Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Attunda OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
54Attunda OK 125manna (381)6:35:17
1. Axel Wrådhe40:0126+3:1740:0126
2. Sofia Ivers42:38114+8:391:22:3972+46
3. Viktor Sone23:2843+2:201:46:0743-29
3. Elis Ivers25:11127+4:031:47:5043-29
3. Fredrik Stenebo25:23147+4:151:48:0243-29
3. Ulrik Ivers26:16216+5:081:48:5543-29
4. Joel Wallner18:0012+0:572:06:5531-12
4. Ted Lagerström19:2756+2:242:07:2931-12
4. Malin Strömqvist24:45513+7:422:10:5231-12
4. Lovisa Nilsson23:16361+6:132:11:0631-12
5. Daniel Roos34:5530+3:402:45:4728-3
5. Simon Martelius40:54295+9:392:47:4928-3
5. Lars Håkan Sandvik41:00303+9:452:48:2928-3
5. Karl Enges38:23164+7:082:49:2928-3
6. Maria Von Schmalensée35:57160+8:053:25:2634+6
6. Lena Nilsson40:56439+13:043:26:4334+6
6. Anna Strand39:07326+11:153:27:3634+6
6. Laura D'Angelo42:16514+14:243:30:0534+6
7. Niklas Henriksson37:15242+8:454:02:4138+4
7. Thomas Pettersson38:40305+10:104:05:2338+4
7. Tomas Henriksson38:34299+10:044:08:3938+4
7. Samuel Lindén41:16424+12:464:08:5238+4
23. Marcus Stenebo21:322+0:364:30:2433-5
24. Oskar Daniels1:06:42184+22:095:37:0648+15
25. Ulla Molin58:11112+18:516:35:1754+6
224Attunda OK 225manna (381)7:59:57
1. Christian Redtzer46:19161+9:3546:19161
2. Marianne Henke51:37260+17:381:37:56223+62
3. Svante Sandvik32:23748+11:152:10:19187-36
3. Sven-Anders Olsson32:42767+11:342:10:38187-36
3. Stefan Knorn34:40916+13:322:12:36187-36
3. Sven Hedman35:22957+14:142:13:18187-36
4. Joel Björklund24:31492+7:282:37:49240+53
4. Mia Lagerström29:04903+12:012:39:42240+53
4. Linda Strömqvist31:171055+14:142:43:53240+53
4. Emily Blyth48:201442+31:172:58:39240+53
5. Erik Antonsson52:361009+21:213:30:25231-9
5. Lars Gerhardsson53:101029+21:553:37:03231-9
5. Fredrik Jonsson1:06:431399+35:283:46:25231-9
5. Björn-Ove Pettersson49:33834+18:183:48:12231-9
6. Jenny Wallner40:48427+12:564:29:00224-7
6. Lena Buhre1:00:171284+32:254:30:42224-7
6. Maja Sandvik55:561188+28:044:32:59224-7
6. Madelene Barboza53:061102+25:144:39:31224-7
7. Jakob Redtzer59:291202+30:595:28:29233+9
7. Magnus Strömqvist59:421209+31:125:30:24233+9
7. Mikael Wirén53:361000+25:065:33:07233+9
7. Monica Roos1:04:381319+36:085:37:37233+9
23. Karin Stenebo43:01296+22:056:20:38238+5
24. Oskar Enges1:09:01201+24:287:29:39225-13
25. Marie Herrnhold59:572747:59:57224-1
Attunda OK 325manna (381)ej godkänd
1. Jonas Hallman48:09216+11:2548:09216
2. Erica Blyth53:11279+19:121:41:20260+44
3. Marcus Barboza32:33759+11:252:13:53209-51
3. Karl-Gunnar Karnebäck35:58991+14:502:17:18209-51
3. Per Knutas36:04998+14:562:17:24209-51
3. Edvin Wallner37:111050+16:032:18:31209-51
4. Fabian Törnqvist22:54324+5:512:41:25235+26
4. Adrian Antonsson31:431090+14:402:45:36235+26
4. Sara Strömqvist36:431300+19:402:54:07235+26
4. Greta Sandvik40:161367+23:132:57:34235+26
5. Emil Sone48:23757+17:083:29:48220-15
5. Andreas Fredriksson52:541022+21:393:38:30220-15
5. Jonas Kastenholm51:28945+20:133:45:35220-15
5. Kalle Persson48:27762+17:123:46:01220-15
6. Nina Ivers47:20816+19:28ej godkänd
6. Matilda Östman1:00:531298+33:01ej godkänd
6. Jessica Strömqvist55:531187+28:01ej godkänd
6. Charlotte Engesej godkändej godkänd
7. Björn Löfdahl57:051126+28:35ej godkänd
7. Anton Daniels55:071060+26:37ej godkänd
7. Daniel Wallner1:15:341423+47:04ej godkänd
7. Håkan Redtzer54:251039+25:55ej godkänd
23. Anette Brunander39:55272+18:59ej godkänd
24. Björn Carlheim43:18306ej godkänd
25. Emma Miléus58:03270ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser