Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars, dag 2
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: onsdag 3 juli 2019

D21

7 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LundgrenVäxjö OK1:04:538:23
2Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre1:06:32+1:398:36
3Gabriella S BerganderEksjö SOK1:10:24+5:319:06
4Linnéa GolsäterGöteborg-Majorna OK1:11:48+6:559:17
5Elin SvenssonNässjö OK1:18:37+13:4410:10
6Anna JohanssonAnkarsrums OK1:18:48+13:5510:11
7Fanny AsketunOK Roxen1:20:51+15:5810:27
8Emelie EklöfLunds OK1:21:18+16:2510:31
9Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:22:19+17:2610:38
10Emma PetterssonOK Roxen1:25:43+20:5011:05
11Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:26:28+21:3511:11
12Stina PerssonÖstersunds OK1:30:26+25:3311:41
Camilla EngstrandIFK Göteborg Orienteringutgått

H21

9 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonOK Orion1:04:166:30
2Ludvig EkNyköpings OK1:05:46+1:306:39
3Jakob AnderssonOK Linné1:06:55+2:396:46
4Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:07:39+3:236:51
5Heino OllinSävedalens AIK1:10:41+6:257:09
6Karl EngesAttunda OK1:12:36+8:207:21
7Hugo MattssonSkåneslättens OL1:16:25+12:097:44
8Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:19:51+15:358:05
9Jan BednarskiKalmar OK1:22:20+18:048:20
10Johan AllardLinköpings OK1:26:05+21:498:43
11Emil GunnarssonEksjö SOK1:48:50+44:3411:01
12David SvensonSOK Viljan1:57:51+53:3511:56
13Niclas HägglundLinköpings OK2:27:26+1:23:1014:56
Petter BergstedtMarkbygdens OKutgått
Andreas BerganderEksjö SOKutgått
Oskar LindEksjö SOKutgått
Daniel AttåsOK Tisarenutgått

H21 Kort

7 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob LindstamOK Ravinen59:197:39
Jonathan Persson DahlEksjö SOKej godkänd
Philip EdvardssonEksjö SOKej godkänd

D18

4 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn43:219:08
2Tove PetterssonOK Roxen43:49+0:289:14
3Alicia LundgrenVäxjö OK45:56+2:359:41
4Amelie RajanIFK Lidingö SOK47:38+4:1710:02
5Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL51:36+8:1510:53
6Wilma BerganderEksjö SOK1:01:09+17:4812:54
7Clara DahlHärlövs IF1:02:41+19:2013:13
8Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:03:06+19:4513:18
9Julia MianowskaKalmar OK1:06:31+23:1014:01
10Karolina RönnbäckOK Eken1:08:14+24:5314:23
11Malin HanssonTäby OK1:11:46+28:2515:08
12Petronella HedenlundTäby OK1:12:43+29:2215:20

H18

6 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan44:176:44
2Valter PetterssonOK Tisaren46:52+2:357:08
3Carl JosefssonSävedalens AIK47:02+2:457:09
4Rasmus PetterssonOK Djerf55:17+11:008:24
5Olle BergstedtMarkbygdens OK56:08+11:518:32
6Hugo DjurstedtEksjö SOK56:09+11:528:32
7Viktor WaernqvistOK Kolmården56:22+12:058:34
8Adrian SkobeKalmar OK59:02+14:458:59
9Melker LundinOK Hällen59:15+14:589:01
10Albin TollOK Njudung59:25+15:089:02
11Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:03:08+18:519:36
12Bartlomiej OlszewskiKalmar OK1:17:38+33:2111:48
13David NeroNässjö OK2:04:54+1:20:3719:00
Sixten EkbladhSol Tranåsej godkänd
Karl LundinOK Hällenej godkänd

D16

4 670 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof36:077:44
2Alma SvennerudKarlskrona SOK41:42+5:358:55
3Alice EkNyköpings OK42:06+5:599:00
4Fredrika NordquistTäby OK43:38+7:319:20
5Stella RangertIK Hakarpspojkarna44:36+8:299:33
6Alice OlvegårdFK Göingarna45:16+9:099:41
7Wilma LeicktTullinge SK45:29+9:229:44
8Emmy PalmFK Boken47:17+11:1010:07
9Maja KarmstigFK Friskus-Varberg49:33+13:2610:36
10Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF49:50+13:4310:40
11Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK50:17+14:1010:46
12Lisa SwartzOK Orion50:26+14:1910:47
13Miia RollerJärfälla OK51:37+15:3011:03
14Tuva NylundBredaryds SOK51:46+15:3911:05
15Ella TuressonOK Renen52:33+16:2611:15
16Elisabeth LarssonOK Södertörn52:46+16:3911:17
17Lovis HellstenNyköpings OK52:53+16:4611:19
18Märta SödervallTullinge SK54:13+18:0611:36
19Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK55:40+19:3311:55
20Sandra LingIK Hakarpspojkarna56:12+20:0512:02
21Molly GranängKungälvs OK56:41+20:3412:08
22Linn AnderssonOK Tyr58:24+22:1712:30
23Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering58:43+22:3612:34
24Matilda AspIFK Göteborg Orientering59:17+23:1012:41
25Ellen TollOK Njudung59:43+23:3612:47
26Enni LindskogOK Älme1:00:31+24:2412:57
27Lena ChabieraKalmar OK1:01:08+25:0113:05
28Julia WesthMullsjö SOK1:02:59+26:5213:29
29Ida ÖsterbergGustavsbergs OK1:05:33+29:2614:02
30Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:06:10+30:0314:10
31Katja GustafssonNyköpings OK1:07:28+31:2114:26
32Matilda WallströmSävedalens AIK1:07:41+31:3414:29
33Tilda HagelbergEksjö SOK1:08:53+32:4614:45
34Ebba NäsmanLerums SOK1:09:30+33:2314:52
35Moa FröstadiusSundbybergs IK1:09:32+33:2514:53
36Linn JohnssonMatteus SI1:11:12+35:0515:14
37Maja GraadIF Rigor1:12:07+36:0015:26
38Elin WolgastSnättringe SK1:14:19+38:1215:54
39Sara WänströmFinspångs SOK1:15:39+39:3216:11
40Ebba HörlingSundbybergs IK1:49:10+1:13:0323:22
Doris IkoTäby OKej godkänd
Felicia FyhrSOK Anebyej godkänd
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Linnea RydlundHässleholms OKej godkänd
Meja AleniusNyköpings OKutgått
Liv HerneTumba-Mälarhöjden OKej start
Elina ReinholdssonOK Alehofej start
Greta BerglundLinköpings OKej start
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start

H16

5 290 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK36:276:53
2Joel GolsäterKorsnäs IF OK36:51+0:246:57
3Edvin HellstenNyköpings OK37:15+0:487:02
4Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna37:30+1:037:05
5Hugo KindbornOK Hällen38:09+1:427:12
6Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK39:34+3:077:28
7Edvin ForsbergOK Ravinen39:43+3:167:30
8Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:49+5:227:54
9Victor BeischerIK Uven42:31+6:048:02
10Melker ÅkessonOK Landehof42:34+6:078:02
11Hugo LarssonKarlskrona SOK42:45+6:188:04
12Hugo LindskogOK Ravinen42:58+6:318:07
13William SturessonLerums SOK43:32+7:058:13
14Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping43:33+7:068:13
15David AlménVänersborgs SK46:30+10:038:47
16Johan FochsenWaxholms OK46:46+10:198:50
17Emil LarssonOK Tisaren46:57+10:308:52
18Oscar HultgrenOK Njudung47:35+11:088:59
19Gustav BertsOK Alehof47:57+11:309:03
20Elis IversAttunda OK48:28+12:019:09
21William RönnborgIK Uven48:56+12:299:15
22Filip BrolingBredaryds SOK49:28+13:019:21
23Johan ÅrbrinkLinköpings OK50:48+14:219:36
24Anders SkoglundSol Tranås51:11+14:449:40
25Kristoffer KlarinVästerås SOK51:58+15:319:49
26Ebbe HolmqvistSjövalla FK53:07+16:4010:02
27Isak AnderssonLunds OK53:36+17:0910:07
28Johan Wall JungbjerGöteborgs SK53:39+17:1210:08
29Elias NordbergGöteborg-Majorna OK53:49+17:2210:10
30Teo StruckOK Ravinen54:02+17:3510:12
31Viktor SoneAttunda OK54:11+17:4410:14
32Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping55:34+19:0710:30
33Tobias JohanssonOK Löftan57:00+20:3310:46
34Alvin OllanderOK Landehof57:23+20:5610:50
35Jakob AspIFK Göteborg Orientering57:26+20:5910:51
36Melker LarssonOK Orion58:42+22:1511:05
37Alexander GustafssonOK Njudung59:31+23:0411:15
38Oscar EkenborgNyköpings OK59:42+23:1511:17
39David RyderåsWaxholms OK1:00:11+23:4411:22
40Olle SandströmOK Ravinen1:00:57+24:3011:31
41Erik LingIK Hakarpspojkarna1:01:33+25:0611:38
42John KinnanderMatteus SI1:04:49+28:2212:15
43Ludvig FerdmanTullinge SK1:05:52+29:2512:27
44Lucas BoströmOK Alehof1:07:46+31:1912:48
45Alfred JohanssonOK Alehof1:09:34+33:0713:09
46Gustaf HofstedtTäby OK1:10:50+34:2313:23
47Jakob CarlssonStora Tuna OK1:11:29+35:0213:30
48Niklas HillströmVimmerby OK1:24:34+48:0715:59
49Karl GranforsOK Landehof1:38:02+1:01:3518:31
50Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:42:17+1:05:5019:20
51Erik OlssonFK Åsen1:52:08+1:15:4121:11
52Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK2:00:08+1:23:4122:42
Rasmus LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Kasper LagerströmNyköpings OKej godkänd
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start

D14

3 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK32:108:25
2Alice RökenTäby OK34:24+2:149:00
3Cajsa AleniusNyköpings OK34:54+2:449:08
4Audrey HanssonFrölunda OL36:16+4:069:29
5Sofia TunessonSkogspojkarnas OK36:19+4:099:30
6Alva HagelbergEksjö SOK37:14+5:049:44
7Sara LjungqvistLunds OK40:55+8:4510:42
8Saga PalmertzHelsingborgs SOK43:36+11:2611:24
9Stella RosengrenTjalve IF Norrköping43:39+11:2911:25
10Felicia GustafssonOK Njudung43:50+11:4011:28
11Ebba RanbroHelsingborgs SOK44:03+11:5311:31
12Stina SöderqvistLinköpings OK48:40+16:3012:44
13Sara BengtssonOK Alehof1:36:25+1:04:1525:14

H14

3 820 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK25:256:39
2Svante SelinFK Göingarna26:20+0:556:53
3Jacob PåledalOK Roxen28:42+3:177:30
4Max ÖsterbergGustavsbergs OK28:58+3:337:34
5Otto NilssonLinköpings OK29:14+3:497:39
6Oliver HåkanssonOK Orion30:41+5:168:01
7Hjalmar AxelssonFK Göingarna32:57+7:328:37
8Elias ThunbergOK Vivill33:15+7:508:42
9Wilmer SelinFK Göingarna34:08+8:438:56
10Axel BrattOK Orion35:54+10:299:23
11Oscar AnderssonOK Tyr36:13+10:489:28
12Simon WesthMullsjö SOK38:20+12:5510:02
13Elis BönnerBjörkfors GOIF38:32+13:0710:05
14Wilhelm KarmetunOK Njudung39:19+13:5410:17
15Oskar BlomOK Löftan43:04+17:3911:16
16Ludvig HagwallJärla Orientering43:13+17:4811:18
17Viggo WulffOK Gränsen44:34+19:0911:40
18Arvid SvenssonBjörkfors GOIF45:25+20:0011:53
19Nils SwartzOK Orion45:39+20:1411:57
20Ted JohnssonMatteus SI55:44+30:1914:35
21Caspin SinaiVästerviks OK1:10:47+45:2218:31
22Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:16:56+51:3120:08
Ludvig EronnLinköpings OKej godkänd
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OKej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Melker ÖsterströmHammarkinds OKej start

D12

2 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg30:3310:19
2Irma WesthMullsjö SOK31:48+1:1510:44
3Frida SävenstrandKFUM Örebro OK35:27+4:5411:58
4Edith HolmstrandOK Landehof37:06+6:3312:32
5Julia LönnHalmstad OK37:53+7:2012:47
6Alice EttlingSkogspojkarnas OK38:34+8:0113:01
7Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping38:53+8:2013:08
8Frida SöderqvistLinköpings OK40:19+9:4613:37
9Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb42:49+12:1614:27
10Miriam GustafssonNyköpings OK44:25+13:5215:00
11Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna46:34+16:0115:43
12Ida RökenTäby OK52:22+21:4917:41
13Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb56:28+25:5519:04
14Ebba SkullmanLinköpings OK58:19+27:4619:42
15Milla KlassonOK Ravinen59:32+28:5920:06
16Clara IllnerTjalve IF Norrköping1:09:21+38:4823:25
17Edith BergenfurSkattkärrs SOK1:17:53+47:2026:18

H12

2 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL24:518:23
2Emil LingIK Hakarpspojkarna26:14+1:238:51
3Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna31:41+6:5010:42
4Alvin LundgrenVäxjö OK32:25+7:3410:57
5Gustav RexOK Landehof33:07+8:1611:11
6Arvid StarkVästerviks OK45:42+20:5115:26
7Fredrik SelldinStjärnorps SK48:42+23:5116:27
8Oscar KristofferssonAlmby IK52:43+27:5217:48
9Nils JohnssonMatteus SI54:21+29:3018:21
10Karl KullbergBjörkfors GOIF1:01:09+36:1820:39
11Albin ThunbergOK Vivill1:21:28+56:3727:31
12Elias PalmertzHelsingborgs SOK1:29:03+1:04:1230:05

D10

2 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LönnHalmstad OK17:157:50
2Elsa AxelssonOK Norrvirdarna20:12+2:579:10
3Nora StarkVästerviks OK20:18+3:039:13
4Linnéa RexOK Landehof21:05+3:509:35
5Linnéa PåledalOK Roxen21:59+4:449:59
6Lilly BergenfurSkattkärrs SOK26:32+9:1712:03
7Amanda FyhrSOK Aneby27:03+9:4812:17
8Maja GlingeAnkarsrums OK27:10+9:5512:20
9Felicia SvenssonJönköpings OK28:13+10:5812:49
10Solveig SoldaggOK Klemmingen28:27+11:1212:55
11Anna EnbergLinköpings OK30:57+13:4214:04
12Alma EreltOK Norrvirdarna33:16+16:0115:07
13Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad37:18+20:0316:57
Vera LindbergIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HagwallJärla Orientering15:297:02
2Theo IllnerTjalve IF Norrköping15:32+0:037:03
3Vilgot HellstenNyköpings OK16:07+0:387:19
4Erik EttlingSkogspojkarnas OK18:53+3:248:35
5Lukas HenrikssonAttunda OK21:24+5:559:43
6Vilmer HagelbergEksjö SOK22:11+6:4210:04
7Teodor SparfStjärnorps SK22:32+7:0310:14
8Oskar SelldinStjärnorps SK23:13+7:4410:33
9Ivar HolmstrandOK Landehof27:23+11:5412:26
10Adrian AntonssonAttunda OK27:39+12:1012:34
11Elgot SinaiVästerviks OK33:36+18:0715:16
12David MatanovicVästerviks OK40:52+25:2318:34

D35

5 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering1:06:5711:29
2Desiré RexOK Landehof1:07:45+0:4811:37
3Elisabet LarssonVästerviks OK1:16:32+9:3513:07
4Camilla MatanovicVästerviks OK1:33:44+26:4716:04
Lina EttlingSkogspojkarnas OKutgått
Monika EdstamLinköpings OKej start

H35

7 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering1:00:377:49
2Henrik BerlinOK Orion1:05:27+4:508:26
3Magnus WärnsvedOK Njudung1:18:50+18:1310:10
4Erik AntonssonAttunda OK1:35:24+34:4712:18

D40

4 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK44:489:27
2Anna-Stina PåledalOK Roxen46:17+1:299:45
3Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof48:41+3:5310:16
4Sara HellstenNyköpings OK54:07+9:1911:25
5Maria HolmstrandOK Landehof56:18+11:3011:52
6Diana SoldaggOK Klemmingen57:07+12:1912:02
7Linda LarssonKarlskrona SOK1:00:37+15:4912:47
8Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:01:00+16:1212:52
9Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:11:22+26:3415:03
10Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg1:14:21+29:3315:41
11Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:15:19+30:3115:53
12Angelica LindblomGustavsbergs OK1:49:57+1:05:0923:11

H40

7 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian NielsenIFK Göteborg Orientering52:077:04
2Fredrik SturessonOK Alehof56:04+3:577:36
3Sören Nilsson PåledalOK Roxen57:39+5:327:49
4Bertil EronnLinköpings OK57:42+5:357:49
5Lars SoldaggOK Klemmingen1:00:51+8:448:15
6Mattias HolmstrandOK Landehof1:02:01+9:548:24
7Erik HellstenNyköpings OK1:15:45+23:3810:16
8Magnus LindblomGustavsbergs OK1:19:31+27:2410:47
9Johan StarkVästerviks OK1:28:46+36:3912:02
10Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:29:38+37:3112:09
11Per ThunbergOK Vivill1:36:25+44:1813:04
12Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:37:33+45:2613:14
13Markus HenrikssonLinköpings OK1:39:26+47:1913:29
14Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:44:06+1:51:5922:15

D45

4 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK36:408:24
2Mia EronnLinköpings OK37:23+0:438:34
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL40:06+3:269:11
4Annika AsketunOK Roxen41:42+5:029:33
5Ann RollerJärfälla OK48:07+11:2711:02
6Maria LangVästerviks OK56:14+19:3412:53
7Anna KullbergBjörkfors GOIF56:36+19:5612:58
8Maria ModigOK Pan-Kristianstad57:47+21:0713:15
9Anna LjungqvistLunds OK58:15+21:3513:21
10Maria TuressonHärlövs IF1:00:34+23:5413:53
11Anna WolgastSnättringe SK1:19:34+42:5418:14
Marika Nylund EkNyköpings OKej start

H45

6 570 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna50:247:40
2Andreas EkbladhSol Tranås54:28+4:048:17
3Henrik ModigOK Pan-Kristianstad57:07+6:438:41
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK57:59+7:358:49
5Christian EnbergLinköpings OK59:08+8:449:00
6Magnus LarssonKarlskrona SOK59:17+8:539:01
7Fredrik SvenssonJönköpings OK1:00:26+10:029:11
8Joakim KarmetunOK Njudung1:00:56+10:329:16
9Tomas HenrikssonAttunda OK1:01:15+10:519:19
10Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:01:38+11:149:22
11Viktor SkobeKalmar OK1:04:30+14:069:49
12William RexOK Landehof1:06:24+16:0010:06
13Fredrik EllinKalmar OK1:06:57+16:3310:11
14Christian Eriksson SternerLinköpings OK1:07:23+16:5910:15
15Pontus JohnssonMatteus SI1:08:28+18:0410:25
16Fabian LjungqvistLunds OK1:08:55+18:3110:29
17Martin JarelandLinköpings OK1:11:45+21:2110:55
18Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:13:04+22:4011:07
19Johan WänströmFinspångs SOK1:13:14+22:5011:08
20Magnus JohanssonIFK Lidingö SOK1:16:33+26:0911:39
21Mats RanbroHelsingborgs SOK1:18:39+28:1511:58
22Magnus KällmingOK Tyr1:19:09+28:4512:02
23Niclas KinnanderMatteus SI1:24:45+34:2112:53
24Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:27:25+37:0113:18
25Anders IvarssonFK Friskus-Varberg1:32:44+42:2014:06
26Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:36:55+46:3114:45
27Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:41:04+50:4015:22
Jan LagerHalmstad OKej godkänd
Mats GustafssonNyköpings OKutgått
Håkan AnderssonHalmstad OKutgått
Magnus ClaessonJönköpings OKutgått
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OKej start
Mikael AleniusNyköpings OKej start
Casper GidingKamrat och IF KIFej start
Johan SwartzOK Orionej start

D50

3 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK38:5410:22
2Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL39:21+0:2710:29
3Lena MalmströmTjalve IF Norrköping39:34+0:4010:33
4Lotta SundbladEksjö SOK40:05+1:1110:41
5Susanne PetterssonOK Roxen41:20+2:2611:01
6Susanne LundgrenVäxjö OK46:39+7:4512:26
7Judith HoferOLG Thun48:47+9:5313:00
8Johanna AnderssonNynäshamns OK50:09+11:1513:22
9Gitte EngströmLinköpings OK52:58+14:0414:07
10Eva EngmanOK Denseln53:02+14:0814:08
11Anna NyqvistKalmar OK54:05+15:1114:25
12Caroline LiljebjörnNybro OK54:28+15:3414:31
13Anna KullbergLinköpings OK1:10:32+31:3818:48
Ulrika WillénÖstersunds OKej godkänd

H50

5 830 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK40:006:51
2Magnus JohanssonOK Löftan42:02+2:027:12
3Niklas RönnbäckOK Eken44:01+4:017:33
4Lars NordinTullinge SK48:24+8:248:18
5Henrik PetterssonOK Roxen53:07+13:079:06
6Fredrik EngmanOK Denseln55:43+15:439:33
7Mikael BergstedtMarkbygdens OK56:12+16:129:38
8Magnus RajanIFK Lidingö SOK58:11+18:119:58
9Johan MalmOK Kolmården58:12+18:129:58
10Sven LundgrenVäxjö OK58:21+18:2110:00
11Magnus ForsbergOK Norrvirdarna58:29+18:2910:01
12Jonas PerssonTorsås OK58:30+18:3010:02
13Andreas HellgrenHammarkinds OK59:18+19:1810:10
14Magnus LarsenFK Boken1:01:14+21:1410:30
15Niklas NilssonHärlövs IF1:06:45+26:4511:26
16Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:07:48+27:4811:37
17Stefan EngströmLinköpings OK1:10:34+30:3412:06
18Fredrik UrbergHammarkinds OK1:16:26+36:2613:06
19Magnus EklundVimmerby OK1:30:24+50:2415:30
20Joakim ÅkessonOK Landehof1:33:48+53:4816:05
Anders EkingeOK Motalaej godkänd

D55

3 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK38:0410:09
2Ingrid SvenssonStora Tuna OK41:58+3:5411:11
3Britta SahlinVänersborgs SK46:46+8:4212:28
4Lena PeterssonOK Alehof48:05+10:0112:49
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK48:52+10:4813:01
6Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK51:18+13:1413:40
7Nina BejbomUddevalla OK54:13+16:0914:27
8Ann-Sofie FalkVimmerby OK56:17+18:1315:00
9Marie LarssonKöping-Kolsva OK1:03:45+25:4117:00
10Kristina JohanssonKalmar OK1:06:29+28:2517:43
11Eva TollsternVäxjö AIS1:11:13+33:0918:59
12Charlotte EngesAttunda OK1:45:31+1:07:2728:08
Ingrid JohanssonLaholms IF OKej godkänd

H55

5 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSkogspojkarnas OK40:287:19
2Per BacklundOK Södertörn43:11+2:437:48
3Mikael KindbornOK Hällen44:36+4:088:03
4Magnus JosefssonSävedalens AIK47:16+6:488:32
5Per ÖgrenBergnäsets AIK56:10+15:4210:09
6Arne HäggArboga OK59:34+19:0610:46
7Jonas KarlssonOK Tylöskog1:08:06+27:3812:18
8Bengt AnderssonTenhults SOK1:10:20+29:5212:43
9Kenneth HermanssonSigtuna OK1:10:21+29:5312:43
10Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:13:22+32:5413:16
11Peter Njord-WesterlingHammarkinds OK1:29:15+48:4716:08
12Göran HanssonTäby OK2:14:30+1:34:0224:19

D60

3 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin IvarssonHaninge SOK39:3312:30
2Maria AnderssonBredaryds SOK45:45+6:1214:28
3Berit RuneforsVäxjö OK47:33+8:0015:02
4Marianne RosgrenOK Njudung47:47+8:1415:07
5Lotta FischerströmSol Tranås51:08+11:3516:10
6Ulla WesterlundTäby OK56:58+17:2518:01
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstadej start
Lena FröbergTjalve IF Norrköpingej start

H60

4 740 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL46:179:45
2Johan BerglundSävedalens AIK48:57+2:4010:19
3Torbjörn OttossonStora Tuna OK51:37+5:2010:53
4Ulf BjörkdahlHerrestads AIF55:58+9:4111:48
5Torsten BacktemanLerums SOK56:19+10:0211:52
6Björn MauritzonÖrkelljunga FK58:33+12:1612:21
7Pierre KarlssonOK Alehof59:14+12:5712:29
8Tapani MattusIFK Lidingö SOK59:28+13:1112:32
9Ingemar MånssonRonneby OK59:45+13:2812:36
10Bo SalomonsonKalmar OK1:00:34+14:1712:46
11Mats CarlsvärdAlmby IK1:04:18+18:0113:33
12Bengt SchwartzOK Kolmården1:07:16+20:5914:11
13Tomas KasselstrandBjörkfors GOIF1:09:44+23:2714:42
14Carl-Gustav NöjdOK Kolmården1:10:52+24:3514:57
15Mats RosanderFinspångs SOK1:16:00+29:4316:02
16Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:22:43+36:2617:27
17Thomas DagsbergMalmö OK1:25:17+39:0017:59
18Peter JoelssonÅlems OK1:28:26+42:0918:39
19Conny SahlinVänersborgs SK1:35:55+49:3820:14
20Lars-Olof LarssonTäby OK1:41:46+55:2921:28
Leif EfraimssonMotala AIF OLej godkänd
Karl MollénOK Denselnej start

D65

3 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ForsbergNyköpings OK40:0212:40
2Anna-Karin ArgusSol Tranås40:39+0:3712:51
3Britt-Marie AldénOK Kolmården42:33+2:3113:27
4Magdalena Wahlqvist AxiTjalve IF Norrköping43:31+3:2913:46
5Gun HenrikssonEksjö SOK44:35+4:3314:06
6Monica SvärdOK Klemmingen44:55+4:5314:12
7Britt GunnarssonKristinehamns OK44:59+4:5714:14
8Susanne BerglundSävedalens AIK45:31+5:2914:24
9Ingrid JessenFrämmestads IK46:44+6:4214:47
10Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL46:56+6:5414:51
11Monica DjurbergOK Tyr47:28+7:2615:01
12Kerstin SvenskOK Hällen48:14+8:1215:15
13Gerd HagströmTjalve IF Norrköping49:02+9:0015:31
14Barbro ÖstlundOK Roxen50:43+10:4116:02
15Gunilla PetterssonVästerviks OK52:56+12:5416:45
16Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared53:55+13:5317:03
17Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:05:04+25:0220:35
18Catharina JohanssonOK Kolmården1:07:10+27:0821:15
19Kerstin GustafssonOK Gränsen1:11:06+31:0422:30
Marie SvernestamLinköpings OKej godkänd
Mona PetersenOK Motalaej start

H65

4 360 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK40:219:15
2Kjell NeroNässjö OK42:04+1:439:38
3Leif CarlssonSOK Viljan42:20+1:599:42
4Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK42:29+2:089:44
5Lennart KalénSOK Viljan42:37+2:169:46
6Per LindgrenIK Hakarpspojkarna43:04+2:439:52
7Göran SvensonSOK Viljan44:39+4:1810:14
8Jan-Ola KarlssonOK Njudung45:32+5:1110:26
9Ulric SvenssonVimmerby OK46:15+5:5410:36
10Göran BlombergTjalve IF Norrköping46:36+6:1510:41
11Ulf SvenssonOK Njudung48:51+8:3011:12
12Jan-Erik LundqvistOK Eken50:00+9:3911:28
13Lennart GustafssonJönköpings OK50:05+9:4411:29
14Stefan CarlssonSOK Viljan50:10+9:4911:30
15Robert JessenFrämmestads IK50:16+9:5511:31
16Pelle SkullmanLinköpings OK50:40+10:1911:37
17Anders JohanssonSol Tranås51:08+10:4711:43
18Stefan GunnarssonKristinehamns OK51:42+11:2111:51
19Anders ErikssonIF Hagen52:21+12:0012:00
20Göran LarssonVänersborgs SK53:45+13:2412:19
21Kjell JohanssonAnkarsrums OK54:13+13:5212:26
22Ingwald BjörklundOK Njudung54:18+13:5712:27
23Lars GustafssonOK Gränsen54:34+14:1312:30
24Kjell ErikssonStjärnorps SK55:19+14:5812:41
25Gunnar BejbomUddevalla OK55:52+15:3112:48
26Bengt ÖstlundOK Roxen58:50+18:2913:29
27Bertil KalénSOK Viljan1:01:58+21:3714:12
28Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:04:01+23:4014:40
29Stellan HäggbrinkBerga SOK1:06:54+26:3315:20
30Leif HasselströmMotala AIF OL1:10:16+29:5516:06
31Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:15:49+35:2817:23
32Lars StrömTjällmo-Godegårds OK1:17:50+37:2917:51
33Lennart SvernestamLinköpings OK1:18:10+37:4917:55
Jan DanielssonKalmar OKej start
Tommy WesterbergIF Hagenej start

D70

2 880 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK37:5813:10
2Margareta LarssonOK Njudung42:35+4:3714:47
3Vivianne HolgerssonOK Måsen45:54+7:5615:56
4Enid IngemarssonHestra IF47:51+9:5316:36
5Margareta SvenssonAnkarsrums OK49:51+11:5317:18
6Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF50:13+12:1517:26
7Ann-Mari PerssonVäxjö OK51:11+13:1317:46
8Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK53:08+15:1018:26
9Stina KorallMotala AIF OL56:32+18:3419:37
10Ulla LindellOK Hällen58:56+20:5820:27
11Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:00:54+22:5621:08
12Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:01:16+23:1821:16
13Margareta WikströmVäxjö AIS1:01:43+23:4521:25
14Marianne SellgrenSigtuna OK1:02:40+24:4221:45
15Bodil RuterOK Älme1:04:55+26:5722:32
16Ulla LingJönköpings OK1:10:56+32:5824:37
17Kristin LindbergLunds OK1:13:16+35:1825:26
18Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:14:11+36:1325:45
19Eva HöijeOK Skogsstjärnan1:15:26+37:2826:11
20Gunilla SävenstrandHultsfreds OK1:17:09+39:1126:47
21Karin TibbelinAttunda OK1:36:55+58:5733:39
Gunvor FridLinköpings OKej godkänd
Inga-Lill PetterssonLinköpings OKej godkänd

H70

3 900 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL32:378:21
2Hans AurellGävle OK35:39+3:029:08
3Torgny PetterssonVästerviks OK40:10+7:3310:17
4Anders SellgrenSigtuna OK41:42+9:0510:41
5Rolf KarlssonOK Hällen42:16+9:3910:50
6Hans SvensonSOK Viljan43:00+10:2311:01
7Håkan WinnbergIK Trenne Ullared43:25+10:4811:07
8Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK44:48+12:1111:29
9Runar AldénOK Kolmården46:02+13:2511:48
10Håkan AlderudNyköpings OK46:04+13:2711:48
11Nils KarlssonVäxjö AIS47:06+14:2912:04
12Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL47:40+15:0312:13
13Roger DanielssonLinköpings OK47:44+15:0712:14
14Gunnar EnbergMålilla OK47:47+15:1012:15
15Hans-Ove ErikssonNyköpings OK48:01+15:2412:18
16Göran ForsbergNyköpings OK48:06+15:2912:20
17Stefan G LarssonOK Njudung48:49+16:1212:31
18Håkan NilssonMalmö OK49:58+17:2112:48
19Rune LarssonOK Skogshjortarna50:02+17:2512:49
20Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan50:21+17:4412:54
21Jerry MartinssonOK Motala50:33+17:5612:57
22Hans HolgerssonOK Måsen51:34+18:5713:13
23Peter HagströmTjalve IF Norrköping51:45+19:0813:16
24Göran SvärdOK Klemmingen52:26+19:4913:26
25Ronald Mc GrailHjärnarps OL53:21+20:4413:40
26Nils-Birger JohanssonSol Tranås53:45+21:0813:46
27Christer JohanssonOK Motala55:01+22:2414:06
28Ove JohanssonOK Kolmården55:28+22:5114:13
29Hans SjögrenAlvesta SOK55:37+23:0014:15
30Lars PerssonOK Kompassen55:43+23:0614:17
31Tommy OlaussonSOK Aneby56:10+23:3314:24
32Roland NilssonSOK Viljan56:40+24:0314:31
33Bo JohanssonOK Stigen56:54+24:1714:35
34Olle ArmanNyköpings OK57:42+25:0514:47
35Göran FredrikssonMålilla OK58:18+25:4114:56
36Bill SchölinTockarps IK58:43+26:0615:03
37Yngve PetterssonLinköpings OK58:56+26:1915:06
38Anders NilssonGotlands Bro OK59:02+26:2515:08
39Claus PetersenOK Motala1:00:26+27:4915:29
40Hans GustavssonNyköpings OK1:02:24+29:4716:00
41Roland FridLinköpings OK1:06:20+33:4317:00
42Per EngkvistRonneby OK1:09:18+36:4117:46
43Karl-Erik PetterssonSOK Viljan1:10:54+38:1718:10
44Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:14:54+42:1719:12
45Bo EklundVimmerby OK1:22:18+49:4121:06
46Tomas AxiTjalve IF Norrköping1:38:01+1:05:2425:07
Lars PetterssonVimmerby OKej godkänd
Lars LångVimmerby OKej start

D75

2 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK39:1013:35
2Elisabeth KimellGotlands Bro OK49:02+9:5217:01
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL50:55+11:4517:40
4Britten PerssonFinspångs SOK51:44+12:3417:57
5Berit NilssonOK Älme52:33+13:2318:14
6Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK58:11+19:0120:12
7Gunnel Cassel-SöderbäckOK Eken1:08:26+29:1623:45
8Ulla NilssonSOK Viljan1:14:01+34:5125:42
9Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:15:18+36:0826:08
10Siv EkelöfVärend GN OL1:18:38+39:2827:18

H75

3 350 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AlsénOK Roxen38:0111:20
2Kurt ÅbergOK Tisaren40:26+2:2512:04
3Lennart HöijeOK Skogsstjärnan42:55+4:5412:48
4Sven RuterOK Älme43:04+5:0312:51
5Ulf WaldenfjordLinköpings OK43:06+5:0512:51
6Ulf SvedestamEskilstuna OL43:09+5:0812:52
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:36+6:3513:18
8Arne SvenssonOK Njudung45:27+7:2613:34
9Erland LingJönköpings OK47:08+9:0714:04
10Stellan FehrnströmEnebybergs IF47:50+9:4914:16
11Ingemar AnderssonOK Orion47:57+9:5614:18
12Lennart PetterssonBjörkfors GOIF50:06+12:0514:57
13Tom LindbergLunds OK50:50+12:4915:10
14Lars JohanssonÅlems OK53:50+15:4916:04
15Lennart SturessonVästerviks OK54:09+16:0816:09
16Kjell HolmströmBjörkfors GOIF54:29+16:2816:15
17Bertil IngemarssonHestra IF55:43+17:4216:37
18Lars HenrikssonOK Älme57:04+19:0317:02
19Erling EkelöfVärend GN OL57:21+19:2017:07
20Arne LarsenVästerviks OK57:27+19:2617:08
21Stig JonssonBjörkfors GOIF58:15+20:1417:23
22Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:02:56+24:5518:47
23Torgny JonssonVäxjö AIS1:04:18+26:1719:11
24Åke BjörklundVästerviks OK1:04:58+26:5719:23
25Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:13:19+35:1821:53
26Anders SvenssonAnkarsrums OK1:14:03+36:0222:06
27Alf MattssonOK Kolmården1:17:22+39:2123:05
28Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF1:19:13+41:1223:38
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej godkänd
Bernt JohanssonHäverödals SKej godkänd
Bengt HenrikssonVäxjö AISej start
Arne LjungbladVästerviks OKej start
Göran ThourVärend GN OLej start

H80

2 880 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK34:4112:02
2Anders AdlerLinköpings AIK42:38+7:5714:48
3Rune AhlanderJönköpings OK43:48+9:0715:12
4Sune LindellOK Hällen47:06+12:2516:21
5Lars-Inge EklundVimmerby OK48:52+14:1116:58
6Arne WallbergOK Eken50:30+15:4917:32
7Arne SävenstrandHultsfreds OK53:10+18:2918:27
8Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK53:54+19:1318:42
9Bernt PeterssonAlvesta SOK55:53+21:1219:24
10Kjell HagströmLinköpings OK57:37+22:5620:00
11Stig BengtssonMotala AIF OL59:33+24:5220:40
12Ulf ÅströmOK Roslagen1:01:06+26:2521:12
13Lars PerssonVäsby OK1:02:27+27:4621:41
14Per LarssonJönköpings OK1:02:35+27:5421:43
15Holger PerssonOK Eken1:03:37+28:5622:05
16Olof HjortvidVästerviks OK1:04:22+29:4122:20
17Sven JonssonOK Roxen1:07:58+33:1723:35
18Per-Inge SvenssonOK Eken1:10:09+35:2824:21
19Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:13:48+39:0725:37
20John-Erik ErikssonJönköpings OK1:29:46+55:0531:10
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OLej godkänd
Sivert AxelssonKalmar OKej start

H85

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore JohanssonSOK Aneby54:0521:48
2Allan HåkanssonSOK Viljan59:02+4:5723:48
3Bo ElmgrenSundbybergs IK1:20:27+26:2232:26

Inskolning

1 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ivar AntonssonAttunda OKfullföljt
Ville ArkåsenOK Kårefullföljt
Matilda BjelkstamKlubblösfullföljt
Vide EklöfKlubblösfullföljt
Elsa EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Olle EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Majken HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Malte HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Hugo HultmanSkogspojkarnas OKfullföljt
Nora HögblomKlubblösfullföljt
Vera Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Rosina SalzmannOLG Skandiafullföljt
Axel WärnerssonAnkarsrums OKfullföljt
Tor WärnerssonAnkarsrums OKfullföljt
Nils BjärsvikIK Hakarpspojkarnaej godkänd

U1

1 940 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias ÖbergOK Hällen16:258:27
2Matilda BohlVästerviks OK18:22+1:579:28
3Jonathan RexOK Landehof19:37+3:1210:06
4Theo AleniusNyköpings OK19:55+3:3010:15
5Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering22:22+5:5711:31
6Alex HögströmSOK Viljan23:21+6:5612:02
7Emma KinnanderMatteus SI23:30+7:0512:06
8Liv PalmertzHelsingborgs SOK23:52+7:2712:18
9Isaac JohanssonArboga OK24:14+7:4912:29
10Ture SparfStjärnorps SK25:30+9:0513:08
11Signe TillmarOK Eken27:56+11:3114:23
12Robin LönnHalmstad OK32:30+16:0516:45
13Svante LindbergIFK Göteborg Orientering34:58+18:3318:01
13Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro34:58+18:3318:01
15Alice MatanovicVästerviks OK37:57+21:3219:33
16Agaton SoldaggOK Klemmingen38:10+21:4519:40
17Einar SelldinStjärnorps SK39:40+23:1520:26
18Stella SjöholmOK Norrvirdarna40:11+23:4620:42
19Sixten ThunbergOK Vivill40:40+24:1520:57
20Axel WernerssonAnkarsrums OK40:54+24:2921:04
21Erin StolthVästerviks OK41:47+25:2221:32
22My JohnssonMatteus SI43:04+26:3922:11

U2

2 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron MouantriHammarby IF OF21:509:55
2Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro21:56+0:069:58
3Albert AxelssonOK Norrvirdarna23:48+1:5810:49
3Mattias StrandbergGamleby OK23:48+1:5810:49
5Leon SjöholmOK Norrvirdarna24:12+2:2210:59
6Vera WesthMullsjö SOK25:05+3:1511:24
7Jamie RollerJärfälla OK25:13+3:2311:27
8Noah GrundbergSävedalens AIK27:07+5:1712:19
9Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering27:12+5:2212:21
10Signe RanbroHelsingborgs SOK28:08+6:1812:47
11Axel GustafssonNyköpings OK28:11+6:2112:48
12Oskar RanbroHelsingborgs SOK28:12+6:2212:49
13Emil EreltOK Norrvirdarna28:19+6:2912:52
14Lowe PalmertzHelsingborgs SOK30:41+8:5113:56
15Wilma HultmanSkogspojkarnas OK32:37+10:4714:49
16Emil SvenssonLinköpings OK37:21+15:3116:58

Öppen motion 1

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin MossingerNyköpings OK21:559:57
2Emma EreltOK Norrvirdarna28:42+6:4713:02
3Anne-Marie NylanderBjörkfors GOIF30:52+8:5714:01
4Björn LiljeholmAnkarsrums OK31:22+9:2714:15
5Bertil EngmanIFK Norrköpings OK32:27+10:3214:45
6Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK32:51+10:5614:55
7Kerstin HenrysdotterKalmar OK46:17+24:2221:02
8Brigitte AlsénOK Roxen58:52+36:5726:45
9Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb1:01:43+39:4828:03

Öppen motion 2

3 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel HögblomKlubblös54:4115:59
2Hector SarbanKlubblös1:01:16+6:3517:54
3Leander SarbanKlubblös1:02:21+7:4018:13
4Ulf PalmqvistOK Njudung1:02:37+7:5618:18
5Klara PerssonGamleby OK1:12:16+17:3521:07
6Anton KristianssonKlubblös1:20:59+26:1823:40
7Lennart KarlssonHultsfreds OK2:06:03+1:11:2236:51

Öppen motion 3

2 960 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sarah LindströmRonneby OK24:578:25
2Peter GunnarssonLunds OK44:13+19:1614:56
3Elias LindströmRonneby OK45:44+20:4715:27
4Sara SjöholmOK Norrvirdarna45:47+20:5015:28
5Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb45:48+20:5115:28
6Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping48:51+23:5416:30
7Sofie BjärsvikIK Hakarpspojkarna49:21+24:2416:40
8Lena JohanssonOK Njudung49:53+24:5616:51
9Maria PetterssonOK Njudung51:25+26:2817:22
10Marita JohanssonOK Stigen51:53+26:5617:31
11Stefan IvehammarLinköpings OK51:57+27:0017:33
12Pernilla IvehammarLinköpings OK52:03+27:0617:35
13Ingrid JohanssonTjällmo-Godegårds OK52:23+27:2617:41
14Peo NilssonAnkarsrums OK53:13+28:1617:58
15Eva AnderssonOK Skogshjortarna54:20+29:2318:21
16Fredrik WulffOK Gränsen57:50+32:5319:32
17Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping59:17+34:2020:01
18Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK1:00:34+35:3720:27
19Kjell RosgrenOK Njudung1:02:15+37:1821:01
20Kenneth JutheVimmerby OK1:03:15+38:1821:22
21Ulrika FranssonOK Njudung1:04:39+39:4221:50
22Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:05:52+40:5522:15
23Camilla AleniusNyköpings OK1:08:36+43:3923:10
24Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK1:22:37+57:4027:54
25Hans-Åke OlssonHultsfreds OK1:23:09+58:1228:05
26Carina W JohnssonGamleby OK1:24:17+59:2028:28
27Christina ÖbergOK Hällen1:25:53+1:00:5629:00
28Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:33:55+1:08:5831:43
29Johanna SaetreKlubblös1:36:25+1:11:2832:34
30Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:38:22+1:13:2533:13
Ann SamuelssonAnkarsrums OKej godkänd
Lava-Li SinaiVästerviks OKej godkänd
Solveig SturessonVästerviks OKej godkänd
Görel SvedestamEskilstuna OLutgått

Öppen motion 4

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EdgrenHultsfreds OK1:01:0913:53
2Helena SävenstarndKFUM Örebro OK1:01:10+0:0113:54
3Susanne DahlbergTjalve IF Norrköping1:05:05+3:5614:47
4Karin ÅkessonOK Landehof1:35:54+34:4521:47

Öppen motion 5

3 470 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro33:329:39
2Mattias SparfStjärnorps SK38:57+5:2511:13
3Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro40:29+6:5711:40
4Emma HultgrenOK Njudung42:11+8:3912:09
5Kerstin OlvegårdFK Göingarna43:05+9:3312:24
6Maria RobertssonÅlems OK44:06+10:3412:42
7Mario MatanovicVästerviks OK44:52+11:2012:55
8Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL45:18+11:4613:03
9David WesthMullsjö SOK46:59+13:2713:32
10Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro51:03+17:3114:42
11Ylva KinnanderMatteus SI51:24+17:5214:48
12Ingela ÅrbrinkLinköpings OK53:00+19:2815:16
13Claes OlvegårdFK Göingarna58:31+24:5916:51
14Per JohanssonLinköpings OK58:41+25:0916:54
15Maria KlingbergLinköpings OK1:00:36+27:0417:27
16Sara HultmanSkogspojkarnas OK1:03:30+29:5818:17
17Kerstin BobergOK Roxen1:07:50+34:1819:32
18Staffan WikströmKlubblös1:08:07+34:3519:37
19Anna GustafssonNyköpings OK1:08:10+34:3819:38
20Kerstin DahlHärlövs IF1:11:19+37:4720:33
21Mikaela JohanssonVästerviks OK1:12:04+38:3220:46
22Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:12:22+38:5020:51
23Lars EkholmBjörkfors GOIF1:16:01+42:2921:54
Peter KristofferssonAlmby IKutgått

Öppen motion 6

5 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÖbergGamleby OK46:458:40
2Rolf E JohanssonVästerviks OK51:19+4:349:31
3Hampus FyhrSOK Aneby54:02+7:1710:01
4Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:01:22+14:3711:23
5Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping1:08:24+21:3912:41
6Max HellgrenHammarkinds OK1:16:12+29:2714:08
7Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:20:09+33:2414:52
8Dennis GustafssonOK Njudung1:22:14+35:2915:15
9Karin SundströmSävedalens AIK1:42:53+56:0819:05

Öppen motion 7

2 880 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian SvenssonVästerviks OK25:498:57
2Tobias BorgerKalmar OK25:51+0:028:58
3Maria JohanssonTorsås OK27:16+1:279:28
4Martin StolthVästerviks OK27:27+1:389:31
5Christer FolkessonEksjö SOK28:28+2:399:53
6Pontus SjöholmOK Norrvirdarna28:42+2:539:57
7Helena LindbergIFK Göteborg Orientering28:55+3:0610:02
8Fredrik EreltOK Norrvirdarna29:16+3:2710:09
9Lars-Erik SpaakEksjö SOK29:25+3:3610:12
10Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad30:54+5:0510:43
11Magnus HerberthsonLinköpings OK31:21+5:3210:53
12Dennis TollOK Njudung32:24+6:3511:15
13Bo HultgrenOK Njudung32:48+6:5911:23
14Emma LarssonKarlskrona SOK33:13+7:2411:32
15Liselotte JohanssonOK Löftan34:10+8:2111:51
16Stina SternerLinköpings OK34:53+9:0412:06
17Erik WillénÖstersunds OK35:10+9:2112:12
18Andreas TillmarOK Eken36:44+10:5512:45
19Torgny PetterssonMarkbygdens OK36:50+11:0112:47
20Maria LönnHalmstad OK36:56+11:0712:49
21Michael GrundbergKlubblös37:04+11:1512:52
22Oscar JakobssonKlubblös37:29+11:4013:00
23Karin EklöfKlubblös37:42+11:5313:05
24Martin JakobssonHammarkinds OK37:45+11:5613:06
25Eva HagwallJärla Orientering38:40+12:5113:25
26Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK38:46+12:5713:27
27Julia ArvidssonVimmerby OK39:02+13:1313:33
28Ole PedersenLinköpings OK41:14+15:2514:19
29Thomas AlmqvistVästerviks OK41:27+15:3814:23
30Lena PetterssonNyköpings OK41:45+15:5614:29
31Åke BorgerAnkarsrums OK44:49+19:0015:33
32Ida ThunbergOK Vivill44:59+19:1015:37
33Johannes AxelssonOK Norrvirdarna45:17+19:2815:43
34Martina ArkåsenOK Kåre45:22+19:3315:45
35Jan-Ulf KarlssonMålilla OK45:42+19:5315:52
36Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb46:22+20:3316:05 Ladda ner rutt i gpx-format
37Per FröbergTjalve IF Norrköping47:32+21:4316:30
38Hans ÖbergOK Hällen47:40+21:5116:33
39Hannes CarlssonHammarkinds OK47:55+22:0616:38
40Bertil LööfOK Pan-Kristianstad49:10+23:2117:04
41Veronika PalmertzHelsingborgs SOK51:36+25:4717:55
42Anne-Marie RobertssonMålilla OK51:47+25:5817:58
43Martina SinaiVästerviks OK51:50+26:0117:59
44Madeleine CasselIFK Lidingö SOK53:17+27:2818:30
44Lena StrandMarkaryds FK53:17+27:2818:30
46Anders HedinMotala AIF OL54:32+28:4318:56
47Åsa KjellbergBjörkfors GOIF54:34+28:4518:56
48Ann-Katrin LarssonMålilla OK55:11+29:2219:09
48Conny BerggrenTjalve IF Norrköping55:11+29:2219:09
50Emelie RökenTäby OK55:26+29:3719:14
51Göran NilssonEksjö SOK58:00+32:1120:08
52Svea EkbladhSol Tranås1:01:11+35:2221:14
53Elin EkbladhSol Tranås1:01:25+35:3621:19
54Sanna MauritzonKlubblös1:02:04+36:1521:33
55Evamarie LundahlIF Hagen1:03:29+37:4022:02
56Majvie AnnegårdSOK Viljan1:04:06+38:1722:15
57Kristina MauritzonÖrkelljunga FK1:04:14+38:2522:18
58Claus MikkelsenHerlufsholm OK1:04:19+38:3022:19
59Frank LarssonKöping-Kolsva OK1:12:43+46:5425:14
60Berit NilssonEksjö SOK1:20:01+54:1227:47
Mats LarssonMålilla OKej godkänd
Sofie HagbergNyköpings OKej godkänd
Annika BengtssonOK Alehofej godkänd
Sigvard ErikssonOK Gränsenutgått
Eva LindahlOK Gipenutgått

Öppen motion 8

4 360 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny LindströmRonneby OK31:037:07
2Ove LernåKalmar OK38:06+7:038:44
3Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad40:04+9:019:11
4Jens WicksénCentrum OK40:20+9:179:15
5Niclas ArkåsenOK Kåre41:31+10:289:31
6Emma LingIK Hakarpspojkarna42:16+11:139:41
7Markus NordmarkNässjö OK43:08+12:059:53
8Pär SvenssonVärend GN OL43:27+12:249:57
9Peter AnderssonOK Orion44:07+13:0410:07
10Erik PetterssonNyköpings OK45:58+14:5510:32
11Malin AnnegårdCentrum OK46:17+15:1410:36
12Kalle AntonssonVästerviks OK49:18+18:1511:18
13Karolina FalkOK Roxen49:41+18:3811:23
14Bengt PetterssonNyköpings OK50:03+19:0011:28
15Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro50:05+19:0211:29
16Frida KarlssonLinköpings OK51:01+19:5811:42
17Henrik SöderqvistLinköpings OK52:10+21:0711:57
18Albin PetterssonHammarkinds OK54:24+23:2112:28
19Thomas StenströmLinköpings OK57:53+26:5013:16
20Rebecca SvenssonVärend GN OL58:06+27:0313:19
21Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:00:32+29:2913:53
22Sofia DahlHärlövs IF1:00:56+29:5313:58
23Maria SundbergOK Njudung1:01:41+30:3814:08
24Lars DahlHärlövs IF1:03:48+32:4514:37
25Harald BrandeTjalve IF Norrköping1:03:56+32:5314:39
26Arne AnderssonBredaryds SOK1:07:34+36:3115:29
27Ove ErikssonNyköpings OK1:08:30+37:2715:42
28Jenny ForsmanStjärnorps SK1:10:56+39:5316:16
29Roger StigssonLinköpings OK1:20:10+49:0718:23
30Tomas PeterssonSOK Viljan1:21:31+50:2818:41
31Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:34:24+1:03:2121:39
Lena PerssonTullinge SKej godkänd

Öppen motion 9

7 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:05:098:50
2Johan DelvertOK Orion1:11:09+6:009:39
3Rickard IngessonLunds OK1:11:49+6:409:44
4Rasmus SvenssonVärend GN OL1:17:03+11:5410:27
5Oskar EklundMålilla OK1:30:43+25:3412:18
6Anna RökenTäby OK1:36:41+31:3213:07
7Niclas RökenTäby OK1:37:45+32:3613:15
8Christoph SalzmannOLG Skandia1:41:50+36:4113:49
9Johan StenströmLinköpings OK1:49:02+43:5314:47
10Anna JohanssonLinköpings OK1:52:12+47:0315:13
Erik JosefssonSävedalens AIKej godkänd
John HylandStjärnorps SKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser