Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Kangasala SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29Kangasala SK 125manna (381)6:12:54
1. Samu Lehtola40:4245+3:5840:4245
2. Outi Hytönen39:4759+5:481:20:2942-3
3. Riina Liuha25:34158+4:261:46:0357+15
3. Pekka Mäki27:45362+6:371:48:1457+15
3. Iida Savolainen27:56379+6:481:48:2557+15
3. Jenni Joensuu-Partanen30:31587+9:231:51:0057+15
4. Nuutti Vennelä20:1388+3:102:08:2745-12
4. Isabella Lillqvist22:49316+5:462:08:5245-12
4. Linda Sainio21:04166+4:012:09:2945-12
4. Jaana Pietilä-Annala22:11245+5:082:13:1145-12
5. Jere Ahonen36:4588+5:302:46:1430-15
5. Jarkko Liuha38:34174+7:192:47:2630-15
5. Mikko Sipilä40:59300+9:442:49:2630-15
5. Jaakko Istolahti36:5094+5:352:50:0130-15
6. Katri Kontio36:31186+8:393:22:4523-7
6. Miina Kanko34:29108+6:373:23:5523-7
6. Minna Saarinen36:42196+8:503:24:0823-7
6. Laura Ahonen34:33109+6:413:24:3423-7
7. Jeremias Joutsensaari32:3988+4:093:55:24230
7. Topias Tiainen31:1645+2:463:55:50230
7. Tuomo Istolahti33:59127+5:293:57:54230
7. Petri Ikävalko34:52160+6:223:59:00230
23. Eveliina Muukkonen28:59101+8:034:27:5928+5
24. Eevert Toivonen53:1944+8:465:21:1829+1
25. Hanna Siven51:3657+12:166:12:54290
Kangasala SK 225manna (381)ej godkänd
1. Jiri-Pekka Rissanen46:50172+10:0646:50172
2. Vilma Annala44:18150+10:191:31:08148-24
3. Mia Sipilä30:05555+8:57ej godkänd
3. Leevi Niemeläej godkändej godkänd
3. Pasi Kontio36:02996+14:54ej godkänd
3. Kirsi Kontio37:321067+16:24ej godkänd
4. Vilma Liuha26:53709+9:50ej godkänd
4. Seppo Ojanen32:581160+15:55ej godkänd
4. Miko Sipilä28:21842+11:18ej godkänd
4. Eino Liuha29:38949+12:35ej godkänd
5. Miika Vennelä47:00685+15:45ej godkänd
5. Petteri Laitinen43:21459+12:06ej godkänd
5. Janne Juntunen51:44962+20:29ej godkänd
5. Saku Suuriniemi1:11:011434+39:46ej godkänd
6. Riitta Lillqvist51:491038+23:57ej godkänd
6. Saija Laurila1:00:141283+32:22ej godkänd
6. Kati Niemelä1:01:181305+33:26ej godkänd
6. Terhi Rajamäki1:00:211287+32:29ej godkänd
7. Kristian Kannus37:27251+8:57ej godkänd
7. Joona Malmi47:12708+18:42ej godkänd
7. Lasse-Pekka Lahti48:37772+20:07ej godkänd
7. Panu Teittinen36:28206+7:58ej godkänd
23. Siiri Pajula42:16292+21:20ej godkänd
24. Antti Rantala1:15:32245+30:59ej godkänd
25. Anna Vilmala56:20232ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser