Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Centrum OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
173Centrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 225manna (381)7:55:22
1. Manuel Mexia de Almeida Horta47:59207+11:1547:59207
2. Therese Bergqvist43:32136+9:331:31:31162-45
3. Peter Edman30:16568+9:082:01:471620
3. Rask Attack31:20648+10:122:02:511620
3. Jenny Eriksson33:51859+12:432:05:221620
3. Malin Wilhelmsson38:001091+16:522:09:311620
4. Elsa Golsäter24:58531+7:552:26:45143-19
4. Elin Bryggar26:53709+9:502:29:44143-19
4. Mira Nordin22:44304+5:412:32:15143-19
4. Joel Masapärs30:461025+13:432:36:08143-19
5. Adam Nyman43:43482+12:283:10:28144+1
5. Lars Öhgren46:50672+15:353:19:05144+1
5. Magnus Fredriksson50:25883+19:103:20:09144+1
5. Joel Golsäter49:30832+18:153:25:38144+1
6. Agnes Wallin44:01627+16:093:54:29135-9
6. Moa Bergqvist39:43364+11:513:59:52135-9
6. Thea Nordin41:19461+13:274:00:24135-9
6. Maja Bergqvist44:07635+16:154:09:45135-9
7. Sven Olsson36:45223+8:154:46:301350
7. Ulf Henriksson50:35866+22:054:50:591350
7. Krister Golsäter58:241170+29:544:52:531350
7. Svante Lindgren56:181104+27:484:56:101350
23. Bo Wallin1:00:08339+39:125:56:18188+53
24. Dag Stridh1:03:40148+19:076:59:58175-13
25. Lina Fredriksson55:222057:55:22173-2

Karlsbyhedens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
173Centrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 225manna (381)7:55:22
1. Manuel Mexia de Almeida Horta47:59207+11:1547:59207
2. Therese Bergqvist43:32136+9:331:31:31162-45
3. Peter Edman30:16568+9:082:01:471620
3. Rask Attack31:20648+10:122:02:511620
3. Jenny Eriksson33:51859+12:432:05:221620
3. Malin Wilhelmsson38:001091+16:522:09:311620
4. Elsa Golsäter24:58531+7:552:26:45143-19
4. Elin Bryggar26:53709+9:502:29:44143-19
4. Mira Nordin22:44304+5:412:32:15143-19
4. Joel Masapärs30:461025+13:432:36:08143-19
5. Adam Nyman43:43482+12:283:10:28144+1
5. Lars Öhgren46:50672+15:353:19:05144+1
5. Magnus Fredriksson50:25883+19:103:20:09144+1
5. Joel Golsäter49:30832+18:153:25:38144+1
6. Agnes Wallin44:01627+16:093:54:29135-9
6. Moa Bergqvist39:43364+11:513:59:52135-9
6. Thea Nordin41:19461+13:274:00:24135-9
6. Maja Bergqvist44:07635+16:154:09:45135-9
7. Sven Olsson36:45223+8:154:46:301350
7. Ulf Henriksson50:35866+22:054:50:591350
7. Krister Golsäter58:241170+29:544:52:531350
7. Svante Lindgren56:181104+27:484:56:101350
23. Bo Wallin1:00:08339+39:125:56:18188+53
24. Dag Stridh1:03:40148+19:076:59:58175-13
25. Lina Fredriksson55:222057:55:22173-2

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
173Centrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 225manna (381)7:55:22
1. Manuel Mexia de Almeida Horta47:59207+11:1547:59207
2. Therese Bergqvist43:32136+9:331:31:31162-45
3. Peter Edman30:16568+9:082:01:471620
3. Rask Attack31:20648+10:122:02:511620
3. Jenny Eriksson33:51859+12:432:05:221620
3. Malin Wilhelmsson38:001091+16:522:09:311620
4. Elsa Golsäter24:58531+7:552:26:45143-19
4. Elin Bryggar26:53709+9:502:29:44143-19
4. Mira Nordin22:44304+5:412:32:15143-19
4. Joel Masapärs30:461025+13:432:36:08143-19
5. Adam Nyman43:43482+12:283:10:28144+1
5. Lars Öhgren46:50672+15:353:19:05144+1
5. Magnus Fredriksson50:25883+19:103:20:09144+1
5. Joel Golsäter49:30832+18:153:25:38144+1
6. Agnes Wallin44:01627+16:093:54:29135-9
6. Moa Bergqvist39:43364+11:513:59:52135-9
6. Thea Nordin41:19461+13:274:00:24135-9
6. Maja Bergqvist44:07635+16:154:09:45135-9
7. Sven Olsson36:45223+8:154:46:301350
7. Ulf Henriksson50:35866+22:054:50:591350
7. Krister Golsäter58:241170+29:544:52:531350
7. Svante Lindgren56:181104+27:484:56:101350
23. Bo Wallin1:00:08339+39:125:56:18188+53
24. Dag Stridh1:03:40148+19:076:59:58175-13
25. Lina Fredriksson55:222057:55:22173-2

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32Malungs OK Skogsmårdarna 125manna (381)6:17:14
1. Daniel Hájek40:0630+3:2240:0630
2. Vendula Hor?i?ková33:5911:14:056-24
3. Michaela Hallqvist26:54281+5:461:40:5922+16
3. Lisa Larsson27:52372+6:441:41:5722+16
3. Hans Daniels29:15494+8:071:43:2022+16
3. Lars Gunnarsson31:53700+10:451:45:5822+16
4. Julia Gellerbrandt24:37502+7:342:05:3649+27
4. Julia Eriksson25:20571+8:172:07:1749+27
4. Julia Gunnarsson22:28276+5:252:08:2649+27
4. Lova Masapärs30:391015+13:362:13:5949+27
5. Johan Nordlund36:4891+5:332:42:2427-22
5. Albin Lillieström36:2679+5:112:43:4327-22
5. Filip Wadsten37:22112+6:072:45:4827-22
5. Johan Bäckman35:1339+3:582:49:1227-22
6. Magdalena Cermakova49:54940+22:023:35:4275+48
6. Elin Fjellström57:101221+29:183:40:5375+48
6. Maria Bois1:01:081302+33:163:43:3275+48
6. Jennie Börjesson Eriksson56:131195+28:213:45:2575+48
7. Oskar Lundqvist33:41113+5:114:09:2352-23
7. Martin Hammarberg31:4760+3:174:12:4052-23
7. Thomas Landqvist30:5834+2:284:14:3052-23
7. Ludvig Åhlund30:4226+2:124:16:0752-23
23. Håkan Eriksson22:238+1:274:38:3042-10
24. Jakob Lööf53:3945+9:065:32:0938-4
25. Johanna Börjesson Eriksson45:0522+5:456:17:1432-6
173Centrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 225manna (381)7:55:22
1. Manuel Mexia de Almeida Horta47:59207+11:1547:59207
2. Therese Bergqvist43:32136+9:331:31:31162-45
3. Peter Edman30:16568+9:082:01:471620
3. Rask Attack31:20648+10:122:02:511620
3. Jenny Eriksson33:51859+12:432:05:221620
3. Malin Wilhelmsson38:001091+16:522:09:311620
4. Elsa Golsäter24:58531+7:552:26:45143-19
4. Elin Bryggar26:53709+9:502:29:44143-19
4. Mira Nordin22:44304+5:412:32:15143-19
4. Joel Masapärs30:461025+13:432:36:08143-19
5. Adam Nyman43:43482+12:283:10:28144+1
5. Lars Öhgren46:50672+15:353:19:05144+1
5. Magnus Fredriksson50:25883+19:103:20:09144+1
5. Joel Golsäter49:30832+18:153:25:38144+1
6. Agnes Wallin44:01627+16:093:54:29135-9
6. Moa Bergqvist39:43364+11:513:59:52135-9
6. Thea Nordin41:19461+13:274:00:24135-9
6. Maja Bergqvist44:07635+16:154:09:45135-9
7. Sven Olsson36:45223+8:154:46:301350
7. Ulf Henriksson50:35866+22:054:50:591350
7. Krister Golsäter58:241170+29:544:52:531350
7. Svante Lindgren56:181104+27:484:56:101350
23. Bo Wallin1:00:08339+39:125:56:18188+53
24. Dag Stridh1:03:40148+19:076:59:58175-13
25. Lina Fredriksson55:222057:55:22173-2

Micke Mellbergs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
173Centrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 225manna (381)7:55:22
1. Manuel Mexia de Almeida Horta47:59207+11:1547:59207
2. Therese Bergqvist43:32136+9:331:31:31162-45
3. Peter Edman30:16568+9:082:01:471620
3. Rask Attack31:20648+10:122:02:511620
3. Jenny Eriksson33:51859+12:432:05:221620
3. Malin Wilhelmsson38:001091+16:522:09:311620
4. Elsa Golsäter24:58531+7:552:26:45143-19
4. Elin Bryggar26:53709+9:502:29:44143-19
4. Mira Nordin22:44304+5:412:32:15143-19
4. Joel Masapärs30:461025+13:432:36:08143-19
5. Adam Nyman43:43482+12:283:10:28144+1
5. Lars Öhgren46:50672+15:353:19:05144+1
5. Magnus Fredriksson50:25883+19:103:20:09144+1
5. Joel Golsäter49:30832+18:153:25:38144+1
6. Agnes Wallin44:01627+16:093:54:29135-9
6. Moa Bergqvist39:43364+11:513:59:52135-9
6. Thea Nordin41:19461+13:274:00:24135-9
6. Maja Bergqvist44:07635+16:154:09:45135-9
7. Sven Olsson36:45223+8:154:46:301350
7. Ulf Henriksson50:35866+22:054:50:591350
7. Krister Golsäter58:241170+29:544:52:531350
7. Svante Lindgren56:181104+27:484:56:101350
23. Bo Wallin1:00:08339+39:125:56:18188+53
24. Dag Stridh1:03:40148+19:076:59:58175-13
25. Lina Fredriksson55:222057:55:22173-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser