Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

H21-2

4 910 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan TörnrothHestra IF29:00
2Mattias KarlssonVäxjö OK31:19+2:19
3Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK32:21+3:21
4Niclas TjernlundSkåneslättens OL32:57+3:57
5Victor FlingmarkUddevalla OK33:16+4:16
6Johan OlssonHjobygdens OK33:18+4:18
7Robin JakobssonGamleby OK33:36+4:36
8Jesper NilssonUlricehamns OK33:57+4:57
9Tobias LindellOK Alehof34:14+5:14
10Henrik EklundVäxjö OK34:18+5:18
11Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK34:33+5:33
12Fredrik JohanssonOK Nackhe34:38+5:38
13Anton KarlssonOK Kullingshof34:53+5:53
14Fredrik NorellFrölunda OL35:09+6:09
15David SundströmSöderhamns OK35:23+6:23
16Anders LindbergForsa OK35:24+6:24
17Jonathan SvenssonVäxjö OK35:26+6:26
18Victor AxbomOK Landehof35:50+6:50
19Oliver PetersenSöders-Tyresö36:28+7:28
20Daniel OlssonUddevalla OK36:59+7:59
21Hans PerssonIFK Umeå37:00+8:00
22Niklas WraneSöders-Tyresö37:17+8:17
23Adam SandstedtEksjö SOK37:26+8:26
24Johan IvarssonOK Kullingshof38:20+9:20
25Tobias JohanssonOK Skogshjortarna38:27+9:27
26Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK38:34+9:34
27Anton HemlinIK Uven39:00+10:00
28Adam FredénFalköpings AIK OK39:08+10:08
29Ludvig DanforsMullsjö SOK39:16+10:16
30Anton StrandbergSkogslöparna39:40+10:40
31Jakob SegerslättSkåneslättens OL39:57+10:57
32Jonatan AnderssonFalkenbergs OK39:58+10:58
33Martin AnkelOK Alehof40:38+11:38
34Fredrik JohanssonVäxjö OK41:15+12:15
35Vitek ZakourilSöders-Tyresö41:16+12:16
36Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK42:16+13:16
37Johan LammFrölunda OL42:42+13:42
38Simon LennermoNässjö OK42:53+13:53
39Johan BlickOK Alehof43:00+14:00
40Johan LarssonOK Skogshjortarna43:51+14:51
41Måns LennermoNässjö OK44:06+15:06
42Christian ArnessonUlricehamns OK45:22+16:22
42Oskar BörjesonFK Herkules45:22+16:22
44Arvid StrandbergSkogslöparna45:53+16:53
45Pontus ForsbergOK Kullingshof46:05+17:05
46Emil AnderssonOK Kullingshof46:37+17:37
47Hugo ThunbergOK Alehof46:52+17:52
48Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna47:41+18:41
49Emanuel NäslundSkogslöparna48:02+19:02
50Thomas TubbehaugenOK Moss48:08+19:08
51Niclas StåhlFalköpings AIK OK48:52+19:52
52Rein JørgensenØstmarka OK49:29+20:29
53Joel JohnssonOK Nackhe49:49+20:49
54Robert LarssonGamleby OK50:13+21:13
55Christoffer StrömgårdUddevalla OK50:20+21:20
56Filip BarkestedtOK Kullingshof50:23+21:23
57Jonas GustafssonAndrarums IF51:06+22:06
58Ola HäggströmAndrarums IF51:39+22:39
59Simon PreutzOK Torfinn52:04+23:04
60Tomas GunnarssonOK Nackhe52:36+23:36
61Mikael LindeOK Skogshjortarna55:06+26:06
62Anders JohanssonUddevalla OK55:33+26:33
63Anders LövgärdOK Alehof55:48+26:48
64Sam ErikssonAndrarums IF57:35+28:35
65Björn LöfdahlAttunda OK57:59+28:59
66Jonatan LarssonUddevalla OK59:37+30:37
67Anders OhlssonUddevalla OK1:04:20+35:20
68Simon WallmanOK Kullingshof1:06:56+37:56
69Daniel WassOK Kolmården1:09:05+40:05
Emil JohanssonOK Kullingshofej godkänd
Rasmus BäckOK Kullingshofej godkänd
Isak PrellnerSkåneslättens OLej godkänd
Erik HanssonBredareds IFej godkänd
Hampus OlesundOK Landehofej godkänd
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Oscar TörnrothHjobygdens OKej godkänd
Arvid HammarFK Herkulesej godkänd
Niklas HelmertzFrölunda OLej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreej start
Johan GrahnIK Uvenej start
Simon NilssonEksjö SOKej start
Daniel JanischowskyOLG Regensburgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser