Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Tullinge SK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Tullinge SK 125manna (381)5:45:13
1. Tomas Krivda37:555+1:1137:555
2. Rebecka Heinrup36:1214+2:131:14:078+3
3. Lars Nordin23:1130+2:031:37:183-5
3. Lars Sjöberg24:54108+3:461:39:013-5
3. Wilhelm Bergman25:07124+3:591:39:143-5
3. Hans Sundqvist25:26148+4:181:39:333-5
4. Lars Lönnkvist18:5529+1:521:58:284+1
4. Wilma Leickt21:21189+4:182:00:224+1
4. Tove Sjöberg23:55420+6:522:01:134+1
4. Johnny Junegard22:30281+5:272:01:444+1
5. Markus Adolfsson40:09254+8:542:40:3110+6
5. Christoffer Eskilsson39:27222+8:122:40:4010+6
5. Andreas Hultqvist42:22393+11:072:40:5010+6
5. Magnus Glännefors40:35277+9:202:42:1910+6
6. Ella Sjöberg32:0932+4:173:12:49100
6. Johanna Lönnkvist33:1461+5:223:14:04100
6. Sofia Lönnkvist32:1433+4:223:14:33100
6. Frida Junegard34:39114+6:473:15:10100
7. Albin Andersson33:0799+4:373:45:5611+1
7. Victor Imark31:4961+3:193:46:5911+1
7. Jonas Nordström34:21133+5:513:48:5411+1
7. Niklas Sundqvist35:20167+6:503:49:2411+1
23. Rikard Imark25:0747+4:114:14:3114+3
24. Simon Imark47:039+2:305:01:3412-2
25. Anna Ställberg43:3916+4:195:45:139-3
113Tullinge SK 325manna (381)7:21:35
1. Markus Fredlund49:52245+13:0849:52245
2. Lenka Liscinska41:3594+7:361:31:27155-90
3. Lennart Agén28:10399+7:021:59:37161+6
3. Barbro Lönnkvist35:14949+14:062:06:41161+6
3. Lennart Hävrén36:501036+15:422:08:17161+6
3. Frida Forsberg38:031097+16:552:09:30161+6
4. Karin Forsberg27:54800+10:512:27:31149-12
4. Tommy Eriksson26:03633+9:002:34:20149-12
4. Alva Bladh26:55717+9:522:36:25149-12
4. Aron Höglund30:481027+13:452:37:29149-12
5. Jonas Lundblad40:46285+9:313:15:06126-23
5. Tintin Karlberg40:27266+9:123:17:56126-23
5. Andreas Aasa41:39338+10:243:18:04126-23
5. Fredrik Forsberg51:29948+20:143:19:00126-23
6. Trine Karlberg41:30472+13:383:56:36120-6
6. Jessica Sjöberg40:32415+12:403:58:36120-6
6. Sara Lundblad40:59442+13:073:58:55120-6
6. Lina Berggren42:54554+15:024:01:54120-6
7. Mats Fryxell41:54459+13:244:43:48118-2
7. Henrik Trofast46:58696+18:284:45:34118-2
7. Henrik Bladh50:29861+21:594:47:05118-2
7. Joakim Lönnkvist48:16756+19:464:47:11118-2
23. Kent Berggren34:35211+13:395:21:46121+3
24. Martin Krivda1:04:19153+19:466:26:05120-1
25. Ellinor Fryxell55:3092+16:107:21:35113-7
116Tullinge SK 225manna (381)7:24:24
1. Anders Ställberg48:49230+12:0548:49230
2. Malin Dahlström46:00178+12:011:34:49179-51
3. Piero Sannicolò26:21224+5:132:01:10130-49
3. David Törnqvist27:16317+6:082:02:05130-49
3. Hugo Backlund29:07481+7:592:03:56130-49
3. Ludvig Ferdman29:31509+8:232:04:20129-50
4. Olof Arevång20:39129+3:362:24:35121-9
4. Viktor Wistrand20:1993+3:162:24:39121-9
4. Emilia Bergman23:43398+6:402:24:53121-9
4. Klara Bolin29:57977+12:542:32:02120-9
5. Jacob Bolin45:05556+13:503:09:58112-9
5. Johannes Bladh47:48731+16:333:12:27112-9
5. Patrik Leickt49:48849+18:333:14:23112-9
5. Björn Normark43:29469+12:143:15:31112-8
6. Lena Sundqvist43:26585+15:343:53:24132+20
6. Elin Leandersson39:48371+11:563:55:19132+20
6. Maria Bratt51:341023+23:424:05:57132+20
6. Malin Sundqvist54:311146+26:394:06:58132+20
7. Rickard Andersson40:54406+12:244:36:13134+2
7. Carl Johan Arevång41:14422+12:444:48:12134+2
7. Per-Ove Melinder47:44722+19:144:53:41134+2
7. Adam Bratt1:02:231274+33:534:55:47134+2
23. Jörgen Axelsson29:19110+8:235:25:06127-7
24. Johan Ställberg59:4395+15:106:24:49115-12
25. Sofia Sundström59:35124+20:157:24:24116+1
119Tullinge SK 425manna (381)7:25:11
1. Emil Andersson47:31188+10:4747:31188
2. Tina Junegard47:41202+13:421:35:12186-2
3. Björn Axelsson28:52462+7:442:04:04167-19
3. Rudolf Hersén31:15641+10:072:06:27167-19
3. Josefin Hersén34:28902+13:202:09:40167-19
3. Tilda Andersson34:50928+13:422:10:02167-19
4. Klara Junegard22:14253+5:112:28:41150-17
4. Märta Södervall21:39215+4:362:31:19150-17
4. Arvid Myrberger21:29205+4:262:31:31150-17
4. Lucas Johansson33:481194+16:452:37:52150-17
5. Kenneth Jönsson48:56802+17:413:17:37139-11
5. Erik Berggren47:15698+16:003:18:34139-11
5. Henrik Persson43:28467+12:133:21:20139-11
5. Johan Kärrström51:31951+20:163:23:02139-11
6. Lovisa Längheim42:48546+14:564:01:22123-16
6. Yvonne Andersson40:04387+12:124:01:24123-16
6. Åsa Flodmark44:11638+16:194:01:48123-16
6. Anna-Lena Längheim41:27468+13:354:04:29123-16
7. Ingemar Åkerman37:31257+9:014:39:19119-4
7. Alfred Längheim35:57186+7:274:40:26119-4
7. Göran Längheim44:03560+15:334:45:27119-4
7. Tomas Hultqvist46:08649+17:384:47:30119-4
23. Anders Kärrström34:26209+13:305:21:56122+3
24. Jörgen Ohlin1:04:14152+19:416:26:10121-1
25. Lina Matthews59:01119+19:417:25:11119-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser