Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

KFUM Örebro OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30KFUM Örebro OK 125manna (381)6:15:22
1. Jonatan Gustafsson39:5824+3:1439:5824
2. Emma Victorin40:5680+6:571:20:5453+29
3. Anton Kruse23:4547+2:371:44:3958+5
3. Peter Eriksson29:43525+8:351:50:3758+5
3. Åsa Westerberg29:48532+8:401:50:4258+5
3. Björn Lindgren30:12564+9:041:51:0658+5
4. Johanna Berg20:53150+3:502:05:3241-17
4. Olle Malm18:4224+1:392:09:4841-17
4. Ted Nilsson19:2352+2:202:10:0541-17
4. Karin Lindgren22:24270+5:212:13:0141-17
5. Oskar Arlebo36:4487+5:292:46:4925-16
5. Magnus Palm37:34119+6:192:47:2225-16
5. Albin Arlebo43:02435+11:472:48:3425-16
5. Jacob Eriksson35:3949+4:242:48:4025-16
6. Lovisa Gustafsson37:38239+9:463:24:2739+14
6. Elsa Ekelin37:28229+9:363:26:0839+14
6. Johanna Nordström39:14335+11:223:26:3639+14
6. Kristin Jacobson43:12572+15:203:31:4639+14
7. Per Sjögren34:53161+6:234:01:0132-7
7. Erik Harlén38:20286+9:504:02:4732-7
7. Pontus Halldin38:01274+9:314:04:3732-7
7. Erik Groth33:0498+4:344:04:5032-7
23. Hugo Örn24:3335+3:374:29:2329-3
24. Melker Forsberg50:2430+5:515:19:4728-1
25. Cecilia Svedin55:3593+16:156:15:2230+2
196KFUM Örebro OK 225manna (381)7:57:41
1. Marcus Klasenius50:39264+13:5550:39264
2. Charlotte Wahlström49:29232+15:301:40:08241-23
3. Lars Hellstrandh34:18889+13:102:14:26306+65
3. Birgitta Arlebo40:251200+19:172:20:33306+65
3. Anna Gustafsson46:341369+25:262:26:42306+65
3. Bo Pettersson57:191483+36:112:37:27306+65
4. Alva Nilsson29:11913+12:082:43:37265-41
4. Nils Skymberg26:42689+9:392:47:15265-41
4. Viktor Jonhed24:12453+7:092:50:54265-41
4. Sofia Halldin27:22758+10:193:04:49265-41
5. Lars Jonhed45:04555+13:493:35:58256-9
5. Johan Åström50:32890+19:173:37:47256-9
5. Martin Sedström59:161250+28:013:42:53256-9
5. William Segura51:22938+20:073:56:11256-9
6. Julia Berg52:341080+24:424:28:32243-13
6. Jennie Brobakken53:491128+25:574:31:36243-13
6. Catarina Cuibe58:511263+30:594:41:44243-13
6. Zarah Öhlin51:371027+23:454:47:48243-13
7. Per Kallin47:04703+18:345:15:36207-36
7. Henrik Nord45:48635+17:185:17:24207-36
7. Marcus Halvarsson36:24203+7:545:24:12207-36
7. Anders Pettersson45:47634+17:175:27:31207-36
23. Julia Gustafsson33:33187+12:376:01:04202-5
24. Mats Gustafsson1:13:25235+28:527:14:29200-2
25. Malin Halldin57:412677:57:41196-4
235KFUM Örebro OK 325manna (381)8:00:20
1. Björn Norman51:41286+14:5751:41286
2. Elisabet Halvarsson54:31290+20:321:46:12298+12
3. Bo Magnusson37:421074+16:342:23:54305+7
3. Fredrik Malm38:561137+17:482:25:08305+7
3. Jonas Örn39:211153+18:132:25:33305+7
3. Linda Harlén51:011423+29:532:37:13305+7
4. Edvin Halldin21:31208+4:282:47:04264-41
4. Sanna Kallin36:071280+19:043:01:15264-41
4. Simon Jonhed38:521346+21:493:02:46264-41
4. Ella Kruse27:30767+10:273:04:43264-41
5. Christer Garpenlund42:31406+11:163:47:14251-13
5. Per Jonhed45:32587+14:173:48:18251-13
5. Örjan Vellet47:11694+15:563:48:26251-13
5. Daniel Stunz1:07:591412+36:443:55:03251-13
6. Sara Garpenlund46:32782+18:404:41:35264+13
6. Veronica Bengtsson55:061167+27:144:43:24264+13
6. Elin Sundkvist Berg55:261175+27:344:43:52264+13
6. Kattis Åström1:09:411413+41:494:56:55264+13
7. Johan Rosengren49:45828+21:155:33:09248-16
7. Martin Groth37:23246+8:535:34:18248-16
7. Filip Örn1:00:571232+32:275:44:49248-16
7. Oscar Forsberg1:06:161345+37:465:47:51248-16
23. Camilla Kruse44:53306+23:576:32:44257+9
24. Linus Malm1:07:48194+23:157:40:32236-21
25. Christina Larsson1:00:202798:00:20235-1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser