Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Pargas IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Pargas IF 125manna (381)6:16:29
1. Fredric Portin38:1110+1:2738:1110
2. Alexandra Enlund35:056+1:061:13:161-9
3. Simon Engström25:15136+4:071:38:3116+15
3. Ingela Mattsson28:35437+7:271:41:5116+15
3. Ove Arén28:43450+7:351:41:5916+15
3. Markku Virtala31:10633+10:021:44:2616+15
4. Elias Lindroos20:52146+3:492:02:4320+4
4. Emmi Virtala25:50607+8:472:07:4920+4
4. Emma Donner29:41955+12:382:08:1220+4
4. Åsa von Schoultz23:46403+6:432:08:1220+4
5. Tobias Henriksson34:5832+3:432:43:1029+9
5. Mats Dahlén37:40128+6:252:45:5229+9
5. Mika Honkasalo44:24518+13:092:47:0729+9
5. Alex Virtala41:53357+10:382:49:4229+9
6. Yvonne Gunell28:503+0:583:18:3222-7
6. Dina Alexandersson38:52311+11:003:22:0222-7
6. Sanna Nymalm36:15173+8:233:22:0722-7
6. Laura Portin35:05135+7:133:22:1222-7
7. Conny Arén39:57365+11:273:58:2936+14
7. Sören Nymalm38:14280+9:444:00:2636+14
7. Jon Engström41:17425+12:474:03:1936+14
7. Robert Donner44:55607+16:254:07:0236+14
23. Jill Lauren29:45122+8:494:36:4741+5
24. Erik Haajanen57:2877+12:555:34:1542+1
25. Amy Nymalm42:1413+2:546:16:2931-11
240Pargas IF 225manna (381)7:43:59
1. Max Laurén50:56277+14:1250:56277
2. Jenny Virtala54:46294+20:471:45:42296+19
3. Linus Hoffman31:56706+10:482:17:38291-5
3. Anders Brink31:56706+10:482:17:38291-5
3. Mikael Öhrnberg40:311205+19:232:26:13291-5
3. Bernt Engström49:121406+28:042:34:54291-5
4. Saga Rantanen36:001274+18:572:53:38266-25
4. Anniina Uus-Mäkelä28:44868+11:412:54:57266-25
4. Annika Andersson42:031391+25:002:59:41266-25
4. Alva Ahlbäck29:58979+12:553:04:52266-25
5. Tony Björk50:59915+19:443:45:56257-9
5. Henrik Öhrnberg52:351008+21:203:52:16257-9
5. Andre Lindroos59:041247+27:493:52:42257-9
5. Patrik Ahbäck51:36955+20:213:56:28257-9
6. Maria Söderblom45:26718+17:344:38:08246-11
6. Sanna Kangas49:34927+21:424:46:02246-11
6. Maria Brink56:121193+28:204:48:28246-11
6. Petra Virtala1:03:341337+35:424:49:30246-11
7. Sverre Hågensen48:59792+20:295:27:07267+21
7. Cevin Arén48:12749+19:425:34:14267+21
7. Peter Blomgren51:31898+23:015:41:01267+21
7. Jonatan Ahlbäck1:10:001384+41:305:58:28267+21
23. Henrika Brink43:22300+22:266:41:50271+4
24. Olli Rantanen1:18:27256+33:548:00:17260-11
25. Charlotte Björklund43:591627:43:59240-20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser