Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars, dag 1
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: tisdag 2 juli 2019

D21

7 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LundgrenVäxjö OK1:01:208:06
2Emma LingIK Hakarpspojkarna1:02:53+1:338:19
3Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering1:07:42+6:228:57
4Elin SvenssonNässjö OK1:08:41+7:219:05
5Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre1:09:10+7:509:08
6Emelie EklöfLunds OK1:12:06+10:469:32
7Anna JohanssonAnkarsrums OK1:12:44+11:249:37
8Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:12:45+11:259:37
9Emma PetterssonOK Roxen1:13:02+11:429:39
10Fanny SundbladEksjö SOK1:13:59+12:399:47
11Linnéa GolsäterGöteborg-Majorna OK1:17:09+15:4910:12
12Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:17:42+16:2210:16
13Sofia DahlHärlövs IF1:47:45+46:2514:15
Gabriella S BerganderEksjö SOKej godkänd

H21

10 010 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonOK Orion59:445:58
2Ludvig EkNyköpings OK1:01:49+2:056:10
3Heino OllinSävedalens AIK1:05:36+5:526:33
4Andreas BerganderEksjö SOK1:05:40+5:566:33
5Daniel AttåsOK Tisaren1:07:21+7:376:43
6Karl EngesAttunda OK1:07:28+7:446:44
7Hugo MattssonSkåneslättens OL1:10:06+10:227:00
8Oskar LindEksjö SOK1:13:18+13:347:19
9Jan BednarskiKalmar OK1:17:16+17:327:43
10Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:20:57+21:138:05
11Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:20:58+21:148:05
12Pontus LindblomOK Roxen1:23:52+24:088:22
13Emil GunnarssonEksjö SOK1:25:47+26:038:34
14Johan AllardLinköpings OK1:27:15+27:318:42
15Petter BergstedtMarkbygdens OK1:37:38+37:549:45
16David SvensonSOK Viljan1:39:24+39:409:55
17Niclas HägglundLinköpings OK1:53:33+53:4911:20
18Arne LindströmTorsås OK2:22:02+1:22:1814:11
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Joel Käll KarlssonVäxjö OKej godkänd
Oliwer LundbergOK Bävernej start
Jonatan KarlssonVästerviks OKej start

H21 Kort

7 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob LindstamOK Ravinen58:387:28
2Philip EdvardssonEksjö SOK1:14:29+15:519:29

D18

4 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn41:098:26
2Alicia LundgrenVäxjö OK49:59+8:5010:15
3Tove PetterssonOK Roxen52:01+10:5210:40
4Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL52:45+11:3610:49
5Clara DahlHärlövs IF54:19+13:1011:09
6Amelie RajanIFK Lidingö SOK54:41+13:3211:13
7Wilma BerganderEksjö SOK56:59+15:5011:42
8Julia MianowskaKalmar OK57:48+16:3911:52
9Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:09:11+28:0214:12
10Karolina RönnbäckOK Eken1:22:43+41:3416:59

H18

6 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren37:595:53
2Melker LundinOK Hällen40:02+2:036:12
3Jesper JohanssonOK Löftan41:44+3:456:28
4Linus LundbergOK Bävern43:37+5:386:45
5Viktor WaernqvistOK Kolmården44:19+6:206:52
6Emanuel HerberthsonLinköpings OK44:53+6:546:57
7Rasmus PetterssonOK Djerf45:14+7:157:00
8Carl JosefssonSävedalens AIK45:22+7:237:02
9Albin TollOK Njudung46:41+8:427:14
10Adrian SkobeKalmar OK47:58+9:597:26
11Karl LundinOK Hällen49:19+11:207:38
12Hugo DjurstedtEksjö SOK51:09+13:107:55
13Olle BergstedtMarkbygdens OK53:12+15:138:14
14Sixten EkbladhSol Tranås59:04+21:059:09
15Bartlomiej OlszewskiKalmar OK1:20:10+42:1112:25
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start

D16

4 780 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof36:117:34
2Fredrika NordquistTäby OK40:26+4:158:27
3Emmy PalmFK Boken42:10+5:598:49
4Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK42:15+6:048:50
5Alice EkNyköpings OK42:18+6:078:50
6Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF42:46+6:358:56
7Elisabeth LarssonOK Södertörn43:12+7:019:02
8Agnes DjurstedtEksjö SOK43:28+7:179:05
9Alma SvennerudKarlskrona SOK43:53+7:429:10
10Wilma LeicktTullinge SK44:25+8:149:17
11Miia RollerJärfälla OK44:52+8:419:23
12Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb44:57+8:469:24
13Alice OlvegårdFK Göingarna45:03+8:529:25
14Elina ReinholdssonOK Alehof46:12+10:019:39
15Stella RangertIK Hakarpspojkarna46:59+10:489:49
16Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK47:55+11:4410:01
17Lovis HellstenNyköpings OK47:58+11:4710:02
18Maja KarmstigFK Friskus-Varberg48:45+12:3410:11
19Tuva NylundBredaryds SOK48:58+12:4710:14
20Sandra LingIK Hakarpspojkarna49:22+13:1110:19
21Ella TuressonOK Renen50:16+14:0510:30
22Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna50:20+14:0910:31
23Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering50:32+14:2110:34
24Doris IkoTäby OK50:54+14:4310:38
25Meja AleniusNyköpings OK52:21+16:1010:57
26Lisa SwartzOK Orion53:01+16:5011:05
27Enni LindskogOK Älme53:16+17:0511:08
28Matilda AspIFK Göteborg Orientering54:03+17:5211:18
29Märta SödervallTullinge SK55:28+19:1711:36
30Molly GranängKungälvs OK56:57+20:4611:54
31Frida JardingNyköpings OK59:28+23:1712:26
32Tilda HagelbergEksjö SOK59:58+23:4712:32
33Ebba NäsmanLerums SOK1:01:14+25:0312:48
34Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK1:01:39+25:2812:53
35Linn AnderssonOK Tyr1:02:02+25:5112:58
36Maja GraadIF Rigor1:02:08+25:5712:59
37Elin WolgastSnättringe SK1:03:26+27:1513:16
38Matilda WallströmSävedalens AIK1:03:50+27:3913:21
39Linnea RydlundHässleholms OK1:05:05+28:5413:36
40Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:05:12+29:0113:38
41Lena ChabieraKalmar OK1:08:56+32:4514:25
42Linn JohnssonMatteus SI1:09:22+33:1114:30
43Julia WesthMullsjö SOK1:12:05+35:5415:04
44Moa FröstadiusSundbybergs IK1:13:05+36:5415:17
45Sara WänströmFinspångs SOK1:19:34+43:2316:38
46Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF1:22:21+46:1017:13
Ebba HörlingSundbybergs IKej godkänd
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd
Ellen TollOK Njudungej godkänd
Alva SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Katja GustafssonNyköpings OKutgått
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start
Greta BerglundLinköpings OKej start
Mikaela JohanssonVästerviks OKej start

H16

5 350 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK34:156:24
2Hugo LarssonKarlskrona SOK37:24+3:096:59
3Hugo KindbornOK Hällen38:35+4:207:12
4William SturessonLerums SOK39:03+4:487:17
5Elis IversAttunda OK39:37+5:227:24
6Edvin ForsbergOK Ravinen40:36+6:217:35
7Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna41:02+6:477:40
8Viktor SoneAttunda OK41:43+7:287:47
9Kristoffer KlarinVästerås SOK41:53+7:387:49
10Oscar HultgrenOK Njudung42:00+7:457:51
11Tobias JohanssonOK Löftan42:31+8:167:56
12Emil LarssonOK Tisaren42:41+8:267:58
13Edvin HellstenNyköpings OK42:43+8:287:59
14Elias NordbergGöteborg-Majorna OK42:53+8:388:00
15Kasper LagerströmNyköpings OK43:22+9:078:06
16Jakob CarlssonStora Tuna OK43:47+9:328:11
17Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK43:54+9:398:12
18Joel GolsäterKorsnäs IF OK44:20+10:058:17
19Hugo LindskogOK Ravinen45:48+11:338:33
20Axel LindgrenNyköpings OK45:53+11:388:34
21David AlménVänersborgs SK46:04+11:498:36
22Melker ÅkessonOK Landehof46:49+12:348:45
23Teo StruckOK Ravinen46:50+12:358:45
24Johan FochsenWaxholms OK47:45+13:308:55
25Gustav BertsOK Alehof47:49+13:348:56
26Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna48:02+13:478:58
27Anders SkoglundSol Tranås50:29+16:149:26
28Ludvig FerdmanTullinge SK53:22+19:079:58
29Johan Wall JungbjerGöteborgs SK53:58+19:4310:05
30Isak AnderssonLunds OK54:24+20:0910:10
31Victor BeischerIK Uven54:36+20:2110:12
32Olle SandströmOK Ravinen54:38+20:2310:12
33Oscar EkenborgNyköpings OK56:03+21:4810:28
34David RyderåsWaxholms OK57:24+23:0910:43
35William RönnborgIK Uven57:57+23:4210:49
36Alexander GustafssonOK Njudung1:01:40+27:2511:31
37Melker LarssonOK Orion1:07:37+33:2212:38
38John KinnanderMatteus SI1:08:12+33:5712:44
39Gustaf HofstedtTäby OK1:08:17+34:0212:45
40Erik LingIK Hakarpspojkarna1:10:24+36:0913:09
41Niklas HillströmVimmerby OK1:10:28+36:1313:10
42Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:10:47+36:3213:13
43Lucas BoströmOK Alehof1:16:00+41:4514:12
44Erik OlssonFK Åsen1:17:04+42:4914:24
45Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:28:03+53:4816:27
46Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:28:13+53:5816:29
47Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK1:35:12+1:00:5717:47
Simon FlankegårdTjalve IF Norrköpingej godkänd
Johan ÅrbrinkLinköpings OKej godkänd
Karl GranforsOK Landehofutgått
Rasmus PåledalOK Roxenutgått
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Jakob AspIFK Göteborg Orienteringej start
Alfred JohanssonOK Alehofej start
Alvin OllanderOK Landehofej start
Filip BrolingBredaryds SOKej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start

D14

3 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK30:478:08
2Audrey HanssonFrölunda OL34:39+3:529:10
3Alice RökenTäby OK36:30+5:439:39
4Stella RosengrenTjalve IF Norrköping37:57+7:1010:02
5Felicia GustafssonOK Njudung38:25+7:3810:09
6Cajsa AleniusNyköpings OK39:11+8:2410:21
7Sofia TunessonSkogspojkarnas OK41:24+10:3710:57
8Sara LjungqvistLunds OK42:37+11:5011:16
9Alva HagelbergEksjö SOK43:46+12:5911:34
10Stina SöderqvistLinköpings OK47:01+16:1412:26
11Linda SahlinNässjö OK47:28+16:4112:33
12Saga PalmertzHelsingborgs SOK49:05+18:1812:59
13Ebba RanbroHelsingborgs SOK56:01+25:1414:49
14Sara BengtssonOK Alehof1:07:08+36:2117:45
Alma OlssonOK 64 Torpaej godkänd
Frida SamuelssonBjörkfors GOIFej start

H14

3 780 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver HåkanssonOK Orion26:377:02
2Odin EkNyköpings OK27:10+0:337:11
3Jacob PåledalOK Roxen27:24+0:477:14
4Max ÖsterbergGustavsbergs OK27:39+1:027:18
5Elias ThunbergOK Vivill30:32+3:558:04
6Otto NilssonLinköpings OK31:07+4:308:13
7Ludvig EronnLinköpings OK32:34+5:578:36
8Svante SelinFK Göingarna33:08+6:318:45
9Wilmer SelinFK Göingarna33:27+6:508:50
10Hjalmar AxelssonFK Göingarna33:32+6:558:52
11Ted JohnssonMatteus SI36:44+10:079:43
12Nils SwartzOK Orion37:16+10:399:51
13Oscar AnderssonOK Tyr37:48+11:1110:00
14Simon WesthMullsjö SOK38:36+11:5910:12
15Ludvig HagwallJärla Orientering38:41+12:0410:14
16Axel BrattOK Orion39:33+12:5610:27
17Wilhelm KarmetunOK Njudung41:13+14:3610:54
18Oskar BlomOK Löftan42:56+16:1911:21
19Viggo WulffOK Gränsen49:28+22:5113:05
20Arvid SvenssonBjörkfors GOIF1:17:57+51:2020:37
21Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:27:07+1:00:3023:02
22Melker ÖsterströmHammarkinds OK1:37:58+1:11:2125:55
Elis BönnerBjörkfors GOIFej godkänd
Caspin SinaiVästerviks OKej godkänd
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start

D12

2 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK20:197:28
2Ebba SkullmanLinköpings OK21:13+0:547:48
3Miriam GustafssonNyköpings OK22:29+2:108:15
4Julia LönnHalmstad OK23:02+2:438:28
5Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna23:47+3:288:44
6Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg24:55+4:369:09
7Frida SävenstrandKFUM Örebro OK26:16+5:579:39
8Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping26:52+6:339:52
9Edith HolmstrandOK Landehof28:26+8:0710:27
10Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb28:36+8:1710:30
11Agnes ErlandssonVimmerby OK31:28+11:0911:34
12Frida SöderqvistLinköpings OK32:46+12:2712:02
13Ida RökenTäby OK33:24+13:0512:16
14Milla KlassonOK Ravinen38:01+17:4213:58
15Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb40:39+20:2014:56
16Clara IllnerTjalve IF Norrköping47:30+27:1117:27
17Edith BergenfurSkattkärrs SOK1:01:49+41:3022:43
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

H12

2 720 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna20:237:29
2Alvin LundgrenVäxjö OK22:59+2:368:26
3Gustav RexOK Landehof25:00+4:379:11
4Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK26:04+5:419:35
5Jarvis HanssonFrölunda OL28:10+7:4710:21
6Arvid StarkVästerviks OK28:24+8:0110:26
7Elias PalmertzHelsingborgs SOK30:12+9:4911:06
8Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna30:54+10:3111:21
9Karl KullbergBjörkfors GOIF42:34+22:1115:38
10Nils JohnssonMatteus SI52:18+31:5519:13
11Albin ThunbergOK Vivill1:24:50+1:04:2731:11
Gustav LjungstorpHammarkinds OKej godkänd
Fredrik SelldinStjärnorps SKej godkänd
Jacob KälvegrenHammarkinds OKej start

D12 Kort

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin RydbergLinköpings OK33:0512:58

D10

2 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LönnHalmstad OK19:357:40
2Linnéa RexOK Landehof22:42+3:078:54
3Alma EreltOK Norrvirdarna24:40+5:059:40
4Elsa AxelssonOK Norrvirdarna24:42+5:079:41
5Linnéa PåledalOK Roxen25:35+6:0010:01
6Lilly BergenfurSkattkärrs SOK27:07+7:3210:38
7Nora StarkVästerviks OK27:25+7:5010:45
8Hanna SchüllerqvistVästerviks OK30:02+10:2711:46
9Solveig SoldaggOK Klemmingen31:26+11:5112:19
10Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK34:35+15:0013:33
11Maja GlingeAnkarsrums OK57:09+37:3422:24
12Felicia SvenssonJönköpings OK59:19+39:4423:15
13Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad1:06:54+47:1926:14
Anna EnbergLinköpings OKej start

H10

2 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HagwallJärla Orientering18:007:03
2Ivar HolmstrandOK Landehof23:06+5:069:03
3Theo IllnerTjalve IF Norrköping24:54+6:549:45
4Elgot SinaiVästerviks OK25:42+7:4210:04
5Oskar SelldinStjärnorps SK34:12+16:1213:24
6Adrian AntonssonAttunda OK55:06+37:0621:36
7Teodor SparfStjärnorps SK57:42+39:4222:37
8David MatanovicVästerviks OK1:01:29+43:2924:06
Erik EttlingSkogspojkarnas OKutgått
Lukas HenrikssonAttunda OKej start
Vilgot HellstenNyköpings OKej start
Vilmer HagelbergEksjö SOKej start

D35

5 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof1:01:3510:38
2Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering1:05:31+3:5611:18
3Elisabet LarssonVästerviks OK1:09:37+8:0212:01
4Camilla MatanovicVästerviks OK1:13:56+12:2112:46
4Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:13:56+12:2112:46
6Maria LönnHalmstad OK1:18:39+17:0413:35
7Annica KristofferssonAlmby IK1:40:52+39:1717:25
Monika EdstamLinköpings OKej start

H35

7 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering59:097:32
2Henrik BerlinOK Orion1:01:17+2:087:48
3Björn CarlsonOK Roxen1:09:13+10:048:49
4Magnus WärnsvedOK Njudung1:14:49+15:409:31
5Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:18:33+19:2410:00
6Erik AntonssonAttunda OK1:26:37+27:2811:02
7Rolf E JohanssonVästerviks OK1:26:54+27:4511:04
Tobias KonradssonOK Roxenej godkänd

D40

4 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmstrandOK Landehof45:179:17
2Maria HolmqvistSjövalla FK46:14+0:579:29
3Diana SoldaggOK Klemmingen49:07+3:5010:05
4Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK51:03+5:4610:28
5Anna-Stina PåledalOK Roxen51:23+6:0610:33
6Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof54:33+9:1611:12
7Elisabeth HagelbergEksjö SOK58:27+13:1012:00
8Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg1:00:24+15:0712:24
9Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:06:02+20:4513:33
10Linda RanbroHelsingborgs SOK1:20:28+35:1116:31
11Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:21:21+36:0416:42
12Sara HellstenNyköpings OK1:26:08+40:5117:41
13Angelica LindblomGustavsbergs OK1:29:34+44:1718:23
14Eva HagwallJärla Orientering1:32:43+47:2619:02
Linda LarssonKarlskrona SOKej godkänd

H40

7 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian NielsenIFK Göteborg Orientering51:337:08
2Bertil EronnLinköpings OK52:13+0:407:14
3Sören Nilsson PåledalOK Roxen52:17+0:447:15
4Lars SoldaggOK Klemmingen54:22+2:497:32
5Mattias HolmstrandOK Landehof54:40+3:077:34
6Per ThunbergOK Vivill1:10:09+18:369:43
7Magnus LindblomGustavsbergs OK1:16:11+24:3810:33
8Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:18:45+27:1210:55
9Erik HellstenNyköpings OK1:18:46+27:1310:55
10Markus HenrikssonLinköpings OK1:21:47+30:1411:20
11Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:23:01+31:2811:30
12Johan StarkVästerviks OK1:25:17+33:4411:49
13Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF1:31:28+39:5512:41 Ladda ner rutt i gpx-format
14Fredrik SturessonOK Alehof1:34:03+42:3013:02
15Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:34:56+43:2313:10
16Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:19:26+1:27:5319:20

D45

4 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion38:388:52
2Annika IvarssonLinköpings OK39:25+0:479:03
3Mia EronnLinköpings OK40:43+2:059:21
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK43:11+4:339:55
5Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL44:42+6:0410:16
6Ann RollerJärfälla OK51:38+13:0011:52
7Anna LjungqvistLunds OK52:51+14:1312:08
8Anna KullbergBjörkfors GOIF57:03+18:2513:06
9Annika BengtssonOK Alehof57:05+18:2713:07
10Maria LangVästerviks OK1:03:06+24:2814:30
11Maria ModigOK Pan-Kristianstad1:03:50+25:1214:40
12Maria TuressonHärlövs IF1:18:49+40:1118:07
13Anna WolgastSnättringe SK1:35:41+57:0321:59
Marika Nylund EkNyköpings OKej start

H45

6 450 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna42:256:34
2Fredrik SvenssonJönköpings OK44:18+1:536:52
3Jan LagerHalmstad OK45:34+3:097:03
4Andreas EkbladhSol Tranås45:48+3:237:06
5Tomas HenrikssonAttunda OK47:42+5:177:23
6Henrik ModigOK Pan-Kristianstad48:31+6:067:31
7Magnus LarssonKarlskrona SOK49:34+7:097:41
8Peter EttlingSkogspojkarnas OK49:37+7:127:41
9Dan LarssonOK Tisaren50:54+8:297:53
10Christian EnbergLinköpings OK51:22+8:577:57
11Håkan AnderssonHalmstad OK51:56+9:318:03
12Per ErlandssonVimmerby OK52:25+10:008:07
13Pontus JohnssonMatteus SI53:00+10:358:13
14Christian Eriksson SternerLinköpings OK54:35+12:108:27
15Magnus ClaessonJönköpings OK55:22+12:578:35
16Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering55:33+13:088:36
17William RexOK Landehof56:48+14:238:48
18Jonas BergenfurSkattkärrs SOK57:36+15:118:55
19Viktor SkobeKalmar OK58:20+15:559:02
20Joakim KarmetunOK Njudung58:30+16:059:04
21Fredrik EllinKalmar OK59:51+17:269:16
22Fabian LjungqvistLunds OK1:00:05+17:409:18
23Martin JarelandLinköpings OK1:00:54+18:299:26
24Magnus JohanssonIFK Lidingö SOK1:02:11+19:469:38
25Magnus KällmingOK Tyr1:03:43+21:189:52
26Mats GustafssonNyköpings OK1:06:40+24:1510:20
27Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:12:09+29:4411:11
28Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:13:07+30:4211:20
29Niclas KinnanderMatteus SI1:22:15+39:5012:45
30Johan SwartzOK Orion1:23:45+41:2012:59
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Michael AdamssonNybro OKej start
Mikael AleniusNyköpings OKej start

D50

4 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanna DjurstedtEksjö SOK48:5612:08
2Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK49:12+0:1612:12
3Lotta SundbladEksjö SOK52:07+3:1112:55
4Susanne LundgrenVäxjö OK57:07+8:1114:10
5Lena MalmströmTjalve IF Norrköping1:03:46+14:5015:49
6Gitte EngströmLinköpings OK1:09:54+20:5817:20
7Susanne PetterssonOK Roxen1:14:17+25:2118:25
8Anna KullbergLinköpings OK1:15:54+26:5818:50
9Anna NyqvistKalmar OK1:21:10+32:1420:08 Ladda ner rutt i gpx-format
10Caroline LiljebjörnNybro OK1:26:15+37:1921:24
11Kerstin DahlHärlövs IF1:30:34+41:3822:28
Judith HoferOLG Thunej godkänd
Eva EngmanOK Denselnej godkänd
Johanna AnderssonNynäshamns OKej godkänd
Helena HolmOK Roxenej godkänd
Ulrika WillénÖstersunds OKej start

H50

5 790 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK41:177:07
2Magnus JohanssonOK Löftan43:24+2:077:29
3Lars NordinTullinge SK44:24+3:077:40
4Niklas RönnbäckOK Eken44:50+3:337:44
5Henrik PetterssonOK Roxen45:16+3:597:49
6Andreas RangertIK Hakarpspojkarna47:26+6:098:11
7Fredrik EngmanOK Denseln48:30+7:138:22
8Stefan DjurstedtEksjö SOK49:38+8:218:34
9Magnus RajanIFK Lidingö SOK50:51+9:348:46
10Magnus ForsbergOK Norrvirdarna52:19+11:029:02
11Jonas PerssonTorsås OK54:02+12:459:19
12Johan MalmOK Kolmården54:33+13:169:25
13Niklas NilssonHärlövs IF55:08+13:519:31
14Jonas BergforsSOK Viljan56:07+14:509:41
15Stefan EngströmLinköpings OK57:04+15:479:51
16Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL58:38+17:2110:07
17Dennis TollOK Njudung1:01:28+20:1110:36
18Fredrik UrbergHammarkinds OK1:03:59+22:4211:03
19Joakim ÅkessonOK Landehof1:06:02+24:4511:24
20Anders EkingeOK Motala1:07:06+25:4911:35
21Magnus LarsenFK Boken1:10:41+29:2412:12
22Anders EnströmOK Eken1:25:36+44:1914:47 Ladda ner rutt i gpx-format
23Magnus EklundVimmerby OK1:32:21+51:0415:56
Sven LundgrenVäxjö OKej godkänd

D55

4 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK44:0410:56
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK46:29+2:2511:32
3Britta SahlinVänersborgs SK53:10+9:0613:11
4Ingrid SvenssonStora Tuna OK53:12+9:0813:12
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK57:00+12:5614:08
6Lena PeterssonOK Alehof57:37+13:3314:17
7Kristina JohanssonKalmar OK58:15+14:1114:27
8Kerstin SegerssonOK 64 Torpa58:49+14:4514:35
9Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:00:57+16:5315:07
10Ingrid JohanssonLaholms IF OK1:01:30+17:2615:15
11Nina BejbomUddevalla OK1:04:32+20:2816:00
12Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK1:05:51+21:4716:20
13Eva TollsternVäxjö AIS1:20:28+36:2419:58
14Ingrid JohanssonTjällmo-Godegårds OK1:23:26+39:2220:42
15Charlotte EngesAttunda OK2:14:11+1:30:0733:17
Ann-Katrin JohanssonVästerviks OKej godkänd
Marie LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd

H55

5 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSkogspojkarnas OK39:057:15
2Per BacklundOK Södertörn40:41+1:367:32
3Bengt AnderssonTenhults SOK48:08+9:038:55
4Kenneth HermanssonSigtuna OK52:09+13:049:40
5Arne HäggArboga OK57:10+18:0510:36
6Magnus PorleVäxjö OK57:11+18:0610:36
7Per ÖgrenBergnäsets AIK57:16+18:1110:37
8Jonas KarlssonOK Tylöskog57:50+18:4510:43
9Magnus HerberthsonLinköpings OK1:00:29+21:2411:13
10Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:04:09+25:0411:54
11Peter Njord-WesterlingHammarkinds OK1:11:38+32:3313:17
Anders BergLinköpings OKej godkänd
Magnus JosefssonSävedalens AIKej godkänd
Mikael KindbornOK Hällenej godkänd

D60

3 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin IvarssonHaninge SOK47:1713:49
2Eva-Karin JönssonOK Kolmården47:20+0:0313:50
3Maria AnderssonBredaryds SOK50:17+3:0014:42
4Ulla WesterlundTäby OK51:35+4:1815:04
5Marianne RosgrenOK Njudung55:10+7:5316:07
6Lotta FischerströmSol Tranås58:23+11:0617:04
7Pia StålhandskeBjörkfors GOIF1:00:25+13:0817:39
8Lena FröbergTjalve IF Norrköping1:00:43+13:2617:45
9Berit RuneforsVäxjö OK1:11:39+24:2220:57
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstadej start

H60

4 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL45:259:19
2Mats CarlsvärdAlmby IK46:24+0:599:31
3Torsten BacktemanLerums SOK48:43+3:1810:00
4Torbjörn FalkVimmerby OK51:13+5:4810:31
5Pierre KarlssonOK Alehof52:20+6:5510:44
6Tapani MattusIFK Lidingö SOK55:28+10:0311:23
7Börje AnderssonLinköpings OK56:24+10:5911:34
8Bengt SchwartzOK Kolmården56:28+11:0311:35
9Björn MauritzonÖrkelljunga FK56:39+11:1411:37
10Johan BerglundSävedalens AIK57:17+11:5211:45
11Ulf BjörkdahlHerrestads AIF58:47+13:2212:04
12Peter JoelssonÅlems OK1:01:01+15:3612:31
13Mats RosanderFinspångs SOK1:02:59+17:3412:55
14Conny CarlssonVästerviks OK1:07:45+22:2013:54
15Tomas KasselstrandBjörkfors GOIF1:10:26+25:0114:27
16Carl-Gustav NöjdOK Kolmården1:14:03+28:3815:12
17Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:14:33+29:0815:18
18Conny SahlinVänersborgs SK1:26:15+40:5017:42
19Karl MollénOK Denseln1:27:15+41:5017:54
20Lars-Olof LarssonTäby OK1:52:16+1:06:5123:03
21Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:52:59+1:07:3423:11
Thomas DagsbergMalmö OKej godkänd
Rolf KarlssonOK Hällenej start

D65

3 420 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin SvenskOK Hällen48:3414:12
2Britt-Marie AldénOK Kolmården49:19+0:4514:25
3Susanne BerglundSävedalens AIK50:40+2:0614:48
4Mona ForsbergNyköpings OK51:45+3:1115:07
5Magdalena Wahlqvist AxiTjalve IF Norrköping52:26+3:5215:19
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL54:10+5:3615:50
7Ingrid JessenFrämmestads IK56:02+7:2816:23
8Britt GunnarssonKristinehamns OK56:03+7:2916:23
9Gunilla PetterssonVästerviks OK56:14+7:4016:26
10Gun HenrikssonEksjö SOK58:37+10:0317:08
11Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:03:18+14:4418:30
12Monica DjurbergOK Tyr1:03:35+15:0118:35
13Monica SvärdOK Klemmingen1:05:43+17:0919:12
14Barbro ÖstlundOK Roxen1:07:29+18:5519:43
15Evamarie LundahlIF Hagen1:09:07+20:3320:12
16Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:17:38+29:0422:41
17Kerstin GustafssonOK Gränsen1:28:05+39:3125:45
18Mona PetersenOK Motala1:38:29+49:5528:47
Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OKej godkänd
Marie SvernestamLinköpings OKej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Catharina JohanssonOK Kolmårdenutgått

H65

4 350 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK40:419:21
2Kent GranqvistVästerviks OK43:22+2:419:58
3Lennart KalénSOK Viljan45:13+4:3210:23
4Göran SvensonSOK Viljan45:42+5:0110:30
5Stefan CarlssonSOK Viljan47:52+7:1111:00
6Göran BlombergTjalve IF Norrköping48:51+8:1011:13
7Per LindgrenIK Hakarpspojkarna49:11+8:3011:18
8Jan-Erik LundqvistOK Eken52:40+11:5912:06
9Lennart GustafssonJönköpings OK54:42+14:0112:34
10Ulric SvenssonVimmerby OK55:23+14:4212:43
11Pelle SkullmanLinköpings OK55:41+15:0012:48
12Anders JohanssonSol Tranås56:15+15:3412:55
13Jan DanielssonKalmar OK56:43+16:0213:02
14Göran SvenssonOK Roxen58:13+17:3213:22
15Robert JessenFrämmestads IK58:43+18:0213:29
16Björn PetterssonUlricehamns OK59:39+18:5813:42
17Jan-Ola KarlssonOK Njudung1:00:17+19:3613:51
18Ulf SvenssonOK Njudung1:00:57+20:1614:00
19Göran LarssonVänersborgs SK1:02:31+21:5014:22
20Kjell JohanssonAnkarsrums OK1:02:36+21:5514:23
21Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:04:04+23:2314:43
22Bengt ÖstlundOK Roxen1:04:08+23:2714:44
23Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:04:29+23:4814:49
24Gunnar BejbomUddevalla OK1:06:18+25:3715:14
25Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:10:09+29:2816:07
26Bertil KalénSOK Viljan1:10:59+30:1816:19
27Stellan HäggbrinkBerga SOK1:11:06+30:2516:20
28Lennart SvernestamLinköpings OK1:21:00+40:1918:37
29Lars GustafssonOK Gränsen1:34:52+54:1121:48
30Sune CarlssonOK Motala1:42:01+1:01:2023:27
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Tommy WesterbergIF Hagenej start
Leif CarlssonSOK Viljanej start

D70

2 770 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK40:1914:33
2Margareta LarssonOK Njudung40:57+0:3814:47
3Ulla LindellOK Hällen43:05+2:4615:33
4Enid IngemarssonHestra IF53:43+13:2419:23
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK54:05+13:4619:31
6Inga-Lill PetterssonLinköpings OK54:07+13:4819:32
7Ulla LingJönköpings OK55:33+15:1420:03
8Eva HöijeOK Skogsstjärnan58:23+18:0421:04
9Vivianne HolgerssonOK Måsen59:09+18:5021:21
10Ann-Mari PerssonVäxjö OK59:18+18:5921:24
11Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:01:38+21:1922:15
12Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:04:05+23:4623:08
13Marie-Louise KarlssonNybro OK1:05:03+24:4423:29
14Bodil RuterOK Älme1:06:19+26:0023:56
15Kristin LindbergLunds OK1:07:57+27:3824:31
16Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:08:30+28:1124:43
17Laila ErlandssonMålilla OK1:09:04+28:4524:56
18Margareta WikströmVäxjö AIS1:14:28+34:0926:52
19Karin TibbelinAttunda OK1:54:23+1:14:0441:17
Margareta SvenssonAnkarsrums OKej godkänd
Gunilla SävenstrandHultsfreds OKej godkänd
Gunvor FridLinköpings OKutgått
Marianne SellgrenSigtuna OKej start
Kerstin ErikssonBjörkfors GOIFej start

H70

3 840 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL37:499:50
2Torgny PetterssonVästerviks OK41:51+4:0210:53
3Hans AurellGävle OK42:15+4:2611:00
4Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL44:31+6:4211:35
5Håkan WinnbergIK Trenne Ullared45:07+7:1811:44
6Nils KarlssonVäxjö AIS46:58+9:0912:13
7Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK47:01+9:1212:14
8Rune LarssonOK Skogshjortarna47:02+9:1312:14
9Håkan AlderudNyköpings OK48:16+10:2712:34
10Hans SvensonSOK Viljan48:49+11:0012:42
11Göran SvärdOK Klemmingen48:55+11:0612:44
12Anders SellgrenSigtuna OK49:25+11:3612:52
13Torgny PetterssonMarkbygdens OK50:48+12:5913:13
14Ronald Mc GrailHjärnarps OL51:08+13:1913:18
15Gunnar EnbergMålilla OK52:47+14:5813:44
16Hans SjögrenAlvesta SOK53:28+15:3913:55
17Anders NilssonGotlands Bro OK53:59+16:1014:03
18Lars PerssonOK Kompassen54:42+16:5314:14
19Stefan G LarssonOK Njudung54:45+16:5614:15
20Hans HolgerssonOK Måsen55:11+17:2214:22
21Karl-Erik PetterssonSOK Viljan56:22+18:3314:40
22Roger DanielssonLinköpings OK56:43+18:5414:46
23Tommy OlaussonSOK Aneby56:47+18:5814:47
24Runar AldénOK Kolmården57:18+19:2914:55
25Bo EklundVimmerby OK57:31+19:4214:58
26Ove JohanssonOK Kolmården58:10+20:2115:08
27Lars LångVimmerby OK59:03+21:1415:22
28Bill SchölinTockarps IK59:04+21:1515:22
29Lars PetterssonVimmerby OK1:01:26+23:3715:59
30Jerry MartinssonOK Motala1:02:16+24:2716:12
31Bo JohanssonOK Stigen1:02:49+25:0016:21
32Roland NilssonSOK Viljan1:05:04+27:1516:56
33Claus PetersenOK Motala1:05:57+28:0817:10
34Roland FridLinköpings OK1:06:42+28:5317:22
35Christer JohanssonOK Motala1:08:33+30:4417:51
36Anders EdlingOK Linné1:09:25+31:3618:04
37Yngve PetterssonLinköpings OK1:17:51+40:0220:16
38Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:19:31+41:4220:42
39Håkan NilssonMalmö OK1:19:33+41:4420:42
40Tomas AxiTjalve IF Norrköping1:50:16+1:12:2728:42
Per EngkvistRonneby OKej godkänd
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej godkänd
Göran FredrikssonMålilla OKej godkänd
Peter HagströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Sölve AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOKej godkänd
Göran ForsbergNyköpings OKej godkänd

D75

2 770 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK47:5317:17
2GunBritt SvenssonVästerviks OK54:03+6:1019:30
3Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:03:09+15:1622:47
4Harriet KarlssonTorsås OK1:13:19+25:2626:28
5Ulla NilssonSOK Viljan1:19:04+31:1128:32
6Kerstin GunnarssonNässjö OK1:19:42+31:4928:46
7Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:19:44+31:5128:47
8Siv EkelöfVärend GN OL1:25:47+37:5430:58
9Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:38:07+50:1435:25
Gunnel Cassel-SöderbäckOK Ekenej godkänd
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd
Kerstin BengtssonMotala AIF OLej godkänd
Berit NilssonOK Älmeej godkänd
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OKej godkänd

H75

3 380 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland SandahlAnnebergs GIF41:3912:19
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK46:04+4:2513:37
3Anders BuhréNybro OK46:45+5:0613:49
4Ulf SvedestamEskilstuna OL48:23+6:4414:18
5Stellan FehrnströmEnebybergs IF48:27+6:4814:20
6Sven RuterOK Älme49:06+7:2714:31
7Kurt ÅbergOK Tisaren49:29+7:5014:38
8Arne SvenssonOK Njudung50:29+8:5014:56
9Lennart HöijeOK Skogsstjärnan50:38+8:5914:58
10Bernt JohanssonHäverödals SK51:01+9:2215:05
11Lennart SturessonVästerviks OK53:34+11:5515:50
12Ingemar AnderssonOK Orion54:08+12:2916:00
13Lennart PetterssonBjörkfors GOIF56:01+14:2216:34
14Bertil IngemarssonHestra IF57:40+16:0117:03
15Stig JonssonBjörkfors GOIF57:59+16:2017:09
16Kjell HolmströmBjörkfors GOIF58:46+17:0717:23
17Leif LindströmNybro OK1:00:43+19:0417:57
18Lars JohanssonÅlems OK1:02:54+21:1518:36
19Anders SvenssonAnkarsrums OK1:06:27+24:4819:39
20Tom LindbergLunds OK1:07:02+25:2319:49
21Arne LarsenVästerviks OK1:07:07+25:2819:51
22Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:08:08+26:2920:09
23Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:09:11+27:3220:28
24Åke BjörklundVästerviks OK1:11:38+29:5921:11
25Torgny JonssonVäxjö AIS1:14:51+33:1222:08
26Rune GunnarssonNässjö OK1:14:52+33:1322:08
27Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:16:39+35:0022:40
28Alf MattssonOK Kolmården1:17:24+35:4522:53
Lars HenrikssonOK Älmeej godkänd
Erling EkelöfVärend GN OLej godkänd
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIFej godkänd
Erland LingJönköpings OKej godkänd
Stig KarlssonTorsås OKej godkänd
Arne LjungbladVästerviks OKej godkänd
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej godkänd
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej start
Bengt HenrikssonVäxjö AISej start
Göran ThourVärend GN OLej start

H80

2 770 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK36:2913:10
2Sune LindellOK Hällen39:32+3:0314:16
3Olof HjortvidVästerviks OK41:59+5:3015:09
4Sivert AxelssonKalmar OK43:28+6:5915:41
5Rune AhlanderJönköpings OK44:02+7:3315:53
6Lars PerssonVäsby OK46:35+10:0616:49
7Anders AdlerLinköpings AIK47:26+10:5717:07
8Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL48:15+11:4617:25
9Per LarssonJönköpings OK49:31+13:0217:52
10Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK52:50+16:2119:04
11Arne WallbergOK Eken55:38+19:0920:05
12Per-Inge SvenssonOK Eken55:43+19:1420:06
13Ulf ÅströmOK Roslagen58:18+21:4921:02
14Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:07:14+30:4524:16
15Bernt PeterssonAlvesta SOK1:11:34+35:0525:50
16Holger PerssonOK Eken1:12:07+35:3826:02
17Arne SävenstrandHultsfreds OK1:21:24+44:5529:23
18Lars-Inge EklundVimmerby OK1:37:33+1:01:0435:12
19John-Erik ErikssonJönköpings OK1:40:50+1:04:2136:24
Stig BengtssonMotala AIF OLej godkänd

H85

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan HåkanssonSOK Viljan43:3819:18
2Bo ElmgrenSundbybergs IK1:40:56+57:1844:39
Tore JohanssonSOK Anebyej godkänd
Sven JonssonOK Roxenej start

Inskolning

1 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ivar AntonssonAttunda OKfullföljt
Elsa EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Olle EngstrandIFK Norrköpings OKfullföljt
Hugo HultmanSkogspojkarnas OKfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Rosina SalzmannOLG Skandiafullföljt
Sally ÄrlandssonKlubblösfullföljt
Siri ÄrlandssonKlubblösfullföljt

U1

2 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo AleniusNyköpings OK18:598:40
2Matilda BohlVästerviks OK20:06+1:079:10
3Elvira IvarssonWaxholms OK22:40+3:4110:21
4Jonathan RexOK Landehof23:53+4:5410:54
5Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering25:12+6:1311:30
6Vendela KälvegrenHammarkinds OK26:49+7:5012:14
7Emma KinnanderMatteus SI26:51+7:5212:15
8Liv PalmertzHelsingborgs SOK28:22+9:2312:57
9Axel GustafssonNyköpings OK31:14+12:1514:15
10Stella SjöholmOK Norrvirdarna31:53+12:5414:33
11Alex HögströmVästerviks OK32:29+13:3014:49
12Ida SchüllerqvistVästerviks OK32:37+13:3814:53
13Svante LindbergIFK Göteborg Orientering32:59+14:0015:03
14My JohnssonMatteus SI33:12+14:1315:09
15Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro33:19+14:2015:12
16Ture SparfStjärnorps SK34:06+15:0715:34
17Nora HögblomKlubblös34:28+15:2915:44
18Alice MatanovicVästerviks OK36:04+17:0516:28
19Einar SelldinStjärnorps SK36:32+17:3316:40
20Sixten ThunbergOK Vivill53:12+34:1324:17
21Agaton SoldaggOK Klemmingen55:05+36:0625:09

U2

2 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe RanbroHelsingborgs SOK26:0110:12
2Aron MouantriHammarby IF OF26:04+0:0310:13
3Vera WesthMullsjö SOK26:15+0:1410:17
4Svante ArkåsenKlubblös26:26+0:2510:21
5Albert AxelssonOK Norrvirdarna26:48+0:4710:30
6Jamie RollerJärfälla OK27:16+1:1510:41
7Filip CösterTjalve IF Norrköping27:53+1:5210:56
8Lowe PalmertzHelsingborgs SOK28:07+2:0611:01
9Emil EreltOK Norrvirdarna31:24+5:2312:18
10Elvis ArkåsenKlubblös31:25+5:2412:19
11Leon SjöholmOK Norrvirdarna31:59+5:5812:32
12Noa GrundbergKlubblös33:10+7:0913:00
13Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering33:16+7:1513:02
14Vera LindbergIFK Göteborg Orientering33:47+7:4613:14
15Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro34:08+8:0713:23
16Emil SvenssonLinköpings OK35:05+9:0413:45
17Joel OlssonOK 64 Torpa43:44+17:4317:09
18Wilma HultmanSkogspojkarnas OK50:04+24:0319:38
Oskar RanbroHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 1

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonGamleby OK32:4112:49
2Emma EreltOK Norrvirdarna35:01+2:2013:43
3Bertil EngmanIFK Norrköpings OK37:49+5:0814:49
4Olle Hedin LyckTjalve IF Norrköping1:31:34+58:5335:54
Ann-Marie JohanssonGamleby OKutgått

Öppen motion 2

3 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik WulffOK Gränsen40:1910:13
2Samuel HögblomKlubblös42:17+1:5810:43
3Leander SarbanKlubblös44:22+4:0311:15
3Hector SarbanKlubblös44:22+4:0311:15
5Sofie BjärsvikIK Hakarpspojkarna53:14+12:5513:30
6Ulf PalmqvistOK Njudung58:17+17:5814:47
Lena PerssonTullinge SKutgått

Öppen motion 3

2 720 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla ÖsterströmHammarkinds OK28:2210:25
2Sanna MauritzonKlubblös28:49+0:2710:35
3Sara SjöholmOK Norrvirdarna35:31+7:0913:03
4Helena SävenstarndKFUM Örebro OK36:24+8:0213:22
5Ayan LingIK Hakarpspojkarna38:24+10:0214:07
6Carina V JohnssonGamleby OK39:35+11:1314:33
7Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping40:30+12:0814:53
8Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping42:03+13:4115:27
9Stefan IvehammarLinköpings OK45:06+16:4416:34
10Pernilla IvehammarLinköpings OK45:07+16:4516:35
11Eva AnderssonOK Skogshjortarna46:48+18:2617:12
12Conrad SarbanKlubblös47:20+18:5817:24
13Martina OlssonOK 64 Torpa47:33+19:1117:28
14Susanne BerganderEksjö SOK47:48+19:2617:34
15Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK50:44+22:2218:39
16Kjell RosgrenOK Njudung53:00+24:3819:29
17Sara FernqvistOK Motala53:46+25:2419:46
18Mona LundinOK Hällen54:00+25:3819:51
19Lena JohanssonOK Njudung54:40+26:1820:05
20Agneta KarlssonSOK Viljan55:02+26:4020:13
21Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK55:06+26:4420:15
22Camilla AleniusNyköpings OK56:29+28:0720:45
23Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK1:00:47+32:2522:20
24Madelaine SvenssonVimmerby OK1:01:07+32:4522:28
25Hans-Åke OlssonHultsfreds OK1:01:10+32:4822:29
26Oscar RydbergLinköpings OK1:02:50+34:2823:06
27Lava-Li SinaiVästerviks OK1:06:13+37:5124:20
28Odd AnderssonNynäshamns OK1:10:18+41:5625:50
29Anton KristianssonKlubblös1:12:53+44:3126:47
30Milton LöfgrenSOK Viljan1:22:43+54:2130:24
31Ulrika FranssonOK Njudung1:24:39+56:1731:07

Öppen motion 4

4 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan FlyxénHammarkinds OK1:04:2613:56
2Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:39:00+34:3421:25

Öppen motion 5

3 420 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro40:3611:52
2Emma HultgrenOK Njudung41:16+0:4012:03
3Maria JohanssonArboga OK44:03+3:2712:52
4Mattias SparfStjärnorps SK46:41+6:0513:39
5Per JohanssonLinköpings OK47:28+6:5213:52
6Kerstin OlvegårdFK Göingarna49:00+8:2414:19
7Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL52:10+11:3415:15
8Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro56:01+15:2516:22
9Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:00:11+19:3517:35
10Karin SundströmSävedalens AIK1:01:50+21:1418:04
11Svea EkbladhSol Tranås1:02:20+21:4418:13
12Elin EkbladhSol Tranås1:02:30+21:5418:16
13Ida ThunbergOK Vivill1:06:45+26:0919:31
14Claes OlvegårdFK Göingarna1:09:39+29:0320:21
15Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:12:15+31:3921:07
16Anna GustafssonNyköpings OK1:18:54+38:1823:04
17Kerstin BobergOK Roxen1:19:44+39:0823:18
18Ylva KinnanderMatteus SI1:26:57+46:2125:25
19Ingrid ErlandssonGamleby OK1:29:10+48:3426:04
20Sara HultmanSkogspojkarnas OK1:34:05+53:2927:30
Maria KlingbergLinköpings OKej godkänd
Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebroej godkänd
David WesthMullsjö SOKutgått
Mario MatanovicVästerviks OKej start
Bosse YbeOK Stigenej start

Öppen motion 6

6 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EklundMålilla OK1:01:5210:15
2Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping1:21:50+19:5813:34
3Michael GrundbergKlubblös1:58:45+56:5319:41
Dennis GustafssonOK Njudungej godkänd
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 7

3 270 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus SjöholmOK Norrvirdarna29:078:54
2Max HellgrenHammarkinds OK31:15+2:089:33
3Andreas HellgrenHammarkinds OK31:40+2:339:41
4Niclas ArkåsenOK Kåre32:06+2:599:48
5Martin StolthVästerviks OK33:43+4:3610:18
6Jesper SchüllerqvistVästerviks OK33:44+4:3710:18
7Bo SalomonsonKalmar OK38:08+9:0111:39
8Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK38:13+9:0611:41
9Mats LarssonMålilla OK39:09+10:0211:58
10Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna39:18+10:1112:01
11Märta ForsbergOK Norrvirdarna39:38+10:3112:07
12Liselotte JohanssonOK Löftan40:48+11:4112:28
13Johannes AxelssonOK Norrvirdarna41:13+12:0612:36
14Bo HultgrenOK Njudung41:18+12:1112:37
15Helena LindbergIFK Göteborg Orientering41:34+12:2712:42
16Per LundbergOK Bävern45:12+16:0513:49
17Hans SamuelssonOK 64 Torpa45:57+16:5014:03
18Emelie RökenTäby OK46:39+17:3214:15
18Lotta BorgLinköpings OK46:39+17:3214:15
20Jessica ElmerssonOK Bävern48:21+19:1414:47
21Karin EklöfKlubblös48:24+19:1714:48
22Per FröbergTjalve IF Norrköping49:31+20:2415:08
23Anders BockgårdHammarkinds OK49:55+20:4815:15
24Sofie HagbergNyköpings OK50:10+21:0315:20
25Ann-Katrin LarssonMålilla OK50:11+21:0415:20
26Åsa KjellbergBjörkfors GOIF51:03+21:5615:36
27Lena StrandMarkaryds FK52:11+23:0415:57
28Veronika PalmertzHelsingborgs SOK54:16+25:0916:35
29Ingela KlintbergEksjö SOK54:23+25:1616:37
30Theo ÅrbrinkLinköpings OK56:16+27:0917:12
31Madeleine CasselIFK Lidingö SOK56:24+27:1717:14
32Ingela ÅrbrinkLinköpings OK56:45+27:3817:21
33Ann BrenanderSOK Viljan56:46+27:3917:21
34Thomas BrenanderSOK Viljan56:51+27:4417:23
35Hannes CarlssonHammarkinds OK59:29+30:2218:11
36Anders HedinMotala AIF OL1:01:04+31:5718:40
37Martina SinaiVästerviks OK1:02:47+33:4019:11
38Lars JohanssonOK Motala1:04:44+35:3719:47
39Kristina MauritzonÖrkelljunga FK1:10:51+41:4421:40
40Claus MikkelsenHerlufsholm OK1:10:56+41:4921:41
41Bertil LööfOK Pan-Kristianstad1:11:56+42:4921:59
42Arne AnderssonOK Motala1:20:05+50:5824:29
43Eva LindahlOK Gipen1:24:13+55:0625:45
Berit NilssonEksjö SOKej godkänd
Åke BorgerAnkarsrums OKej godkänd
Ingemar LennartssonSOK Viljanej godkänd
Ole PedersenLinköpings OKej godkänd
Göran NilssonEksjö SOKutgått
Stephan SvenssonLinköpings OKutgått
Peter SahlinNässjö OKej start
Erik WillénÖstersunds OKej start

Öppen motion 8

4 520 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna34:117:33
2Malin AnnegårdCentrum OK41:13+7:029:07
3Jens WicksénCentrum OK41:57+7:469:16
4Sofia BorgLinköpings OK45:10+10:599:59
5Magdalena Van de VoordeTullinge SK46:20+12:0910:15
6Johan AnderssonHultsfreds OK47:52+13:4110:35
7Hanna ÖbergGamleby OK49:02+14:5110:50
8Peter AnderssonOK Orion50:08+15:5711:05
9Henrik SöderqvistLinköpings OK52:21+18:1011:34
10Andreas BergLinköpings OK52:39+18:2811:38
11Daniel SahlinNässjö OK52:56+18:4511:42
12Linnea NordOK Klemmingen54:16+20:0512:00
13Erik JosefssonSävedalens AIK54:33+20:2212:04
14Stefanie AnderssonVimmerby OK54:51+20:4012:08
15Arne KlintbergEksjö SOK54:58+20:4712:09
16Anders ErikssonIF Hagen59:06+24:5513:04
17Andreas NiemiEmmaboda Verda OK1:01:27+27:1613:35
18Lena NordSkogspojkarnas OK1:02:13+28:0213:45
19Lars DahlHärlövs IF1:04:02+29:5114:10
20Klara IngvarsdotterKlubblös1:04:26+30:1514:15
21Jonathan Persson DahlEksjö SOK1:07:22+33:1114:54
22Linnéa BorgLinköpings OK1:08:14+34:0315:05
23Arne AnderssonBredaryds SOK1:09:27+35:1615:21
24Jenny ForsmanStjärnorps SK1:11:06+36:5515:43
25Tomas PeterssonSOK Viljan1:11:08+36:5715:44
26Per SandlundOK Njudung1:12:00+37:4915:55
27Albin PetterssonHammarkinds OK1:13:18+39:0716:13
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd

Öppen motion 9

7 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan DelvertOK Orion1:02:168:38
2Rickard IngessonLunds OK1:03:25+1:098:47
3John HylandStjärnorps SK1:15:56+13:4010:31
4Frida KarlssonLinköpings OK1:22:09+19:5311:23
5Niclas RökenTäby OK1:32:40+30:2412:51
6Anna RökenTäby OK1:34:03+31:4713:02
7Anna JohanssonLinköpings OK1:37:11+34:5513:28
Christoph SalzmannOLG Skandiaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser