Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Halden SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26Halden SK 125manna (381)6:04:38
1. Niels Christian Hellerud41:4560+5:0141:4560
2. Eveliina Hirvonen35:067+1:071:16:5116-44
3. Kjetil Bjørlo24:4293+3:341:41:3310-6
3. Iliana Ilieva25:58192+4:501:42:4910-6
3. Jon Steinar Mjølnerød26:21224+5:131:43:1210-6
3. Herman Lien Backstrøm26:42264+5:341:43:3310-6
4. Ellen Kathrine Svendsby19:2250+2:192:02:55120+110
4. Sigrid Schmitt Gran20:1081+3:072:02:59120+110
4. Minna Wingstedt23:26372+6:232:04:59120+110
4. Emma H Olsen48:501447+31:472:32:02120+110
5. Markus Holter36:4891+5:332:39:4795-25
5. Fredrik Eliasson35:3147+4:162:40:3095-25
5. Øyvind Helgerud40:22261+9:072:43:1795-25
5. Jesse Laukkarinen38:31173+7:163:10:3395-25
6. Idun Kristine Felde Olaussen32:0231+4:103:12:3259-36
6. Bodil Helgerud33:5289+6:003:17:0959-36
6. Vendula Haldin38:24279+10:323:18:1159-36
6. Ida Marie Bjørgul28:462+0:543:39:1959-36
7. Mats Haldin32:3686+4:063:45:0843-16
7. Viktor Wassén31:1544+2:453:48:2443-16
7. Mats Nordbrøden31:4458+3:143:49:5543-16
7. Emil Wingstedt30:3521+2:054:09:5443-16
23. Sigurd Saxe Sandvik24:3836+3:424:34:3238-5
24. Olav Lundanes45:113+0:385:19:4327-11
25. Kine Hallan Steiwer44:5519+5:356:04:3826-1
122Halden SK 225manna (381)7:28:53
1. Andreas Johansson42:0980+5:2542:0980
2. Hedda Raadal Bjørlo46:12181+12:131:28:21128+48
3. Eirik Nordbrøden30:32588+9:241:58:53120-8
3. Espen Olsen33:38840+12:302:01:59120-8
3. Jørn Nordbrøden33:42847+12:342:02:03120-8
3. Peder Bryggen34:26897+13:182:02:47120-8
4. Liam Viggo Wingstedt20:48141+3:452:23:35140+20
4. Hedda Slang-Sundsetvik27:30767+10:272:29:33140+20
4. Synne Marie Jenssen33:521199+16:492:35:51140+20
4. Inger Anne Svendsby Braarud37:011311+19:582:35:54140+20
5. Tore Sandvik41:21327+10:063:04:56125-15
5. Joacim Carlsson37:51142+6:363:13:42125-15
5. Erlend Brendstuen48:33767+17:183:18:06125-15
5. Lacho Iliev43:03438+11:483:18:57125-15
6. Hanne Lerche Raadal43:24582+15:323:48:2095-30
6. Anja Wingstedt38:36286+10:443:52:1895-30
6. Ane Sofie Bjørgul35:38150+7:463:53:4495-30
6. Karianne Hauge34:55129+7:033:53:5295-30
7. Marius Bjugan34:51157+6:214:28:43100+5
7. Jens Erik Mjølnerød50:24859+21:544:38:44100+5
7. Pål Backstrøm46:37673+18:074:38:55100+5
7. Jakob Torgersen46:06648+17:364:39:50100+5
23. Jonathan Eylertsen40:03273+19:075:19:53115+15
24. Bjørn Brække1:10:14212+25:416:30:07128+13
25. Karoline Aune58:46118+19:267:28:53122-6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser