Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Kouvolan Suunnistajat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Kouvolan Suunnistajat 125manna (381)6:26:52
1. Aaro Ojala42:1382+5:2942:1382
2. Liisa Peltonen38:3436+4:351:20:4751-31
3. Urho Ojala25:01117+3:531:45:4856+5
3. Lasse Peltonen25:29149+4:211:46:1656+5
3. Marko Uotila26:46271+5:381:47:3356+5
3. Heikki Tonteri30:01547+8:531:50:4856+5
4. Emilia Kiintola22:18260+5:152:08:3450-6
4. Amalia Lindén25:09555+8:062:10:5750-6
4. Tuomas Tonteri21:50226+4:472:12:3850-6
4. Salla Vanhatalo26:35683+9:322:14:0850-6
5. Jukka Tani38:15160+7:002:52:2345-5
5. Miika Irtola43:56498+12:412:52:3045-5
5. Patrik Väisänen41:37336+10:222:54:1545-5
5. Aatu Hirvikallio43:50491+12:352:54:4745-5
6. Sari Vääränen33:2973+5:373:27:4448+3
6. Kaisa Vainikka37:51252+9:593:30:2148+3
6. Marja Laukkanen38:04261+10:123:32:5148+3
6. Terhi Harjula44:25657+16:333:36:4848+3
7. Ilkka Kohvakka41:11418+12:414:08:5556+8
7. Petteri Rankinen38:38303+10:084:08:5956+8
7. Joona Tynys35:44181+7:144:12:3256+8
7. Juho Matikainen44:05562+15:354:16:5656+8
23. Urpo Särkkä27:1477+6:184:44:1053-3
24. Arttu Lindqvist54:3852+10:055:38:4849-4
25. Henna Pylvänäinen48:0431+8:446:26:5245-4
221Kouvolan Suunnistajat 225manna (381)7:56:57
1. Pasi Sarilampi53:01308+16:1753:01308
2. Viivi Kainlauri51:05255+17:061:44:06279-29
3. Riikka Peltonen31:24655+10:162:15:30278-1
3. Eveliina Hasu33:22816+12:142:17:28278-1
3. Kaisa Järnefeld45:381354+24:302:29:44278-1
3. Anna Ojala47:481387+26:402:31:54278-1
4. Marjaana Järvinen34:531244+17:502:50:23241-37
4. Tatu Karvonen34:451241+17:422:52:13241-37
4. Alma Laukkanen24:17466+7:142:56:11241-37
4. Selma Lindén29:01896+11:582:58:45241-37
5. Tero Ojala48:52798+17:373:41:05246+5
5. Mikael Lindén50:10868+18:553:46:21246+5
5. Eemil Sakki47:47729+16:323:46:32246+5
5. Joonas Korjala1:03:331348+32:183:53:56246+5
6. Hanna-Mari Luukkonen43:51617+15:594:30:23229-17
6. Paula Hirvisaari53:291121+25:374:34:34229-17
6. Erika Tammilehto50:42988+22:504:37:03229-17
6. Leena Tani46:39787+18:474:40:35229-17
7. Vili Laukkanen49:50832+21:205:26:53240+11
7. Ossi Karvonen50:18853+21:485:30:53240+11
7. Hannu Peni1:07:431357+39:135:38:06240+11
7. Anssi Pajuoja1:09:001375+40:305:43:34240+11
23. Elina Espo34:48216+13:526:18:22232-8
24. Jussi Soini1:13:17234+28:447:31:39228-4
25. Carita Espo56:572527:56:57221-7

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser