Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
274Eskilstuna OL / Västerås SOK 225manna (381)8:00:13
1. Mattias Löfqvist49:28243+12:4449:28243
2. Anna Nygård1:15:28370+41:292:04:56351+108
3. Ruhdi Karlsson30:08560+9:002:35:04309-42
3. Per Sundström30:17573+9:092:35:13309-42
3. Jan Viklund30:48603+9:402:35:44309-42
3. Ulf Hamrefors33:12807+12:042:38:08309-42
4. David Thapper21:07173+4:042:56:51276-33
4. Oscar Noring25:51609+8:483:00:55276-33
4. Alva Skoog30:02983+12:593:05:15276-33
4. Rickard Persson27:42783+10:393:05:50276-33
5. Carl Byman50:39896+19:243:56:29298+22
5. Magnus Larsson1:00:041272+28:493:56:55298+22
5. Daniel Björnberg54:511100+23:364:00:06298+22
5. Magnus Limbäck1:16:041465+44:494:16:59298+22
6. Elisabeth Westman41:26467+13:344:37:55284-14
6. Malena Ahlström47:31821+19:394:47:37284-14
6. Catarina Larsson1:00:191285+32:274:57:14284-14
6. Eva Wadman51:201014+23:285:08:19284-14
7. Jesper Söderlund1:03:281303+34:585:41:23262-22
7. David Lindgren1:00:431227+32:135:48:20262-22
7. Joakim Ahlström57:161134+28:465:54:30262-22
7. Jan-Olov Bergman46:23663+17:535:54:42262-22
23. Emma Herbst56:39338+35:436:51:21282+20
24. Martin Oldaeus44:453157:44:45273-9
25. Anna Hall1:00:132768:00:13274+1

Västerås SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Västerås SOK 125manna (381)6:25:03
1. Kasper Westman42:2291+5:3842:2291
2. Klara Åkerman Sjöström37:3624+3:371:19:5831-60
3. Robert Palm22:3517+1:271:42:3333+2
3. Kristoffer Klarin24:0764+2:591:44:0533+2
3. Tobias Dahlmark25:37165+4:291:45:3533+2
3. Sixten Slagbrand27:19324+6:111:47:1733+2
4. Erik Palm19:1948+2:162:03:2423-10
4. Elvira Björnberg22:16257+5:132:04:4923-10
4. Elis Wiklund20:57159+3:542:08:1423-10
4. Maja Ahlström22:55326+5:522:08:3023-10
5. Kalle Åkerman Sjöström39:39227+8:242:44:2821-2
5. Andreas Näslund41:46348+10:312:45:1021-2
5. Carl Näslund37:59147+6:442:46:1321-2
5. Fredrik Hamrefors38:43188+7:282:47:1321-2
6. Jonna Fors34:0698+6:143:21:1932+11
6. Elin Eriksson37:32235+9:403:23:4532+11
6. Eva Palm39:38358+11:463:24:4832+11
6. Ida Larsson44:22652+16:303:28:5032+11
7. Noa Sjöstrand35:54184+7:243:57:1329-3
7. Johan Ahlström35:27172+6:574:00:1529-3
7. Henrik Wickström37:27251+8:574:01:1229-3
7. Johan Sundén35:19166+6:494:04:0929-3
23. Lucas Ahlström21:483+0:524:25:5726-3
24. Martin Sandqvist1:05:08165+20:355:31:0536+10
25. Sofi Thorsell53:5881+14:386:25:0340+4
201Västerås SOK 325manna (381)8:00:00
1. Hampus Westman50:09250+13:2550:09250
2. Amanda Hall1:00:29340+26:301:50:38315+65
3. Anders Älvegran28:27419+7:192:19:05304-11
3. Angelina Älvegran32:13736+11:052:22:51304-11
3. Per Wadman36:351026+15:272:27:13304-11
3. Felicia Sahlén46:301368+25:222:37:08304-11
4. Hugo Zetterberg26:31679+9:282:45:36256-48
4. Carl Sandqvist25:33586+8:302:48:24256-48
4. Elin Palm26:52706+9:492:54:05256-48
4. Nova Sahlén25:49605+8:463:02:57256-48
5. Hugo Frisk51:09923+19:543:36:45232-24
5. Jonas Jensen-Tornehed49:29829+18:143:37:53232-24
5. Henrik Hamrefors46:31650+15:163:40:36232-24
5. Sixten Törnqvist45:17572+14:023:48:14232-24
6. Elin Dahlmark43:52619+16:004:24:28206-26
6. Elsa Limbäck52:091060+24:174:30:02206-26
6. Kristina Lindgren41:59500+14:074:30:13206-26
6. Mari Björklund56:291203+28:374:33:14206-26
7. Andreas Eriksson39:55362+11:255:13:09189-17
7. Markus Österlund47:49727+19:195:18:02189-17
7. Dan Österlund48:09745+19:395:18:11189-17
7. Emil Ahlström55:201070+26:505:19:48189-17
23. Gunilla Thapper45:03309+24:076:04:51209+20
24. Tamás Szüts1:11:18223+26:457:16:09204-5
25. Eva Ode1:00:002758:00:00201-3
274Eskilstuna OL / Västerås SOK 225manna (381)8:00:13
1. Mattias Löfqvist49:28243+12:4449:28243
2. Anna Nygård1:15:28370+41:292:04:56351+108
3. Ruhdi Karlsson30:08560+9:002:35:04309-42
3. Per Sundström30:17573+9:092:35:13309-42
3. Jan Viklund30:48603+9:402:35:44309-42
3. Ulf Hamrefors33:12807+12:042:38:08309-42
4. David Thapper21:07173+4:042:56:51276-33
4. Oscar Noring25:51609+8:483:00:55276-33
4. Alva Skoog30:02983+12:593:05:15276-33
4. Rickard Persson27:42783+10:393:05:50276-33
5. Carl Byman50:39896+19:243:56:29298+22
5. Magnus Larsson1:00:041272+28:493:56:55298+22
5. Daniel Björnberg54:511100+23:364:00:06298+22
5. Magnus Limbäck1:16:041465+44:494:16:59298+22
6. Elisabeth Westman41:26467+13:344:37:55284-14
6. Malena Ahlström47:31821+19:394:47:37284-14
6. Catarina Larsson1:00:191285+32:274:57:14284-14
6. Eva Wadman51:201014+23:285:08:19284-14
7. Jesper Söderlund1:03:281303+34:585:41:23262-22
7. David Lindgren1:00:431227+32:135:48:20262-22
7. Joakim Ahlström57:161134+28:465:54:30262-22
7. Jan-Olov Bergman46:23663+17:535:54:42262-22
23. Emma Herbst56:39338+35:436:51:21282+20
24. Martin Oldaeus44:453157:44:45273-9
25. Anna Hall1:00:132768:00:13274+1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser