Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Lynx

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14Lynx 125manna (381)5:47:05
1. Juuso Metsälä42:0276+5:1842:0276
2. Sara Karvonen38:0630+4:071:20:0833-43
3. Florian Fritzén21:407+0:321:41:4817-16
3. Karim Mbembela23:5053+2:421:43:5817-16
3. Joonatan Vuorensola24:4394+3:351:44:5117-16
3. Sami Kivilaakso25:11127+4:031:45:1917-16
4. Rasmus Koponen17:489+0:452:03:0711-6
4. Aino Asklöf19:3261+2:292:03:3011-6
4. Veera Turakainen21:51227+4:482:03:3911-6
4. Suvi Heikkilä20:26104+3:232:05:1711-6
5. Janne Mänkärlä35:0738+3:522:38:4619+8
5. Juuso Viskari37:43132+6:282:41:1319+8
5. Niklas Saramäki36:5697+5:412:42:1319+8
5. Oskari Heiskanen42:35410+11:202:45:4219+8
6. Salla Isoherranen31:3721+3:453:13:5013-6
6. Anne-Mari Leskinen35:38150+7:463:14:2413-6
6. Sanni Norrbacka33:3074+5:383:14:4313-6
6. Karoliina Sundberg31:5727+4:053:17:3913-6
7. Aleksi Leskinen31:5464+3:243:46:3715+2
7. Antti-Pekka Leskinen31:0237+2:323:48:4116+3
7. Tuomas Metsälä34:18131+5:483:48:4216+3
7. Joona Ojapalo37:17243+8:473:51:0716+3
23. Matias Koponen22:5814+2:024:14:0510-5
24. Aapo Leskinen51:1234+6:395:05:1717+7
25. Aino Mänkärlä41:489+2:285:47:0514-3
184Lynx 225manna (381)7:51:10
1. Sami Isoherranen58:30344+21:4658:30344
2. Anna Ojapalo45:52175+11:531:44:22281-63
3. Vili Miettinen31:33670+10:252:15:55292+11
3. Antti Isoherranen33:05798+11:572:17:27292+11
3. Siiri Viskari34:13882+13:052:18:35292+11
3. Kia Mbembela50:511421+29:432:35:13292+11
4. Eemeli Leskinen25:12560+8:092:43:47249-43
4. Tuula Mbembela34:401236+17:372:50:35249-43
4. Viliina Sundberg25:02540+7:593:00:15249-43
4. Heli Lehmussaari-Rehn44:011412+26:583:01:28249-43
5. Nina Ljungqvist-Sarparanta56:371169+25:223:40:24247-2
5. Tanja Viskari51:57972+20:423:42:32247-2
5. Tuuli Heikkilä49:42843+18:273:51:10247-2
5. Petri Savilahti53:421052+22:273:53:57247-2
6. Nelli Rehn42:55556+15:034:23:19218-29
6. Petra Kollanen45:56746+18:044:28:28218-29
6. Meri Louhisola39:57379+12:054:31:07218-29
6. Teresa Kollanen43:45612+15:534:37:42218-29
7. Ville Koponen46:09651+17:395:09:28205-13
7. Annamari Tiitola-Savilahti50:16849+21:465:18:44205-13
7. Hanna Kangasaho48:52787+20:225:19:59205-13
7. Helmi Koli49:28819+20:585:27:10205-13
23. Saana Viskari29:53126+8:575:57:03193-12
24. Antti Ursin1:13:16233+28:437:10:19194+1
25. Paula Iso-Markku51:101777:51:10184-10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser