Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Turun Suunnistajat

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
34Turun Suunnistajat 125manna (381)6:17:24
1. Oskari Nummelin44:37129+7:5344:37129
2. Olesia Riazanova40:3775+6:381:25:1493-36
3. Joonas Paananen23:2038+2:121:48:3470-23
3. Venla Kinnala26:18217+5:101:51:3270-23
3. Henna Rantala26:53278+5:451:52:0770-23
3. Oskari Kalliokoski27:56379+6:481:53:1070-23
4. Elli Kyläkoski20:27106+3:242:11:5948-22
4. Pyry Vaho21:14182+4:112:13:2148-22
4. Lukas Vartiainen24:54527+7:512:13:2848-22
4. Vilho Kuusisto20:25102+3:222:13:3547-23
5. Saku Valkila38:44190+7:292:50:4340-8
5. Mikko Huhtinen37:37124+6:222:51:0540-8
5. Ville Kinnala39:02204+7:472:52:2340-8
5. Touko Seppä39:57239+8:422:53:3240-7
6. Alli Haavisto33:3576+5:433:24:4028-12
6. Ilona Lainio34:22105+6:303:25:0528-12
6. Emmi Haavisto33:0452+5:123:26:3628-12
6. Heini Rintanen34:49124+6:573:27:1228-12
7. Otto Itkonen35:20167+6:504:01:5633+5
7. Kalle Kinnala37:12237+8:424:02:1733+5
7. Teemu Toivonen37:47261+9:174:02:2733+5
7. Juho Rajaniemi37:53269+9:234:05:0533+5
23. Sakari Holmroos24:2333+3:274:29:2831-2
24. Justus Vuori1:01:05111+16:325:30:3335+4
25. Enni Jalava46:5128+7:316:17:2434-1
136Turun Suunnistajat 225manna (381)7:44:33
1. Heikki Pesola50:21255+13:3750:21255
2. Ilona Haapasaari48:15212+14:161:38:36229-26
3. Vladimir Nironen28:28422+7:202:07:04183-46
3. Arto Itkonen29:36515+8:282:08:12183-46
3. Oke Peltola32:47772+11:392:11:23183-46
3. Reetta Kyläkoski34:03871+12:552:12:39183-46
4. Sanni Jalonen27:03725+10:002:35:15171-12
4. Felix Ruohonen26:14650+9:112:37:37171-12
4. Aksel Kulovaara30:541034+13:512:37:58171-12
4. Lotta Huhtala29:26932+12:232:42:05171-12
5. Leevi Röntynen46:12632+14:573:23:49169-2
5. Onni Sinervä49:34836+18:193:24:49169-2
5. Miikka Tarkia51:39958+20:243:29:37169-2
5. Olli Huhtinen50:19876+19:043:32:24169-2
6. Sanna Valkonen43:34596+15:424:07:23162-7
6. Hanne Manderbacka40:07389+12:154:12:31162-7
6. Vera Österman49:06899+21:144:13:55162-7
6. Maija Huhtala49:16910+21:244:18:53162-7
7. Jani Tamminen44:53605+16:234:57:24155-7
7. Olli Kara42:54501+14:245:01:47155-7
7. Kaarle Lounela48:06740+19:365:02:01155-7
7. Ville Paananen1:01:181243+32:485:08:41155-7
23. Alina Lounela32:45171+11:495:41:26151-4
24. Pasi Rantala1:02:51133+18:186:44:17140-11
25. Laura Jerkku1:00:16129+20:567:44:33136-4
Turun Suunnistajat 325manna (381)ej godkänd
1. Jyri Huurre1:06:14367+29:301:06:14367
2. Anna Tarkia1:29:27377+55:282:35:41375+8
3. Ari Karhilahti36:05999+14:57ej godkänd
3. Marko Österman36:121009+15:04ej godkänd
3. Riikka Jalonen55:471470+34:39ej godkänd
3. Heikki Huhtinenej godkändej godkänd
4. Niko Mannonen34:571248+17:54ej godkänd
4. Joonas Rikkonen33:101168+16:07ej godkänd
4. Martta Korte1:13:321499+56:29ej godkänd
4. Mari Vartiainenej godkändej godkänd
5. Eemeli Lounela1:05:041374+33:49ej godkänd
5. Orvo Moisio1:00:001270+28:45ej godkänd
5. Marko Virta53:251042+22:10ej godkänd
5. Erkki Haavisto1:16:541471+45:39ej godkänd
6. Mari Huurre52:461088+24:54ej godkänd
6. Karoliina Karhilahti53:181111+25:26ej godkänd
6. Anu Mannonen57:151225+29:23ej godkänd
6. vacant ej startej godkänd
7. vacant (vacant)ej startej godkänd
7. vacant (vacant)ej startej godkänd
7. vacant (vacant)ej startej godkänd
7. vacant (vacant)ej startej godkänd
23. vacant (vacant)ej startej godkänd
24. vacant (vacant)ej startej godkänd
25. vacant (vacant)ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser