Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Örebro Län

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Örebro Län
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: fredag 30 augusti 2019

D21

6 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin ErlandssonOK Milan50:368:15
2Saga SanderOK Milan52:17+1:418:31
3Elin SchagerströmGarphyttans IF52:59+2:238:38
4Elsa EkelinKFUM Örebro OK56:04+5:289:08
5Jessica NilssonOK Milan1:05:05+14:2910:37

H21

8 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love SintringHagaby GoIF Örebro55:306:11
2Jacob ErikssonKFUM Örebro OK57:37+2:076:25
3Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:06:39+11:097:26
Daniel StunzKFUM Örebro OKej godkänd
Oskar EklöfHagaby GoIF Örebroej start

D18

4 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK39:259:39
2Sofie FranzénAlmby IK40:14+0:499:51

H18

5 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William SeguraKFUM Örebro OK39:287:12
2Linus MalmKFUM Örebro OK46:47+7:198:32
3Johannes GreenAlmby IK50:00+10:329:07

D16

3 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LindgrenKFUM Örebro OK33:148:29
2Sofie BodinAlmby IK33:29+0:158:33
3Sofia GreenAlmby IK42:50+9:3610:57
4Signe SchagerströmGarphyttans IF48:53+15:3912:30

H16

4 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK28:376:18
2Emil LarssonOK Tisaren30:01+1:246:36
3Anton KruseKFUM Örebro OK31:09+2:326:51
4Noel HelmerssonOK Tisaren35:18+6:417:46
Henrik FranzénAlmby IKej start

D14

3 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK33:279:11
2Emelie DjerfGarphyttans IF35:37+2:109:47
3Johanna BergKFUM Örebro OK37:33+4:0610:18
4Elsa GustafssonOK Tylöskog50:57+17:3013:59
Nelly MårtenssonGarphyttans IFej start

H14

3 640 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo HolmbergOK Tylöskog31:008:30
2Måns BergqvistGarphyttans IF34:21+3:219:26
3Viktor JonhedKFUM Örebro OK34:28+3:289:28
4Olle MalmKFUM Örebro OK36:20+5:209:58
5Robin HelmerssonOK Tisaren36:23+5:239:59
6Rasmus DoeringGarphyttans IF38:22+7:2210:32
7Daniel KraftAlmby IK46:28+15:2812:45
8Sven OttoniusKFUM Örebro OK1:28:16+57:1624:14
Ludvig KransholmKFUM Örebro OKej godkänd
Emil EkdahlHagaby GoIF Örebroej start

D12

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa ThybeckLindebygdens OK24:4010:51
2Ella KruseKFUM Örebro OK24:50+0:1010:56
3Elin DoeringGarphyttans IF26:51+2:1111:49
4Astrid KraftAlmby IK46:04+21:2420:17
Julia EkdahlHagaby GoIF Örebroej start

H12

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK17:117:34
2Ted NilssonKFUM Örebro OK20:20+3:098:57
3Philip SjödinOK Tisaren21:25+4:149:26
4Fabian BergqvistGarphyttans IF25:42+8:3111:19
5Elliot RunestavAlmby IK34:14+17:0315:04
Henning JanegrenKFUM Örebro OKej start

D10

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK18:2310:23
2Alva NilssonKFUM Örebro OK25:37+7:1414:28
3Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK1:07:28+49:0538:07

D40

4 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WiklundAlmby IK42:2310:23
2Sofia CarlssonLindebygdens OK43:17+0:5410:36

H40

6 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JonhedKFUM Örebro OK45:567:29
Jonas JanegrenKFUM Örebro OKutgått

D45

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin HalldinKFUM Örebro OK38:439:54
Camilla KruseKFUM Örebro OKej start

H45

5 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus HalldinKFUM Örebro OK39:586:53
2Magnus HjalmarssonAskersunds OK46:04+6:067:56
3Anders HaglundOK Milan50:15+10:178:39
4Per HåstlundAlmby IK50:40+10:428:44
4Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro50:40+10:428:44
6Henrik NordKFUM Örebro OK51:57+11:598:57
7Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro1:00:21+20:2310:24
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start

H50

5 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer AlmHagaby GoIF Örebro49:529:05
2Leif KrügerGarphyttans IF59:28+9:3610:51

D55

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK35:5910:27
2Annika BrodinLindebygdens OK38:06+2:0711:04
3Anne BodinAlmby IK39:41+3:4211:32
4Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog42:59+7:0012:29

H55

4 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SchagerströmGarphyttans IF34:247:34
2Ulf LarssonGarphyttans IF38:25+4:018:27
3Jonas KarlssonOK Tylöskog40:35+6:118:56
4Jan-Åke IsraelssonOK Milan42:50+8:269:26
5Henrik HallorLindebygdens OK1:04:46+30:2214:15

H60

4 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats CarlsvärdAlmby IK34:328:27
2Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro44:31+9:5910:54
3Morgan JohanssonOK Milan47:32+13:0011:39
4Sven GranathTjällmo-Godegårds OK51:56+17:2412:43
5Håkan SvenssonAlmby IK52:03+17:3112:45
6Henry VestergårdAlmby IK54:21+19:4913:19
7Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:07:02+32:3016:25

H65

3 910 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Olof BodinAlmby IK33:158:30
2Lars-Åke WallOK Tisaren34:14+0:598:45
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK39:26+6:1110:05
4Tomas OlaussonAskersunds OK40:51+7:3610:26
5Karl-Göran WahlströmAlmby IK41:07+7:5210:30
6Robert LarssonHagaby GoIF Örebro42:16+9:0110:48
7Anders RobertssonAlmby IK42:25+9:1010:50
8Peter ÅslundKFUM Örebro OK43:26+10:1111:06
9Per-Åke HullAlmby IK46:59+13:4412:00

H70

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:04:1717:39
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnautgått

H75

2 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LundhOK Tisaren34:0312:31
2Stig IsraelssonOK Tylöskog34:52+0:4912:49
3Kurt ÅbergOK Tisaren35:55+1:5213:12

Öppen 5

3 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna NordströmKFUM Örebro OK30:319:21
2Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu31:10+0:399:33
3Dan HöökArboga OK38:54+8:2311:55
4Simon GrennborgKlubblös40:19+9:4812:22
5Ida NylinDegerfors OK42:54+12:2313:09
6Pelle HöökKöping-Kolsva OK46:47+16:1614:21
7Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna48:32+18:0114:53
8Lars KarlssonOK Tisaren49:42+19:1115:14
9Anna JanegrenKFUM Örebro OK50:13+19:4215:24
10Bo HöökOK Tisaren1:01:27+30:5618:50
11Peter BerggrenKlubblös1:15:25+44:5423:08

Öppen 8

3 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK29:397:34
2Lilian ForsgrenOK Tisaren30:05+0:267:41
3Christoffer AndersénOK Tisaren33:07+3:288:28
4Niklas DoeringGarphyttans IF36:30+6:519:20
5Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro38:34+8:559:51
6Johan HelanderHagaby GoIF Örebro46:11+16:3211:48
7Niklas EriksenAlmby IK51:50+22:1113:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser