Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Örebro län

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Örebro län
Arrangörsorganisation: KFUM Örebro OK
Datum: söndag 1 september 2019

OK Tisaren

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tisaren 1HD12 (11)1:10:01
1. Isak Larsson24:042+0:0124:042+0:01
2. Allis Sjödin22:377+3:0346:4020+1:18+1:17
2. Lovisa Pihel22:366+3:0246:4020+1:18+1:17
3. Philip Sjödin23:212+4:191:10:011-1-1:18
1OK Tisaren 1D17 (8)2:40:51
1. Lovisa Persson1:03:062+0:011:03:062+0:01
2. Rebecka Nylin42:213+3:551:45:2720+3:13+3:12
3. Lilian Forsgren55:2412:40:511-1-3:13
1OK Tisaren 1H75 (2)1:29:27
1. Kurt Åberg55:452+2:2855:452+2:28
2. Lennart Lundh33:4211:29:271-1-2:28
2OK Tisaren 1H13-16 (7)1:46:35+13:38
1. Emil Larsson41:302+6:0141:302+6:01
2. Alfred Sjödin23:203+3:171:03:2420+7:52+1:51
2. Robin Helmersson21:542+1:511:03:2420+7:52+1:51
2. Amanda Sjödin28:404+8:371:03:2420+7:52+1:51
3. Noel Helmersson43:112+5:461:46:3520+13:38+5:46
2OK Tisaren 1H17 (8)2:36:34+2:43
1. Valter Pettersson53:48153:481
2. Ivan Forsgren49:442+1:151:43:32100:00
3. Filip Jacobsson53:022+4:082:36:342+1+2:43+2:43
2OK Tisaren 1D55 (2)2:01:01+3:15
1. Barbro Isaksson51:48151:481
2. Britt-Marie Forsgren1:09:132+10:062:01:012+1+3:15+3:15
4OK Tisaren 3H17 (8)3:05:54+32:03
1. Magnus Persson1:04:104+10:221:04:104+10:22
2. Dan Larsson1:00:594+12:302:05:095+1+21:37+11:15
3. Tomas Hallmén1:00:454+11:513:05:544-1+32:03+10:26
5OK Tisaren 2H17 (8)3:29:46+55:55
1. Erik Fernlund1:11:005+17:121:11:005+17:12
2. Erik Lindgren51:253+2:562:02:254-1+18:53+1:41
3. Christoffer Andersén1:27:217+38:273:29:465+1+55:55+37:02
6OK Tisaren 1H55 (8)2:53:57+1:16:20
1. Nils Aronsson1:01:394+16:401:01:394+16:40
2. Christer Forsgren1:52:186+59:402:53:576+2+1:16:20+59:40
OK Tisaren 1D35 (4)ej godkänd
1. Magdalena Sjödinej godkändej godkänd
2. Karin Andersson57:441ej godkänd
OK Tisaren 2D17 (8)utgått
1. Anna Hallmén1:09:006+5:551:09:006+5:55
2. Ellinor Eriksson41:292+3:031:50:295-1+8:15+2:20
3. Karin Fägerlindutgåttutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser