Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna Weekend , etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 5 juli 2019 - söndag 7 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

7 470 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa PerssonOK Tisaren56:297:33
2Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF58:13+1:447:47
3Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK58:21+1:527:48
4Andrea SvenssonOK Tisaren58:27+1:587:49
5Sofia LönnkvistTullinge SK59:53+3:248:00
6Johanna ÖbergOK Hällen1:01:14+4:458:11
7Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK1:02:46+6:178:24
8Stina GranefeltOK Tyr1:08:45+12:169:12
9Annika ÖstmanDomnarvets GOIF1:09:21+12:529:17
10Malin WelénKöping-Kolsva OK1:09:48+13:199:20
11Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:12:40+16:119:43
12Jenny WesterberghRasbo IK1:12:43+16:149:44
13Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:18:10+21:4110:27
14Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:23:06+26:3711:07
15Josefine AhlbäckOK Milan1:25:21+28:5211:25
16Boel SundbergOK Södertörn1:28:13+31:4411:48
Jonna ForsVästerås SOKej godkänd
Sandra NäslundOK Linnéej start

H21

10 450 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖbergOK Hällen58:355:36
2Andreas UllerKils OK1:00:24+1:495:46
3Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:02:52+4:176:00
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:04:02+5:276:07
5Ville JohanssonOK Kolmården1:04:16+5:416:08
6Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:06:24+7:496:21
7Per CarlborgHagaby GoIF Örebro1:06:45+8:106:23
8Axel WrådheAttunda OK1:07:10+8:356:25
9Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:08:07+9:326:31
10Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:08:39+10:046:34
11Niklas CarlssonSundbybergs IK1:08:43+10:086:34
12Mats RöjgårdOK Kolmården1:10:58+12:236:47
13Fabian SteenOK Enen1:16:29+17:547:19
14Johan SöderlundOK Tyr1:17:21+18:467:24
15Carl-Johan HögbergOK Linné1:17:30+18:557:24
16Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:18:43+20:087:31
17Gustaf SundbüeOK Hällen1:18:53+20:187:32
18Martin NorrbomSala OK1:22:12+23:377:51
19Simon MarteliusAttunda OK1:24:08+25:338:03
20Emil AnderssonTullinge SK1:25:43+27:088:12
21Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:33:38+35:038:57
22Alexander AlnessLånghundra IF1:38:55+40:209:27
23Anton GumaeliusWaxholms OK1:39:53+41:189:33
24Joakim SkärlénHaninge SOK1:43:44+45:099:55
25Emil ThalinOK Älvsjö-Örby1:44:14+45:399:58
26Johan PerssonAttunda OK1:47:23+48:4810:16
27Adam LiljaOK Enen1:53:25+54:5010:51
28Simon BernerssonOK Enen2:02:59+1:04:2411:46
Filip JacobssonOK Tisarenej godkänd
Erik ÅhlinLånghundra IFej godkänd
Leon HanssonVisborgs OKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Oscar ArmanNyköpings OKej start

D21 Kort

4 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina FredrikssonKorsnäs IF OK46:299:55
2Linnea BörjarsCentrum OK50:51+4:2210:51
3Linnéa WinterrosOK Hammaren59:02+12:3312:36
4Anna ÅlinSundsvalls OK59:54+13:2512:47
5Malin SundebyCentrum OK1:31:42+45:1319:35
6Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:35:02+48:3320:18
Ellinor FranssonSundsvalls OKej godkänd

H21 Kort

7 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:04:388:14
2Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK1:06:46+2:088:30
3Emil HammarströmOK Måsen1:13:28+8:509:22
4Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:22:26+17:4810:30
5Fredrik ForsbergTullinge SK1:24:57+20:1910:50
6Jesper MelinGarphyttans IF1:42:11+37:3313:02
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd

D20

5 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BoströmOK Linné44:328:06
2Malva SteenOK Enen48:51+4:198:53
3Linnéa GustafssonOK Hällen54:34+10:029:56
4Maria JanssonOK Linné55:14+10:4210:03
5Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:02:24+17:5211:21
6Frida JohanssonOK Djerf1:09:14+24:4212:36

H20

7 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF46:596:08
2Ludvig EkNyköpings OK47:39+0:406:14
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK47:49+0:506:15
4Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF51:07+4:086:41
5Albin AnderssonTullinge SK51:33+4:346:44
6Olle GrywenzOK Linné54:18+7:197:06
7Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:01:34+14:358:03
8Daniel RönnqvistOK Linné1:04:17+17:188:24
9Håkan RambergHallstahammars OK1:05:58+18:598:38
10Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:12:04+25:059:25
11Felix Lindell ÖhmanOK Måsen1:12:18+25:199:27
12Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:24:30+37:3111:03
13Martin SkärlénHaninge SOK1:27:44+40:4511:29
Marcus NylénDegerfors OKej godkänd

D18

4 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL39:067:50
2Klara AnderssonDomnarvets GOIF44:50+5:448:59
3Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF45:24+6:189:05
4Moa HjorthDomnarvets GOIF46:49+7:439:22
5Tilda GolsäterKorsnäs IF OK47:24+8:189:29
6Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK48:53+9:479:47
7Lovisa WigertzLånghundra IF49:18+10:129:52
8Anna LithellOK Linné49:21+10:159:53
8Nicolina MobergOK Tyr49:21+10:159:53
10Ida HallinSurahammars SOK55:27+16:2111:06
11Ingrid OlssonOK Tor58:23+19:1711:42
12Tilda AnderssonTullinge SK1:03:37+24:3112:44
13Ylva JohanssonOK Djerf1:06:35+27:2913:20
14Emma IsacssonOK Linné1:12:35+33:2914:32
15Tilda WigforssArboga OK1:58:10+1:19:0423:40
Sofie FranzénAlmby IKej godkänd

H18

6 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK38:225:59
2Leo JohanssonOK Kolmården39:28+1:066:10
3Melker LundinOK Hällen39:50+1:286:13
4Valter PetterssonOK Tisaren41:28+3:066:28
5Johan LangerakJärfälla OK44:01+5:396:52
6Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF44:41+6:196:58
7Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö44:59+6:377:01
8David BorgSödertälje-Nykvarn OF45:26+7:047:05
9Karl LundinOK Hällen46:39+8:177:17
10Albin FalkNyköpings OK47:10+8:487:22
11Jakob SjöbergGävle OK47:24+9:027:24
12Oskar SundblomRånäs OK47:32+9:107:25
13Karl GranathOK Kåre50:54+12:327:57
14Emil BoströmOK Linné53:22+15:008:20
15Nils KylbornAlmby IK53:30+15:088:21
16William SeguraKFUM Örebro OK57:39+19:179:00
17Rasmus PetterssonOK Djerf57:43+19:219:01
18Tamás SzütsVästerås SOK57:59+19:379:03
19Ludvig HolmqvistOK Tor58:39+20:179:09
20Filip BäckArboga OK1:01:26+23:049:35
21Linus MalmKFUM Örebro OK1:08:44+30:2210:44
22Ola EklundKatrineholms OK1:13:53+35:3111:32
23Christopher AnderssonVingåkers OK1:21:46+43:2412:46
Andreas NäslundVästerås SOKej start

D16

4 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice EkNyköpings OK34:528:07
2Caroline GuttkeNyköpings OK42:05+7:139:48
3Julia NäslundOK Hammaren47:02+12:1010:57
4Sofie BodinAlmby IK50:20+15:2811:43
5Sofia GreenAlmby IK50:33+15:4111:46
6Miia RollerJärfälla OK51:59+17:0712:07
7Julia WesthMullsjö SOK55:19+20:2712:53
8Lina HolmqvistOK Tor58:27+23:3513:37
9Sara WänströmFinspångs SOK1:12:21+37:2916:51
10Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:17:59+43:0718:10
Isabelle StåhlbrandtRasbo IKej start

H16

5 270 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen35:296:43
2Edvin NilssonLånghundra IF36:10+0:416:51
3Henrik FranzénAlmby IK38:23+2:547:17
4Hugo ÖrnKFUM Örebro OK38:26+2:577:17
5Sverre RöjgårdOK Kolmården38:53+3:247:22
6Jiri DondaSKOB Ostrov40:20+4:517:39
7Anton KruseKFUM Örebro OK41:17+5:487:50
8Elias WesterberghRasbo IK43:34+8:058:16
9Albin WeidenSkåneslättens OL43:51+8:228:19
10Viktor FröbergOK Tor45:49+10:208:41
11Karl KylbornAlmby IK46:28+10:598:49
12Tobias DahlmarkVästerås SOK50:36+15:079:36
13Noel HelmerssonOK Tisaren52:40+17:119:59
14Marcus EkmanTäby OK53:30+18:0110:09
15Viktor BoströmOK Linné57:14+21:4510:51
16Andreas HolmqvistNyköpings OK58:45+23:1611:08
17Isak DalinLeksands OK59:38+24:0911:18
18Emil LarssonOK Tisaren1:02:00+26:3111:45
19William VuorinenOK Tor1:04:36+29:0712:15
20Maximilian OlofssonVästerås SOK1:19:15+43:4615:02
21Gustav NorbergNyköpings OK1:24:02+48:3315:56
22Hampus PerssonOK Enen1:24:37+49:0816:03
23Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln1:30:10+54:4117:06
Carl HedegårdOK Kolmårdenej godkänd
Erik BernerssonOK Enenej godkänd
Eric BäckArboga OKej godkänd
Sven SjöqvistOK Måsenej godkänd
Jonatan WickströmOK Torej start
Wille LångbergHudiksvalls OKej start
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej start

D16 Kort

3 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro51:4813:33
2Frida GustavssonOK Tor57:16+5:2814:59
Tilde WickströmOK Torej start

D14

3 820 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården31:108:09
2Cajsa AleniusNyköpings OK31:58+0:488:22
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF32:16+1:068:26
4Julia AnderssonOK Tor34:10+3:008:56
5Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF34:14+3:048:57
6Wilma ReinholdssonOK Alehof35:26+4:169:16
7Julia GustafssonKFUM Örebro OK39:29+8:1910:20
8Ellen ThorsénSurahammars SOK39:43+8:3310:23
9Alice RökenTäby OK40:50+9:4010:41
10Filippa GuttkeNyköpings OK42:25+11:1511:06
11Tuva HolmströmOK Ravinen43:24+12:1411:21
12Nova MatthewsTullinge SK45:22+14:1211:52
13Eva UrbánkováSKOB Ostrov47:14+16:0412:21
14Frida MelinOK Rodhen49:16+18:0612:53
15Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro56:08+24:5814:41
16Amanda BäckArboga OK58:11+27:0115:13
17Wilda LundqvistMälarö SOK1:05:49+34:3917:13
18Olivia KarlssonKovlands IF1:09:20+38:1018:09
19Amanda RådströmOK Enen1:14:41+43:3119:33
20Matilda PerssonOK Enen1:26:39+55:2922:40
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OFej start

H14

3 820 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK28:197:24
2Anton JonssonOK Tyr28:21+0:027:25
3Emil ClashammarNyköpings OK28:51+0:327:33
4Robin HelmerssonOK Tisaren29:28+1:097:42
5Jens FochsenWaxholms OK29:54+1:357:49
6Simon WesthMullsjö SOK31:24+3:058:13
7Valle LarssonIF Thor32:54+4:358:36
8Viggo HolmbergOK Tylöskog33:00+4:418:38
9Vidar NettelmarkSurahammars SOK33:08+4:498:40
10Olle MalmKFUM Örebro OK33:55+5:368:52
11Casper KarlssonOK Tor34:18+5:598:58
12Petter FochsenWaxholms OK34:24+6:059:00
13Alfred JeppssonOK Hammaren35:15+6:569:13
14Arvid JohanssonOK Djerf36:22+8:039:31
15Malte AlbinssonOK Österåker36:28+8:099:32
16Olle DalinOK Kåre36:42+8:239:36
17Edvin HalldinKFUM Örebro OK37:51+9:329:54
18Ludvig EronnLinköpings OK39:04+10:4510:13
19Rasmus DoeringGarphyttans IF42:35+14:1611:08
20Emanuel ErikssonNyköpings OK43:32+15:1311:23
21Linus HallinSurahammars SOK43:45+15:2611:27
22Oscar KjellmanLinköpings OK47:30+19:1112:26
23Hampus HolmgrenOK Måsen1:00:55+32:3615:56
24Jonathan AnderssonVingåkers OK1:07:28+39:0917:39
25Sebastian SjöqvistOK Måsen1:08:04+39:4517:49
26Gustav NordinTrosabygdens OK1:16:01+47:4219:53
27Malachy BrunkerIK Standard1:23:00+54:4121:43
28Malte KlassonOK Hammaren1:27:02+58:4322:47
Olle LångbergHudiksvalls OKej start
Miro MårtenssonIF Thorej start
Petter GranathOK Kåreej start

D14 Kort

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice CarlssonIK Standard44:2017:15

H14 Kort

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid FröbergOK Tor40:1915:41

D12

2 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK18:227:08
2Ella KruseKFUM Örebro OK22:55+4:338:55
3Viola HolmströmOK Ravinen23:43+5:219:13
4Elin DoeringGarphyttans IF24:20+5:589:28
5Emma Aune JakobsenOK Moss26:18+7:5610:14
6Molly BomanMälarö SOK27:07+8:4510:33
7Julia EkOK Ravinen27:31+9:0910:42
8Linnea SandTullinge SK28:54+10:3211:14
9Elvira LindstenNyköpings OK29:07+10:4511:19
10Maja MaxénStora Tuna OK29:34+11:1211:30
11Elsa TunbladMälarö SOK30:12+11:5011:45
12Elin KarlssonKovlands IF30:25+12:0311:50
13Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb31:00+12:3812:03
14Emma SeguraKFUM Örebro OK31:30+13:0812:15
15Wilma JonssonOK Tyr34:43+16:2113:30
16Ida RökenTäby OK35:56+17:3413:58
17Klara BjällhageOK Tor37:59+19:3714:46
18Ester KlassonOK Hammaren38:44+20:2215:04
19Emilia AnderssonOK Tor40:05+21:4315:35 Ladda ner rutt i gpx-format
20Nike RinaldoOK Tor46:58+28:3618:16

H12

2 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK15:476:08
2Edvin ÅttingLinköpings OK16:05+0:186:15
3Malte GranefeltOK Tyr18:07+2:207:02
4Isak LarssonOK Tisaren20:03+4:167:48
5Jakub DondaSKOB Ostrov21:12+5:258:14
6Arvid HellbergSundbybergs IK27:11+11:2410:34
7Isak WinnerstamEskilstuna OL27:32+11:4510:42
8Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK28:21+12:3411:01
9Emil LindgrenOK Tor28:30+12:4311:05
10Alfons WesterberghRasbo IK30:10+14:2311:44
11Isak StåhlbrandtRasbo IK37:50+22:0314:43
12Oskar WennbergStorviks IF38:25+22:3814:56
13Hilding GindemoÄrla IF40:58+25:1115:56
14Leopold OlofssonVästerås SOK52:20+36:3320:21
Viktor KullmanStora Tuna OKej godkänd

D12 Kort

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF24:2511:08

H12 Kort

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GustafssonOK Tylöskog30:0913:46

D10

2 190 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK15:427:10
2Frida EkOK Ravinen17:00+1:187:45
3Hedda TunbladMälarö SOK17:20+1:387:54
4Mia LagerströmAttunda OK17:35+1:538:01
5Armida MalmqvistOK Tor19:35+3:538:56
6Vendela Kettunen SvedbergOK Hammaren24:32+8:5011:12
7Molly GullquistOK Klemmingen27:29+11:4712:32
8Solveig SoldaggOK Klemmingen30:21+14:3913:51
9Signe AlbinssonOK Österåker31:04+15:2214:11
10Lucie UrbánkováSKOB Ostrov31:10+15:2814:13
11Rickelina LexellOK Klemmingen42:16+26:3419:17
12Julia BlomqvistÄrla IF44:42+29:0020:24
Ebba MaxénStora Tuna OKej godkänd
Selma LöfqvistVästerås SOKej godkänd

H10

2 190 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns DahlbergAlmby IK14:246:34
2Victor PalmqvistNyköpings OK14:37+0:136:40
3Erik KylbornAlmby IK14:48+0:246:45
4Melker ClashammarNyköpings OK14:57+0:336:49
5Carl RäimOK Enen15:01+0:376:51
6Wilhelm Hellquist-KlavemyrOK Enen16:01+1:377:18
6Elton MagnellKatrineholms OK16:01+1:377:18
8Samuel AnderssonJärfälla OK16:16+1:527:25
9Oskar KullmanStora Tuna OK17:33+3:098:00
10Rasmus KruseKFUM Örebro OK17:56+3:328:11
11Olle GranefeltOK Tyr18:04+3:408:14
12David MatanovicVästerviks OK18:39+4:158:30
13Lukas KantarpÄrla IF18:54+4:308:37
14Hugo AldénOK Roxen19:00+4:368:40
15Emil WinnerstamEskilstuna OL20:02+5:389:08
16Hilding MartinssonLerums SOK20:26+6:029:19
17Martin GullquistOK Klemmingen20:39+6:159:25
18Joel WesterberghRasbo IK22:52+8:2810:26
19Malkom MalmqvistOK Tor23:17+8:5310:37
20Theodor LauriKamrat och IF KIF23:45+9:2110:50
21Vidar LarssonIF Thor24:03+9:3910:58
22Adam LindgrenOK Tor27:41+13:1712:38
23Helmer GindemoÄrla IF32:36+18:1214:53
24Erik LevinOK Skogsvargarna50:08+35:4422:53
25Hugo WesterströmOK Ravinen52:03+37:3923:46
Sigge RinaldoOK Torej godkänd

D35

5 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LundbergTullinge SK53:069:16
2Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:00:26+7:2010:33
3Camilla MatanovicVästerviks OK1:10:50+17:4412:23

H35

7 840 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn ArvidssonStora Tuna OK1:02:297:58
2Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:11:32+9:039:07
3Erik JakobsenOK Moss1:12:45+10:169:16
4Erik ProninOK Brunnen1:13:37+11:089:23
5Henrik NettelmarkSurahammars SOK1:16:46+14:179:47
6Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:18:16+15:479:58
7Johannes ItenOLC Winterthur1:18:48+16:1910:03
8Christian BjörkmanÅkers IF1:40:10+37:4112:46
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd

D40

4 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RinaldoOK Tor43:088:38
2Malin JonssonOK Tyr46:42+3:349:21
3Diana SoldaggOK Klemmingen47:58+4:509:36
4Nina ThörnqvistSöders-Tyresö48:23+5:159:41
5Lina MatthewsTullinge SK51:01+7:5310:13
6Karin FägerlindCentrum OK51:20+8:1210:17
7Lena LjungquistTäby OK52:38+9:3010:32
8Karin PalmqvistNyköpings OK58:58+15:5011:49
9Malin WiklundAlmby IK1:00:21+17:1312:05
10Viktoria KarlssonKovlands IF1:00:43+17:3512:10
11Sandra WesterströmOK Ravinen1:07:27+24:1913:31
12Jana UrbánkováSKOB Ostrov1:10:33+27:2514:08
13Elinor LindstenNyköpings OK1:12:16+29:0814:28
14Caroline CasselsjöOK Kolmården1:17:31+34:2315:32

H40

7 640 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallsténSnättringe SK51:246:43
2Bertil EronnLinköpings OK52:59+1:356:56
3Marcus KullmanStora Tuna OK55:06+3:427:12
4Jörgen OhlinTullinge SK57:40+6:167:32
5Mattias LöfqvistVästerås SOK59:38+8:147:48
6Olle TyrlandCentrum OK1:02:40+11:168:12
7Lars SoldaggOK Klemmingen1:04:34+13:108:27
8Emil AnderssonLänna IF1:05:37+14:138:35
9Anders FröbergOK Tor1:09:09+17:459:03
10Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:14:37+23:139:45
11Henrik SjögrenHaninge SOK1:17:26+26:0210:08
12Per-Ove MelinderTullinge SK1:21:09+29:4510:37
13Arvid RinaldoOK Tor1:21:45+30:2110:42
14Mattias EklundOckelbo OK1:22:52+31:2810:50
15Fredrik BoströmSnättringe SK1:23:06+31:4210:52
16Johan StenbergIF Thor1:26:17+34:5311:17
17Lars-Olof MagnellKatrineholms OK1:26:21+34:5711:18
18Edvin TjernlundOK Österåker1:32:37+41:1312:07
19Björn WinnerstamEskilstuna OL1:37:59+46:3512:49
20Henrik HellgrenNorbergs OK1:42:32+51:0813:25
21Henrik HallinSurahammars SOK1:42:57+51:3313:28
22Henrik HellborgCentrum OK1:49:03+57:3914:16
23Albin ÅlinSundsvalls OK2:03:14+1:11:5016:07

D45

4 680 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen39:138:22
2Anna EkOK Ravinen41:15+2:028:48
3Jenny RöjgårdOK Kolmården44:52+5:399:35
4Anette LarssonOK Tor45:36+6:239:44
5Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF45:41+6:289:45
6Ingela ErikssonGävle OK49:14+10:0110:31
7Eva HallOK Tor51:55+12:4211:05
8Malin HalldinKFUM Örebro OK52:04+12:5111:07
9Ann RollerJärfälla OK55:51+16:3811:56
10Cecilia FochsenWaxholms OK56:54+17:4112:09
11Åsa Rimsjö SandTullinge SK56:57+17:4412:10
12Anna TimnerKatrineholms OK59:21+20:0812:40
13Helena AnderssonJärfälla OK1:00:16+21:0312:52
14Therese HolmströmOK Ravinen1:03:26+24:1313:33
15Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:06:42+27:2914:15
16Lisa LeicktTullinge SK1:06:58+27:4514:18
17Camilla KruseKFUM Örebro OK1:13:27+34:1415:41
18Hanna WigforssArboga OK1:20:51+41:3817:16
19Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:21:09+41:5617:20
20Kristin HellbergSundbybergs IK1:26:01+46:4818:22
Monica AnderssonVingåkers OKej godkänd

H45

6 400 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus PerssonOK Tisaren39:496:13
2Anders BoströmOK Linné42:01+2:126:33
2Henric BrohedeOK Tyr42:01+2:126:33
4Lasse JanssonGävle OK44:51+5:027:00
5Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF46:22+6:337:14
6Dan LarssonOK Tisaren47:10+7:217:22
7Magnus ÖhlingOK Tor48:15+8:267:32
8Tomas AlbinssonOK Österåker49:40+9:517:45
9Nikolay SytovMosmeridian49:49+10:007:47
10Tomas HallménOK Tisaren50:55+11:067:57
11Lars LindbomMälarö SOK51:43+11:548:04
12Jörgen GranefeltOK Tyr52:26+12:378:11
13Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK52:54+13:058:15
14Magnus HedmanKungälvs OK55:52+16:038:43
15Per HåstlundAlmby IK56:09+16:208:46
16Mats GustafssonKFUM Örebro OK56:40+16:518:51
17Christer CasselsjöOK Kolmården56:47+16:588:52
18Ulf PerssonIFK Enskede58:08+18:199:05
19Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK59:10+19:219:14
20Fredrik NilssonLånghundra IF59:54+20:059:21
21Johan WesterberghRasbo IK1:00:13+20:249:24
22Fredrik KylbornAlmby IK1:00:41+20:529:28
23Fredrik GranathSvärdsjö SOK1:02:39+22:509:47
24Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:02:55+23:069:49
25Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:03:46+23:579:57
26Robert NoackOK Linné1:04:26+24:3710:04
27Ulf FredrikssonStora Tuna OK1:04:30+24:4110:04
28Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:05:28+25:3910:13
29Stefan SehlerOK Kolmården1:06:06+26:1710:19
30Börje PerssonOK Ravinen1:08:57+29:0810:46
31Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro1:09:32+29:4310:51
32Patrik JohanssonLerums SOK1:17:48+37:5912:09
Magnus AnderssonSundbybergs IKej godkänd
Pontus HalldinKFUM Örebro OKej godkänd
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Tony HolmbergOK Tylöskogej godkänd
Lars OlofssonVästerås SOKej start

D50

4 310 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga43:1810:02
2Monica GustafssonEskilstuna OL43:42+0:2410:08
3Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL44:24+1:0610:18
4Yvonne AnderssonTullinge SK45:48+2:3010:37
5Judith HoferOLG Thun46:05+2:4710:41
6Barbara LeuenbergerFinspångs SOK46:51+3:3310:52
7Marie AlfredssonOK Tyr48:05+4:4711:09
8Pia GuståsOK Linné48:19+5:0111:12
9Anette SjöbergGävle OK50:09+6:5111:38
10Lena GumaeliusWaxholms OK52:10+8:5212:06
11Lena LindmanFinspångs SOK53:22+10:0412:22
12Ebba HedegårdOK Kolmården53:23+10:0512:23
13Yvonne FranzénAlmby IK54:13+10:5512:34
14Kristina MarteliusAttunda OK58:04+14:4613:28
15Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro58:28+15:1013:33
16Anna KullbergLinköpings OK1:05:44+22:2615:15
17Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:06:12+22:5415:21
18Maria KylbornAlmby IK1:06:14+22:5615:22
19Malin WeidenSkåneslättens OL1:09:57+26:3916:13
20Anna LindellGustavsbergs OK1:10:52+27:3416:26
21Johanna WachtmeisterBromma-Vällingby SOK1:17:24+34:0617:57
22Eva-Lena NilssonNyköpings OK1:17:31+34:1317:59
23Lotta StålVästerbergslagens OL1:19:32+36:1418:27
24Annette WigertzLånghundra IF1:26:59+43:4120:10
25Maria KjellmanLinköpings OK1:34:41+51:2321:58
26Kristina BäckArboga OK2:06:55+1:23:3729:26
Lena StrömbäckLinköpings OKej godkänd

H50

5 720 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JernströmAvesta OK40:287:04
2Jonas NordströmOK Roslagen40:33+0:057:05
3Pär EricsonNyköpings OK43:09+2:417:32
4Eric RollerJärfälla OK43:49+3:217:39
5Pär StålVästerbergslagens OL45:30+5:027:57
6Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK46:08+5:408:03
7Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK46:21+5:538:06
8Lars KarlssonValbo AIF47:22+6:548:16
9Magnus HjorthDomnarvets GOIF48:36+8:088:29
10Jan CarlssonSöders-Tyresö49:03+8:358:34
11Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK49:23+8:558:38
11Urban RisbergEskilstuna OL49:23+8:558:38
13Torgeir SnilsbergOK Moss50:53+10:258:53
14Christer AlmHagaby GoIF Örebro50:56+10:288:54
14Patrik LeicktTullinge SK50:56+10:288:54
16Roger LarssonKatrineholms OK51:06+10:388:56
17Olle LindmanFinspångs SOK51:22+10:548:58
18Björn AxelssonTullinge SK52:34+12:069:11
19Kenneth JönssonTullinge SK52:39+12:119:12
20Per WintherVästerbergslagens OL54:15+13:479:29
21Joakim DahlbergAlmby IK55:09+14:419:38
22Mats GunnemyrSöders-Tyresö55:29+15:019:41
23Lumír UrbánekSKOB Ostrov56:00+15:329:47
24Henrik OlssonOK Tor56:43+16:159:54
25Tommy FröjdVästerås SOK57:05+16:379:58
26Johan ÖstergrenSurahammars SOK57:58+17:3010:08
27Leif KrügerGarphyttans IF58:04+17:3610:09
28Håkan OlssonSnättringe SK1:00:05+19:3710:30
29Patrik SteenOK Enen1:00:59+20:3110:39
30Thomas WesterströmOK Ravinen1:02:07+21:3910:51
31Jonatan LindellGustavsbergs OK1:03:45+23:1711:08
32Johan ÅttingLinköpings OK1:04:34+24:0611:17
33Ulf IsacssonOK Linné1:11:26+30:5812:29
34Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL1:15:15+34:4713:09
35Mats EkmanTäby OK1:18:21+37:5313:41
36Roger CarlssonVästerås SOK1:18:23+37:5513:42
37Anders LarssonAlmby IK1:21:49+41:2114:18
38Henrik WeidenSkåneslättens OL1:24:18+43:5014:44
39Jörgen EklundKatrineholms OK1:30:53+50:2515:53
40Michael LindeIF Åland2:08:30+1:28:0222:27
Anders BrinkmanVandrarringenej start
Gunnar KindlundhTrosabygdens OKej start
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Tomas JonssonVandrarringenej start
Magnus JeppssonOK Hammarenej start

D55

4 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonTullinge SK38:098:51
2Camilla AdlertegOK Enen41:41+3:329:40
3Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog44:53+6:4410:24
4Dorothe SpillmannIF Thor45:01+6:5210:26
5Agneta FriesUmeå OK48:59+10:5011:21
6Karin ForsbergTullinge SK49:13+11:0411:25
7Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK55:41+17:3212:55
8Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF56:00+17:5112:59
9Marita FilipssonMarkaryds FK1:03:04+24:5514:37
10Hilde KløvstadSandefjord OK1:03:44+25:3514:47
11Gunilla SandströmAlmby IK1:11:00+32:5116:28
12Marie BjörklundEskilstuna OL1:22:29+44:2019:08
13Annika LarssonArboga OK1:23:03+44:5419:16
Anne BodinAlmby IKej godkänd
Ann-Louise Notstam HjorthArboga OKej start
Elisabet EnmarkGävle OKej start

H55

5 490 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen43:187:53
2Mats HallNyköpings OK44:24+1:068:05
3Mats FryxellTullinge SK47:15+3:578:36
4Dan NilssonNyköpings OK47:38+4:208:40
5Patrik AhlgrenTäby OK48:15+4:578:47
6Kalle PerssonAttunda OK48:48+5:308:53
7Piero SannicolòTullinge SK49:26+6:089:00
8Anders LundJärfälla OK50:01+6:439:06
9Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK50:52+7:349:15
10Tryggve RönnqvistOK Linné52:28+9:109:33
11Sven WigertzLånghundra IF52:33+9:159:34
12Arne HäggArboga OK52:46+9:289:36
13Martin TichovskySK Praga53:12+9:549:41
14Jan ViklundVästerås SOK54:03+10:459:50
15Klaus KrischanEnnstal55:09+11:5110:02
16Lars GerhardssonAttunda OK55:45+12:2710:09
17Anders JönssonOK Triangeln56:29+13:1110:17
18Dirk HartmannSV Mietraching56:36+13:1810:18
19Mats SundbüeSödertälje-Nykvarn OF57:37+14:1910:29
20Lars WalldoffGarphyttans IF57:41+14:2310:30
21Bosse WiggeDomnarvets GOIF59:55+16:3710:54
22Leif SandahlOK Tyr1:00:13+16:5510:58
23Stefan MarteliusAttunda OK1:03:01+19:4311:28
24Arne SääfGudhems IF1:03:12+19:5411:30
25Jan-Olov BergmanVästerås SOK1:03:18+20:0011:31
26Anders S NybergSäterbygdens OK1:03:42+20:2411:36
27Karri LindellOK Måsen1:05:15+21:5711:53
28Henry VestergårdAlmby IK1:06:36+23:1812:07
29Jonas NäslundOK Hammaren1:07:04+23:4612:12
30Jan SundbüeOK Hällen1:08:03+24:4512:23
31Ingvar SvenssonAlmby IK1:10:35+27:1712:51 Ladda ner rutt i gpx-format
32Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:12:39+29:2113:13
33Håkan SvenssonAlmby IK1:17:36+34:1814:08
34Niclas MobergOK Tyr1:19:04+35:4614:24
35Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:23:02+39:4415:07
36Steven JochemsKOVZ1:30:12+46:5416:25
37Gunnar SkärlénHaninge SOK1:38:17+54:5917:54
Torbjörn SöderlundLeksands OKej godkänd
Bo GustafssonOK Tylöskogej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej start
Lars-Olof JanssonOK Linnéej start

D60

3 350 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF37:0511:04
2Barbro LönnkvistTullinge SK37:56+0:5111:19
3Åsa SundbergOK Södertörn38:05+1:0011:22
4Barbro IsakssonOK Tisaren41:24+4:1912:21
5Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro46:01+8:5613:44
6Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF47:26+10:2114:09
7Ingela EkelövSkåneslättens OL48:38+11:3314:31
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby49:20+12:1514:43
9Gudrun PerssonHallstahammars OK49:29+12:2414:46
10Marianne RuppOLG Thun51:55+14:5015:29
11Eva ElnerudSigtuna OK52:19+15:1415:37
12Monika NilssonOK Alehof54:14+17:0916:11
13Inger AnderssonÅrsunda IF58:08+21:0317:21
14Eva WareniusAvesta OK1:08:42+31:3720:30
15Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby1:25:57+48:5225:39
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej godkänd
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd

H60

5 080 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK43:138:30
2Håkan PalmfjordKatrineholms OK44:50+1:378:49
3Ulf BurmanGustavsbergs OK44:55+1:428:50
4Jörgen KarlssonAttunda OK45:53+2:409:01
5Krister GumaeliusWaxholms OK45:58+2:459:02
6Torbjörn LöfvingMullsjö SOK47:26+4:139:20
7Anders FriesUmeå OK47:48+4:359:24
8Lars LönnkvistTullinge SK49:05+5:529:39
9Stefan GustafssonOK Hällen51:33+8:2010:08
10Ingemar MånssonRonneby OK52:06+8:5310:15
11Stefan O JanssonLerums SOK52:24+9:1110:18
12Åke SundinHällefors OK53:00+9:4710:25
13Peter HerbertGävle OK55:18+12:0510:53
14Ingmar EkelövSkåneslättens OL56:02+12:4911:01
15Håkan GustafsonEskilstuna OL56:23+13:1011:05
16Sten-Olof MatssonLeksands OK56:24+13:1111:06
16Bengt KärrströmTullinge SK56:24+13:1111:06
18Leif GustafssonSäterbygdens OK59:45+16:3211:45
19Ola HedinOK Hammaren1:00:15+17:0211:51
20Peter SvenssonAvesta OK1:01:00+17:4712:00
21Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro1:01:19+18:0612:04
22Lars HagrotTäby OK1:04:21+21:0812:40
23Tomas AnderssonOK Tor1:04:22+21:0912:40
24Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF1:06:53+23:4013:09
25Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:08:47+25:3413:32
26Kjetil KlovstadSandefjord OK1:18:02+34:4915:21
27Uno LarssonEskilstuna OL1:26:48+43:3517:05
28Anders AlamaaIK Vikings OK1:30:20+47:0717:46
Roland NotstamArboga OKej start

D65

3 350 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL40:2612:04
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK40:52+0:2612:11
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK46:23+5:5713:50
4Lena JansonArboga OK49:24+8:5814:44
5Mona HullAlmby IK49:48+9:2214:51
6Gunilla PetterssonVästerviks OK49:49+9:2314:52
7Kerstin LissEskilstuna OL52:52+12:2615:46
8Solweig PalmAvesta OK54:53+14:2716:22
9Lena Nyström-NilssonRånäs OK56:41+16:1516:55
10Britt-Marie AnderssonOK Amne57:18+16:5217:06
11Monica SvärdOK Klemmingen58:07+17:4117:20
12Annika NorströmHallstahammars OK58:59+18:3317:36
13Annette RagvaldVingåkers OK1:04:45+24:1919:19
14Marie SvernestamLinköpings OK1:08:42+28:1620:30
15Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:08:50+28:2420:32
Maria KärrströmTullinge SKej godkänd
Elisabeth ErikssonNyköpings OKej start
Agneta NilssonEskilstuna OLej start

H65

4 680 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF39:048:20
2Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro39:57+0:538:32
3Per Ove WallénTäby OK42:09+3:059:00
3Ingemar GardSöders-Tyresö42:09+3:059:00
5Thom SandvikAvesta OK42:25+3:219:03
6Bo HerderssonMarkbygdens OK43:08+4:049:12
7Peter ÅslundKFUM Örebro OK44:27+5:239:29
8Mikael TarandiIFK Lidingö SOK44:41+5:379:32
9Lars JanlövIF Åland44:43+5:399:33
10Stefan ÖbergOK Milan48:13+9:0910:18
11Stig AnderssonOK Linné48:28+9:2410:21
12Bo DavidssonSolna OK49:18+10:1410:32
13Roland WareniusAvesta OK49:23+10:1910:33
14Hans AnderssonVästerbergslagens OL51:32+12:2811:00
15Kurt ErikssonVandrarringen52:06+13:0211:07
16Per-Åke HullAlmby IK53:51+14:4711:30
17Mats HastadFellingsbro GOIF54:54+15:5011:43
18Christer NordströmOK Älvsjö-Örby56:24+17:2012:03
19Anders KärrströmTullinge SK56:49+17:4512:08
20Nils-Olof BodinAlmby IK59:56+20:5212:48
21Anders KarlssonTullinge SK1:01:15+22:1113:05
22Ingvar AnderssonOK Amne1:03:59+24:5513:40
23Tor-Olof BlomsterIF Åland1:05:26+26:2213:58
24Lars ÖstlinOK Milan1:12:35+33:3115:30
25Lennart SvernestamLinköpings OK1:13:48+34:4415:46
26Hans RagvaldVingåkers OK1:19:41+40:3717:01
27Bengt HanssonSäterbygdens OK1:20:10+41:0617:07
28Torbjörn BergstrandSurahammars SOK1:25:09+46:0518:11
Bernt GustafssonVästerbergslagens OLej godkänd
Ola LindholmKöping-Kolsva OKej godkänd

D70

2 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro MöllbergArboga OK42:2214:18
2Maud MossbergOK Järnbärarna49:25+7:0316:41
3Ulla LindellOK Hällen54:42+12:2018:28
4Inga-Lill PetterssonLinköpings OK54:48+12:2618:30
5Siv FrodinKöping-Kolsva OK54:50+12:2818:31
6Margareta LarssonOK Njudung55:31+13:0918:45
7Lena HedmanHallstahammars OK56:56+14:3419:14
8Margareta JönssonÅkers IF59:07+16:4519:58
9Lena WahssAvesta OK1:02:29+20:0721:06
10Birgitta WallinTrosabygdens OK1:04:40+22:1821:50
11Britta EklundTrosabygdens OK1:04:46+22:2421:52
12Marianne SellgrenSigtuna OK1:05:42+23:2022:11
13Ulla LingJönköpings OK1:07:07+24:4522:40
14Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:11:50+29:2824:16
Vega SlottnerJönköpings OKej godkänd

H70

3 740 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK33:318:57
2Sven-Olov WiklundArboga OK36:31+3:009:45
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK39:23+5:5210:31
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared40:06+6:3510:43
5Stig LandstorpOK Tor40:12+6:4110:44
6Per-Erik CarleniusKatrineholms OK41:01+7:3010:58
7Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL41:28+7:5711:05
8Weine FredrikssonKFUM Örebro OK41:49+8:1811:10
9Anders SellgrenSigtuna OK42:08+8:3711:15
10Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL42:39+9:0811:24
11Bo SegerEskilstuna OL42:40+9:0911:24
12Tomas ÅhgrenLånghundra IF43:04+9:3311:30
13Bjarne BlomsterIF Åland44:21+10:5011:51
14Rolf KarlssonOK Hällen44:35+11:0411:55
15Boris HolmbergIF Åland44:37+11:0611:55
16Torsten PetterssonLånghundra IF45:05+11:3412:03
17Göran SvärdOK Klemmingen47:37+14:0612:43
18Stefan G LarssonOK Njudung47:41+14:1012:44
19Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF51:46+18:1513:50
20Ulf StridhSnättringe SK52:18+18:4713:59
21Göran EklundTrosabygdens OK55:26+21:5514:49
22Bendy WallinTrosabygdens OK56:07+22:3615:00
23Yngve PetterssonLinköpings OK57:22+23:5115:20
24Åke HöglundTimrå SOK58:03+24:3215:31
25Ingvar HalldinOK Tylöskog58:18+24:4715:35
26Lennart VessbergAvesta OK59:30+25:5915:54
27Inge SundströmNyköpings OK1:03:18+29:4716:55
28Bengt SörensenJönköpings OK1:08:06+34:3518:12
29André StraussOLG Thun1:20:22+46:5121:29
30Roland PerssonIFK Enskede1:23:06+49:3522:13
Hans AurellGävle OKej godkänd
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Torgny PetterssonVästerviks OKej start
Leif MathisenEskilstuna OLej start

D75

2 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK43:5414:49
2Lena WaernTrollhättans SOK48:18+4:2416:19
3Helen AndertoftMarkaryds FK51:54+8:0017:32
4Anita JohanssonOK Tor53:45+9:5118:09
5Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK59:24+15:3020:04
6Siv StamSäterbygdens OK1:03:11+19:1721:20
7Lisbeth EurénAvesta OK1:44:10+1:00:1635:11
8Britt-Marie SjöbergOK Tor1:45:20+1:01:2635:35

H75

3 350 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK37:2611:10
2Lennart LundhOK Tisaren37:32+0:0611:12
3Bengt JönssonÅkers IF40:14+2:4812:00
4Ragnar ErikssonOK Hedströmmen42:39+5:1312:43
5Håkan MossbergOK Järnbärarna43:12+5:4612:53
6Olle JohanssonIFK Hedemora OK44:05+6:3913:09
7Anders WelénKöping-Kolsva OK45:18+7:5213:31
8Erland LingJönköpings OK51:31+14:0515:22
9Erik RundströmOK Tjärnen51:54+14:2815:29
10Lars-B LarssonOK Tyr52:29+15:0315:40
11Leif JanssonEskilstuna OL53:56+16:3016:05
12Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK54:16+16:5016:11
13Göran JohanssonSnättringe SK55:42+18:1616:37
14Ronny AnderssonOK Skogshjortarna56:27+19:0116:51
15Ingemar GustafssonOK Tjärnen56:32+19:0616:52
16Åke GranstamOK Tor1:00:36+23:1018:05
17Lars JohanssonOK Tor1:01:43+24:1718:25
18Kurt BoströmOK Linné1:08:44+31:1820:31
19Leif HermundstadSnättringe SK1:09:47+32:2120:49

D80

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:00:1523:21
2Karin LexellOK Torfinn1:03:52+3:3724:45
Dagny AnderssonOK Tjärnenej godkänd
Britt ErikssonHammarby IF OFej godkänd

H80

2 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sune LindellOK Hällen48:2116:20
2Nils JohanssonOK Tjärnen49:41+1:2016:47
3Lennart ErikssonOK Enen59:44+11:2320:10
4Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:01:44+13:2320:51

H85

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF46:4218:06
2Stig LundinEskilstuna OL1:01:10+14:2823:42
3Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:15:11+28:2929:08
4Bengt EdvardssonOK Torfinn1:22:55+36:1332:08
Valter AlamaaIK Vikings OKej start

Inskolning

2 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Aron FalkOK Hällenfullföljt
Isak FlemströmKlubblösfullföljt
Sixten FredrikssonStora Tuna OKfullföljt
Ebba HardellKlubblösfullföljt
Ludvig HolmgrenOK Måsenfullföljt
Markus KantarpÄrla IFfullföljt
Benjamin LexellOK Klemmingenfullföljt
Theodor LexellOK Klemmingenfullföljt
Måns LundqvistMälarö SOKfullföljt
Alva LönnkvistTullinge SKfullföljt
Elmer MartinssonLerums SOKfullföljt
Agnes MelinSnättringe SKfullföljt
Astrid OhlinTullinge SKfullföljt
Wilma OhlinTullinge SKfullföljt
Nils RaskVingåkers OKfullföljt
Fritjof WinnerstamOK Klemmingenfullföljt
Greta ÅlinSundsvalls OKfullföljt
Eskil BerghTullinge SKej godkänd

U1

2 160 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor HellbergSundbybergs IK14:236:39
2Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL16:03+1:407:25
3Carl NordströmVallentuna-Össeby OL16:33+2:107:39
4Olle GindemoÄrla IF16:38+2:157:42
5Cedrik RäimOK Enen16:54+2:317:49
6Simon ÅttingLinköpings OK18:08+3:458:23
7Elvin MagnellKatrineholms OK18:21+3:588:29
7Alva ÅkerlundOK Tor18:21+3:588:29
9Elias ÖbergOK Hällen18:45+4:228:40
10Ingalisa ÖbergOK Hällen19:06+4:438:50
11Edward MelinSnättringe SK19:24+5:018:58
12Ludvig BomanMälarö SOK19:38+5:159:05
13Oscar  ErikssonVästerås SOK20:42+6:199:35
14Filip WimmerSnättringe SK20:56+6:339:41
15Lova HjobergKlubblös22:17+7:5410:18
16Malin ItenOLC Winterthur24:13+9:5011:12
17Julia ÅkerlundOK Tor24:18+9:5511:15
18Stina KarlssonKovlands IF24:35+10:1211:22
19Isak WimmerSnättringe SK24:40+10:1711:25
20Nora TunbladMälarö SOK24:42+10:1911:26
21Vera WennbergStorviks IF25:18+10:5511:42
22Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö25:19+10:5611:43
23Alice MatanovicVästerviks OK25:48+11:2511:56
23Lilly LundqvistMälarö SOK25:48+11:2511:56
25Miri WachtmeisterBromma-Vällingby SOK25:56+11:3312:00
26Olle WinnerstamEskilstuna OL25:57+11:3412:00
27Ilon HolmströmOK Ravinen26:32+12:0912:17
28Clara EkOK Ravinen26:36+12:1312:18
29Olle WibergStora Sundby GoIF29:32+15:0913:40
30Susann KarlssonVingåkers OK32:14+17:5114:55
31Agaton SoldaggOK Klemmingen45:22+30:5921:00
32Adrian ÖbergOK Klemmingen45:48+31:2521:12
33Josefina BaylanTullinge SK48:12+33:4922:18
34Stellan KlassonOK Hammaren52:08+37:4524:08

U2

2 190 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL18:288:25
2Cloe MatthewsTullinge SK18:30+0:028:26
3Astrid JacobsonOK Tor18:55+0:278:38
4Vera WesthMullsjö SOK19:42+1:148:59
4Jamie RollerJärfälla OK19:42+1:148:59
6Arvid  ErikssonVästerås SOK20:12+1:449:13
7Amanda AnderssonVingåkers OK22:03+3:3510:04
8Laura RaskVingåkers OK22:06+3:3810:05
9Cecilia ÖstergrenSurahammars SOK22:54+4:2610:27
10Jonna DoeringGarphyttans IF23:38+5:1010:47
11Ester FalkOK Hällen24:04+5:3610:59
12Clara BergmanFellingsbro GOIF25:08+6:4011:28
13Olle JacobsonOK Tor25:17+6:4911:32
14Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb25:57+7:2911:50
15Viktor ZachrissonOK Alehof28:19+9:5112:55
16Christian Jönsson UlateOK Triangeln31:22+12:5414:19
17Ida KjellmanLinköpings OK32:23+13:5514:47
18Siri FlodbergOK Rodhen33:10+14:4215:08
19Frida PetterssonÅkers IF33:45+15:1715:24
20Lina LevinOK Skogsvargarna34:31+16:0315:45
21Stella PetterssonÅkers IF35:59+17:3116:25
22Ronya BlomqvistÄrla IF43:45+25:1719:58
Julia NordströmVallentuna-Össeby OLej godkänd
Iris DahlbergGarphyttans IFej start

Öppen 1

2 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne LagerqvistGarphyttans IF18:448:33
2Alfred NoackOK Linné21:46+3:029:56
3David JonforsenSurahammars SOK23:30+4:4610:43
4Lovisa NederheimTäby OK27:43+8:5912:39
5Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK33:23+14:3915:14
6Anki GustafssonSäterbygdens OK33:42+14:5815:23
7Gunnar WaernTrollhättans SOK36:05+17:2116:28
8Christina VernerssonOK Orinto37:44+19:0017:13
9Max NoackOK Linné42:21+23:3719:20
10Jan-Erik KraftHallstahammars OK44:41+25:5720:24
11Cecilia CarlssonVästerås SOK55:28+36:4425:19

Öppen 3

2 570 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael BergOK Enen27:5210:50
2Smilla AndertoftVästerås SOK28:16+0:2410:59
3Jens AndertoftVästerås SOK28:20+0:2811:01
4Wilma WikströmFellingsbro GOIF30:14+2:2211:45
5Isak BergmanFellingsbro GOIF30:15+2:2311:46
6Hanna HulténFrösö IF32:16+4:2412:33
7Birre StenkloVästerbergslagens OL32:34+4:4212:40
8Garry PetterssonStockholms OK33:41+5:4913:06
9Ann HagermoGävle OK33:50+5:5813:09
10Marius DahlbergGarphyttans IF34:34+6:4213:27
11Jessica FredrikssonKlubblös36:17+8:2514:07
12Linnea Kindstrand GullquistOK Klemmingen36:21+8:2914:08
13Chatarina LarssonIF Thor37:27+9:3514:34
14Malin FredrikssonStora Tuna OK37:40+9:4814:39
15Malin AnderssonVallentuna-Össeby OL37:43+9:5114:40
16Annica AhlgrenTäby OK38:05+10:1314:49
17Karuna DahlbergGarphyttans IF38:21+10:2914:55
18Karin ZackrissonKjula IF38:49+10:5715:06
19Anders HedarOK Tor39:49+11:5715:29
20Lena BennitzOK Enen42:40+14:4816:36
21Ella MatthewsTullinge SK43:15+15:2316:49
22Hans HolmgrenOK Måsen43:16+15:2416:50
23Cecilia WallinKlubblös44:42+16:5017:23
24Bo LöwegrenVästerås SOK46:04+18:1217:55
25Irma FredrikssonKorsnäs IF OK46:28+18:3618:04
26Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb46:44+18:5218:11
27Christina Karlsson ÖbergOK Hällen47:13+19:2118:22
28Amilia HitterstenIK Standard47:36+19:4418:31
28Filippa LindIK Standard47:36+19:4418:31
30Anna NordinOK Tjärnen48:36+20:4418:54
31Monica AndreassonOK Tor54:46+26:5421:18
32Lars AndreassonOK Tor54:56+27:0421:22
33Abraham BaylanTullinge SK54:59+27:0721:23
34Gerhard QvarnströmVandrarringen56:15+28:2321:53
35Hannes QvarnströmVandrarringen56:17+28:2521:54
36Britt-Inger LindbergSträngnäs-Malmby OL58:08+30:1622:37
37Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:00:20+32:2823:28
38Anna BoströmSnättringe SK1:00:46+32:5423:38
39Britt LarssonVästerås SOK1:01:11+33:1923:48
40Hanna AspersandSala OK1:04:38+36:4625:08
41Elisabeth FridRotebro IS OK1:08:19+40:2726:34
42Lennart SchweitzOK Grip1:19:06+51:1430:46
43Gunilla HamreforsVästerås SOK1:22:23+54:3132:03
44Britt BackVandrarringen1:30:26+1:02:3435:11
Matthias DahlbergGarphyttans IFej start

Öppen 5

3 820 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid JonforsenSurahammars SOK35:479:22
2Bruno GöranssonAlmby IK36:39+0:529:35
3Michael LarssonSurahammars SOK39:46+3:5910:24
4Per LjungCentrum OK40:16+4:2910:32
5Viktor ZackrissonKjula IF42:18+6:3111:04
6Ceasar TengbrandArboga OK42:46+6:5911:11
7Mario MatanovicVästerviks OK42:57+7:1011:14
8Ann Hermansson AlmHagaby GoIF Örebro44:09+8:2211:33
9Gustav BerggrenKjula IF44:11+8:2411:33
10Per ÅkerlundOK Tor44:23+8:3611:37
11Claes EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK45:42+9:5511:57
12Magnus AhlinSträngnäs-Malmby OL46:59+11:1212:17
13Ella JacobsonOK Tor47:00+11:1312:18
14Torsten RambergHallstahammars OK47:04+11:1712:19
15Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL48:08+12:2112:36
16Noah AndertoftVästerås SOK48:40+12:5312:44
17Britt-Marie AldénOK Kolmården50:08+14:2113:07
18Elin HardellKlubblös51:11+15:2413:23
19Göran WelénKöping-Kolsva OK51:53+16:0613:34
20Linda NilssonLånghundra IF52:18+16:3113:41
21Amanda LindIK Standard52:40+16:5313:47
22Frida ForsbergTullinge SK52:58+17:1113:51
23Torbjörn BergmanSnättringe SK54:33+18:4614:16
24Anna NilssonTullinge SK55:22+19:3514:29
25Dan BomanMälarö SOK55:34+19:4714:32
26Lena RambergHallstahammars OK56:16+20:2914:43
27Lisa KullmanStora Tuna OK56:35+20:4814:48
28David WesthMullsjö SOK57:39+21:5215:05
29Henrik NordinTrosabygdens OK58:07+22:2015:12
30Frida JonforsenSurahammars SOK58:24+22:3715:17
31Anna KnappVästerås SOK58:27+22:4015:18
32Henrik WennbergStorviks IF59:09+23:2215:29
33Anna GruvrisIK Jarl Rättvik1:00:00+24:1315:42
34Klara MartinssonLerums SOK1:00:53+25:0615:56
35Jiří DondaSKOB Ostrov1:01:09+25:2216:00
36Erica LöfqvistVästerås SOK1:01:28+25:4116:05
37Vanessa Ulate AlvaradoOK Triangeln1:02:16+26:2916:18
38Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:03:40+27:5316:40
39Per ArnessonSkarpnäcks OL1:04:00+28:1316:45
40Petra HelmerssonVandrarringen1:04:08+28:2116:47
41August AhlinSträngnäs-Malmby OL1:05:20+29:3317:06
42Ylva DoeringGarphyttans IF1:05:33+29:4617:09
43Lars HelmerssonVandrarringen1:06:31+30:4417:24
44Vanja PetterssonÅkers IF1:06:49+31:0217:29
45Per GullquistOK Klemmingen1:07:49+32:0217:45
46Linda NordströmOK Älvsjö-Örby1:08:57+33:1018:02
47Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:11:52+36:0518:48
48Johan EssnerJärfälla OK1:12:16+36:2918:55
49Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK1:16:10+40:2319:56
49Karin TunbladMälarö SOK1:16:10+40:2319:56
51Sten HellströmKlubblös1:16:26+40:3920:00
52Vera JeppssonOK Hammaren1:17:16+41:2920:13
53Åsa PetterssonSäterbygdens OK1:18:16+42:2920:29
54Katarina LennartssonKlubblös1:18:36+42:4920:34
55Anton PhilipssonOK Skogsfalken1:18:38+42:5120:35
56Elisabeth Aune JakobsenOK Moss1:19:55+44:0820:55
57Arvid BoströmSnättringe SK1:21:13+45:2621:15
58Jennifer SandTullinge SK1:21:34+45:4721:21
59Anders HolmqvistOK Tor1:22:09+46:2221:30
60Loke SundbergOK Södertörn1:22:14+46:2721:31
61Sanna NorrmanIK Standard1:27:01+51:1422:46
62Catharina AnderssonOK Tor1:27:53+52:0623:00
63Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:28:07+52:2023:04
64Anna KlassonOK Hammaren1:29:34+53:4723:26
65Louise LindellGustavsbergs OK1:40:03+1:04:1626:11
66Inger LethagenVästerås SOK1:40:07+1:04:2026:12
67Patrik WahlfridssonKlubblös1:45:12+1:09:2527:32
68Malva EnlundSala OK1:52:26+1:16:3929:25
69Ester AspersandSala OK1:52:30+1:16:4329:27
70Linnéa JanssonKlubblös1:52:37+1:16:5029:28
Hans WrådheOK Tjärnenej godkänd
Johanna Tuufej godkänd
David WinnerstamOK Klemmingenej godkänd
Johan LundkvistMälarö SOKej godkänd
Julia Velkova ÖbergOK Klemmingenej godkänd
Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start
Linda WickströmOK Torej start

Öppen 7

3 330 m, 143 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lenka ZatloukalovaTullinge SK29:538:58
2Jiri ProchazkaDomnarvets GOIF30:37+0:449:11
3Lennart AgénTullinge SK30:42+0:499:13
4Mikael AnderssonOK Tor32:53+3:009:52
5Torbjörn JohanssonOK Södertörn34:15+4:2210:17
6Niklas DoeringGarphyttans IF34:54+5:0110:28
7Nils FlemströmKlubblös35:28+5:3510:39
8Tomas ÖbergOK Hällen35:45+5:5210:44
9Lukas WibergStora Sundby GoIF36:07+6:1410:50
10Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK36:27+6:3410:56
11Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF36:29+6:3610:57
12Patrik BlombergIK Standard36:36+6:4310:59
13Trine KarlbergTullinge SK37:25+7:3211:14
14Peter KarlbergSnättringe SK37:32+7:3911:16
15Satu KettunenOK Hammaren37:45+7:5211:20 Ladda ner rutt i gpx-format
16Jimmy SvedbergOK Hammaren37:46+7:5311:20
17Susanne CurmanIFK Lidingö SOK37:59+8:0611:24
18Mats LandqvistKöping-Kolsva OK38:15+8:2211:29
19Jenny LindIK Standard38:19+8:2611:30
20Per-Arne ForsbergTullinge SK38:39+8:4611:36
21Tomas LiscinskySK Zabovresky Brno38:53+9:0011:40
22Johanna DalinLeksands OK39:35+9:4211:53
23Anders ElovssonIK Standard39:37+9:4411:53
24Linn AldénOK Roxen39:41+9:4811:55
25Ulf AnderssonHaninge SOK40:32+10:3912:10
26Bo AnderssonVästerås SOK40:48+10:5512:15
26Sofia KihlmanSträngnäs-Malmby OL40:48+10:5512:15
28Göran ForsbergNyköpings OK41:05+11:1212:20
29Lage JonssonLindebygdens OK41:13+11:2012:22
30Anders FlodbergOK Rodhen41:16+11:2312:23
31Göran DavidssonOK Klemmingen41:40+11:4712:30
32Per-Olof JohanssonSträngnäs-Malmby OL41:47+11:5412:32
33Elias NäslundOK Hammaren41:54+12:0112:34
34Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebro41:57+12:0412:35
35Lena RisbyKlubblös42:00+12:0712:36
36Stellan TäckOK Hammaren42:19+12:2612:42
37Lina SöderkvistSäterbygdens OK42:26+12:3312:44
37Linda LundbergKlubblös42:26+12:3312:44
39Karin LinderOK Hällen42:28+12:3512:45
40Jan GustafssonOK Tor42:55+13:0212:53
41Knut-Åke HallebroOK Klemmingen42:57+13:0412:53
42Caroline WestbomOK Österåker42:59+13:0612:54
43Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF43:00+13:0712:54
44Kerstin SvenskOK Hällen43:24+13:3113:01
45Håkan SöderqvistArboga OK43:35+13:4213:05
46Anna WennbergOK Tor43:43+13:5013:07
47Albert NordSnättringe SK43:45+13:5213:08
48Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL43:55+14:0213:11
49Marie LarssonKöping-Kolsva OK44:06+14:1313:14
50Albin EronnLinköpings OK44:08+14:1513:15
51Agnes OlssonOK Tor45:03+15:1013:31
52Bibi SilvemarkDalaportens OL45:29+15:3613:39
53Thomas LindgrenOK Tor45:41+15:4813:43
54Jesper AnderssonVingåkers OK45:42+15:4913:43
55Jessica BomanMälarö SOK45:58+16:0513:48
56Karl-Erik HildenborgStora Sundby GoIF46:03+16:1013:49
57Karin LindgrenOK Tor46:54+17:0114:05
58Ove EricsonNyköpings OK47:03+17:1014:07
59Ingela AlnessLånghundra IF47:09+17:1614:09
60Agneta HasselkvistOK Milan47:24+17:3114:14
61Olle ArmanNyköpings OK47:36+17:4314:17
62Anki GustafssonKatrineholms OK47:49+17:5614:21
63Maria BergmanFellingsbro GOIF48:06+18:1314:26
64Mona ForsbergNyköpings OK48:31+18:3814:34
65Lena KarlssonOK Måsen49:04+19:1114:44
66Bo HanssonArboga OK49:13+19:2014:46
67Åke StridAlmby IK49:23+19:3014:49
68Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro49:26+19:3314:50
69Lennart LundquistOK Nalle49:28+19:3514:51
70Titti BergendahlOK Måsen49:29+19:3614:51
71Carina BoströmOK Linné49:48+19:5514:57
72Louise HildenborgStora Sundby GoIF49:52+19:5914:58
73Katja LeicktTullinge SK49:56+20:0314:59
74Anders SilvemarkDalaportens OL50:17+20:2415:06
75Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF50:59+21:0615:18
75Inga JohanssonNyköpings OK50:59+21:0615:18
77Anders MobergKatrineholms OK51:04+21:1115:20
78Lotta LindbergGymmix Huddinge51:11+21:1815:22
79Berit EkmanTäby OK51:26+21:3315:26
80Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL51:36+21:4315:29
81Cecilia ErikssonNorbergs OK51:46+21:5315:32
82Robert MikkelsenVandrarringen52:04+22:1115:38
83Annika DavidssonOK Klemmingen52:23+22:3015:43
84Agneta GrönlundKatrineholms OK52:38+22:4515:48
85Anna NorrbomSala OK52:55+23:0215:53
86Emelie RökenTäby OK53:12+23:1915:58
87Helen EkmanOK Tor53:35+23:4216:05
88Toni AnderssonVästerås SOK54:05+24:1216:14
89Helena FalkTäby OK54:15+24:2216:17
90Camilla NäslundOK Hammaren54:24+24:3116:20
91Emelie GustafssonStora Sundby GoIF54:26+24:3316:20
92Martin ErikssonOK Södertörn54:54+25:0116:29
93Bengt RobertssonAlmby IK54:57+25:0416:30
94Hans GustavssonNyköpings OK55:07+25:1416:33
95Hans SöderbergOK Hällen55:09+25:1616:33
96Lars BroströmDegerfors OK55:16+25:2316:35
97Patrik LanderOK Enen56:04+26:1116:50
98Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL56:09+26:1616:51
99Linnés RönnqvistOK Linné56:31+26:3816:58
100Reni ItenOLC Winterthur56:59+27:0617:06
101Ida StålnackeKlubblös57:08+27:1517:09
102Lars Åke SvenskOK Hällen57:10+27:1717:10
103Gullan AnderssonVästerås SOK57:15+27:2217:11
104Margareta ErikssonOK Klemmingen57:26+27:3317:14
105Helene NilssonIF Start58:02+28:0917:25
106Gitte JutvikTrosabygdens OK58:39+28:4617:36
107Margrita SjöqvistOK Måsen58:53+29:0017:40
108Marianne LissEskilstuna OL59:30+29:3717:52
109Ulf BackVandrarringen59:56+30:0317:59
110Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:00:02+30:0918:01
111Maria EhnTullinge SK1:01:18+31:2518:24
112Marcus WibergStora Sundby GoIF1:02:34+32:4118:47
113Sven JacobsonOK Milan1:02:43+32:5018:50
114Anna WennbergStorviks IF1:03:41+33:4819:07
115Pirkko HammarströmOK Måsen1:04:18+34:2519:18
116Nils LindbergSträngnäs-Malmby OL1:04:20+34:2719:19
117Clary BernerssonOK Enen1:04:38+34:4519:24
118Sara FredrikssonKFUM Örebro OK1:05:30+35:3719:40
119Conny VernerssonOK Orinto1:05:47+35:5419:45
120Kjell NilssonOK Klemmingen1:07:34+37:4120:17
121Moa HedegårdOK Kolmården1:09:19+39:2620:48
122Maria GustafssonVästerbergslagens OL1:09:42+39:4920:55
123Cecilia JanzonOK Måsen1:10:09+40:1621:03
124Marita LindholmKöping-Kolsva OK1:10:32+40:3921:10
125Rolf LindblomOK Klemmingen1:10:35+40:4221:11
126Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK1:11:57+42:0421:36
127Åsa WikströmFellingsbro GOIF1:12:14+42:2121:41
128Nora StålbergOK Hällen1:15:29+45:3622:40
129Christel BergOK Enen1:16:28+46:3522:57
130Karin ÖstlinOK Milan1:18:37+48:4423:36
131Tommy PedersenKlubblös1:19:52+49:5923:59
132Louise-Marie NilssonOK Klemmingen1:20:00+50:0724:01
133Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:23:05+53:1224:56
134Åsa EnlundSala OK1:29:02+59:0926:44
135Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:29:09+59:1626:46
136Stefan GreenAlmby IK1:36:53+1:07:0029:05
137Jouko TaskinenVästerås SOK2:24:54+1:55:0143:30
Sune HedströmOK Rodhenej godkänd
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Britt-Marie ErikssonOK Rodhenej godkänd
Alexander AhlgrenKlubblösej godkänd
Per MelinOK Rodhenej godkänd
Helena PerssonCentrum OKej godkänd

Öppen 8

5 080 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders DalinLeksands OK37:507:26
2Emil LauriKamrat och IF KIF37:54+0:047:27
3Andreas ErikssonVästerås SOK40:29+2:397:58
4Torben MalmGarphyttans IF40:44+2:548:01
5Elias BäckströmKlubblös41:22+3:328:08
6Björn WistrandOK Hällen41:23+3:338:08
7Emeli PetterssonTullinge SK42:24+4:348:20
8Anders LindeborgSödertälje-Nykvarn OF42:40+4:508:23
9Jonas LångbergHudiksvalls OK43:52+6:028:38
10Casper HedarOK Tor44:09+6:198:41
11Johanna LarssonKöping-Kolsva OK46:31+8:419:09
12Niclas LarssonKöping-Kolsva OK46:33+8:439:09
13Rickard JonforsenSurahammars SOK47:05+9:159:16
14Henrik NordSnättringe SK47:59+10:099:26
15Elin ErikssonVästerås SOK48:06+10:169:28
16Johan HardellKlubblös48:07+10:179:28
17Thomas NilssonStora Tuna OK48:45+10:559:35
18Per CarlssonNyköpings OK49:29+11:399:44
19Oskar HermanssonCentrum OK50:02+12:129:50
20Linn WistrandOK Hällen50:11+12:219:52
21Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF50:27+12:379:55
22Johanna MaxénStora Tuna OK51:16+13:2610:05
23Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb51:47+13:5710:11
24Niclas ClashammarNyköpings OK51:59+14:0910:13
25Johan PalmqvistNyköpings OK52:08+14:1810:15
26Johan ScherlinNyköpings OK52:32+14:4210:20
27Ivar NäsholmÄrla IF53:21+15:3110:30
28Juha LoenbergSkarpnäcks OL54:13+16:2310:40
29Bo MagnussonKFUM Örebro OK55:35+17:4510:56
30Ulf HamreforsVästerås SOK56:03+18:1311:02
31Louise Jeppsson WulffOK Hammaren56:16+18:2611:04
32Maria CarlströmCentrum OK56:43+18:5311:09
33Johan KammargårdenBjörkfors GOIF56:44+18:5411:10
34Malin SchedwinKjula IF56:58+19:0811:12
35Elsa LinderOK Hällen57:02+19:1211:13
36Håkan RedtzerAttunda OK57:05+19:1511:14
37Anton BörjessonOK Måsen57:07+19:1711:14
38Karl ZensOK Tor57:30+19:4011:19
39Joakim LönnkvistTullinge SK58:01+20:1111:25
40Kent BörjessonOK Måsen58:48+20:5811:34
41Björn AlpbergAlmby IK58:58+21:0811:36
42Elisabeth HedlöfRånäs OK59:26+21:3611:41
43Kristin BerghTullinge SK1:00:19+22:2911:52
44Ann-Mari SilfverLånghundra IF1:01:11+23:2112:02
45Albin ElnerudKlubblös1:01:20+23:3012:04
46Oskar NederheimTäby OK1:01:21+23:3112:04
47Annika SundströmVästerås SOK1:01:37+23:4712:07
48Joachim HellquistOK Enen1:01:50+24:0012:10
49Bo RenellOK Tor1:02:22+24:3212:16
50Anna Lena AnderssonVästerbergslagens OL1:02:34+24:4412:18
51Klas LindgrenVästerås SOK1:02:56+25:0612:23
52Bengt BennitzOK Enen1:03:12+25:2212:26
53Ingemar ÅkermanTullinge SK1:03:13+25:2312:26
54Albert RenellOK Tor1:03:47+25:5712:33
55Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:03:50+26:0012:33
56Ruhdi KarlssonVästerås SOK1:03:57+26:0712:35
57Robert KruseKFUM Örebro OK1:04:43+26:5312:44
58Emil HelanderTullinge SK1:04:44+26:5412:44
59Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro1:04:55+27:0512:46
60Thomas JohanssonRånäs OK1:05:31+27:4112:53
61Runar AldénOK Kolmården1:06:00+28:1012:59
62Daniel HelanderTullinge SK1:06:56+29:0613:10
63Julius BjällhageOK Tor1:08:41+30:5113:31
64Niclas BjällhageOK Tor1:08:49+30:5913:32
65Jörgen OlaussonVingåkers OK1:08:50+31:0013:32
66Magnus HagfjärdSöders-Tyresö1:09:11+31:2113:37
67Håkan PantzarKjula IF1:09:52+32:0213:45
68Charlotta AskeljungOK Klemmingen1:10:18+32:2813:50
69Jonas KarlssonKovlands IF1:10:47+32:5713:56
70Lars LundinTierps SOK1:11:07+33:1713:59
71Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:11:18+33:2814:02
72Mats BernerssonOK Enen1:12:36+34:4614:17
73Gunnar EhnTullinge SK1:12:37+34:4714:17
74Peter KraftSala OK1:13:06+35:1614:23
75Elin DahlmarkVästerås SOK1:15:19+37:2914:49
76Cristina HedlundVandrarringen1:15:37+37:4714:53
77Lena FlodinOK Enen1:16:34+38:4415:04
78Lena HellströmOK Ravinen1:18:20+40:3015:25
79Emma RisbyKlubblös1:19:33+41:4315:39
80Andreas AppelbringOK Milan1:19:58+42:0815:44
81Peter AskeljungOK Klemmingen1:22:13+44:2316:11
82Therese BergstedtCentrum OK1:22:45+44:5516:17
83Patrik NylénDegerfors OK1:26:47+48:5717:05
84Marcus AnderssonKatrineholms OK1:31:06+53:1617:55
85Jessica WahlfridssonKlubblös1:31:31+53:4118:00
86Johan AspersandSala OK1:34:18+56:2818:33
87Jan-Eric LethagenKlubblös1:46:45+1:08:5521:00
88Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:56:25+1:18:3522:55
89Margareta Osin SOK Joar Viking Enköpin2:00:05+1:22:1523:38
90Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin2:03:13+1:25:2324:15
Ulf EngströmOK Hällenej godkänd
Magnus JedarÅkers IFej godkänd
Per LarssonOK Klemmingenej godkänd
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej start

Öppen 9

7 640 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus LarssonHestra IF54:387:09
2Per BerghTullinge SK57:14+2:367:29
3Fredrik HamreforsVästerås SOK57:43+3:057:33
4Assar HellströmOK Ravinen58:55+4:177:42
5Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:00:11+5:337:52
6Jonathan SvenssonVäxjö OK1:00:51+6:137:57
7Mona KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:02:46+8:088:12
8Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:03:38+9:008:19
9Johan HöökIK Jarl Rättvik1:04:08+9:308:23
10Henrik NordKFUM Örebro OK1:06:34+11:568:42
11Olof LethagenCentrum OK1:07:39+13:018:51
12Viktor WaernqvistOK Kolmården1:09:08+14:309:02
13Niklas WansölinOK Ravinen1:10:45+16:079:15
14Stefan BergOK Enen1:11:04+16:269:18
15Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF1:12:00+17:229:25
16Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:13:06+18:289:34
17Nils LinderOK Hällen1:16:25+21:4710:00
18Claes AnderssonKlubblös1:17:05+22:2710:05
19Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:19:16+24:3810:22
20Andreas MagnussonOK Måsen1:20:15+25:3710:30
21Johan HydénKamrat och IF KIF1:21:13+26:3510:37
22Joachim WansölinOK Ravinen1:22:24+27:4610:47
23Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:25:27+30:4911:11
24Anna RökenTäby OK1:28:23+33:4511:34
25Niclas RökenTäby OK1:29:07+34:2911:39
26Roland NorellSöders-Tyresö1:29:09+34:3111:40
27Erik GohdeDalaportens OL1:29:12+34:3411:40
28Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro1:39:00+44:2212:57
Erik NederheimTäby OKej godkänd
Elizabeth JakobssonBishopstown Orienteering Clubej godkänd
Martin JakobssonBishopstown Orienteering Clubej godkänd

Öppen 10

6 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes GreenAlmby IK1:09:5511:33
2Lukas LarssonArboga OK1:19:04+9:0913:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser