Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 12 oktober 2019

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
72Alfta-Ösa OK 125manna (381)6:48:57
1. Natalia Gemperle45:23150+8:3945:23150
2. Josefine Heikka39:1348+5:141:24:3687-63
3. Peter Rosén25:42174+4:341:50:1882-5
3. Stefan Hedlund26:33244+5:251:51:0982-5
3. Lisa Larsen26:57284+5:491:51:3382-5
3. Thomas Ericson31:19646+10:111:55:5582-5
4. Linus Hansson23:30379+6:272:14:3972-10
4. Lovisa Lundin27:09733+10:062:17:2772-10
4. Oline Hansson25:59623+8:562:17:3272-10
4. Ella Sandberg25:05546+8:022:21:0072-10
5. Sara Eskilsson43:51492+12:363:01:2381+9
5. Stefan Carlsson48:31765+17:163:03:1081+9
5. Joris Hochstetter46:20640+15:053:03:4781+9
5. Olov Ericson43:17452+12:023:04:1781+9
6. Irina Nyberg29:505+1:583:34:0770-11
6. Ellen Davidsson34:57131+7:053:36:2070-11
6. Ylva Kindlundh33:5993+6:073:37:4670-11
6. Elin Woxlin40:59442+13:073:44:0970-11
7. Pär Hansson37:52266+9:224:14:1260-10
7. Andreas Davidsson38:57317+10:274:16:4360-10
7. Marcus Lundagårds43:17517+14:474:17:2460-10
7. Katarina Svahn36:11194+7:414:20:2060-10
23. Elin Ladänges30:02128+9:064:50:2262+2
24. Per Olevik1:05:15168+20:425:55:3778+16
25. Galina Vinogradova53:2076+14:006:48:5772-6
304Alfta-Ösa OK 225manna (381)8:04:26
1. Fredrik Broman50:06248+13:2250:06248
2. Elin Kindlundh52:33271+18:341:42:39266+18
3. Sarah Hoof32:40766+11:322:15:19275+9
3. Heidi Johansson Kaislaniemi40:071189+18:592:22:46275+9
3. Leija Magnusson47:131380+26:052:29:52275+9
3. Karl-Erik Lind47:511389+26:432:30:30275+9
4. Lydia Persson30:421022+13:392:46:01300+25
4. Hedda Mattsson32:281133+15:253:02:58300+25
4. Theo Lundin33:251176+16:223:03:17300+25
4. Herman Larsson50:551461+33:523:13:41300+25
5. Joakim Larsson1:08:591421+37:443:55:00313+13
5. Fredrik Lundagårds57:451205+26:304:01:02313+13
5. Robert Ladänges1:05:301381+34:154:19:11313+13
5. Christer Johansson1:21:021486+49:474:24:00313+13
6. Helena Bånga1:05:241367+37:325:00:24316+3
6. Emma Hoof49:16910+21:245:13:16316+3
6. Monika Östberg1:05:261369+37:345:24:37316+3
6. Catherine Dawson1:31:171493+1:03:255:32:19316+3
7. Elis Sandberg50:04839+21:345:50:28311-5
7. Magnus Unborg53:25991+24:556:06:41311-5
7. Roy Dawson1:07:531358+39:236:32:30311-5
7. Jakob Magnusson1:09:101378+40:406:41:29311-5
23. Adrian Hansson Bånga48:27320+27:317:29:56310-1
24. Carl Lundin1:16:313638:16:31307-3
25. Frida Jonsson1:04:263178:04:26304-3

Almby IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
147Almby IK 125manna (381)7:55:08
1. Cimmie Wignell44:36128+7:5244:36128
2. Siri Englund43:15128+9:161:27:51118-10
3. Nils-Olof Bodin31:02624+9:541:58:53110-8
3. Sofia Green31:21650+10:131:59:12110-8
3. Anders Larsson31:26659+10:181:59:17110-8
3. Annica Kristoffersson32:52781+11:442:00:43110-8
4. Axel Kylborn22:20265+5:172:23:03107-3
4. Alvin Isenström27:28763+10:252:26:40107-3
4. Erik Kylborn27:42783+10:392:26:59107-3
4. Henry Vestergård30:221001+13:192:29:15107-3
5. Erik Sundeman41:40339+10:253:10:55122+15
5. Fredrik Kylborn44:54546+13:393:11:34122+15
5. Mats Carlsvärd51:05917+19:503:14:08122+15
5. Anders Lindkvist51:16932+20:013:18:15122+15
6. Malin Wiklund43:44607+15:523:55:18114-8
6. Anne Bodin44:59693+17:073:55:54114-8
6. Sofie Bodin40:30412+12:383:58:45114-8
6. Yvonne Franzén46:05755+18:134:00:13114-8
7. Mikael Vestergård44:45598+16:154:44:58151+37
7. Joakim Dahlberg47:51730+19:214:46:36151+37
7. Magnus Carlberg54:001018+25:304:49:54151+37
7. Per-Åke Hull1:09:421382+41:125:05:00151+37
23. Henrik Franzén29:03106+8:075:34:03141-10
24. Robert Vestman1:12:31231+27:586:46:34147+6
25. Sofie Franzén55:081997:55:081470

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
216Andrarums IF 125manna (381)8:03:10
1. Magnus Härwell48:06213+11:2248:06213
2. Elin Nilsson52:31270+18:321:40:37244+31
3. Jan Nilsson28:44452+7:362:09:21235-9
3. Marielle Nilsson38:061101+16:582:18:43235-9
3. Ingemar Nilsson39:221155+18:142:19:59235-9
3. Anette Berglund43:291302+22:212:24:06235-9
4. Anette Thoresson29:46963+12:432:39:07216-19
4. Vide Häggström29:11913+12:082:47:54216-19
4. Clara Ehrnborn28:41865+11:382:48:40216-19
4. Kent R Nilsson29:14917+12:112:53:20216-19
5. Jesper Kolmodin47:40722+16:253:26:47198-18
5. Ola Häggström51:26942+20:113:39:20198-18
5. Heide Persson46:32652+15:173:39:52198-18
5. Johan Mickelåker51:17934+20:023:39:57198-18
6. Johanna Härwell41:10453+13:184:07:57204+6
6. Maria Mickelåker39:23343+11:314:19:20204+6
6. Erika Nilsson51:051004+23:134:30:57204+6
6. Ingela Thoresson53:391125+25:474:32:59204+6
7. Brian Ahlm59:471213+31:175:07:442040
7. Erik Thoresson1:04:161310+35:465:23:362040
7. Sam Eriksson52:07922+23:375:25:062040
7. Magnus Nilsson-Ehrnborn55:361078+27:065:26:332040
23. Stellan Gradin41:45289+20:496:08:18219+15
24. Jonas Gustafsson1:14:13238+29:407:22:31213-6
25. Patricia Edgarsson1:03:102998:03:10216+3

Angelniemen Ankkuri

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Angelniemen Ankkuri 125manna (381)5:58:34
1. Mikko Siren40:0529+3:2140:0529
2. Heini Saarimäki37:2122+3:221:17:2617-12
3. Juri Emaldinov24:4085+3:321:42:0619+2
3. Rauno Hakala25:15136+4:071:42:4119+2
3. Timo Parttimaa27:08308+6:001:44:3419+2
3. Ari Paganus28:07395+6:591:45:3319+2
4. Emma Elovaara22:48314+5:452:04:5418-1
4. Alisa Emaldynova22:44304+5:412:05:2518-1
4. Onni Virtanen21:03165+4:002:05:3718-1
4. Heli Elovaara22:03237+5:002:07:3618-1
5. Pekka Hyvönen37:18110+6:032:42:5513-5
5. Andreas Hougaard Boesen35:5664+4:412:43:3213-5
5. Heikki Toivio38:10152+6:552:43:3513-5
5. Jere Kommio38:43188+7:282:43:3713-5
6. Sanna Kauppila30:4713+2:553:14:2414+1
6. Sanna Ylikylä33:3074+5:383:17:0214+1
6. Henna Yliluikki34:13100+6:213:17:0814+1
6. Selja Kaartinen34:43120+6:513:18:1814+1
7. Tuomas Kari32:5795+4:273:47:2118+4
7. Tuomo Mäkelä30:2618+1:563:48:4418+4
7. Petja Pöyhönen33:48118+5:183:50:5018+4
7. Markku Elo36:26204+7:563:53:3418+4
23. Harri Niinistö29:23112+8:274:22:5719+1
24. Colin Kolbe50:3432+6:015:13:31190
25. Emily Kemp45:0320+5:435:58:3422+3
128Angelniemen Ankkuri 225manna (381)7:37:15
1. Antti Reiman44:01117+7:1744:01117
2. Jonna Juva46:16182+12:171:30:17145+28
3. Tommi Itkonen30:45599+9:372:01:02178+33
3. Joosefiina Mäkelä32:49775+11:412:03:06178+33
3. Renja Roos38:481131+17:402:09:05178+33
3. Juho Ylimaa41:181229+20:102:11:35178+33
4. Miina Lehtinen24:05441+7:022:27:11159-19
4. Anu Reiman33:321183+16:292:34:34159-19
4. Helena Havia-Kinnala24:16462+7:132:35:51159-19
4. Hanna Franssila31:061044+14:032:40:11159-19
5. Pasi Saastamoinen48:37776+17:223:15:48138-21
5. Joel Hakala42:10379+10:553:18:01138-21
5. Nuutti Pirhonen48:08746+16:533:22:42138-21
5. Mikko Lindberg42:34409+11:193:22:45138-21
6. Kaisa Lylynperä37:50251+9:584:00:35147+9
6. Leila Ahonen49:55941+22:034:05:43147+9
6. Susanna Jänkälä52:261070+24:344:10:27147+9
6. Henna Ylimaa52:201068+24:284:15:02147+9
7. Simo Siltanen42:46494+14:164:43:21128-19
7. Arto Ranki42:13473+13:434:47:56128-19
7. Tomi Mattila37:10236+8:404:52:12128-19
7. Sami Mänty44:24583+15:544:54:51128-19
23. Anne Nurmi33:02175+12:065:27:53131+3
24. Arttu Laaksonen1:01:56123+17:236:29:49125-6
25. Siiri Siikarla1:07:26150+28:067:37:15128+3

Anttolan Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
78Anttolan Urheilijat 125manna (381)6:50:08
1. Juha Hyyryläinen40:5250+4:0840:5250
2. Sari Nurmela39:5261+5:531:20:44500
3. Aku-Pekka Rasa27:15314+6:071:47:59500
3. Janne Syrjäläinen27:57381+6:491:48:41500
3. Ari Taskinen28:28422+7:201:49:12500
3. Mika Rautio29:10485+8:021:49:5449-1
4. Ilari Paajanen23:46403+6:432:11:4558+8
4. Veikko Myyryläinen23:58427+6:552:13:1058+8
4. Alpo Paajanen25:51609+8:482:15:4558+8
4. Vladislava Baranova27:12740+10:092:15:5358+9
5. Harri Marttinen41:05308+9:502:52:5052-6
5. Heikki Manninen40:07252+8:522:56:0052-6
5. Olli-Jussi Korpinen40:53294+9:382:56:3852-6
5. Kalle Manninen44:24518+13:092:57:3452-6
6. Laura Hyyryläinen37:16225+9:243:34:5073+21
6. Sigrid Ruul38:21275+10:293:34:5973+21
6. Jenni Marttinen41:51492+13:593:37:5173+21
6. Milla-Mari Manninen51:571045+24:053:44:4773+21
7. Pekka Juvakka41:35441+13:054:16:3477+4
7. Jere Pajunen32:5997+4:294:17:4677+4
7. Risto Haikonen39:56364+11:264:17:4777+4
7. Vili Valjakka52:41951+24:114:27:3177+4
23. Pekka Kiljunen25:2651+4:304:52:5771-6
24. Aliaksandr Khodan1:05:50176+21:175:58:4783+12
25. Anastasia Pashuto51:2156+12:016:50:0878-5

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
289Arboga OK 125manna (381)8:22:52
1. Casper Vånsjö47:16185+10:3247:16185
2. Tilda Wigforss55:39303+21:401:42:55267+82
3. Peter Bäck37:591089+16:512:20:54231-36
3. Peder Wickström38:231117+17:152:21:18231-36
3. Amanda Bäck38:481131+17:402:21:43231-36
3. Torbjörn Zetterljung39:151149+18:072:22:10231-36
4. Rasmus Vånsjö43:221407+26:193:05:32291+60
4. Ture Holmstrand44:181415+27:153:06:01291+60
4. Emil Grankvist45:101422+28:073:06:28291+60
4. Selma Wickström50:051457+33:023:10:59291+60
5. Rasmus Möller47:39718+16:243:58:38274-17
5. Filip Bäck55:051112+23:504:01:06274-17
5. Per Holmstrand57:021182+25:474:02:34274-17
5. Arne Hägg57:301198+26:154:03:58274-17
6. Annika Larsson53:051099+25:134:54:11299+25
6. Maria Sahlin50:24976+22:324:54:22299+25
6. Lena Janson52:011050+24:094:54:35299+25
6. Kristina Bäck1:18:261462+50:345:17:04299+25
7. Ceasar Tengbrand44:09568+15:395:38:31295-4
7. Felix Larsson1:05:091329+36:395:59:44295-4
7. Kenneth Jakobsson1:05:571342+37:276:00:08295-4
7. Per Carlin1:02:571288+34:276:20:01295-4
23. Eric Bäck35:27221+14:316:55:28288-7
24. Henrik Törnqvist44:213087:44:21278-10
25. Hanna Wigforss1:22:523638:22:52289+11

Asker SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
123Asker SK / OMEGA MOSCOW / Ronneby OK / Tyrving IL 225manna (381)7:29:04
1. Sondre Ytterbø47:24187+10:4047:24187
2. Solveig Eline Berg47:50205+13:511:35:141870
3. Kajsa Meyer Larsson33:30831+12:222:08:44179-8
3. Synne Skjærstein33:48855+12:402:09:02179-8
3. Anne Kristine Norderud34:38914+13:302:09:52179-8
3. Thea Feiring Haltia36:241020+15:162:11:38179-8
4. Svein S Jacobsen25:03542+8:002:34:55153-26
4. Marius Juell Larsen25:54613+8:512:34:56153-26
4. Eileen Bjanes23:30379+6:272:35:08153-26
4. Silje Slungaard29:40951+12:372:38:24153-26
5. Thomas Johannesson42:51422+11:363:17:59168+15
5. Felix Finsrud41:24328+10:093:19:48168+15
5. Christian Holmboe51:24939+20:093:26:19168+15
5. Eirik Jørgensen57:041183+25:493:32:00168+15
6. Iris Holst41:47490+13:553:59:46141-27
6. Marianne Njåstein44:13639+16:214:10:32141-27
6. Trine Disch Kihle51:511040+23:594:11:39141-27
6. Maren Norderud40:22406+12:304:12:22141-27
7. Tellef Juell Larsen52:32944+24:024:52:18143+2
7. Bjørn Henning Grandal41:12420+12:424:53:34143+2
7. Matvey Kalinin43:34533+15:044:55:13143+2
7. Geir Hoff50:34865+22:045:01:06143+2
23. Are Njåstein29:18109+8:225:30:24136-7
24. Gunnar Fiskum1:00:0599+15:326:30:29129-7
25. Ingrid Lund Hovden58:35116+19:157:29:04123-6

Attunda OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
54Attunda OK 125manna (381)6:35:17
1. Axel Wrådhe40:0126+3:1740:0126
2. Sofia Ivers42:38114+8:391:22:3972+46
3. Viktor Sone23:2843+2:201:46:0743-29
3. Elis Ivers25:11127+4:031:47:5043-29
3. Fredrik Stenebo25:23147+4:151:48:0243-29
3. Ulrik Ivers26:16216+5:081:48:5543-29
4. Joel Wallner18:0012+0:572:06:5531-12
4. Ted Lagerström19:2756+2:242:07:2931-12
4. Malin Strömqvist24:45513+7:422:10:5231-12
4. Lovisa Nilsson23:16361+6:132:11:0631-12
5. Daniel Roos34:5530+3:402:45:4728-3
5. Simon Martelius40:54295+9:392:47:4928-3
5. Lars Håkan Sandvik41:00303+9:452:48:2928-3
5. Karl Enges38:23164+7:082:49:2928-3
6. Maria Von Schmalensée35:57160+8:053:25:2634+6
6. Lena Nilsson40:56439+13:043:26:4334+6
6. Anna Strand39:07326+11:153:27:3634+6
6. Laura D'Angelo42:16514+14:243:30:0534+6
7. Niklas Henriksson37:15242+8:454:02:4138+4
7. Thomas Pettersson38:40305+10:104:05:2338+4
7. Tomas Henriksson38:34299+10:044:08:3938+4
7. Samuel Lindén41:16424+12:464:08:5238+4
23. Marcus Stenebo21:322+0:364:30:2433-5
24. Oskar Daniels1:06:42184+22:095:37:0648+15
25. Ulla Molin58:11112+18:516:35:1754+6
224Attunda OK 225manna (381)7:59:57
1. Christian Redtzer46:19161+9:3546:19161
2. Marianne Henke51:37260+17:381:37:56223+62
3. Svante Sandvik32:23748+11:152:10:19187-36
3. Sven-Anders Olsson32:42767+11:342:10:38187-36
3. Stefan Knorn34:40916+13:322:12:36187-36
3. Sven Hedman35:22957+14:142:13:18187-36
4. Joel Björklund24:31492+7:282:37:49240+53
4. Mia Lagerström29:04903+12:012:39:42240+53
4. Linda Strömqvist31:171055+14:142:43:53240+53
4. Emily Blyth48:201442+31:172:58:39240+53
5. Erik Antonsson52:361009+21:213:30:25231-9
5. Lars Gerhardsson53:101029+21:553:37:03231-9
5. Fredrik Jonsson1:06:431399+35:283:46:25231-9
5. Björn-Ove Pettersson49:33834+18:183:48:12231-9
6. Jenny Wallner40:48427+12:564:29:00224-7
6. Lena Buhre1:00:171284+32:254:30:42224-7
6. Maja Sandvik55:561188+28:044:32:59224-7
6. Madelene Barboza53:061102+25:144:39:31224-7
7. Jakob Redtzer59:291202+30:595:28:29233+9
7. Magnus Strömqvist59:421209+31:125:30:24233+9
7. Mikael Wirén53:361000+25:065:33:07233+9
7. Monica Roos1:04:381319+36:085:37:37233+9
23. Karin Stenebo43:01296+22:056:20:38238+5
24. Oskar Enges1:09:01201+24:287:29:39225-13
25. Marie Herrnhold59:572747:59:57224-1
Attunda OK 325manna (381)ej godkänd
1. Jonas Hallman48:09216+11:2548:09216
2. Erica Blyth53:11279+19:121:41:20260+44
3. Marcus Barboza32:33759+11:252:13:53209-51
3. Karl-Gunnar Karnebäck35:58991+14:502:17:18209-51
3. Per Knutas36:04998+14:562:17:24209-51
3. Edvin Wallner37:111050+16:032:18:31209-51
4. Fabian Törnqvist22:54324+5:512:41:25235+26
4. Adrian Antonsson31:431090+14:402:45:36235+26
4. Sara Strömqvist36:431300+19:402:54:07235+26
4. Greta Sandvik40:161367+23:132:57:34235+26
5. Emil Sone48:23757+17:083:29:48220-15
5. Andreas Fredriksson52:541022+21:393:38:30220-15
5. Jonas Kastenholm51:28945+20:133:45:35220-15
5. Kalle Persson48:27762+17:123:46:01220-15
6. Nina Ivers47:20816+19:28ej godkänd
6. Matilda Östman1:00:531298+33:01ej godkänd
6. Jessica Strömqvist55:531187+28:01ej godkänd
6. Charlotte Engesej godkändej godkänd
7. Björn Löfdahl57:051126+28:35ej godkänd
7. Anton Daniels55:071060+26:37ej godkänd
7. Daniel Wallner1:15:341423+47:04ej godkänd
7. Håkan Redtzer54:251039+25:55ej godkänd
23. Anette Brunander39:55272+18:59ej godkänd
24. Björn Carlheim43:18306ej godkänd
25. Emma Miléus58:03270ej godkänd

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
278Avesta OK 125manna (381)8:04:58
1. Patrik Strandberg52:15299+15:3152:15299
2. Aino Leijon51:45262+17:461:44:00277-22
3. Hans Älvegran31:58712+10:502:15:582770
3. Liv Norberg33:03793+11:552:17:032770
3. Elisabeth Assarsson44:051323+22:572:28:052770
3. Ritva Kärkkäinen47:001377+25:522:31:002770
4. Thomas Nyberg36:331292+19:302:53:36253-24
4. Michael Blixt43:051403+26:022:59:03253-24
4. Tilda Borgström32:121112+15:093:00:17253-24
4. Hedda Borgström31:431090+14:403:02:43253-24
5. Viktor Lundén45:33588+14:183:45:50245-8
5. Ola Jernström47:25707+16:103:50:08245-8
5. Leif Markfjärd53:471056+22:323:52:50245-8
5. Niklas Söderlund1:00:111276+28:563:53:47245-8
6. Sara Rudh46:13764+18:214:39:03249+4
6. Maria Strömberg52:171066+24:254:46:04249+4
6. Lovisa Östman58:211252+30:294:48:29249+4
6. Marlene Engström1:04:361358+36:444:50:26249+4
7. Henrik Nyström45:31627+17:015:34:00273+24
7. Robin Olsson51:55910+23:255:37:59273+24
7. Stefan Nyberg48:46778+20:165:39:12273+24
7. Johan Blixt1:22:351453+54:056:01:38273+24
23. Malin Wanner48:09318+27:136:49:47280+7
24. Fredrik Borgström49:413187:49:41277-3
25. Lena Liljefors1:04:583238:04:58278+1

Björkfors GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
317Björkfors GOIF 125manna (381)8:16:10
1. Johan Kammargården1:06:37369+29:531:06:37369
2. Ellen Lindfors1:02:19345+28:202:08:56357-12
3. Albin Kjellberg32:19744+11:112:41:15345-12
3. Elis Bönner34:24894+13:162:43:20345-12
3. Torgny Johansson40:561219+19:482:49:52345-12
3. Sven-Olof Svensson49:161408+28:082:58:12345-12
4. Alva Lindfors32:531156+15:503:16:13325-20
4. Frida Samuelsson29:56975+12:533:19:48325-20
4. Hugo Björkhammer25:24577+8:213:23:36325-20
4. Kerstin Eriksson48:221443+31:193:29:37325-20
5. Martin Lindfors1:01:381316+30:234:17:51340+15
5. Mattias Nilsson51:07919+19:524:20:44340+15
5. Kristian Samuelsson1:04:451370+33:304:24:33340+15
5. Karl-Johan Bönner1:32:301504+1:01:154:56:06340+15
6. Pia Stålhandske1:15:581454+48:065:33:49331-9
6. Moa Kjellberg1:09:301410+41:385:34:03331-9
6. Maria Lindfors1:21:181471+53:265:42:02331-9
6. Cecilia Björkhammer1:00:101282+32:185:56:16331-9
7. Tomas Kasselstrand1:08:421373+40:126:42:45322-9
7. Per Öberg1:13:541412+45:246:47:43322-9
7. Markus Klein1:12:041396+43:346:54:06322-9
7. Bengt-Ove Blomkvist58:441183+30:146:55:00322-9
23. Arvid Svensson47:393687:47:39320-2
24. Robert Svensson1:03:103528:03:10315-5
25. Anna Kullberg1:16:103578:16:10317+2

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
204Boxholm-Mjölby OL 125manna (381)7:59:43
1. Patrik Kleist57:28337+20:4457:28337
2. Maria Pettersson46:49189+12:501:44:17280-57
3. Patric Molin34:33907+13:252:18:50269-11
3. Lena Molin37:431076+16:352:22:00269-11
3. Karl-Johan Norén38:491134+17:412:23:06269-11
3. Jennie Kleist44:371335+23:292:28:54269-11
4. Moa Kleist30:05986+13:022:48:55206-63
4. Irma Frisell27:24760+10:212:50:30206-63
4. Johanna Kleist28:41865+11:382:50:41206-63
4. Emil Lagneteg22:47312+5:442:51:41206-63
5. Torbjörn Carlsson45:15570+14:003:36:56226+20
5. Albin Tengvall46:48668+15:333:37:29226+20
5. Mårten Lindquist51:49967+20:343:40:44226+20
5. Björn Kleist57:051185+25:503:47:35226+20
6. Mia Lindberg44:58691+17:064:22:27205-21
6. Emma Lilja49:24920+21:324:26:20205-21
6. Louise Jutterström45:51744+17:594:26:35205-21
6. Bodil Molin45:26718+17:344:33:01205-21
7. Göran Valfridsson44:00557+15:305:17:01211+6
7. Emil Bruhn1:05:031327+36:335:27:30211+6
7. Anders Lindholm1:02:271277+33:575:28:47211+6
7. Conny Bruhn1:02:471284+34:175:29:22211+6
23. Per-Åke Tengvall37:52245+16:566:07:14216+5
24. Henrik Tengvall1:11:26225+26:537:18:40210-6
25. Lotta Frisell59:432717:59:43204-6

Bredareds IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
197Bredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 325manna (381)7:57:13
1. Filip Grahn41:4459+5:0041:4459
2. Anna Schmiterlöw54:08287+20:091:35:52195+136
3. Ann-Kristin Jansson38:171113+17:092:14:09243+48
3. Bernhard Grenabo40:321206+19:242:16:24243+48
3. Håkan Olsson42:141264+21:062:18:06243+48
3. Kjell Andersson49:541414+28:462:25:46243+48
4. Carl-Christian Schmiterlöw26:18658+9:152:44:24222-21
4. Lovisa Andersson31:561097+14:532:48:20222-21
4. Sofia Jansson27:30767+10:272:53:16222-21
4. Oliver Edvardsson40:061363+23:032:54:15222-21
5. Johan Törnroth38:14157+6:593:32:29193-29
5. Andreas Nordfors45:52605+14:373:34:12193-29
5. Erik Hansson44:01502+12:463:37:17193-29
5. Oscar Törnroth54:331092+23:183:38:57193-29
6. Malin Jansson41:38480+13:464:15:50190-3
6. Elin Hansson42:15513+14:234:21:12190-3
6. Maria Schmiterlöw49:20916+21:284:26:37190-3
6. Ingrid Schmiterlöw54:261144+26:344:26:55190-3
7. Elias Larsson53:28993+24:585:14:40236+46
7. Mikael Lundborg55:191065+26:495:21:56236+46
7. Owe Törnroth58:241170+29:545:25:19236+46
7. Lars Ekmark1:23:481458+55:185:39:38236+46
23. Bertil Karlsson36:37228+15:416:16:15228-8
24. Johan Olsson1:00:0297+15:297:16:17206-22
25. Sofia Larsson57:132587:57:13197-9

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83Bredaryds SOK 125manna (381)6:54:19
1. Filip Trofast41:4358+4:5941:4358
2. Moa Hansson53:53285+19:541:35:36194+136
3. Carina Svensson27:19324+6:112:02:55146-48
3. Lisa Elmblad30:18574+9:102:05:54146-48
3. Klara Elmblad30:45599+9:372:06:21146-48
3. Sara Johansson32:01718+10:532:07:37146-48
4. Kristina Johansson25:34588+8:312:28:29122-24
4. Åsa Wadensjö Leo22:38297+5:352:28:59122-24
4. Ina Skalberg24:16462+7:132:31:53122-24
4. Arne Andersson26:11645+9:082:32:05122-24
5. Axel Elmblad34:5429+3:393:06:59113-9
5. Anton Gunnarsson40:34275+9:193:09:03113-9
5. Håkan Svensson41:27331+10:123:10:26113-9
5. Henrik Andersson43:39478+12:243:15:32113-9
6. Linnéa Andersson37:56256+10:043:46:5998-15
6. Amelia Skalberg40:20399+12:283:47:1998-15
6. Tuva Nylund39:06324+11:143:49:3298-15
6. Linnea Skalberg38:46301+10:543:54:1898-15
7. Filip Broling36:36215+8:064:23:3585-13
7. Björn Andersson37:28254+8:584:31:4685-13
7. Tommy Ask45:09615+16:394:32:2885-13
7. Mats Nylund43:24526+14:544:32:5685-13
23. Stefan Johansson33:08178+12:125:06:0492+7
24. Emil Auselius52:2638+7:535:58:3082-10
25. Amanda Leo55:4998+16:296:54:1983+1

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
220Bromma-Vällingby SOK 125manna (381)7:55:13
1. Martin Bjurner55:43329+18:5955:43329
2. Elin Bjessmo54:56297+20:571:50:39316-13
3. Liam Morén32:05725+10:572:22:443160
3. Sven Hunhammar32:17741+11:092:22:563160
3. Klara Håstad37:111050+16:032:27:503160
3. Monica Sandgren48:501400+27:422:39:293160
4. Tova Sandgren29:09908+12:062:51:53292-24
4. Gunvor Sandberg30:591036+13:562:53:55292-24
4. Ludvig Sjöberg-Svedborg31:351078+14:322:59:25292-24
4. Emma Barnard31:311076+14:283:11:00292-24
5. Jan Hollbeck50:24881+19:093:44:19259-33
5. Henrik Wiklund52:371010+21:223:44:30259-33
5. Ola Carlén47:48731+16:333:47:13259-33
5. Anders Bøgevig46:38658+15:233:57:38259-33
6. Sara Nylén48:03850+20:114:32:33231-28
6. Jenny Salemyr49:38931+21:464:36:51231-28
6. Lena Bjessmo42:36531+14:444:40:14231-28
6. Åsa Nylén57:151225+29:234:41:34231-28
7. Mattias Berglund46:42679+18:125:23:33230-1
7. Simon Sandgren46:42679+18:125:26:56230-1
7. Thomas Pettersson46:36672+18:065:28:10230-1
7. Patrik Nilsson1:04:281313+35:585:37:01230-1
23. Mats Aronsson41:39288+20:436:18:40233+3
24. Joakim Berg1:14:18240+29:457:32:58230-3
25. Kristin Nilsson55:132037:55:13220-10

Brunflo IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
151Brunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 125manna (381)7:56:50
1. David Lundsten50:23257+13:3950:23257
2. Stina Persson44:45155+10:461:35:08185-72
3. Roger Krohn33:26821+12:182:08:34170-15
3. Hanna Lindqvist33:37837+12:292:08:45170-15
3. Torulf Bäckman35:02941+13:542:10:10170-15
3. Matilda Heiskanen Sjölund35:17952+14:092:10:25170-15
4. Elsa Arnesson23:27375+6:242:32:12162-8
4. Simon Lindqvist23:53413+6:502:34:03162-8
4. Anna Hedström Ringvall28:43867+11:402:37:17162-8
4. Joar Bäckman29:57977+12:542:40:22162-8
5. Anders Eriksson48:09747+16:543:20:21135-27
5. Olle Näslund40:06251+8:513:20:28135-27
5. Daniel Sjölund45:01553+13:463:22:18135-27
5. Ulf Lindqvist48:27762+17:123:22:30135-27
6. Helena Olsson42:05508+14:134:04:23152+17
6. Hanna Sunnerheim Sjöberg42:52551+15:004:05:22152+17
6. Ester Olofsson51:171012+23:254:11:45152+17
6. Charlotta Nilsson56:381205+28:464:16:59152+17
7. Magnus Mattsson54:161036+25:464:59:38149-3
7. Jakob Wickenberg55:191065+26:494:59:42149-3
7. Johan Näslund43:46540+15:165:00:45149-3
7. Björn Olofsson51:30896+23:005:03:15149-3
23. Vidar Bäckman35:49222+14:535:39:04145-4
24. Axel Hedström1:08:44199+24:116:47:48150+5
25. Maria Dovåker Liss56:502477:56:50151+1

Centrum OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
102Centrum OK 125manna (381)7:07:16
1. Magnus Yngvesson49:18236+12:3449:18236
2. Moa Kjellstrand42:09102+8:101:31:27155-81
3. Jonas Nylund29:02472+7:542:00:29122-33
3. Mette Brolinson30:38590+9:302:02:05122-33
3. Per-Anders Lindgren31:17643+10:092:02:44122-33
3. Agnes Thor31:37679+10:292:03:04121-34
4. Blenda Lenas29:43958+12:402:30:12137+15
4. Karin Gillberg30:01982+12:582:33:05137+15
4. Sixten Hörnfeldt32:421147+15:392:35:26137+15
4. Erika Hörnfeldt33:261179+16:232:35:31137+16
5. Linus Rispling43:31470+12:163:13:43124-13
5. Christian Wåhlstedt41:57360+10:423:17:28124-13
5. Sverker Lenas42:55424+11:403:18:21124-13
5. Andreas Lundsten45:42592+14:273:18:47124-13
6. Erika Lindholm35:22142+7:303:53:43121-3
6. Kristina Aspvall41:39482+13:473:55:22121-3
6. Linnea Börjars37:30230+9:383:56:17121-3
6. Samantha Ahlgren44:27661+16:354:01:55121-3
7. Kristoffer Edshage40:37389+12:074:35:59107-14
7. Jonas Lindholm40:26381+11:564:36:43107-14
7. Erik Kropf44:01559+15:314:37:44107-14
7. Jerk Rönnols40:12373+11:424:42:07107-14
23. Janne Nilsson30:38141+9:425:12:45103-4
24. Oskar Gustafsson1:01:54122+17:216:14:39101-2
25. Malin Annegård52:3768+13:177:07:16102+1
173Centrum OK / Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Micke Mellbergs SOK 225manna (381)7:55:22
1. Manuel Mexia de Almeida Horta47:59207+11:1547:59207
2. Therese Bergqvist43:32136+9:331:31:31162-45
3. Peter Edman30:16568+9:082:01:471620
3. Rask Attack31:20648+10:122:02:511620
3. Jenny Eriksson33:51859+12:432:05:221620
3. Malin Wilhelmsson38:001091+16:522:09:311620
4. Elsa Golsäter24:58531+7:552:26:45143-19
4. Elin Bryggar26:53709+9:502:29:44143-19
4. Mira Nordin22:44304+5:412:32:15143-19
4. Joel Masapärs30:461025+13:432:36:08143-19
5. Adam Nyman43:43482+12:283:10:28144+1
5. Lars Öhgren46:50672+15:353:19:05144+1
5. Magnus Fredriksson50:25883+19:103:20:09144+1
5. Joel Golsäter49:30832+18:153:25:38144+1
6. Agnes Wallin44:01627+16:093:54:29135-9
6. Moa Bergqvist39:43364+11:513:59:52135-9
6. Thea Nordin41:19461+13:274:00:24135-9
6. Maja Bergqvist44:07635+16:154:09:45135-9
7. Sven Olsson36:45223+8:154:46:301350
7. Ulf Henriksson50:35866+22:054:50:591350
7. Krister Golsäter58:241170+29:544:52:531350
7. Svante Lindgren56:181104+27:484:56:101350
23. Bo Wallin1:00:08339+39:125:56:18188+53
24. Dag Stridh1:03:40148+19:076:59:58175-13
25. Lina Fredriksson55:222057:55:22173-2

Dalaportens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
199Dalaportens OL 125manna (381)7:57:30
1. Tunel Pupp50:45266+14:0150:45266
2. Johanna Laanoja52:17268+18:181:43:02270+4
3. Ossian Kihlström32:19744+11:112:15:21205-65
3. Daniel Lind34:10877+13:022:17:12205-65
3. Hans Käck34:46924+13:382:17:48205-65
3. Saga Mattsson34:47925+13:392:17:49205-65
4. Elsa Nilsson25:01538+7:582:42:13224+19
4. Kjell Holm28:05824+11:022:45:53224+19
4. Kristina Eriksson31:021041+13:592:48:51224+19
4. Amanda Lind39:051351+22:022:54:26224+19
5. Oskar Lundberg45:25582+14:103:34:16203-21
5. Kristjan Kirjanen52:381011+21:233:38:31203-21
5. Oliver Jögeva46:46667+15:313:41:12203-21
5. Mikael Backlund59:211251+28:063:41:34203-21
6. Anete Saar44:43677+16:514:26:17197-6
6. Marina Dickfors52:321077+24:404:26:48197-6
6. Sussie Björkman46:31779+18:394:27:43197-6
6. Ylva Grape53:041097+25:124:31:35197-6
7. Erik Gohde51:12885+22:425:18:00195-2
7. Erik Nilsson48:50785+20:205:20:25195-2
7. Charlie Eliasson53:401002+25:105:21:23195-2
7. Niklas Nilsson57:171136+28:475:23:34195-2
23. Lena Fredriksson43:12298+22:166:06:46213+18
24. Olov Gohde1:11:19224+26:467:18:05208-5
25. Linda Stinessen57:302617:57:30199-9

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
275Degerfors OK / OK Djerf 225manna (381)7:56:29
1. Jan Hansson53:13310+16:2953:13310
2. Anna Jansson52:51275+18:521:46:04297-13
3. Mats Haglund35:01940+13:532:21:05307+10
3. Eric Luthman36:071002+14:592:22:11307+10
3. Per Pettersson37:071048+15:592:23:11307+10
3. Louise Winqvist51:471430+30:392:37:51307+10
4. Lucas Bodin Liliegren31:281071+14:252:54:39277-30
4. Elisabeth Pettersson37:131316+20:102:58:18277-30
4. Bo Pettersson36:261288+19:232:58:37277-30
4. Emma Wahlström28:25850+11:223:06:16277-30
5. Pär Jansson48:42782+17:273:54:58272-5
5. Tord Karlsson1:01:421318+30:273:56:21272-5
5. Håkan Lindberg1:01:461319+30:314:00:23272-5
5. Björn Svensson1:05:211380+34:064:03:39272-5
6. Marie Lindblad55:571189+28:054:56:20304+32
6. Ann-Sofi Welander57:241233+29:325:01:03304+32
6. Eva Thorsell Hansson1:17:141459+49:225:13:35304+32
6. Emma Liliegren1:25:391485+57:475:20:37304+32
7. Niclas Luthman1:04:371318+36:076:00:57297-7
7. Kjell Eriksson1:01:301248+33:006:02:33297-7
7. Ulf Nordzell58:441183+30:146:12:19297-7
7. Christer Persson1:02:091269+33:396:22:46297-7
23. Mattias Hansson29:22111+8:266:52:08284-13
24. Anders Wahlström53:283387:53:28281-3
25. Viktoria Lindberg56:292347:56:29275-6

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
162Domnarvets GOIF 125manna (381)7:44:33
1. Jessica Halliday53:53321+17:0953:53321
2. Sara Johansson43:19131+9:201:37:12214-107
3. Irma Berg30:58615+9:502:08:10242+28
3. Anja Nilsson32:48773+11:402:10:00242+28
3. Sanna Hörnell38:021096+16:542:15:14242+28
3. Annica Berger48:111393+27:032:25:23242+28
4. Anja Berger25:17565+8:142:35:17199-43
4. Erik Nordahl37:531330+20:502:46:03199-43
4. Julia Nordvall31:351078+14:322:46:49199-43
4. Karin Emilsdotter23:51410+6:482:49:14199-43
5. Albin Berger45:08560+13:533:20:25194-5
5. Annika Östman46:19637+15:043:35:33194-5
5. Mikael Blessborn51:43961+20:283:37:46194-5
5. Lars Nordvall52:19995+21:043:39:08194-5
6. Vilma Berger49:23919+21:314:09:48157-37
6. Emma Eliasson39:22341+11:304:17:08157-37
6. Elsa Nilsson42:19518+14:274:17:52157-37
6. Klara Andersson38:45300+10:534:17:53157-37
7. Elin Dahlin48:38773+20:084:58:26185+28
7. Mats Hörnell43:52546+15:225:01:00185+28
7. Anders Berg46:59697+18:295:04:51185+28
7. Per Nordahl1:00:331221+32:035:18:26185+28
23. Florence Berg37:55247+16:595:56:21189+4
24. Emil Byberg1:09:26205+24:537:05:47186-3
25. Emma Johansson44:331647:44:33162-24

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
162Eksjö SOK 225manna (381)8:00:45
1. Clemens Wolfram46:36164+9:5246:36164
2. Agnes Adolfsson47:36201+13:371:34:12175+11
3. Ella Persson31:53700+10:452:06:05215+40
3. Lars Hagelberg33:23818+12:152:07:35215+40
3. Alva Hagelberg34:34909+13:262:08:46215+40
3. Ann-Christine Lööf45:261349+24:182:19:38215+40
4. Hans Pansell33:101168+16:072:40:45212-3
4. Pelle Jakobsson36:551307+19:522:45:41212-3
4. Vilmer Hagelberg39:531360+22:502:45:58212-3
4. Julia Abaji32:561158+15:532:52:34212-3
5. Simon Freyland45:36590+14:213:26:21187-25
5. August Kollberg46:48668+15:333:32:29187-25
5. Philip Edvardsson46:33655+15:183:32:31187-25
5. Adam Sandstedt44:29527+13:143:37:03187-25
6. Elisabeth Hagelberg40:48427+12:564:13:19175-12
6. Lotta Sundblad51:211016+23:294:17:42175-12
6. Susanna Djurstedt43:46613+15:544:20:49175-12
6. Sara Bergander50:18966+22:264:22:47175-12
7. Johan Kastensson45:58644+17:284:59:17168-7
7. Simon Svahn41:54459+13:244:59:36168-7
7. Emil Gunnarsson40:43392+12:135:03:30168-7
7. Oskar Svahn53:02968+24:325:13:51168-7
23. Tilda Hagelberg33:55197+12:595:47:46163-5
24. Simon Nilsson1:01:49121+17:166:49:35157-6
25. Klara Höglund1:00:452868:00:45162+5
Eksjö SOK 125manna (381)ej godkänd
1. Lucas Sundblad38:2012+1:3638:2012
2. Siri Suter39:1247+5:131:17:3219+7
3. Agnes Djurstedt25:29149+4:211:43:0140+21
3. Stefan Djurstedt27:15314+6:071:44:4740+21
3. Arne Back29:33510+8:251:47:0540+21
3. Vera Chiusole30:59618+9:511:48:3140+21
4. Thea Nordin Abaji19:4162+2:38ej godkänd
4. Ruben Qwickej godkändej godkänd
4. Linnéa Edvardsson24:23480+7:20ej godkänd
4. Wilma Bergander23:12355+6:09ej godkänd
5. Hugo Jakobsson37:07101+5:52ej godkänd
5. Mattis Persson37:41129+6:26ej godkänd
5. Georg Gröll37:09103+5:54ej godkänd
5. Jonas Soldini36:1572+5:00ej godkänd
6. Fanny Sundblad32:3137+4:39ej godkänd
6. Lovisa Blomgren36:55208+9:03ej godkänd
6. Linda Nordin36:17176+8:25ej godkänd
6. Gabriella S Bergander34:50125+6:58ej godkänd
7. Viktor Antonsson34:03128+5:33ej godkänd
7. Oskar Lind34:41148+6:11ej godkänd
7. Andreas Bergander33:33109+5:03ej godkänd
7. Hugo Djurstedt34:43150+6:13ej godkänd
23. Irina Lazareva29:42121+8:46ej godkänd
24. Sebastian Inderst54:1648+9:43ej godkänd
25. Sanna Fast44:0017+4:40ej godkänd

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
274Eskilstuna OL / Västerås SOK 225manna (381)8:00:13
1. Mattias Löfqvist49:28243+12:4449:28243
2. Anna Nygård1:15:28370+41:292:04:56351+108
3. Ruhdi Karlsson30:08560+9:002:35:04309-42
3. Per Sundström30:17573+9:092:35:13309-42
3. Jan Viklund30:48603+9:402:35:44309-42
3. Ulf Hamrefors33:12807+12:042:38:08309-42
4. David Thapper21:07173+4:042:56:51276-33
4. Oscar Noring25:51609+8:483:00:55276-33
4. Alva Skoog30:02983+12:593:05:15276-33
4. Rickard Persson27:42783+10:393:05:50276-33
5. Carl Byman50:39896+19:243:56:29298+22
5. Magnus Larsson1:00:041272+28:493:56:55298+22
5. Daniel Björnberg54:511100+23:364:00:06298+22
5. Magnus Limbäck1:16:041465+44:494:16:59298+22
6. Elisabeth Westman41:26467+13:344:37:55284-14
6. Malena Ahlström47:31821+19:394:47:37284-14
6. Catarina Larsson1:00:191285+32:274:57:14284-14
6. Eva Wadman51:201014+23:285:08:19284-14
7. Jesper Söderlund1:03:281303+34:585:41:23262-22
7. David Lindgren1:00:431227+32:135:48:20262-22
7. Joakim Ahlström57:161134+28:465:54:30262-22
7. Jan-Olov Bergman46:23663+17:535:54:42262-22
23. Emma Herbst56:39338+35:436:51:21282+20
24. Martin Oldaeus44:453157:44:45273-9
25. Anna Hall1:00:132768:00:13274+1

Espoon Akilles

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
164Espoon Akilles 125manna (381)7:50:40
1. Toni Pikkarainen44:40133+7:5644:40133
2. Netta Hjelm52:07266+18:081:36:47201+68
3. Elina Rauhala32:01718+10:532:08:48217+16
3. Meri Joensuu35:19954+14:112:12:06217+16
3. Roosa Kuusivaara39:291160+18:212:16:16217+16
3. Saara Nieminen43:221297+22:142:20:09217+16
4. Samu Vuorela28:44868+11:412:40:50193-24
4. Milla Vuori23:33388+6:302:43:42193-24
4. Kaisa Ahtola29:00895+11:572:45:16193-24
4. Teija Launis38:411341+21:382:47:29193-24
5. Eero Mänty53:461053+22:313:39:02260+67
5. Kim Vuori59:241253+28:093:40:14260+67
5. Miska Riissanen54:291090+23:143:41:58260+67
5. Kasperi Launis1:14:001452+42:453:57:42260+67
6. Anu Pikkarainen40:41419+12:494:20:55217-43
6. Tiina Torvela43:31594+15:394:25:29217-43
6. Sanna Carlsson56:251200+28:334:35:27217-43
6. Maijukka Hanhijärvi39:35356+11:434:37:17217-43
7. Hanna Vuorela49:16807+20:465:14:45194-23
7. Dennis Florström44:54606+16:245:20:21194-23
7. Tuomas Hakkarainen43:44539+15:145:21:01194-23
7. Joonas Kuusivaara1:02:031264+33:335:22:58194-23
23. Oliver Carlsson31:49155+10:535:54:47185-9
24. Ville Vierimaa1:05:39173+21:067:00:26177-8
25. Essi Hjelm50:401747:50:40164-13

Espoon Suunta

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
39Espoon Suunta 125manna (381)6:24:44
1. Anssi Vesanto41:3652+4:5241:3652
2. Emilia Ståhlberg41:5398+7:541:23:2976+24
3. Panu Haaramo25:01117+3:531:48:3073-3
3. Juha-Pekka Larmala25:11127+4:031:48:4073-3
3. Markus Kaukonen28:27419+7:191:51:5673-3
3. Sanna Tervakangas30:10562+9:021:53:3972-4
4. Ronja Heikkinen24:18468+7:152:12:4852-21
4. Virpi Palmen24:13455+7:102:12:5352-21
4. Piritta Wartiainen21:26200+4:232:13:2252-21
4. Juho Noponen20:34118+3:312:14:1352-20
5. Kirill Komarov36:3784+5:222:49:2543-9
5. Georgy Mavchun37:37124+6:222:50:5943-9
5. Josh Beech37:37124+6:222:51:5043-9
5. Rinat Gabitov41:29333+10:142:54:2243-9
6. Sofia Pellonperä36:52205+9:003:26:1741-2
6. Heidi Plit35:46153+7:543:26:4541-2
6. Marja Liisa Autti38:47303+10:553:30:3741-2
6. Sini Pekkala38:08265+10:163:32:3041-2
7. Benjamin Lamberg33:39112+5:094:00:2440-1
7. Antti Sorsa37:07232+8:374:03:2440-1
7. Mikko Tervakangas33:55124+5:254:04:3240-1
7. Alvar Palmen36:34211+8:044:09:0440-1
23. Roosa Laine31:08148+10:124:40:1245+5
24. Vladislav Malyshev54:0647+9:335:34:1843-2
25. Ekaterina Savkina50:2652+11:066:24:4439-4
178Espoon Suunta 225manna (381)8:08:27
1. Miika Vehmas49:18236+12:3449:18236
2. Astra Francke57:35325+23:361:46:53301+65
3. Joona Vuorela30:16568+9:082:17:09234-67
3. Milla Lötjönen34:32905+13:242:21:25234-67
3. Rita Linko35:30967+14:222:22:23234-67
3. Marco Halén37:031043+15:552:23:56234-67
4. Antti Tiainen23:02336+5:592:45:25219-15
4. Terhi Noponen29:58979+12:552:47:07219-15
4. Sirpa Pellonperä32:141116+15:112:53:39219-15
4. Marita Kokkila29:46963+12:432:53:42219-15
5. Vilppu Viinikainen45:24581+14:093:30:49189-30
5. Otso Pajuoja46:32652+15:173:33:39189-30
5. Olli Tiainen39:58242+8:433:33:40189-30
5. Mikko Määttälä44:23517+13:083:38:02189-30
6. Venla Tikkanen45:50740+17:584:19:30188-1
6. Terhi Koivu-Tikkanen46:54800+19:024:20:33188-1
6. Ella Kaukonen54:501160+26:584:25:39188-1
6. Saara Mahlamäki48:42878+20:504:26:44188-1
7. Elias Tikkanen40:32385+12:025:00:02166-22
7. Niko Larmala39:10324+10:405:05:54166-22
7. Pietari Hyvärinen46:57694+18:275:07:30166-22
7. Jyrki Noponen47:42721+19:125:13:21166-22
23. Mervi Heinaro34:37212+13:415:47:58164-2
24. Ville Kokkila1:01:06112+16:336:49:04153-11
25. Salla Autti1:08:273348:08:27178+25

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
206Falkenbergs OK 125manna (381)7:52:46
1. Rasmus Blockgren50:58278+14:1450:58278
2. Frida Andersson46:05180+12:061:37:03210-68
3. Leon Ryberg40:041186+18:562:17:07265+55
3. Jenny Severinsson40:071189+18:592:17:10265+55
3. Maria Gused43:001282+21:522:20:03265+55
3. Jennie Malmgren Ryberg51:271425+30:192:28:30265+55
4. Gunilla Martinsson28:54881+11:512:46:01243-22
4. Johan Gused31:171055+14:142:48:27243-22
4. Olivia Lindgren31:261067+14:232:51:29243-22
4. Eline Ericsson31:161053+14:132:59:46243-22
5. Hans Jensen45:21575+14:063:31:22213-30
5. Jonatan Andersson44:18514+13:033:35:47213-30
5. Jesper Nelsén48:25760+17:103:36:52213-30
5. Lennart Bengtsson44:28524+13:133:44:14213-30
6. Johanna Henriksson44:30666+16:384:21:22277+64
6. Fanny Hansson46:58806+19:064:22:45277+64
6. Emma Beskow49:15908+21:234:33:29277+64
6. Emma Willborg1:31:361494+1:03:445:02:58277+64
7. Peter Badenfelt49:28819+20:585:22:57252-25
7. Mikael Martinsson1:01:541260+33:245:23:16252-25
7. Martin Ericsson1:04:571324+36:275:27:42252-25
7. Håkan Hansson48:42774+20:125:51:40252-25
23. Kjell-Ove Arvidsson30:44142+9:486:22:24243-9
24. Henrik Bengtsson1:04:21154+19:487:26:45220-23
25. Matilda Martinsson52:461847:52:46206-14

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
107Falköpings AIK OK 125manna (381)7:12:56
1. Niclas Ståhl44:27125+7:4344:27125
2. Alva Sonesson35:5813+1:591:20:2540-85
3. Stefan Musslinder27:03297+5:551:47:2853+13
3. Jonas Hagström27:20328+6:121:47:4553+13
3. Thomas Hjert29:43525+8:351:50:0853+13
3. Henrik Pettersson29:55541+8:471:50:2053+13
4. Tommy Roos26:12648+9:092:13:4060+7
4. Caroline Hagström24:10448+7:072:14:3060+7
4. Anki Blennow27:12740+10:092:14:5760+7
4. Karin Torstensson26:09644+9:062:16:1760+7
5. Gustav Hagström47:34712+16:193:02:0476+16
5. Amanda Blennow47:23704+16:083:02:2076+16
5. Ellen Blennow46:57680+15:423:03:1476+16
5. Adam Fredén49:42843+18:273:03:2276+16
6. Elsa Sonesson32:2735+4:353:35:4978+2
6. Ida Willén35:22142+7:303:37:4278+2
6. Alma Vilhelmsson37:04213+9:123:40:1878+2
6. Tindra Hjort44:34671+16:423:46:3878+2
7. Mats Johnsson43:56556+15:264:21:3886+8
7. Jonas Niklasson49:29822+20:594:29:4786+8
7. Oscar Niklasson54:061025+25:364:29:5586+8
7. Bo Hallberg46:27666+17:574:33:0586+8
23. Vera Pettersson38:56263+18:005:12:01100+14
24. Jonas Hjert1:08:17196+23:446:20:18109+9
25. Johanna Hagström52:3869+13:187:12:56107-2

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
129Finspångs SOK 125manna (381)7:38:35
1. Per Lindman42:41105+5:5742:41105
2. Elin Gunnarsson45:23166+11:241:28:04121+16
3. Olle Lindman26:28236+5:201:54:32109-12
3. Erik Ernstsson26:47274+5:391:54:51109-12
3. Pontus Östemar26:54281+5:461:54:58109-12
3. Mats Rosander32:34762+11:262:00:38109-12
4. Emma Engström22:34289+5:312:17:2585-24
4. Ida Ernstsson23:30379+6:272:18:2885-24
4. Eva Lindgren27:10734+10:072:21:4285-24
4. Melker Waldfelt22:50317+5:472:23:2885-24
5. Thorsten Svensson42:55424+11:403:01:2393+8
5. Eric Rosander40:47288+9:323:04:1593+8
5. Joakim Gustafsson46:54676+15:393:08:3693+8
5. Johan Wänström52:05981+20:503:09:3093+8
6. Karin Svensson40:54436+13:023:49:3092-1
6. Lena Lindman48:45882+20:533:50:0892-1
6. Alice Johansson42:09511+14:173:51:3992-1
6. Malin Ax48:10856+20:183:52:2592-1
7. Henrik Göhl38:08276+9:384:30:33120+28
7. Alexander Wiklund40:45396+12:154:32:24120+28
7. Mats Nilsson52:43953+24:134:42:51120+28
7. Fredrik Rylander58:311174+30:014:48:01120+28
23. Rikard Hellgren41:16285+20:205:29:17134+14
24. Oskar Svensson57:2775+12:546:26:44123-11
25. Karolina Hellgren1:11:51156+32:317:38:35129+6

FK Friskus-Varberg

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
110FK Friskus-Varberg 125manna (381)7:18:02
1. Tim Johansson42:2895+5:4442:2895
2. Jennifer Gull45:02159+11:031:27:30111+16
3. Marta Törnström31:17643+10:091:58:47125+14
3. Åsa Josarp32:08729+11:001:59:38125+14
3. Anders Gustafsson34:27898+13:192:01:57125+14
3. Emma Eliasson36:101007+15:022:03:40125+14
4. Lovisa Eliasson24:54527+7:512:24:32118-7
4. Lova Johansson27:27762+10:242:26:14118-7
4. Emy Hjertström27:51794+10:482:29:48118-7
4. Elvira Karmstig28:00814+10:572:31:40118-7
5. Erik Edespong45:11563+13:563:11:25116-2
5. Martin Jönsson42:29405+11:143:12:17116-2
5. Peter Aronsson49:54855+18:393:14:26116-2
5. Johan Gull44:49542+13:343:16:29116-2
6. Helena Andersson34:44121+6:523:51:13122+6
6. Sofia Karmstig48:57890+21:054:00:22122+6
6. Elvira Wildheim48:09854+20:174:02:35122+6
6. Maja Karmstig50:22973+22:304:02:39122+6
7. Karl Rundberg53:421003+25:124:44:55123+1
7. Bengt Johansson42:50496+14:204:45:25123+1
7. Gert Wildheim49:10798+20:404:49:32123+1
7. Thomas Josarp47:17711+18:474:49:56123+1
23. Alex Johansson30:23135+9:275:20:19116-7
24. Daniel Gustafsson1:03:06140+18:336:23:25111-5
25. Emma Lindén54:3785+15:177:18:02110-1
219FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 225manna (381)7:52:58
1. Fredrik Johansson48:28221+11:4448:28221
2. Malin Brorson57:10317+23:111:45:38295+74
3. Linus Zederin33:03793+11:552:18:41272-23
3. Albin Severinsson38:391124+17:312:24:17272-23
3. Björn Nilsson41:231235+20:152:27:01272-23
3. Christina Aronsson43:561319+22:482:29:34272-23
4. Alice Sjööarv36:141282+19:112:54:55236-36
4. Helene Johansson30:411018+13:382:54:58236-36
4. Evelina Olsson30:06987+13:032:57:07236-36
4. Tilde Blom28:03821+11:002:57:37236-36
5. Jonathan Rundqvist44:51543+13:363:39:49264+28
5. Anders Sjööarv47:28709+16:133:44:35264+28
5. Joel Johnsson47:10693+15:553:44:47264+28
5. Fredrik Brorson1:04:121359+32:573:59:07264+28
6. Karin Rundqvist1:00:561299+33:044:40:45252-12
6. Karin Norlander56:271201+28:354:41:14252-12
6. Therese Blom44:39674+16:474:43:46252-12
6. Anna Rundberg1:06:251380+38:334:51:00252-12
7. Adam Sjööarv43:47543+15:175:34:47244-8
7. Anders Ivarsson54:581056+26:285:35:43244-8
7. Tommy Johnsson52:23931+23:535:36:09244-8
7. Håkan Rundqvist1:04:501320+36:205:46:04244-8
23. Björn-Olof Valdemarsson40:11274+19:156:26:15247+3
24. Tomas Gunnarsson1:08:38197+24:057:34:53232-15
25. Ellen Johnsson52:581877:52:58219-13

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
120FK Göingarna 125manna (381)7:27:10
1. Fritjof Axelsson46:52175+10:0846:52175
2. Alice Olvegård44:31152+10:321:31:23150-25
3. Wilmer Selin24:3380+3:251:55:56141-9
3. Hjalmar Axelsson27:06304+5:581:58:29141-9
3. Claes Olvegård33:46853+12:382:05:09141-9
3. Anders Nilsson35:32969+14:242:06:55141-9
4. Annika Larsson29:27935+12:242:25:23112-29
4. Kerstin Olvegård27:58810+10:552:26:27112-29
4. Carl-Johan Olvegård21:22193+4:192:28:17112-29
4. Malin Hellner24:50522+7:472:29:59112-29
5. Svante Selin41:02305+9:473:07:29114+2
5. Anders Selin46:02619+14:473:14:19114+2
5. Magnus Larsson44:27522+13:123:14:26114+2
5. Henrik Larsson50:22879+19:073:15:45114+2
6. Tuva Selin39:30348+11:383:53:56109-5
6. Camilla Selin47:24819+19:323:54:53109-5
6. Louise Axelsson42:33526+14:413:56:52109-5
6. Hilda Axelsson43:24582+15:323:59:09109-5
7. Håkan Gunnarsson43:53548+15:234:38:46117+8
7. Jon Moberg49:46829+21:164:43:42117+8
7. Mikael Persson47:14709+18:444:44:06117+8
7. Håkan Axelsson47:50728+19:204:46:59117+8
23. Paul Irip34:33210+13:375:21:32120+3
24. Edvin Selin1:02:44131+18:116:24:16113-7
25. Lindha Hellner1:02:54143+23:347:27:10120+7

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
213FK Herkules 125manna (381)7:55:57
1. Jonas Lauri48:05212+11:2148:05212
2. Laila B Höglund45:31169+11:321:33:36173-39
3. Per-Olov Davallius27:35350+6:272:01:11308+135
3. Johan Wettergren29:26504+8:182:03:02308+135
3. Alexander Höglind52:461446+31:382:26:22308+135
3. Ulrika Molinder1:04:311501+43:232:38:07308+135
4. Selma Persson24:03436+7:002:25:14270-38
4. Alvar Nivert25:18567+8:152:28:20270-38
4. Albin Svensson24:34497+7:312:50:56270-38
4. Elias Lauri26:54712+9:513:05:01270-38
5. Hannes Persson44:07509+12:523:12:27252-18
5. Per Persson1:04:411369+33:263:29:55252-18
5. Emrik Lind1:02:321330+31:173:53:28252-18
5. Erik Lauri50:04864+18:493:55:05252-18
6. Marie-louise Persson57:361239+29:444:10:03268+16
6. Tuuli Saari52:011050+24:094:21:56268+16
6. Agnetha Le Claire55:091169+27:174:48:37268+16
6. Frida Persson1:04:541359+37:024:59:59268+16
7. Håkan Höglind53:05975+24:355:15:01243-25
7. Pontus Kastrup1:14:071413+45:375:24:10243-25
7. Oskar Börjeson46:30667+18:005:35:07243-25
7. Arvid Hammar46:04646+17:345:46:03243-25
23. Tom Ekenstråle33:58198+13:026:20:01235-8
24. Axel Forsman1:07:31191+22:587:27:32222-13
25. Gisela Lind55:572247:55:57213-9

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
139Forsa OK 125manna (381)7:47:00
1. Anders Lindberg47:04181+10:2047:04181
2. Emelie Jonasson53:43284+19:441:40:47250+69
3. Sven Bergström Trolin28:47457+7:392:09:34189-61
3. Gunnar Forsgren29:04476+7:562:09:51189-61
3. Per-Åke Blad32:00715+10:522:12:47189-61
3. Leif Bylars32:51778+11:432:13:38189-61
4. Ellen Mikaelsson26:28672+9:252:39:15191+2
4. Karin Gustavsson31:151052+14:122:41:06191+2
4. Siri Forslin32:111110+15:082:41:45191+2
4. Martti Joki33:481194+16:452:47:26191+2
5. Robert Pettersson41:12316+9:573:20:27158-33
5. Anders Trolin41:57360+10:423:23:42158-33
5. Simon Teike42:42412+11:273:30:08158-33
5. Henrik Trolin49:28827+18:133:30:34158-33
6. Åsa Eriksson39:53373+12:014:10:27161+3
6. Ida Åkesson43:53621+16:014:14:01161+3
6. Annika Staaf52:091060+24:174:15:51161+3
6. Amy Rankka58:221253+30:304:18:49161+3
7. Johan Nyman43:03507+14:334:53:30142-19
7. Jonatan Bylars41:39447+13:094:57:30142-19
7. Jonas Gustafsson40:11371+11:414:59:00142-19
7. Fredrik Juhlin46:32669+18:025:00:33142-19
23. Mia Forslin40:27278+19:315:41:00147+5
24. Daniel Bergsten1:03:24144+18:516:44:24143-4
25. Karin Trolin1:02:36139+23:167:47:00139-4

Frölunda OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
150Frölunda OL 125manna (381)7:55:06
1. Martin Lamm46:46169+10:0246:46169
2. Karin Karlfeldt Fedje51:05255+17:061:37:51222+53
3. Richard Blom28:46456+7:382:06:37172-50
3. Alexander Fedje30:41596+9:332:08:32172-50
3. Emil Wallenius32:28753+11:202:10:19172-50
3. Martin Ek33:17812+12:092:11:08172-50
4. Ellen Skovbjerg24:16462+7:132:30:53147-25
4. Björn Djupström23:02336+5:592:33:21147-25
4. Jarvis Hansson23:32384+6:292:34:40147-25
4. Anna Johannesson28:25850+11:222:36:57147-25
5. Niklas Helmertz47:46728+16:313:18:39131-16
5. Anders Arfwedson46:45666+15:303:20:06131-16
5. Johan Lamm43:21459+12:063:20:18131-16
5. Anders Hellgren46:01617+14:463:20:41131-16
6. Audrey Hansson40:24408+12:324:01:05153+22
6. Sandra Hansson47:06808+19:144:07:24153+22
6. Matilda Johannesson48:54886+21:024:07:33153+22
6. Maria Norell56:541213+29:024:17:00153+22
7. Axel Blom45:45632+17:154:53:18186+33
7. Marcus Hansson40:46398+12:164:57:46186+33
7. Edvin Borne54:071027+25:375:01:31186+33
7. Zebastian Arfwedson1:17:321434+49:025:18:37186+33
23. Marcus Lamm29:01103+8:055:47:38162-24
24. Fredrik Norell1:01:31117+16:586:49:09154-8
25. Malin Lamm55:061977:55:06150-4
305Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 525manna (381)8:40:38
1. Rasmus Arfwedson48:03211+11:1948:03211
2. Chiara Dalla Santa1:02:03344+28:041:50:06312+101
3. Lennart Vamling40:581221+19:502:31:04330+18
3. Richard Torsein45:131344+24:052:35:19330+18
3. Sofia Borne54:271462+33:192:44:33330+18
3. Pia Heikkinen56:341478+35:262:46:40330+18
4. Ally Blom34:071211+17:043:05:11332+2
4. Ellen Rubendahl33:001163+15:573:08:19332+2
4. Hanna Holmer40:241370+23:213:24:57332+2
4. William Fedje50:171458+33:143:36:57332+2
5. Yngve Norell54:071069+22:523:59:18321-11
5. Gustaf Öjerskog52:541022+21:394:01:13321-11
5. Anders Lamm58:261229+27:114:23:23321-11
5. Lars-Gunnar Wallenius53:501058+22:354:30:47321-11
6. Sofia Helmertz1:00:371294+32:454:59:55319-2
6. Maja Torsein1:00:311293+32:395:23:54319-2
6. Karin Helmertz1:24:291482+56:375:25:42319-2
6. Katarina Borne1:04:251352+36:335:35:12319-2
7. Ola Holmer1:01:091238+32:396:01:04313-6
7. Per Rubendahl52:44954+24:146:16:38313-6
7. Bo Neidenström49:10798+20:406:24:22313-6
7. Pär Johannesson1:17:331435+49:036:43:15313-6
23. Sten Helmertz1:24:08344+1:03:128:07:233130
24. Thomas Borne1:00:503488:00:50308-5
25. Susann Skovbjerg1:40:383698:40:38305-3

Frösö IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
151Brunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 125manna (381)7:56:50
1. David Lundsten50:23257+13:3950:23257
2. Stina Persson44:45155+10:461:35:08185-72
3. Roger Krohn33:26821+12:182:08:34170-15
3. Hanna Lindqvist33:37837+12:292:08:45170-15
3. Torulf Bäckman35:02941+13:542:10:10170-15
3. Matilda Heiskanen Sjölund35:17952+14:092:10:25170-15
4. Elsa Arnesson23:27375+6:242:32:12162-8
4. Simon Lindqvist23:53413+6:502:34:03162-8
4. Anna Hedström Ringvall28:43867+11:402:37:17162-8
4. Joar Bäckman29:57977+12:542:40:22162-8
5. Anders Eriksson48:09747+16:543:20:21135-27
5. Olle Näslund40:06251+8:513:20:28135-27
5. Daniel Sjölund45:01553+13:463:22:18135-27
5. Ulf Lindqvist48:27762+17:123:22:30135-27
6. Helena Olsson42:05508+14:134:04:23152+17
6. Hanna Sunnerheim Sjöberg42:52551+15:004:05:22152+17
6. Ester Olofsson51:171012+23:254:11:45152+17
6. Charlotta Nilsson56:381205+28:464:16:59152+17
7. Magnus Mattsson54:161036+25:464:59:38149-3
7. Jakob Wickenberg55:191065+26:494:59:42149-3
7. Johan Näslund43:46540+15:165:00:45149-3
7. Björn Olofsson51:30896+23:005:03:15149-3
23. Vidar Bäckman35:49222+14:535:39:04145-4
24. Axel Hedström1:08:44199+24:116:47:48150+5
25. Maria Dovåker Liss56:502477:56:50151+1

Fältjägarnas IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
151Brunflo IF / Frösö IF / Fältjägarnas IF / IFK Umeå / OK Storsjön / Östersunds OK 125manna (381)7:56:50
1. David Lundsten50:23257+13:3950:23257
2. Stina Persson44:45155+10:461:35:08185-72
3. Roger Krohn33:26821+12:182:08:34170-15
3. Hanna Lindqvist33:37837+12:292:08:45170-15
3. Torulf Bäckman35:02941+13:542:10:10170-15
3. Matilda Heiskanen Sjölund35:17952+14:092:10:25170-15
4. Elsa Arnesson23:27375+6:242:32:12162-8
4. Simon Lindqvist23:53413+6:502:34:03162-8
4. Anna Hedström Ringvall28:43867+11:402:37:17162-8
4. Joar Bäckman29:57977+12:542:40:22162-8
5. Anders Eriksson48:09747+16:543:20:21135-27
5. Olle Näslund40:06251+8:513:20:28135-27
5. Daniel Sjölund45:01553+13:463:22:18135-27
5. Ulf Lindqvist48:27762+17:123:22:30135-27
6. Helena Olsson42:05508+14:134:04:23152+17
6. Hanna Sunnerheim Sjöberg42:52551+15:004:05:22152+17
6. Ester Olofsson51:171012+23:254:11:45152+17
6. Charlotta Nilsson56:381205+28:464:16:59152+17
7. Magnus Mattsson54:161036+25:464:59:38149-3
7. Jakob Wickenberg55:191065+26:494:59:42149-3
7. Johan Näslund43:46540+15:165:00:45149-3
7. Björn Olofsson51:30896+23:005:03:15149-3
23. Vidar Bäckman35:49222+14:535:39:04145-4
24. Axel Hedström1:08:44199+24:116:47:48150+5
25. Maria Dovåker Liss56:502477:56:50151+1

Gagnefs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
191Gagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK25manna (381)8:04:05
1. Kristian Dahlström45:17148+8:3345:17148
2. Hanna Eriksson41:4897+7:491:27:05106-42
3. Elisabeth Åkärbjär31:11634+10:031:58:16177+71
3. Arne Holmer31:28664+10:201:58:33177+71
3. Jonny Birgersson40:321206+19:242:07:37177+71
3. Karl-Erik Andersson44:271333+23:192:11:32177+71
4. Lovisa Kajs36:031277+19:002:34:36131-46
4. Ivar Lissmyr27:02724+9:592:34:39131-46
4. Elvira Buud36:271289+19:242:34:43131-46
4. Alfred Danielsson23:15360+6:122:34:47131-46
5. Björn Wrahme40:58298+9:433:15:45128-3
5. Carl Magnusson44:05505+12:503:18:41128-3
5. Daniel Duhlbo44:56548+13:413:19:39128-3
5. Adrian Dahlström45:05556+13:503:19:44128-3
6. Berit Gummus46:52798+19:004:06:31139+11
6. Gunnel Rask48:43880+20:514:08:27139+11
6. Annlouise Almqvist52:491091+24:574:08:34139+11
6. Marie Rapp53:341124+25:424:12:15139+11
7. Johan Gunnars43:15516+14:454:51:42144+5
7. Erik Nordkvist49:08796+20:384:57:42144+5
7. Ulf K. Rask51:21891+22:514:57:52144+5
7. Andreas Allerhed48:52787+20:225:01:07144+5
23. Anders Claesson55:18336+34:225:56:25191+47
24. Lukas Deininger1:06:47186+22:147:03:12182-9
25. Julia Wanner1:04:053168:04:05191+9

Gamleby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Gamleby OK 125manna (381)ej godkänd
1. Aron Östangård45:08143+8:2445:08143
2. Hanna Öberg42:37112+8:381:27:45115-28
3. Anja Svensson30:49606+9:411:58:34158+43
3. Hanna Stalebrant32:50777+11:422:00:35158+43
3. Tyra Stalebrant38:121104+17:042:05:57158+43
3. Pia Östangård41:141227+20:062:08:59158+43
4. Casper Björklund28:09830+11:062:28:44178+20
4. Emil Nilsson22:46309+5:432:31:45178+20
4. Vidar Pihl34:361231+17:332:40:33178+20
4. Albin Nilsson46:041427+29:012:44:38178+20
5. Björn Johanssonej godkändej godkänd
5. Lars Hemberg54:391096+23:24ej godkänd
5. Fabian Vallerius42:51422+11:36ej godkänd
5. Richard Olovsson47:39718+16:24ej godkänd
6. Tuva Östangård35:09137+7:17ej godkänd
6. Jenny Jakobsson45:03695+17:11ej godkänd
6. Sofie Johansson49:12903+21:20ej godkänd
6. Ellen Olovsson52:551096+25:03ej godkänd
7. Karl Erik Andreas Björklund48:42774+20:12ej godkänd
7. Mathias Nilsson54:131033+25:43ej godkänd
7. Robert Larsson53:28993+24:58ej godkänd
7. Christer Öberg48:33770+20:03ej godkänd
23. Carl Öberg30:20134+9:24ej godkänd
24. Robin Jakobsson1:02:03126+17:30ej godkänd
25. Tove Vallerius55:2890+16:08ej godkänd

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Garphyttans IF 125manna (381)ej godkänd
1. Erik Jansson44:42134+7:5844:42134
2. Karin Nilsson58:36334+24:371:43:18275+141
3. Måns Bergqvist25:18140+4:102:08:36230-45
3. Thomas Jansson26:40259+5:322:09:58230-45
3. Axel Nilsson37:511083+16:432:21:09230-45
3. Rasmus Doering38:481131+17:402:22:06230-45
4. Arne Lagerqvist22:42300+5:392:31:18214-16
4. Elin Doering25:31585+8:282:35:29214-16
4. Elin Sundvall Krüger23:55420+6:522:46:01214-16
4. Birgitta Jansson31:391084+14:362:52:48214-16
5. Anders Edlund49:27825+18:123:24:56183-31
5. David Mårtensson58:351231+27:203:29:53183-31
5. Torben Malm48:47792+17:323:34:48183-31
5. Lars Schagerström43:45486+12:303:36:33183-31
6. Signe Schagerström45:30723+17:384:20:18226+43
6. Lena Jansson53:331122+25:414:23:26226+43
6. Anna Nilsson51:451035+23:534:28:18226+43
6. Kia Lagerqvist1:14:441445+46:524:39:40226+43
7. Torbjörn Jansson49:59834+21:295:18:17210-16
7. Erik Nilsson1:02:171272+33:475:22:35210-16
7. Björn Bergqvist59:101194+30:405:22:36210-16
7. Niklas Doering49:22813+20:525:29:02210-16
23. Ylva Doering48:29322+27:336:17:31230+20
24. Jesper Melinej godkändej godkänd
25. Torun Pahlm1:05:00325ej godkänd

Gotlands Bro OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
77Gotlands Orienteringsförbund 125manna (381)6:49:44
1. Brent Key47:47201+11:0347:47201
2. Linnea McCarthy40:0264+6:031:27:49117-84
3. Håkan Mattsson25:48181+4:401:53:3785-32
3. Magnus Ihreskog27:28336+6:201:55:1785-32
3. Mikaela Rönnbäck28:31427+7:231:56:2085-32
3. Ulf Nilsson28:31427+7:231:56:2085-32
4. Albin Lindh Sporre20:38127+3:352:16:5871-14
4. Klara Bäckstäde23:48405+6:452:19:0571-14
4. Natalie Gardelin26:03633+9:002:19:4071-14
4. Hanna Wallin24:31492+7:282:20:5171-14
5. Ewan McCarthy41:02305+9:473:00:4279+8
5. Erik Pettersson42:16387+11:013:01:2179+8
5. Andreas Nikolausson42:15385+11:003:03:0679+8
5. Alexander Gardelius46:44665+15:293:03:4279+8
6. Tuva Nikolausson39:45368+11:533:42:5190+11
6. Emma Lindgren41:02447+13:103:44:4490+11
6. Frida Ansin44:25657+16:333:45:0790+11
6. Nina Bjersander48:22865+20:303:49:4390+11
7. Mattias Westfält36:37216+8:074:21:4472-18
7. Göran Gustafsson39:25334+10:554:24:0972-18
7. Felix Bäckstäde34:50156+6:204:24:3372-18
7. Andreas Liljegren42:35484+14:054:25:2672-18
23. Ronny Liljegren25:4657+4:504:51:1267-5
24. Duncan Robertson1:00:13100+15:405:51:2569+2
25. Anna Samelius58:19114+18:596:49:4477+8
226Gotlands Orienteringsförbund 325manna (381)7:50:23
1. Stefan Wittmann49:33244+12:4949:33244
2. Beata Pettersson55:50309+21:511:45:23288+44
3. Edvard Pettersson27:18321+6:102:12:41250-38
3. David Westfält30:50607+9:422:16:13250-38
3. Peder Persson31:49692+10:412:17:12250-38
3. Jonathan Flodman41:271239+20:192:26:50250-38
4. Felice Gardelin29:02898+11:592:41:43229-21
4. Ulrika Persson33:181173+16:152:49:31229-21
4. Ida Westfält37:081315+20:052:54:20229-21
4. Alma Pettersson28:54881+11:512:55:44229-21
5. Filip Nilsson54:461098+23:313:44:17224-5
5. Erik Nilsson48:44786+17:293:44:28224-5
5. Olle Svangren1:03:371349+32:223:45:20224-5
5. Folke Svangren52:10987+20:553:46:30224-5
6. Frida Boman45:49737+17:574:32:19260+36
6. Ylva Svangren53:121106+25:204:38:32260+36
6. Julia Key1:05:421373+37:504:50:10260+36
6. Elin Gustafsson1:11:501427+43:584:56:07260+36
7. Kurt Löfgren1:01:011233+32:315:39:33255-5
7. Göran Kimell49:17808+20:475:45:24255-5
7. Anders Blomér1:14:301415+46:005:46:49255-5
7. Björn Flodman1:02:251276+33:555:52:35255-5
23. Leif Svangren36:30225+15:346:29:05253-2
24. Edvin Nilsson1:11:01218+26:287:40:06235-18
25. Carita Thorén50:231727:50:23226-9

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
191Gagnefs OK / Grycksbo IF OK / IFK Mora OK25manna (381)8:04:05
1. Kristian Dahlström45:17148+8:3345:17148
2. Hanna Eriksson41:4897+7:491:27:05106-42
3. Elisabeth Åkärbjär31:11634+10:031:58:16177+71
3. Arne Holmer31:28664+10:201:58:33177+71
3. Jonny Birgersson40:321206+19:242:07:37177+71
3. Karl-Erik Andersson44:271333+23:192:11:32177+71
4. Lovisa Kajs36:031277+19:002:34:36131-46
4. Ivar Lissmyr27:02724+9:592:34:39131-46
4. Elvira Buud36:271289+19:242:34:43131-46
4. Alfred Danielsson23:15360+6:122:34:47131-46
5. Björn Wrahme40:58298+9:433:15:45128-3
5. Carl Magnusson44:05505+12:503:18:41128-3
5. Daniel Duhlbo44:56548+13:413:19:39128-3
5. Adrian Dahlström45:05556+13:503:19:44128-3
6. Berit Gummus46:52798+19:004:06:31139+11
6. Gunnel Rask48:43880+20:514:08:27139+11
6. Annlouise Almqvist52:491091+24:574:08:34139+11
6. Marie Rapp53:341124+25:424:12:15139+11
7. Johan Gunnars43:15516+14:454:51:42144+5
7. Erik Nordkvist49:08796+20:384:57:42144+5
7. Ulf K. Rask51:21891+22:514:57:52144+5
7. Andreas Allerhed48:52787+20:225:01:07144+5
23. Anders Claesson55:18336+34:225:56:25191+47
24. Lukas Deininger1:06:47186+22:147:03:12182-9
25. Julia Wanner1:04:053168:04:05191+9

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
256Gustavsbergs OK 125manna (381)8:15:43
1. Johan Strandberg46:35163+9:5146:35163
2. Stina Andreasson54:20288+20:211:40:55253+90
3. Rasmus Lindblom30:11563+9:032:11:06223-30
3. Thomas Wester33:10802+12:022:14:05223-30
3. Per Öhlund34:25895+13:172:15:20223-30
3. Erica Strandberg39:591180+18:512:20:54223-30
4. Jonathan Nilsson21:00162+3:572:41:54230+7
4. Leif Jonsson30:241004+13:212:44:29230+7
4. Emilia Nilsson36:391296+19:362:51:59230+7
4. Paulina Alzén44:421416+27:392:55:48230+7
5. Magnus Lindblom51:40959+20:253:33:34237+7
5. Jan Lavén54:541105+23:393:39:23237+7
5. Jens Werner47:44727+16:293:43:32237+7
5. Peter Landén57:231195+26:083:49:22237+7
6. Isabella Nilsson52:181067+24:264:25:52253+16
6. Malin Strandberg43:16577+15:244:32:38253+16
6. Anneli Lindqvist1:01:581319+34:064:45:30253+16
6. Ann-Marie Holmström1:12:431432+44:514:52:06253+16
7. Conny Strandberg41:34440+13:045:14:12234-19
7. Fredrik Alzén52:48958+24:185:18:40234-19
7. Jonatan Lindell52:03917+23:335:37:33234-19
7. Ulf Burman46:41677+18:115:38:47234-19
23. Clas-Göran Herrgård42:30294+21:346:21:17239+5
24. Jonas Holmgren1:24:44274+40:117:46:01247+8
25. Hillevi Ekstrand1:15:433548:15:43256+9

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
265Gävle OK 225manna (381)8:03:00
1. Isak Berggren52:37302+15:5352:37302
2. Matilda Sörell50:25244+16:261:43:02270-32
3. Jan Sjöhed27:54377+6:462:10:56228-42
3. Mikael Silver31:24655+10:162:14:26228-42
3. Jan Andersson33:43850+12:352:16:45228-42
3. Liv Sperling38:461128+17:382:21:48228-42
4. Svea Forsslund26:37686+9:342:41:03202-26
4. Helena Liljeström28:22845+11:192:45:07202-26
4. Siri Hejdenberg36:531305+19:502:47:49202-26
4. Christer Segerquist27:55803+10:522:49:43202-26
5. Mikael Persson55:461137+24:313:36:49276+74
5. Alfred Liljeström47:43726+16:283:37:26276+74
5. Anders L Olsson57:451205+26:303:42:52276+74
5. Rasmus Söderberg1:16:581472+45:434:04:47276+74
6. Maria Hållström48:20864+20:284:25:09256-20
6. Anette Sjöberg48:28870+20:364:25:54256-20
6. Linda Svensson47:45833+19:534:30:37256-20
6. Ulrika Silver49:07901+21:154:53:54256-20
7. Tommy Berger47:59734+19:295:13:53239-17
7. Martin Forsslund47:58732+19:285:18:35239-17
7. August Tynong43:21520+14:515:37:15239-17
7. Linda Eriksson1:17:481436+49:185:42:57239-17
23. Lars-Erik Liljeström49:21324+28:256:32:18255+16
24. Simon Bergroth1:38:53287+54:208:11:11267+12
25. Hanna Sjöberg1:03:002968:03:00265-2
Gävle OK 125manna (381)ej godkänd
1. Erik Boman40:2636+3:4240:2636
2. Ann-Sofi Karlsson42:44119+8:451:23:1074+38
3. Lasse Jansson22:0611+0:581:45:1647-27
3. Harry Hietanen24:4189+3:331:47:5147-27
3. Dan Norin25:13132+4:051:48:2347-27
3. Patrik Ottosson26:04200+4:561:49:1447-27
4. Axel Hejdenbergej godkändej godkänd
4. Lucas Söderberg20:1081+3:07ej godkänd
4. Sara Åbom20:1081+3:07ej godkänd
4. Ingela Eriksson24:30490+7:27ej godkänd
5. Felix Silver37:57145+6:42ej godkänd
5. Patrik Svedberg39:57239+8:42ej godkänd
5. Richard Hejdenberg40:04247+8:49ej godkänd
5. Jonatan Söderberg44:36530+13:21ej godkänd
6. Anna Berggren36:37192+8:45ej godkänd
6. Emma Hållström36:23181+8:31ej godkänd
6. Kristin Boman40:30412+12:38ej godkänd
6. Elisabet Enmark38:52311+11:00ej godkänd
7. Albin Sjöhed33:34110+5:04ej godkänd
7. Mårten Olsson40:44394+12:14ej godkänd
7. Erik Hansson40:42391+12:12ej godkänd
7. Erik Olsson44:17576+15:47ej godkänd
23. Anders Enmark29:39119+8:43ej godkänd
24. Jakob Sjöberg1:02:53135+18:20ej godkänd
25. Pernilla Eriksson54:4486+15:24ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Göteborg-Majorna OK 125manna (381)5:47:27
1. Henrik Håkansson41:5165+5:0741:5165
2. Amanda Hansson40:1368+6:141:22:0466+1
3. Anders Johansson23:5154+2:431:45:5546-20
3. Hanna Mårtensson25:37165+4:291:47:4146-20
3. Kristine Berglia25:52185+4:441:47:5646-20
3. Viktoria Tingström27:05301+5:571:49:0946-20
4. Ola Leire18:2718+1:242:06:0819-27
4. Ludwig Rosén17:052+0:022:06:1419-27
4. Åsa Nordberg19:2250+2:192:07:1819-27
4. Wilma Rosén21:44221+4:412:07:3919-27
5. Daniel Wernersson34:4723+3:322:40:5518-1
5. Jonas Merz34:3116+3:162:42:1018-1
5. Viktor Runnby35:5462+4:392:43:1218-1
5. Måns Östman39:21215+8:062:45:3518-1
6. Aina Edgren31:5929+4:073:12:5416-2
6. Agnes Leo31:5828+4:063:14:0816-2
6. Moa Enmark31:2119+3:293:14:3316-2
6. Anna Wallin33:1159+5:193:18:4616-2
7. Anders Hedberg31:5363+3:233:46:2610-6
7. Martin Ahlberger32:3585+4:053:46:4310-6
7. Axel Halvarsson33:51120+5:213:46:4510-6
7. Joakim Eliasson30:1113+1:413:48:5710-6
23. Elias Nordberg25:4958+4:534:14:4615+5
24. Mikael Eliasson46:568+2:235:01:4213-2
25. Line Cederberg45:4524+6:255:47:2715+2
47Göteborg-Majorna OK 225manna (381)6:28:01
1. Daniel Martinsson40:3642+3:5240:3642
2. Petra Wernersson42:46121+8:471:23:2275+33
3. Lennart Björnström26:36250+5:281:49:5855-20
3. Hanna Hänström26:38255+5:301:50:0055-20
3. Per Sander27:07306+5:591:50:2955-20
3. Ola Wallinder27:17320+6:091:50:3955-20
4. Jennifer Davidson19:5068+2:472:10:2975+20
4. Oscar Lin-Björnström21:46224+4:432:11:4675+20
4. Filip Valentin27:29766+10:262:17:5875+20
4. Linnea Westfeldt31:261067+14:232:21:2475+20
5. Anders Axenborg38:58201+7:432:49:2761-14
5. Tobias Ahnoff37:47138+6:322:49:3361-14
5. Viktor Jellvert Börjeson38:41186+7:262:56:3961-14
5. Kevin Ståhl38:40184+7:253:00:0461-14
6. Moa Pettersson34:52127+7:003:24:2543-18
6. Agnes Spånér38:21275+10:293:27:4843-18
6. Hanna Persson36:14172+8:223:32:5343-18
6. Louise Göthfors35:08136+7:163:35:1243-18
7. Fredrik Karlsson37:54270+9:244:02:1941-2
7. Arvid Aronsson36:40218+8:104:04:2841-2
7. Mattis Hallberg32:1875+3:484:07:3041-2
7. Jooseppi Kalliokoski36:30208+8:004:09:2341-2
23. Hans Melin26:4069+5:444:36:0340-1
24. Erik Döhler56:1060+11:375:32:13400
25. Jennie Andersson55:4897+16:286:28:0147+7
174Göteborg-Majorna OK 425manna (381)7:55:48
1. Calle Stenberg47:09182+10:2547:09182
2. Marie Spångmyr44:57158+10:581:32:06167-15
3. Patrik Falk27:59383+6:512:00:05160-7
3. Ulf Andersson29:55541+8:472:02:01160-7
3. Thomas Gustafsson33:22816+12:142:05:28160-7
3. Klas Fredriksson37:221061+16:142:09:28160-7
4. Axel Persson24:04439+7:012:29:32155-5
4. Victor Lin-Björnström29:15918+12:122:31:16155-5
4. Maria Ledner29:16920+12:132:38:44155-5
4. Freya Ledner38:521346+21:492:38:57155-5
5. Andreas Eklund51:17934+20:023:20:49150-5
5. Viktor Stensson49:34836+18:193:20:50150-5
5. Johnny Hålsjö42:01367+10:463:20:58150-5
5. Ulf Börjesson48:39779+17:243:27:23150-5
6. Anna Niklasson35:26144+7:343:56:15149-1
6. Annica Clevnert Leire46:08756+18:164:06:58149-1
6. Agneta Sander54:311146+26:394:15:29149-1
6. Elisabeth Strandhagen48:09854+20:174:15:32149-1
7. Jakob Wahl37:01231+8:314:52:33175+26
7. Oskar Ekberg52:09924+23:394:59:07175+26
7. Tobias Valentin1:04:261312+35:565:00:41175+26
7. Ivan Magnusson1:01:251245+32:555:16:54175+26
23. Cathrine Davidson45:57314+25:016:02:51206+31
24. Johan Olson57:0769+12:346:59:58175-31
25. Svetlana Kobets55:482207:55:48174-1
209Göteborg-Majorna OK 325manna (381)8:07:39
1. Martin Ivarsson45:11145+8:2745:11145
2. Lotta Rosén53:17280+19:181:38:28225+80
3. Gunnar Jönsson33:43850+12:352:12:11251+26
3. Anders Spånér34:16886+13:082:12:44251+26
3. Anders Westfeldt41:251237+20:172:19:53251+26
3. Michael Andersson48:431398+27:352:27:11251+26
4. Jonna Jodal Göthfors39:321356+22:292:51:43225-26
4. Jonas Leire24:43510+7:402:51:54225-26
4. Joar Lin-björnström34:171220+17:142:54:10225-26
4. Ebba Jönsson41:511388+24:482:54:35225-26
5. Johan Axenborg42:48419+11:333:37:23199-26
5. Daniel Valentin45:55610+14:403:37:38199-26
5. Herman Rosén45:53607+14:383:37:47199-26
5. Erik Hogedal46:07628+14:523:40:17199-26
6. Anna Lebar41:38480+13:464:19:16196-3
6. Frida Andersson48:56888+21:044:26:19196-3
6. Åsa Nyberg46:15766+18:234:26:32196-3
6. Johanna Wallinder52:351081+24:434:30:22196-3
7. Olof Halvarsson47:21713+18:515:13:40217+21
7. Anders Leire49:19810+20:495:19:41217+21
7. Christer Nordberg53:11982+24:415:19:43217+21
7. Ingvar Lilja1:13:061402+44:365:32:22217+21
23. Klara Wallinder39:50270+18:546:12:12223+6
24. Petter Jönsson1:00:24101+15:517:12:36196-27
25. Hedda Bergqvist-kringstad1:07:393338:07:39209+13
305Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK / OK Skogshjortarna 525manna (381)8:40:38
1. Rasmus Arfwedson48:03211+11:1948:03211
2. Chiara Dalla Santa1:02:03344+28:041:50:06312+101
3. Lennart Vamling40:581221+19:502:31:04330+18
3. Richard Torsein45:131344+24:052:35:19330+18
3. Sofia Borne54:271462+33:192:44:33330+18
3. Pia Heikkinen56:341478+35:262:46:40330+18
4. Ally Blom34:071211+17:043:05:11332+2
4. Ellen Rubendahl33:001163+15:573:08:19332+2
4. Hanna Holmer40:241370+23:213:24:57332+2
4. William Fedje50:171458+33:143:36:57332+2
5. Yngve Norell54:071069+22:523:59:18321-11
5. Gustaf Öjerskog52:541022+21:394:01:13321-11
5. Anders Lamm58:261229+27:114:23:23321-11
5. Lars-Gunnar Wallenius53:501058+22:354:30:47321-11
6. Sofia Helmertz1:00:371294+32:454:59:55319-2
6. Maja Torsein1:00:311293+32:395:23:54319-2
6. Karin Helmertz1:24:291482+56:375:25:42319-2
6. Katarina Borne1:04:251352+36:335:35:12319-2
7. Ola Holmer1:01:091238+32:396:01:04313-6
7. Per Rubendahl52:44954+24:146:16:38313-6
7. Bo Neidenström49:10798+20:406:24:22313-6
7. Pär Johannesson1:17:331435+49:036:43:15313-6
23. Sten Helmertz1:24:08344+1:03:128:07:233130
24. Thomas Borne1:00:503488:00:50308-5
25. Susann Skovbjerg1:40:383698:40:38305-3

Hagaby GoIF Örebro

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56Hagaby GoIF Örebro 125manna (381)6:36:56
1. Martin Regborn36:44136:441
2. Karin Persson42:27109+8:281:19:1126+25
3. Josefine Höög30:03551+8:551:49:1492+66
3. Lars Persson31:53700+10:451:51:0492+66
3. Eva Oskarsson31:56706+10:481:51:0792+66
3. Jennie Axin37:541085+16:461:57:0592+66
4. Fia Andersson26:53709+9:502:16:0790-2
4. Emil Ekdahl27:34773+10:312:18:4190-2
4. Hans-Olof Carlsén28:02818+10:592:19:0690-2
4. Stefan Blomgren27:46790+10:432:24:5190-2
5. Harald Larsson38:42187+7:272:54:4965-25
5. Samuel Andersson41:18324+10:032:59:5965-25
5. Jakob Wallenhammar40:59300+9:443:00:0565-25
5. Per Carlborg36:3081+5:153:01:2165-25
6. Elin Vinblad33:1057+5:183:34:3155-10
6. Lovisa Eklöf41:02447+13:103:35:5155-10
6. Amélie Wallenhammar37:01212+9:093:37:0655-10
6. Karin E Gustafsson39:11333+11:193:39:1055-10
7. Love Sintring30:5936+2:294:10:0947-8
7. Oskar Eklöf34:47154+6:174:11:5347-8
7. Johan Persson36:08192+7:384:11:5947-8
7. Mikael Axin39:51358+11:214:14:2247-8
23. Hans Egefalk44:59307+24:034:59:2182+35
24. Filip Dahlgren48:2216+3:495:47:4364-18
25. Josefine Wallenhammar49:1342+9:536:36:5656-8
Hagaby GoIF Örebro 225manna (381)ej godkänd
1. Simon Markendahl49:27241+12:4349:27241
2. Linn Olsson49:11226+15:121:38:38231-10
3. Mickael Göransson31:01622+9:532:09:39227-4
3. Örjan Säker31:56706+10:482:10:34227-4
3. Eva Blomgren38:141107+17:062:16:52227-4
3. Lina Jans42:551279+21:472:21:33227-4
4. Edwin Säker24:41507+7:38ej godkänd
4. Gunnel Axin34:391234+17:36ej godkänd
4. Marit Ängej godkändej godkänd
4. Julia Ekdahl46:071428+29:04ej godkänd
5. David Eriksson49:09813+17:54ej godkänd
5. Mikael Andersson53:521060+22:37ej godkänd
5. Johan Gerdevåg56:571178+25:42ej godkänd
5. Markus Hansson1:20:371483+49:22ej godkänd
6. Eva Gustafsson42:48546+14:56ej godkänd
6. Helena Pepa46:32782+18:40ej godkänd
6. Maria Gustafsson46:15766+18:23ej godkänd
6. Kajsa Asklöf Axin44:43677+16:51ej godkänd
7. Simon Ekdahl52:01915+23:31ej godkänd
7. Kent Mossbäck55:381080+27:08ej godkänd
7. Johan Helander56:041096+27:34ej godkänd
7. Adam Karlsson46:34671+18:04ej godkänd
23. Ann-Charlotte Wallenhammar50:55327+29:59ej godkänd
24. Anders Jans1:21:22266+36:49ej godkänd
25. Jenny Vinbladej godkändej godkänd

Halden SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26Halden SK 125manna (381)6:04:38
1. Niels Christian Hellerud41:4560+5:0141:4560
2. Eveliina Hirvonen35:067+1:071:16:5116-44
3. Kjetil Bjørlo24:4293+3:341:41:3310-6
3. Iliana Ilieva25:58192+4:501:42:4910-6
3. Jon Steinar Mjølnerød26:21224+5:131:43:1210-6
3. Herman Lien Backstrøm26:42264+5:341:43:3310-6
4. Ellen Kathrine Svendsby19:2250+2:192:02:55120+110
4. Sigrid Schmitt Gran20:1081+3:072:02:59120+110
4. Minna Wingstedt23:26372+6:232:04:59120+110
4. Emma H Olsen48:501447+31:472:32:02120+110
5. Markus Holter36:4891+5:332:39:4795-25
5. Fredrik Eliasson35:3147+4:162:40:3095-25
5. Øyvind Helgerud40:22261+9:072:43:1795-25
5. Jesse Laukkarinen38:31173+7:163:10:3395-25
6. Idun Kristine Felde Olaussen32:0231+4:103:12:3259-36
6. Bodil Helgerud33:5289+6:003:17:0959-36
6. Vendula Haldin38:24279+10:323:18:1159-36
6. Ida Marie Bjørgul28:462+0:543:39:1959-36
7. Mats Haldin32:3686+4:063:45:0843-16
7. Viktor Wassén31:1544+2:453:48:2443-16
7. Mats Nordbrøden31:4458+3:143:49:5543-16
7. Emil Wingstedt30:3521+2:054:09:5443-16
23. Sigurd Saxe Sandvik24:3836+3:424:34:3238-5
24. Olav Lundanes45:113+0:385:19:4327-11
25. Kine Hallan Steiwer44:5519+5:356:04:3826-1
122Halden SK 225manna (381)7:28:53
1. Andreas Johansson42:0980+5:2542:0980
2. Hedda Raadal Bjørlo46:12181+12:131:28:21128+48
3. Eirik Nordbrøden30:32588+9:241:58:53120-8
3. Espen Olsen33:38840+12:302:01:59120-8
3. Jørn Nordbrøden33:42847+12:342:02:03120-8
3. Peder Bryggen34:26897+13:182:02:47120-8
4. Liam Viggo Wingstedt20:48141+3:452:23:35140+20
4. Hedda Slang-Sundsetvik27:30767+10:272:29:33140+20
4. Synne Marie Jenssen33:521199+16:492:35:51140+20
4. Inger Anne Svendsby Braarud37:011311+19:582:35:54140+20
5. Tore Sandvik41:21327+10:063:04:56125-15
5. Joacim Carlsson37:51142+6:363:13:42125-15
5. Erlend Brendstuen48:33767+17:183:18:06125-15
5. Lacho Iliev43:03438+11:483:18:57125-15
6. Hanne Lerche Raadal43:24582+15:323:48:2095-30
6. Anja Wingstedt38:36286+10:443:52:1895-30
6. Ane Sofie Bjørgul35:38150+7:463:53:4495-30
6. Karianne Hauge34:55129+7:033:53:5295-30
7. Marius Bjugan34:51157+6:214:28:43100+5
7. Jens Erik Mjølnerød50:24859+21:544:38:44100+5
7. Pål Backstrøm46:37673+18:074:38:55100+5
7. Jakob Torgersen46:06648+17:364:39:50100+5
23. Jonathan Eylertsen40:03273+19:075:19:53115+15
24. Bjørn Brække1:10:14212+25:416:30:07128+13
25. Karoline Aune58:46118+19:267:28:53122-6

Hallstahammars OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
320Hallstahammars OK / Surahammars SOK 225manna (381)7:55:51
1. Ulf Johansson50:50272+14:0650:50272
2. Sofia Hasler1:04:41351+30:421:55:31335+63
3. Beatrice Österberg46:001361+24:522:41:31344+9
3. Sara Svensson47:411384+26:332:43:12344+9
3. Elisabeth Stödeman51:131424+30:052:46:44344+9
3. Juha Pettersson1:01:161493+40:082:56:47344+9
4. David Jonforsen48:361446+31:333:35:20343-1
4. Freja Mattila39:041350+22:013:35:51343-1
4. Gabriella Hasler1:05:001494+47:573:48:12343-1
4. Emilie Österberg1:06:541496+49:513:48:25343-1
5. Håkan Trollvad1:02:511337+31:364:38:42346+3
5. Magnus Thornell50:47904+19:324:39:12346+3
5. Lennart Trollvad1:13:411449+42:265:01:53346+3
5. Anders Gunnarsson1:54:111511+1:22:565:29:31346+3
6. Frida Jonforsen1:08:441403+40:525:47:56340-6
6. Lena Ramberg1:04:581360+37:066:06:51340-6
6. Lisa Mattila58:141247+30:226:27:45340-6
6. Karin Johansson1:52:281505+1:24:366:31:10340-6
7. Gustav Lund1:02:311281+34:017:09:22330-10
7. Peter Österberg1:26:091467+57:397:14:05330-10
7. Rickard Jonforsen55:521087+27:227:23:37330-10
7. Michael Larsson1:03:241300+34:547:34:34330-10
23. Carina Gunérus1:13:133748:13:13331+1
24. Anders Galin59:083477:59:08325-6
25. Wilma Thornell55:512217:55:51320-5

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
97Halmstad OK 125manna (381)7:06:50
1. Erik Memmi45:46156+9:0245:46156
2. Klara Persson42:14104+8:151:28:00120-36
3. Kennet Horvath29:17495+8:091:57:17137+17
3. Malte Kristiansson29:28507+8:201:57:28137+17
3. Per Kristiansson33:58868+12:502:01:58137+17
3. Dan Sjöholm37:471080+16:392:05:47137+17
4. Isak Gustafsson28:11831+11:082:25:28136-1
4. Emmy Nilsson29:34945+12:312:27:02136-1
4. Julia Lönn23:10351+6:072:28:57136-1
4. Emma Persson33:251176+16:222:35:23136-1
5. Jan Lager41:44343+10:293:10:41119-17
5. Niklas Hidman46:02619+14:473:11:30119-17
5. Fredrik Persson46:28646+15:133:13:30119-17
5. Albin Persson42:10379+10:553:17:33119-17
6. Malin Settergren38:39290+10:473:52:09106-13
6. Maria Lönn43:00561+15:083:54:30106-13
6. Jenny Green44:49684+16:573:55:30106-13
6. Louise Borg40:28410+12:363:58:01106-13
7. Mikael Lundqvist40:51403+12:214:38:52113+7
7. Emil Jägstedt44:10569+15:404:39:40113+7
7. Mattias Jägstedt48:18757+19:484:40:27113+7
7. Mikael Helin52:10925+23:404:46:40113+7
23. Jan-Olof Svensson28:3196+7:355:15:11112-1
24. Håkan Andersson59:2188+14:486:14:3298-14
25. Lotta Enberg52:1865+12:587:06:5097-1

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Haninge SOK / Helsingin Suunnistajat 325manna (381)ej godkänd
1. Simon Kappel1:03:16361+26:321:03:16361
2. Oona Mustonen1:15:17369+41:182:18:33368+7
3. vacant 23:3544+2:27ej start
3. vacant 58:021486+36:54ej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
23. vacant ej startej start
24. vacant ej startej start
25. vacant ej startej godkänd

Hauhon Sisu

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
175Hauhon Sisu 125manna (381)7:57:35
1. Viljo Oripelto54:29323+17:4554:29323
2. Pirketta Niskanen1:06:44359+32:452:01:13349+26
3. Kari-Veli Niemi26:24229+5:162:27:37281-68
3. Pekka Ahonen28:05393+6:572:29:18281-68
3. Simo Uusikartano29:55541+8:472:31:08281-68
3. Jari Järvinen31:00621+9:522:32:13281-68
4. Onni Lepistö25:01538+7:582:52:38226-55
4. Inka Haikama22:52321+5:492:54:00226-55
4. Ennimaria Järventausta24:47517+7:442:54:05226-55
4. Lotta Laitamäki23:06346+6:032:55:19226-55
5. Arttu Koskinen46:11630+14:563:40:11206-20
5. Pasi Lehtonen44:53545+13:383:40:12206-20
5. Mikko Lepistö46:35657+15:203:40:40206-20
5. Ari Hiiri49:27825+18:123:42:05205-21
6. Reija Haikama44:15640+16:234:26:20216+10
6. Tuija Laine46:14765+18:224:26:54216+10
6. Enni-Maria Peltola52:021052+24:104:32:14216+10
6. Marjo Ilonen56:581215+29:064:37:09216+11
7. Mika Laitamäki38:33297+10:035:10:47181-35
7. Tero Salonen44:08567+15:385:11:02181-35
7. Vilkku Jalli46:14654+17:445:12:34181-35
7. Heikki Aavajärvi40:27382+11:575:17:36181-35
23. Vesa-Pekka Jalli32:11159+11:155:49:47172-9
24. Lauri Lindberg1:09:16202+24:436:59:03174+2
25. Sara Löyttyjärvi57:352657:57:35175+1
313Hauhon Sisu 225manna (381)8:05:15
1. Robert Amper52:24301+15:4052:24301
2. Arja Kallio1:04:44352+30:451:57:08341+40
3. Kirsti Laukkanen40:031183+18:552:37:11364+23
3. Veikko Långström45:131344+24:052:42:21364+23
3. Mari Penttilä56:011473+34:532:53:09364+23
3. Nina Pakkala1:20:451514+59:373:17:53364+23
4. Mirja-Liisa Laakso-Lähteenmäki46:541430+29:513:24:05348-16
4. Pentti Niemi42:501401+25:473:35:59348-16
4. Liina Laitamäki33:071166+16:043:51:00348-16
4. Sara Kukkol1:16:571500+59:543:59:18348-16
5. Erno Pakkala44:05505+12:504:43:23342-6
5. Hannu Lähteenmäki1:22:501492+51:354:46:55342-6
5. Ari Linna1:22:331491+51:184:58:32342-6
5. Tapio Haikama1:16:491470+45:345:07:49342-6
6. Maija Stylman1:23:371479+55:456:10:32336-6
6. Saara Oripelto1:05:271370+37:356:13:16336-6
6. Kirsi Lehtonen1:15:151448+47:236:13:47336-6
6. Piia Heikkinen1:39:171499+1:11:256:22:40336-6
7. Arttu Koskinen43:50545+15:206:57:37329-7
7. Pasi Lehtonen44:21578+15:516:57:37329-7
7. Mikko Lepistö45:26624+16:567:08:06329-7
7. Harri Viitasalo1:17:171430+48:477:27:49329-7
23. Kari-Veli Niemi26:573457:26:57325-4
24. Viljo Oripelto52:033317:52:03316-9
25. Ennimaria Järventausta1:05:153288:05:15313-3

Hellas Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
109Hellas Orientering 125manna (381)7:17:19
1. Leonas Mockunas41:5368+5:0941:5368
2. Charlotta Giberg43:53142+9:541:25:4699+31
3. Aleksandr Taymanov27:44358+6:361:53:30133+34
3. Maria Sokolova31:07631+9:591:56:53133+34
3. Tore Ahlin32:01718+10:531:57:47133+34
3. Anders Winald39:251158+18:172:05:11133+34
4. Tommy Wendt28:33859+11:302:22:0398-35
4. Aleksanda Burtovskaya26:20661+9:172:24:0798-35
4. Vasilisa Zablotskaya27:35775+10:322:24:2898-35
4. Natalia Saveleva21:26200+4:232:26:3798-35
5. Daniil Kotov43:48489+12:333:08:16165+67
5. Egor Popov44:16513+13:013:10:53165+67
5. Dmitry Pavlov1:00:381290+29:233:24:45165+67
5. Jan Dahlin1:09:241424+38:093:31:27165+67
6. Anastasia Filimonova41:17458+13:253:52:10137-28
6. Eva Gustavsson44:04633+16:123:52:20137-28
6. Anna Trempoltseva39:41362+11:494:11:08137-28
6. Alena Zrelina47:09809+19:174:11:54137-28
7. Calle Bohman43:47543+15:174:36:07124-13
7. Aleksander Trempoltsen50:17850+21:474:42:27124-13
7. Mikael Nyberg38:18284+9:484:50:12124-13
7. Anders Thureson40:33386+12:034:51:41124-13
23. Stefan Seo32:35170+11:395:24:16126+2
24. Danila Hohlov1:01:48120+17:156:26:04119-7
25. Galina Ribediuc51:1555+11:557:17:19109-10

Helsingin Suunnistajat

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Helsingin Suunnistajat 125manna (381)5:45:31
1. Tuomas Heikkilä38:026+1:1838:026
2. Pihla Otsamo38:4642+4:471:16:4815+9
3. Väinö Ristimäki24:3078+3:221:41:1814-1
3. Sami Kälviäinen24:4394+3:351:41:3114-1
3. Tiina Haarlaa26:24229+5:161:43:1214-1
3. Teijo Oksanen27:07306+5:591:43:5514-1
4. Emilia Tala18:2116+1:182:01:336-8
4. Katarina Sallila20:39129+3:362:01:576-8
4. Aapo Ikola18:1615+1:132:02:116-8
4. Heidi Salonen20:54152+3:512:02:256-8
5. Veli Kangas34:4521+3:302:36:568+2
5. Einari Heinaro34:5832+3:432:37:238+2
5. Matias Salonen36:4185+5:262:38:388+2
5. Kaarel Vesilind38:34174+7:192:40:078+2
6. Tereza Smelikova33:4382+5:513:10:3917+9
6. Anniina Suhonen34:26106+6:343:11:4917+9
6. Elina Lammi36:07166+8:153:14:4517+9
6. Milla Mattila38:50306+10:583:18:5717+9
7. Lauri Syrjäläinen30:5732+2:273:41:3614-3
7. Ollipekka Heikkilä31:2050+2:503:46:0514-3
7. Arttu Syrjäläinen29:063+0:363:48:0314-3
7. Anton Salmenkylä38:18284+9:483:50:0714-3
23. Luca Kallela25:0345+4:074:15:1016+2
24. Olli Ojanaho44:3314:59:439-7
25. Noora Hyyrynen45:4825+6:285:45:3112+3
114Helsingin Suunnistajat 225manna (381)7:21:36
1. Otto Kaario40:5149+4:0740:5149
2. Merianna Rantakokko50:48251+16:491:31:39163+114
3. Mirabella Tolonen29:40521+8:322:01:19150-13
3. Anni Rajala32:55784+11:472:04:34150-13
3. Anna Elovaara-Salmi36:111008+15:032:07:50150-13
3. Hannu Lammi36:261022+15:182:08:05150-13
4. Tiina Tervo-Rantakokko24:45513+7:422:26:04124-26
4. Venla Salonen25:36592+8:332:30:10124-26
4. Juulia Tala23:28376+6:252:31:33124-26
4. Ella Rantala24:21476+7:182:32:11124-26
5. Atte Lahtinen42:24400+11:093:08:28105-19
5. Ville Mannonen38:19162+7:043:10:30105-19
5. Tapio Haarlaa40:32271+9:173:12:05105-19
5. Mikko Laakso43:46488+12:313:13:56105-19
6. Sirkku Minkkinen38:31283+10:393:49:01101-4
6. Riikka Otsamo39:26344+11:343:51:31101-4
6. Pauliina Lankinen45:03695+17:113:53:31101-4
6. Eerika Rantala41:07451+13:153:55:03101-4
7. Mikko Salonen36:02189+7:324:27:3381-20
7. Marko Rajala40:12373+11:424:29:1381-20
7. Miika Tala35:00164+6:304:30:0381-20
7. Tommi Oksanen36:33210+8:034:30:0481-20
23. Jari Valtonen37:11234+16:155:07:1593+12
24. Henrik Tala1:11:38229+27:056:18:53108+15
25. Pinja Hietanen1:02:43141+23:237:21:36114+6
Haninge SOK / Helsingin Suunnistajat 325manna (381)ej godkänd
1. Simon Kappel1:03:16361+26:321:03:16361
2. Oona Mustonen1:15:17369+41:182:18:33368+7
3. vacant 23:3544+2:27ej start
3. vacant 58:021486+36:54ej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
23. vacant ej startej start
24. vacant ej startej start
25. vacant ej startej godkänd

Herrestads AIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
194Herrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 125manna (381)8:11:25
1. Martin Lindqvist50:48269+14:0450:48269
2. Sofia Johansson44:15149+10:161:35:03182-87
3. Jenny Ekström35:04943+13:562:10:07224+42
3. Birgit Hansson36:211017+15:132:11:24224+42
3. Annelie Johansson37:581088+16:502:13:01224+42
3. Lovisa Birath45:531358+24:452:20:56224+42
4. Albin Wrane25:36592+8:332:35:43181-43
4. Susanne Fjällborg26:20661+9:172:37:44181-43
4. Reine Spetz29:05906+12:022:42:06181-43
4. Hilma Ekström23:58427+6:552:44:54181-43
5. Johan Spetz46:19637+15:043:28:25205+24
5. Willy Fjällborg44:22516+13:073:29:16205+24
5. Per Spetz51:51968+20:363:29:35205+24
5. Jan Hansson1:06:221392+35:073:42:05205+24
6. Christina Birath42:38532+14:464:11:54177-28
6. Kristina Lind50:37985+22:454:19:02177-28
6. Frida Johansson53:041097+25:124:22:39177-28
6. Ebba Lind41:08452+13:164:23:13177-28
7. Mikael Fjällborg44:05562+15:354:55:59193+16
7. Arvid Ekström44:07566+15:375:07:20193+16
7. Petter Andersson53:07979+24:375:15:46193+16
7. Mattias Wahlberg1:03:251301+34:555:22:27193+16
23. Arne Lund31:54156+10:585:54:21182-11
24. Jonathan Rhys1:04:22155+19:496:58:43166-16
25. Julia Birath1:11:253428:11:25194+28

Hestra IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
194Herrestads AIF / Hestra IF / OK Skärmen / Stenungsunds OK 125manna (381)8:11:25
1. Martin Lindqvist50:48269+14:0450:48269
2. Sofia Johansson44:15149+10:161:35:03182-87
3. Jenny Ekström35:04943+13:562:10:07224+42
3. Birgit Hansson36:211017+15:132:11:24224+42
3. Annelie Johansson37:581088+16:502:13:01224+42
3. Lovisa Birath45:531358+24:452:20:56224+42
4. Albin Wrane25:36592+8:332:35:43181-43
4. Susanne Fjällborg26:20661+9:172:37:44181-43
4. Reine Spetz29:05906+12:022:42:06181-43
4. Hilma Ekström23:58427+6:552:44:54181-43
5. Johan Spetz46:19637+15:043:28:25205+24
5. Willy Fjällborg44:22516+13:073:29:16205+24
5. Per Spetz51:51968+20:363:29:35205+24
5. Jan Hansson1:06:221392+35:073:42:05205+24
6. Christina Birath42:38532+14:464:11:54177-28
6. Kristina Lind50:37985+22:454:19:02177-28
6. Frida Johansson53:041097+25:124:22:39177-28
6. Ebba Lind41:08452+13:164:23:13177-28
7. Mikael Fjällborg44:05562+15:354:55:59193+16
7. Arvid Ekström44:07566+15:375:07:20193+16
7. Petter Andersson53:07979+24:375:15:46193+16
7. Mattias Wahlberg1:03:251301+34:555:22:27193+16
23. Arne Lund31:54156+10:585:54:21182-11
24. Jonathan Rhys1:04:22155+19:496:58:43166-16
25. Julia Birath1:11:253428:11:25194+28
197Bredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 325manna (381)7:57:13
1. Filip Grahn41:4459+5:0041:4459
2. Anna Schmiterlöw54:08287+20:091:35:52195+136
3. Ann-Kristin Jansson38:171113+17:092:14:09243+48
3. Bernhard Grenabo40:321206+19:242:16:24243+48
3. Håkan Olsson42:141264+21:062:18:06243+48
3. Kjell Andersson49:541414+28:462:25:46243+48
4. Carl-Christian Schmiterlöw26:18658+9:152:44:24222-21
4. Lovisa Andersson31:561097+14:532:48:20222-21
4. Sofia Jansson27:30767+10:272:53:16222-21
4. Oliver Edvardsson40:061363+23:032:54:15222-21
5. Johan Törnroth38:14157+6:593:32:29193-29
5. Andreas Nordfors45:52605+14:373:34:12193-29
5. Erik Hansson44:01502+12:463:37:17193-29
5. Oscar Törnroth54:331092+23:183:38:57193-29
6. Malin Jansson41:38480+13:464:15:50190-3
6. Elin Hansson42:15513+14:234:21:12190-3
6. Maria Schmiterlöw49:20916+21:284:26:37190-3
6. Ingrid Schmiterlöw54:261144+26:344:26:55190-3
7. Elias Larsson53:28993+24:585:14:40236+46
7. Mikael Lundborg55:191065+26:495:21:56236+46
7. Owe Törnroth58:241170+29:545:25:19236+46
7. Lars Ekmark1:23:481458+55:185:39:38236+46
23. Bertil Karlsson36:37228+15:416:16:15228-8
24. Johan Olsson1:00:0297+15:297:16:17206-22
25. Sofia Larsson57:132587:57:13197-9

Hiidenkiertäjät

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
166Hiidenkiertäjät 225manna (381)7:57:05
1. Jukka-Pekka Seppänen45:45154+9:0145:45154
2. Essi Kangasaho45:39172+11:401:31:24151-3
3. Kari Hara30:02550+8:542:01:26148-3
3. Mauri Toppari33:12807+12:042:04:36149-2
3. Jari Lahtinen34:50928+13:422:06:14149-2
3. Klaus Vänttinen36:391031+15:312:08:03149-2
4. Aapo Kujala27:28763+10:252:32:04165+17
4. Lea Loukkalahti32:211123+15:182:38:35165+16
4. Venla Lahtinen38:421342+21:392:40:08165+16
4. Pekka Luoma32:551157+15:522:40:58165+16
5. Janne Heikka48:45787+17:303:20:49141-24
5. Kari Laine43:32471+12:173:22:07141-24
5. Harri Räty43:22462+12:073:23:30141-24
5. Vesa Lahtinen43:06439+11:513:24:04141-24
6. Paula Porkka36:49203+8:574:00:19166+25
6. Saana Orkola44:19649+16:274:08:23166+25
6. Kaisa Ekqvist50:08954+22:164:10:57166+25
6. Kaisa Halme57:501241+29:584:19:57166+25
7. Antti Laine42:10470+13:404:42:29129-37
7. Tuomo Laine38:32295+10:024:46:55129-37
7. Kalle Liukkonen32:1473+3:444:52:11129-37
7. Jari Nikkinen44:05562+15:354:55:02129-37
23. Leena Aaltonen54:18335+33:225:49:20168+39
24. Ville Luoma1:06:34182+22:016:55:54165-3
25. Jenna Tulonen57:052547:57:05166+1
Hiidenkiertäjät 125manna (381)ej godkänd
1. Mikko Patana39:1515+2:3139:1515
2. Annika Rihma40:5478+6:551:20:0934+19
3. Marko Loukkalahti22:0913+1:011:42:18340
3. Lasse Seppälä26:53278+5:451:47:02340
3. Samuli Toivanen27:04298+5:561:47:13340
3. Manne Suominen27:10310+6:021:47:19340
4. Antti Lahtinen23:36392+6:33ej godkänd
4. Hannes Nikkinen19:5670+2:53ej godkänd
4. Atte Kavoniusej godkändej godkänd
4. Saana Nikkinen21:06172+4:03ej godkänd
5. Dmitrii Iurev35:4757+4:32ej godkänd
5. Matti Kivelä35:4152+4:26ej godkänd
5. Benjamin Tulonen36:5495+5:39ej godkänd
5. Jaakko Laine38:51196+7:36ej godkänd
6. Laura Parjanne33:2772+5:35ej godkänd
6. Katja Luoma34:21104+6:29ej godkänd
6. Elina Räty37:07218+9:15ej godkänd
6. Roosa Hämäläinen38:59316+11:07ej godkänd
7. Vilho Loukkalahti33:19105+4:49ej godkänd
7. Perttu Sorsa35:40177+7:10ej godkänd
7. Olli-Pekka Koistinen32:1976+3:49ej godkänd
7. Eemeli Suominen31:3654+3:06ej godkänd
23. Taisiia Khokhlova27:3484+6:38ej godkänd
24. Leonid Novikov46:306+1:57ej godkänd
25. Jenny Patana45:4825+6:28ej godkänd

Hiisirasti

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
23Hiisirasti 125manna (381)6:02:47
1. Igor Popov38:1511+1:3138:1511
2. Daria Borisova42:17106+8:181:20:3245+34
3. Elias Lehtonen21:355+0:271:42:0764+19
3. Kalevi Mäkipää26:36250+5:281:47:0864+19
3. Oleg Viriutin26:39257+5:311:47:1164+19
3. Anni-Kaisa Mäkipää32:00715+10:521:52:3264+19
4. Marika Yli-Kauppila24:09447+7:062:06:1643-21
4. Sari Koskinen21:17185+4:142:08:2843-21
4. Venla Lehtonen23:16361+6:132:10:2443-21
4. Jyrki Routsi20:36122+3:332:13:0843-21
5. Aleksei Asmolov35:5766+4:422:44:2533-10
5. Daniil Elizarov38:10152+6:552:44:2633-10
5. Maxim Sychev37:45137+6:302:48:0933-10
5. Johannes Pohjala37:51142+6:362:50:5933-10
6. Ekaterina Vlasova35:57160+8:053:20:2327-6
6. Tatiana Viriutina36:08167+8:163:20:3327-6
6. Inna Somova34:0095+6:083:24:5927-6
6. Olga Elizarova38:19273+10:273:26:2827-6
7. Juha Tommila32:0771+3:373:52:4022-5
7. Evgeniy Godlevskiy34:15130+5:453:54:3822-5
7. Joona Huila31:4659+3:163:56:4522-5
7. Sergey Detkov30:4125+2:113:57:0922-5
23. Päivi Autio26:4069+5:444:23:4920-2
24. Andrei Hramov50:1729+5:445:14:06200
25. Anna Dvorianskaia48:4138+9:216:02:4723+3

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
197Bredareds IF / Hestra IF / Hjobygdens OK / OK Järnbärarna / Stora Tuna OK 325manna (381)7:57:13
1. Filip Grahn41:4459+5:0041:4459
2. Anna Schmiterlöw54:08287+20:091:35:52195+136
3. Ann-Kristin Jansson38:171113+17:092:14:09243+48
3. Bernhard Grenabo40:321206+19:242:16:24243+48
3. Håkan Olsson42:141264+21:062:18:06243+48
3. Kjell Andersson49:541414+28:462:25:46243+48
4. Carl-Christian Schmiterlöw26:18658+9:152:44:24222-21
4. Lovisa Andersson31:561097+14:532:48:20222-21
4. Sofia Jansson27:30767+10:272:53:16222-21
4. Oliver Edvardsson40:061363+23:032:54:15222-21
5. Johan Törnroth38:14157+6:593:32:29193-29
5. Andreas Nordfors45:52605+14:373:34:12193-29
5. Erik Hansson44:01502+12:463:37:17193-29
5. Oscar Törnroth54:331092+23:183:38:57193-29
6. Malin Jansson41:38480+13:464:15:50190-3
6. Elin Hansson42:15513+14:234:21:12190-3
6. Maria Schmiterlöw49:20916+21:284:26:37190-3
6. Ingrid Schmiterlöw54:261144+26:344:26:55190-3
7. Elias Larsson53:28993+24:585:14:40236+46
7. Mikael Lundborg55:191065+26:495:21:56236+46
7. Owe Törnroth58:241170+29:545:25:19236+46
7. Lars Ekmark1:23:481458+55:185:39:38236+46
23. Bertil Karlsson36:37228+15:416:16:15228-8
24. Johan Olsson1:00:0297+15:297:16:17206-22
25. Sofia Larsson57:132587:57:13197-9

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
299HJS-Vansbro OK / IK Jarl Rättvik 125manna (381)8:11:22
1. Jon Eklund48:11217+11:2748:11217
2. Agnes Elfving57:23321+23:241:45:34294+77
3. Täpp Ida Almlöf35:39977+14:312:21:13327+33
3. Britt Marie Pers40:031183+18:552:25:37327+33
3. Lars Spångmyr41:201231+20:122:26:54327+33
3. Erica Håll59:571489+38:492:45:31327+33
4. Alf Larsson26:57720+9:542:52:34324-3
4. Karin Elfving31:371081+14:342:52:50324-3
4. Täpp Olof Almlöf24:00432+6:573:09:31324-3
4. Lilly Britt Hanses1:02:401491+45:373:29:34324-3
5. Per Frost56:591179+25:443:49:49334+10
5. Mattias Spångmyr1:02:011322+30:463:54:35334+10
5. Lars Dahlström55:491140+24:344:05:20334+10
5. Anders Almlöf1:19:051479+47:504:48:39334+10
6. Monica Gustavsson51:591049+24:074:46:34323-11
6. Lisbeth Larsson58:111245+30:194:48:00323-11
6. Anna Börjes51:341023+23:424:56:54323-11
6. Susanna Erikers52:261070+24:345:41:05323-11
7. Roger Eklund57:381144+29:085:44:12312-11
7. Anders Börthas57:341143+29:045:45:34312-11
7. Gustav Elfving59:461212+31:165:56:40312-11
7. Magnus Söderberg1:01:421256+33:126:42:47312-11
23. Malin Håll35:04219+14:087:17:51307-5
24. Henrik Spångmyr57:293417:57:29302-5
25. Evelina Ruth1:11:223398:11:22299-3

Hollolan Urheilijat 46

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
235Hollolan Urheilijat 46 125manna (381)7:57:08
1. Lauri Huotari57:38339+20:5457:38339
2. Henna Purtsi57:32322+23:331:55:10333-6
3. Oliver Suhonen28:23413+7:152:23:33297-36
3. Veeti Passila29:18497+8:102:24:28297-36
3. Roni-Eemil Norrbacka29:34512+8:262:24:44297-36
3. Annukka Leppänen40:321206+19:242:35:42297-36
4. Sara Tuurinkoski30:18998+13:152:54:46263-34
4. Sivi Jokinen32:081108+15:052:55:41263-34
4. Leevi Passila31:201060+14:172:56:04263-34
4. Vili Rauhamäki28:47873+11:443:04:29263-34
5. Reima Liikkanen51:13928+19:583:47:17270+7
5. Marko Passila54:511100+23:363:50:32270+7
5. Mikko Sani1:00:551299+29:403:55:41270+7
5. Olli Kuokka58:391235+27:244:03:08270+7
6. Heidi Passila51:361026+23:444:42:08263-7
6. Jonna Salokangas49:15908+21:234:44:56263-7
6. Camilla Tuominen1:01:031301+33:114:48:20263-7
6. Leena Reinikainen53:251119+25:334:56:33263-7
7. Lasse Kemppainen58:081160+29:385:40:16280+17
7. Aki Norrbacka55:541088+27:245:52:27280+17
7. Esko Parikka1:13:411408+45:116:02:01280+17
7. Raimo Kaukiainen1:20:481446+52:186:05:44280+17
23. Mikael Passila31:28151+10:326:37:12268-12
24. Timo Sarkkinen1:06:32180+21:597:43:44239-29
25. Anneli Vainik57:082567:57:08235-4

Hultsfreds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hultsfreds OK / Vimmerby OK 125manna (381)ej godkänd
1. Per Erlandsson50:55276+14:1150:55276
2. Stefanie Andersson50:36246+16:371:41:31262-14
3. Mats Adolfsson36:421033+15:34ej godkänd
3. Björn Axemoej godkändej godkänd
3. Allis Nilsson44:091326+23:01ej godkänd
3. Ann Sofie Adolfsson1:11:131509+50:05ej godkänd
4. Stina Svensson32:331138+15:30ej godkänd
4. Elin Svensson35:511272+18:48ej godkänd
4. Agnes Erlandsson33:151171+16:12ej godkänd
4. Elias Hed27:57808+10:54ej godkänd
5. Johan Andersson56:431171+25:28ej godkänd
5. Torbjörn Falk56:071151+24:52ej godkänd
5. Johan Nilsson58:581246+27:43ej godkänd
5. Gustaf Nilsson1:16:161467+45:01ej godkänd
6. Julia Arvidsson57:131223+29:21ej godkänd
6. Anneli Arvidsson50:21971+22:29ej godkänd
6. Carola Billing1:06:381382+38:46ej godkänd
6. Agneta Olivestamej godkändej godkänd
7. Urban Billing57:251141+28:55ej godkänd
7. Anders Nilsson1:02:391282+34:09ej godkänd
7. Torbjörn Svensson1:27:051470+58:35ej godkänd
7. Patrik Arvidsson58:421181+30:12ej godkänd
23. Ulric Svensson43:24301+22:28ej godkänd
24. Martin Hed50:09322ej godkänd
25. Moa Erlandsson1:02:57295ej godkänd

Hyvinkään Rasti

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
233Hyvinkään Rasti 125manna (381)8:03:26
1. Lauri Partanen50:27260+13:4350:27260
2. Salla Norrbacka46:32186+12:331:36:59206-54
3. Juha Ojanen40:121194+19:042:17:11324+118
3. Mikko Norrbacka41:221234+20:142:18:21324+118
3. Satu Peltomäki50:411420+29:332:27:40324+118
3. Saija Rantanen1:06:321505+45:242:43:31324+118
4. Vili Kantelinen25:08554+8:052:52:48288-36
4. Justus Rantanen34:301229+17:272:52:51288-36
4. Leevi Kantelinen41:231386+24:202:58:34288-36
4. Touko Hyvärilä27:05728+10:023:10:36288-36
5. Joonas Ojanen47:38716+16:233:40:29255-33
5. Severi Orrainen49:21822+18:063:47:55255-33
5. Janne Salomäki42:50421+11:353:53:26255-33
5. Jussi Hyvärilä1:02:401333+31:253:55:28255-33
6. Kerttu Haapamäki44:54686+17:024:38:20261+6
6. Ira Kantelinen58:191249+30:274:38:48261+6
6. Piia Romppainen49:47936+21:554:45:15261+6
6. Aino Norrbacka1:08:131396+40:214:56:08261+6
7. Antti Korhonen51:25894+22:555:36:40245-16
7. Nuuti Hautakangas43:36534+15:065:39:44245-16
7. Teemu Kantelinen1:07:081353+38:385:45:56245-16
7. Jouni Rantanen1:08:011361+39:315:46:21245-16
23. Jari Paukkola47:46317+26:506:34:07260+15
24. Pasi Romppainen1:00:52106+16:197:34:59233-27
25. Iida Heinäaro1:03:263028:03:262330

Hämeenlinnan Suunnistajat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
106Hämeenlinnan Suunnistajat 125manna (381)7:11:32
1. Ville Laakso47:39194+10:5547:39194
2. Essi Metsälä47:24198+13:251:35:03182-12
3. Jari Erkkilä29:12488+8:042:04:15134-48
3. Outi Haikama29:35513+8:272:04:38134-48
3. Emma Raimovaara30:01547+8:532:05:04134-48
3. Anniina Paronen30:18574+9:102:05:21134-48
4. Kalle Kulju20:36122+3:332:25:57126-8
4. Topias Lautamäki22:13248+5:102:26:51126-8
4. Aino Mäki27:36777+10:332:31:51126-8
4. Eevi Kulju27:49792+10:462:32:53126-8
5. Niklas Björkqvist46:50672+15:353:12:47123-3
5. Matias Lautamäki40:46285+9:313:13:39123-3
5. Antti-Jussi Oksa43:12446+11:573:15:03123-3
5. Juha Prittinen51:29948+20:143:18:20123-3
6. Maija Mäenpää46:40788+18:484:00:19128+5
6. Jenni Kivikko45:17708+17:254:00:20128+5
6. Hanna Vainionpää45:14703+17:224:03:34128+5
6. Anu Vainionpää53:161109+25:244:06:03128+5
7. Vili Virkki38:29293+9:594:38:49116-12
7. Antti Kivikko40:15375+11:454:43:49116-12
7. Asko Lautamäki44:20577+15:504:44:39116-12
7. Mikko Pirilä40:44394+12:144:46:47116-12
23. Ari Heikkilä28:0790+7:115:14:54111-5
24. Jussi Jalonen59:4796+15:146:14:41103-8
25. Heta Virtanen56:51103+17:317:11:32106+3
Hämeenlinnan Suunnistajat 225manna (381)ej godkänd
1. Aarni Ronkainen42:41105+5:5742:41105
2. Venla Rannila50:13241+16:141:32:54172+67
3. Kalle Virtanen34:42918+13:342:07:36201+29
3. Anu Laine36:071002+14:592:09:01201+29
3. Tuija Mäkinen42:011248+20:532:14:55201+29
3. Niina Göransson44:071325+22:592:17:01201+29
4. Niklas Göransson27:18754+10:152:36:19205+4
4. Venla Imberg28:01816+10:582:42:56205+4
4. Martti Leppälä27:03725+10:002:44:04205+4
4. Markku Raimovaara43:351409+26:322:51:11205+4
5. Ilkka Kivikkoej godkändej godkänd
5. Joona Leipijärvi54:101073+22:55ej godkänd
5. Jyrki Kommio57:571212+26:42ej godkänd
5. Jarno Karjalainen53:461053+22:31ej godkänd
6. Maija Asmundela49:28922+21:36ej godkänd
6. Saara Asmundela50:48993+22:56ej godkänd
6. Jenna Leipijärvi51:081007+23:16ej godkänd
6. Aino Prittinen49:31925+21:39ej godkänd
7. Niko Kommio46:37673+18:07ej godkänd
7. Eero Lehtonen40:53405+12:23ej godkänd
7. Marko Lassila1:01:541260+33:24ej godkänd
7. Kari Elovaara1:13:341407+45:04ej godkänd
23. Eija Raimovaara37:16236+16:20ej godkänd
24. Vili Olkkonen1:12:54232+28:21ej godkänd
25. Hanna Hovila1:00:19278ej godkänd

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
155Härlövs IF / OK Pan-Kristianstad / Västerviks OK 225manna (381)7:56:49
1. Franz Glaner42:1987+5:3542:1987
2. Vilma Svantesson45:58177+11:591:28:17126+39
3. Göran Fast34:27898+13:192:02:44190+64
3. Maria Turesson37:351072+16:272:05:52190+64
3. Erik Nilsson41:201231+20:122:09:37190+64
3. Katarina Fast45:281350+24:202:13:45190+64
4. Raimo Salminen34:471243+17:442:37:31231+41
4. Philip Höglind33:171172+16:142:42:54231+41
4. Nora Stark39:561362+22:532:45:48231+41
4. Tommy Hautop42:531402+25:502:56:38231+41
5. Björn Hellrup43:43482+12:283:21:14181-50
5. Johan Modig40:18258+9:033:26:06181-50
5. Henrik Modig43:18453+12:033:26:12181-50
5. Fredrik Nilsson38:59202+7:443:35:37181-50
6. Anna Lööf42:06510+14:144:08:18160-21
6. Emma Martner36:33189+8:414:12:10160-21
6. Elin Nyberg50:46992+22:544:16:52160-21
6. Melinda Ymsén57:291234+29:374:18:43160-21
7. Andreas Nilsson41:18426+12:484:53:28153-7
7. Mikael Pihl36:26204+7:564:55:09153-7
7. Anton Oddmo39:36340+11:064:56:28153-7
7. Joel Sjöholm58:471187+30:175:07:05153-7
23. Bengt-Göran Månsson37:08232+16:125:44:13156+3
24. Henrik Eng1:05:23169+20:506:49:36158+2
25. Sara Eng56:492467:56:49155-3

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
182Härnösands OK 125manna (381)7:54:55
1. Seth Borglund53:20311+16:3653:20311
2. Johanna Bygdell37:3926+3:401:30:59147-164
3. Nils Engberg30:33589+9:252:01:32212+65
3. Eskil Engberg37:311066+16:232:08:30212+65
3. Hanny Edström38:371121+17:292:09:36212+65
3. Therese Rahm48:231394+27:152:19:22212+65
4. Nova Stattin29:55973+12:522:31:27174-38
4. Elmer Nordlander25:05546+8:022:34:41174-38
4. Ture Nordgren28:56888+11:532:37:26174-38
4. Jakob Engström23:56423+6:532:43:18174-38
5. Marcus Strömsten47:01688+15:463:18:28185+11
5. Erik Borglund50:25883+19:103:25:06185+11
5. Elin Edström52:291003+21:143:29:55185+11
5. Tilde Engberg53:381048+22:233:36:56185+11
6. Elmina Molin51:071006+23:154:09:35164-21
6. Sarah Djärv46:58806+19:064:12:04164-21
6. Elsa Lindahl45:32727+17:404:15:27164-21
6. Susanna Edström42:35529+14:434:19:31164-21
7. Johan Engström51:43902+23:135:01:18196+32
7. Magnus Nordgren48:53789+20:235:08:24196+32
7. Ulf Lindahl56:061098+27:365:11:33196+32
7. Per Hansson1:11:361393+43:065:23:40196+32
23. Anita Galin38:24252+17:286:02:04204+8
24. Torbjörn Engberg1:03:28146+18:557:05:32185-19
25. Marie-Louise Engberg54:551947:54:55182-3

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
247Hässleholms OK 125manna (381)8:03:53
1. Ludvig Hallabro48:42227+11:5848:42227
2. Nellie Rydlund54:33291+20:341:43:15273+46
3. Elias Nilsson33:35835+12:272:16:50245-28
3. Linnea Rydlund40:561219+19:482:24:11245-28
3. Robin Wiberg42:041253+20:562:25:19245-28
3. Tomas Nilsson43:041284+21:562:26:19245-28
4. Jakob Månsson25:49605+8:462:42:39274+29
4. Ville Ekstrand24:07444+7:042:49:26274+29
4. Cecilia Svensson32:141116+15:112:58:33274+29
4. Clara Svensson41:141383+24:113:05:25273+28
5. Nils Helmersson58:131219+26:583:40:52244-30
5. Ivar Helmersson54:571106+23:423:44:23244-30
5. Per Erik Jönsson48:06744+16:513:53:31244-30
5. Simon Engel55:061114+23:513:53:39244-29
6. Maria Helmersson55:131172+27:214:36:05230-14
6. Carina Rydlund44:26660+16:344:38:05230-14
6. Helena Kristiansson54:031135+26:114:38:26230-14
6. Annika Engel47:49835+19:574:41:20230-14
7. David Ekstrand49:04794+20:345:27:09229-1
7. Magnus Rydlund54:171037+25:475:30:22229-1
7. Sven-Inge Svensson53:02968+24:325:34:22229-1
7. Lars Hallabro58:291173+29:595:36:55229-1
23. Anders Nilsson43:29302+22:336:20:24237+8
24. Henrik Andersson1:24:01272+39:287:44:25246+9
25. Emmy Helmersson1:03:533108:03:53247+1

IF Brahe

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 225manna (381)ej godkänd
1. Sören Jansson52:43304+15:5952:43304
2. Mikaela Caldén48:31216+14:321:41:14257-47
3. Anna-Maj Björkfors48:471399+27:392:30:01287+30
3. Leo Högland52:211438+31:132:33:35287+30
3. Ida Högland52:221439+31:142:33:36287+30
3. Päivi Cainberg52:241440+31:162:33:38287+30
4. Dan Aurén35:351265+18:32ej godkänd
4. Linnea Calden39:201354+22:17ej godkänd
4. Gustav Grannabba35:561273+18:53ej godkänd
4. Gunilla Slotteej godkändej godkänd
5. Anders Högland1:06:091390+34:54ej godkänd
5. Sebastian Meriheinä56:061149+24:51ej godkänd
5. Jesper Wikström1:17:251473+46:10ej godkänd
5. Markus Lindgren1:22:311490+51:16ej godkänd
6. Heidi Forsström45:15706+17:23ej godkänd
6. Amanda Haga56:271201+28:35ej godkänd
6. Carina Rönnvall-Berg1:30:521492+1:03:00ej godkänd
6. Carina Auren1:42:091501+1:14:17ej godkänd
7. Susanne Semskar1:04:041307+35:34ej godkänd
7. Tor-Björn Ahlskog1:02:161271+33:46ej godkänd
7. Johan Lövsund51:03881+22:33ej godkänd
7. Per-Åke Furubacka54:001018+25:30ej godkänd
23. Amanda Hansen35:22352ej godkänd
24. Niklas Wik44:38313ej godkänd
25. Ida Högland1:03:07298ej godkänd

IF Femman

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
112IF Femman 125manna (381)7:20:45
1. Peter Sundelin46:44168+10:0046:44168
2. Victoria Höstman45:08160+11:091:31:52165-3
3. Matilda Torrkulla28:26417+7:182:00:18213+48
3. Stefan Strandberg34:07876+12:592:05:59213+48
3. Roland Hästö37:331070+16:252:09:25213+48
3. Louisa Hästö47:421385+26:342:19:34213+48
4. Tilde Nordman24:58531+7:552:25:16173-40
4. Isak Finskas24:00432+6:572:33:25173-40
4. Venla Torrkulla32:371141+15:342:38:36173-40
4. Rasmus Hautala23:09349+6:062:42:43173-40
5. Jari Hautala45:35589+14:203:10:51146-27
5. Jan Torrkulla44:20515+13:053:17:45146-27
5. Staffan Järn42:05372+10:503:20:41146-27
5. Anders Bäckström43:24463+12:093:26:07146-27
6. Eija Blomqvist45:50740+17:583:56:41133-13
6. Sabina Bäck40:59442+13:074:01:40133-13
6. Susanna Finskas38:16270+10:244:04:23133-13
6. Josefin Torrkulla50:52995+23:004:08:37133-13
7. Viljam Grahn39:21330+10:514:36:02112-21
7. Christian Holm38:46309+10:164:40:26112-21
7. Michael Torrkulla41:06412+12:364:45:29112-21
7. Ilya Lebedev37:44260+9:144:46:21112-21
23. Mikael Bäck29:00102+8:045:15:21113+1
24. Jens Jern1:09:42207+25:096:25:03117+4
25. Olga Lebedeva55:4296+16:227:20:45112-5
323IF Femman 225manna (381)7:55:34
1. Mika Lehtonen1:01:51358+25:071:01:51358
2. Anette Möuts1:29:26376+55:272:31:17374+16
3. Alexander Backman42:001247+20:523:13:17369-5
3. Aleksandr Novikov43:271301+22:193:14:44369-5
3. Henry Byskata54:531465+33:453:26:10369-5
3. Reeta Eriksson1:16:241512+55:163:47:41369-5
4. Moa Torrkulla42:181393+25:153:55:35353-16
4. Maria Nyström36:211286+19:184:02:31353-16
4. Teo Torrkulla48:191441+31:164:03:03353-16
4. Ida Norrgård38:261339+21:234:26:07353-16
5. Frank Ahlmark1:20:461484+49:315:16:21347-6
5. Christoffer Backman1:14:001452+42:455:16:31347-6
5. André Nygård1:22:281489+51:135:25:31347-6
5. Joakim Hakala1:04:011357+32:465:30:08347-6
6. Bodil Fred1:03:321336+35:406:19:53341-6
6. Vanja Lundqvist59:061268+31:146:29:14341-6
6. Julia Hästö1:08:551406+41:036:34:26341-6
6. Åsa Backman1:23:401480+55:486:40:11341-6
7. Andreas Norrgård1:21:071449+52:377:41:00334-7
7. Peter Wik1:01:111240+32:417:41:22334-7
7. Fredrik Backman1:26:241469+57:548:00:50334-7
7. Jorma Prusila2:30:481492+2:02:189:00:02334-7
23. Henna Torrkulla34:293517:34:29333-1
24. Juha Holster52:243357:52:24327-6
25. Lilly Hästö55:342107:55:34323-4

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
51IF Hagen 125manna (381)6:33:56
1. Olle Hedman41:5470+5:1041:5470
2. Moa Alsiö38:4541+4:461:20:3947-23
3. Lars Holmberg26:20221+5:121:46:5945-2
3. Liam Johansson26:20221+5:121:46:5945-2
3. Linus Ahlén27:40356+6:321:48:1945-2
3. Anders Kindbom28:26417+7:181:49:0545-2
4. Maria Bogren23:18365+6:152:10:1740-5
4. Malin Kindbom22:26275+5:232:10:4540-5
4. Nina Ahlén21:43220+4:402:10:4840-5
4. Agnes Johansson26:00627+8:572:12:5940-5
5. Marcus Carlsson37:57145+6:422:48:1436-4
5. Johan Mårtensson38:26167+7:112:49:1136-4
5. Axel Olsson37:07101+5:522:50:0636-4
5. Albin Alsiö40:59300+9:442:51:4735-5
6. Ellen Larsson38:20274+10:283:26:3458+22
6. Moa Skoog38:39290+10:473:27:5058+22
6. Hanna Alsiö40:48427+12:563:30:5458+22
6. Maria Sahlén47:29820+19:373:39:1658+23
7. Björn Mårtensson34:46153+6:164:02:3648-10
7. Johan Holmberg43:11513+14:414:09:4548-10
7. Anton Carlsson40:38390+12:084:11:3248-10
7. Oscar Stomberg36:10193+7:404:15:2648-10
23. Erik Gullbrand27:5686+7:004:43:2251+3
24. Daniel Bogren51:0333+6:305:34:2544-7
25. Emma Kindbom59:31123+20:116:33:5651+7
239IF Hagen 225manna (381)7:56:52
1. Niclas Westerberg49:15233+12:3149:15233
2. Anna Larsson49:05224+15:061:38:20224-9
3. Maria Widmark34:37912+13:292:12:57214-10
3. Uno Magnusson35:08944+14:002:13:28214-10
3. Erica Bogren41:041223+19:562:19:24214-10
3. Kerstin Larsson41:161228+20:082:19:36214-10
4. Hampus Sahlén27:51794+10:482:40:48192-22
4. Renita Påsse30:271006+13:242:43:55192-22
4. Emma Ahlén25:51609+8:482:45:27192-22
4. Karl Evert Svensson28:03821+11:002:47:27192-22
5. Greger Ahlén1:00:041272+28:493:40:52219+27
5. Johan Kindbom58:011215+26:463:41:56219+27
5. Per Carlsson57:401202+26:253:43:07219+27
5. David Olsson57:471207+26:323:45:14219+27
6. Eva Rabe Magnusson47:50837+19:584:29:46214-5
6. Jenny Harder51:471037+23:554:32:39214-5
6. Inger Westerberg51:301020+23:384:34:37214-5
6. Anna Stomberg50:49994+22:574:36:03214-5
7. Niklas Sahlén52:44954+24:145:22:30221+7
7. Kjell Johansson51:35899+23:055:24:14221+7
7. Stina Larsson50:47873+22:175:25:24221+7
7. Åsa Alsiö58:411179+30:115:34:44221+7
23. Håkan Eggert53:10332+32:146:27:54249+28
24. Erik Widmark1:18:26255+33:537:46:20248-1
25. Kajsa Strandell56:522487:56:52239-9

IF Hansa-Hoburg

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
302Gotlands Orienteringsförbund 425manna (381)8:37:13
1. Fredrik Levin53:24312+16:4053:24312
2. Ulrika Nikolausson1:07:35362+33:362:00:59347+35
3. Bob Kolmodin39:571179+18:492:40:56339-8
3. Håkan Lundberg45:121343+24:042:46:11339-8
3. Tommy Ullberg46:441373+25:362:47:43339-8
3. Mats Englund50:211418+29:132:51:20339-8
4. Adam Ullberg28:54881+11:513:16:37333-6
4. Tyra Öfors44:581420+27:553:25:54333-6
4. Anki Hallström41:041380+24:013:32:24333-6
4. Olof Levin50:561462+33:533:37:07333-6
5. Per Wallin55:221121+24:074:11:59323-10
5. Pontus Gustafsson1:00:551299+29:404:26:49323-10
5. Anders Eklund52:451016+21:304:29:52323-10
5. Greger Westerlund1:00:091275+28:544:32:33323-10
6. Anne-Marie Karlsson54:481157+26:565:27:21322-1
6. Monika Jonsson1:20:001468+52:085:31:59322-1
6. Lina Allmungs1:06:321381+38:405:36:24322-1
6. Pernilla Mellin1:13:431441+45:515:40:32322-1
7. Gustaf Samelius51:59914+23:296:28:23307-15
7. Ludvig Waktel52:10925+23:406:32:42307-15
7. Örjan Hallgren Bäckstäde1:09:341381+41:046:36:55307-15
7. Mattias Levin1:05:071328+36:376:37:06307-15
23. Anders Levin36:51230+15:557:13:57303-4
24. Fredrik Westergaard52:123337:52:12296-7
25. Viktoria Olsson1:37:133678:37:13302+6

IF Minken

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IF Brahe / IF Minken / IK Falken / OK Botnia 225manna (381)ej godkänd
1. Sören Jansson52:43304+15:5952:43304
2. Mikaela Caldén48:31216+14:321:41:14257-47
3. Anna-Maj Björkfors48:471399+27:392:30:01287+30
3. Leo Högland52:211438+31:132:33:35287+30
3. Ida Högland52:221439+31:142:33:36287+30
3. Päivi Cainberg52:241440+31:162:33:38287+30
4. Dan Aurén35:351265+18:32ej godkänd
4. Linnea Calden39:201354+22:17ej godkänd
4. Gustav Grannabba35:561273+18:53ej godkänd
4. Gunilla Slotteej godkändej godkänd
5. Anders Högland1:06:091390+34:54ej godkänd
5. Sebastian Meriheinä56:061149+24:51ej godkänd
5. Jesper Wikström1:17:251473+46:10ej godkänd
5. Markus Lindgren1:22:311490+51:16ej godkänd
6. Heidi Forsström45:15706+17:23ej godkänd
6. Amanda Haga56:271201+28:35ej godkänd
6. Carina Rönnvall-Berg1:30:521492+1:03:00ej godkänd
6. Carina Auren1:42:091501+1:14:17ej godkänd
7. Susanne Semskar1:04:041307+35:34ej godkänd
7. Tor-Björn Ahlskog1:02:161271+33:46ej godkänd
7. Johan Lövsund51:03881+22:33ej godkänd
7. Per-Åke Furubacka54:001018+25:30ej godkänd
23. Amanda Hansen35:22352ej godkänd
24. Niklas Wik44:38313ej godkänd
25. Ida Högland1:03:07298ej godkänd

IF Rigor

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
192IF Rigor 125manna (381)7:52:46
1. Alfred Erdelius51:12280+14:2851:12280
2. Maja Graad47:18194+13:191:38:30227-53
3. Alvar Alexandersson34:05872+12:572:12:35320+93
3. Andy Granfors34:21892+13:132:12:51320+93
3. Edvin Tolestam45:491357+24:412:24:19320+93
3. Helén Toftered1:03:141498+42:062:41:44320+93
4. Hugo Tolestam33:551204+16:522:46:46290-30
4. Simon Tolestam25:14563+8:112:49:33290-30
4. Molly Graad57:551481+40:523:10:30290-30
4. Simon Hansson29:11913+12:083:10:55290-30
5. Olle Florén55:521143+24:373:45:25287-3
5. Jens Arvidsson43:32471+12:173:54:27287-3
5. Niklas Florén51:17934+20:024:01:47287-3
5. Emil Seldén1:25:241495+54:094:12:10287-3
6. Unni Granfors46:55802+19:034:32:20254-33
6. Malin Bruhn46:30777+18:384:40:57254-33
6. Ulrika Granfors46:24772+18:324:48:11254-33
6. Ulrika Toftered39:59383+12:074:52:09254-33
7. Emil Erdelius47:05704+18:355:28:02226-28
7. Edvin Alexandersson57:091129+28:395:29:29226-28
7. Stefan Graad41:31434+13:015:33:40226-28
7. Martin Svensson48:00737+19:305:36:11226-28
23. Martin Hansson34:16205+13:206:10:27221-5
24. Fredrik Andersson1:05:44174+21:117:16:11205-16
25. Nanna Bergendahl52:461847:52:46192-13

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
171IF Thor 225manna (381)7:56:23
1. Bo Segerman52:12297+15:2852:12297
2. Sofie Bergendahl44:48157+10:491:37:00208-89
3. Johan Ohlström29:56544+8:482:06:56181-27
3. Elsa Bäsén34:31904+13:232:11:31181-27
3. Åsa Blomster34:53933+13:452:11:53181-27
3. Helena Widegren35:09945+14:012:12:09181-27
4. Albin Jemth23:16361+6:132:35:09154-27
4. Ellen Sandberg28:59893+11:562:35:55154-27
4. Tora Jonsell25:53612+8:502:38:02154-27
4. Emmy Roos27:17752+10:142:38:48154-27
5. Mikael Hörnqvist49:45846+18:303:25:40207+53
5. Ammie Berglund57:041183+25:493:32:13207+53
5. Daniel Olm53:271043+22:123:32:15207+53
5. Lars Vestling1:04:281367+33:133:42:30207+53
6. Hanna Falk39:33354+11:414:11:48193-14
6. Helena Ekbrink52:051056+24:134:17:45193-14
6. Karin Lindell43:40601+15:484:26:10193-14
6. Åsa Kruys56:131195+28:214:28:26193-14
7. Jesper Nyström50:02837+21:325:01:50177-16
7. Anton Segerman48:25764+19:555:06:10177-16
7. Dorothe Spillmann50:23858+21:535:16:33177-16
7. Erik Wallin48:30768+20:005:16:56177-16
23. Emily Kruys34:46214+13:505:51:42180+3
24. Matviy Khotyaintsev1:07:04187+22:316:58:46167-13
25. Sofia Wallin56:232337:56:23171+4
200IF Thor 325manna (381)8:10:01
1. Fredrik Elwinger52:10296+15:2652:10296
2. Annika Ridell46:31185+12:321:38:41232-64
3. Pär Jansson29:33510+8:252:08:14225-7
3. Peter Nyström31:29666+10:212:10:10225-7
3. Thomas Roos31:36675+10:282:10:17225-7
3. Karin Hannrup42:171266+21:092:20:58225-7
4. Simon Segerman21:22193+4:192:31:39175-50
4. Lukas Lind26:01630+8:582:36:11175-50
4. Oskar Lind28:03821+11:002:36:17175-50
4. Elis Hansson22:22268+5:192:43:20175-50
5. Jonas Andersson45:30586+14:153:21:47173-2
5. Christoffer Sandberg52:551024+21:403:24:34173-2
5. Jesper Hedberg46:56677+15:413:30:16173-2
5. Per Jemth57:371201+26:223:33:48173-2
6. Elin Falk Sörqvist45:04699+17:124:09:38154-19
6. Camilla Nygren52:471090+24:554:14:34154-19
6. Johanna Grybäck41:00445+13:084:14:48154-19
6. Ebba Westerberg46:54800+19:024:17:10154-19
7. Björn Hannrup45:38628+17:085:02:48165+11
7. Markus Bylund53:541013+25:245:03:32165+11
7. Nic Kruys55:441083+27:145:10:32165+11
7. Christian Rohner58:331175+30:035:13:07165+11
23. Ann-Sofie Jemth51:21328+30:256:04:28207+42
24. Andreas McConville1:01:30116+16:577:05:58187-20
25. Linda Wåhlström1:10:013358:10:01200+13
IF Thor 125manna (381)ej godkänd
1. Erik Hannrup41:5571+5:1141:5571
2. Josefin Bengtsson38:4340+4:441:20:3846-25
3. Mats Jonsell24:4085+3:321:45:1837-9
3. Love Bylund25:31153+4:231:46:0937-9
3. Per-Olov Wedin25:35161+4:271:46:1337-9
3. Petter Ranefall27:13313+6:051:47:5137-9
4. Axel Andersson20:2096+3:17ej godkänd
4. Ellen Hannrup22:37295+5:34ej godkänd
4. Ester Blomsterej godkändej godkänd
4. Emelie Svärd26:04636+9:01ej godkänd
5. Håkan Berglund41:52355+10:37ej godkänd
5. Henrik Wåhlström46:41662+15:26ej godkänd
5. Johan Blomster43:34473+12:19ej godkänd
5. Emil Jonsell45:42592+14:27ej godkänd
6. Anna Karin Olm36:47201+8:55ej godkänd
6. Alva Lindell39:18338+11:26ej godkänd
6. Hanna Jonsell38:50306+10:58ej godkänd
6. Mirjam Bucher42:44536+14:52ej godkänd
7. Viktor Jemth38:16282+9:46ej godkänd
7. Fredrik Lindell41:45451+13:15ej godkänd
7. Jörgen Hellgren41:35441+13:05ej godkänd
7. Ola Lind41:32438+13:02ej godkänd
23. David Berglund24:4037+3:44ej godkänd
24. Aron Hellgren1:03:21143+18:48ej godkänd
25. Gunilla Svärd51:0954+11:49ej godkänd

IFK Enskede

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
310IFK Enskede 225manna (381)8:04:34
1. Stefan Norlin1:00:55352+24:111:00:55352
2. Karin Stadig54:54295+20:551:55:49337-15
3. Per Blom39:461170+18:382:35:35354+17
3. Clara Höglind39:551177+18:472:35:44354+17
3. Karin Björklund43:221297+22:142:39:11354+17
3. Sofia Lindhagen1:10:571508+49:493:06:46354+17
4. Simon Ahlström42:291395+25:263:21:40350-4
4. Hilmar Hedin47:101432+30:073:22:45350-4
4. Joel Holmgren58:101484+41:073:33:54350-4
4. Felix Ahlström55:351478+38:324:02:21350-4
5. Mikael Christensen56:421170+25:274:18:22339-11
5. Pär Hedlund57:081188+25:534:19:53339-11
5. Ludde Blom1:14:411460+43:264:48:35339-11
5. Linus Albinsson52:531021+21:384:55:14339-11
6. Agneta Lindblom55:581190+28:065:15:51326-13
6. Malin Albinsson1:11:591429+44:075:30:21326-13
6. Josefin Lindqvist49:13906+21:215:44:27326-13
6. Martina Sundberg57:181228+29:265:45:53326-13
7. Stefan Henriksson1:03:341304+35:046:19:25319-7
7. Katarina Rundström53:02968+24:326:23:23319-7
7. Jan Frödin46:45682+18:156:32:38319-7
7. Fredrik Hedin1:06:341351+38:046:51:01319-7
23. Bo Hedlund40:233627:40:23318-1
24. Per Dalekant1:10:353588:10:35314-4
25. Therese Sjöberg1:04:343198:04:34310-4
IFK Enskede 125manna (381)ej godkänd
1. Patric De Boussard52:12297+15:2852:12297
2. Lovisa Lindqvist49:07225+15:081:41:19259-38
3. Henrik Lundfors25:33157+4:252:06:52173-86
3. Mats Larsson27:05301+5:572:08:24173-86
3. Peter Albinsson27:33348+6:252:08:52173-86
3. Pelle Bengtsson29:53537+8:452:11:12173-86
4. Felicia Strindér23:56423+6:532:35:08157-16
4. Nora Ahlström27:11737+10:082:35:35157-16
4. Jon Forsberg Rundström31:101048+14:072:38:02157-16
4. Emil Norlin30:431023+13:402:39:35157-16
5. Elis Forsberg Rundström45:11563+13:563:20:19152-5
5. Martin Ahlström48:18752+17:033:23:53152-5
5. Christopher Lindqvist47:35714+16:203:27:10152-5
5. Ove Hedlund49:56858+18:413:27:58152-5
6. Linn De Boussard40:54436+13:024:04:47140-12
6. Nina De Boussard39:28345+11:364:07:26140-12
6. Elin Ahlström43:05566+15:134:10:15140-12
6. Emma Hallendal51:571045+24:054:12:16140-12
7. Pontus Axell39:39345+11:09ej godkänd
7. Mikael Hallendal44:34592+16:04ej godkänd
7. Gustav Björklund55:061059+26:36ej godkänd
7. Nils Forsberg Rundströmej godkändej godkänd
23. Hannes Lindqvist23:5529+2:59ej godkänd
24. Per Forsberg1:09:54210+25:21ej godkänd
25. Carina Hallendal59:56127+20:36ej godkänd

IFK Göteborg Orientering

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38IFK Göteborg Orientering 225manna (381)6:21:27
1. Andreas Höye41:5571+5:1141:5571
2. Elin Högstrand38:3637+4:371:20:3144-27
3. Emmi Jokela24:2170+3:131:44:52440
3. Signe Hördegårdh27:32346+6:241:48:03440
3. Lars Johansson27:38353+6:301:48:09440
3. Roger Hallgren28:31427+7:231:49:02440
4. Nils Andreasson22:40299+5:372:07:3261+17
4. Lukas Erdalen22:19262+5:162:10:2861+17
4. Matilda Asp22:46309+5:432:11:4861+17
4. Elin Noborn28:24849+11:212:16:2761+17
5. Erik Engstrand37:17108+6:022:44:4937-24
5. Sebastian Daland36:5596+5:402:47:2337-24
5. Tobias Noborn37:26115+6:112:49:1437-24
5. Niclas Jonasson35:3147+4:162:51:5837-24
6. Karin Noborn36:17176+8:253:21:0630-7
6. Frida Gustafsson33:5289+6:003:21:1530-7
6. Ida Hördegårdh34:54128+7:023:26:5230-7
6. Annica Eng39:09329+11:173:28:2330-7
7. Johan Hördegårdh35:20167+6:503:56:2625-5
7. Martin Larsson35:24171+6:543:56:3925-5
7. Andreas Sølberg31:0438+2:343:59:2725-5
7. Jakob Eng33:43116+5:134:00:3525-5
23. Mats G Andersson38:31257+17:354:39:0644+19
24. Dag Blandkjenn53:0441+8:315:32:1039-5
25. Åsa Hellquist49:1743+9:576:21:2738-1
153IFK Göteborg Orientering 325manna (381)7:56:56
1. Joshua Dudley41:3954+4:5541:3954
2. Josefina Norin45:51174+11:521:27:30111+57
3. Jakob Asp26:12205+5:041:53:42112+1
3. Elin Månsson29:49533+8:411:57:19112+1
3. Tage Kinell31:53700+10:451:59:23112+1
3. Henrik Erdalen33:20815+12:122:00:50112+1
4. Anna-Lisa Kinell28:28856+11:252:22:10111-1
4. Artur Stjernlöf26:52706+9:492:24:11111-1
4. Elsie Hördegårdh23:31383+6:282:24:21111-1
4. Alice Fagerström30:221001+13:192:29:45111-1
5. Joel Nilsson37:25114+6:103:01:4692-19
5. Patrik Martner35:4656+4:313:05:3192-19
5. Johan Lidström41:36335+10:213:05:4792-19
5. Peter Asp46:21642+15:063:08:3192-19
6. Maria Asp48:59891+21:073:54:46150+58
6. Marie-Louise Stjernlöf48:16859+20:243:56:47150+58
6. Karin Edeskog1:00:061281+32:144:01:52150+58
6. Sylvia Ågren1:10:091417+42:174:15:40150+58
7. Jimmy Pettersson42:57504+14:274:44:49141-9
7. Daniel Larsson55:191065+26:494:52:06141-9
7. Stefan Kinell44:47601+16:175:00:27141-9
7. Eric Olofsson1:05:421336+37:125:00:28141-9
23. Ann-Charlotte Bäcklund40:54282+19:585:41:22149+8
24. John Landstedt1:06:36183+22:036:47:58152+3
25. Katarina Fränkel56:562517:56:56153+1
IFK Göteborg Orientering 125manna (381)ej godkänd
1. Håvard Sandstad Eidsmo37:504+1:0637:504
2. Kirsi Nurmi36:1615+2:171:14:067+3
3. Thomas Asp22:3517+1:271:36:411-6
3. Elin Pettersson23:1634+2:081:37:221-6
3. Pär Hansson23:1634+2:081:37:221-6
3. Bjarne Bäcklund24:0361+2:551:38:091-6
4. Olivia Asp20:38127+3:35ej godkänd
4. Filippa Fagerström20:0075+2:57ej godkänd
4. Thea Fagerströmej godkändej godkänd
4. Gustav Asp23:34389+6:31ej godkänd
5. Vetle Ruud Bråten34:4723+3:32ej godkänd
5. Jonas Pilblad34:4521+3:30ej godkänd
5. Kasper Fosser31:151ej godkänd
5. Johan Högstrand32:452+1:30ej godkänd
6. Anna Närhi31:1718+3:25ej godkänd
6. Jenny Johansson32:3137+4:39ej godkänd
6. Camilla Engstrand33:1966+5:27ej godkänd
6. Erica Pettersson35:03134+7:11ej godkänd
7. Eskil Kinneberg28:301ej godkänd
7. Jens Wängdahl29:508+1:20ej godkänd
7. Fredrik Bakkman28:382+0:08ej godkänd
7. Arvid Våg32:1674+3:46ej godkänd
23. Victoria Hæstad Bjørnstad23:1817+2:22ej godkänd
24. Max Peter Bejmer45:022+0:29ej godkänd
25. Sara Hagström1:10:47154+31:27ej godkänd

IFK Hedemora OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
257IFK Hedemora OK / Svärdsjö SOK 125manna (381)8:00:21
1. Urban André48:08215+11:2448:08215
2. Hanna Holmström57:21320+23:221:45:29292+77
3. Peter Lidholm27:16317+6:082:12:45221-71
3. Dick Andersson30:28584+9:202:15:57221-71
3. Krister Fjägers31:43685+10:352:17:12221-71
3. Roland Josefsson35:03942+13:552:20:32221-71
4. Alexis André29:04903+12:012:41:49200-21
4. Pauline Haglund25:05546+8:022:45:37200-21
4. Ida Ehrin32:261129+15:232:48:23200-21
4. Emma Ehrin32:161120+15:132:49:28200-21
5. Erik Almséus51:52969+20:373:37:29209+9
5. Carl Aura49:49850+18:343:39:17209+9
5. Elias Melin58:081217+26:533:39:57209+9
5. Bertil Carlson54:241085+23:093:42:47209+9
6. Katarina Goude44:27661+16:354:27:14290+81
6. Gunilla Håkansson49:36928+21:444:29:33290+81
6. Tanja-Birgit Söderström1:01:251307+33:334:40:42290+81
6. Anki Åberg1:32:151495+1:04:235:09:44290+81
7. Marcus Mattson44:40596+16:105:14:13275-15
7. Johan Spång56:311109+28:015:23:45275-15
7. Edwin Carlson48:10746+19:405:28:52275-15
7. Gustaf Jon Carlson52:12927+23:426:01:56275-15
23. Kjell Lidholm32:33168+11:376:34:29261-14
24. Fredrik Granath1:29:15278+44:428:03:44262+1
25. Solvej Carlson1:00:212808:00:21257-5

IFK Lidingö SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4IFK Lidingö SOK 125manna (381)5:36:09
1. Felix Späth39:2520+2:4139:2520
2. Helena Karlsson36:5216+2:531:16:1711-9
3. Ausrine Kutkaite24:0965+3:011:40:268-3
3. Alice Hugosson24:2170+3:131:40:388-3
3. Niina Hulkkonen24:4699+3:381:41:038-3
3. Ingemar Stenbeck25:40170+4:321:41:578-3
4. Oliver Liwång18:3922+1:361:59:057-1
4. Amelie Rajan20:39129+3:362:01:427-1
4. Hans Tarandi19:4565+2:422:01:427-1
4. Lisa Thunell