OKej start

D75

1 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gull SvenssonÖrkelljunga FK35:4718:09
2Torill SvendsenFrosta OK39:01+3:1419:48
3Berit ByströmOK Virdarna40:04+4:1720:20
4Berit NilssonOK Älme41:11+5:2420:54
5Gunilla GrönbladHärlövs IF45:04+9:1722:52
6Siv EkelöfVärend GN OL50:27+14:4025:36
7Eva BergstrandVärend GN OL54:57+19:1027:53
8Karin LexellOK Torfinn1:07:18+31:3134:09
Laila MalmqvistVäxjö OKej godkänd

H75

2 410 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EkstrandHärlövs IF32:4813:36
2Roland KarlssonRonneby OK33:16+0:2813:48
3Roland OffrellFrosta OK33:36+0:4813:56
4Benkt AnderssonFrosta OK34:11+1:2314:11
5Rune AhlanderJönköpings OK36:55+4:0715:19
6Torsten ClaessonOK Älme37:37+4:4915:36
6Erling EkelöfVärend GN OL37:37+4:4915:36
8Sven RuterOK Älme39:19+6:3116:18
9Bo SvenssonÖrkelljunga FK39:59+7:1116:35
10Kjell LindauOK Kompassen40:27+7:3916:47
11Christer GrönbladHärlövs IF40:46+7:5816:54
12Werner TörnblomVäxjö OK41:54+9:0617:23
13Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad45:25+12:3718:50
14Johan JanssonVäxjö OK47:02+14:1419:30
15Lars HenrikssonOK Älme48:46+15:5820:14
15Ingvar BengtssonOskarströms OK48:46+15:5820:14
17Krister SandbladVäxjö OK50:29+17:4120:56
18Nils-Åke NilssonHärlövs IF54:27+21:3922:35
19Ernie BroströmHalmstad OK56:03+23:1523:15
20Inge NilssonOK Älme59:46+26:5824:47
21John-Erik BergstrandVärend GN OL1:03:26+30:3826:19
22Jan-Eric NelkingFK Åsen1:09:59+37:1129:02
Anders AdlerLinköpings AIKej start

H85

1 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Erik LundAnderstorps OK29:3415:00
2Torsten HannrupOK Kompassen42:37+13:0321:37
3Bengt EdvardssonOK Torfinn48:48+19:1424:46
4Lars-erik MalmqvistVäxjö OK51:35+22:0126:11
Gillis AlmVäxjö OKej godkänd

Inskolning

1 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
John AnderssonFK Finnfullföljt
Alicia DalsheimMarkaryds FKfullföljt
Harry erikssonOK Vilse 87fullföljt
Ella KlevegårdVäxjö OKfullföljt
Rasmus KlevegårdVäxjö OKfullföljt
Albin LagessonFK Finnfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Astrid NilssonBredaryds SOKfullföljt
Robin SemeniucFK Finnfullföljt
Saga TannerfalkKlubblösfullföljt

U1

1 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin SvenssonFK Finn15:328:43
2Axel CronholmFK Finn15:43+0:118:49
3Nilla PärssonMarkaryds FK18:35+3:0310:26
4Axel BengtssonAlvesta SOK19:03+3:3110:42
5Saga RunnemalmKlubblös19:30+3:5810:57
6Olle RunnemalmFK Finn19:34+4:0210:59
7Hubert CarlssonFK Finn21:22+5:5012:00
8Melker BengtssonAlvesta SOK22:13+6:4112:28
9Carl SandströmOK Älme22:40+7:0812:44
10Linus PerssonVäxjö OK25:05+9:3314:05
11Emil PerssonVäxjö OK26:28+10:5614:52
12Ebba tannerfalkKlubblös26:50+11:1815:04
13Alma FaxénVäxjö OK29:17+13:4516:27
14Emma Kajsa PerssonVäxjö OK30:44+15:1217:15
15Elin AnderssonFK Finn32:46+17:1418:24
16Erik StormOK Stigen35:36+20:0420:00
17Isak LönnblomMarkaryds FK37:57+22:2521:19
18Emilio OlssonMarkaryds FK38:46+23:1421:46
19Elina LindénVäxjö OK41:03+25:3123:03
20Lina StormOK Stigen41:06+25:3423:05

U2

2 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer TenggrenOK Stigen21:579:58
2Nils AnderssonOK Stigen22:00+0:039:59
2Elwin TenggrenOK Stigen22:00+0:039:59
4Måns TannerfalkKlubblös26:40+4:4312:07
5Karin WestströmAlvesta SOK28:09+6:1212:47
6Dominykas RakapasBig Foot Orienteers28:11+6:1412:48
7Annie MagnussonLaholms IF OK30:29+8:3213:51
8Hilda BengtssonAlvesta SOK33:06+11:0915:02
9Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK33:19+11:2215:08
10Ylva SöderhjelmOK Stigen34:51+12:5415:50
11Vincent SteffertOK Tyringe36:19+14:2216:30
12Erik RunnemalmFK Finn39:56+17:5918:09
13Alva SvenssonFK Finn40:09+18:1218:15
14Linn LönnblomMarkaryds FK43:35+21:3819:48
Folke HammöBredaryds SOKej start

Öppen 1

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica AlverslidOK Stigen23:3710:44
2Liliy RoothVäxjö OK28:34+4:5712:59
3Lars göran  JohanssonHalmstad OK37:02+13:2516:50
4Anette BohmanHjärnarps OL37:36+13:5917:05
5Erika LundahlKlubblös40:12+16:3518:16
6Barbro NilssonAlvesta SOK1:00:57+37:2027:42

Öppen 3

2 670 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann WilanderAnderstorps OK27:0610:08
2Noah SvenssonOK Vilse 8731:00+3:5411:36
3Thomas HenmyrOK Vilse 8731:03+3:5711:37
4Johanna LindénVäxjö OK31:20+4:1411:44
5Karin KarlssonHalmstad OK31:40+4:3411:51
6Thomas DavidssonOK Stigen32:56+5:5012:20
7Jennie BlomkvistVäxjö OK34:41+7:3512:59
8Felicia LindbergFK Finn35:45+8:3913:23
9Isac LindbergFK Finn35:46+8:4013:23
10Anders WilanderAnderstorps OK36:08+9:0213:31
11Li-Min SvenssonOK Älme36:42+9:3613:44
12Sandra ElgFK Finn36:47+9:4113:46
13Charlotte GustavssonBredaryds SOK36:57+9:5113:50
14Ulrika BengtssonAlvesta SOK37:35+10:2914:04
15Gustav NilssonAlvesta SOK39:14+12:0814:41
16Arne PerssonOK Gynge39:30+12:2414:47
16Linda NilssonAlvesta SOK39:30+12:2414:47
18Marita JohanssonOK Stigen39:46+12:4014:53
19Agneta HolmOK Bävern45:21+18:1516:59
20Jennie HagehedKlubblös45:38+18:3217:05
21Bengt PeterssonOK Älme47:18+20:1217:42
22Kirsten LindemannOK Roskilde49:48+22:4218:39
23Ulf PalmqvistIFK Sävsjö54:05+26:5920:15
24Elin KarlssonKlubblös54:08+27:0220:16
25Ramona SöderbergAlvesta SOK54:09+27:0320:16
26Siw NilssonOK Kompassen58:52+31:4622:02
27Ingrid NilssonVäxjö OK1:01:12+34:0622:55
28Margareta JohanssonLaholms IF OK1:01:48+34:4223:08
29Miriam GerbethMarkaryds FK1:05:46+38:4024:37
29Daniel GerbethMarkaryds FK1:05:46+38:4024:37
31Helle RagnarssonOK Kompassen1:06:23+39:1724:51
32Marita OlofssonOK Kompassen1:06:26+39:2024:52
33Asta NilssonHärlövs IF1:09:37+42:3126:04
34Anita KarlssonOskarströms OK1:10:35+43:2926:26
35Kerstin JönssonOK Älme1:18:08+51:0229:15
36Gudrun PetterssonOK Reftele1:39:55+1:12:4937:25

Öppen 5

2 870 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan Olof JonassonKlubblös34:3612:03
2Anders WestströmAlvesta SOK39:11+4:3513:39
3John-Arne SandströmOK Älme41:13+6:3714:21
4Liam KarlssonAlvesta SOK42:20+7:4414:45
5Susanne DombyOK Stigen42:59+8:2314:58
6Jesper RundbäckVaggeryds SOK44:21+9:4515:27
7Fabina EvertssonLessebo OK45:42+11:0615:55
8Albin KonrbeckKlubblös46:27+11:5116:11
9Åke KarlssonAlvesta SOK49:43+15:0717:19
10Göran LundahlAlvesta SOK51:09+16:3317:49
11Bella PalmqvistIFK Sävsjö52:26+17:5018:16
12Åsa WestströmAlvesta SOK52:36+18:0018:19
13Åsa EllbringFK Finn54:28+19:5218:58
14Therese WahlgrenSimlångsdalens IF59:31+24:5520:44
15Susanne ModigLaholms IF OK1:00:04+25:2820:55
16arjan  de vriesKlubblös1:04:27+29:5122:27
17Marie KarlssonVäxjö OK1:05:20+30:4422:45
18Jennie BjurgrenJönköpings OK1:05:29+30:5322:48
19William SteffertOK Tyringe1:06:19+31:4323:06
20Annika GranqvistVärend GN OL1:08:32+33:5623:52
21Marie NilssonOK Virdarna1:09:00+34:2424:02
22Leif AnzeliusHästveda OK1:09:02+34:2624:03
23Margareta LindgrenVärend GN OL1:09:08+34:3224:05
24Anna GöranssonIFK Sävsjö1:09:45+35:0924:18
25Marcus SvenssonBredaryds SOK1:12:37+38:0125:18
26Magnus NilssonOK Kontinent1:13:18+38:4225:32
27Sune JohanssonLaholms IF OK1:13:57+39:2125:45
28Stina BengtssonAlvesta SOK1:14:03+39:2725:48
29Emma konebeckiKlubblös1:17:34+42:5827:01
30Lena JohanssonIFK Sävsjö1:19:02+44:2627:32
31Susanne JohanssonOK Reftele1:20:22+45:4628:00
32Patrik NilssonOK Reftele1:20:24+45:4828:00
33Eva LundahlAlvesta SOK1:20:48+46:1228:09
34Camilla JohanssonLaholms IF OK1:35:56+1:01:2033:25
35Magnus NyrellAlvesta SOK1:44:06+1:09:3036:16
36Tilda NyrellAlvesta SOK1:44:22+1:09:4636:21
37Ia NyrellAlvesta SOK1:44:29+1:09:5336:24
38Margareta RingRonneby OK2:04:53+1:30:1743:30
Christer SjöforsOK Älmeej godkänd
Maria PeterssonHalmstad OKej godkänd

Öppen 7

2 910 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eddie KarlssonOK Vilse 8733:5711:40
2Maria HåkanssonVäxjö OK34:10+0:1311:44
3Ellen AlbinssonBredaryds SOK40:44+6:4713:59
4Hans- Åke LundqvistOK Gynge41:36+7:3914:17
5Mats TellqvistHalmstad OK41:57+8:0014:24
6Kerstin SegerLaholms IF OK42:35+8:3814:38
7Bengt HenrikssonVäxjö AIS47:09+13:1216:12
8Bo JohanssonOK Stigen48:21+14:2416:36
9Lena StrandMarkaryds FK48:56+14:5916:48
10Susann BerntssonOK Reftele49:05+15:0816:52
11Elin TengelinKlubblös50:06+16:0917:12
12Elin NeckénOK Älme52:14+18:1717:56
13Olle RingRonneby OK58:07+24:1019:58
14Johannes LindgrenVärend GN OL58:49+24:5220:12
15Annika MartinssonHylte OK59:57+26:0020:36
16Sten Åke KvistIS Kullen1:00:49+26:5220:53
17Roland NilssonOK Kompassen1:02:00+28:0321:18
18Roland JanssonVäxjö OK1:03:01+29:0421:39
19Roland ErikssonHästveda OK1:03:27+29:3021:48
20Karl-Göran CarlssonHylte OK1:04:44+30:4722:14
21Hans SvenssonKlubblös1:05:39+31:4222:33
22Kjell MånssonRonneby OK1:07:30+33:3323:11
23Ebbe MalmMarkaryds FK1:08:12+34:1523:26
24Jan LindemannOK Roskilde1:11:15+37:1824:29
25Björn NilssonHärlövs IF1:13:43+39:4625:19
26Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK1:18:16+44:1926:53
27Ole BøggildOK Roskilde1:26:09+52:1229:36

Öppen 8

3 980 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BengtssonAlvesta SOK28:047:03
2Stefan BengtssonAlvesta SOK33:48+5:448:29
3David BengtssonFK Åsen36:53+8:499:16
4Måns FaxénVäxjö OK37:10+9:069:20
5Stefan OlofssonOK Gisle37:19+9:159:22
6Stefan SvenssonBredaryds SOK39:03+10:599:48
7Håkan DanielssonVäxjö OK39:52+11:4810:01
8Per GerdleHalmstad OK40:12+12:0810:06
9Peter DombyOK Stigen42:24+14:2010:39
10Simon SvenssonLaholms IF OK42:35+14:3110:41
11Gustav LundahlKlubblös42:47+14:4310:44
12Jonas NilssonBredaryds SOK43:53+15:4911:01
13Emil EricssonBredaryds SOK47:29+19:2511:55
14Ludvig WallénVäxjö OK47:43+19:3911:59
15Johan MalmqvistVäxjö OK48:25+20:2112:09
16Arne AnderssonBredaryds SOK48:47+20:4312:15
17Willie OlssonRävetofta OK49:21+21:1712:23
18Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna49:22+21:1812:24
19Lina SamuelssonKlubblös50:41+22:3712:44
20Ola NilssonAlvesta SOK50:47+22:4312:45
21Jan KarlssonHalmstad OK51:39+23:3512:58
22Magdalena JohanssonHalmstad OK52:36+24:3213:12
23Roger NilssonLaholms IF OK54:48+26:4413:46
24Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad58:06+30:0214:35
25Christine SvendsenLunds OK1:08:03+39:5917:05
26Gunnar GustavssonOK Reftele1:09:29+41:2517:27
27Eddie BjärrenholtRånäs OK1:10:39+42:3517:45
Johan DavidssonSimlångsdalens IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser