Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: onsdag 2 maj 2018

Öppen motion 3

2 230 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JohanssonKlubblös13:145:56
2Joakim HanssonKlubblös14:27+1:136:28
3Pia JohanssonIK Stern15:15+2:016:50
4Klara ÅströmGöteborg-Majorna OK16:36+3:227:26
5Hedvig SlomianKlubblös17:19+4:057:45
6Minna GrovefeldtIFK Göteborg Orientering18:10+4:568:08
7Terese FalemoMölndal Outdoor IF18:35+5:218:20
8Elisabet WestlundKlubblös19:16+6:028:38
9Amanda GabriellssonKlubblös19:25+6:118:42
10Hanna LjungbladGöteborg-Majorna OK19:41+6:278:49
11Maria FranzenKlubblös20:13+6:599:03
11Nikolas LjöngströmKlubblös20:13+6:599:03
13Elisabet BjurströmerKlubblös22:18+9:0410:00
14Jenny StockiGöteborg-Majorna OK25:14+12:0011:18
15Anna LjungqvistIFK Göteborg Orientering26:09+12:5511:43
16Roberson OliveiraKlubblös27:26+14:1212:18
17In-Anna KnutsdotterKlubblös27:28+14:1412:19
18Clarissa OliveiraKlubblös28:10+14:5612:37
19Jesper RamdåkerSjövalla FK28:32+15:1812:47
19Linda RamdåkerSjövalla FK28:32+15:1812:47
21Linda GröndahlIF Marin Väst29:24+16:1013:11
22Linnea FullerKlubblös30:03+16:4913:28
23Monika FullerKlubblös30:08+16:5413:30
24Elias KarlssonGöteborg-Majorna OK30:15+17:0113:33
25Mika LandströmKlubblös30:20+17:0613:36
26Magnus MelinKlubblös31:42+18:2814:12
27Sara BeckströmKlubblös33:41+20:2715:06
28Hugo FalkKlubblös37:55+24:4117:00
29Frida FalkKlubblös37:58+24:4417:01
30Ebla WaikKlubblös48:08+34:5421:35
31Anders NilssonKlubblös48:11+34:5721:36
Karl Gustav CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Niklas KulanderKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 800 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa AxelssonHjobygdens OK36:059:29
2Cal LjungKlubblös41:28+5:2310:54
3Albertina HenrikssonUddevalla OK45:49+9:4412:03
4Erika GrenSävedalens AIK47:07+11:0212:23
5Martin HellbergKlubblös48:15+12:1012:41
6Matilda SvenssonÅmåls OK50:58+14:5313:24
7Torbjörn ClaessonKlubblös53:20+17:1514:02
8Emma JägrydKlubblös54:53+18:4814:26
9Hugo LindbladKlubblös57:00+20:5515:00
10Erik NilssonKlubblös57:37+21:3215:09
11Johanna BeiromSkattkärrs SOK58:07+22:0215:17
12Karolina ÖrnebladKlubblös58:16+22:1115:20
13Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK1:00:19+24:1415:52
14Johan AxelssonGöteborg-Majorna OK1:00:55+24:5016:01
15Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering1:01:52+25:4716:16
16Tyra WingrenKlubblös1:01:56+25:5116:17
17Jakob AnderssonKlubblös1:02:00+25:5516:18
18Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:02:29+26:2416:26
19Mikaela BobergKlubblös1:02:35+26:3016:28
20Jennie BengtssonGöteborg-Majorna OK1:11:23+35:1818:47
21Karolina LundinIFK Göteborg Orientering1:12:44+36:3919:08
22Kristina Åström-JonssonGöteborg-Majorna OK1:15:11+39:0619:47
23Magnus HuttuKlubblös1:15:19+39:1419:49
24Albin BoellIFK Göteborg Orientering1:16:45+40:4020:11
25Lise-Lotte RybergFK Herkules1:18:24+42:1920:37
26Daniel JodinKlubblös1:18:27+42:2220:38
27Anna AlmingerKlubblös1:18:56+42:5120:46
28Monica DrevesjöIK Stern1:21:28+45:2321:26
29Amanda AnderssonGöteborg-Majorna OK1:23:03+46:5821:51
30Emma HilmarssonKlubblös1:24:17+48:1222:10
31Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:25:03+48:5822:22
32Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK1:29:48+53:4323:37
33Maria LundbeckKlubblös1:29:50+53:4523:38
34Anna AriasKlubblös1:29:59+53:5423:40
35Anette ZetterquistGöteborg-Majorna OK1:38:12+1:02:0725:50
36Gjerd Pålsson BergGöteborg-Majorna OK1:38:14+1:02:0925:51
37Maria VizcainoKlubblös1:40:48+1:04:4326:31
38Kerstin LinbladSävedalens AIK1:42:46+1:06:4127:02
Karin MattsonKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 390 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK39:537:23
2Anton KarlssonOK Kullingshof41:41+1:487:44
3Björn GrothKungälvs OK42:19+2:267:51
4Stefan FalemoMölndal Outdoor IF45:10+5:178:22
5Laust SörensenGöteborg-Majorna OK45:34+5:418:27
6Niklas HidmanHalmstad OK51:18+11:259:31
7Malin SettergrenHalmstad OK54:48+14:5510:10
8Andreas HermanssonOK Stigen55:35+15:4210:18
9Peter SävingerGöteborg-Majorna OK55:49+15:5610:21
10Erik KvarnströmKils OK56:29+16:3610:28
11Andreas GårdstamIK Stern58:16+18:2310:48
12Mats AnderssonOK Skogshjortarna59:22+19:2911:00
13Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:00:19+20:2611:11
14Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK1:01:43+21:5011:27
15Julia LundquistNybro OK1:02:08+22:1511:31
16Jakob RotdahlKlubblös1:05:24+25:3112:08
17Erik StrannegårdKlubblös1:05:37+25:4412:10
18Alexander BengtssonKlubblös1:05:56+26:0312:13
19Axel HollertzKlubblös1:08:51+28:5812:46
20Elvira RamleGöteborg-Majorna OK1:12:33+32:4013:27
21Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:13:24+33:3113:37
22Fredrik KjörlingKlubblös1:13:31+33:3813:38
23Per NyströmKlubblös1:17:17+37:2414:20
24Michelle JohanssonOK Tyr1:17:20+37:2714:20
25Peter VelinKlubblös1:20:21+40:2814:54
26Carl-Robert FlorenKlubblös1:20:23+40:3014:54
27Axel YdregårdenKlubblös1:31:14+51:2116:55
28Peter MeyerKlubblös2:10:23+1:30:3024:11
29Pia MeyerKlubblös2:10:26+1:30:3324:11
Nina JärnstedtIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Håkan LarssonLjungskile FKej godkänd
Sandra WiklundKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 580 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik WeimannKlubblös30:058:24
2Tobias AnderssonGöteborgs SK30:16+0:118:27
3Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK31:25+1:208:46
4Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering31:30+1:258:47
5Stefan TisellIK Stern33:03+2:589:13
6Patrik FalkGöteborg-Majorna OK33:44+3:399:25
7Gustav HolmqvistGöteborg-Majorna OK34:34+4:299:39
8Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering36:52+6:4710:17
9Anna BrodinSävedalens AIK36:56+6:5110:18
10Rikard LärkengKlubblös38:19+8:1410:42
11Niklas JambrenGöteborgs SK39:03+8:5810:54
12Ulf SundinGöteborg-Majorna OK40:00+9:5511:10
13Stefan MadjarKlubblös40:30+10:2511:18
14Anna NordströmKils OK41:25+11:2011:34
15Jon JonssonGöteborgs SK41:59+11:5411:43
16Karl KarlssonKlubblös42:04+11:5911:45
17Carl AlvelidKalmar OK42:21+12:1611:49
18Amanda Stensson-BohmanNybro OK42:24+12:1911:50
19Pernilla HanssonKlubblös42:31+12:2611:52
20Agnes RamleGöteborg-Majorna OK42:57+12:5211:59
21Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK43:33+13:2812:09
22Fredrik NilssonKlubblös43:52+13:4712:15
23Jakob LjungqvistIFK Göteborg Orientering43:59+13:5412:17
24Mats GrovefeldtGöteborg-Majorna OK44:54+14:4912:32
25Davivid GustaffssonKlubblös45:17+15:1212:38
26Viktor TorstenssonÄtrans IF45:28+15:2312:42
27Anders FrimodigKlubblös45:53+15:4812:48
28Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK46:16+16:1112:55
29Måns DahlströmLustens OK47:44+17:3913:20
30Emma SilvergrundLerums SOK47:51+17:4613:21
31Cecilia KarlssonGöteborgs SK49:16+19:1113:45
32Lars-Åke JohanssonOK Skogshjortarna49:59+19:5413:57
33Peter RamleSjövalla FK50:33+20:2814:07
34Johan SernbrateKlubblös52:15+22:1014:35
35Linus Carlsson-KukinskyIFK Göteborg Orientering54:48+24:4315:18
36Martin TörnrosIFK Göteborg Orientering55:30+25:2515:30
37Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK57:12+27:0715:58
38Carina ÄlgmyrLaxå OK1:01:08+31:0317:04
39Hans HägglundKlubblös1:01:09+31:0417:04
40Malin RosqvistKlubblös1:09:12+39:0719:19
41Sofia LundKlubblös1:10:20+40:1519:38
42Berit JanssonFalköpings AIK OK1:12:47+42:4220:19
Linda StelnöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
August BjälemarkGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser