Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

H20 Elit

4 480 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel GranqvistOK Ravinen23:21
2Emil AuseliusBredaryds SOK24:31+1:10
3Elias JonssonNydalens SK24:35+1:14
4Victor HanssonJönköpings OK24:44+1:23
5Filip TrofastBredaryds SOK24:50+1:29
6Ludvig EkNyköpings OK25:30+2:09
7Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering25:31+2:10
8Oscar JohanssonKarlskrona SOK25:38+2:17
9Hugo LillieströmOK Roxen25:49+2:28
10Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK25:55+2:34
11Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK26:06+2:45
12Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF26:08+2:47
13Daniel BogrenIF Hagen26:12+2:51
14Carl CarlssonNyköpings OK26:13+2:52
15Christian MichelsenVäxjö OK26:19+2:58
16Axel OlssonIF Hagen26:31+3:10
17Erik HerneOK Ravinen27:00+3:39
18Lukas LilandNydalens SK27:09+3:48
19Jonas SoldiniEksjö SOK27:10+3:49
20Gustav RuneforsVäxjö OK27:12+3:51
21Emil PetterssonKarlskrona SOK27:36+4:15
22Hannes SvahnOK Ravinen27:48+4:27
23Albin AnderssonTullinge SK28:15+4:54
24Styrk Hundseid KamsvågTyrving IL28:27+5:06
24Oscar StombergIF Hagen28:27+5:06
26Olle GrywenzOK Linné29:02+5:41
27Mattias IvaresOK Södertörn29:27+6:06
28Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna29:34+6:13
29Georg GröllEksjö SOK29:44+6:23
30Tim JohanssonFK Friskus-Varberg30:15+6:54
31Klas JohanssonOK Tranan30:32+7:11
32Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK30:46+7:25
33Elias LjungqvistSävedalens AIK30:52+7:31
34Clément GuillemainOK Hällen30:59+7:38
35Oskar Spets StorhovFreidig31:03+7:42
36Ondrej HlavacÄrla IF31:19+7:58
37Jonas LauriFK Herkules31:22+8:01
38Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna31:41+8:20
39Matic BlazUmeå OK31:55+8:34
40Clemens WolframEksjö SOK32:20+8:59
41Lukas OlmKils OK32:42+9:21
42Simon DahlbergOK Nolaskogsarna32:51+9:30
43Olle HedmanIF Hagen33:33+10:12
44Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna33:36+10:15
45Daniil KotovHellas Orientering33:50+10:29
46Emil ArvidssonSäterbygdens OK34:42+11:21
47Marcus CarlssonIF Hagen35:20+11:59
48Gustav FrænellSundsvalls OK36:21+13:00
49Måns ErikssonSundsvalls OK38:21+15:00
50Martin LammFrölunda OL39:41+16:20
51Žan RavnikarUmeå OK41:13+17:52
52Truls LindholmSundsvalls OK44:23+21:02
53Simon FreylandEksjö SOK53:36+30:15
54Oskar SvahnEksjö SOK54:57+31:36
Ludvig HallabroHässleholms OKej godkänd
Lukas KatvalaKarlskrona SOKej start
Niels Christian HellerudHalden SKej start
Jonathan UllerKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser