Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

OK Roxen

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
42OK Roxen 125manna (381)6:25:05
1. Hugo Lillieström41:4762+5:0341:4762
2. Emma Helmersson38:2332+4:241:20:1035-27
3. Erik Helander24:1266+3:041:44:2226-9
3. Jacob Påledal24:48101+3:401:44:5826-9
3. Henrik Pettersson25:41172+4:331:45:5126-9
3. Måns Björnskiöld26:22227+5:141:46:3226-9
4. Moa Pihlström24:10448+7:072:08:3274+48
4. Annika Asketun23:51410+6:482:10:2374+48
4. Maria Lillieström25:46602+8:432:10:4474+48
4. Göran Svensson35:261262+18:232:21:1774+48
5. Emil Rankka36:5899+5:432:47:4278+4
5. Adam Tellsén41:07313+9:522:49:3978+4
5. Hugo Dalhammer39:16213+8:012:49:3978+4
5. Sören Nilsson Påledal42:24400+11:093:03:4178+4
6. Anna-Stina Påledal33:2369+5:313:21:0554-24
6. Emma Pettersson34:35110+6:433:24:1454-24
6. Tove Pettersson35:33148+7:413:25:1254-24
6. Susanne Aldén35:28147+7:363:39:0954-24
7. Anders Lillieström36:35212+8:053:57:4053-1
7. Henrik Marmelid38:29293+9:594:02:4353-1
7. Pontus Lindblom41:01409+12:314:06:1353-1
7. Nils Nedfors37:24247+8:544:16:3353-1
23. Stefan Thellsén25:5663+5:004:42:2950-3
24. Jonas Andersson52:3639+8:035:35:0547-3
25. Fanny Asketun50:0048+10:406:25:0542-5
157OK Roxen 225manna (381)7:48:51
1. Malte Eveborn50:08249+13:2450:08249
2. Ida Dalhammer48:29215+14:301:38:37230-19
3. Mattias Josefsson27:40356+6:322:06:17198-32
3. Rasmus Påledal27:53374+6:452:06:30198-32
3. Linn Aldén31:22651+10:142:09:59198-32
3. Jörgen Hjort38:151110+17:072:16:52198-32
4. Mindra Langer24:15459+7:122:30:45166-32
4. Tilde Eveborn27:38779+10:352:33:55166-32
4. Gith Tellsén28:29858+11:262:38:28166-32
4. Ida Hjort24:49519+7:462:41:41166-32
5. Per Östlund49:09813+17:543:23:04170+4
5. Mikael Langer50:21878+19:063:28:49170+4
5. Stefan Nyström50:36893+19:213:32:17170+4
5. Örjan Sandell1:02:021324+30:473:32:47170+4
6. Susanne Pettersson43:29590+15:374:15:46169-1
6. Tilda Marmelid50:00944+22:084:18:49169-1
6. Tove Pihlström57:071220+29:154:20:11169-1
6. Victoria Asketun47:44832+19:524:20:31169-1
7. Charlotte Nedfors48:49783+20:195:07:38214+45
7. Jan Asketun48:48781+20:185:09:19214+45
7. Joakim Fornander52:58965+24:285:13:09214+45
7. Joakim Waltersson1:15:161419+46:465:31:02214+45
23. Anders Dalhammer26:5874+6:025:58:00196-18
24. Mattias Frisberg1:00:48105+16:156:58:48168-28
25. Lova Eveborn48:511687:48:51157-11
OK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 2225manna (381)ej godkänd
1. Viktor Djerf1:05:59366+29:151:05:59366
2. Cecilia Djerf51:33259+17:341:57:32342-24
3. David Shearer31:36675+10:282:29:08367+25
3. Lars Djerf41:181229+20:102:38:50367+25
3. Harry Enberg53:581456+32:502:51:30367+25
3. Bernt Forsgren1:27:131516+1:06:053:24:45367+25
4. Nelly Rindeskog42:311398+25:283:11:39346-21
4. Per Wedman50:221459+33:193:29:12346-21
4. Agnes Gustafsson41:481387+24:453:33:18346-21
4. Lovisa Djerf31:281071+14:253:56:13346-21
5. Tomas Hammar1:14:011454+42:46ej godkänd
5. Jacob Wedman1:03:371349+32:22ej godkänd
5. Dan Eriksson1:15:071463+43:52ej godkänd
5. Oscar Erikssonej godkändej godkänd
6. Karin Eriksson1:07:281391+39:36ej godkänd
6. Alma Sand1:08:371400+40:45ej godkänd
6. Britta Ivarsson1:30:131491+1:02:21ej godkänd
6. Anna-Lena Andersson57:471240+29:55ej godkänd
7. Lotta Stål1:12:591401+44:29ej godkänd
7. David Rindeskog1:14:461416+46:16ej godkänd
7. Anna-Karin Rytther1:29:311475+1:01:01ej godkänd
7. Marie Enberg1:05:361335+37:06ej godkänd
23. Tryggve Ottosson30:21347ej godkänd
24. Hans Nykvist1:06:44355ej godkänd
25. Linnea Petrisi1:03:43306ej godkänd

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 2225manna (381)ej godkänd
1. Viktor Djerf1:05:59366+29:151:05:59366
2. Cecilia Djerf51:33259+17:341:57:32342-24
3. David Shearer31:36675+10:282:29:08367+25
3. Lars Djerf41:181229+20:102:38:50367+25
3. Harry Enberg53:581456+32:502:51:30367+25
3. Bernt Forsgren1:27:131516+1:06:053:24:45367+25
4. Nelly Rindeskog42:311398+25:283:11:39346-21
4. Per Wedman50:221459+33:193:29:12346-21
4. Agnes Gustafsson41:481387+24:453:33:18346-21
4. Lovisa Djerf31:281071+14:253:56:13346-21
5. Tomas Hammar1:14:011454+42:46ej godkänd
5. Jacob Wedman1:03:371349+32:22ej godkänd
5. Dan Eriksson1:15:071463+43:52ej godkänd
5. Oscar Erikssonej godkändej godkänd
6. Karin Eriksson1:07:281391+39:36ej godkänd
6. Alma Sand1:08:371400+40:45ej godkänd
6. Britta Ivarsson1:30:131491+1:02:21ej godkänd
6. Anna-Lena Andersson57:471240+29:55ej godkänd
7. Lotta Stål1:12:591401+44:29ej godkänd
7. David Rindeskog1:14:461416+46:16ej godkänd
7. Anna-Karin Rytther1:29:311475+1:01:01ej godkänd
7. Marie Enberg1:05:361335+37:06ej godkänd
23. Tryggve Ottosson30:21347ej godkänd
24. Hans Nykvist1:06:44355ej godkänd
25. Linnea Petrisi1:03:43306ej godkänd

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Roxen / Stora Tuna OK / Västerbergslagens OL 2225manna (381)ej godkänd
1. Viktor Djerf1:05:59366+29:151:05:59366
2. Cecilia Djerf51:33259+17:341:57:32342-24
3. David Shearer31:36675+10:282:29:08367+25
3. Lars Djerf41:181229+20:102:38:50367+25
3. Harry Enberg53:581456+32:502:51:30367+25
3. Bernt Forsgren1:27:131516+1:06:053:24:45367+25
4. Nelly Rindeskog42:311398+25:283:11:39346-21
4. Per Wedman50:221459+33:193:29:12346-21
4. Agnes Gustafsson41:481387+24:453:33:18346-21
4. Lovisa Djerf31:281071+14:253:56:13346-21
5. Tomas Hammar1:14:011454+42:46ej godkänd
5. Jacob Wedman1:03:371349+32:22ej godkänd
5. Dan Eriksson1:15:071463+43:52ej godkänd
5. Oscar Erikssonej godkändej godkänd
6. Karin Eriksson1:07:281391+39:36ej godkänd
6. Alma Sand1:08:371400+40:45ej godkänd
6. Britta Ivarsson1:30:131491+1:02:21ej godkänd
6. Anna-Lena Andersson57:471240+29:55ej godkänd
7. Lotta Stål1:12:591401+44:29ej godkänd
7. David Rindeskog1:14:461416+46:16ej godkänd
7. Anna-Karin Rytther1:29:311475+1:01:01ej godkänd
7. Marie Enberg1:05:361335+37:06ej godkänd
23. Tryggve Ottosson30:21347ej godkänd
24. Hans Nykvist1:06:44355ej godkänd
25. Linnea Petrisi1:03:43306ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser