Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Linköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Linköpings OK 125manna (381)5:55:30
1. Olof Ljunggren42:1583+5:3142:1583
2. Anna Wehlin39:1953+5:201:21:3459-24
3. Johan Otterström23:1231+2:041:44:4641-18
3. Otto Nilsson24:51104+3:431:46:2541-18
3. Patrik Nilsson26:12205+5:041:47:4641-18
3. Per Gustås26:59290+5:511:48:3341-18
4. Elin Kjellman21:11178+4:082:05:5722-19
4. Annika Ivarsson20:54152+3:512:07:1922-19
4. Sigrid Ljunggren19:2756+2:242:08:0022-19
4. Vilgot Elnegård20:35120+3:322:08:2122-19
5. Peter Olin38:14157+6:592:45:3326+4
5. Martin Smelik39:50234+8:352:45:4726+4
5. Victor Jiglund39:13212+7:582:47:3426+4
5. Emanuel Herberthson41:05308+9:502:49:0526+4
6. Fredrika Vångell33:4382+5:513:21:1725-1
6. Frida Jönsson Hellstadius34:19103+6:273:23:2425-1
6. Elisabeth Ahlgren39:34355+11:423:25:0725-1
6. Tove Ekström40:16398+12:243:26:0325-1
7. Fredrik Lindström34:20132+5:503:55:3726+1
7. Peter Eriksson32:2181+3:513:58:2426+1
7. Niklas Olsson33:23107+4:533:58:3026+1
7. Maxime Bonneau39:06321+10:364:02:3026+1
23. Johan Årbrink23:1616+2:204:25:4622-4
24. Erik Martinsson49:1424+4:415:15:0023+1
25. Alva Olsson40:304+1:105:55:3019-4
118Linköpings OK 225manna (381)7:24:32
1. Johan Allard51:53289+15:0951:53289
2. Kajsa Hammarström45:18163+11:191:37:11213-76
3. Magnus Sahlman28:12401+7:042:05:23180-33
3. Stina Nero28:45453+7:372:05:56180-33
3. Frida Sahlman29:07481+7:592:06:18180-33
3. Johan Åtting34:52932+13:442:12:03180-33
4. Ian Johansson22:08242+5:052:27:31127-53
4. Sigrid Forsman21:14182+4:112:27:32127-53
4. Ebba Skullman21:40217+4:372:27:36127-53
4. Arvid Roth21:05169+4:022:33:08127-53
5. Anders Berg42:08376+10:533:09:40109-18
5. Henrik Tosteberg43:39478+12:243:11:15109-18
5. Anders Knutsson46:08629+14:533:13:39109-18
5. Mati Tiit41:49351+10:343:14:57109-18
6. Sofia Salomonsson37:12222+9:203:52:0999-10
6. Sarah Magnusson43:33595+15:413:53:1399-10
6. Therese Klintberg42:45540+14:533:54:0099-10
6. Kristyna Hlubuckova40:42422+12:503:54:2199-10
7. Åke Ljunggren37:52266+9:224:31:05103+4
7. Erik Sköld38:53313+10:234:32:53103+4
7. Christian Eriksson Sterner41:57464+13:274:34:06103+4
7. Joel Francén46:20660+17:504:40:41103+4
23. Pedro Lundqvist31:58157+11:025:12:39102-1
24. Niclas Hägglund1:12:05230+27:326:24:44114+12
25. Anna Johansson59:48126+20:287:24:32118+4
228Linköpings OK 425manna (381)7:56:13
1. Johan Sköld51:51288+15:0751:51288
2. Johanna Gustås48:53222+14:541:40:44246-42
3. Frida Karlsson30:48603+9:402:11:32226-20
3. Sofia Borg31:37679+10:292:12:21226-20
3. Stina Anderjon38:571138+17:492:19:41226-20
3. Wilhelm Larsson40:381210+19:302:21:22226-20
4. Karin Arvelius24:14458+7:112:35:46188-38
4. Liselott Roth27:45787+10:422:40:06188-38
4. Olle Malmström22:12246+5:092:43:34188-38
4. Stina Söderqvist26:36685+9:332:46:17188-38
5. Tomas Boman47:12696+15:573:27:18214+26
5. Albin Detterfelt42:56427+11:413:29:13214+26
5. Roushan Rezvani Arany1:08:011413+36:463:43:47214+26
5. Fredrik Peterson1:00:431292+29:283:44:17214+26
6. Dóra Goldmann43:27587+15:354:12:40235+21
6. Anna Ljusberg57:041218+29:124:24:22235+21
6. Linnéa Borg45:50740+17:584:30:07235+21
6. Loreline Fol1:00:041280+32:124:43:51235+21
7. Hanna Modig Tjärnström54:341045+26:045:07:14246+11
7. Julia Modig Tjärnström55:141062+26:445:19:36246+11
7. Erik Sahlman55:191065+26:495:25:26246+11
7. Martin Strömgren1:03:031291+34:335:46:54246+11
23. Hanna Lundgren32:57173+12:016:19:51234-12
24. Gustav Lidén1:15:19244+30:467:35:102340
25. Marie Prochazkova56:132287:56:13228-6
253Linköpings OK 325manna (381)7:55:55
1. Joakim Tosteberg1:01:30357+24:461:01:30357
2. Sara Söderqvist57:45327+23:461:59:15344-13
3. Magnus Herberthson31:01622+9:532:30:16301-43
3. Christer Lindell31:51697+10:432:31:06301-43
3. Jörgen Sköld32:19744+11:112:31:34301-43
3. Carina Faxén37:241062+16:162:36:39301-43
4. Frida Söderqvist27:42783+10:392:59:16311+10
4. Lena Strömbäck31:261067+14:233:02:32311+10
4. Edwin Otterborg36:561308+19:533:13:35311+10
4. Åsa Forsman47:011431+29:583:17:17311+10
5. Markus Henriksson56:551176+25:403:59:27295-16
5. Magnus Djerfsten58:521240+27:374:12:27295-16
5. Henrik Elnegård1:14:141457+42:594:13:30295-16
5. Claes Otterborg58:251227+27:104:15:42295-16
6. Pia Vångell50:21971+22:294:49:48294-1
6. Inger Berg41:13456+13:214:56:55294-1
6. Anna Otterborg56:241199+28:325:09:54294-1
6. Lotta Borg58:531264+31:015:11:20294-1
7. (Sven) Johan Arvelius56:401111+28:105:53:35286-8
7. Peter Svenmarck1:07:151354+38:455:57:03286-8
7. Jan Johansson50:49874+22:196:02:09286-8
7. Leif Lindgren58:481189+30:186:08:42286-8
23. Rikard Borg33:45193+12:496:42:27273-13
24. Martin Jareland1:19:08259+34:358:01:35261-12
25. Josefina Berntsson55:552237:55:55253-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser