Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering och Grand Prix

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering och Grand Prix
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: onsdag 2 maj 2018

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin TideliusÖppen motion 1D (10)19:187:58

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johanna Posch AniÖppen motion 1D (10)23:26+4:089:40

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan HåkanssonÖppen motion 1H (7)15:286:23

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Matilda BirgerssonÖppen motion 3D (5)44:0711:16

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johanna OttossonÖppen motion 3D (5)1:00:19+16:1215:25

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Emma JonassonÖppen motion 3D (5)1:16:32+32:2519:34

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gunnar HolmgrenÖppen motion 3H (7)43:44+3:5111:11

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Börje BirgerssonÖppen motion 3H (7)ej godkänd

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lina LindqvistÖppen motion 5D (33)25:39+2:438:54

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Linnéa ForssÖppen motion 5D (33)36:19+13:2312:36

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Lisa WilhelmssonÖppen motion 5D (33)41:59+19:0314:34

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Charlotte NilssonÖppen motion 5D (33)44:04+21:0815:18

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Jim WilhelmssonÖppen motion 5H (38)26:36+9:559:14

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Karl-Johan AnderssonÖppen motion 5H (38)28:56+12:1510:02

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Johannes WilhelmssonÖppen motion 5H (38)29:33+12:5210:15

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Emil AnderssonÖppen motion 5H (38)32:32+15:5111:17

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Johan ÖstergrenÖppen motion 5H (38)34:30+17:4911:58

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Kjell PeterssonÖppen motion 5H (38)52:46+36:0518:19

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Micky CarlfalkÖppen motion 6H (28)55:49+19:499:37

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Mats JonassonÖppen motion 6H (28)57:39+21:399:56

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Peter LindbladÖppen motion 6H (28)1:02:18+26:1810:44

Alvesta SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alfred ÖstergrenH16 (1)35:178:45
4Ossian ÖstergrenUH3 (5)36:40+9:3712:28
10Sofia GustavssonÖppen motion 5D (33)32:18+9:2211:12
11Stephan ÖstergrenÖppen motion 5H (38)27:11+10:309:26
16Chrstine KvennefeldtÖppen motion 5D (33)36:04+13:0812:31
16Leif AnderjonÖppen motion 6H (28)49:49+13:498:35
19Lars SturessonÖppen motion 5H (38)30:13+13:3210:29
28Hans SjögrenÖppen motion 5H (38)36:16+19:3512:35
29Anders OlsonÖppen motion 5H (38)36:50+20:0912:47
29Susanne NyrellÖppen motion 5D (33)58:45+35:4920:23
30Barbro NilssonÖppen motion 5D (33)1:00:56+38:0021:09
36Magnus NyrellÖppen motion 5H (38)58:41+42:0020:22
Tilda NyrellD14 (3)ej godkänd
Moltas ÖstergrenH14ej start

Emmaboda Verda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anna JohanssonÖppen motion 5D (33)28:47+5:519:59
13Sofie NilssonÖppen motion 5D (33)34:32+11:3611:59

FK Puls

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Mona RosbergÖppen motion 5D (33)40:26+17:3014:02

Lessebo OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tilja SvedbergUD1 (13)16:408:17
2Felicia FärmUD1 (13)18:34+1:549:14
3Truls SvedbergUH2 (10)24:04+5:059:56
3Anna DacklingUD1 (13)20:31+3:5110:12
6Thilly LindqvistUD1 (13)26:44+10:0413:18
9Lily ThunellUD1 (13)33:52+17:1216:50
9Alvin SvenssonUH2 (10)35:21+16:2214:36
10Thyra LindqvistUD1 (13)36:47+20:0718:18
11Saga AronssonUD1 (13)36:49+20:0918:19
13Filippa LandeliusUD1 (13)45:50+29:1022:48
14Henrik SvenssonÖppen motion 5H (38)28:34+11:539:55
20Patrik RothÖppen motion 5H (38)30:51+14:1010:42
32Göran RundgrenÖppen motion 5H (38)41:14+24:3314:19

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Rune BergÖppen motion 5H (38)46:15+29:3416:03

Mölndal Outdoor IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Klas ÅströmÖppen motion 6H (28)43:42+7:427:32

OK Norrvirdarna

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik AhlUH1 (9)17:308:42
1Frida AhlUD2 (4)29:4812:18
2Saga BorensvedUD3 (8)33:50+6:0111:30
2Fredrik EreltÖppen motion 5H (38)19:42+3:016:50
3Oscar LindqvistUH3 (5)30:17+3:1410:18
3Alma EreltUD2 (4)35:04+5:1614:29
3LIban AbdiÖppen motion 1H (7)28:06+12:3811:36
4Erik MarkusUH2 (10)24:37+5:3810:10
4Otto LindforsUH1 (9)22:21+4:5111:07
4Hilda LindforsUD2 (4)43:57+14:0918:09
5Jan-Åke KarlssonÖppen motion 3H (7)57:56+18:0314:49
5FRANS SummersonUH2 (10)27:33+8:3411:23
5Hanna BoosjögårdUD1 (13)25:31+8:5112:41
5Bertil EliassonUH1 (9)23:17+5:4711:35
6Leon SjöholmUH1 (9)26:22+8:5213:07
7Alma AderlindUD1 (13)29:48+13:0814:49
7Oliver MarkusUH1 (9)32:12+14:4216:01
7Darren SummersonÖppen motion 5H (38)24:33+7:528:31
8Sanna LindqvistUD3 (8)55:50+28:0118:59
8Adam AderlindUH2 (10)32:53+13:5413:35
8Emil EreltUH1 (9)32:25+14:5516:07
8Stella SjöholmUD1 (13)32:13+15:3316:01
9Adrian LauritzenUH1 (9)39:32+22:0219:40
9Pontus SjöholmÖppen motion 5H (38)26:14+9:339:06
10Seth LauritzenUH2 (10)38:06+19:0715:44
12Anna TillmanÖppen motion 5D (33)34:27+11:3111:57
12Elisabet EliassonUD1 (13)39:03+22:2319:25
14Björn LiljengrenÖppen motion 6H (28)48:06+12:068:17
19Maria P MarkusÖppen motion 5D (33)37:05+14:0912:52
21Patrik MarkusÖppen motion 5H (38)30:55+14:1410:44
27Anna-Carin LindqvistÖppen motion 5D (33)49:30+26:3417:11
Elsa AXELSSONUD2 (4)ej start
Albert AXELSSONUH2 (10)ej start
Simon BoosjögårdUH1 (9)ej start

OK Virdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jan KarlssonÖppen motion 5H (38)23:09+6:288:02

OK Älme

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Enni LindskogÖppen motion 5D (33)22:567:57
10Jon LindskogÖppen motion 6H (28)44:10+8:107:36

Värend GN OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Pär SvenssonÖppen motion 5H (38)22:41+6:007:52
6Siv EkelöfÖppen motion 1D (10)44:34+25:1618:24
6Rebecca SvenssonÖppen motion 6D (7)56:09+17:119:40
7Rasmus SvenssonÖppen motion 6H (28)41:13+5:137:06
8Annika GranqvistÖppen motion 5D (33)31:10+8:1410:49
22Anders GranqvistÖppen motion 5H (38)31:10+14:2910:49
26Ulf WikellÖppen motion 5H (38)34:31+17:5011:59
Eva BergstrandÖppen motion 5D (33)ej godkänd

Växjö AIS

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Nils KarlssonÖppen motion 5H (38)23:47+7:068:15
7Ejvor CederlingÖppen motion 1D (10)50:43+31:2520:57
15Eva TollsternÖppen motion 5D (33)35:48+12:5212:25
24Bengt HenrikssonÖppen motion 5H (38)33:09+16:2811:30
25MariAnn SvenssonÖppen motion 5D (33)45:05+22:0915:39
26Margareta WikströmÖppen motion 5D (33)48:11+25:1516:43
27Conny BerggrenÖppen motion 5H (38)35:12+18:3112:13
30Pär AspengrenÖppen motion 5H (38)37:32+20:5113:01
33Torgny JonssonÖppen motion 5H (38)45:59+29:1815:57

Växjö OK

85 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lovisa KroksmyrUD3 (8)27:499:27
1Tobias GustavssonÖppen motion 3H (7)39:5310:12
1Linus LindénUH2 (10)18:597:50
1Henrik KroksmyrÖppen motion 6H (28)36:006:12
1Valter RoothUH3 (5)27:039:12
1Alicia LundgrenÖppen motion 6D (7)38:586:43
1Maja LindénD14 (3)25:028:41
1Hugo EricssonÖppen motion 5H (38)16:415:47
2Albin AnderssonÖppen motion 6H (28)36:20+0:206:15
2Anton KroksmyrUH1 (9)18:04+0:348:59
2Samuel FagerÖppen motion 1H (7)25:49+10:2110:40
2Isac ElingforsUH3 (5)27:44+0:419:25
2Maja HavtorpUD2 (4)30:45+0:5712:42
2Emma AhlstrandÖppen motion 6D (7)44:18+5:207:38
2Martina NiklassonD14 (3)33:35+8:3311:39
2Christina StålhandskeÖppen motion 3D (5)48:27+4:2012:23
2Alvin LundgrenUH2 (10)22:26+3:279:16
2Annika EricssonÖppen motion 5D (33)23:06+0:108:01
3Niklas KarlssonÖppen motion 6H (28)36:54+0:546:21
3Maja PorleÖppen motion 6D (7)47:22+8:248:10
3Johannes BygdéusÖppen motion 3H (7)53:39+13:4613:43
3Agneta ÖstergrenÖppen motion 1D (10)36:10+16:5214:56
3Hilda LindénUD3 (8)39:10+11:2113:19
3Albin VibergUH1 (9)20:14+2:4410:03
3Jennie GustavssonÖppen motion 5D (33)24:58+2:028:40
4Filip JohanssonÖppen motion 1H (7)31:38+16:1013:04
4Maria KroksmyrÖppen motion 3D (5)1:02:42+18:3516:02
4Maja KarlssonÖppen motion 1D (10)39:46+20:2816:25
4Eva EklundÖppen motion 6D (7)54:13+15:159:20
4Miranda NiklassonUD3 (8)39:32+11:4313:26
4Saga HavtorpUD1 (13)23:18+6:3811:35
4Per RoothÖppen motion 5H (38)23:07+6:268:01
4Benjamin Stålhandske GarnerÖppen motion 3H (7)57:35+17:4214:43
4Peter BraunÖppen motion 6H (28)38:18+2:186:36
5Olof NilssonÖppen motion 6H (28)38:54+2:546:42
5Frida JohanssonÖppen motion 1D (10)41:45+22:2717:15
5Emma LindénUD3 (8)40:52+13:0313:54
5Love KarlssonÖppen motion 1H (7)33:52+18:2413:59
5Hanna FagerÖppen motion 5D (33)27:23+4:279:30
5Edvin KandenäsUH3 (5)48:18+21:1516:25
5Eva GustafssonÖppen motion 6D (7)54:45+15:479:26
6Agust LindqvistÖppen motion 1H (7)39:22+23:5416:16
6Wilma KroksmyrUD3 (8)44:28+16:3915:07
6Joar AnderssonUH2 (10)28:26+9:2711:44
6Magnus PorleÖppen motion 6H (28)41:00+5:007:04
7Amanda GustavssonUD3 (8)51:32+23:4317:31
7Arvid GustavssonUH2 (10)32:00+13:0113:13
7Lukas HavtorpÖppen motion 1H (7)46:41+31:1319:17
7Maria HåkanssonÖppen motion 5D (33)28:54+5:5810:02
8Robin KarlssonÖppen motion 5H (38)25:18+8:378:47
8Elicia EvaldssonÖppen motion 1D (10)1:00:34+41:1625:01
8Gunnar MoqvistÖppen motion 6H (28)42:09+6:097:16
9Filippa BraunÖppen motion 5D (33)32:03+9:0711:07
11Erik ÅkessonÖppen motion 6H (28)46:55+10:558:05
11Britt-Mari KarlssonÖppen motion 5D (33)34:13+11:1711:52
12Jan KarlssonÖppen motion 6H (28)47:42+11:428:13
12Jonas FagerÖppen motion 5H (38)27:53+11:129:40
13Mats HolmÖppen motion 5H (38)28:06+11:259:45
13William BjörkmanÖppen motion 6H (28)47:47+11:478:14
14Berit RuneforsÖppen motion 5D (33)34:36+11:4012:00
15Johan MalmqvistÖppen motion 6H (28)49:29+13:298:31
16Fredrik ElingforsÖppen motion 5H (38)29:04+12:2310:05
17Thomas BeckerinÖppen motion 6H (28)55:09+19:099:30
18Eva PetterssonÖppen motion 5D (33)36:23+13:2712:37
18Johan NiklassonÖppen motion 5H (38)30:04+13:2310:26
19Lars EklundÖppen motion 6H (28)56:04+20:049:40
20Kalle LindqvistÖppen motion 6H (28)56:13+20:139:41
21Mona LindénÖppen motion 5D (33)40:54+17:5814:12
22Ludvig ZaarÖppen motion 6H (28)1:01:41+25:4110:38
23Barbro FyrmanÖppen motion 5D (33)42:30+19:3414:45
24Samuel GarnerÖppen motion 6H (28)1:02:43+26:4310:48
25Joakim WessmanÖppen motion 6H (28)1:03:02+27:0210:52
26Roger BergvikÖppen motion 6H (28)1:03:11+27:1110:53
27Magnus JärvholmÖppen motion 6H (28)1:07:08+31:0811:34
28Eva NilssonÖppen motion 5D (33)52:46+29:5018:19
31Alf JohanssonÖppen motion 5H (38)39:31+22:5013:43
31Petra ÅhsbergÖppen motion 5D (33)1:08:00+45:0423:36
Ellen LindqvistÖppen motion 1D (10)ej godkänd
Lennart ÖstergrenÖppen motion 5H (38)ej godkänd
Ingemar ErlandssonÖppen motion 5H (38)ej godkänd
Bente KällÖppen motion 5D (33)ej godkänd
Elsa AhlstrandÖppen motion 1D (10)ej godkänd
Gabriel Stålhandske GarnerÖppen motion 3H (7)ej godkänd
Josephine RegnellÖppen motion 6D (7)ej godkänd
Lukas LundgrenÖppen motion 6H (28)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila