Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Järla Orientering

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Järla Orientering 125manna (381)5:45:18
1. Chamuel Zbinden38:057+1:2138:057
2. Sara Sjökvist35:2210+1:231:13:273-4
3. Bengt Hall26:02195+4:541:39:296+3
3. Donald Staudte26:14209+5:061:39:416+3
3. Fredrik Trahn27:15314+6:071:40:426+3
3. Petri Laaksonen28:27419+7:191:41:546+3
4. Gustav Netz20:33115+3:302:00:1410+4
4. Ludvig Hagwall21:10177+4:072:01:5210+4
4. Åsa Sundström20:31114+3:282:02:2510+4
4. Märta Ahlquist25:23574+8:202:04:5210+4
5. Mattias Millinger34:3618+3:212:37:015-5
5. Anton Nilsson36:4891+5:332:37:025-5
5. Oscar Björck35:5061+4:352:37:425-5
5. Ivan Kuchmenko33:175+2:022:38:095-5
6. Elsa Jansson32:3440+4:423:10:167+2
6. Signe Klinting35:35149+7:433:12:377+2
6. Stina Haraldsson35:21141+7:293:13:307+2
6. Hilda Mattsson37:31232+9:393:14:327+2
7. Erik Berzell30:0511+1:353:40:218+1
7. David Bejbom30:2416+1:543:44:568+1
7. Martin Härberg32:5294+4:223:46:228+1
7. Simon Frisk34:09129+5:393:46:468+1
23. Petrina Costermans26:1766+5:214:13:039+1
24. Jens Rönnols48:3920+4:065:01:4213+4
25. Anna Dahlgren-Rosén43:3615+4:165:45:1810-3
68Järla Orientering 225manna (381)6:43:27
1. Mathias Hall42:2188+5:3742:2188
2. Filipa Rodrigues39:4256+5:431:22:0365-23
3. Lukas Wallhed27:28336+6:201:49:3179+14
3. Henrik Hagwall28:16406+7:081:50:1979+14
3. Axel Friberger31:39683+10:311:53:4279+14
3. Matilda Ahlquist33:04795+11:561:55:0779+14
4. Sven Börjesson20:41133+3:382:10:12790
4. Linus Nyberg24:16462+7:132:14:35790
4. Britta Börjesson24:05441+7:022:17:47790
4. Sonja Ahlquist27:11737+10:082:22:18790
5. Axel Mattsson42:33407+11:182:52:4568-11
5. Arvid Henriksson41:03307+9:482:55:3868-11
5. Dan Wester39:06206+7:512:56:5368-11
5. Michael Refors40:02246+8:473:02:2068-11
6. Malin Sandström38:24279+10:323:34:0271+3
6. Åsa Börjesson44:17646+16:253:37:0271+3
6. Malin Samuelsson39:08328+11:163:41:2871+3
6. Johanna Sundström47:31821+19:393:44:2471+3
7. Erik Wiberg38:56316+10:264:12:5862-9
7. Harri Andrée37:32258+9:024:19:0062-9
7. Victor Sadarangani42:50496+14:204:19:5262-9
7. Henrik Hellman36:59229+8:294:21:2362-9
23. Ivar Gentz29:01103+8:054:50:2463+1
24. Jakob Jansson55:1354+10:405:45:3758-5
25. Siri Engberg57:50108+18:306:43:2768+10
273Järla Orientering 425manna (381)7:57:24
1. Erik Amberg53:46319+17:0253:46319
2. Ida Torbiörnsson58:20330+24:211:52:06320+1
3. Fredrik Brandhorst-Satzkorn33:52862+12:442:25:58299-21
3. Stefan Ljungdahl36:171012+15:092:28:23299-21
3. Peter Wipp43:481314+22:402:35:54299-21
3. Ylva Rudander43:551318+22:472:36:01299-21
4. Mirjam Costermans35:161257+18:133:01:14284-15
4. Filippa Bäcklund26:43693+9:403:02:37284-15
4. Mika Norin34:401236+17:373:03:03284-15
4. Vilmer Folcke32:361139+15:333:08:37284-15
5. Victor Karlsson45:29585+14:143:48:32258-26
5. Oscar Wiberg53:311045+22:163:56:08258-26
5. Henric Carlsson47:41724+16:263:56:18258-26
5. Henrik Nyberg55:271125+24:123:56:41258-26
6. Petra Nicander43:30592+15:384:39:48288+30
6. Linda Ruthström48:56888+21:044:45:37288+30
6. Anna-Lena Costermans1:20:371470+52:455:09:09288+30
6. Anna Forsberg1:13:121437+45:205:09:20288+30
7. Lars Nicander55:571090+27:275:41:34277-11
7. Stefan Sandberg1:12:201398+43:505:52:08277-11
7. Anders Platt46:13653+17:435:55:33277-11
7. Gustaf Ericson55:211072+26:516:04:30277-11
23. Tindra Åhlin45:45312+24:496:50:15281+4
24. Igor Andriushchenko46:503167:46:50274-7
25. Gunilla Kreiss57:242607:57:24273-1
Järla Orientering 325manna (381)diskvalificerad
1. Petter Johansson48:01210+11:1748:01210
2. My Heinrup1:06:17358+32:181:54:18331+121
3. Leif Lundin37:181057+16:102:31:36349+18
3. Leif Mattsson37:471080+16:392:32:05349+18
3. Gabriel Dahlberg40:431212+19:352:35:01349+18
3. Stella Riad1:05:491504+44:413:00:07349+18
4. Teodor Gerholm31:241064+14:213:03:00326-23
4. Sara Lennartsson31:051042+14:023:03:10326-23
4. Jerker Ruthström28:36861+11:333:03:37326-23
4. Olof Hagwall30:12992+13:093:30:19326-23
5. Erik Mattsson45:44595+14:293:49:21315-11
5. Per Lembre49:14817+17:593:52:24315-11
5. Michael Ahlquist53:151034+22:003:56:15315-11
5. Harald Henriksson56:051148+24:504:26:24315-11
6. Annie Sandberg55:061167+27:144:44:27310-5
6. Eva Hagwall52:231069+24:314:44:47310-5
6. Sara Hektor1:05:581376+38:065:02:13310-5
6. Sofie Höglund58:441261+30:525:25:08310-5
7. Martin Sahlin1:06:171346+37:475:51:04291-19
7. Rolf Karlsson50:02837+21:325:52:15291-19
7. Tomas Netz1:08:541374+40:245:53:21291-19
7. Mikael Stern52:25936+23:556:17:33291-19
23. Linda Spjut48:30323+27:347:06:03295+4
24. Erik Brandhorst-Satzkorn44:173077:44:17288-7
25. Anna Johanssondiskvalificeraddiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser