Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

D21 Elit

4 830 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara HagströmIFK Göteborg Orientering30:00
2Sanna FastEksjö SOK30:41+0:41
3Vendula HorčičkováMalungs OK Skogsmårdarna32:23+2:23
4Maria MagnussonSävedalens AIK32:28+2:28
5Ida Marie BjørgulHalden SK32:31+2:31
6Irina NybergAlfta-Ösa OK32:56+2:56
7Line CederbergGöteborg-Majorna OK33:24+3:24
7Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK33:24+3:24
9Linda LindkvistLeksands OK34:01+4:01
10Anna WallinGöteborg-Majorna OK34:35+4:35
11Marion AebiTyrving IL34:44+4:44
12Maren Jansson HaverstadNydalens SK34:53+4:53
13Jonna JungåkerSundsvalls OK35:01+5:01
14Louise LundgrenVäxjö OK35:33+5:33
15Kateryna DzemaSävedalens AIK35:47+5:47
16Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK35:49+5:49
17Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna35:52+5:52
18Gabriella S BerganderEksjö SOK35:59+5:59
19Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK36:10+6:10
20Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna36:23+6:23
21Elsa JanssonJärla Orientering36:47+6:47
22Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering36:51+6:51
23Katarina SvahnAlfta-Ösa OK37:13+7:13
24Agnes LeoGöteborg-Majorna OK37:17+7:17
25Sara KindlundIFK Mora OK37:23+7:23
26Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF37:41+7:41
27Hanna HugossonSundsvalls OK38:13+8:13
28Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering38:14+8:14
29Hanna HänströmGöteborg-Majorna OK38:37+8:37
30Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK38:42+8:42
31Anna Serralonga ArquésOK Skogshjortarna39:12+9:12
32Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro39:16+9:16
33Maria SjölanderOK Rodhen39:28+9:28
34Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK39:33+9:33
35Moa KjellstrandCentrum OK39:44+9:44
36Silje Ekroll JahrenNydalens SK39:48+9:48
37Catherine TaylorOK Södertörn39:54+9:54
38Chloé HaberkornOK Denseln39:58+9:58
39Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK40:21+10:21
40Elisabeth AhlgrenLinköpings OK40:33+10:33
41Akvile BartkeviciuteOK Denseln41:16+11:16
42Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering41:49+11:49
43Kristine FjeldboTyrving IL41:55+11:55
44Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering41:58+11:58
45Magdalena HajkovaMalungs OK Skogsmårdarna44:27+14:27
46Emelie WalheimÄrla IF45:42+15:42
47Yevheniia VeremeienkoOK Denseln45:54+15:54
48Laura PukiteOK Klemmingen46:31+16:31
49Matilda ErikssonOK Kåre48:13+18:13
50Maria TymoshchukSävedalens AIK56:59+26:59
51Yuliia KravchukOK Denseln59:00+29:00
Marthe GløersenBækkelagets SKej godkänd
Lisa JohanssonOK Trananej godkänd
Linnea GustafssonUddevalla OKej godkänd
Irita PukiteOK Kāpaej godkänd
Johanna SjölundSundsvalls OKej start
Jenny ErikssonOK Kåreej start
Susen LöschÄrla IFej start
Anna WehlinLinköpings OKej start
Elin ClassonOK Orintoej start
Stina NordinSundsvalls OKej start
Galina RibediucHellas Orienteringej start
Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser