Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mälarmårdsdubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mälarmårdsdubbeln, lång
Arrangörsorganisationer: Katrineholms OK / OK Tjärnen
Datum: söndag 22 september 2019

D21

6 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HylanderNyköpings OK52:397:34
2Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:01:21+8:428:49
3Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping1:11:17+18:3810:15
4Anna-Stina PåledalOK Roxen1:27:39+35:0012:36

H21

10 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar CarlborgOK Hällen1:06:376:28
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:14:54+8:177:17
3Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:24:05+17:288:10
4Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:25:58+19:218:21
Jesper HåkanssonFK Göingarnautgått
Mats RöjgårdOK Kolmårdenej start

D21 Kort

5 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JacobsonOK Tor54:5010:41

D18

5 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin BierfeldtÄrla IF42:568:32
2Anna WartewigLVB Leipzig52:41+9:4510:28
3Elin NetzOK Kolmården56:02+13:0611:08
4Beata PetterssonGotlands Bro OK1:02:36+19:4012:26

H18

6 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JohnssonOK Kolmården1:31:5614:13
Anton BörjessonOK Måsenej godkänd
Christopher AnderssonVingåkers OKej start

D16

3 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK33:428:26
2Felicia Von LindernÅkers IF36:16+2:349:05
3Ellen PelanderOK Djerf38:50+5:089:43
4Elsa LinderOK Hällen39:08+5:269:48
5Natalie GardelinGotlands Bro OK40:59+7:1710:16
6Amanda LindIK Standard43:57+10:1511:00
7Vera CarlssonOK Hällen45:59+12:1711:31
Stella RosengrenTjalve IF Norrköpingej start

H16

5 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK37:456:42
2Viktor FröbergOK Tor44:48+7:037:57
3Carl-Henrik WassOK Kolmården50:19+12:348:56
4Edvard PetterssonGotlands Bro OK59:16+21:3110:31
5John KinnanderMatteus SI1:02:04+24:1911:01
6David MalmOK Kolmården1:12:58+35:1312:57
7Sven SjöqvistOK Måsen1:15:12+37:2713:21
Rasmus PåledalOK Roxenutgått
Noel HelmerssonOK Tisarenej start

D14

3 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JacobsonOK Tor36:019:01
2Julia AnderssonOK Tor39:26+3:259:52
3Alma PetterssonGotlands Bro OK48:07+12:0612:03
4Ida WestfältGotlands Bro OK1:07:34+31:3316:56
5Lina Von LindernÅkers IF1:18:22+42:2119:38
Ulrika PerssonGotlands Bro OKutgått

H14

3 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob PåledalOK Roxen27:206:51
2Ludvig EronnLinköpings OK32:28+5:088:08
3Viggo HolmbergOK Tylöskog34:21+7:018:36
4Edvard PelanderOK Djerf36:33+9:139:09
5Casper KarlssonOK Tor37:11+9:519:19
6Albert BrohedeOK Tyr38:11+10:519:34
7Vincent DahmTjalve IF Norrköping48:31+21:1112:09
8Jonathan AnderssonVingåkers OK51:58+24:3813:01
9Rasmus HedarOK Tor1:01:10+33:5015:19
10Nils HolmnäsOK Klemmingen1:06:42+39:2216:43
11Melker KronqvistOK Klemmingen1:21:19+53:5920:22
Edvin HalldinKFUM Örebro OKej start

D14 Kort

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jorunn Robsarve MalmrosGotlands Bro OK1:10:2426:58
2Havanna FilanderGotlands Bro OK1:44:23+33:5939:59

H14 Kort

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam LundbyTjalve IF Norrköping47:4118:16

D12

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb33:3112:50
2Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb33:40+0:0912:53
3Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb37:27+3:5614:20
4Tova KihlbergLinköpings OK38:59+5:2814:56
5Alice EttlingSkogspojkarnas OK42:37+9:0616:19
6Elma MagnellKatrineholms OK47:37+14:0618:14
7Alba BårströmOK Klemmingen1:29:03+55:3234:07
Tuva Karlsson SandbergOK Hällenej start
Alice ReintzGotlands Bro OKej start

H12

2 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL24:589:33
2Hilding GindemoÄrla IF34:55+9:5713:22
3Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL39:06+14:0814:58
4August OlofssonKatrineholms OK40:23+15:2515:28
5Arvid HellbergSundbybergs IK43:22+18:2416:36
6Enar LöfstedtGotlands Bro OK47:37+22:3918:14
7Isak WinnerstamEskilstuna OL1:05:54+40:5625:14
Joakim GustafssonGotlands Bro OKej godkänd
Emil LindgrenOK Torej start

D10

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK13:247:26
2Moa LindgrenKöping-Kolsva OK17:20+3:569:37
3Linnéa PåledalOK Roxen18:23+4:5910:12
4Lin PelanderOK Djerf22:09+8:4512:18
5Liv LöfstedtGotlands Bro OK23:11+9:4712:52
6Rickelina LexellOK Klemmingen23:30+10:0613:03
7Ingalisa ÖbergOK Hällen24:08+10:4413:24
8Nellie LeveauGotlands Bro OK31:00+17:3617:13
Thea BårströmOK Klemmingenej start

H10

1 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elton MagnellKatrineholms OK16:459:24
2Samuel EklundGotlands Bro OK20:24+3:3911:27
3Albin TjernbyGotlands Bro OK20:59+4:1411:47
4Emil BjörksvedGotlands Bro OK21:13+4:2811:55
5Helmer GindemoÄrla IF22:43+5:5812:45
6Theodor LönnOK Tjärnen22:50+6:0512:49
7Emil ÖbergOK Hällen23:20+6:3513:06
8Emil WinnerstamEskilstuna OL23:31+6:4613:12
9Vilmer ForslundOK Tjärnen25:02+8:1714:03
10Sixten NordinOK Hällen25:18+8:3314:12
11Olle TornellGotlands Bro OK26:28+9:4314:52
12Linuz EngstrandÄrla IF28:41+11:5616:06
13Svante GustafssonGotlands Bro OK31:28+14:4317:40
14Ivar KihlbergLinköpings OK31:32+14:4717:42
15Casper Persson BierfeldtÄrla IF33:10+16:2518:37
16Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL36:54+20:0920:43
17Elvin MagnellKatrineholms OK37:23+20:3821:00
Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd
Noah Ekeståhl HellströmOK Tjärnenutgått
Adam LindgrenOK Torej start

H35

8 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar ÅkermanTullinge SK1:22:309:36

D40

5 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena WesterlundOK Djerf49:159:47
Malin WiklundAlmby IKej start

H40

7 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK52:057:02
2Anders FröbergOK Tor59:33+7:288:02
3Anders PelanderOK Djerf1:12:40+20:359:49
4Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:14:04+21:5910:00
5Joachim HellquistOK Enen1:35:15+43:1012:52
6Björn WinnerstamEskilstuna OL1:44:34+52:2914:07

D45

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK30:367:40
2Malin HalldinKFUM Örebro OK35:56+5:209:00
3Kristin HellbergSundbybergs IK45:28+14:5211:23
4Monica AnderssonVingåkers OK54:57+24:2113:46

H45

6 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSkogspojkarnas OK46:266:46
2Daniel BrohedeOK Tyr49:55+3:297:17
3Pontus HalldinKFUM Örebro OK50:08+3:427:19
4Jonas JohnssonOK Kolmården54:16+7:507:55
5Pär LiljaIFK Lidingö SOK54:34+8:087:57
6Magnus AnderssonSundbybergs IK1:00:29+14:038:49
7Per HåstlundAlmby IK1:01:48+15:229:01
8Johan WänströmFinspångs SOK1:03:27+17:019:15
9Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:09:02+22:3610:04
10Stefan SehlerOK Kolmården1:13:57+27:3110:47
11Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:20:14+33:4811:42
12Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro1:24:49+38:2312:22
13Jonas RåbergLinköpings OK1:28:07+41:4112:51
14Johan DahmTjalve IF Norrköping1:31:29+45:0313:21
15Anders ErikssonKöping-Kolsva OK1:53:43+1:07:1716:36
Ulf HylanderNyköpings OKej godkänd
Niclas KinnanderMatteus SIutgått
Magnus PerssonOK Tisarenej start

D50

3 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HedarOK Tor32:528:44
2Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL32:57+0:058:45
3Mia LiljaIFK Lidingö SOK36:11+3:199:37
4Lena LindmanFinspångs SOK38:48+5:5610:19
5Lena MalmströmTjalve IF Norrköping38:57+6:0510:21
6Susanne CurmanIFK Lidingö SOK44:49+11:5711:55
7Kristina ForsOK Grip45:37+12:4512:07
8Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL46:46+13:5412:26
9Karin LinderOK Hällen1:01:53+29:0116:27
10Karin von KronhelmOK Måsen1:17:06+44:1420:30
Inger GunnarssonVästerås SOKej start

H50

6 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle LindmanFinspångs SOK52:478:21
2Tomas EklundÄrla IF52:57+0:108:23
3Tomas JonssonVandrarringen55:52+3:058:51
4Roger KihlbergLinköpings OK57:33+4:469:07
5Henrik OlssonOK Tor57:57+5:109:11
6Ian HamiltonNyköpings OK1:04:02+11:1510:08
7Nils LinderOK Hällen1:04:34+11:4710:13
8Örjan SahlOK Klemmingen1:20:26+27:3912:44
9Thomas von KronhelmOK Måsen1:22:39+29:5213:05
10Peter ForsOK Grip1:25:21+32:3413:31
Håkan OlofssonÄrla IFej godkänd
Kent BörjessonOK Måsenej godkänd

D55

3 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona BierfeldtÄrla IF38:4510:18
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK42:21+3:3611:15
3Elisabeth HectorSnättringe SK1:15:39+36:5420:07
Nina SchmidtTrollhättans SOKutgått

H55

5 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK50:038:36
2Björn CarlssonOK Hällen51:12+1:098:48
3Mats FryxellTullinge SK52:30+2:279:02
4Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK52:38+2:359:03
5Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb57:21+7:189:52
6Håkan SchmidtTrollhättans SOK1:00:59+10:5610:29
7Johan HammarströmOK Måsen1:01:39+11:3610:36
8Jörgen HectorSnättringe SK1:04:32+14:2911:06
9Per SkyllbergOK Klemmingen1:07:56+17:5311:41
10Göran KarlssonOK Hällen1:13:22+23:1912:37
11Sven EdvardssonSundbybergs IK1:13:43+23:4012:41
12Søren MaarupSträngnäs-Malmby OL1:22:24+32:2114:10
13Karri LindellOK Måsen1:37:25+47:2216:46
Klas LindgrenVästerås SOKej start

D60

3 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta ErikssonOK Klemmingen59:1316:18
2Marianne RuppOLG Thun1:12:21+13:0819:55
Gudrun PerssonHallstahammars OKej godkänd
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OLej godkänd

H60

5 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt SchwartzOK Kolmården39:457:54
2Stefan GustafssonOK Hällen47:57+8:129:31
3Bo NeidenströmFrölunda OL49:32+9:479:50
4Håkan GustafsonEskilstuna OL49:39+9:549:52
5Ove ErikssonNyköpings OK1:05:31+25:4613:01
Kurt LöfgrenGotlands Bro OKutgått

D65

3 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL33:219:52
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen41:31+8:1012:16
3Titti BergendahlOK Måsen46:02+12:4113:37
4Monica SvärdOK Klemmingen48:01+14:4014:12
5Annika NorströmHallstahammars OK50:20+16:5914:53
6Gerd HagströmTjalve IF Norrköping52:55+19:3415:39
7Britt GunnarssonKristinehamns OK53:07+19:4615:42
8Mona ForsbergNyköpings OK56:14+22:5316:38
Lena JanssonJärla Orienteringej start

H65

3 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AnderssonVästerbergslagens OL34:588:45
2Claes ÖgrenOK Nalle37:47+2:499:28
3Erik HallgrenFinspångs SOK39:37+4:399:55
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:25+5:2710:07
5Mats V. ErikssonHagaby GoIF Örebro40:28+5:3010:08
6Kurt ErikssonVandrarringen40:29+5:3110:08
7Sten ÅhlinOK Måsen46:47+11:4911:43
8Lennart SvernestamLinköpings OK53:15+18:1713:20
Leo JohanssonVandrarringenutgått
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D70

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja JedarÅkers IF30:3513:07
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen31:21+0:4613:27
3Ulla LindellOK Hällen32:55+2:2014:07
4Kerstin BlomOK Kolmården45:00+14:2519:18

H70

3 630 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren30:578:31
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK31:11+0:148:35
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK36:04+5:079:56
4Kenneth JohanssonEskilstuna OL37:19+6:2210:16
5Runar AldénOK Kolmården38:40+7:4310:39
6Rolf KarlssonOK Hällen39:04+8:0710:45
7Stig LandstorpOK Tor40:26+9:2911:08
8Börje RåbergOK Tyr41:59+11:0211:33
9Ulf KjellinOK Hedströmmen42:35+11:3811:43
10Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL44:27+13:3012:14
11Christer ElfsbergKristinehamns OK44:50+13:5312:21
12Anders HasselboOK Måsen47:16+16:1913:01
13Göran ForsbergNyköpings OK52:37+21:4014:29
14Ove JohanssonOK Kolmården53:17+22:2014:40
15Ingvar HalldinOK Tylöskog54:23+23:2614:58
16Göran SvärdOK Klemmingen57:35+26:3815:51
17Olle ArmanNyköpings OK59:15+28:1816:19
18Roland NilssonSOK Viljan1:04:55+33:5817:53
19André StraussOLG Thun1:07:42+36:4518:39
20Peter HagströmTjalve IF Norrköping1:15:38+44:4120:50
21Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:17:58+47:0121:28
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D75

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita JohanssonOK Tor35:2215:10
2Margareta TidmanOK Kolmården39:07+3:4516:47
3Ulla NilssonSOK Viljan1:12:43+37:2131:12

H75

3 320 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AlsénOK Roxen30:489:16
2Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF32:03+1:159:39
3Curt ThorénNyköpings OK32:51+2:039:53
4Bengt JönssonÅkers IF35:06+4:1810:34
5Ulf SvedestamEskilstuna OL35:07+4:1910:34
6Stig IsraelssonOK Tylöskog35:18+4:3010:37
7Kjell AnderssonEskilstuna OL36:39+5:5111:02
8Sören JohanssonSala OK39:10+8:2211:47
9Arne KarlssonOK Tor41:54+11:0612:37
10Lars JohanssonOK Tor42:27+11:3912:47
11Nils SjödinTjalve IF Norrköping42:36+11:4812:49
12Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK44:41+13:5313:27
13Alf MattssonOK Kolmården49:18+18:3014:50
14Göran JohanssonSnättringe SK49:39+18:5114:57

D80

1 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF37:5119:42
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby39:45+1:5420:42

H80

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart ErikssonOK Enen38:2116:27
2Evert ElgefjordOK Kolmården47:57+9:3620:34
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby56:27+18:0624:13

Inskolning

1 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia DahmTjalve IF Norrköping14:1811:26
2Sixten ForslundOK Tjärnen14:10+-0:0811:20
3Harald HamiltonNyköpings OK13:49+-0:2911:03
4August LarssonOK Tjärnen24:51+10:3319:52
5Benjamin LexellOK Klemmingen29:30+15:1223:36
6Theodor LexellOK Klemmingen28:02+13:4422:25
7Leo LisjöOK Tjärnen21:16+6:5817:00
8Elize PetterssonOK Tor35:24+21:0628:19

U1

1 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga PetterssonOK Tjärnen19:4711:42
2Oliver JohanssonNyköpings OK20:01+0:1411:50
3Erik SkyllbergOK Klemmingen25:31+5:4415:05
4Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubb44:13+24:2626:09

U2

1 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL23:2512:31
2Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL25:06+1:4113:25
3Malte TosterudSödertälje-Nykvarn OF26:34+3:0914:12
4Alma MalmOK Kolmården33:43+10:1818:01

Öppen motion 1

1 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brigitte AlsénOK Roxen1:13:1139:33

Öppen motion 3

2 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina NordströmBodens BK44:3217:03
2Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK48:23+3:5118:32
3Christina ÖbergOK Hällen57:24+12:5221:59
4Marie SvernestamLinköpings OK1:01:07+16:3523:24
5Jessica LundbyTjalve IF Norrköping1:12:31+27:5927:47
6Linda NordinTrosabygdens OK1:12:56+28:2427:56
7Gustav HjelmOK Måsen1:32:02+47:3035:15
8Lars JohnssonOK Måsen1:32:31+47:5935:26

Öppen motion 5

3 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart AgenTullinge SK38:009:31
2Christer LennellSträngnäs-Malmby OL55:27+17:2713:53
3David GreekTjalve IF Norrköping59:04+21:0414:48
4Martin HärjeTjalve IF Norrköping1:01:23+23:2315:23
5Wöbell HeinrichOK Kolmården1:04:33+26:3316:10
6Johan BjörksvedGotlands Bro OK1:04:59+26:5916:17
7Johanna SöderholmTjalve IF Norrköping1:07:40+29:4016:57
8Mats KarlssonTjalve IF Norrköping1:11:01+33:0117:47
9Martin FromellOK Klemmingen1:14:18+36:1818:37
10Tomas DehlinEj klubbansluten1:15:20+37:2018:52
11Gunilla SahlOK Klemmingen1:28:47+50:4722:15
12Tristan PeevyKatrineholms OK1:33:56+55:5623:32
13Lena SchultzOK Klemmingen1:35:33+57:3323:56
14Olof ThorssellOK Måsen1:36:16+58:1624:07
15Karin LöfstedtGotlands Bro OK1:45:15+1:07:1526:22
16Åsa GindemoÄrla IF1:48:55+1:10:5527:17
Per-Olof JohanssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Gustav NordinTrosabygdens OKutgått
Curt ErikssonKlubblösutgått

Öppen motion 7

3 320 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael AnderssonOK Tor26:257:57
2Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL28:23+1:588:32
3Andrea BalakovaNyköpings OK30:20+3:559:08
4Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL30:22+3:579:08
5Jesper AnderssonVingåkers OK33:28+7:0310:04
6Ida ÅhlinOK Måsen33:52+7:2710:12
7Henrik NordinTrosabygdens OK34:27+8:0210:22
8Lena FlodinOK Enen35:11+8:4610:35
9Lars-Peter KullinLesjöfors35:57+9:3210:49
10Göran EklundTrosabygdens OK37:35+11:1011:19
11Johanna SundelöfNyköpings OK38:03+11:3811:27
12Kennet LindqvistOK Kolmården38:25+12:0011:34
13Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb38:54+12:2911:43
14Tony HolmbergOK Tylöskog38:58+12:3311:44
15Helena EkmanOK Tor39:33+13:0811:54
16Elin GustafssonGotlands Bro OK40:01+13:3612:03
17Hanna AndrénOK Tisaren40:23+13:5812:09
18Helén ErikssonOK Tor40:44+14:1912:16
19Elinor LangeTumba-Mälarhöjden OK41:02+14:3712:21
20Charlotte JohnsonOK Klemmingen42:29+16:0412:47
21Johan GembertKatrineholms OK42:41+16:1612:51
22Per HaepplingVästerås SOK43:36+17:1113:07
23Hans ÖbergOK Hällen45:57+19:3213:50
24Hans GustavssonNyköpings OK46:17+19:5213:56
25Börje ErikssonRegna IF46:38+20:1314:02
26Lena KarlssonOK Måsen47:00+20:3514:09
27Sune LindellOK Hällen48:31+22:0614:36
28Magnus FredrikssonNyköpings OK49:30+23:0514:54
29Britta EklundTrosabygdens OK49:44+23:1914:58
30Stina GunnarssonÄrla IF50:00+23:3515:03
31Pirkko HammarströmOK Måsen50:13+23:4815:07
32Jan GustavssonOK Tor50:24+23:5915:10
33Margrita SjöqvistOK Måsen50:53+24:2815:19
34Krister KarlssonIK Standard51:39+25:1415:33
35Kjell BlombergIK Standard52:31+26:0615:49
36Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK54:29+28:0416:24
37Sanna NorrmanIK Standard54:38+28:1316:27
38Rolf LindblomOK Klemmingen59:49+33:2418:01
39Kjell NilssonOK Klemmingen1:01:23+34:5818:29
40Åsa CarlssonOK Hällen1:11:25+45:0021:30
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Yvonne TovenKöping-Kolsva OKej godkänd
Vinja ChrislanTrosabygdens OKej godkänd

Öppen motion 8

5 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonNyköpings OK33:586:45
2Fredrik MalmforsSkogspojkarnas OK41:19+7:218:12
3Ola TovenKöping-Kolsva OK41:57+7:598:20
4Ruhdi KarlssonVästerås SOK43:50+9:528:42
5Johan KammargårdenBjörkfors GOIF45:27+11:299:02
6Patrik BlombergIK Standard48:26+14:289:37
7Erik SjöqvistOK Måsen48:27+14:299:37
8Micael StammOK Klemmingen48:32+14:349:38
9Christian BjörkmanÅkers IF49:59+16:019:56
10Emma LiljaBoxholm-Mjölby OL51:25+17:2710:13
11Linda SternerSträngnäs-Malmby OL53:56+19:5810:43
12Erik MalmforsSkogspojkarnas OK56:27+22:2911:13
13Eva WadmanVästerås SOK56:35+22:3711:14
14Jenny LindIK Standard58:20+24:2211:35
15Malachy BrunkerIK Standard1:08:51+34:5313:41
16Josefin HäggdahlKatrineholms OK1:08:54+34:5613:41
17Bosse EngborgHällefors OK1:13:16+39:1814:33 Ladda ner rutt i gpx-format
18Per WadmanVästerås SOK1:25:18+51:2016:57

Öppen motion 9

7 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen51:276:57
2Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:13:38+22:119:57
3Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:14:57+23:3010:07
4Andreas MagnussonOK Måsen1:28:48+37:2112:00
5Kari TalltjärnVästerås SOK1:39:53+48:2613:29
6Lars-Erik ElmqvistOK Centrum1:54:00+1:02:3315:24
Johan HelanderHagaby GoIF Örebroutgått
Mattias BårströmOK Klemmingenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser