Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

H21 Elit 2

5 710 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikhail KuleshovIFK Mora OK32:40
2Dmitriy MihalkinSävedalens AIK35:18+2:38
3Pavlo UshkvarokOK Denseln35:24+2:44
4Johan OlsonGöteborg-Majorna OK35:41+3:01
5Markus HolterHalden SK36:31+3:51
6Christoffer SchönningJärfälla OK36:32+3:52
7Mats NordbrødenHalden SK36:46+4:06
8Boris NavratilJönköpings OK36:57+4:17
9Valters ReneslacisOK Klemmingen37:12+4:32
10Evgenij ZhahovskijSävedalens AIK37:16+4:36
11Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering37:24+4:44
12Espen Hadmark HultgreenTyrving IL37:33+4:53
13Vitalii HychkoSävedalens AIK37:41+5:01
14Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OK38:19+5:39
15Simon RuneforsVäxjö OK39:13+6:33
16Anton NovichenkoSävedalens AIK39:14+6:34
17Harrison McCartneySävedalens AIK40:02+7:22
18Beat RothNydalens SK40:10+7:30
19Markus AdolfssonTullinge SK40:35+7:55
20Vladislav DevyatovSnättringe SK40:42+8:02
21Philip PålssonSkåneslättens OL40:43+8:03
22Jakob WahlGöteborg-Majorna OK40:46+8:06
23Joel Börjesson ErikssonStorviks IF41:36+8:56
24Emil AnderssonTullinge SK41:43+9:03
25Johan FröbergTjalve IF Norrköping41:44+9:04
26Andreas Grøteide PoldenNydalens SK42:03+9:23
27Joel LännevallOK Roslagen42:05+9:25
28Thomas PetterssonAttunda OK42:14+9:34
29Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna42:20+9:40
30Ken PeetersOK Linné42:24+9:44
31Joel Käll KarlssonVäxjö OK43:20+10:40
32Anders BoströmJärfälla OK43:32+10:52
33Erik LindgrenOK Tisaren43:46+11:06
34Maciek HeweltLeksands OK44:35+11:55
35Aurel PleshkanOK Södertörn44:42+12:02
36Stanislav PolianytsiaOK Denseln45:29+12:49
37Oleksandr StarovOK Denseln46:51+14:11
38Joris HochstetterAlfta-Ösa OK48:01+15:21
38Joel KristianssonSkåneslättens OL48:01+15:21
40Balázs MiaveczSävedalens AIK48:24+15:44
41Adrian DahlströmIFK Mora OK49:34+16:54
42Lukas DeiningerIFK Mora OK50:08+17:28
43Arvid ClaessonJönköpings OK51:20+18:40
44Melker PalmJärfälla OK52:04+19:24
45Nikolai PetrovetsOK Södertörn52:06+19:26
46Ainars LupikisOK Kāpa52:36+19:56
47Per SundholmOK Nolaskogsarna54:43+22:03
48Vegard LineNydalens SK59:15+26:35
49Ihor MahasOK Denseln59:24+26:44
Guntis MāliņšOK Kāpaej godkänd
Jonas MerzGöteborg-Majorna OKej godkänd
Simon KrekelsOK Skogshjortarnaej start
Erik PetterssonOK Denselnej start
Erik BjörklundOK Linnéej start
Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Benjamin AnciauxOK Skogshjortarnaej start
Matiss SliksjanisOK Klemmingenej start
Christian WåhlstedtCentrum OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser