Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

OK Kolmården

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27OK Kolmården 125manna (381)6:09:04
1. Ville Johansson39:1717+2:3339:1717
2. Malin Leijon Lind42:21107+8:221:21:3861+44
3. Mats Röjgård21:0811:42:4652-9
3. Mikael Westerberg24:52105+3:441:46:3052-9
3. Peter Lund25:10126+4:021:46:4852-9
3. Henrik Ljungemyr28:37443+7:291:50:1552-9
4. Alva Karlsson22:28276+5:252:05:1433-19
4. Fanny Östlund19:1445+2:112:06:0233-19
4. Annie Lund20:56158+3:532:07:2633-19
4. Yrsa Röjgård21:04166+4:012:11:1933-19
5. Mikael Håkansson38:39180+7:242:44:4142+9
5. Leo Johansson38:57200+7:422:46:2342+9
5. Oskar Leinonen38:49195+7:342:50:0842+9
5. Nicklas Levinson48:58804+17:432:54:1242+9
6. Lisa Berggren37:51252+9:593:22:3233-9
6. Veronica Lund34:41117+6:493:24:4933-9
6. Anna Håkansson38:41295+10:493:25:0433-9
6. Jenny Röjgård35:49156+7:573:30:0133-9
7. Tom Campbell32:5092+4:203:55:2228-5
7. Viktor Waernqvist33:55124+5:253:58:4428-5
7. Simon Lundin31:4357+3:134:01:4428-5
7. Arvid Westerberg38:58318+10:284:04:0228-5
23. Sverre Röjgård21:494+0:534:25:5123-5
24. Emil Ljungemyr48:2216+3:495:14:1321-2
25. Linnea Lund54:5187+15:316:09:0427+6
OK Kolmården 225manna (381)ej godkänd
1. Simon Johansson47:50204+11:0647:50204
2. Agneta Eriksson57:37326+23:381:45:27291+87
3. David Malm28:05393+6:572:13:32259-32
3. Carl Hedegård29:40521+8:322:15:07259-32
3. Tora Westerberg36:591041+15:512:22:26259-32
3. Magnus Hedegård42:241271+21:162:27:51259-32
4. Alma Malm35:471269+18:442:50:54233-26
4. Sofia Westerberg43:121405+26:092:56:44233-26
4. Sixten Levinson34:291226+17:262:56:55233-26
4. Airi Nikko29:40951+12:372:57:31233-26
5. Klas Johansson46:49670+15:343:44:20227-6
5. Johan Malm54:331092+23:183:45:27227-6
5. Christer Casselsjö50:48906+19:333:47:32227-6
5. Jonas Johnsson50:54911+19:393:47:49227-6
6. Annica Berggren38:36286+10:444:26:25242+15
6. Jenny Östlund44:43677+16:514:30:10242+15
6. Märta Berggren54:321148+26:404:38:52242+15
6. Sara Nordvall Forsberg59:421276+31:504:47:14242+15
7. Kjell Josefsson52:23931+23:535:18:48223-19
7. Torbjörn Almgren53:24989+24:545:23:34223-19
7. Erik Johnsson52:06920+23:365:30:58223-19
7. Stefan Sehler48:06740+19:365:35:20222-20
23. Carl-Henrik Wass30:36140+9:406:05:56210-13
24. Fredrik Karlssonej godkändej godkänd
25. Ebba Hedegård1:03:59313ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser