Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

25manna, sträcka 3

1522 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Mats RöjgårdOK Kolmården 121:08
2Hannes MogensenOK Ravinen 121:16+0:08
3Anton KastrupSävedalens AIK 121:18+0:10
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna 121:23+0:15
5Elias LehtonenHiisirasti 121:35+0:27
6Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna 121:39+0:31
7Florian FritzénLynx 121:40+0:32
8Noel BraunVäxjö OK 121:41+0:33
9Eelis AxelinPaimion Rasti 121:51+0:43
10William GrunderJärfälla OK 122:05+0:57
11Lasse JanssonGävle OK 122:06+0:58
12Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK 122:08+1:00
13Marko LoukkalahtiHiidenkiertäjät 122:09+1:01
14Rob HartOK Linné 122:12+1:04
14Mikael DonnerOK77 122:12+1:04
16Kalle WraneSävedalens AIK 122:20+1:12
17Thomas AspIFK Göteborg Orientering 122:35+1:27
17Robert PalmVästerås SOK 122:35+1:27
19Fredrik HaneOK Tyr 122:38+1:30
20Odin EkNyköpings OK 122:46+1:38
20Tadas DemantaviciusOK Denseln 122:46+1:38
22Hugo KindbornOK Hällen 122:47+1:39
23Simon BååthSävedalens AIK 122:48+1:40
24Kasper LagerströmNyköpings OK 122:55+1:47
25Hampus HatlenSnättringe SK 123:00+1:52
25Luka KisilLapuan Virkiä 123:00+1:52
27Mikko HeinämäkiTampereen Pyrintö 123:05+1:57
28Bent Erik SkaugOppsal Orientering 123:06+1:58
29Joona YliahoKoovee 123:08+2:00
30Lars NordinTullinge SK 123:11+2:03
31Johan OtterströmLinköpings OK 123:12+2:04
32Henrik JonssonIFK Mora OK 123:13+2:05
32Otto TimbyUmeå OK 123:13+2:05
34Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering 123:16+2:08
34Pär HanssonIFK Göteborg Orientering 123:16+2:08
34Per EkNyköpings OK 123:16+2:08
37Teodor Mo HjelsethNydalens SK 123:19+2:11
38Janne MärkäläTampereen Pyrintö 123:20+2:12
38Joonas PaananenTurun Suunnistajat 123:20+2:12
40Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK 123:21+2:13
41Juuso KetonenLahden Suunnistajat-37 123:24+2:16
42Tero HeikkiläPaimion Rasti 123:26+2:18
43Viktor SoneAttunda OK 123:28+2:20
44vacant Haninge SOK / Helsingin Suunnistajat 323:35+2:27
45Olov NorinSundsvalls OK 123:38+2:30
46Erik BovalliusJärfälla OK 123:39+2:31
47Gaute BerganNydalens SK 123:45+2:37
47Veli-Matti HanhelaMS Parma 123:45+2:37
47Anton KruseKFUM Örebro OK 123:45+2:37
50Simon NordgrenOK Trian 123:46+2:38
51Nils OlssonOK Linné 123:47+2:39
52Rasmus ErikssonUmeå OK 123:48+2:40
53Karim MbembelaLynx 123:50+2:42
54Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK 123:51+2:43
55Pär TögenmarkOK Linné 223:54+2:46
56Marius AamodtOppsal Orientering 123:56+2:48
57Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre 123:59+2:51
58Olle KallerbäckVäxjö OK 124:00+2:52
59Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna 224:01+2:53
60Ola HultinOK Roslagen 124:02+2:54
61Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering 124:03+2:55
61Patrik RosénVäxjö OK 124:03+2:55
63Kristian PalmIK Hakarpspojkarna 124:06+2:58
64Kristoffer KlarinVästerås SOK 124:07+2:59
65Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK 124:09+3:01
66Erik HelanderOK Roxen 124:12+3:04
67Marcus EkmanTäby OK 124:15+3:07
68Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK 124:18+3:10
68Christoffer ÅnensenOppsal Orientering 124:18+3:10
70Alice HugossonIFK Lidingö SOK 124:21+3:13
70Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering 224:21+3:13
72Mark TutyninIFK Mora OK 124:22+3:14
72Peter JakobssonOK Södertörn 124:22+3:14
74Jesper RamebäckUmeå OK 124:26+3:18
74Axel AaldeNydalens SK 224:26+3:18
76Rickard Lauenborg EkmanOK Roslagen 124:28+3:20
76Aaro KoskinenTampereen Pyrintö 224:28+3:20
78Josefin AronssonOK Tisaren 124:30+3:22
78Väinö RistimäkiHelsingin Suunnistajat 124:30+3:22
80Wilmer SelinFK Göingarna 124:33+3:25
81Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF 124:35+3:27
81Filip LindqvistTäby OK 124:35+3:27
83Lukas HagbergKalmar OK 124:37+3:29
84Mikael KindbornOK Hällen 124:39+3:31
85Juri EmaldinovAngelniemen Ankkuri 124:40+3:32
85Ida HedlundOK Orion 124:40+3:32
85Mats JonsellIF Thor 124:40+3:32
85Seppo KoskinenRasti-Kurikka 124:40+3:32
89Jesper LagerbergOK Södertörn 124:41+3:33
89Magnus BergmanOK Kåre 124:41+3:33
89Ludvig HedströmOK Skogshjortarna 124:41+3:33
89Harry HietanenGävle OK 124:41+3:33
93Kjetil BjørloHalden SK 124:42+3:34
94Sami KälviäinenHelsingin Suunnistajat 124:43+3:35
94Björn RosendahlÄrla IF 124:43+3:35
94Joonatan VuorensolaLynx 124:43+3:35
94Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna 224:43+3:35
98Jimmy WesterÄrla IF 124:44+3:36
99Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK 124:46+3:38
99Julia LauriOK Tisaren 124:46+3:38
101Jacob PåledalOK Roxen 124:48+3:40
102Jon HanssonOK Kåre 124:50+3:42
102Johan HofstedtTäby OK 124:50+3:42
104Otto NilssonLinköpings OK 124:51+3:43
105Mikael WesterbergOK Kolmården 124:52+3:44
106Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK 124:53+3:45
106Filip HåkanssonOK Orion 124:53+3:45
108Lars SjöbergTullinge SK 124:54+3:46
108Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna 124:54+3:46
110Gunnar FovaeusSävedalens AIK 124:55+3:47
111Kari JussilaTampereen Pyrintö 224:56+3:48
112Pelle NilssonOK Linné 124:58+3:50
112Magnus RajanIFK Lidingö SOK 224:58+3:50
112Jerry HyvönenKuopion Suunnistajat 124:58+3:50
112Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK 124:58+3:50
116Albin PaulssonOK Löftan 125:00+3:52
117Urho OjalaKouvolan Suunnistajat 125:01+3:53
117Panu HaaramoEspoon Suunta 125:01+3:53
119Henric HöglindOK Pan-Kristianstad 125:03+3:55
119Torbjörn LännevallOK Roslagen 125:03+3:55
121Arvid SkeppSävedalens AIK 225:04+3:56
122Ulf HanssonSundbybergs IK 125:05+3:57
122Ask OlaussenOppsal Orientering 125:05+3:57
124Wilhelm BergmanTullinge SK 125:07+3:59
124Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö 125:07+3:59
126Peter LundOK Kolmården 125:10+4:02
127Vili VäkeväinenLahden Suunnistajat-37 125:11+4:03
127Sami KivilaaksoLynx 125:11+4:03
127Elis IversAttunda OK 125:11+4:03
127Juha-Pekka LarmalaEspoon Suunta 125:11+4:03
127Sondre LadimOK Moss 125:11+4:03
132Dan NorinGävle OK 125:13+4:05
132Axel LindgrenNyköpings OK 125:13+4:05
134Johan ÖstbergStora Tuna OK 125:14+4:06
134Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK 225:14+4:06
136Simon EngströmPargas IF 125:15+4:07
136Rauno HakalaAngelniemen Ankkuri 125:15+4:07
138Ulf PalmérUlricehamns OK 125:17+4:09
138Rolf WikströmOK Tyr 125:17+4:09
140Tuomo HaanpääTampereen Pyrintö 125:18+4:10
140Andreas RangertIK Hakarpspojkarna 225:18+4:10
140Måns BergqvistGarphyttans IF 125:18+4:10
143Joona HirvilahtiVehkalahden Veikot 125:20+4:12
143Kimmo KöyvönenMaarian Mahti 125:20+4:12
145Lisa CarlssonOK Linné 125:21+4:13
146Thomas PerssonOK Denseln 125:22+4:14
147Fredrik SteneboAttunda OK 125:23+4:15
148Hans SundqvistTullinge SK 125:26+4:18
149Agnes DjurstedtEksjö SOK 125:29+4:21
149Lasse PeltonenKouvolan Suunnistajat 125:29+4:21
151Jennie BerglundSävedalens AIK 225:30+4:22
151Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb 125:30+4:22
153Timo KoskiKoovee 125:31+4:23
153Love BylundIF Thor 125:31+4:23
155Heikki JokinenLahden Suunnistajat-37 125:32+4:24
155Jan DonnerOK77 125:32+4:24
157Henrik LundforsIFK Enskede 125:33+4:25
158Riina LiuhaKangasala SK 125:34+4:26
158Miki NiemensivuRasti-Lukko 125:34+4:26
158Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby 125:34+4:26
161Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad 125:35+4:27
161Per-Olov WedinIF Thor 125:35+4:27
161Erik LundquistOK Ravinen 125:35+4:27
164Lars MattssonOK Kåre 125:36+4:28
165Christian GrotnesTyrving IL 125:37+4:29
165Tobias DahlmarkVästerås SOK 125:37+4:29
165Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK 125:37+4:29
165Magnus NordströmKils OK 125:37+4:29
169Christer SkoogKils OK 125:39+4:31
170Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK 125:40+4:32
170Niklas ErlandssonOK Södertörn 125:40+4:32
172Henrik PetterssonOK Roxen 125:41+4:33
172Erik ByströmOK Nolaskogsarna 125:41+4:33
174Arvo AholaRasti-Kurikka 125:42+4:34
174Peter RosénAlfta-Ösa OK 125:42+4:34
174Per KallhaugeSnättringe SK 125:42+4:34
174Pasi PikkarainenIkaalisten Nouseva-Voima 125:42+4:34
178Sven LundgrenVäxjö OK 125:43+4:35
179Eemil KoskinenTampereen Pyrintö 325:45+4:37
180Jarmo KoskelaOK77 125:47+4:39
181Håkan MattssonGotlands Orienteringsförbund 125:48+4:40
181Gustav EvebornSOK Viljan / Torsås OK 125:48+4:40
183Jakob CarlssonStora Tuna OK 125:50+4:42
183Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF 125:50+4:42
185Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK 125:52+4:44
186Jon Iver BakkenNydalens SK 125:53+4:45
187Silja Yli-HietanenTampereen Pyrintö 225:54+4:46
188Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad 125:55+4:47
188Jonas NordströmOK Roslagen 125:55+4:47
190Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot 125:56+4:48
190Esa KurkiRasti-Kurikka 125:56+4:48
192Iliana IlievaHalden SK 125:58+4:50
192Edvin OckbornTrollhättans SOK 125:58+4:50
194Joel HolmbergUlricehamns OK 126:01+4:53
195Bengt HallJärla Orientering 126:02+4:54
195Lars-Ola LarssonOK Orion 126:02+4:54
195Sergejs SadrinsOK K?pa 126:02+4:54
195Lucas BoströmOK Alehof 126:02+4:54
199Lars HolmgårdKils OK 126:03+4:55
200Patrik OttossonGävle OK 126:04+4:56
201Juuso EkolaLapuan Virkiä 126:09+5:01
202Mattias BååthSävedalens AIK 226:10+5:02
202Mats LundströmOK Raseborg 126:10+5:02
204Edvin MäkinenOK Hammaren 126:11+5:03
205Jannina HämäläinenMS Parma 126:12+5:04
205Patrik NilssonLinköpings OK 126:12+5:04
205Jakob AspIFK Göteborg Orientering 326:12+5:04
208Sara KindlundIFK Mora OK 126:13+5:05
209Donald StaudteJärla Orientering 126:14+5:06
209Jonas LångStora Tuna OK 126:14+5:06
209Jukka PohjonenIkaalisten Nouseva-Voima 126:14+5:06
209Lennart SwahnSundbybergs IK 226:14+5:06
213Petri KuusinenTampereen Pyrintö 226:15+5:07
213Clas FriesUmeå OK 126:15+5:07
213Bengt NorrmanTrollhättans SOK 126:15+5:07
216Ulrik IversAttunda OK 126:16+5:08
217Venla KinnalaTurun Suunnistajat 126:18+5:10
217Olle SandströmOK Ravinen 126:18+5:10
219Eivind HoffTyrving IL 126:19+5:11
219Anton LeppämäkiSuunta Jyväskylä 126:19+5:11
221Lars HolmbergIF Hagen 126:20+5:12
221Liam JohanssonIF Hagen 126:20+5:12
221Timo NurmelaRasti-Kurikka 126:20+5:12
224Jon Steinar MjølnerødHalden SK 126:21+5:13
224Per MagnussonOK Nolaskogsarna 126:21+5:13
224Piero SannicolòTullinge SK 226:21+5:13
227Måns BjörnskiöldOK Roxen 126:22+5:14
228Mats AjlingTäby OK 126:23+5:15
229Tomas LöfgrenStora Tuna OK 126:24+5:16
229Tiina HaarlaaHelsingin Suunnistajat 126:24+5:16
229Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK 426:24+5:16
229Kari-Veli NiemiHauhon Sisu 126:24+5:16
233Per SlungaardTyrving IL 126:25+5:17
233Klas BirgerssonLånghundra IF 126:25+5:17
235Tova RangertIK Hakarpspojkarna 326:26+5:18
236Tomas EklundÄrla IF 126:28+5:20
236Olle LindmanFinspångs SOK 126:28+5:20
238Juha KiljunenLahden Suunnistajat-37 226:29+5:21
239Thomas EkströmMS Parma 126:30+5:22
239Simon LundellOK Österåker 126:30+5:22
241Petter ErlandssonSundsvalls OK 126:31+5:23
242Marjo TaanilaKoovee 126:32+5:24
242Esko KaijaRastivarsat 126:32+5:24
244Isak SkoglundUlricehamns OK 126:33+5:25
244Jörgen NylénOK Nolaskogsarna 126:33+5:25
244Stefan HedlundAlfta-Ösa OK 126:33+5:25
247Aapo GranqvistLahden Suunnistajat-37 126:34+5:26
248Johan ErikssonTrollhättans SOK 126:35+5:27
248Peo SvenskStora Tuna OK 226:35+5:27
250Håkan OlofssonÄrla IF 126:36+5:28
250Olli MattilaMS Parma 126:36+5:28
250Kalevi MäkipääHiisirasti 126:36+5:28
250Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK 226:36+5:28
250Eric RollerJärfälla OK 126:36+5:28
255Hanna HänströmGöteborg-Majorna OK 226:38+5:30
255Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby 126:38+5:30
257Oleg ViriutinHiisirasti 126:39+5:31
257Tomas RayOK77 126:39+5:31
259Peter AgerhällOK Tisaren 126:40+5:32
259Nikanor PitkänenRajamäen Rykmentti 126:40+5:32
259Jan NordinSundsvalls OK 126:40+5:32
259Thomas JanssonGarphyttans IF 126:40+5:32
263Jonas OlandersLerums SOK 126:41+5:33
264Herman Lien BackstrømHalden SK 126:42+5:34
264Mathias LinløkkenØstmarka OK 126:42+5:34
266Torgny NäslundSkogslöparna 126:43+5:35
266Karl GranforsOK Landehof 126:43+5:35
268Hjalmar OlssonUddevalla OK 126:44+5:36
269Anders KarlssonSnättringe SK 226:45+5:37
269Joni TenhunenMaarian Mahti 126:45+5:37
271Marko UotilaKouvolan Suunnistajat 126:46+5:38
271Raimo ArvolaKoovee 226:46+5:38
271Andreas HolmqvistNyköpings OK 226:46+5:38
274Erik ErnstssonFinspångs SOK 126:47+5:39
275Jukka PeltonenLappeen Riento 126:50+5:42
276Mats SöderbergKalmar OK 126:52+5:44
276Tapio KujalaRasti-Jussit 126:52+5:44
278Leo HaanpääPaimion Rasti 126:53+5:45
278Lasse SeppäläHiidenkiertäjät 126:53+5:45
278Henna RantalaTurun Suunnistajat 126:53+5:45
281Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna 126:54+5:46
281Pontus ÖstemarFinspångs SOK 126:54+5:46
283Mattia CoronaUnione Sportiva Primiero A.S.D. 126:56+5:48
284Simon ClaessonOK Rodhen 126:57+5:49
284Lisa LarsenAlfta-Ösa OK 126:57+5:49
284Aapo KytömäkiKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 126:57+5:49
287Liam HälldalSkogslöparna 126:58+5:50
287Björn CarlssonOK Hällen 126:58+5:50
287Lisa ÖstenssonOK Tranan 126:58+5:50
290Per GuståsLinköpings OK 126:59+5:51
290Lars BjörkingOK Skogshjortarna 126:59+5:51
290Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb 126:59+5:51
293Erik NorinSundsvalls OK 127:00+5:52
293Emil JacobssonKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 127:00+5:52
295Julia RajanIFK Lidingö SOK 227:01+5:53
296Axel GidlundOK Linné 227:02+5:54
297Stefan MusslinderFalköpings AIK OK 127:03+5:55
298Samuli ToivanenHiidenkiertäjät 127:04+5:56
298Ville LundgrenKalmar OK 127:04+5:56
298Julius NiemeläRasti-Nokia 127:04+5:56
301Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK 127:05+5:57
301Mats LarssonIFK Enskede 127:05+5:57
301Isak ThörnbladOK Flundrehof / Sävedalens AIK / Trollhättans SOK / Uddevalla OK 327:05+5:57
304Alfred JohanssonOK Alehof 127:06+5:58
304Hjalmar AxelssonFK Göingarna 127:06+5:58
306Teijo OksanenHelsingin Suunnistajat 127:07+5:59
306Per SanderGöteborg-Majorna OK 227:07+5:59
308Timo ParttimaaAngelniemen Ankkuri 127:08+6:00
309Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK 227:09+6:01
310Manne SuominenHiidenkiertäjät 127:10+6:02
311Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF 127:12+6:04
311Peter LundbergJärfälla OK 127:12+6:04
313Petter RanefallIF Thor 127:13+6:05
314Fredrik TrahnJärla Orientering 127:15+6:07
314Stefan DjurstedtEksjö SOK 127:15+6:07
314Aku-Pekka RasaAnttolan Urheilijat 127:15+6:07
317David TörnqvistTullinge SK 227:16+6:08
317Pertti SyrjäläKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 127:16+6:08
317Peter LidholmIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 127:16+6:08
320Ola WallinderGöteborg-Majorna OK 227:17+6:09
321Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad 127:18+6:10
321Linus NilssonOK Österåker 127:18+6:10
321Edvard PetterssonGotlands Orienteringsförbund 327:18+6:10
324Sixten SlagbrandVästerås SOK 127:19+6:11
324Tord HederskogJönköpings OK 127:19+6:11
324Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK 127:19+6:11
324Carina SvenssonBredaryds SOK 127:19+6:11
328Jonas HagströmFalköpings AIK OK 127:20+6:12
328Jan-Olof BogrenSundbybergs IK 127:20+6:12
330Björn FredmanOK Älvsjö-Örby 127:21+6:13
331Carl-Johan KrookSöders-Tyresö 127:22+6:14
332Linus BägebyOK Vivill 127:23+6:15
333Lars OlssonOK Linné 227:26+6:18
333Mats TibellLånghundra IF 127:26+6:18
335Andreas TörnkvistOK Denseln 227:27+6:19
336Lukas WallhedJärla Orientering 227:28+6:20
336Magnus IhreskogGotlands Orienteringsförbund 127:28+6:20
336Per CarlssonStora Tuna OK 227:28+6:20
336William OksvoldOK Kåre 227:28+6:20
340Sebastian Blomfeldt UnnerudOK Moss 127:30+6:22
340Mikael AnttonenKarkki-Rasti 127:30+6:22
340Anssi JuutilainenSK Vuoksi 127:30+6:22
340Jesper HenrikssonRånäs OK 127:30+6:22
344Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF 127:31+6:23
344Pär NymanOK Tyr 127:31+6:23
346Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering 227:32+6:24
346Roger LarssonKatrineholms OK 127:32+6:24
348Peter AlbinssonIFK Enskede 127:33+6:25
349Elias StubberudNydalens SK 327:34+6:26
350Timo LehtonenLahden Suunnistajat-37 227:35+6:27
350Per-Olov DavalliusFK Herkules 127:35+6:27
352Anders AttåsOK Tisaren 227:36+6:28
353Lars JohanssonIFK Göteborg Orientering 227:38+6:30
353Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK 127:38+6:30
355Lisa JohanssonOK Rodhen 127:39+6:31
356Linus AhlénIF Hagen 127:40+6:32
356Mattias JosefssonOK Roxen 227:40+6:32
358Max ÖsterlingOK Södertörn 127:44+6:36
358Timo LohikainenRastivarsat 127:44+6:36
358Aleksandr TaymanovHellas Orientering 127:44+6:36
358Thomas NyholmOK Trian 127:44+6:36
362Pekka MäkiKangasala SK 127:45+6:37
362Magnus JosefssonSävedalens AIK 227:45+6:37
362Mats KristianssonTrollhättans SOK 127:45+6:37
365Mika LoukkalahtiRajamäen Rykmentti 127:46+6:38
365Elsa GörasLeksands OK 127:46+6:38
365Elias StrömlandSigtuna OK 127:46+6:38
365Sami AaltoMS Parma 327:46+6:38
369Mika KetolaKoovee 127:50+6:42
369Ville LembergRasti-Jussit 127:50+6:42
371Wilma ReinholdssonOK Alehof 127:51+6:43
372Lisa LarssonMalungs OK Skogsmårdarna 127:52+6:44
372Ola TovenKöping-Kolsva OK 127:52+6:44
374Ulf KallhaugeSnättringe SK 127:53+6:45
374Lars AnderssonOK Södertörn 327:53+6:45
374Rasmus PåledalOK Roxen 227:53+6:45
377Jan SjöhedGävle OK 227:54+6:46
378Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 127:55+6:47
379Iida SavolainenKangasala SK 127:56+6:48
379Oskari KalliokoskiTurun Suunnistajat 127:56+6:48
381Janne SyrjäläinenAnttolan Urheilijat 127:57+6:49
382Sandra LingIK Hakarpspojkarna 327:58+6:50
383Björn AlbinssonIFK Mora OK 227:59+6:51
383Patrik FalkGöteborg-Majorna OK 427:59+6:51
383Ellen ThorsénSurahammars SOK 127:59+6:51
386Lars NordströmKils OK 128:01+6:53
386Joakim SkantzeSundbybergs IK 128:01+6:53
388Albin SjöblomOK Kåre 328:02+6:54
388Torbjörn LöfvingMullsjö SOK 128:02+6:54
390Thomas AnderssonKatrineholms OK 128:03+6:55
391Mika KuusistoLaihian Luja 128:04+6:56
391Petri HautaniemiRaja-Karjalan Suunnistajat 128:04+6:56
393David MalmOK Kolmården 228:05+6:57
393Pekka AhonenHauhon Sisu 128:05+6:57
395Ari PaganusAngelniemen Ankkuri 128:07+6:59
396Aapo JalonenMS Parma 228:08+7:00
396Juho RautioJoutsenon Kullervo 128:08+7:00
398Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK 128:09+7:01
399Lennart AgénTullinge SK 328:10+7:02
400Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby 128:11+7:03
401Magnus SahlmanLinköpings OK 228:12+7:04
402Sara OhlinOK Tranan 128:13+7:05
403Sofie Skyttersæter IversenNydalens SK 228:14+7:06
403Göran NordSol Tranås 128:14+7:06
405Emilia BergströmOK Rodhen 128:15+7:07
406Henrik HagwallJärla Orientering 228:16+7:08
407Pia Young VikNydalens SK 128:18+7:10
407Chantelle HesselbergOK Hällen 128:18+7:10
409Aapo VirtanenPaimion Rasti 128:20+7:12
410Varis PeisenieksOK K?pa 128:21+7:13
411Dan NilssonNyköpings OK 328:22+7:14
411Vesa VenäläinenJoutsenon Kullervo 128:22+7:14
413Oliver SuhonenHollolan Urheilijat 46 128:23+7:15
414Eskil KolshusOppsal Orientering 228:24+7:16
415Miina RuotiVehkalahden Veikot 128:25+7:17
415Jakob A. GjedeboOppsal Orientering 228:25+7:17
417Anders KindbomIF Hagen 128:26+7:18
417Matilda TorrkullaIF Femman 128:26+7:18
419Petri LaaksonenJärla Orientering 128:27+7:19
419Markus KaukonenEspoon Suunta 128:27+7:19
419Anders ÄlvegranVästerås SOK 328:27+7:19
422Ari TaskinenAnttolan Urheilijat 128:28+7:20
422Ronny NordgrenSundbybergs IK 128:28+7:20
422Ronja GröhnTampereen Pyrintö 328:28+7:20
422Vladimir NironenTurun Suunnistajat 228:28+7:20
426Eetu PuntoRasti-Nokia 128:29+7:21
427Roger HallgrenIFK Göteborg Orientering 228:31+7:23
427Mikaela RönnbäckGotlands Orienteringsförbund 128:31+7:23
427Ulf NilssonGotlands Orienteringsförbund 128:31+7:23
427Milo KonttilaTampereen Pyrintö 328:31+7:23
427Anders OhlinRånäs OK 128:31+7:23
427Matleena BoströmIFK Lidingö SOK 328:31+7:23
433Torbjörn WikströmOK Orinto 128:32+7:24
434Hanna VäätäinenKuopion Suunnistajat 128:33+7:25
434Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL 128:33+7:25
434Erik LingIK Hakarpspojkarna 228:33+7:25
437Ingela MattssonPargas IF 128:35+7:27
437Anton LarssonOK Landehof 128:35+7:27
437Albin WarvelinLånghundra IF 128:35+7:27
440Mika KulmalaRajamäen Rykmentti 128:36+7:28
440Björn RegerSöders-Tyresö 128:36+7:28
440Åsa SundOK Hammaren 228:36+7:28
443Aleksi HämäläinenRajamäen Rykmentti 128:37+7:29
443Henrik LjungemyrOK Kolmården 128:37+7:29
443Jonas PetterssonOK Tisaren 228:37+7:29
446Paride GaioUnione Sportiva Primiero A.S.D. 128:38+7:30
447Emil AnterudVäsby OK 128:40+7:32
448Noah SantaliusVäsby OK 228:41+7:33
449Tommy BäckOK Kullingshof 128:42+7:34
450Ove ArénPargas IF 128:43+7:35
450Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK 228:43+7:35
452Jan NilssonAndrarums IF 128:44+7:36
453Meeri KurttilaNavi 128:45+7:37
453Stina NeroLinköpings OK 228:45+7:37
453Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb 128:45+7:37
456Richard BlomFrölunda OL 128:46+7:38
457Minna PalmIK Hakarpspojkarna 328:47+7:39
457Sven Bergström TrolinForsa OK 128:47+7:39
459Ove SimosasOK Trian 128:49+7:41
460Niilo AhonenLahden Suunnistajat-37 228:50+7:42
460Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK 228:50+7:42
462Jyrki AnkeloMS Parma 228:52+7:44
462Björn AxelssonTullinge SK 428:52+7:44
464Oskar BlomOK Löftan 128:53+7:45
465Hugo AtterbrandOK Kåre 328:55+7:47
466Andres LaasOK Skogshjortarna 128:56+7:48
467Thomas NorgrenStora Tuna OK 228:57+7:49
468Magnus KarlssonOK Landehof 128:59+7:51
469Alvin OllanderOK Landehof 129:01+7:53
469Hampus KarlssonOK Hammaren 129:01+7:53
469Tommi NyymanRasti-Lukko 129:01+7:53
472Jonas NylundCentrum OK 129:02+7:54
473Jan AldénOK Trian 129:03+7:55
473Mikael ZetterströmSkarpnäcks OL 129:03+7:55
473Urban FreijSnättringe SK 229:03+7:55
476Gunnar ForsgrenForsa OK 129:04+7:56
477Noel HelmerssonOK Tisaren 129:05+7:57
477Ellen PelanderOK Djerf 129:05+7:57
479Tryggve RönnqvistOK Linné 229:06+7:58
479Christoffer GzylOK Moss 129:06+7:58
481Hugo BacklundTullinge SK 229:07+7:59
481Frida SahlmanLinköpings OK 229:07+7:59
483Venla-Linnea KarjalainenSuunta Jyväskylä 129:09+8:01
483Ulf DanielssonÅmåls OK 129:09+8:01
485Mika RautioAnttolan Urheilijat 129:10+8:02
485Jonatan WickströmOK Tor 129:10+8:02
487Kasper VemdalMullsjö SOK 129:11+8:03
488Jari ErkkiläHämeenlinnan Suunnistajat 129:12+8:04
488Julia AnderssonOK Tor 129:12+8:04
488Ebba AnderssonSundsvalls OK 229:12+8:04
488Håkan PalmfjordKatrineholms OK 129:12+8:04
492Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK 129:14+8:06
492Oskar ErlandssonSundsvalls OK 229:14+8:06
494Hans DanielsMalungs OK Skogsmårdarna 129:15+8:07
495Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL 129:17+8:09
495Kennet HorvathHalmstad OK 129:17+8:09
497Jöre NissiSK Pohjantähti 229:18+8:10
497Veeti PassilaHollolan Urheilijat 46 129:18+8:10
499Kjetil EspedalNydalens SK 229:21+8:13
499Anna WartewigÄrla IF 229:21+8:13
499Ausra BartkevicieneOK Denseln 229:21+8:13
502Krister RosjöJönköpings OK 129:23+8:15
503Ulf JohanssonKarlskrona SOK 129:25+8:17
504Hallvard BergTyrving IL 129:26+8:18
504Johan WettergrenFK Herkules 129:26+8:18
506Elsa MoqvistLerums SOK 129:27+8:19
507Malte KristianssonHalmstad OK 129:28+8:20
508Johan JensenSkåneslättens OL 129:29+8:21
509Ludvig FerdmanTullinge SK 229:31+8:23
510Arne BackEksjö SOK 129:33+8:25
510Pär JanssonIF Thor 329:33+8:25
512Roni-Eemil NorrbackaHollolan Urheilijat 46 129:34+8:26
513Outi HaikamaHämeenlinnan Suunnistajat 129:35+8:27
513Simon NylundOK Raseborg 129:35+8:27
515Arto ItkonenTurun Suunnistajat 229:36+8:28
515Rasmus WidelundOK Kåre 229:36+8:28
517Lauri AaltoMS Parma 229:37+8:29
518Per-Johan JosefssonSkogslöparna 129:38+8:30
518Björn ZettervallKarlskrona SOK 129:38+8:30
518Erik SlättOK Alehof 129:38+8:30
521Mirabella TolonenHelsingin Suunnistajat 229:40+8:32
521Tommy ÅhmanLånghundra IF 229:40+8:32
521Carl HedegårdOK Kolmården 229:40+8:32
524Kjell EinarssonOK Skogshjortarna 129:42+8:34
525Thomas HjertFalköpings AIK OK 129:43+8:35
525Pasi TurunenRastivarsat 129:43+8:35
525Peter ErikssonKFUM Örebro OK 129:43+8:35
525Vesa TakaojaOlavin Rasti 129:43+8:35
525Kenneth LantzOK Österåker 129:43+8:35
530Valtteri AikioVaasan Suunnistajat 129:44+8:36
531Per Noah SommerheinNydalens SK 329:47+8:39
532Åsa WesterbergKFUM Örebro OK 129:48+8:40
533Elin MånssonIFK Göteborg Orientering 329:49+8:41
534Martin LarssonOK Enen 129:50+8:42
534Anton ForsströmOK Botnia 129:50+8:42
536Natalia ShakhmetovaOK Rodhen 129:51+8:43
537Göran ForslinRehns BK 129:53+8:45
537Pelle BengtssonIFK Enskede 129:53+8:45
539Stefan CarlssonOK Klemmingen 129:54+8:46
539Jari SundqvistLahden Suunnistajat-37 229:54+8:46
541Henrik PetterssonFalköpings AIK OK 129:55+8:47
541Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK 429:55+8:47
541Simo UusikartanoHauhon Sisu 129:55+8:47
544Johan OhlströmIF Thor 229:56+8:48
545Zaiga OzolinaOK K?pa 129:57+8:49
546Peter HambäckLånghundra IF 130:00+8:52
547Heikki TonteriKouvolan Suunnistajat 130:01+8:53
547Emma RaimovaaraHämeenlinnan Suunnistajat 130:01+8:53
547Adam ÖsterdahlGotlands Orienteringsförbund 230:01+8:53
550Kari HaraHiidenkiertäjät 230:02+8:54
551Josefine HöögHagaby GoIF Örebro 130:03+8:55
551Alwin EinarssonKungälvs OK 130:03+8:55
551Disa RangertKungälvs OK 130:03+8:55
554Ella JacobsonOK Tor 130:04+8:56
555Mia SipiläKangasala SK 230:05+8:57
555Thomas CallebergSnättringe SK 230:05+8:57
555Per WolgastSnättringe SK 330:05+8:57
558Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb 130:06+8:58
559Tommi GranholmKoovee 230:07+8:59
560Ruhdi KarlssonEskilstuna OL / Västerås SOK 230:08+9:00
561Simon WesthMullsjö SOK 130:09+9:01
562Sanna TervakangasEspoon Suunta 130:10+9:02
563Rasmus LindblomGustavsbergs OK 130:11+9:03
564Björn LindgrenKFUM Örebro OK 130:12+9:04
564Totte VälkkiTampereen Pyrintö 330:12+9:04
566Peter SahlinNässjö OK 130:13+9:05
567Sixten PerssonSkogslöparna 130:15+9:07
568Nils-Robert PerssonKamrat och IF KIF 130:16+9:08
568Tuva-Cajsa SpikLeksands OK 130:16+9:08
568Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna 130:16+9:08
568Peter EdmanCentrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 230:16+9:08
568Joona VuorelaEspoon Suunta 230:16+9:08
573Per SundströmEskilstuna OL / Västerås SOK 230:17+9:09
574Linda BakkmanIFK Lidingö SOK 430:18+9:10
574Anniina ParonenHämeenlinnan Suunnistajat 130:18+9:10
574Lisa ElmbladBredaryds SOK 130:18+9:10
577Ebba NäsmanLerums SOK 130:19+9:11
578Per NordinSöders-Tyresö 130:20+9:12
578Hans AnderssonVästerbergslagens OL 130:20+9:12
580Jörgen NymanOK Raseborg 130:21+9:13
581Eino LehtiniemiRasti-Nokia 130:23+9:15
582Erlend OtterleiØstmarka OK 130:24+9:16
583Patrik SteenOK Enen 130:25+9:17
584Dick AnderssonIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 130:28+9:20
585Kari OjalainenSK Vuoksi 130:29+9:21
586Märta WigleOK Södertörn 330:30+9:22
587Jenni Joensuu-PartanenKangasala SK 130:31+9:23
588Eirik NordbrødenHalden SK 230:32+9:24
589Nils EngbergHärnösands OK 130:33+9:25
590Mette BrolinsonCentrum OK 130:38+9:30
591Pernilla IhseKamrat och IF KIF 130:39+9:31
591Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK 130:39+9:31
591Julia Hagelberg NordahlOK Kåre 330:39+9:31
594Erik SandbækOK Moss 130:40+9:32
594Risto RuoholaMS Parma 230:40+9:32
596Per AnderssonUlricehamns OK 130:41+9:33
596Alexander FedjeFrölunda OL 130:41+9:33
598Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK 130:43+9:35
599Tommi ItkonenAngelniemen Ankkuri 230:45+9:37
599Klara ElmbladBredaryds SOK 130:45+9:37
601Andreas GrunderJärfälla OK 230:46+9:38
602Erik AnderssonOK Österåker 130:47+9:39
603Frida KarlssonLinköpings OK 430:48+9:40
603Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK 130:48+9:40
603Jan ViklundEskilstuna OL / Västerås SOK 230:48+9:40
606Anja SvenssonGamleby OK 130:49+9:41
607Ida SvahnSöders-Tyresö 230:50+9:42
607David WestfältGotlands Orienteringsförbund 330:50+9:42
609Lars-Åke WallOK Tisaren 230:53+9:45
609Jan LindellLånghundra IF 230:53+9:45
609Signe FeilSundsvalls OK 330:53+9:45
612Mikael LarssonOK Hällen 230:54+9:46
613Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb 130:55+9:47
614Göran EklundSkarpnäcks OL 130:57+9:49
615Matti KattelusLapuan Virkiä 130:58+9:50
615Markku PietikäinenJoutsenon Kullervo 130:58+9:50
615Irma BergDomnarvets GOIF 130:58+9:50
618Vera ChiusoleEksjö SOK 130:59+9:51
618Dag JehrlanderSkogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 130:59+9:51
618Tommy HolmérVäsby OK 330:59+9:51
621Jari JärvinenHauhon Sisu 131:00+9:52
622Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro 231:01+9:53
622Magnus HerberthsonLinköpings OK 331:01+9:53
624Nils-Olof BodinAlmby IK 131:02+9:54
624Tilia OlssonUddevalla OK 131:02+9:54
626Christer HördellSöders-Tyresö 131:03+9:55
626Jörgen BatzSkarpnäcks OL 131:03+9:55
628Egil LissmyrIFK Mora OK 231:04+9:56
628Gunnar LangsSkarpnäcks OL 131:04+9:56
630Felicity BrownIFK Lidingö SOK 431:06+9:58
631Maria SokolovaHellas Orientering 131:07+9:59
631Emma OlinIK Hakarpspojkarna 331:07+9:59
633Markku VirtalaPargas IF 131:10+10:02
634Elisabeth ÅkärbjärGagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK31:11+10:03
634Anders LindahlOK Trian 231:11+10:03
636Susanne ErikssonOK Milan 131:13+10:05
636Isak WikströmOK Tyr 331:13+10:05
638Per ErikssonVästerbergslagens OL 131:14+10:06
638Harri VehkalahtiIkaalisten Nouseva-Voima 131:14+10:06
638Hans OlsénSundbybergs IK 231:14+10:06
641Albin SamuelssonOK Vivill 131:15+10:07
641Rudolf HersénTullinge SK 431:15+10:07
643Marta TörnströmFK Friskus-Varberg 131:17+10:09
643Per-Anders LindgrenCentrum OK 131:17+10:09
645Åke AlgotssonLindebygdens OK / OK Milan / OK Tylöskog 231:18+10:10
646Thomas EricsonAlfta-Ösa OK 131:19+10:11
646Katariina OutinenKymin Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 231:19+10:11
648Aliisa KiiskiKymin Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 231:20+10:12
648Rask AttackCentrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 231:20+10:12
650Sofia GreenAlmby IK 131:21+10:13
651Jyrki TuokkoRastivarsat 131:22+10:14
651Otto LarssonOK Tranan 131:22+10:14
651Linn AldénOK Roxen 231:22+10:14
651Anton EngstrandStorviks IF 131:22+10:14
655Christer BroströmOK Denseln 231:24+10:16
655Mathias NordlinderOK Linné 431:24+10:16
655Mikael SilverGävle OK 231:24+10:16
655Riikka PeltonenKouvolan Suunnistajat 231:24+10:16
659Anders LarssonAlmby IK 131:26+10:18
659Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb 131:26+10:18
659Tomas KarlssonOK Skogshjortarna 231:26+10:18
662Erik BillströmOK Orinto 131:27+10:19
662Johan HammarströmOK Måsen 131:27+10:19
664Arne HolmerGagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK31:28+10:20
664Kari LaukkarinenKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 131:28+10:20
666Peter NyströmIF Thor 331:29+10:21
666Mats LundinLånghundra IF 231:29+10:21
668Axel NordqvistWaxholms OK 131:30+10:22
668Linus AlinderSjövalla FK 131:30+10:22
670Patric HaleniusMotala AIF OL 131:33+10:25
670Vili MiettinenLynx 231:33+10:25
672Isak DalinLeksands OK 131:34+10:26
672Bent GalborgenIndre Østfold OK 131:34+10:26
672Viggo HolmbergLindebygdens OK / OK Milan / OK Tylöskog 231:34+10:26
675Alva OlssonÅmåls OK 131:36+10:28
675Thomas RoosIF Thor 331:36+10:28
675Christer ArksandVallentuna-Össeby OL 131:36+10:28
675David ShearerOK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 2231:36+10:28
679Agnes ThorCentrum OK 131:37+10:29
679Sofia BorgLinköpings OK 431:37+10:29
681Lovisa AdolfssonOK Denseln 131:38+10:30
681Sten SegerslättSkåneslättens OL 131:38+10:30
683Axel FribergerJärla Orientering 231:39+10:31
684Lena MalmströmSkogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 131:41+10:33
685Krister FjägersIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 131:43+10:35
686Klas FriborgJönköpings OK 131:44+10:36
686Sandra IsoniemiOK Trian 231:44+10:36
688Adrian WernerIFK Lidingö SOK 331:45+10:37
688Anton WällstedtJärfälla OK 331:45+10:37
690Sofia ÖstenssonOK Tranan 131:47+10:39
691Stefan UnossonKalmar OK 131:48+10:40
692Josefine DahlstedtSkogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 131:49+10:41
692Lena WesterlundOK Djerf 131:49+10:41
692Peder PerssonGotlands Orienteringsförbund 331:49+10:41
695Nils BerganNydalens SK 331:50+10:42
695Per CarlbergRånäs OK 131:50+10:42
697Roine AnderssonRånäs OK 131:51+10:43
697Christer LindellLinköpings OK 331:51+10:43
699Stefan GustafssonOK Hällen 231:52+10:44
700Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna 131:53+10:45
700Lars PerssonHagaby GoIF Örebro 131:53+10:45
700Tage KinellIFK Göteborg Orientering 331:53+10:45
700Ella PerssonEksjö SOK 231:53+10:45
700Carl-Henry AnderssonOK Orinto 131:53+10:45
705Olle SandénOK Södertörn 431:55+10:47
706Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro 131:56+10:48
706Heikki KumaraLaihian Luja 131:56+10:48
706Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro 231:56+10:48
706Linus HoffmanPargas IF 231:56+10:48
706Anders BrinkPargas IF 231:56+10:48
711Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb 131:57+10:49
712Hans ÄlvegranAvesta OK 131:58+10:50
713Anniina SimonenOlavin Rasti 131:59+10:51
713Jussi EskelinenRaja-Karjalan Suunnistajat 131:59+10:51
715Anni-Kaisa MäkipääHiisirasti 132:00+10:52
715Mats KarlssonSnättringe SK 232:00+10:52
715Per-Åke BladForsa OK 132:00+10:52
718Tore AhlinHellas Orientering 132:01+10:53
718Sara JohanssonBredaryds SOK 132:01+10:53
718Elina RauhalaEspoon Akilles 132:01+10:53
718Anders S NybergSäterbygdens OK 132:01+10:53
722Linn AnderssonOK Tyr 332:03+10:55
723Elise EdlerOK Hammaren 132:04+10:56
723Göran HillgrenOK Södertörn 332:04+10:56
725Liam MorénBromma-Vällingby SOK 132:05+10:57
726Per Ole DahlsrudNydalens SK 332:06+10:58
727Mika KilpinenKymin Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 232:07+10:59
727Pär LundkvistSundbybergs IK 232:07+10:59
729Åsa JosarpFK Friskus-Varberg 132:08+11:00
729Bengt IvarsVäsby OK 232:08+11:00
731Janette MäkiRasti 88 132:09+11:01
732Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK 132:10+11:02
732Claes RennerOK Södertörn 332:10+11:02
734Jonna LindbladOK Djerf 132:11+11:03
734Malin JacobsonOK Tor 132:11+11:03
736Martin JohanssonOK Orion 132:13+11:05
736Angelina ÄlvegranVästerås SOK 332:13+11:05
738Göran DoyleSundbybergs IK 332:14+11:06
739Jutta KinnunenOlavin Rasti 132:15+11:07
739Rasmus TenkanenOK Raseborg 132:15+11:07
741Kent Vidar KopperudIndre Østfold OK 132:17+11:09
741Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK 132:17+11:09
741Harry LiderfeltTolered-Utby Ol-klubb 232:17+11:09
744Ossian KihlströmDalaportens OL 132:19+11:11
744Jörgen SköldLinköpings OK 332:19+11:11
744Albin KjellbergBjörkfors GOIF 132:19+11:11
747Emilie HellströmÅmåls OK 132:20+11:12
748Svante SandvikAttunda OK 232:23+11:15
749Leif GustafssonSäterbygdens OK 132:24+11:16
749Staffan JohanssonSol Tranås 132:24+11:16
751Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL 132:26+11:18
752Mats WallmanVästerbergslagens OL 132:27+11:19
753Emil WalleniusFrölunda OL 132:28+11:20
754Jarmo LaunonenKeravan Urheilijat / Lounais-Hämeen Rasti / Rastihaukat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 232:29+11:21
755Roosa RuotiVehkalahden Veikot 132:32+11:24
755Pia LindholmSundsvalls OK 232:32+11:24
755Lennart HålsjöOK Skogshjortarna 232:32+11:24
755Tomas BorgSundbybergs IK 432:32+11:24
759Peter WilhelmssonKarlskrona SOK 132:33+11:25
759Lena PetrisiVästerbergslagens OL 132:33+11:25
759Marcus BarbozaAttunda OK 332:33+11:25
762Kjell EricssonSträngnäs-Malmby OL 132:34+11:26
762Mats RosanderFinspångs SOK 132:34+11:26
762Ellen TollOK Njudung 132:34+11:26
765Anders BerntssonSnättringe SK 332:37+11:29
766Sarah HoofAlfta-Ösa OK 232:40+11:32
767Samantha SaegerOK Linné 332:42+11:34
767Sven-Anders OlssonAttunda OK 232:42+11:34
769Olof PerssonSnättringe SK 432:43+11:35
770Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb 232:44+11:36
771Peter SjöholmOK Raseborg 232:46+11:38
772Oke PeltolaTurun Suunnistajat 232:47+11:39
773Jan-Åke IsraelssonOK Milan 132:48+11:40
773Anja NilssonDomnarvets GOIF 132:48+11:40
775Olof BarrSkåneslättens OL 132:49+11:41
775Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri 232:49+11:41
777Hanna StalebrantGamleby OK 132:50+11:42
778Kari MerikoskiRaja-Karjalan Suunnistajat 132:51+11:43
778Leif BylarsForsa OK 132:51+11:43
778Jouni HjelmRastiPiikkiö 132:51+11:43
781Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK 132:52+11:44
781Annica KristofferssonAlmby IK 132:52+11:44
783Ton LangerakJärfälla OK 432:53+11:45
784Anni RajalaHelsingin Suunnistajat 232:55+11:47
785Heikki TonteriNavi 132:56+11:48
786Lars RibbholmOK Njudung 132:58+11:50
787Mikael TarandiIFK Lidingö SOK 432:59+11:51
787Tore WidegrenIK Gandvik 132:59+11:51
789Arne WesterlundNyköpings OK 333:00+11:52
789Hannele LehtinenPaimion Rasti 233:00+11:52
791Jussi PasanenRasti-Jussit 133:01+11:53
792Karoliina AhvonenJoutsenon Kullervo 133:02+11:54
793Liv NorbergAvesta OK 133:03+11:55
793Linus ZederinFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 233:03+11:55
795Matilda AhlquistJärla Orientering 233:04+11:56
795Julia ForsgrenOK Tyr 133:04+11:56
795Ylva JohanssonOK Djerf 133:04+11:56
798Antti IsoherranenLynx 233:05+11:57
799Pekka VilskaOlavin Rasti 133:06+11:58
799Svante JonsellVallentuna-Össeby OL 133:06+11:58
801Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb 133:08+12:00
802Lukas GrothKungälvs OK 133:10+12:02
802Göran PolhedeÄrla IF 233:10+12:02
802Per LindJärfälla OK 233:10+12:02
802Thomas WesterGustavsbergs OK 133:10+12:02
806Penne LautamoVaasan Suunnistajat 133:11+12:03
807Mauri ToppariHiidenkiertäjät 233:12+12:04
807Ulf HamreforsEskilstuna OL / Västerås SOK 233:12+12:04
809Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK 133:13+12:05
810Emma IsacssonOK Linné 433:14+12:06
811Linus HallinSurahammars SOK 133:16+12:08
812Martin EkFrölunda OL 133:17+12:09
812Esa MyllyvainioVallentuna-Össeby OL 133:17+12:09
814Jonas KroghOppsal Orientering 233:18+12:10
815Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering 333:20+12:12
816Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK 433:22+12:14
816Eveliina HasuKouvolan Suunnistajat 233:22+12:14
818Lars HagelbergEksjö SOK 233:23+12:15
819Henna SaarinenKoovee 233:24+12:16
819Göran AnderssonOK Rodhen 233:24+12:16
821Anni HokkanenSK Pohjantähti 133:26+12:18
821Nils AronssonOK Tisaren 233:26+12:18
821Roger KrohnBrunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 133:26+12:18
821Elli KosolaSK Pohjantähti 233:26+12:18
825Elsa LeppämäkiSuunta Jyväskylä 133:28+12:20
825Bo HultgrenOK Njudung 133:28+12:20
827Juha PaanilaNavi 133:29+12:21
827Ragnar OlssonTibro OK 133:29+12:21
827Kalle AntonssonVästerviks OK 133:29+12:21
827Louise Jeppsson WulffOK Hammaren 233:29+12:21
831Kajsa Meyer LarssonAsker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 233:30+12:22
832Aksel Nikolai AubertOppsal Orientering 233:31+12:23
833Göran IvarezOK Södertörn 433:34+12:26
833Clara NordströmSkogslöparna 233:34+12:26
835Elias NilssonHässleholms OK 133:35+12:27
835Malin StrandLänna IF / Sundsvalls OK 433:35+12:27
837Johan WallinSträngnäs-Malmby OL 133:37+12:29
837Hanna LindqvistBrunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 133:37+12:29
837Emil FranzénSundbybergs IK 233:37+12:29
840Espen OlsenHalden SK 233:38+12:30
840Janne Uusi-PietiläRasti-Lukko 133:38+12:30
840Anton VehkalahtiIkaalisten Nouseva-Voima 133:38+12:30
843Peter TorgénIstrums SK 133:40+12:32
844Mattias ZeijlonOK Hällen 233:41+12:33
844Göran WelénKöping-Kolsva OK 233:41+12:33
844Tomas MovinSnättringe SK 433:41+12:33
847Seppo KylliäinenLappeen Riento 133:42+12:34
847Eleonora OrlerUnione Sportiva Primiero A.S.D. 133:42+12:34
847Jørn NordbrødenHalden SK 233:42+12:34
850Nella PahkamäkiSuunta Jyväskylä 133:43+12:35
850Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK 333:43+12:35
850Jan AnderssonGävle OK 233:43+12:35
853Claes OlvegårdFK Göingarna 133:46+12:38
854Henrik HuttunenOK77 233:47+12:39
855Carin RosjöJönköpings OK 133:48+12:40
855Synne SkjærsteinAsker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 233:48+12:40
855Axel BjörkmanSjövalla FK 233:48+12:40
858Rasmus EjermarkSOK Viljan / Torsås OK 133:50+12:42
859Karl ErikssonUddevalla OK 133:51+12:43
859Jenny ErikssonCentrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 233:51+12:43
859Nora TydalOK Österåker 233:51+12:43
862Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering 433:52+12:44
863Anders SohlbergOK Södertörn 433:53+12:45
864Susanne PerssonÄrla IF 233:54+12:46
864Johan FredholmSnättringe SK 333:54+12:46
866Mathias DryseliusSkarpnäcks OL 233:55+12:47
867Anders JohanssonSol Tranås 133:57+12:49
868Emma LundberghKamrat och IF KIF 133:58+12:50
868Per KristianssonHalmstad OK 133:58+12:50
870Fredrik EngmanOK Denseln 134:00+12:52
871Reetta KyläkoskiTurun Suunnistajat 234:03+12:55
872Karolina MelkstamLerums SOK 134:05+12:57
872Alvar AlexanderssonIF Rigor 134:05+12:57
872Henrik LannerhjelmOK Eken / OK Roslagen 234:05+12:57
875Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK 234:06+12:58
876Stefan StrandbergIF Femman 134:07+12:59
877Daniel LindDalaportens OL 134:10+13:02
877Emma AlfredssonOK Tyr 234:10+13:02
879Rasmus LundströmVäsby OK 334:11+13:03
880Anders MagnussonNyköpings OK 334:12+13:04
880Wilhelm GrönquistSundbybergs IK 334:12+13:04
882Juhani PyykköKarkki-Rasti 134:13+13:05
882Siiri ViskariLynx 234:13+13:05
884Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF 234:15+13:07
884Thomas von KronhelmOK Måsen 134:15+13:07
886Anders SpånérGöteborg-Majorna OK 334:16+13:08
887Jussi HantulaKauhavan Wisa 134:17+13:09
887Aki SaranenPihkaniskat 234:17+13:09
889Lars HellstrandhKFUM Örebro OK 234:18+13:10
889Remo WüstOK Kullingshof 134:18+13:10
891Hans-Erik PerssonSundbybergs IK 434:20+13:12
892Andy GranforsIF Rigor 134:21+13:13
893Julie EikelandOL Tønsberg og Omegn 134:22+13:14
894Elis BönnerBjörkfors GOIF 134:24+13:16
895Per SandbergNydalens SK 234:25+13:17
895Per ÖhlundGustavsbergs OK 134:25+13:17
897Peder BryggenHalden SK 234:26+13:18
898Anders GustafssonFK Friskus-Varberg 134:27+13:19
898Göran FastHärlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 234:27+13:19
898Klara HartOK Linné 534:27+13:19
898Harry PeräläKeravan Urheilijat / Lounais-Hämeen Rasti / Rastihaukat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 234:27+13:19
902Josefin HersénTullinge SK 434:28+13:20
903Clara SvenssonSurahammars SOK 134:30+13:22
904Elsa BäsénIF Thor 234:31+13:23
905Jaana LehtinenPaimion Rasti 234:32+13:24
905Milla LötjönenEspoon Suunta 234:32+13:24
907Patric MolinBoxholm-Mjölby OL 134:33+13:25
907Terese HagmanOK Trian 234:33+13:25
909Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK 134:34+13:26
909Alva HagelbergEksjö SOK 234:34+13:26
909Ida ÅhlinOK Måsen 134:34+13:26
912Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OF 234:37+13:29
912Maria WidmarkIF Hagen 234:37+13:29
914Eric ÅhlÅmåls OK 134:38+13:30
914Anne Kristine NorderudAsker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 234:38+13:30
916Stefan KnornAttunda OK 234:40+13:32
917Anders SellgrenSigtuna OK 134:41+13:33
918Kalle VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat 234:42+13:34
918Oscar EkenborgNyköpings OK 334:42+13:34
918Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK 134:42+13:34
921Leif MagnussonSkogsluffarnas OK 234:43+13:35
921Filip DryseliusSkarpnäcks OL 234:43+13:35
923Peter AskeljungOK Klemmingen 134:45+13:37
924Hans KäckDalaportens OL 134:46+13:38
925Saga MattssonDalaportens OL 134:47+13:39
926Stina Lyckemalm DahlénIK Uven 134:48+13:40
927Emma NorinSöders-Tyresö 234:49+13:41
928Jari LahtinenHiidenkiertäjät 234:50+13:42
928Tilda AnderssonTullinge SK 434:50+13:42
928Kari PessaOK Nolaskogsarna 234:50+13:42
931Sören KnutsOK Flundrehof / Sävedalens AIK / Trollhättans SOK / Uddevalla OK 334:51+13:43
932Johan ÅttingLinköpings OK 234:52+13:44
933Harri KarlingPihkaniskat 234:53+13:45
933Åsa BlomsterIF Thor 234:53+13:45
935Hedda RöstinOK Ravinen 134:54+13:46
935Stina LindholmSundsvalls OK 334:54+13:46
937Jari SaloPihkaniskat 234:55+13:47
938Anita KarlssonOK Södertörn 234:58+13:50
938Amanda SchönfeldtSundsvalls OK 334:58+13:50
940Mats HaglundDegerfors OK / OK Djerf 235:01+13:53
941Torulf BäckmanBrunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 135:02+13:54
942Roland JosefssonIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 135:03+13:55
943Jenny EkströmHerrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 135:04+13:56
944Uno MagnussonIF Hagen 235:08+14:00
945Helena WidegrenIF Thor 235:09+14:01
946Adam EngstrandStorviks IF 135:10+14:02
947Orvokki MattilaSK Pohjantähti 135:11+14:03
947Eveliina AiraksinenSK Pohjantähti 135:11+14:03
949Emma IsidorssonOK Vivill 135:14+14:06
949Barbro LönnkvistTullinge SK 335:14+14:06
949Göran ErikssonLustens OK 135:14+14:06
952Matilda Heiskanen SjölundBrunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 135:17+14:09
953Elise RognsvågUmedalens IF / Umeå OK 235:18+14:10
954Meri JoensuuEspoon Akilles 135:19+14:11
955Mats LagerbladIFK Mora OK 235:20+14:12
955Signe LundqvistSjövalla FK 135:20+14:12
957Sven HedmanAttunda OK 235:22+14:14
958Robert ÖstlundSäterbygdens OK 135:26+14:18
959Per ForsbergKamrat och IF KIF 135:27+14:19
960Alma ToivonenKuopion Suunnistajat 135:28+14:20
960Kaisa KimariRaja-Karjalan Suunnistajat 135:28+14:20
960Laura SiirtonenRastikarhut 135:28+14:20
960Veli-Matti JutilaRastikarhut 135:28+14:20
960Robert KarlssonOK Hällen 235:28+14:20
960Bo KlamfeltTibro OK 135:28+14:20
966Arvid GunérusSurahammars SOK 135:29+14:21
967Ulla NivukoskiLapuan Virkiä 135:30+14:22
967Rita LinkoEspoon Suunta 235:30+14:22
969Anders NilssonFK Göingarna 135:32+14:24
970Gustav NorbergNyköpings OK 235:33+14:25
970Per-Åke JureskogKatrineholms OK 135:33+14:25
972Fredrik ÖdeenIstrums SK 135:36+14:28
973Martin WestUddevalla OK 135:37+14:29
973Nisse JohanssonRehns BK 135:37+14:29
973Eddie IsraelssonLindebygdens OK / OK Milan / OK Tylöskog 235:37+14:29
976Julia BosellOK Kåre 335:38+14:30
977Täpp Ida AlmlöfHJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 135:39+14:31
977Mia BackmanNynäshamns OK 135:39+14:31
979Simon LjungkvistKungälvs OK / OK Alehof 235:41+14:33
980Arttu RitalaTampereen Pyrintö 435:42+14:34
980Adrian BergqvistKungälvs OK / OK Alehof 235:42+14:34
982Anna SeppäKymin Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 235:47+14:39
983Una Dz?rveOK K?pa 135:48+14:40
984Eivor HansénOK Botnia 135:52+14:44
985Krister KarlssonIstrums SK 135:53+14:45
985Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK 235:53+14:45
987Alma HallstenTäby OK 235:54+14:46
988Rolf ÖhrnNynäshamns OK 135:56+14:48
989Ingvar SöderqvistSegersta OK / Söderhamns OK 135:57+14:49
989Magnus AsplundSundbybergs IK 435:57+14:49
991Maja IngelssonOK Hammaren 135:58+14:50
991Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK 335:58+14:50
993Christer LagerhällRehns BK 135:59+14:51
994Ruben HårdSkogsluffarnas OK 136:01+14:53
994Michelle JohanssonOK Tyr 236:01+14:53
996Pasi KontioKangasala SK 236:02+14:54
997Saara RuotsalainenLappeen Riento 136:03+14:55
998Per KnutasAttunda OK 336:04+14:56
999William LeijonspjuthSigtuna OK 136:05+14:57
999Ari KarhilahtiTurun Suunnistajat 336:05+14:57
1001Johanna VarjolaKoovee 236:06+14:58
1002Anu LaineHämeenlinnan Suunnistajat 236:07+14:59
1002Björn ForsenNärpes OK 136:07+14:59
1002Eric LuthmanDegerfors OK / OK Djerf 236:07+14:59
1005Kenneth PetterssonJärfälla OK 436:08+15:00
1006Tuija VälimaaRasti 88 136:09+15:01
1007Emma EliassonFK Friskus-Varberg 136:10+15:02
1008Anna Elovaara-SalmiHelsingin Suunnistajat 236:11+15:03
1009Marko ÖstermanTurun Suunnistajat 336:12+15:04
1010Vilde RetteraasenIndre Østfold OK 136:13+15:05
1011Aura AaltoTampereen Pyrintö 436:16+15:08
1012Stefan LjungdahlJärla Orientering 436:17+15:09
1013Tanja-Tupuna KumaraLaihian Luja 136:19+15:11
1013Karin HallinOK Linné 536:19+15:11
1013Sandra ValjusIFK Lidingö SOK 336:19+15:11
1016Mats BernerssonOK Enen 136:20+15:12
1017Birgit HanssonHerrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 136:21+15:13
1018Matilda CederbergVänersborgs SK 136:23+15:15
1018Ove ErikssonOK Eken / OK Roslagen 236:23+15:15
1020Thea Feiring HaltiaAsker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 236:24+15:16
1020Emilia JohnssonOK Kåre 236:24+15:16
1022Hannu LammiHelsingin Suunnistajat 236:26+15:18
1023Maja HoppeWaxholms OK 136:30+15:22
1024Heidi ForsströmOK Botnia 136:31+15:23
1025Magnus NilssonSOK Viljan / Torsås OK 136:33+15:25
1026Lars NorgrenJärfälla OK 436:35+15:27
1026Per WadmanVästerås SOK 336:35+15:27
1026Knut-Åke HallebroOK Klemmingen 236:35+15:27
1029Björn JanssonOK Klemmingen 136:36+15:28
1030Kristina BornedalOK Milan 136:38+15:30
1031Klaus VänttinenHiidenkiertäjät 236:39+15:31
1032Anders AnderssonSegersta OK / Söderhamns OK 136:40+15:32
1033Silva SaarinenKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 136:42+15:34
1033Mats AdolfssonHultsfreds OK / Vimmerby OK 136:42+15:34
1035Per BrahmLånghundra IF 236:44+15:36
1036Lennart HävrénTullinge SK 336:50+15:42
1037Pertti SalmenojaMS Parma 336:51+15:43
1038Anna Weckner WestlundOK Tyr 336:54+15:46
1039Anna NorrbomSala OK 136:55+15:47
1040Kira LammiKauhavan Wisa 136:57+15:49
1041Göran LarssonVallentuna-Össeby OL 136:59+15:51
1041Tora WesterbergOK Kolmården 236:59+15:51
1043Marco HalénEspoon Suunta 237:03+15:55
1044Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK 237:04+15:56
1044Alva EliassonSundsvalls OK 337:04+15:56
1046Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF 337:05+15:57
1046Annika BrämersonTibro OK 137:05+15:57
1048Per PetterssonDegerfors OK / OK Djerf 237:07+15:59
1049Stefan GustafssonSkarpnäcks OL 237:09+16:01
1050Edvin WallnerAttunda OK 337:11+16:03
1050Johan EngvallSala OK 137:11+16:03
1050Klara HåstadBromma-Vällingby SOK 137:11+16:03
1053Päivi KujansuuRastikarhut 137:13+16:05
1054Ida AnderssonVänersborgs SK 137:14+16:06
1054Sara LundstenSundsvalls OK 237:14+16:06
1056Roger JonssonWaxholms OK 137:17+16:09
1057Leif LundinJärla Orientering 337:18+16:10
1057Jarkko LeivoRajamäen Rykmentti 237:18+16:10
1059Thorbjörn LagerströmNyköpings OK 237:19+16:11
1060Hans HelmerssonLindebygdens OK / OK Milan / OK Tylöskog 237:20+16:12
1061Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK 437:22+16:14
1062Carina FaxénLinköpings OK 337:24+16:16
1063Tuomas HarjuRasti-Nokia 137:26+16:18
1064Sara Eldeen BermingVandrarringen 137:27+16:19
1065Katarina LindbärgOK Södertörn 237:29+16:21
1066Eskil EngbergHärnösands OK 137:31+16:23
1067Kirsi KontioKangasala SK 237:32+16:24
1067Marko SivonenTampereen Pyrintö 537:32+16:24
1067Erica GunnarssonSala OK 137:32+16:24
1070Roland HästöIF Femman 137:33+16:25
1071Lars JörbrinkVästerviks OK 137:34+16:26
1072Maria TuressonHärlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 237:35+16:27
1073Alfons WesterberghOK Skogsstjärnan / Rasbo IK 137:36+16:28
1074Bo MagnussonKFUM Örebro OK 337:42+16:34
1074Aki TenhunenNavi 237:42+16:34
1076Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF 237:43+16:35
1076Johanna IvaresOK Södertörn 237:43+16:35
1076Lena MolinBoxholm-Mjölby OL 137:43+16:35
1079Lars Loftesnes KaupangOL Tønsberg og Omegn 137:44+16:36
1080Dan SjöholmHalmstad OK 137:47+16:39
1080Emmy KärrlanderUmedalens IF / Umeå OK 237:47+16:39
1080Leif MattssonJärla Orientering 337:47+16:39
1083Axel NilssonGarphyttans IF 137:51+16:43
1084Julia SvarfvarSjövalla FK 137:52+16:44
1085Jennie AxinHagaby GoIF Örebro 137:54+16:46
1086Lisa NilssonOK Linné 437:55+16:47
1086Emelie RökenTäby OK 237:55+16:47
1088Annelie JohanssonHerrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 137:58+16:50
1089Peter BäckArboga OK 137:59+16:51
1089Ella LindqvistTäby OK 337:59+16:51
1091Malin WilhelmssonCentrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 238:00+16:52
1091Bo LauriSnättringe SK 338:00+16:52
1091Börje LenasSkogsluffarnas OK 238:00+16:52
1091Simon TrossingTäby OK 338:00+16:52
1095Viktoria KarlssonKovlands IF / Selånger SOK / VK Uvarna 138:01+16:53
1096Sanna HörnellDomnarvets GOIF 138:02+16:54
1097Frida ForsbergTullinge SK 338:03+16:55
1097Vesa RepoRastiPiikkiö 138:03+16:55
1099Åsa NilssonOK Österåker 238:04+16:56
1100Peter KullinIK Vikings OK / Lesjöfors SK / OK Älgen / Stigmännen Karlshamns OK / Västvärmlands OK 138:05+16:57
1101Marielle NilssonAndrarums IF 138:06+16:58
1101Andrea EnbomVänersborgs SK 138:06+16:58
1101Ingrid NermoenØstmarka OK 238:06+16:58
1104Tyra StalebrantGamleby OK 138:12+17:04
1104Airi SipponenPaimion Rasti 238:12+17:04
1104Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna 238:12+17:04
1107Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK 138:14+17:06
1107Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro 238:14+17:06
1107Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb 238:14+17:06
1110Jörgen HjortOK Roxen 238:15+17:07
1111Krister BergerMotala AIF OL 138:16+17:08
1111Frida TöllbornOK Eken / OK Roslagen 238:16+17:08
1113Ann-Kristin JanssonBredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 338:17+17:09
1114Piia JuholaRasti-Lukko 138:18+17:10
1115Taru SuonurmiIkNV/KanSu/KyRa 138:21+17:13
1116Kirsty Mc IntyreOK Tyr 338:22+17:14
1117Peder WickströmArboga OK 138:23+17:15
1118Max MäättäOK Trian 238:25+17:17
1119Ann-sofie SvanbergOK Södertörn 438:26+17:18
1120Isabella JoonsLeksands OK 138:36+17:28
1121Hanny EdströmHärnösands OK 138:37+17:29
1122Rasmus ErikssonNässjö OK 138:38+17:30
1122Lotta ToivonenRajamäen Rykmentti 238:38+17:30
1124Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF 438:39+17:31
1124Jussi NuoranneLounais-Hämeen Rasti 138:39+17:31
1124Albin SeverinssonFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 238:39+17:31
1127Göran HedmanOckelbo OK / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK / Valbo AIF 138:43+17:35
1128Gunnar HallströmGotlands Orienteringsförbund 238:46+17:38
1128Liv SperlingGävle OK 238:46+17:38
1128Philip MullinsSjövalla FK 238:46+17:38
1131Renja RoosAngelniemen Ankkuri 238:48+17:40
1131Amanda BäckArboga OK 138:48+17:40
1131Rasmus DoeringGarphyttans IF 138:48+17:40
1134Tyko SuomiLounais-Hämeen Rasti 138:49+17:41
1134Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL 138:49+17:41
1136Amanda JohanssonKristinehamns OK 138:52+17:44
1137Fredrik MalmKFUM Örebro OK 338:56+17:48
1138Stina AnderjonLinköpings OK 438:57+17:49
1139Mats LindeOK Linné 338:59+17:51
1140Ida AnderssonOK Löftan 139:00+17:52
1141Anders HedbergSnättringe SK 439:05+17:57
1142Mattias HedinSöders-Tyresö 239:06+17:58
1143Lars SegerqvistSkarpnäcks OL 239:07+17:59
1144Mathilda KarlssonOckelbo OK / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK / Valbo AIF 139:09+18:01
1144Emma ThelanderOK Nolaskogsarna 239:09+18:01
1144Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK 239:09+18:01
1147Maja RundlöfVäsby OK 239:10+18:02
1147Heléne SvenssonKristinehamns OK 139:10+18:02
1149Torbjörn ZetterljungArboga OK 139:15+18:07
1150Leif WadmanKöping-Kolsva OK 239:18+18:10
1151Lena ErlandssonOK Södertörn 239:19+18:11
1151Stina NalbinMullsjö SOK 139:19+18:11
1153Christer SerranderSödertälje-Nykvarn OF 439:21+18:13
1153Jonas ÖrnKFUM Örebro OK 339:21+18:13
1155Ingemar NilssonAndrarums IF 139:22+18:14
1155Sandra SvedNärpes OK 139:22+18:14
1157Jonas LundgrenTibro OK 139:23+18:15
1158Anders WinaldHellas Orientering 139:25+18:17
1159Erik JohanssonUmedalens IF / Umeå OK 239:28+18:20
1160Roosa KuusivaaraEspoon Akilles 139:29+18:21
1161Kalle InemyrIstrums SK 139:36+18:28
1162Emma KarlssonOK Denseln 239:39+18:31
1162Adrian WidmarkUmedalens IF / Umeå OK 239:39+18:31
1164Lars MongårdSkogsluffarnas OK 239:41+18:33
1165Petri JärveläKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 139:42+18:34
1165Linn EnbomVänersborgs SK 139:42+18:34
1167Helen AhlstrandOK Vivill 139:43+18:35
1167Aleksi VisuriPihkaniskat 139:43+18:35
1167Göran SvärdOK Klemmingen 239:43+18:35
1170Per BlomIFK Enskede 239:46+18:38
1170Erik JohnsonOK Klemmingen 239:46+18:38
1170Tommy ÖstLjusdals OK 139:46+18:38
1173Patrik KorallMotala AIF OL 139:47+18:39
1173Alvar StenPihkaniskat 139:47+18:39
1173Lotta KunttuRastiPiikkiö 139:47+18:39
1176Johan UusimäkiOK77 239:53+18:45
1177Clara HöglindIFK Enskede 239:55+18:47
1178Dag SundinOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 239:56+18:48
1179Bob KolmodinGotlands Orienteringsförbund 439:57+18:49
1180Erica StrandbergGustavsbergs OK 139:59+18:51
1181Carl ErngrundKovlands IF / Selånger SOK / VK Uvarna 140:01+18:53
1182Elma Sagli GudimIndre Østfold OK 140:02+18:54
1183Cecilia KarmetunOK Njudung 140:03+18:55
1183Britt Marie PersHJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 140:03+18:55
1183Kirsti LaukkanenHauhon Sisu 240:03+18:55
1186Leon RybergFalkenbergs OK 140:04+18:56
1187Saga JonssonWaxholms OK 140:05+18:57
1187Sari HuotariSK Pohjantähti 240:05+18:57
1189Jenny SeverinssonFalkenbergs OK 140:07+18:59
1189Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK 240:07+18:59
1191Lena NilssonOK Linné 440:08+19:00
1192Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK 140:09+19:01
1193Helene KorellNynäshamns OK 140:10+19:02
1194Juha OjanenHyvinkään Rasti 140:12+19:04
1195Johan SjööNorbergs OK 140:13+19:05
1196Calle FuruströmLjusdals OK 140:15+19:07
1197Jorma KemppiNavi 140:16+19:08
1198Sanna RitalaTampereen Pyrintö 440:19+19:11
1199Jessica KarlsenJärfälla OK 440:24+19:16
1200Birgitta ArleboKFUM Örebro OK 240:25+19:17
1201Erika TroengOK Linné 540:27+19:19
1202Melker CarlingerSkogsluffarnas OK 140:29+19:21
1202Ella TuomaalaVaasan Suunnistajat 140:29+19:21
1204Sten Åke VedinKovlands IF / Selånger SOK / VK Uvarna 140:30+19:22
1205Mikael ÖhrnbergPargas IF 240:31+19:23
1206Jonny BirgerssonGagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK40:32+19:24
1206Bernhard GrenaboBredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 340:32+19:24
1206Lennart SturessonVästerviks OK 140:32+19:24
1206Annukka LeppänenHollolan Urheilijat 46 140:32+19:24
1210Wilhelm LarssonLinköpings OK 440:38+19:30
1211Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK 140:41+19:33
1212Gabriel DahlbergJärla Orientering 340:43+19:35
1213Morgan JohanssonOK Milan 140:47+19:39
1214Jessica KarlssonKristinehamns OK 140:49+19:41
1215Tero HihnalaKarkki-Rasti 140:50+19:42
1216Niklas SalonenRasti 88 140:51+19:43
1217Petri LassilaRastikarhut 140:52+19:44
1218Kaisa MiettunenSK Pohjantähti 140:53+19:45
1219Linnea RydlundHässleholms OK 140:56+19:48
1219Torgny JohanssonBjörkfors GOIF 140:56+19:48
1221Maarit NieminenTampereen Pyrintö 440:58+19:50
1221Lennart VamlingFrölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 540:58+19:50
1223Hanna LaaksoLappeen Riento 141:04+19:56
1223Erica BogrenIF Hagen 241:04+19:56
1223Ella LaineKristinehamns OK 141:04+19:56
1226Timo JärvinenKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 141:05+19:57
1227Pia ÖstangårdGamleby OK 141:14+20:06
1228Kerstin LarssonIF Hagen 241:16+20:08
1229Juho YlimaaAngelniemen Ankkuri 241:18+20:10
1229Lars DjerfOK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 2241:18+20:10
1231Erik NilssonHärlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 241:20+20:12
1231Lars SpångmyrHJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 141:20+20:12
1233Marthin AnderssonIK Gandvik 141:21+20:13
1234Mikko NorrbackaHyvinkään Rasti 141:22+20:14
1235Björn NilssonFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 241:23+20:15
1236Lea JohannesdalSkattkärrs SOK 141:24+20:16
1237Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK 341:25+20:17
1237Viktor KarlssonStorviks IF 141:25+20:17
1239Jonathan FlodmanGotlands Orienteringsförbund 341:27+20:19
1240Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF 341:29+20:21
1241Hans PerssonIK Vikings OK / Lesjöfors SK / OK Älgen / Stigmännen Karlshamns OK / Västvärmlands OK 141:36+20:28
1242Hanna SamposaloTampereen Pyrintö 541:45+20:37
1243Ivar NäsholmÄrla IF 241:48+20:40
1244Katja KinnunenTäby OK 341:50+20:42
1245Bernhard KlingOK Rodhen 241:55+20:47
1245Max NymanOK Gipen 141:55+20:47
1247Alexander BackmanIF Femman 242:00+20:52
1248Tuija MäkinenHämeenlinnan Suunnistajat 242:01+20:53
1249Lars EkengrenSegersta OK / Söderhamns OK 142:02+20:54
1250Kia BratbergOK Hammaren 242:03+20:55
1250Eskil SöderlundUlricehamns OK 242:03+20:55
1250Elin BomanOK Tyr 242:03+20:55
1253Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF 242:04+20:56
1253Robin WibergHässleholms OK 142:04+20:56
1253Stefan HornebrantOK Flundrehof / Sävedalens AIK / Trollhättans SOK / Uddevalla OK 342:04+20:56
1253Håvard RønningenØstmarka OK 142:04+20:56
1257Boo NordinSol Tranås 142:05+20:57
1258Leonard JanssonOK Skogsstjärnan / Rasbo IK 142:07+20:59
1258Ylva LidénVäsby OK 142:07+20:59
1258Ivan SöderqvistLjusdals OK 142:07+20:59
1261Elisabet EdvardssonOK Tyr 242:08+21:00
1262Eveliina SyrjäläKauhavan Wisa 142:11+21:03
1263Göran EklundTrosabygdens OK 142:12+21:04
1264Håkan OlssonBredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 342:14+21:06
1265Anette AnderssonOK Nolaskogsarna 242:15+21:07
1266Karin HannrupIF Thor 342:17+21:09
1267Anna WennbergStorviks IF 142:19+21:11
1268Ulf GrandinOK Linné 342:21+21:13
1268Jartrud SteinsliØstmarka OK 242:21+21:13
1270Kirsi Korvola-MäkinenLaihian Luja 142:22+21:14
1271Magnus HedegårdOK Kolmården 242:24+21:16
1272Per GullquistOK Klemmingen 242:31+21:23
1273Giulia MaschioUnione Sportiva Primiero A.S.D. 142:32+21:24
1273Anders ErikssonOK Gipen 142:32+21:24
1275Timo TolkkiOK77 242:33+21:25
1276Helena ErikssonUlricehamns OK 242:41+21:33
1277Pia BäckOK Raseborg 242:43+21:35
1278Elenor BottNynäshamns OK 142:50+21:42
1279Lina JansHagaby GoIF Örebro 242:55+21:47
1280Enni LundbergOK Kåre 242:57+21:49
1281Lars StrömbergOK Skogshjortarna 242:58+21:50
1282Maria GusedFalkenbergs OK 143:00+21:52
1283Magnus AhlinOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 243:01+21:53
1284Tapani ValonenKarkki-Rasti 143:04+21:56
1284Tomas NilssonHässleholms OK 143:04+21:56
1286Ingrid HesselSjövalla FK 243:07+21:59
1286Anna RobertssonOK Nolaskogsarna 243:07+21:59
1288Lina KarlssonOK77 243:09+22:01
1288Malin BromanLänna IF / Sundsvalls OK 443:09+22:01
1290Kristiina HyyryläinenMaarian Mahti 143:11+22:03
1291Tom LemströmOK Raseborg 243:12+22:04
1292Karin AxelssonIK Uven 143:13+22:05
1293Magnus ThorOK Bävern 143:15+22:07
1294Bengt CarlssonSkattkärrs SOK 143:17+22:09
1295Evert JohanssonOK Bävern 143:20+22:12
1296Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF 343:21+22:13
1297Saara NieminenEspoon Akilles 143:22+22:14
1297Karin BjörklundIFK Enskede 243:22+22:14
1299Isabelle StåhlbrandtOK Skogsstjärnan / Rasbo IK 143:23+22:15
1300Linda HedströmOK Bävern 143:25+22:17
1301Aleksandr NovikovIF Femman 243:27+22:19
1302Anette BerglundAndrarums IF 143:29+22:21
1302Melina FogelbrinkVäsby OK 343:29+22:21
1304Katja ArolaPaimion Rasti 243:30+22:22
1304Johan AnderssonIK Gandvik 143:30+22:22
1306Sven Erik SundinKovlands IF / Selånger SOK / VK Uvarna 143:32+22:24
1307Bo WinanderJärfälla OK 243:36+22:28
1308Alva PerboSkogslöparna 243:39+22:31
1309Per-Åke HolmSigtuna OK 143:41+22:33
1309Emelie HolmströmTäby OK 243:41+22:33
1311Ulf CarnbyTäby OK 343:44+22:36
1311Sami SiiriläIkNV/KanSu/KyRa 143:44+22:36
1313Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF 443:47+22:39
1314Peter WippJärla Orientering 443:48+22:40
1315Inga HjelmRastiPiikkiö 143:51+22:43
1316Juho TorkkelKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 143:54+22:46
1316Ulrica HolmgrenOK Trian 343:54+22:46
1318Ylva RudanderJärla Orientering 443:55+22:47
1319Christina AronssonFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 243:56+22:48
1319Martti AlilonttinenMS Parma 343:56+22:48
1321Frida DahlbergIK Uven 144:03+22:55
1321Kari MihailovNavi 244:03+22:55
1323Elisabeth AssarssonAvesta OK 144:05+22:57
1324Maija Yli-HietanenTampereen Pyrintö 544:06+22:58
1325Niina GöranssonHämeenlinnan Suunnistajat 244:07+22:59
1326Allis NilssonHultsfreds OK / Vimmerby OK 144:09+23:01
1326Jasinta RajanIFK Lidingö SOK 344:09+23:01
1328Ulf LervikMalax IF / Solf IK 144:12+23:04
1329Dennis LarssonSala OK 144:13+23:05
1330Bror-Gustav BärdènNärpes OK 144:22+23:14
1331Frida JohanssonOK Bävern 144:23+23:15
1331Erik BernerssonOK Enen 144:23+23:15
1333Karl-Erik AnderssonGagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK44:27+23:19
1334Jörgen AhlqvistSundbybergs IK 344:28+23:20
1335Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL 144:37+23:29
1336Christer SöderströmIK Vikings OK / Lesjöfors SK / OK Älgen / Stigmännen Karlshamns OK / Västvärmlands OK 144:38+23:30
1337Britt LarssonLänna IF / Sundsvalls OK 444:41+23:33
1338Timo RokkaKeravan Urheilijat / Lounais-Hämeen Rasti / Rastihaukat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 244:49+23:41
1339Carina HolmbergOK Hammaren 244:55+23:47
1340Lars-Ola LundinOK Klemmingen 145:03+23:55
1340Albert NordSnättringe SK 445:03+23:55
1342Maija PajariSK Vuoksi 145:04+23:56
1343Håkan LundbergGotlands Orienteringsförbund 445:12+24:04
1344Richard TorseinFrölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 545:13+24:05
1344Veikko LångströmHauhon Sisu 245:13+24:05
1346Linnéa WestlinOckelbo OK / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK / Valbo AIF 145:17+24:09
1347Jaana TolppanenKuopion Suunnistajat 145:21+24:13
1347Børre GrovanOL Tønsberg og Omegn 145:21+24:13
1349Ann-Christine LööfEksjö SOK 245:26+24:18
1350Katarina FastHärlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 245:28+24:20
1351Susanne KarlssonTrosabygdens OK 145:30+24:22
1351Claes JonssonOK Rodhen 245:30+24:22
1353Victor DannesundSundbybergs IK 445:35+24:27
1354Kaisa JärnefeldKouvolan Suunnistajat 245:38+24:30
1355Jukka-Pekka RauhalaOK Trian 345:40+24:32
1356Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb 245:48+24:40
1357Edvin TolestamIF Rigor 145:49+24:41
1358Lovisa BirathHerrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 145:53+24:45
1359Birgitta StrandbergSkogslöparna 245:58+24:50
1360Emilia MellegårdLidköpings VSK 145:59+24:51
1361Beatrice ÖsterbergHallstahammars OK / Surahammars SOK 246:00+24:52
1362Ulf ClaessonUlricehamns OK 246:04+24:56
1363Sara ForsbergJärfälla OK 346:09+25:01
1364August AhlinOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 246:12+25:04
1365Viktor SandqvistVäsby OK 246:17+25:09
1366Pihla PasanenRasti-Jussit 146:19+25:11
1367Sirpa MalmströmRajamäen Rykmentti 246:28+25:20
1368Felicia SahlénVästerås SOK 346:30+25:22
1369Anna GustafssonKFUM Örebro OK 246:34+25:26
1369Mira TurunenLounais-Hämeen Rasti 146:34+25:26
1371Thomas AlmqvistVästerviks OK 146:41+25:33
1371Inger SkantzLänna IF / Sundsvalls OK 446:41+25:33
1373Tommy UllbergGotlands Orienteringsförbund 446:44+25:36
1374Anne Margrete HammerØstmarka OK 246:46+25:38
1375Patrick HolmqvistNyköpings OK 246:50+25:42
1376Mari PajariSK Vuoksi 146:57+25:49
1377Ritva KärkkäinenAvesta OK 147:00+25:52
1378Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK 247:01+25:53
1379Juhani JuutilainenKeravan Urheilijat / Lounais-Hämeen Rasti / Rastihaukat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 247:10+26:02
1380Leija MagnussonAlfta-Ösa OK 247:13+26:05
1381Anna EureniusOK Orinto 147:26+26:18
1382Karin GrånäsOK Skogsstjärnan / Rasbo IK 147:27+26:19
1383Leevi VisuriPihkaniskat 147:28+26:20
1384Sara SvenssonHallstahammars OK / Surahammars SOK 247:41+26:33
1385Louisa HästöIF Femman 147:42+26:34
1386Marie GreenOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 247:43+26:35
1387Anna OjalaKouvolan Suunnistajat 247:48+26:40
1387Rose-Maj FrimanMalax IF / Solf IK 147:48+26:40
1389Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK 247:51+26:43
1390Kenth SågforsOK Botnia 148:00+26:52
1391Anna JohannesdalSkattkärrs SOK 148:03+26:55
1392Johanna SahlstedtSöders-Tyresö 248:04+26:56
1393Annica BergerDomnarvets GOIF 148:11+27:03
1394Therese RahmHärnösands OK 148:23+27:15
1395Frida RamströmVäsby OK 148:24+27:16
1396Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF 448:34+27:26
1397Mattias VejlensGotlands Orienteringsförbund 248:38+27:30
1398Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK 348:43+27:35
1399Anna-Maj BjörkforsIF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 248:47+27:39
1400Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK 148:50+27:42
1401Sara FlodkvistSkattkärrs SOK 148:51+27:43
1402Tilde BredermanVäsby OK 348:56+27:48
1403Christer NilssonOK Österåker 249:06+27:58
1404Hans LindeSegersta OK / Söderhamns OK 149:08+28:00
1405Vinja ChrislanTrosabygdens OK 149:10+28:02
1406Bernt EngströmPargas IF 249:12+28:04
1407Katja AhtiLounais-Hämeen Rasti 149:14+28:06
1408Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF 149:16+28:08
1409Jonas HultinOK Löftan 149:21+28:13
1410Birger NormanSundbybergs IK 349:27+28:19
1411Ida-Maria PiminäinenRasti 88 149:31+28:23
1412Lennart SimonssonOK Kullingshof 149:52+28:44
1412Tina UdellMalax IF / Solf IK 149:52+28:44
1414Kjell AnderssonBredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 349:54+28:46
1415Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF 349:56+28:48
1416Anders BirgerssonGotlands Orienteringsförbund 250:02+28:54
1417Selma SjöstrandUlricehamns OK 250:11+29:03
1418Mats EnglundGotlands Orienteringsförbund 450:21+29:13
1419Sara HertsbackaNärpes OK 150:33+29:25
1420Satu PeltomäkiHyvinkään Rasti 150:41+29:33
1421Kia MbembelaLynx 250:51+29:43
1422Per-Ola JohnssonOK Kullingshof 150:54+29:46
1423Linda HarlénKFUM Örebro OK 351:01+29:53
1424Elisabeth StödemanHallstahammars OK / Surahammars SOK 251:13+30:05
1425Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OK 151:27+30:19
1425Pelle HöökKöping-Kolsva OK 251:27+30:19
1427Henrik LinnmanLustens OK 151:29+30:21
1428Anette SjöbergOK Raseborg 251:33+30:25
1429Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK 351:46+30:38
1430Louise WinqvistDegerfors OK / OK Djerf 251:47+30:39
1431Gina BrevikØstmarka OK 251:48+30:40
1432Britta EklundTrosabygdens OK 151:51+30:43
1433Sofia GyllenswärdOK Linné 351:58+30:50
1434Elias LindénPihkaniskat 151:59+30:51
1435Ulf BackVandrarringen 152:06+30:58
1436Anders HedinMotala AIF OL 152:12+31:04
1437Veronica SahlinNässjö OK 152:20+31:12
1438Leo HöglandIF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 252:21+31:13
1439Ida HöglandIF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 252:22+31:14
1440Päivi CainbergIF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 252:24+31:16
1441Maja NordelöfMölndal Outdoor IF 152:26+31:18
1442Pantse HyvöSK Pohjantähti 252:31+31:23
1443Malin Söderlund AlmJärfälla OK 352:35+31:27
1443Cecilia ErikssonNorbergs OK 152:35+31:27
1445Carin RunqvistJärfälla OK 252:43+31:35
1446Alexander HöglindFK Herkules 152:46+31:38
1447Teppo ToivonenNavi 252:55+31:47
1448Minna WestbomSäterbygdens OK 152:58+31:50
1449Oscar NymanOK Gipen 153:00+31:52
1450Jukka TaimistoMS Parma 353:27+32:19
1451Ari NaukkarinenMaarian Mahti 153:29+32:21
1452Leif LindhIK Vikings OK / Lesjöfors SK / OK Älgen / Stigmännen Karlshamns OK / Västvärmlands OK 153:48+32:40
1453Karin von KronhelmOK Måsen 153:53+32:45
1453Riikka KoskinenOK Trian 353:53+32:45
1455Christel NordgrenOK Trian 353:57+32:49
1456Usman AfridiOK Flundrehof / Sävedalens AIK / Trollhättans SOK / Uddevalla OK 353:58+32:50
1456Harry EnbergOK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 2253:58+32:50
1458Johanna HulthénMölndal Outdoor IF 154:06+32:58
1459Erika AspMölndal Outdoor IF 154:20+33:12
1460Maria WestlinOckelbo OK / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK / Valbo AIF 154:24+33:16
1461Birgitta WinbladRehns BK 154:26+33:18
1462Sofia BorneFrölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 554:27+33:19
1463Emil GrönroosKungälvs OK / OK Alehof 254:37+33:29
1464Olle KullmanKungälvs OK / OK Alehof 254:41+33:33
1465Håkan KarlbomOK Gipen 154:53+33:45
1465Henry ByskataIF Femman 254:53+33:45
1467Lena NilssonOK Österåker 254:58+33:50
1468Alma BarkstedtTäby OK 255:08+34:00
1469Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK 255:39+34:31
1470Riikka JalonenTurun Suunnistajat 355:47+34:39
1471Ellinor HöstmanMalax IF / Solf IK 155:48+34:40
1471Madeleine GranathVäsby OK 155:48+34:40
1473Mari PenttiläHauhon Sisu 256:01+34:53
1474Yvonne NäslundSkogslöparna 256:14+35:06
1475Mika SuojanenIkNV/KanSu/KyRa 156:18+35:10
1476Jonas LundqvistSjövalla FK 256:29+35:21
1477Elisabet ElmertoftNorbergs OK 156:33+35:25
1478Pia HeikkinenFrölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 556:34+35:26
1479Emelie RönnborgIK Uven 156:58+35:50
1480Ove BackströmNorbergs OK 157:06+35:58
1481Alice HultLidköpings VSK 157:09+36:01
1482Lena BergströmOK Rodhen 257:16+36:08
1483Bo PetterssonKFUM Örebro OK 257:19+36:11
1484Jens FyhnOL Tønsberg og Omegn 157:26+36:18
1485Anders MillingerVandrarringen 157:40+36:32
1486vacant Haninge SOK / Helsingin Suunnistajat 358:02+36:54
1487Ylva NordLustens OK 158:25+37:17
1488Emma EkberghOK Eken / OK Roslagen 259:41+38:33
1489Alice OlssonMölndal Outdoor IF 159:57+38:49
1489Erica HållHJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 159:57+38:49
1491Ida OlssonSOK Viljan / Torsås OK 11:00:07+38:59
1492Aino LoukkalahtiRajamäen Rykmentti 21:00:42+39:34
1493Juha PetterssonHallstahammars OK / Surahammars SOK 21:01:16+40:08
1494Joachim LandströmOK Linné 51:01:29+40:21
1495Oliwer GöranssonLidköpings VSK 11:01:44+40:36
1496Magnus LindbergVandrarringen 11:02:32+41:24
1497Aino AulankoRastihaukat 11:03:11+42:03
1498Helén TofteredIF Rigor 11:03:14+42:06
1499Tuukka PöytäkangasVaasan Suunnistajat 11:03:19+42:11
1500Veikka KycklingRastihaukat 11:03:44+42:36
1501Ulrika MolinderFK Herkules 11:04:31+43:23
1502Andreas SandernesØstmarka OK 11:04:50+43:42
1503Marja VälkkiTampereen Pyrintö 51:05:31+44:23
1504Stella RiadJärla Orientering 31:05:49+44:41
1505Saija RantanenHyvinkään Rasti 11:06:32+45:24
1506Kirsi Tervo-AunesluomaRastihaukat 11:09:49+48:41
1507Emma HultLidköpings VSK 11:10:48+49:40
1508Sofia LindhagenIFK Enskede 21:10:57+49:49
1509Ann Sofie AdolfssonHultsfreds OK / Vimmerby OK 11:11:13+50:05
1510Elke Wilke-GuntherPihkaniskat 21:12:08+51:00
1511Juha PekonenNavi 21:12:57+51:49
1512Reeta ErikssonIF Femman 21:16:24+55:16
1513Sallamaaria SalokangasIkNV/KanSu/KyRa 11:16:51+55:43
1514Nina PakkalaHauhon Sisu 21:20:45+59:37
1515Valtteri RuotsalaKauhavan Wisa 11:27:00+1:05:52
1516Bernt ForsgrenOK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 221:27:13+1:06:05
1517Anneli AnderssonIK Gandvik 11:30:29+1:09:21
1518Marjo TuomelaRastihaukat 11:33:37+1:12:29
Leevi NiemeläKangasala SK 2ej godkänd
Björn AxemoHultsfreds OK / Vimmerby OK 1ej godkänd
Torbjörn MagnussonLustens OK 1ej godkänd
Heikki HuhtinenTurun Suunnistajat 3ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser