Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Örebro län

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Örebro län
Arrangörsorganisationer: OK Tylöskog / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: lördag 7 september 2019

D21

3 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SvenssonOK Tisaren31:038:10
2Josefin ErlandssonOK Milan33:22+2:198:46
3Karin PerssonHagaby GoIF Örebro35:20+4:179:17
4Lovisa PerssonOK Tisaren37:06+6:039:45
5Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro38:24+7:2110:06
6Rebecka NylinOK Tisaren39:10+8:0710:18
7Therese KorkeakoskiOK Milan39:12+8:0910:18
8Anna HallménOK Tisaren39:42+8:3910:26
9Elsa EkelinKFUM Örebro OK40:28+9:2510:38
10Elin VinbladHagaby GoIF Örebro41:00+9:5710:47
11Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro41:07+10:0410:49
12Benita MånssonHagaby GoIF Örebro41:17+10:1410:51
13Elin SchagerströmGarphyttans IF42:34+11:3111:12
14Saga SanderOK Milan43:10+12:0711:21
15Kristin JacobsonKFUM Örebro OK45:26+14:2311:57
16Jennie AxinHagaby GoIF Örebro47:32+16:2912:30
17Jessica KorkeakoskiOK Milan48:17+17:1412:42
18Lovisa EklöfHagaby GoIF Örebro49:42+18:3913:04
19Kajsa Asklöf AxinHagaby GoIF Örebro54:26+23:2314:19
20Malin LignellOK Tisaren1:00:00+28:5715:47
Ellinor ErikssonOK Tisarenutgått
Linn OlssonHagaby GoIF Örebroej start
Carolina OlssonÄlvdalens IF OKej start

H21

4 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel AttåsOK Tisaren28:196:09
2Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro28:49+0:306:15
3Gustav HindérOK Tisaren29:29+1:106:24
4Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro29:31+1:126:25
5Johan AronssonOK Tisaren29:35+1:166:25
6Filip JacobssonOK Tisaren29:46+1:276:28
7Love SintringHagaby GoIF Örebro30:26+2:076:36
8Per CarlborgHagaby GoIF Örebro31:53+3:346:55
9Jacob ErikssonKFUM Örebro OK32:48+4:297:07
10Erik FernlundOK Tisaren33:47+5:287:20
11Patrik BlomRehns BK36:31+8:127:56
12Per EklöfOK Milan37:20+9:018:06
13Johan PerssonHagaby GoIF Örebro37:49+9:308:13
14Erik LindgrenOK Tisaren41:30+13:119:01
15David ErikssonHagaby GoIF Örebro43:45+15:269:30
16Jakob AttåsOK Tisaren44:17+15:589:37
17Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro51:38+23:1911:13
18Tom KorkeakoskiOK Milan57:30+29:1112:30
Johan HelanderHagaby GoIF Örebroej start
Mikael AxinHagaby GoIF Örebroej start
Johan ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Mathias JanssonHagaby GoIF Örebroej start

D18

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie FranzénAlmby IK37:0910:55
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK42:30+5:2112:30
3Irma SvenssonOK Klyftamo54:10+17:0115:55

H18

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter PetterssonOK Tisaren31:478:35
2Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK33:17+1:308:59
3William SeguraKFUM Örebro OK36:14+4:279:47
4David MårtenssonGarphyttans IF40:10+8:2310:51
5Christopher AnderssonVingåkers OK51:16+19:2913:51
Linus MalmKFUM Örebro OKej start

D16

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie BodinAlmby IK36:0511:38
2Karin LindgrenKFUM Örebro OK38:43+2:3812:29
3Sofia GreenAlmby IK39:01+2:5612:35
4Vilma LarssonOK Milan39:28+3:2312:43
5Julia BergKFUM Örebro OK41:17+5:1213:19
6Signe SchagerströmGarphyttans IF42:33+6:2813:43
7Amanda SjödinOK Tisaren45:40+9:3514:43
8Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF1:24:40+48:3527:18
Anna NilssonGarphyttans IFej godkänd

H16

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KruseKFUM Örebro OK25:037:09
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK25:10+0:077:11
3Noel HelmerssonOK Tisaren34:22+9:199:49
4Johan ThuressonAlmby IK1:08:34+43:3119:35
5Jonatan GreenAlmby IK1:20:36+55:3323:01
Emil LarssonOK Tisarenej start
Henrik FranzénAlmby IKej start
Anton ErikssonOK Milanej start

D14

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK28:5310:41
2Johanna BergKFUM Örebro OK30:51+1:5811:25
3Nelly MårtenssonGarphyttans IF33:48+4:5512:31
4Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro46:17+17:2417:08
5Elsa CarlbergAlmby IK51:22+22:2919:01
Emelie DjerfGarphyttans IFej godkänd

H14

2 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BergqvistGarphyttans IF19:587:23
2Robin HelmerssonOK Tisaren23:03+3:058:32
3Olle MalmKFUM Örebro OK24:07+4:098:55
4Rasmus DoeringGarphyttans IF24:53+4:559:12
5Viktor JonhedKFUM Örebro OK26:10+6:129:41
6Alvin IsenströmAlmby IK27:54+7:5610:20
7Daniel KraftAlmby IK33:57+13:5912:34
8Jonathan AnderssonVingåkers OK40:35+20:3715:01
9Sven OttoniusKFUM Örebro OK1:00:50+40:5222:31
Nils SkymbergKFUM Örebro OKej start
Deltagare 324Ej klubbanslutenej start
Deltagare 325Ej klubbanslutenej start

D12

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella KruseKFUM Örebro OK18:548:35
2Elin DoeringGarphyttans IF21:32+2:389:47
3Cecilia ErikssonOK Milan21:57+3:039:58
4Emma LindkvistAlmby IK23:34+4:4010:42
5Frida SävenstrandKFUM Örebro OK23:36+4:4210:43
6Emma SeguraKFUM Örebro OK24:14+5:2011:00
7Lovisa ThybeckLindebygdens OK26:45+7:5112:09
8Wilma WikströmFellingsbro GOIF30:43+11:4913:57
9Lovisa PihelOK Tisaren46:49+27:5521:16
10Sanna KallinKFUM Örebro OK48:38+29:4422:06
11Astrid KraftAlmby IK52:27+33:3323:50

H12

2 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK14:296:34
2Fabian BergqvistGarphyttans IF16:46+2:177:37
3Ted NilssonKFUM Örebro OK17:43+3:148:03
4Fabian LarssonOK Milan19:48+5:199:00
5Oliver ArnessonLindebygdens OK20:42+6:139:24
6Sixten WidmarkAlmby IK22:03+7:3410:01
7Henning JanegrenKFUM Örebro OK27:14+12:4512:22
8Simon JonhedKFUM Örebro OK32:12+17:4314:38
9Oscar KristofferssonAlmby IK41:04+26:3518:40
10Elliot RunestavAlmby IK43:20+28:5119:41
11Arvid LarssonOK Milan55:24+40:5525:10
12Amandus KraftAlmby IK1:39:50+1:25:2145:22
Mikael GustafssonHällefors OKej godkänd
Edwin SäkerHagaby GoIF Örebroej start
Isak BergmanFellingsbro GOIFej start

D10

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK15:437:51
2Ingrid ArnessonLindebygdens OK16:27+0:448:13
3Annie LindkvistAlmby IK17:33+1:508:46
4Allis SjödinOK Tisaren18:21+2:389:10
5Julia VestmanAlmby IK21:17+5:3410:38
6Elsa HasselströmAlmby IK23:18+7:3511:39
7Lovisa MöllerAlmby IK24:43+9:0012:21
8Klara IsenströmAlmby IK26:43+11:0013:21
9Noomi GreenAlmby IK28:31+12:4814:15
10Alva NilssonKFUM Örebro OK29:29+13:4614:44

H10

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mio ErikssonOK Milan14:357:17
2Oskar PihelOK Tisaren19:01+4:269:30
3Erik HallonqvistAlmby IK22:18+7:4311:09
4Alfred PihelOK Tisaren24:47+10:1212:23
5Ture CarlssonKFUM Örebro OK25:14+10:3912:37
6Tuwe WidmarkAlmby IK25:31+10:5612:45
7Arne LagerqvistGarphyttans IF25:37+11:0212:48
8Vilmer SundemanAlmby IK27:04+12:2913:32
9Oliver RunestavAlmby IK28:04+13:2914:02
10Viktor KallinKFUM Örebro OK52:24+37:4926:12
Joakim GustafssonHällefors OKej start
Rasmus KruseKFUM Örebro OKej start

D35

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna NordströmKFUM Örebro OK43:3712:49
2Annica KristofferssonAlmby IK51:34+7:5715:10
Anna JanegrenKFUM Örebro OKej start

H35

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas MogrenOK Milan47:1111:30
2Magnus CarlbergAlmby IK50:44+3:3312:22
3Anton FrendeliusHagaby GoIF Örebro52:21+5:1012:46
4Robert VestmanAlmby IK54:38+7:2713:19
5Mikael VestergårdAlmby IK1:03:09+15:5815:24

D40

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma VictorinKFUM Örebro OK35:4010:29
2Malin WiklundAlmby IK42:38+6:5812:32
2Jenny JohanssonKFUM Örebro OK42:38+6:5812:32
4Sofia CarlssonLindebygdens OK45:37+9:5713:25
5Karin KraftAlmby IK1:01:01+25:2117:56
6Kia LagerqvistGarphyttans IF1:28:18+52:3825:58
Magdalena SjödinOK Tisarenutgått
Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OKej start
Anna BogrenHagaby GoIF Örebroej start
Åsa WesterbergKFUM Örebro OKej start
Charlotte WahlströmKFUM Örebro OKej start
Maria BergmanFellingsbro GOIFej start

H40

3 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HolmOK Tisaren33:028:41
2Lars JonhedKFUM Örebro OK33:21+0:198:46
3Håkan CarlssonKFUM Örebro OK33:23+0:218:47
4Peter SjödinOK Tisaren37:27+4:259:51
5Petter WikströmOK Tisaren44:31+11:2911:42
6Jonas JanegrenKFUM Örebro OK46:49+13:4712:19
7Tomas L KarlssonLindebygdens OK57:39+24:3715:10
8Fredrik ArnessonLindebygdens OK1:06:18+33:1617:26
Jesper AnderssonVingåkers OKej godkänd
Klas LarssonOK Milanutgått

D45

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AnderssonOK Tisaren35:1112:07
2Annelie HallblomOK Tisaren36:42+1:3112:39
3Malin HalldinKFUM Örebro OK37:42+2:3113:00
4Camilla KruseKFUM Örebro OK43:45+8:3415:05
5Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro45:21+10:1015:38
6Karin NilssonGarphyttans IF46:19+11:0815:58
7Sara KalanderKFUM Örebro OK46:31+11:2016:02
8Monica AnderssonVingåkers OK47:44+12:3316:27
9Anna GustafssonKFUM Örebro OK52:39+17:2818:09

H45

3 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PerssonOK Tisaren28:167:26
2Dan LarssonOK Tisaren30:49+2:338:06
3Tomas HallménOK Tisaren33:53+5:378:55
4Anders LindkvistAlmby IK35:03+6:479:13
5Mats GustafssonKFUM Örebro OK39:13+10:5710:19
6Per HåstlundAlmby IK39:26+11:1010:22
7Magnus HjalmarssonAskersunds OK44:14+15:5811:38
8Jakob BergKFUM Örebro OK45:08+16:5211:52
9Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro47:25+19:0912:28
10Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro51:40+23:2413:35
11Ulf HallménHagaby GoIF Örebro52:45+24:2913:52
Stefan AronssonKFUM Örebro OKutgått

D50

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin JohanssonKFUM Örebro OK37:4112:59
2Yvonne FranzénAlmby IK40:26+2:4513:56
3Laila HallménOK Tisaren42:40+4:5914:42
4Monica HallorOK Tisaren1:08:15+30:3423:32
Åsa WikströmFellingsbro GOIFej start

H50

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer AlmHagaby GoIF Örebro30:469:02
2Magnus HallblomOK Tisaren32:11+1:259:27
3Peter AgerhällOK Tisaren35:55+5:0910:33
4Per GustafssonHällefors OK40:19+9:3311:51
5Jonas PetterssonOK Tisaren43:02+12:1612:39
6Peter ErikssonKFUM Örebro OK44:08+13:2212:58
7Anders LarssonAlmby IK46:29+15:4313:40
8Leif KrügerGarphyttans IF57:20+26:3416:51
Örjan SäkerHagaby GoIF Örebroej start
Joakim BergströmOK Letstigenej start

D55

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK29:1510:05
2Annika BrodinLindebygdens OK33:03+3:4811:23
3Anne BodinAlmby IK35:21+6:0612:11
4Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro46:37+17:2216:04
5Katarina SundqvistOK Kåre55:37+26:2219:10
Gunilla SandströmAlmby IKej godkänd

H55

3 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SchagerströmGarphyttans IF27:588:13
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan31:33+3:359:16
3Patrik ThybeckLindebygdens OK33:50+5:529:57
4Björn LindgrenKFUM Örebro OK37:12+9:1410:56
5Nils AronssonOK Tisaren37:29+9:3111:01
6Christer BorgGöteborg-Majorna OK38:58+11:0011:27
7Reinert HallorOK Tisaren39:10+11:1211:31
8Arne SääfGudhems IF39:32+11:3411:37
9Henrik HallorLindebygdens OK41:22+13:2412:10
10Jan-Åke IsraelssonOK Milan42:11+14:1312:24
11Tomas SundqvistOK Kåre54:29+26:3116:01

D60

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro IsakssonOK Tisaren32:3513:02
2Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro33:14+0:3913:17
3Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro43:46+11:1117:30
4Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro51:58+19:2320:47

H60

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas ThybeckLindebygdens OK36:2410:42
2Lars PerssonHagaby GoIF Örebro37:25+1:0111:00
3Åke SundinHällefors OK38:18+1:5411:15
4Bo MagnussonKFUM Örebro OK43:46+7:2212:52
5Kjell GustafssonOK Järnbärarna51:38+15:1415:11
6Håkan SvenssonAlmby IK54:01+17:3715:53
7Bengt RobertssonAlmby IK1:05:24+29:0019:14

D65

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK39:1315:41
2Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro40:08+0:5516:03
3Kerstin CarlssonOK Letstigen46:52+7:3918:44
Anna DahlLaxå OKej godkänd

H65

2 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas OlaussonAskersunds OK32:4811:18
2Peter ÅslundKFUM Örebro OK34:02+1:1411:44
3Mats NylinOK Tisaren34:04+1:1611:44
4Per-Åke HullAlmby IK35:26+2:3812:13
5Robert LarssonHagaby GoIF Örebro35:46+2:5812:20
6Nils-Olof BodinAlmby IK36:45+3:5712:40
7Mats HastadFellingsbro GOIF37:29+4:4112:55
8Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro38:54+6:0613:24
9Anders RobertssonAlmby IK39:48+7:0013:43
10Eje DahlLaxå OK41:52+9:0414:26
11Stefan ÖbergOK Milan43:49+11:0115:06
12Evert JohanssonOK Tisaren59:18+26:3020:26

D70

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro54:0521:38
2Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:04:03+9:5825:37

H70

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke WallOK Tisaren24:569:58
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK26:42+1:4610:40
3Lennart LindgrenOK Järnbärarna32:43+7:4713:05
4Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren44:26+19:3017:46
5Anders SjögrenHagaby GoIF Örebro48:36+23:4019:26
6Sune JohanssonKFUM Örebro OK51:04+26:0820:25
7Ingemar WidénKFUM Örebro OK53:39+28:4321:27

D75

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta ArleboKFUM Örebro OK29:3215:32
2Britt-Marie EklöfOK Milan31:45+2:1316:42
3Asta SjöbergLindebygdens OK32:08+2:3616:54
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK36:18+6:4619:06
5Britt-Marie ÅbergOK Tisaren42:15+12:4322:14
6Evy EkströmOK Alferna46:39+17:0724:33

H75

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt ÅbergOK Tisaren33:4713:30
2Lennart LundhOK Tisaren35:59+2:1214:23
3Runo JohanssonKristinehamns OK36:24+2:3714:33
4Gert IngvarssonLindebygdens OK40:56+7:0916:22
5Östen EklöfOK Milan46:56+13:0918:46
6Nils MogrenHällefors OK50:30+16:4320:12
7Stig LarssonHagaby GoIF Örebro51:41+17:5420:40
8Kjell LarssonOK Alferna1:23:51+50:0433:32

H80

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric EricssonLindebygdens OK49:3219:48
2Karl EkströmOK Alferna59:45+10:1323:54
3Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:09:19+19:4727:43
4Bengt HolgerssonOK Tisaren1:16:29+26:5730:35
Samuel ErikssonOK Letstigenej godkänd

Inskolning

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elsa AxinHagaby GoIF Örebrofullföljt
Alfred HasselströmMotala AIF OLfullföljt
Alma LindkvistAlmby IKfullföljt

U1

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar HjelteOK Tisaren19:4310:22
2rik TörnqvistGarphyttans IF24:37+4:5412:57
3Lovis ErikssonOK Milan24:50+5:0713:04
4Ebba VestergårdAlmby IK36:38+16:5519:16
5Ellen HallonqvistAlmby IK37:00+17:1719:28
Elis LarssonAlmby IKej start

U2

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning HjelteOK Tisaren21:0110:30
2Petter BergqvistGarphyttans IF23:24+2:2311:42
3Alfred SundemanAlmby IK24:02+3:0112:01
4Jonna DoeringGarphyttans IF31:07+10:0615:33
5Ebba VestmanAlmby IK48:52+27:5124:26
6Astrid CarlbergAlmby IK50:41+29:4025:20
7Ingrid CarlbergAlmby IK50:45+29:4425:22
Clara BergmanFellingsbro GOIFej start

Öppen 1

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma CarlssonKFUM Örebro OK16:558:27

Öppen 3

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa IsenströmAlmby IK33:3415:59
2Jonas KraftAlmby IK34:49+1:1516:34
3Frida TörnqvistGarphyttans IF37:35+4:0117:53
4Eva KorkeakoskiOK Milan1:58:37+1:25:0356:29
Hanna ThuressonAlmby IKej godkänd

Öppen 5

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro29:279:30
2Hanna ArnessonLindebygdens OK36:53+7:2611:53
3Helena SävenstrandKFUM Örebro OK39:09+9:4212:37
4Andersson Lars-ErikHagaby GoIF Örebro41:00+11:3313:13
5Sara FredrikssonKFUM Örebro OK42:31+13:0413:42
6Petra MartinssonAlmby IK44:03+14:3614:12
7Helen LindkvistAlmby IK45:28+16:0114:40
8Margareta NylinOK Tisaren45:57+16:3014:49
9Gunilla MöllerAlmby IK56:48+27:2118:19
10Anna CarlbergAlmby IK58:04+28:3718:43
11Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:00:15+30:4819:26
12Henrik TörnqvistGarphyttans IF1:08:20+38:5322:02
13Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:09:22+39:5522:22
14Fredrik BernströmHagaby GoIF Örebro1:12:50+43:2323:29
15Lena LindgrenOK Järnbärarna1:32:40+1:03:1329:53
Oscar ForsbergKFUM Örebro OKej godkänd

Öppen 7

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär EvsellOK Letstigen40:4113:33
2Morgan SvenssonOK Tisaren42:31+1:5014:10
3Henrik IsenströmAlmby IK45:24+4:4315:08
4Ulrika HallonqvistAlmby IK45:54+5:1315:18
5Jonas RunestavAlmby IK47:29+6:4815:49
6Kerstin LarssonOK Milan51:55+11:1417:18
7Jörgen HolmströmOK Milan1:03:07+22:2621:02
8Inga HolmströmOK Milan1:06:04+25:2322:01
9Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:07:53+27:1222:37
10Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:11:00+30:1923:40
11Stefan GreenAlmby IK1:17:09+36:2825:43
12Sofia RunestavAlmby IK1:18:50+38:0926:16
13Malin Söderlund AlmJärfälla OK1:32:45+52:0430:55
Johanna HenrikssonOK Tisarenutgått
Kristina TinglöfDegerfors OKej start

Öppen 8

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SundemanAlmby IK34:177:47
2Jonathan AlmJärfälla OK43:10+8:539:48
3Michael WennblomHagaby GoIF Örebro50:52+16:3511:33
4Magnusson AnnikaKFUM Örebro OK1:12:48+38:3116:32
5Fredrik CampbellAlmby IK1:21:10+46:5318:26
6Niklas EriksenAlmby IK1:32:35+58:1821:02
Tobias VinbladHagaby GoIF Örebroutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser