Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Lappeen Riento

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Lappeen Riento 125manna (381)6:37:07
1. Janne Kuningas43:43111+6:5943:43111
2. Laura Lakanen41:3292+7:331:25:1594-17
3. Jukka Peltonen26:50275+5:421:52:05140+46
3. Seppo Kylliäinen33:42847+12:341:58:57140+46
3. Saara Ruotsalainen36:03997+14:552:01:18140+46
3. Hanna Laakso41:041223+19:562:06:19139+45
4. Vilho Suomalainen25:11559+8:082:17:16100-40
4. Sulo Saarilaakso24:04439+7:012:23:01100-40
4. Laura Laakso22:13248+5:102:23:31100-40
4. Lotta Laakso20:42134+3:392:27:0199-40
5. Matti Maajärvi41:37336+10:222:58:5386-14
5. Aaro Nurmiainen39:03205+7:483:02:3486-14
5. Miika Husu41:26329+10:113:04:2786-14
5. Aapo Tonder40:23264+9:083:07:2486-13
6. Maria Salmi40:49431+12:573:43:23860
6. Tessa Pulli40:41419+12:493:45:08860
6. Mia Saarilaakso40:34417+12:423:47:58860
6. Mari Häsä50:07951+22:153:49:00860
7. Oskari Niemi34:36145+6:064:19:4474-12
7. Ville Huomolin38:48312+10:184:22:1174-12
7. Ville Saikko33:53123+5:234:22:5374-12
7. Atte Nokka38:54314+10:244:26:5274-12
23. Vertti Myllärinen24:5642+4:004:51:4870-4
24. Simo Mertanen55:0353+10:305:46:5163-7
25. Riikka Suomalainen50:1650+10:566:37:0758-5

Rasti 88

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Lappeen Riento 125manna (381)6:37:07
1. Janne Kuningas43:43111+6:5943:43111
2. Laura Lakanen41:3292+7:331:25:1594-17
3. Jukka Peltonen26:50275+5:421:52:05140+46
3. Seppo Kylliäinen33:42847+12:341:58:57140+46
3. Saara Ruotsalainen36:03997+14:552:01:18140+46
3. Hanna Laakso41:041223+19:562:06:19139+45
4. Vilho Suomalainen25:11559+8:082:17:16100-40
4. Sulo Saarilaakso24:04439+7:012:23:01100-40
4. Laura Laakso22:13248+5:102:23:31100-40
4. Lotta Laakso20:42134+3:392:27:0199-40
5. Matti Maajärvi41:37336+10:222:58:5386-14
5. Aaro Nurmiainen39:03205+7:483:02:3486-14
5. Miika Husu41:26329+10:113:04:2786-14
5. Aapo Tonder40:23264+9:083:07:2486-13
6. Maria Salmi40:49431+12:573:43:23860
6. Tessa Pulli40:41419+12:493:45:08860
6. Mia Saarilaakso40:34417+12:423:47:58860
6. Mari Häsä50:07951+22:153:49:00860
7. Oskari Niemi34:36145+6:064:19:4474-12
7. Ville Huomolin38:48312+10:184:22:1174-12
7. Ville Saikko33:53123+5:234:22:5374-12
7. Atte Nokka38:54314+10:244:26:5274-12
23. Vertti Myllärinen24:5642+4:004:51:4870-4
24. Simo Mertanen55:0353+10:305:46:5163-7
25. Riikka Suomalainen50:1650+10:566:37:0758-5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser