Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

25manna, sträcka 5

1519 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Kasper FosserIFK Göteborg Orientering 131:15
2Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering 132:45+1:30
3Timo SildKoovee 132:50+1:35
4Albin RidefeltOK Linné 133:04+1:49
5Ivan KuchmenkoJärla Orientering 133:17+2:02
6Olle KaleredStora Tuna OK 133:19+2:04
7Anton KuukkaTampereen Pyrintö 133:29+2:14
8Peter ÖbergOK Hällen 133:33+2:18
9Elias JonssonNydalens SK 133:41+2:26
10Björn CederbergIFK Lidingö SOK 133:55+2:40
11Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF 133:57+2:42
12Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF 133:58+2:43
13Daniel AttåsOK Tisaren 134:02+2:47
14Anders VisterNydalens SK 134:22+3:07
15Arto TalvinenMS Parma 134:28+3:13
16Jonas MerzGöteborg-Majorna OK 134:31+3:16
17Erik AnderssonOK Orion 134:33+3:18
18Mattias MillingerJärla Orientering 134:36+3:21
19Ola MartnerOK Pan-Kristianstad 134:38+3:23
20Lauri SildKoovee 134:41+3:26
21Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering 134:45+3:30
21Veli KangasHelsingin Suunnistajat 134:45+3:30
23Aleksi SorsaTampereen Pyrintö 134:47+3:32
23Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering 134:47+3:32
23Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK 134:47+3:32
26Hector HainesIFK Lidingö SOK 134:48+3:33
27Vojt?ch SýkoraKoovee 134:51+3:36
28Heino OllinSävedalens AIK 134:53+3:38
29Axel ElmbladBredaryds SOK 134:54+3:39
30Daniel RoosAttunda OK 134:55+3:40
31Ivar LundanesTyrving IL 134:57+3:42
32Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat 134:58+3:43
32Tobias HenrikssonPargas IF 134:58+3:43
34Alan CherryNydalens SK 135:00+3:45
34Oskar SjöbergOK Linné 135:00+3:45
36Joni HirvikallioKoovee 135:02+3:47
37Antti SaikkoTampereen Pyrintö 135:06+3:51
38Janne MänkärläLynx 135:07+3:52
39Jonas HubacekMS Parma 135:13+3:58
39Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna 135:13+3:58
41Emil AnderssonÄrla IF 135:15+4:00
42Simon HodlerIFK Mora OK 135:20+4:05
42Severi KymäläinenTampereen Pyrintö 135:20+4:05
44Olle JosarpOK Tisaren 135:28+4:13
45Joakim SvenskStora Tuna OK 135:30+4:15
45Eero HeinonenMS Parma 135:30+4:15
47Fredrik EliassonHalden SK 135:31+4:16
47Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering 235:31+4:16
49Lari TakanenPaimion Rasti 135:39+4:24
49Mats TroengOK Linné 135:39+4:24
49Jacob ErikssonKFUM Örebro OK 135:39+4:24
52Arvid NordIK Hakarpspojkarna 135:41+4:26
52Matti KiveläHiidenkiertäjät 135:41+4:26
54Simon HedlundÄrla IF 135:44+4:29
55Olivier Blanc-TranchantOK Denseln 135:45+4:30
56Patrik MartnerIFK Göteborg Orientering 335:46+4:31
57Henrik LöfåsStora Tuna OK 135:47+4:32
57Dmitrii IurevHiidenkiertäjät 135:47+4:32
59Karl WalheimÄrla IF 135:48+4:33
60Harrison McCartneySävedalens AIK 135:49+4:34
61Oscar BjörckJärla Orientering 135:50+4:35
62Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK 135:54+4:39
63Albin ThunbergSävedalens AIK 135:55+4:40
64David LingforsOK Linné 135:56+4:41
64Andreas Hougaard BoesenAngelniemen Ankkuri 135:56+4:41
66Aleksei AsmolovHiisirasti 135:57+4:42
67Andreas HallIFK Lidingö SOK 136:02+4:47
68Artem PanchenkoIFK Mora OK 136:05+4:50
69Raffael Huber SvenssonIFK Mora OK 136:06+4:51
70Pelle EngstrandStora Tuna OK 236:10+4:55
71Carl CarlssonNyköpings OK 136:13+4:58
72Jonas SoldiniEksjö SOK 136:15+5:00
73Martin DjerfIK Hakarpspojkarna 136:16+5:01
74Eirik Kamstrup HovindNydalens SK 136:18+5:03
74Toni SaariPaimion Rasti 136:18+5:03
74Daniel StenlundPaimion Rasti 136:18+5:03
77Anton SjökvistStora Tuna OK 236:24+5:09
77Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-Voima 136:24+5:09
79Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna 136:26+5:11
80Nicolas KastnerOK Pan-Kristianstad 136:28+5:13
81Per CarlborgHagaby GoIF Örebro 136:30+5:15
82Jani MyllärinenKoovee 236:33+5:18
83Pauli LeinonenLahden Suunnistajat-37 136:34+5:19
84Kirill KomarovEspoon Suunta 136:37+5:22
85Matias SalonenHelsingin Suunnistajat 136:41+5:26
86Juho WesterlundKoovee 236:42+5:27
87Oskar ArleboKFUM Örebro OK 136:44+5:29
88Jere AhonenKangasala SK 136:45+5:30
88Mathias HallménOK Denseln 136:45+5:30
90Guntis M?li?šOK K?pa 136:46+5:31
91Anton NilssonJärla Orientering 136:48+5:33
91Markus HolterHalden SK 136:48+5:33
91Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna 136:48+5:33
94Jaakko IstolahtiKangasala SK 136:50+5:35
95Benjamin TulonenHiidenkiertäjät 136:54+5:39
96Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering 236:55+5:40
97Anton NovichenkoSävedalens AIK 136:56+5:41
97Niklas SaramäkiLynx 136:56+5:41
99Emil RankkaOK Roxen 136:58+5:43
100Per Harald Löfgren JohansenIFK Mora OK 137:05+5:50
101Hugo JakobssonEksjö SOK 137:07+5:52
101Axel OlssonIF Hagen 137:07+5:52
103Sami HämäläinenMS Parma 137:09+5:54
103Georg GröllEksjö SOK 137:09+5:54
105Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF 137:11+5:56
106Oscar ModigOK Pan-Kristianstad 137:14+5:59
106Markus MartinelleSöders-Tyresö 137:14+5:59
108Albin FalkNyköpings OK 137:17+6:02
108Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering 237:17+6:02
110Valter PetterssonOK Tisaren 137:18+6:03
110Pekka HyvönenAngelniemen Ankkuri 137:18+6:03
112Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna 137:22+6:07
113Janne OvaskaVehkalahden Veikot 137:23+6:08
114Joel NilssonIFK Göteborg Orientering 337:25+6:10
115Didrik HallNyköpings OK 137:26+6:11
115Tobias NobornIFK Göteborg Orientering 237:26+6:11
117Casper GidingKamrat och IF KIF 137:29+6:14
118Oskar EdvardssonJärfälla OK 137:31+6:16
119Samuel HeinonenPaimion Rasti 137:34+6:19
119Magnus PalmKFUM Örebro OK 137:34+6:19
121Simon WikströmOK Pan-Kristianstad 137:35+6:20
121Ilari HaltiaRajamäen Rykmentti 137:35+6:20
121Tobias JernOK77 137:35+6:20
124Georgy MavchunEspoon Suunta 137:37+6:22
124Mikko HuhtinenTurun Suunnistajat 137:37+6:22
124Josh BeechEspoon Suunta 137:37+6:22
127Rasmus ElmelidOK Orion 137:38+6:23
128Mats DahlénPargas IF 137:40+6:25
129Mattis PerssonEksjö SOK 137:41+6:26
130Eero InkeriVehkalahden Veikot 137:42+6:27
130Joonas AholaNavi 137:42+6:27
132Gustav WirénIFK Lidingö SOK 137:43+6:28
132Juuso ViskariLynx 137:43+6:28
134Joar HertinIK Hakarpspojkarna 137:44+6:29
134Tapio PeräRajamäen Rykmentti 137:44+6:29
134Konsta VanhanenIkaalisten Nouseva-Voima 137:44+6:29
137Maxim SychevHiisirasti 137:45+6:30
138Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK 237:47+6:32
138Tommy LindbergOK Roslagen 137:47+6:32
138Fryderyk PryjmaKoovee 237:47+6:32
141Isak JonssonNydalens SK 337:49+6:34
142Johannes PohjalaHiisirasti 137:51+6:36
142Joacim CarlssonHalden SK 237:51+6:36
144Christian ArnessonUlricehamns OK 137:56+6:41
145Felix SilverGävle OK 137:57+6:42
145Marcus CarlssonIF Hagen 137:57+6:42
147Carl NäslundVästerås SOK 137:59+6:44
147Arvid LinderOK Hällen 137:59+6:44
149Markus LindeqvistPaimion Rasti 238:01+6:46
150Markus HederskogIK Hakarpspojkarna 138:08+6:53
150Ådne SkjærsteinTyrving IL 138:08+6:53
152Heikki ToivioAngelniemen Ankkuri 138:10+6:55
152Daniil ElizarovHiisirasti 138:10+6:55
152Georg EklöwOK Södertörn 138:10+6:55
155Matias SankariLahden Suunnistajat-37 138:11+6:56
156Sigve VågsnesOppsal Orientering 138:12+6:57
157Niko VaenenbergLahden Suunnistajat-37 138:14+6:59
157Peter OlinLinköpings OK 138:14+6:59
157Johan TörnrothBredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 338:14+6:59
160Jukka TaniKouvolan Suunnistajat 138:15+7:00
161Christian MichelsenVäxjö OK 138:18+7:03
162Ville MannonenHelsingin Suunnistajat 238:19+7:04
163Vesa KankaanpääOK77 138:21+7:06
164Karl EngesAttunda OK 138:23+7:08
165Jarkko LaineTampereen Pyrintö 238:24+7:09
165Mattias KallhaugeSnättringe SK 138:24+7:09
167Johan MårtenssonIF Hagen 138:26+7:11
168Gustav OlssonOK Orion 138:27+7:12
168Hugo MattssonSkåneslättens OL 138:27+7:12
170Niklaus ReyNyköpings OK 138:29+7:14
170Arvid ClaessonJönköpings OK 138:29+7:14
172Hugo StrömMullsjö SOK 138:30+7:15
173Jesse LaukkarinenHalden SK 138:31+7:16
174Kaarel VesilindHelsingin Suunnistajat 138:34+7:19
174Jarkko LiuhaKangasala SK 138:34+7:19
176Lukas LundgrenVäxjö OK 138:35+7:20
176Eljas TaljaOK77 138:35+7:20
176Anton HanssonIK Hakarpspojkarna 238:35+7:20
179Erik ÅhlinLånghundra IF 138:37+7:22
180Mikael HåkanssonOK Kolmården 138:39+7:24
180Henrik OlssonTäby OK 138:39+7:24
180Ken PeetersOK Linné 238:39+7:24
180Topi PenttinenOK Trian 138:39+7:24
184Boris NavratilJönköpings OK 138:40+7:25
184Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK 238:40+7:25
186Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK 238:41+7:26
187Harald LarssonHagaby GoIF Örebro 138:42+7:27
188Jere KommioAngelniemen Ankkuri 138:43+7:28
188Fredrik HamreforsVästerås SOK 138:43+7:28
190Saku ValkilaTurun Suunnistajat 138:44+7:29
191Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna 238:45+7:30
191Anders BoströmJärfälla OK 138:45+7:30
193Thomas RuudOppsal Orientering 138:48+7:33
193Juha LuomaIkaalisten Nouseva-Voima 138:48+7:33
195Oskar LeinonenOK Kolmården 138:49+7:34
196Jaakko LaineHiidenkiertäjät 138:51+7:36
197Tiitus MustajokiTampereen Pyrintö 238:53+7:38
198Mathias DrageOK Tisaren 138:55+7:40
198Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK 238:55+7:40
200Leo JohanssonOK Kolmården 138:57+7:42
201Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK 238:58+7:43
202Fredrik NilssonHärlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 238:59+7:44
203Asgeir MjøsundNydalens SK 239:00+7:45
204Ville KinnalaTurun Suunnistajat 139:02+7:47
205Aaro NurmiainenLappeen Riento 139:03+7:48
206Jonatan StåhlSundbybergs IK 139:06+7:51
206Dan WesterJärla Orientering 239:06+7:51
208Michal PierzchalaKalmar OK 139:08+7:53
209Gustav ÖhgrenOK Kåre 139:09+7:54
210Alexander HansenSöders-Tyresö 139:11+7:56
211Aaro RuoholaMS Parma 239:12+7:57
212Victor JiglundLinköpings OK 139:13+7:58
213Hugo DalhammerOK Roxen 139:16+8:01
214Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF 139:20+8:05
215Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK 139:21+8:06
215Henrik JonssonÄrla IF 139:21+8:06
217Gustaf SundbüeOK Hällen 139:22+8:07
217Ville PasanenKuopion Suunnistajat 139:22+8:07
219Robert WallsténSnättringe SK 139:24+8:09
220Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK 139:25+8:10
220Marco OrlerUnione Sportiva Primiero A.S.D. 139:25+8:10
222Christoffer EskilssonTullinge SK 139:27+8:12
223Daniel RönnqvistOK Linné 239:31+8:16
223Ola SvahnIFK Mora OK 239:31+8:16
225Daniil BotyginLapuan Virkiä 139:34+8:19
226Emil ÅbergOK Kåre 139:38+8:23
227Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK 139:39+8:24
228Eero-Matti VainioMS Parma 239:40+8:25
229Hannes SvahnOK Ravinen 139:42+8:27
229Ats SönajalgLapuan Virkiä 139:42+8:27
231Stefan SjölundSkogslöparna 139:43+8:28
232Liutauras BileviciusOK Roslagen 139:44+8:29
232Sebastian AgerhällOK Tisaren 239:44+8:29
234Martin SmelikLinköpings OK 139:50+8:35
235Torkil Eide SolstadTyrving IL 139:52+8:37
236Tatu LeirimaaLahden Suunnistajat-37 139:53+8:38
237Antti JärvenpääOK77 139:55+8:40
237Eero LapilaMS Parma 239:55+8:40
239Patrik SvedbergGävle OK 139:57+8:42
239Christian SpoerryUmeå OK 139:57+8:42
239Touko SeppäTurun Suunnistajat 139:57+8:42
242Jonas EngströmOK Hällen 139:58+8:43
242Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF 139:58+8:43
242Olli TiainenEspoon Suunta 239:58+8:43
245Adam GeorgssonKarlskrona SOK 140:01+8:46
246Michael ReforsJärla Orientering 240:02+8:47
247Richard HejdenbergGävle OK 140:04+8:49
247Olle CarlssonSöders-Tyresö 140:04+8:49
247Martin HederskogKalmar OK 140:04+8:49
250Eero MarkkilaRasti-Kurikka 140:05+8:50
251Olle NäslundBrunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 140:06+8:51
252Joel Käll KarlssonVäxjö OK 140:07+8:52
252Heikki ManninenAnttolan Urheilijat 140:07+8:52
254Markus AdolfssonTullinge SK 140:09+8:54
254Sigge LundedalOK Denseln 140:09+8:54
256Olli SuonpääMS Parma 340:12+8:57
257Kristjan LaasOK Skogshjortarna 140:14+8:59
258Johan ModigHärlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 240:18+9:03
259Andreas EkbladhSol Tranås 140:19+9:04
260Lars SoldaggOK Klemmingen 140:20+9:05
261Øyvind HelgerudHalden SK 140:22+9:07
261Heikki KettunenRasti-Kurikka 140:22+9:07
261Esten KorenNydalens SK 240:22+9:07
264Aapo TonderLappeen Riento 140:23+9:08
265Henrik EklundVäxjö OK 140:24+9:09
266David HectorSnättringe SK 140:27+9:12
266Anders AxlingSundsvalls OK 140:27+9:12
266Tintin KarlbergTullinge SK 340:27+9:12
269Thomas RexSundsvalls OK 140:28+9:13
269Flavio PoltéraSnättringe SK 140:28+9:13
271Daniel KoivistoVehkalahden Veikot 140:32+9:17
271Juha-Matti LaaksoRasti-Kurikka 140:32+9:17
271Tapio HaarlaaHelsingin Suunnistajat 240:32+9:17
274Patrik SöderqvistOK Kåre 140:33+9:18
275Johan LindahlLånghundra IF 140:34+9:19
275Anton GunnarssonBredaryds SOK 140:34+9:19
277Magnus GlänneforsTullinge SK 140:35+9:20
278Albin BergkvistOK Linné 240:36+9:21
279Oskar NymanOK Tyr 140:37+9:22
280Ville JoopiRastikarhut 140:38+9:23
281Styrk Hundseid KamsvågTyrving IL 140:40+9:25
282Sören SturessonLerums SOK 140:43+9:28
282Niklas GustafssonOK Tisaren 240:43+9:28
284Otso WesterlundKoovee 240:45+9:30
285Yuri OmelchenkoOK Orion 140:46+9:31
285Matias LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat 140:46+9:31
285Jonas LundbladTullinge SK 340:46+9:31
288Eric RosanderFinspångs SOK 140:47+9:32
289Mykyta ZviahinOK Tisaren 240:49+9:34
290Filip MöllerOK Södertörn 140:50+9:35
290Mikael JanssonIFK Lidingö SOK 240:50+9:35
290Ulf TroengOK Linné 240:50+9:35
293David MelinOK Rodhen 140:51+9:36
294Olli-Jussi KorpinenAnttolan Urheilijat 140:53+9:38
295Simon MarteliusAttunda OK 140:54+9:39
295Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK 140:54+9:39
297Simon AnderssonOK Rodhen 140:55+9:40
298Anton SundgrenLånghundra IF 140:58+9:43
298Björn WrahmeGagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK40:58+9:43
300Mikko SipiläKangasala SK 140:59+9:44
300Albin AlsiöIF Hagen 140:59+9:44
300Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro 140:59+9:44
303Lars Håkan SandvikAttunda OK 141:00+9:45
304Olli MustajokiTampereen Pyrintö 241:01+9:46
305Ewan McCarthyGotlands Orienteringsförbund 141:02+9:47
305Svante SelinFK Göingarna 141:02+9:47
307Arvid HenrikssonJärla Orientering 241:03+9:48
308Emanuel HerberthsonLinköpings OK 141:05+9:50
308Harri MarttinenAnttolan Urheilijat 141:05+9:50
308Marko VäisänenLahden Suunnistajat-37 241:05+9:50
311Tuomas TölliRajamäen Rykmentti 141:06+9:51
311Christoffer JohanssonTrollhättans SOK 141:06+9:51
313Adam TellsénOK Roxen 141:07+9:52
314Tobias JohanssonOK Skogshjortarna 141:08+9:53
315Alfred PetterssonMullsjö SOK 141:09+9:54
316Thor MellaOppsal Orientering 141:12+9:57
316Robert PetterssonForsa OK 141:12+9:57
318Fredrik SvenssonJönköpings OK 141:13+9:58
319Hans AlinIFK Mora OK 241:14+9:59
320Ludek FinstrleIFK Lidingö SOK 241:15+10:00
320Viktor SkoogKils OK 141:15+10:00
322Andrei LamovStora Tuna OK 241:17+10:02
322Michael WehlinSkogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 141:17+10:02
324Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro 141:18+10:03
325Henric BrohedeOK Tyr 141:20+10:05
325Joacim IngelssonOK Hammaren 141:20+10:05
327Tore SandvikHalden SK 241:21+10:06
328Felix FinsrudAsker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 241:24+10:09
329Miika HusuLappeen Riento 141:26+10:11
329Jonas AnderssonStora Tuna OK 241:26+10:11
331Håkan SvenssonBredaryds SOK 141:27+10:12
332Tuukka SenttulaSuunta Jyväskylä 141:28+10:13
333Rinat GabitovEspoon Suunta 141:29+10:14
333Filip IvarssonOK Hammaren 141:29+10:14
335Johan LidströmIFK Göteborg Orientering 341:36+10:21
336Patrik VäisänenKouvolan Suunnistajat 141:37+10:22
336Matti MaajärviLappeen Riento 141:37+10:22
338Andreas AasaTullinge SK 341:39+10:24
339Erik SundemanAlmby IK 141:40+10:25
340Emil PetterssonKarlskrona SOK 141:41+10:26
341Samuli KyyrönenRajamäen Rykmentti 141:42+10:27
342Jörgen GranefeltOK Tyr 241:43+10:28
343Jesper LindahlOK Trian 141:44+10:29
343Jan LagerHalmstad OK 141:44+10:29
343Martin PetterssonOK Flundrehof / Sävedalens AIK / Trollhättans SOK / Uddevalla OK 341:44+10:29
346Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna 241:45+10:30
346Martin AnkelOK Alehof 141:45+10:30
348Andreas NäslundVästerås SOK 141:46+10:31
349Oskari ReijonenOK Trian 141:47+10:32
349Tore BjørnerødOK Moss 141:47+10:32
351Aleksi LammiRasti-Kurikka 141:49+10:34
351Mati TiitLinköpings OK 241:49+10:34
351Vesa NokkaRasti 88 141:49+10:34
354Fredrik AhnlénOK Hammaren 141:51+10:36
355Håkan BerglundIF Thor 141:52+10:37
355Bengt LangelsSkarpnäcks OL 241:52+10:37
357Alex VirtalaPargas IF 141:53+10:38
357Håkan PetterssonOK Djerf 141:53+10:38
359Matic BlazUmeå OK 141:55+10:40
360Lukas HellgrenOK Ravinen 141:57+10:42
360Christian WåhlstedtCentrum OK 141:57+10:42
360Anders TrolinForsa OK 141:57+10:42
363Simon EklövOK Linné 341:58+10:43
363Tobias JohanssonOK Löftan 141:58+10:43
365Maciek HeweltLeksands OK 141:59+10:44
365Conny ForsbergLånghundra IF 141:59+10:44
367Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK 442:01+10:46
368Anton StrandbergSkogslöparna 142:02+10:47
369Mattias JohanssonKamrat och IF KIF 142:03+10:48
370Jan OlmKils OK 142:04+10:49
370Henric FröbergSkogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 142:04+10:49
372Staffan JärnIF Femman 142:05+10:50
372Valtteri LahtiRastikarhut 142:05+10:50
374Lars VicariNavi 142:06+10:51
375Johan WennermarkOK Tyr 142:07+10:52
376Eric HanssonIK Hakarpspojkarna 242:08+10:53
376Adrian SkobeKalmar OK 142:08+10:53
376Anders BergLinköpings OK 242:08+10:53
379Albin PerssonHalmstad OK 142:10+10:55
379Joel HakalaAngelniemen Ankkuri 242:10+10:55
381Simon DahlbergOK Nolaskogsarna 142:12+10:57
381Mårten LundqvistSundbybergs IK 142:12+10:57
383Sven GranforsOK Landehof 142:14+10:59
383Peter FredricsonIFK Mora OK 242:14+10:59
385Andreas NikolaussonGotlands Orienteringsförbund 142:15+11:00
385Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL 142:15+11:00
387Erik PetterssonGotlands Orienteringsförbund 142:16+11:01
387Morgan KarlssonSundbybergs IK 142:16+11:01
389Tobias MattssonTrollhättans SOK 142:17+11:02
390Robert JohanssonTäby OK 142:19+11:04
391Anders NordahlOK Kåre 342:20+11:05
391Juri KirjanovLapuan Virkiä 142:20+11:05
393Andreas HultqvistTullinge SK 142:22+11:07
393Jakob TedhamreSnättringe SK 242:22+11:07
393Johan ErikssonOK Kåre 342:22+11:07
396Emil NylinOK Tisaren 242:23+11:08
396Kasperi ReijonenOK Trian 142:23+11:08
396Henri KalveMS Parma 242:23+11:08
396Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK 142:23+11:08
400Tobias EliassonSundsvalls OK 142:24+11:09
400Sören Nilsson PåledalOK Roxen 142:24+11:09
400Atte LahtinenHelsingin Suunnistajat 242:24+11:09
403Pekka InkeriOlavin Rasti 142:25+11:10
404Victor AxbomOK Landehof 142:26+11:11
405Martin JönssonFK Friskus-Varberg 142:29+11:14
406Christer GarpenlundKFUM Örebro OK 342:31+11:16
407Axel MattssonJärla Orientering 242:33+11:18
407Björn KarlssonOK Denseln 242:33+11:18
409Mikko LindbergAngelniemen Ankkuri 242:34+11:19
410Oskari HeiskanenLynx 142:35+11:20
411Mikael KauppiRasti-Lukko 142:38+11:23
412Anton SilierJärfälla OK 142:42+11:27
412Eemeli KumaraLaihian Luja 142:42+11:27
412Simon TeikeForsa OK 142:42+11:27
415Rickard RosgrenOK Njudung 142:43+11:28
416Halvor Eid NielsenÄrla IF 242:45+11:30
417Nils CiglisOK K?pa 142:46+11:31
418Mattias IvaresOK Södertörn 142:47+11:32
419Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK 342:48+11:33
420Mikko HulkkonenKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 142:49+11:34
421Janne SalomäkiHyvinkään Rasti 142:50+11:35
422Thomas JohannessonAsker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 242:51+11:36
422Fabian ValleriusGamleby OK 142:51+11:36
424Oliver PetersenSöders-Tyresö 142:55+11:40
424Thorsten SvenssonFinspångs SOK 142:55+11:40
424Sverker LenasCentrum OK 142:55+11:40
427Hampus OlesundOK Landehof 142:56+11:41
427Albin DetterfeltLinköpings OK 442:56+11:41
427Mats HuttunenIkNV/KanSu/KyRa 142:56+11:41
430Balasz MiaveczSävedalens AIK 242:57+11:42
431Lars-Håkan BengtssonOK Tyr 143:00+11:45
431Fredrik SturessonOK Alehof 143:00+11:45
431Pär StålVästerbergslagens OL 143:00+11:45
431Klas JohanssonOK Tranan 143:00+11:45
435Albin ArleboKFUM Örebro OK 143:02+11:47
435Niklas SvenssonJärfälla OK 143:02+11:47
435Jörgen ÅhlÅmåls OK 143:02+11:47
438Lacho IlievHalden SK 243:03+11:48
439Vesa LahtinenHiidenkiertäjät 243:06+11:51
440Torbjörn JacobssonOK Rodhen 143:09+11:54
440Tom QuayleOK Nolaskogsarna 143:09+11:54
440Jussi AumoKungälvs OK 143:09+11:54
443Joar TryggöTrollhättans SOK 143:11+11:56
443Anton UllerKils OK 143:11+11:56
443Inge Andreas LindsethNydalens SK 243:11+11:56
446Antti-Jussi OksaHämeenlinnan Suunnistajat 143:12+11:57
446Niko NissinenSK Pohjantähti 143:12+11:57
448Tobias EspedalNydalens SK 343:14+11:59
448Magnus GörasLeksands OK 143:14+11:59
450Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna 143:16+12:01
450Andréas ThernOK Skogshjortarna 143:16+12:01
452Olov EricsonAlfta-Ösa OK 143:17+12:02
453Emil LauriKamrat och IF KIF 143:18+12:03
453Henrik ModigHärlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 243:18+12:03
453Jesper LysellRehns BK 143:18+12:03
456Arvid StrandbergSkogslöparna 143:19+12:04
456Magnus JohanssonOK Löftan 143:19+12:04
456Albin AlgotsonMotala AIF OL 143:19+12:04
459Elias LjungqvistSävedalens AIK 243:21+12:06
459Johan LammFrölunda OL 143:21+12:06
459Petteri LaitinenKangasala SK 243:21+12:06
462Harri RätyHiidenkiertäjät 243:22+12:07
463Anders BäckströmIF Femman 143:24+12:09
463Björn WistrandOK Hällen 243:24+12:09
465Johan FröbergSkogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 143:25+12:10
466Einar TommelstadNydalens SK 343:27+12:12
467Henrik PerssonTullinge SK 443:28+12:13
467Per ÖbergOK Hällen 243:28+12:13
469Björn NormarkTullinge SK 243:29+12:14
470Linus RisplingCentrum OK 143:31+12:16
471Kari LaineHiidenkiertäjät 243:32+12:17
471Jens ArvidssonIF Rigor 143:32+12:17
473Johan BlomsterIF Thor 143:34+12:19
473Filip RosjöJönköpings OK 143:34+12:19
475Robert SandbergOK Roslagen 143:35+12:20
476Atte SeppänenJoutsenon Kullervo 143:37+12:22
477Marcus PherssonOK Linné 443:38+12:23
478Henrik TostebergLinköpings OK 243:39+12:24
478Henrik AnderssonBredaryds SOK 143:39+12:24
480Miika NurmiVaasan Suunnistajat 143:40+12:25
481Gustav ÖstenssonOK Tranan 143:41+12:26
482Adam NymanCentrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 243:43+12:28
482Björn HellrupHärlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 243:43+12:28
484Heikki HusuSK Vuoksi 143:44+12:29
484Magnus HomannOK Orinto 143:44+12:29
486Timo GröhnTampereen Pyrintö 343:45+12:30
486Lars SchagerströmGarphyttans IF 143:45+12:30
488Mikko LaaksoHelsingin Suunnistajat 243:46+12:31
489Daniil KotovHellas Orientering 143:48+12:33
490Fabio BrunetUnione Sportiva Primiero A.S.D. 143:49+12:34
491Aatu HirvikallioKouvolan Suunnistajat 143:50+12:35
492Jonas HälldalSkogslöparna 143:51+12:36
492Sara EskilssonAlfta-Ösa OK 143:51+12:36
492Fredrik BerntssonSkåneslättens OL 143:51+12:36
495Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb 143:52+12:37
496Lassi VirtanenRasti-Lukko 143:53+12:38
497Fredrik BjernulfSundbybergs IK 143:55+12:40
498Miika IrtolaKouvolan Suunnistajat 143:56+12:41
498Antto-Iiro SuhonenKuopion Suunnistajat 143:56+12:41
500Gabriel SturessonLerums SOK 143:57+12:42
500Magnus LagerNässjö OK 143:57+12:42
502Erik HanssonBredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 344:01+12:46
503Albin LindskogOK Ravinen 144:04+12:49
503Anselm ReichenbachOppsal Orientering 144:04+12:49
505Carl MagnussonGagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK44:05+12:50
505Aleksi VälimaaRasti 88 144:05+12:50
505Johan LarssonOK Skogshjortarna 244:05+12:50
505Erno PakkalaHauhon Sisu 244:05+12:50
509Hannes PerssonFK Herkules 144:07+12:52
510Håkon GjerdeIndre Østfold OK 144:08+12:53
511William NilssonNyköpings OK 344:11+12:56
512Thomas RoskifteOK Moss 144:14+12:59
513Egor PopovHellas Orientering 144:16+13:01
514Jonatan AnderssonFalkenbergs OK 144:18+13:03
515Jan TorrkullaIF Femman 144:20+13:05
516Willy FjällborgHerrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 144:22+13:07
517Mikko MäättäläEspoon Suunta 244:23+13:08
518Mika HonkasaloPargas IF 144:24+13:09
518Kalle ManninenAnttolan Urheilijat 144:24+13:09
520Nils MalmIFK Lidingö SOK 244:25+13:10
521Arvid SundkvistKatrineholms OK 144:26+13:11
522Magnus LarssonFK Göingarna 144:27+13:12
522Walter LagerhällRehns BK 144:27+13:12
524Antoine BecaertOK Denseln 144:28+13:13
524Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb 144:28+13:13
524Lennart BengtssonFalkenbergs OK 144:28+13:13
527Adam SandstedtEksjö SOK 244:29+13:14
528Johan AlfredssonOK Milan 144:32+13:17
529Henrik PetersonOK Denseln 244:33+13:18
530Jonatan SöderbergGävle OK 144:36+13:21
531Ossi HeikkiläSuunta Jyväskylä 144:37+13:22
532Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby 144:39+13:24
533Antti ReinikainenKarkki-Rasti 144:40+13:25
534Håkon HeggedalNydalens SK 344:41+13:26
535Sami HärkönenSK Pohjantähti 144:42+13:27
536Marko ManninenNavi 144:43+13:28
536Jouni NurminenRastiPiikkiö 144:43+13:28
538Johan StridUlricehamns OK 144:45+13:30
539Pontus JohanssonKarlskrona SOK 144:46+13:31
540Jan NäslundOK Nolaskogsarna 144:47+13:32
541Per NordholmSävedalens AIK 244:48+13:33
542Johan GullFK Friskus-Varberg 144:49+13:34
543Alexander JanssonOK Djerf 144:51+13:36
543Jonathan RundqvistFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 244:51+13:36
545Pasi LehtonenHauhon Sisu 144:53+13:38
546Fredrik KylbornAlmby IK 144:54+13:39
547Stefan P SvanströmOK Österåker 144:55+13:40
548Oscar HultgrenOK Njudung 144:56+13:41
548Daniel DuhlboGagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK44:56+13:41
550Pontus ForsbergOK Kullingshof 144:57+13:42
551Valter FredrikssonSkogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 144:59+13:44
551Max KarleOK Skogshjortarna 244:59+13:44
553Daniel SjölundBrunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 145:01+13:46
553Aleksi KarttilaMS Parma 345:01+13:46
555Lars JonhedKFUM Örebro OK 245:04+13:49
556Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK 245:05+13:50
556Jacob BolinTullinge SK 245:05+13:50
556Axel WasseniusUddevalla OK 145:05+13:50
556Adrian DahlströmGagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK45:05+13:50
560Albin BergerDomnarvets GOIF 145:08+13:53
561Juho NieminenTampereen Pyrintö 245:09+13:54
561Toni VenäläinenIkNV/KanSu/KyRa 145:09+13:54
563Erik EdespongFK Friskus-Varberg 145:11+13:56
563Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK 145:11+13:56
563Elis Forsberg RundströmIFK Enskede 145:11+13:56
566Björn LjungquistTäby OK 145:13+13:58
566Øystein OlsenOK Moss 145:13+13:58
566Ludvig HolmqvistOK Tor 145:13+13:58
569Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF 245:14+13:59
570Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL 145:15+14:00
571Desmond FranssenOK Skogshjortarna 145:16+14:01
572Sixten TörnqvistVästerås SOK 345:17+14:02
573Jonas AxelssonLerums SOK 145:18+14:03
574Anders WeckströmOK77 245:20+14:05
575Melker ÅkessonOK Landehof 145:21+14:06
575Hans JensenFalkenbergs OK 145:21+14:06
575Peter AnderssonSöders-Tyresö 245:21+14:06
578Joel BohmanRånäs OK 145:23+14:08
578Anders KarlssonOK Hällen 245:23+14:08
578Assar JacobssonSundbybergs IK 245:23+14:08
581Vilppu ViinikainenEspoon Suunta 245:24+14:09
582Oskar LundbergDalaportens OL 145:25+14:10
583Mats HallNyköpings OK 245:27+14:12
584Stefano RausLahden Suunnistajat-37 245:28+14:13
585Victor KarlssonJärla Orientering 445:29+14:14
586Jonas AnderssonIF Thor 345:30+14:15
587Per JonhedKFUM Örebro OK 345:32+14:17
588Viktor LundénAvesta OK 145:33+14:18
589Jari HautalaIF Femman 145:35+14:20
590Simon FreylandEksjö SOK 245:36+14:21
591Mats ÅbergOK Linné 345:41+14:26
592Emil JonsellIF Thor 145:42+14:27
592Jaakko MesiäinenNavi 145:42+14:27
592Andreas LundstenCentrum OK 145:42+14:27
595Erik MattssonJärla Orientering 345:44+14:29
596Joakim PerssonKils OK 145:45+14:30
596Eskil TryggöTrollhättans SOK 145:45+14:30
596Stefan RingOK Löftan 145:45+14:30
599Pär EricsonNyköpings OK 345:46+14:31
599Timo KankaanpääOK77 245:46+14:31
601Håkan StoltSundsvalls OK 145:49+14:34
602Måns ErikssonSundsvalls OK 245:50+14:35
603Atte KomonenSuunta Jyväskylä 145:51+14:36
603Vegard LineNydalens SK 245:51+14:36
605Viktor BergLeksands OK 145:52+14:37
605Andreas NordforsBredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 345:52+14:37
607Henrik NettelmarkSurahammars SOK 145:53+14:38
607Herman RosénGöteborg-Majorna OK 345:53+14:38
609Sondre EvensenOL Tønsberg og Omegn 145:54+14:39
610Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK 345:55+14:40
611Klas LarssonOK Milan 145:56+14:41
611Nicklas DoyleSkarpnäcks OL 245:56+14:41
613Erik JakobsenOK Moss 145:57+14:42
613Sigmund VisterIndre Østfold OK 145:57+14:42
615Jonas SalénUlricehamns OK 145:58+14:43
616Hugo UnossonKalmar OK 145:59+14:44
617Ian HamiltonNyköpings OK 346:01+14:46
617Anders HellgrenFrölunda OL 146:01+14:46
619Niklas HidmanHalmstad OK 146:02+14:47
619Anders SelinFK Göingarna 146:02+14:47
619Gabriel IrestålSol Tranås 146:02+14:47
622Juha LoenbergSkarpnäcks OL 146:03+14:48
623Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima 146:04+14:49
623Anders FröbergOK Tor 146:04+14:49
623Anton HemlinIK Uven 146:04+14:49
626Daniel BackmanOK77 246:05+14:50
627Martin SigrandOK Södertörn 446:06+14:51
628Erik HogedalGöteborg-Majorna OK 346:07+14:52
629Anders KnutssonLinköpings OK 246:08+14:53
630Jesper StenströmVänersborgs SK 146:11+14:56
630Arttu KoskinenHauhon Sisu 146:11+14:56
632Andreas LundholmUmeå OK 146:12+14:57
632Leevi RöntynenTurun Suunnistajat 246:12+14:57
634Daniel HägerstrandKungälvs OK 146:14+14:59
634Niclas LarssonKöping-Kolsva OK 146:14+14:59
636Harri HytönenRastivarsat 146:18+15:03
637Teemu NiskanenLahden Suunnistajat-37 246:19+15:04
637Johan SpetzHerrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 146:19+15:04
637Annika ÖstmanDomnarvets GOIF 146:19+15:04
640Joris HochstetterAlfta-Ösa OK 146:20+15:05
640Mats ChristianssonUddevalla OK 146:20+15:05
642Peter AspIFK Göteborg Orientering 346:21+15:06
642Roland PerssonSkarpnäcks OL 146:21+15:06
644Martin RinnbäckOK Ravinen 146:22+15:07
645Johannes ÖhgrenOK Kåre 146:24+15:09
646Fredrik PerssonHalmstad OK 146:28+15:13
646Rickard GunsjöOK Bävern 146:28+15:13
648Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK 246:30+15:15
648Håkan JanssonNynäshamns OK 146:30+15:15
650Daniel HasselströmMotala AIF OL 146:31+15:16
650Henrik HamreforsVästerås SOK 346:31+15:16
652Janis PeilansOK K?pa 146:32+15:17
652Otso PajuojaEspoon Suunta 246:32+15:17
652Heide PerssonAndrarums IF 146:32+15:17
655Philip EdvardssonEksjö SOK 246:33+15:18
656Robin GrankvistVäsby OK 246:34+15:19
657Mikko LepistöHauhon Sisu 146:35+15:20
658Mattias KarlssonOK Alehof 146:38+15:23
658Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK 146:38+15:23
660Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK 146:39+15:24
661Andreas KarlssonOK Vivill 146:40+15:25
662Henrik WåhlströmIF Thor 146:41+15:26
663Andrea GobberUnione Sportiva Primiero A.S.D. 146:42+15:27
664Anders AspMölndal Outdoor IF 146:43+15:28
665Alexander GardeliusGotlands Orienteringsförbund 146:44+15:29
666Anders ArfwedsonFrölunda OL 146:45+15:30
667Oliver JögevaDalaportens OL 146:46+15:31
668August KollbergEksjö SOK 246:48+15:33
668Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL 146:48+15:33
670David KlemanTäby OK 146:49+15:34
670Klas JohanssonOK Kolmården 246:49+15:34
672Niklas BjörkqvistHämeenlinnan Suunnistajat 146:50+15:35
672Lars ÖhgrenCentrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 246:50+15:35
674Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna 346:51+15:36
675Jarkko KaplasJoutsenon Kullervo 146:52+15:37
676Joakim GustafssonFinspångs SOK 146:54+15:39
677Magnus HedmanKungälvs OK 146:56+15:41
677Jesper HedbergIF Thor 346:56+15:41
677Jonas GidingVallentuna-Össeby OL 146:56+15:41
680Ellen BlennowFalköpings AIK OK 146:57+15:42
680Mats HainkeSnättringe SK 246:57+15:42
680Hans WedbergSjövalla FK 146:57+15:42
680Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OF 246:57+15:42
684Eeka HusuSK Vuoksi 146:59+15:44
685Miika VenneläKangasala SK 247:00+15:45
685Joel Aristondo MagnussonOK Tor 147:00+15:45
685Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK 147:00+15:45
688Marcus StrömstenHärnösands OK 147:01+15:46
689Per JohanssonMotala AIF OL 147:04+15:49
690Rudolfs SadrinsOK K?pa 147:05+15:50
690Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF 447:05+15:50
692Albin HainkeSnättringe SK 247:07+15:52
693Joel JohnssonFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 247:10+15:55
694Jonas ErikssonLänna IF / Sundsvalls OK 447:11+15:56
694Örjan VelletKFUM Örebro OK 347:11+15:56
696Tomas BomanLinköpings OK 447:12+15:57
697Antti VeijalainenPaimion Rasti 247:14+15:59
698Erik BerggrenTullinge SK 447:15+16:00
699Axel EvebornSOK Viljan / Torsås OK 147:16+16:01
700Johan EngesLeksands OK 147:17+16:02
700Miko SaarilaaksoRaja-Karjalan Suunnistajat 147:17+16:02
702Joonas HirviRaja-Karjalan Suunnistajat 147:20+16:05
703Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK 147:22+16:07
704Amanda BlennowFalköpings AIK OK 147:23+16:08
704Antti TurkkiOlavin Rasti 147:23+16:08
704Juho MäkiRasti 88 147:23+16:08
707Ola JernströmAvesta OK 147:25+16:10
708Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb 147:27+16:12
709Anders SjööarvFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 247:28+16:13
710Teemu LehtorantaKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 147:29+16:14
710Wilhelm NordqvistWaxholms OK 147:29+16:14
712Gustav HagströmFalköpings AIK OK 147:34+16:19
712Per EdlundSigtuna OK 147:34+16:19
714Christopher LindqvistIFK Enskede 147:35+16:20
714Rauli JalonenMS Parma 347:35+16:20
716Per FranzénOK Södertörn 247:38+16:23
716Joonas OjanenHyvinkään Rasti 147:38+16:23
718Tero LeppämäkiSuunta Jyväskylä 147:39+16:24
718Erik ToomingasSundsvalls OK 247:39+16:24
718Richard OlovssonGamleby OK 147:39+16:24
718Rasmus MöllerArboga OK 147:39+16:24
722Jesper KolmodinAndrarums IF 147:40+16:25
722Gløer GløersenOL Tønsberg og Omegn 147:40+16:25
724Henric CarlssonJärla Orientering 447:41+16:26
725Lauri LeirimaaRastivarsat 147:42+16:27
726Alfred LiljeströmGävle OK 247:43+16:28
727Jens WernerGustavsbergs OK 147:44+16:29
728Niklas HelmertzFrölunda OL 147:46+16:31
729Torsten MolitorKatrineholms OK 147:47+16:32
729Eemil SakkiKouvolan Suunnistajat 247:47+16:32
731Johannes BladhTullinge SK 247:48+16:33
731Ola CarlénBromma-Vällingby SOK 147:48+16:33
733Johan HedmanSöders-Tyresö 247:49+16:34
734Kristian ÅbackaOK Botnia 147:51+16:36
735Jaakko NyrhinenLapuan Virkiä 147:53+16:38
736Jani KiuruRaja-Karjalan Suunnistajat 147:55+16:40
737Joona NolviRastikarhut 147:56+16:41
738Teppo LainioRastivarsat 147:59+16:44
739Daniel UnnerudLånghundra IF 248:02+16:47
739Peter WesterbergVänersborgs SK 148:02+16:47
741Stefan WahlgrenGotlands Orienteringsförbund 248:03+16:48
742Janne KukkonenKuopion Suunnistajat 148:04+16:49
743Marcus EkKöping-Kolsva OK 148:05+16:50
744Christer CarlssonVästerbergslagens OL 148:06+16:51
744Per Erik JönssonHässleholms OK 148:06+16:51
746Nuutti PirhonenAngelniemen Ankkuri 248:08+16:53
747Anders ErikssonBrunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 148:09+16:54
747Jarkko LauronenLaihian Luja 148:09+16:54
749Henrik SundblomRånäs OK 148:10+16:55
750David HenrikssonKristinehamns OK 148:12+16:57
751Marcus JosefssonOK Vivill 148:13+16:58
752Eero PiironenOlavin Rasti 148:18+17:03
752Martin AhlströmIFK Enskede 148:18+17:03
754Erik LindgrenKöping-Kolsva OK 148:20+17:05
755Max HoppeWaxholms OK 148:22+17:07
755Ulf KarlssonStorviks IF 148:22+17:07
757Emil SoneAttunda OK 348:23+17:08
758Kalle LarssonÄrla IF 248:24+17:09
758Olli MalinenKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 148:24+17:09
760Jesper NelsénFalkenbergs OK 148:25+17:10
761Magnus SvenssonNässjö OK 148:26+17:11
762Ulf LindqvistBrunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 148:27+17:12
762Kalle PerssonAttunda OK 348:27+17:12
764Stefan ErikssonSurahammars SOK 148:28+17:13
765Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK 148:31+17:16
765Joel KristianssonSkåneslättens OL 148:31+17:16
767Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb 148:33+17:18
767Erlend BrendstuenHalden SK 248:33+17:18
767Magnus WärnsvedOK Njudung 148:33+17:18
767Lars ErikssonSödertälje-Nykvarn OF 248:33+17:18
767Matti KallioKeravan Urheilijat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 148:33+17:18
772Henrik NordSnättringe SK 348:34+17:19
773Alexander SchandlOK Södertörn 148:36+17:21
773Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL 148:36+17:21
773Kai SamposaloTampereen Pyrintö 348:36+17:21
776Pasi SaastamoinenAngelniemen Ankkuri 248:37+17:22
777Elias WesterberghOK Skogsstjärnan / Rasbo IK 148:38+17:23
777Mattias AnderssonIK Gandvik 148:38+17:23
779Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK 448:39+17:24
780Johan SundinWaxholms OK 148:40+17:25
781Björn PramlidOK Klemmingen 148:41+17:26
782Tero HeinikangasRasti-Lukko 148:42+17:27
782Pär JanssonDegerfors OK / OK Djerf 248:42+17:27
784Pontus BergströmOK Österåker 148:43+17:28
784Björn JanssonVäsby OK 148:43+17:28
786Erik NilssonGotlands Orienteringsförbund 348:44+17:29
787Teppo PellinenJoutsenon Kullervo 148:45+17:30
787Janne HeikkaHiidenkiertäjät 248:45+17:30
789Timi NiemensivuRasti-Lukko 148:46+17:31
789Janne KansonenJoutsenon Kullervo 148:46+17:31
789Casper LinnailaOK Trian 248:46+17:31
792Torben MalmGarphyttans IF 148:47+17:32
793William SturessonLerums SOK 148:48+17:33
794Sauli SaarinenKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 148:49+17:34
795Henrik ErlandssonOK Södertörn 348:50+17:35
796Tomas MattssonOK Södertörn 448:51+17:36
796Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK 248:51+17:36
798Tero OjalaKouvolan Suunnistajat 248:52+17:37
799Andreas LöfroosOK Raseborg 148:53+17:38
800Lennart JohanssonNyköpings OK 248:55+17:40
800Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL 148:55+17:40
802Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna 348:56+17:41
802Kenneth JönssonTullinge SK 448:56+17:41
804Nicklas LevinsonOK Kolmården 148:58+17:43
804Anders LövgärdOK Alehof 148:58+17:43
804Niclas ArkåsenOK Kåre 248:58+17:43
807Tomas JonssonJärfälla OK 448:59+17:44
808Adam SegerslättSkåneslättens OL 149:00+17:45
809Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL 149:01+17:46
810Mika VenhoMaarian Mahti 149:03+17:48
811Erik AamotOK Skogshjortarna 249:04+17:49
811Stefan NordinUlricehamns OK 249:04+17:49
813Per ÖstlundOK Roxen 249:09+17:54
813David ErikssonHagaby GoIF Örebro 249:09+17:54
815Ross SmithOK Linné 449:10+17:55
816Gustaf HofstedtTäby OK 349:11+17:56
817Johan NordinSundsvalls OK 249:14+17:59
817Kent LundvallVallentuna-Össeby OL 149:14+17:59
817Per LembreJärla Orientering 349:14+17:59
820Linda ByströmOK Kåre 249:16+18:01
821Peter Lillen NilssonOK Tranan 149:18+18:03
822Severi OrrainenHyvinkään Rasti 149:21+18:06
823Erik KestiRastikarhut 149:22+18:07
824Isak AnängenNyköpings OK 249:25+18:10
825Anders EdlundGarphyttans IF 149:27+18:12
825Ari HiiriHauhon Sisu 149:27+18:12
827Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK 149:28+18:13
827Henrik TrolinForsa OK 149:28+18:13
829Tony LövdahlSOK Viljan / Torsås OK 149:29+18:14
829Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK 349:29+18:14
829Lars PalmqvistJärfälla OK 249:29+18:14
832Joel GolsäterCentrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 249:30+18:15
832Lars LindgrenOckelbo OK / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK / Valbo AIF 149:30+18:15
834Anders PeterssonOK Njudung 149:33+18:18
834Björn-Ove PetterssonAttunda OK 249:33+18:18
836Tuomas MattilaVehkalahden Veikot 149:34+18:19
836Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK 449:34+18:19
836Onni SinerväTurun Suunnistajat 249:34+18:19
836Jenny LindbergVandrarringen 149:34+18:19
840Henrik EricksonUlricehamns OK 149:40+18:25
840Elmeri SyrjäläLounais-Hämeen Rasti 149:40+18:25
842Jarno RiikonenTampereen Pyrintö 349:41+18:26
843Adam FredénFalköpings AIK OK 149:42+18:27
843Tuuli HeikkiläLynx 249:42+18:27
845Bo BörjessonStorviks IF 149:44+18:29
846Mikael HörnqvistIF Thor 249:45+18:30
846Edvin HenryssonTibro OK 149:45+18:30
848Per SöderbergSjövalla FK 149:47+18:32
849Patrik LeicktTullinge SK 249:48+18:33
850Carl AuraIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 149:49+18:34
851Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL 149:51+18:36
852Ola SandénSnättringe SK 349:53+18:38
852Tiago AiresRånäs OK 149:53+18:38
852Torbjörn PerssonNässjö OK 149:53+18:38
855Peter AronssonFK Friskus-Varberg 149:54+18:39
856Magnus BjörkOK Rodhen 149:55+18:40
856Mikael NilssonSnättringe SK 249:55+18:40
858Ove HedlundIFK Enskede 149:56+18:41
858Patrick EricsonMullsjö SOK 149:56+18:41
860Jakob MobergOK Löftan 149:58+18:43
861Walter KellerOK Djerf 149:59+18:44
862Lars DragerydÄrla IF 250:00+18:45
863Heikki NenonenSK Vuoksi 150:02+18:47
864Erik LauriFK Herkules 150:04+18:49
864Lukas OlssonVäsby OK 150:04+18:49
866William NilssonOK Södertörn 350:05+18:50
867Thomas NordströmSkogslöparna 250:08+18:53
868Mikael LindénKouvolan Suunnistajat 250:10+18:55
869Per-Arne WahlgrenSjövalla FK 150:12+18:57
870Fredrik EkströmOK Tyr 350:13+18:58
870Johan LövsundOK Botnia 150:13+18:58
872Johan ÅhlundVänersborgs SK 150:14+18:59
873Vladislav KolganovLahden Suunnistajat-37 250:15+19:00
874Fredrik SetterqvistOK Södertörn 350:17+19:02
875Tobias SvenssonOK Österåker 150:18+19:03
876Olli HuhtinenTurun Suunnistajat 250:19+19:04
877Olle ElfströmOK Orinto 150:20+19:05
878Mikael LangerOK Roxen 250:21+19:06
879Henrik LarssonFK Göingarna 150:22+19:07
880Per LovangVästerbergslagens OL 150:23+19:08
881Tapio KarppiLaihian Luja 150:24+19:09
881Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK 150:24+19:09
883Magnus FredrikssonCentrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 250:25+19:10
883Erik BorglundHärnösands OK 150:25+19:10
885Pierpaolo CoronaUnione Sportiva Primiero A.S.D. 150:27+19:12
885Fredrik AnderssonOK Södertörn 250:27+19:12
885Patrik ThybeckLindebygdens OK / OK Milan / OK Tylöskog 250:27+19:12
888Grigory SavelievRaja-Karjalan Suunnistajat 150:28+19:13
889Marcus LööfOK Kullingshof 150:31+19:16
890Jakob NilssonUmeå OK 150:32+19:17
890Pertti ArolaPaimion Rasti 250:32+19:17
890Johan ÅströmKFUM Örebro OK 250:32+19:17
893Stefan NyströmOK Roxen 250:36+19:21
894Simon ÖsterlingOK Södertörn 250:37+19:22
895Johan StrandLänna IF / Sundsvalls OK 450:38+19:23
896Carl BymanEskilstuna OL / Västerås SOK 250:39+19:24
897Per SandbergSäterbygdens OK 150:40+19:25
898Matti EnvallIK Hakarpspojkarna 350:44+19:29
898Fredrik LarsenIndre Østfold OK 150:44+19:29
898Jukka AlinikulaRastiPiikkiö 150:44+19:29
901Mats WarvelinLånghundra IF 250:45+19:30
901Johan HameliusOK Linné 350:45+19:30
903Markus RitalaTampereen Pyrintö 350:46+19:31
904Lucas MylläriNärpes OK 150:47+19:32
904Magnus ThornellHallstahammars OK / Surahammars SOK 250:47+19:32
906Christer CasselsjöOK Kolmården 250:48+19:33
907Stefan NorinSöders-Tyresö 250:51+19:36
907Peter WoxlinSkogslöparna 250:51+19:36
907Tomas JonssonVandrarringen 150:51+19:36
910Juha-Matti LaihoKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 150:53+19:38
911Jonas JohnssonOK Kolmården 250:54+19:39
912Andreas KrafftLänna IF / Sundsvalls OK 450:55+19:40
912Magnus SundmarkIK Gandvik 150:55+19:40
914Tobias Von KronhelmOK Måsen 150:58+19:43
915Tony BjörkPargas IF 250:59+19:44
916Max LarssonOK Tranan 151:00+19:45
917Mats CarlsvärdAlmby IK 151:05+19:50
917Juha KankaanpääOK77 251:05+19:50
919Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb 151:07+19:52
919Mattias NilssonBjörkfors GOIF 151:07+19:52
919Mika ManninenNavi 251:07+19:52
922Rune BlågestadIndre Østfold OK 151:08+19:53
923Ihor MahasOK Denseln 251:09+19:54
923Hugo FriskVästerås SOK 351:09+19:54
925Ola BovalliusJärfälla OK 251:10+19:55
926Jonas SvenssonOK Klemmingen 151:12+19:57
926Kari SillanpääRastiPiikkiö 151:12+19:57
928Tomi ValkonenKymin Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 251:13+19:58
928Reima LiikkanenHollolan Urheilijat 46 151:13+19:58
928Magnus SödervallIK Gandvik 151:13+19:58
928Mats BergenfurIK Vikings OK / Lesjöfors SK / OK Älgen / Stigmännen Karlshamns OK / Västvärmlands OK 151:13+19:58
932Anders LindkvistAlmby IK 151:16+20:01
932Daniel BäreSödertälje-Nykvarn OF 451:16+20:01
934Andreas EklundGöteborg-Majorna OK 451:17+20:02
934Johan MickelåkerAndrarums IF 151:17+20:02
934Niklas FlorénIF Rigor 151:17+20:02
937Douglas LundinSkogsluffarnas OK 151:18+20:03
938William SeguraKFUM Örebro OK 251:22+20:07
939Christian HolmboeAsker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 251:24+20:09
939Tomas JohanssonVänersborgs SK 151:24+20:09
941Simon HellströmSol Tranås 151:25+20:10
942Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby 151:26+20:11
942Ola HäggströmAndrarums IF 151:26+20:11
942Jesper SchüllerqvistVästerviks OK 151:26+20:11
945Jarmo MunckOlavin Rasti 151:28+20:13
945Alexander AlnessLånghundra IF 251:28+20:13
945Jonas KastenholmAttunda OK 351:28+20:13
948Juha PrittinenHämeenlinnan Suunnistajat 151:29+20:14
948Fredrik ForsbergTullinge SK 351:29+20:14
950Erik HulthénMölndal Outdoor IF 151:30+20:15
951Aapo MaasiltaRastivarsat 151:31+20:16
951Johan KärrströmTullinge SK 451:31+20:16
951Daniel BoströmIFK Lidingö SOK 451:31+20:16
954Martin HammarlundMotala AIF OL 151:35+20:20
955Mikko VirtaMaarian Mahti 151:36+20:21
955Patrik AhbäckPargas IF 251:36+20:21
957Ville FontellOK Enen 151:38+20:23
958Miikka TarkiaTurun Suunnistajat 251:39+20:24
959Magnus LindblomGustavsbergs OK 151:40+20:25
960Mikko KiiskiKymin Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 251:42+20:27
961Mikael BlessbornDomnarvets GOIF 151:43+20:28
962Janne JuntunenKangasala SK 251:44+20:29
962Viktor BäckOK Raseborg 151:44+20:29
964William LundstedtMullsjö SOK 151:47+20:32
964Mårten KällströmSala OK 151:47+20:32
966Mathias VestinOK Kåre 251:48+20:33
967Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL 151:49+20:34
968Per SpetzHerrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 151:51+20:36
969Erik AlmséusIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 151:52+20:37
969Tommi HirvonenKeravan Urheilijat / Lounais-Hämeen Rasti / Rastihaukat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 251:52+20:37
971Mikko KesäläSK Pohjantähti 151:56+20:41
972Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL 151:57+20:42
972Tanja ViskariLynx 251:57+20:42
974Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen 151:58+20:43
975Henrik HallinSurahammars SOK 151:59+20:44
976Tommy JohanssonIK Vikings OK / Lesjöfors SK / OK Älgen / Stigmännen Karlshamns OK / Västvärmlands OK 152:00+20:45
977Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL 152:01+20:46
978Johan MalmströmOK Enen 152:02+20:47
979Andreas JohnsonSigtuna OK 152:03+20:48
980Anders PelanderOK Djerf 152:04+20:49
981Johan WänströmFinspångs SOK 152:05+20:50
981Per NilssonJärfälla OK 452:05+20:50
983Arvid RinaldoOK Tor 152:06+20:51
984Peter RydesäterRehns BK 152:07+20:52
985Mattias ÖsterdahlGotlands Orienteringsförbund 252:08+20:53
986Emil JohanssonOK Bävern 152:09+20:54
987Folke SvangrenGotlands Orienteringsförbund 352:10+20:55
988Ronnie HyvärinenOK Raseborg 152:13+20:58
988Leevi LiukkonenOK Trian 252:13+20:58
988Gustav HedinSnättringe SK 352:13+20:58
991Armin SchollerGotlands Orienteringsförbund 252:14+20:59
991Mattias ÅbergNynäshamns OK 152:14+20:59
993Axel BalckTäby OK 352:15+21:00
994Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb 152:16+21:01
995Lars NordvallDomnarvets GOIF 152:19+21:04
996Isak EklövOK Linné 452:20+21:05
997Mika NumminenOK Linné 352:22+21:07
997Emil HammarströmOK Måsen 152:22+21:07
999Oleg KalininIFK Lidingö SOK 452:24+21:09
999Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF 352:24+21:09
1001Albin LindgrenGotlands Orienteringsförbund 252:25+21:10
1001Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb 252:25+21:10
1003Elin EdströmHärnösands OK 152:29+21:14
1003Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF 352:29+21:14
1005Andreas MagnvallOK Södertörn 252:30+21:15
1006Erik DahlqvistStorviks IF 152:31+21:16
1007Karl ModigKungälvs OK / OK Alehof 252:34+21:19
1008Henrik ÖhrnbergPargas IF 252:35+21:20
1009Erik AntonssonAttunda OK 252:36+21:21
1010Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK 152:37+21:22
1011Kristjan KirjanenDalaportens OL 152:38+21:23
1012Johan PalmgrenTäby OK 352:39+21:24
1013Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb 152:40+21:25
1014Anders AbelSnättringe SK 352:42+21:27
1015Kalle JohanssonOK Hammaren 152:44+21:29
1016Anders EklundGotlands Orienteringsförbund 452:45+21:30
1017Viktor LindbergOK Roslagen 152:50+21:35
1018Kristoffer NorinTjällmo-Godegårds OK 152:52+21:37
1018Sverre WikströmOK Tyr 352:52+21:37
1018Johan NymanOK Gipen 152:52+21:37
1021Linus AlbinssonIFK Enskede 252:53+21:38
1022Andreas FredrikssonAttunda OK 352:54+21:39
1022Gustaf ÖjerskogFrölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 552:54+21:39
1024Christoffer SandbergIF Thor 352:55+21:40
1025Dan HörnellOK Linné 552:56+21:41
1026Heikki VallbackaKauhavan Wisa 152:58+21:43
1027Joakim GimholtTrosabygdens OK 153:00+21:45
1028Trond EvensenOL Tønsberg og Omegn 153:07+21:52
1029Lars GerhardssonAttunda OK 253:10+21:55
1030Erik MelénÄrla IF 253:12+21:57
1030Per DambergIFK Lidingö SOK 453:12+21:57
1032Simon MellinSundbybergs IK 253:13+21:58
1033Juho TammiMaarian Mahti 153:14+21:59
1034Michael AhlquistJärla Orientering 353:15+22:00
1035Göran HellgrenOK Södertörn 353:16+22:01
1035Karl NilssonOK Orinto 153:16+22:01
1035Jonas StåhlbrandtOK Skogsstjärnan / Rasbo IK 153:16+22:01
1038Kenneth HermanssonSigtuna OK 153:17+22:02
1039Henrik FlordalKatrineholms OK 153:19+22:04
1040Karin JohnssonOK Kåre 353:23+22:08
1040Mikael LindOK Tyr 353:23+22:08
1042Marko VirtaTurun Suunnistajat 353:25+22:10
1043Daniel OlmIF Thor 253:27+22:12
1044Sixten EkbladhSol Tranås 153:30+22:15
1045Oscar WibergJärla Orientering 453:31+22:16
1046Johan BjörklundOK Hällen 253:33+22:18
1047Tuomas RokkaLounais-Hämeen Rasti 153:36+22:21
1048Tilde EngbergHärnösands OK 153:38+22:23
1049Rami KoskinenRasti-Nokia 153:39+22:24
1049Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK 353:39+22:24
1051Per NorlinOK Rodhen 253:41+22:26
1052Petri SavilahtiLynx 253:42+22:27
1053Eero MäntyEspoon Akilles 153:46+22:31
1053Jarno KarjalainenHämeenlinnan Suunnistajat 253:46+22:31
1053Anders GranströmNynäshamns OK 153:46+22:31
1056Kent GranqvistVästerviks OK 153:47+22:32
1056Leif MarkfjärdAvesta OK 153:47+22:32
1058Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 553:50+22:35
1059Magnus KällmingOK Tyr 253:51+22:36
1060Per KällvikÅmåls OK 153:52+22:37
1060Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro 253:52+22:37
1062Vesa HeikkiläMS Parma 353:54+22:39
1063Martin JohanssonOK Orinto 153:58+22:43
1063Daniel EdlundOK Nolaskogsarna 253:58+22:43
1065Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL 153:59+22:44
1066Kjell KlarSäterbygdens OK 154:01+22:46
1067Johan WesterberghOK Skogsstjärnan / Rasbo IK 154:02+22:47
1068Jonas SellingLänna IF / Sundsvalls OK 454:04+22:49
1069Yngve NorellFrölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 554:07+22:52
1070Samuel HippiVaasan Suunnistajat 154:08+22:53
1071Mathias KarlåOK Trian 254:09+22:54
1071Peter LöfgrenTäby OK 254:09+22:54
1073Joona LeipijärviHämeenlinnan Suunnistajat 254:10+22:55
1074Andreas MogrenOK Milan 154:13+22:58
1074Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF 254:13+22:58
1074Magnus JonssonSundsvalls OK 354:13+22:58
1077Mikael HanssonOK Vivill 154:18+23:03
1078Per HögkvistOK Tyr 354:19+23:04
1078Mikko TalvitieKeravan Urheilijat / Lounais-Hämeen Rasti / Rastihaukat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 254:19+23:04
1078Nils GustavssonLidköpings VSK 154:19+23:04
1081Daniel WiikOK Botnia 154:21+23:06
1081Bo SvenssonIstrums SK 154:21+23:06
1083Anders GranbergOK Klemmingen 154:22+23:07
1084Tomas HermanssonÅmåls OK 154:23+23:08
1085Bertil CarlsonIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 154:24+23:09
1085Mårten AnterudVäsby OK 154:24+23:09
1087Jonatan LarssonUddevalla OK 154:25+23:10
1088Erik NylundJärfälla OK 454:28+23:13
1088Niklas ReinholdssonOK Rodhen 254:28+23:13
1090Rauno AutioKarkki-Rasti 154:29+23:14
1090Miska RiissanenEspoon Akilles 154:29+23:14
1092Oscar TörnrothBredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 354:33+23:18
1092Jesper ErikssonPihkaniskat 254:33+23:18
1092Johan MalmOK Kolmården 254:33+23:18
1095Lars-Olof MagnellKatrineholms OK 154:36+23:21
1096Lars HembergGamleby OK 154:39+23:24
1097Jonas BergenfurSkattkärrs SOK 154:42+23:27
1098Filip NilssonGotlands Orienteringsförbund 354:46+23:31
1098Johan PäivikeRastiPiikkiö 154:46+23:31
1100Marko PassilaHollolan Urheilijat 46 154:51+23:36
1100Henrik HammasVäsby OK 254:51+23:36
1100Per BoströmSkattkärrs SOK 154:51+23:36
1100Daniel BjörnbergEskilstuna OL / Västerås SOK 254:51+23:36
1104Sami KuntolaLaihian Luja 154:53+23:38
1105Jan LavénGustavsbergs OK 154:54+23:39
1106Ivar HelmerssonHässleholms OK 154:57+23:42
1107Magnus AnderssonSundbybergs IK 254:59+23:44
1108Anders LingIK Hakarpspojkarna 355:01+23:46
1108Kjell WintherOppsal Orientering 255:01+23:46
1110Lauri LavikainenKymin Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 255:02+23:47
1111Johan LundbergOK Kåre 355:03+23:48
1112Jacob SvenssonSöders-Tyresö 255:05+23:50
1112Filip BäckArboga OK 155:05+23:50
1114Simon EngelHässleholms OK 155:06+23:51
1115Albin AnderssonSegersta OK / Söderhamns OK 155:07+23:52
1115Henrik OrtmanVandrarringen 155:07+23:52
1117Emma ForsbergOK Kåre 255:08+23:53
1118Mattias BårströmOK Klemmingen 255:11+23:56
1119Erik WikströmOK Tyr 255:13+23:58
1120Jens LindquistLånghundra IF 255:15+24:00
1121Sören CallebergSegersta OK / Söderhamns OK 155:22+24:07
1121Per WallinGotlands Orienteringsförbund 455:22+24:07
1123Santtu VirjulaNavi 255:24+24:09
1124Teemu KalvasKeravan Urheilijat / Lounais-Hämeen Rasti / Rastihaukat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 255:25+24:10
1125Jussi ParkkinenSK Pohjantähti 155:27+24:12
1125Jonas FurubackaOK Botnia 155:27+24:12
1125Henrik NybergJärla Orientering 455:27+24:12
1128Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK 155:28+24:13
1129Karl LindqvistSkogsluffarnas OK 155:29+24:14
1130Ulf RadlerJärfälla OK 455:32+24:17
1131Tomas L KarlssonLindebygdens OK / OK Milan / OK Tylöskog 255:34+24:19
1131Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK 155:34+24:19
1133Erik PetterssonNyköpings OK 355:36+24:21
1133Pasi IsokallioRasti-Nokia 155:36+24:21
1135Oskar JacobsonOK Milan 155:40+24:25
1136Robert HögforsTrosabygdens OK 155:45+24:30
1137Mikael PerssonGävle OK 255:46+24:31
1138Ville PitkänenRasti-Jussit 155:47+24:32
1139Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby 155:48+24:33
1140Stefan BjurstedtSurahammars SOK 155:49+24:34
1140Lars DahlströmHJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 155:49+24:34
1142Tommy StenviOK Linné 455:50+24:35
1143Olle FlorénIF Rigor 155:52+24:37
1144James MelanderTjällmo-Godegårds OK 156:02+24:47
1144Simon NybergNAIS Orienteringsklubb 156:02+24:47
1146Mandus EngmanIFK Lidingö SOK 456:03+24:48
1147Fredrik SundinOK Linné 556:04+24:49
1148Harald HenrikssonJärla Orientering 356:05+24:50
1149Christoffer StrömgårdUddevalla OK 156:06+24:51
1149Sebastian MeriheinäIF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 256:06+24:51
1151Torbjörn FalkHultsfreds OK / Vimmerby OK 156:07+24:52
1152Erik ÖsterbergOK Eken / OK Roslagen 256:09+24:54
1153Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK 256:10+24:55
1154Kent BörjessonOK Måsen 156:15+25:00
1155Pelle LandforsLustens OK 156:17+25:02
1156Robert von FrenckellOK Raseborg 156:20+25:05
1157Henrik NorellSnättringe SK 456:23+25:08
1157Alexander KaragiannisTrosabygdens OK 156:23+25:08
1157Mattias JohanssonUmedalens IF / Umeå OK 256:23+25:08
1160Martin AnderssonSjövalla FK 156:24+25:09
1160Joni NissinenSK Pohjantähti 256:24+25:09
1162Jeannette AumoKungälvs OK 156:27+25:12
1163Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF 356:29+25:14
1163Jonas GoldJärfälla OK 356:29+25:14
1165Anton SihvonenNavi 256:31+25:16
1166Mats CarlssonSundbybergs IK 356:32+25:17
1167Mårten HolmströmOK Österåker 156:34+25:19
1168Anders LindholmSundsvalls OK 356:35+25:20
1169Nina Ljungqvist-SarparantaLynx 256:37+25:22
1170Mikael ChristensenIFK Enskede 256:42+25:27
1171Johan AnderssonHultsfreds OK / Vimmerby OK 156:43+25:28
1172Masa JuutilainenSK Vuoksi 156:45+25:30
1173Ove JanssonSödertälje-Nykvarn OF 456:47+25:32
1174Staffan ZillingOK Södertörn 456:52+25:37
1175Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK 256:54+25:39
1176Mattis SandénOK Södertörn 456:55+25:40
1176Markus HenrikssonLinköpings OK 356:55+25:40
1178Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro 256:57+25:42
1179Mark ÅkessonJärfälla OK 256:59+25:44
1179Per FrostHJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 156:59+25:44
1181Timo SirolaKeravan Urheilijat / Lounais-Hämeen Rasti / Rastihaukat / SK Uusi / Tuusulan Voima-Veikot 257:00+25:45
1182Per HolmstrandArboga OK 157:02+25:47
1183Eirik JørgensenAsker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 257:04+25:49
1183Ammie BerglundIF Thor 257:04+25:49
1185Björn KleistBoxholm-Mjölby OL 157:05+25:50
1185Johan OckbornOK Flundrehof / Sävedalens AIK / Trollhättans SOK / Uddevalla OK 357:05+25:50
1187Ove ErikssonOK Klemmingen 257:07+25:52
1188Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK 257:08+25:53
1188Pär HedlundIFK Enskede 257:08+25:53
1190Johannes EklundRånäs OK 157:09+25:54
1190Samuli SaarinenRasti-Nokia 157:09+25:54
1192Leif ThingsrudØstmarka OK 157:11+25:56
1193Saku HelinRasti-Jussit 157:12+25:57
1194Kalle HirvilammiRasti 88 157:18+26:03
1195Peter LandénGustavsbergs OK 157:23+26:08
1196Arto KatajamäkiKauhavan Wisa 157:28+26:13
1197Håkan OlssonSnättringe SK 457:29+26:14
1198Arne HäggArboga OK 157:30+26:15
1199Oskari SummanenMaarian Mahti 157:31+26:16
1200Eilert AamodtOppsal Orientering 257:33+26:18
1201Per JemthIF Thor 357:37+26:22
1202Per CarlssonIF Hagen 257:40+26:25
1203Ludvig NordinNärpes OK 157:42+26:27
1204Hugo HelenelundNärpes OK 157:43+26:28
1205Anders L OlssonGävle OK 257:45+26:30
1205Fredrik LundagårdsAlfta-Ösa OK 257:45+26:30
1207David OlssonIF Hagen 257:47+26:32
1208Lasse Karlsson-LodIstrums SK 157:48+26:33
1209Magnus OlssonSOK Viljan / Torsås OK 157:49+26:34
1210Jonas LarssonKristinehamns OK 157:51+26:36
1211Lassi KaitainenKymin Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 257:54+26:39
1212Jyrki KommioHämeenlinnan Suunnistajat 257:57+26:42
1212Emanuel NäslundSkogslöparna 257:57+26:42
1214Fredrik AhlbergTäby OK 257:59+26:44
1215Johan KindbomIF Hagen 258:01+26:46
1216Peter BrämersonTibro OK 158:03+26:48
1217Elias MelinIFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 158:08+26:53
1217Anton BacklundSäterbygdens OK 158:08+26:53
1219Nils HelmerssonHässleholms OK 158:13+26:58
1220Tobias LutzVaasan Suunnistajat 158:14+26:59
1221Björn ByströmOK Nolaskogsarna 258:16+27:01
1221Emil JanssonOK Rodhen 258:16+27:01
1223Johan MöllerOK Linné 558:17+27:02
1223Rasmus BäckOK Kullingshof 158:17+27:02
1225Markus HannulaKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 158:20+27:05
1226Viktor DahlqvistStorviks IF 158:22+27:07
1227Claes OtterborgLinköpings OK 358:25+27:10
1227Simo ToivonenRajamäen Rykmentti 258:25+27:10
1229Anders LammFrölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 558:26+27:11
1230Emil AnderssonOK Kullingshof 158:31+27:16
1231David MårtenssonGarphyttans IF 158:35+27:20
1232Valtteri AlankoOK Trian 258:37+27:22
1232Karolina WildheimMölndal Outdoor IF 158:37+27:22
1234Per EdvallSkarpnäcks OL 258:38+27:23
1235Olli KuokkaHollolan Urheilijat 46 158:39+27:24
1236Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK 158:41+27:26
1236Linus OlssonOK Gipen 158:41+27:26
1238Petter SkantzeIFK Lidingö SOK 358:45+27:30
1239Stefan TisellPihkaniskat 258:50+27:35
1240Magnus DjerfstenLinköpings OK 358:52+27:37
1240Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK 158:52+27:37
1242Jyri MustajokiTampereen Pyrintö 458:53+27:38
1243Hans PåhlmanIstrums SK 158:54+27:39
1243Henrik LundgrenSundsvalls OK 358:54+27:39
1245Eetu NykänenNavi 258:56+27:41
1246Johan NilssonHultsfreds OK / Vimmerby OK 158:58+27:43
1247Andre LindroosPargas IF 259:04+27:49
1248Mats JavehedTäby OK 359:06+27:51
1249Sampo LaineTampereen Pyrintö 459:09+27:54
1250Martin SedströmKFUM Örebro OK 259:16+28:01
1251Mikael BacklundDalaportens OL 159:21+28:06
1252Åsa BäckstrandUmedalens IF / Umeå OK 259:23+28:08
1253Adam LiljaOK Enen 159:24+28:09
1253Kim VuoriEspoon Akilles 159:24+28:09
1255Hans-Olof FröjdOckelbo OK / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK / Valbo AIF 159:27+28:12
1256Robert ColeVäsby OK 359:29+28:14
1257Jan NettelbjerJärfälla OK 359:31+28:16
1258Torbjörn TrondsetNynäshamns OK 159:32+28:17
1259Johan PalmqvistNyköpings OK 259:37+28:22
1260Mikael AxelssonOK Skogshjortarna 259:41+28:26
1261Hannu PulakkaTampereen Pyrintö 559:42+28:27
1262Filip OlssonVäsby OK 259:48+28:33
1263Jouko NurmiainenOK Raseborg 259:49+28:34
1264Antti HonkanenKauhavan Wisa 159:51+28:36
1264Leo TolvanenPihkaniskat 159:51+28:36
1266Erling HobølOppsal Orientering 259:52+28:37
1266Harri SaloPihkaniskat 259:52+28:37
1266Pasi KatajaRasti-Jussit 159:52+28:37
1269Johan HolmbackMalax IF / Solf IK 159:55+28:40
1270Erkki OinaskallioRajamäen Rykmentti 21:00:00+28:45
1270Orvo MoisioTurun Suunnistajat 31:00:00+28:45
1272Greger AhlénIF Hagen 21:00:04+28:49
1272Magnus LarssonEskilstuna OL / Västerås SOK 21:00:04+28:49
1274Petri HirvonenIkNV/KanSu/KyRa 11:00:07+28:52
1275Greger WesterlundGotlands Orienteringsförbund 41:00:09+28:54
1276Niklas SöderlundAvesta OK 11:00:11+28:56
1277Fredrik SörqvistSigtuna OK 11:00:13+28:58
1278Mikko LaviKuopion Suunnistajat 11:00:18+29:03
1278Joel MongårdSkogsluffarnas OK 21:00:18+29:03
1280Teemu HautalaKauhavan Wisa 11:00:19+29:04
1281Oscar SturkWaxholms OK 11:00:21+29:06
1282Mats NissiläKovlands IF / Selånger SOK / VK Uvarna 11:00:24+29:09
1283Magnus SneitzJärfälla OK 21:00:27+29:12
1283Anders GrehnOK Rodhen 21:00:27+29:12
1285Anders KolmskogSundbybergs IK 21:00:29+29:14
1286Olof BjörkmanKungälvs OK / OK Alehof 21:00:30+29:15
1286Johan BertsKungälvs OK / OK Alehof 21:00:30+29:15
1288Miikka HourulaSK Pohjantähti 21:00:31+29:16
1288Tuomas MultalaRajamäen Rykmentti 21:00:31+29:16
1290Dmitry PavlovHellas Orientering 11:00:38+29:23
1291Henrik MårtsSäterbygdens OK 11:00:39+29:24
1292Fredrik PetersonLinköpings OK 41:00:43+29:28
1292Olli VehmastoPihkaniskat 11:00:43+29:28
1294Rasmus SteenOK Enen 11:00:44+29:29
1295Anders HolmströmOK Österåker 21:00:45+29:30
1296Per-Erik ModigSegersta OK / Söderhamns OK 11:00:47+29:32
1297Oskar NederheimTäby OK 21:00:48+29:33
1298Isabell HåkanssonIK Uven 11:00:52+29:37
1299Mikko SaniHollolan Urheilijat 46 11:00:55+29:40
1299Pontus GustafssonGotlands Orienteringsförbund 41:00:55+29:40
1301Christian BjörkmanOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 21:00:57+29:42
1302Stefan NilssonOK Linné 51:01:03+29:48
1303Håkan PerssonOckelbo OK / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK / Valbo AIF 11:01:04+29:49
1304Jan GottfridssonNorbergs OK 11:01:08+29:53
1305Jörgen AurénIK Vikings OK / Lesjöfors SK / OK Älgen / Stigmännen Karlshamns OK / Västvärmlands OK 11:01:09+29:54
1306David LindqvistKristinehamns OK 11:01:10+29:55
1306Marcus WestinSkogsluffarnas OK 21:01:10+29:55
1308Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF 11:01:15+30:00
1309Urban LarssonOK Gipen 11:01:17+30:02
1310Anders ErikssonLustens OK 11:01:21+30:06
1311Martin EkdalaKungälvs OK / OK Alehof 21:01:22+30:07
1311Urban StåhlSundbybergs IK 41:01:22+30:07
1311Erik ReinholdssonJärfälla OK 31:01:22+30:07
1314Magnus OhlssonSjövalla FK 21:01:33+30:18
1315Patrik SmedmarkOK Eken / OK Roslagen 21:01:34+30:19
1316Martin LindforsBjörkfors GOIF 11:01:38+30:23
1316Henrik SvedbergNorbergs OK 11:01:38+30:23
1318Tord KarlssonDegerfors OK / OK Djerf 21:01:42+30:27
1319Håkan LindbergDegerfors OK / OK Djerf 21:01:46+30:31
1320Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby 11:01:55+30:40
1320Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb 21:01:55+30:40
1322Torbjörn GrahnIK Uven 11:02:01+30:46
1322Mattias SpångmyrHJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 11:02:01+30:46
1324Örjan SandellOK Roxen 21:02:02+30:47
1325Stein MellaOppsal Orientering 21:02:10+30:55
1325Antero AunesluomaRastihaukat 11:02:10+30:55
1327Roar MathisenOL Tønsberg og Omegn 11:02:21+31:06
1328Mats FranssonSnättringe SK 41:02:27+31:12
1329Leif StrandbergMalax IF / Solf IK 11:02:31+31:16
1330Emrik LindFK Herkules 11:02:32+31:17
1331Miro TalvitieRasti-Nokia 11:02:34+31:19
1332Svante AndrénTibro OK 11:02:37+31:22
1333Jussi HyväriläHyvinkään Rasti 11:02:40+31:25
1334Mats NilssonOK Klemmingen 21:02:43+31:28
1335Mats NordinNärpes OK 11:02:44+31:29
1336Marcus BrandtTumba-Mälarhöjden OK 11:02:46+31:31
1337Håkan TrollvadHallstahammars OK / Surahammars SOK 21:02:51+31:36
1338Tobias IsraelssonLindebygdens OK / OK Milan / OK Tylöskog 21:02:55+31:40
1339Juha KankaanpääMalax IF / Solf IK 11:02:57+31:42
1340Sten-Åke HolmbergSala OK 11:03:01+31:46
1341Tero JulkunenLounais-Hämeen Rasti 11:03:03+31:48
1342Stefan KärrlanderUmedalens IF / Umeå OK 21:03:07+31:52
1343Emil SjööVästerviks OK 11:03:09+31:54
1344Henrik StadigIK Gandvik 11:03:12+31:57
1345Arne LindströmSOK Viljan / Torsås OK 11:03:19+32:04
1346Peter ForsOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 21:03:27+32:12
1347Jan HopearuohoKarkki-Rasti 11:03:28+32:13
1348Joonas KorjalaKouvolan Suunnistajat 21:03:33+32:18
1349Olle SvangrenGotlands Orienteringsförbund 31:03:37+32:22
1349Jacob WedmanOK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 221:03:37+32:22
1351Sören LindOK Gipen 11:03:49+32:34
1352Edward LarssonIFK Mora OK 21:03:52+32:37
1353Nicklas ÖstLjusdals OK 11:03:53+32:38
1354Torbjörn LönkvistOK Vivill 11:03:57+32:42
1355Jukka VainionpääRasti-Jussit 11:03:58+32:43
1356Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF 31:04:00+32:45
1357Joakim HakalaIF Femman 21:04:01+32:46
1358Arvid ErikssonNorbergs OK 11:04:11+32:56
1359Stefan HellqvistOK Flundrehof / Sävedalens AIK / Trollhättans SOK / Uddevalla OK 31:04:12+32:57
1359Heikki HolmenTampereen Pyrintö 51:04:12+32:57
1359Fredrik BrorsonFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 21:04:12+32:57
1362Jonas KarlssonVäsby OK 31:04:15+33:00
1363Mats LandquistKöping-Kolsva OK 21:04:22+33:07
1364Christer LarssonSala OK 11:04:24+33:09
1364Glenn KällströmOK Eken / OK Roslagen 21:04:24+33:09
1366Tony GustavsenIstrums SK 11:04:27+33:12
1367Lars VestlingIF Thor 21:04:28+33:13
1367Seppo VarmavuoRajamäen Rykmentti 21:04:28+33:13
1369Per PerssonFK Herkules 11:04:41+33:26
1370Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF 11:04:45+33:30
1371Christer MannfolkUlricehamns OK 21:04:47+33:32
1372Antti VälkkiTampereen Pyrintö 41:04:55+33:40
1373Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK 21:04:57+33:42
1374Eemeli LounelaTurun Suunnistajat 31:05:04+33:49
1375Anna NordinSundsvalls OK 31:05:08+33:53
1376Emil KarlssonVäsby OK 21:05:12+33:57
1377John OtterleiØstmarka OK 11:05:13+33:58
1378Olli AxelinPaimion Rasti 21:05:17+34:02
1379Fredrik LundellOK Österåker 21:05:20+34:05
1380Björn SvenssonDegerfors OK / OK Djerf 21:05:21+34:06
1381Robert LadängesAlfta-Ösa OK 21:05:30+34:15
1381Robert NordmanOK Raseborg 21:05:30+34:15
1383Joakim JanssonSala OK 11:05:33+34:18
1384Andreas ÖhmanMalax IF / Solf IK 11:05:41+34:26
1385Marcus LagebrantUmedalens IF / Umeå OK 21:05:49+34:34
1386Henrik EssungerSjövalla FK 21:05:57+34:42
1387Jan GlevénTäby OK 21:06:01+34:46
1387Ulf RådbergOK Eken / OK Roslagen 21:06:01+34:46
1389Harald NordlundTumba-Mälarhöjden OK 21:06:08+34:53
1390Anders HöglandIF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 21:06:09+34:54
1391Johan TirénSkogsluffarnas OK 11:06:13+34:58
1392Jan HanssonHerrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 11:06:22+35:07
1393Magnus EngbergLjusdals OK 11:06:24+35:09
1394Andreas PerssonOK Skogsstjärnan / Rasbo IK 11:06:25+35:10
1395Magnus JeppssonOK Hammaren 21:06:32+35:17
1395Pär-Magnus BjurekTibro OK 11:06:32+35:17
1397Clas EngströmOK Nolaskogsarna 21:06:38+35:23
1398Tomas VidfeltLindebygdens OK / OK Milan / OK Tylöskog 21:06:39+35:24
1399Fredrik JonssonAttunda OK 21:06:43+35:28
1400Markus NordmarkNässjö OK 11:07:04+35:49
1400Svante BerglundUlricehamns OK 21:07:04+35:49
1402Karin JohanssonOK Hammaren 21:07:05+35:50
1403Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK 21:07:11+35:56
1404Lars LjungbergSjövalla FK 21:07:15+36:00
1405Oskar SvarfvarSjövalla FK 21:07:20+36:05
1405Teemu PöytäkangasVaasan Suunnistajat 11:07:20+36:05
1407Sven EdvardssonSundbybergs IK 41:07:29+36:14
1408Klas ErikssonOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 21:07:37+36:22
1409Lennarth KarlssonOckelbo OK / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK / Valbo AIF 11:07:41+36:26
1409Svein OtterleiØstmarka OK 11:07:41+36:26
1411Björn KarlssonRehns BK 11:07:57+36:42
1412Daniel StunzKFUM Örebro OK 31:07:59+36:44
1413Roushan Rezvani AranyLinköpings OK 41:08:01+36:46
1414Joni HeinonenSK Pohjantähti 21:08:02+36:47
1415Simon PreutzPihkaniskat 21:08:03+36:48
1416Ristomatti LanneTampereen Pyrintö 51:08:09+36:54
1417Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb 21:08:14+36:59
1418Jaakko PaasiTampereen Pyrintö 41:08:18+37:03
1418Patrik CarlbomUlricehamns OK 21:08:18+37:03
1420Pertti SorriRastihaukat 11:08:57+37:42
1421Joakim LarssonAlfta-Ösa OK 21:08:59+37:44
1422Mattias PerssonOK Tyr 21:09:04+37:49
1423Jan LarssonVäsby OK 11:09:18+38:03
1424Jan DahlinHellas Orientering 11:09:24+38:09
1425Johan StarkVästerviks OK 11:09:27+38:12
1426Erik WidingSkarpnäcks OL 21:09:36+38:21
1427Tomas KarlssonOK Klemmingen 21:09:38+38:23
1428Anders EkdahlTolered-Utby Ol-klubb 21:09:44+38:29
1429Lars-Ola WesterlundLustens OK 11:10:25+39:10
1430Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK 31:10:46+39:31
1431Stefan LindströmSundbybergs IK 41:10:50+39:35
1432Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF 41:10:55+39:40
1433Matz AnderssonIK Vikings OK / Lesjöfors SK / OK Älgen / Stigmännen Karlshamns OK / Västvärmlands OK 11:10:57+39:42
1434Saku SuuriniemiKangasala SK 21:11:01+39:46
1435Henrik HellgrenNorbergs OK 11:11:04+39:49
1436Nayara GillsparrOK Österåker 21:11:07+39:52
1437Mikael HallOK Bävern 11:11:11+39:56
1438Mikael KarlssonOK Bävern 11:11:15+40:00
1439Kari YlikoskiTampereen Pyrintö 51:11:24+40:09
1439Jonas NäslundOK Hammaren 21:11:24+40:09
1441Jan GrahnIK Uven 11:11:48+40:33
1442Magnus JedarOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Åkers IF 21:12:04+40:49
1443Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK 11:12:33+41:18
1444Tommi NietosjärviPihkaniskat 11:12:37+41:22
1445Erik DyreliusSnättringe SK 41:12:56+41:41
1446Magnus FlodmanOK Hammaren 21:13:16+42:01
1447Sebastian JonassonVäsby OK 31:13:24+42:09
1448Peter NordströmVandrarringen 11:13:38+42:23
1449Lennart TrollvadHallstahammars OK / Surahammars SOK 21:13:41+42:26
1450Mika MäättäOK Trian 31:13:42+42:27
1451Jonas SundvallOK Nolaskogsarna 21:13:53+42:38
1452Kasperi LaunisEspoon Akilles 11:14:00+42:45
1452Christoffer BackmanIF Femman 21:14:00+42:45
1454Tomas HammarOK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 221:14:01+42:46
1455Tomas VirtanenKovlands IF / Selånger SOK / VK Uvarna 11:14:03+42:48
1456Michael ForslundKristinehamns OK 11:14:07+42:52
1457Henrik ElnegårdLinköpings OK 31:14:14+42:59
1458Tomas BäckTrosabygdens OK 11:14:33+43:18
1459Niklas SkyttnerLjusdals OK 11:14:38+43:23
1460Ludde BlomIFK Enskede 21:14:41+43:26
1461Kim MetsoRastihaukat 11:14:54+43:39
1462Oscar KarlssonOK Flundrehof / Sävedalens AIK / Trollhättans SOK / Uddevalla OK 31:14:55+43:40
1463Dan ErikssonOK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 221:15:07+43:52
1464Johan KarlssonSundbybergs IK 31:15:38+44:23
1465Magnus LimbäckEskilstuna OL / Västerås SOK 21:16:04+44:49
1466Börje SandströmSundbybergs IK 41:16:10+44:55
1467Gustaf NilssonHultsfreds OK / Vimmerby OK 11:16:16+45:01
1468Antti NiemeläOK Trian 31:16:29+45:14
1469Øyvind EriksenØstmarka OK 21:16:34+45:19
1470Tapio HaikamaHauhon Sisu 21:16:49+45:34
1471Erkki HaavistoTurun Suunnistajat 31:16:54+45:39
1472Rasmus SöderbergGävle OK 21:16:58+45:43
1473Jesper WikströmIF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 21:17:25+46:10
1474Magnus LindroosOK Raseborg 21:17:27+46:12
1475Hans Olav HygenØstmarka OK 21:17:43+46:28
1476Anders WiknerOK Österåker 21:17:52+46:37
1477Björn EngströmLustens OK 11:18:22+47:07
1478Olof MelchersonIFK Lidingö SOK 31:18:49+47:34
1479Anders AlmlöfHJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 11:19:05+47:50
1480Eemeli Uusi-SimolaKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 11:19:10+47:55
1481Per WistedtSundbybergs IK 31:19:18+48:03
1482Pasi HimiläKarkki-Rasti 11:19:38+48:23
1483Markus HanssonHagaby GoIF Örebro 21:20:37+49:22
1484Frank AhlmarkIF Femman 21:20:46+49:31
1485Teijo SuomiLounais-Hämeen Rasti 11:21:01+49:46
1486Christer JohanssonAlfta-Ösa OK 21:21:02+49:47
1487Mikael NilssonSkogslöparna 21:21:36+50:21
1488Timo PeltolaSK Pohjantähti 21:22:24+51:09
1489André NygårdIF Femman 21:22:28+51:13
1490Markus LindgrenIF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 21:22:31+51:16
1491Ari LinnaHauhon Sisu 21:22:33+51:18
1492Hannu LähteenmäkiHauhon Sisu 21:22:50+51:35
1493Peter ErngrundKovlands IF / Selånger SOK / VK Uvarna 11:24:01+52:46
1494Sami MiettinenPihkaniskat 11:24:35+53:20
1495Emil SeldénIF Rigor 11:25:24+54:09
1496Per DahlkarVäsby OK 31:25:46+54:31
1497Sören AnderssonLidköpings VSK 11:26:05+54:50
1498Mikael LandquistKöping-Kolsva OK 21:27:13+55:58
1499Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK 21:28:23+57:08
1500Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK 31:28:26+57:11
1501Lars-Peter JohnssonKovlands IF / Selånger SOK / VK Uvarna 11:29:05+57:50
1502Robert BlomSegersta OK / Söderhamns OK 11:29:55+58:40
1503Mika MolinRastihaukat 11:30:27+59:12
1504Karl-Johan BönnerBjörkfors GOIF 11:32:30+1:01:15
1505Thomas GrøstadØstmarka OK 21:38:11+1:06:56
1506Björn JäderbergSundbybergs IK 31:38:53+1:07:38
1507Martin WickholmOK Trian 31:43:54+1:12:39
1508Anders SwedinLidköpings VSK 11:46:55+1:15:40
1509Jouni HolmalaIkNV/KanSu/KyRa 11:47:40+1:16:25
1510Øyvind HaugØstmarka OK 21:49:17+1:18:02
1511Anders GunnarssonHallstahammars OK / Surahammars SOK 21:54:11+1:22:56
1512Hans HolmgrenOK Trian 31:55:02+1:23:47
Jesper SvenskStora Tuna OK 1ej godkänd
Jonas BraamOK Denseln 2ej godkänd
Pär HöökVästerbergslagens OL 1ej godkänd
Björn JohanssonGamleby OK 1ej godkänd
Ilkka KivikkoHämeenlinnan Suunnistajat 2ej godkänd
Anders OvegrenLjusdals OK 1ej godkänd
Oscar ErikssonOK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 22ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser