Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 7 juni 2018

Öppen motion 5

3 800 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Morgan KarlssonSundbybergs IK22:49
2Tommy HolmérVäsby OK25:11+2:22
3Per LjungStockholms OK30:51+8:02
4Johan AnderssonSundbybergs IK31:09+8:20Ladda ner rutt i gpx-format
5Joel WallnerAttunda OK31:42+8:53
6Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK32:52+10:03
7Sebastian BolleSundbybergs IK34:08+11:19
8Eddie BjärrenholtRånäs OK34:52+12:03
9Anna-Clara WistedtSundbybergs IK34:57+12:08
10Anders JohnsonJärfälla OK35:44+12:55Ladda ner rutt i gpx-format
11Mattias HallgrenKlubblös36:16+13:27
12Lukas GranlundHammarby IF OF37:32+14:43
13Jenny WallnerAttunda OK38:27+15:38
14Edvin WallnerAttunda OK38:29+15:40
15Marie HerrnholdAttunda OK38:34+15:45
16Jan  Goth138:47+15:58
17Ansgar SimonssonSundbybergs IK39:24+16:35
18Peter SwahnKlubblös39:47+16:58
19Johan ClaessonKlubblös40:36+17:47
20Per ClaessonSundbybergs IK40:45+17:56
21Peter WestmanVittjärvs IK42:35+19:46
22Robert KarlssonKlubblös43:14+20:25
23Fredrik MorisAttunda OK43:18+20:29
24Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL43:45+20:56
25Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF46:20+23:31
26Tuva FalkSundbybergs IK46:51+24:02
27Bo LandarvKlubblös47:12+24:23
28Kristina SörensenSundbybergs IK47:26+24:37
29Emil FranzénSundbybergs IK47:36+24:47
29Moa FröstadiusSundbybergs IK47:36+24:47
31Emelie Näsman MelanderSundbybergs IK48:28+25:39
32Embla MyrdahlKlubblös48:29+25:40
33Dan  BomanMälarö SOK49:22+26:33
34Louise NilssonJärfälla OK50:47+27:58
35Jan LarssonTullinge SK52:29+29:40
36Rolf LöfqvistSöders-Tyresö53:11+30:22
37Johan ÅbergKlubblös55:05+32:16
38Eugenia RingheimSundbybergs IK55:06+32:17
39Thomas SveroinusKlubblös57:42+34:53
40Peter OdenWaxholms OK1:00:30+37:41
41Berandh HagenKlubblös1:01:03+38:14
42Lars DyrhageJärfälla OK1:02:36+39:47
43Christan RammelNCC1:06:46+43:57
44Oskar SundströmSundbybergs IK1:06:56+44:07
45Erik WesterbergNCC1:09:44+46:55
46Emilia WallinNCC1:17:52+55:03
47Sara LindéKlubblös1:26:16+1:03:27
48Kristin UrdalKlubblös1:26:18+1:03:29
49Johan SandwallSkarpnäcks OL1:34:48+1:11:59
Johanna HolmstenKlubblösej godkänd
Anneli LundqvistNCCej godkänd
Erica CarniroNCCej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser