Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

D16

3 350 m, 123 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK23:00
2Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF24:33+1:33
3Amanda GranqvistOK Ravinen24:53+1:53
4Ida BengtssonOK Alehof25:14+2:14
5Fredrika NordquistTäby OK26:11+3:11
6Hanna AlsiöIF Hagen26:33+3:33
7Karin LindgrenKFUM Örebro OK26:44+3:44
8Elisabeth LarssonOK Södertörn27:12+4:12
9Vendela SöderqvistOK Kåre27:20+4:20
10Lovis BergstrandUddevalla OK27:27+4:27
11Caroline GuttkeNyköpings OK27:32+4:32
12Ida HänströmTäby OK28:15+5:15
13Åsa SundströmJärla Orientering28:21+5:21
14Marketa MulickovaÄrla IF28:22+5:22
15Elin LadängesAlfta-Ösa OK28:28+5:28
16Eleonora AlinderSjövalla FK28:40+5:40
17Elsa SonessonFalköpings AIK OK28:43+5:43
18Johanna AlmgrenOK Ravinen28:44+5:44
19Ugne SkucaiteOK Denseln28:46+5:46
19Miia RollerJärfälla OK28:46+5:46
21Hanna ÖbergGamleby OK28:53+5:53
22Agnes DjurstedtEksjö SOK28:54+5:54
23Alma WallmanVästerbergslagens OL29:28+6:28
24Ebba ThernOK Skogshjortarna29:38+6:38
25Filippa KindeSävedalens AIK29:49+6:49
26Tove SjöbergTullinge SK29:51+6:51
27Emmy PalmFK Boken30:36+7:36
28Elsa LindahlHärnösands OK30:41+7:41
29Moa SkoogIF Hagen30:42+7:42
30Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb31:21+8:21
31Klara PerssonHalmstad OK31:23+8:23
32Jonna LindbladOK Djerf31:29+8:29
33Wilma PetterssonOK Kullingshof31:52+8:52
34Klara BäckstädeVisborgs OK31:55+8:55
35Rebecka PihlströmOK Landehof31:59+8:59
36Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK32:10+9:10
37Astrid RexSundsvalls OK32:30+9:30
38Nora WesterlundOK Nolaskogsarna32:32+9:32
39Julia NäslundOK Hammaren32:52+9:52
40Maja GraadIF Rigor33:17+10:17
41Vera PetterssonFalköpings AIK OK33:29+10:29
42Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL33:36+10:36
43Wilma LeicktTullinge SK33:38+10:38
44Alice OlvegårdFK Göingarna33:48+10:48
45Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna33:53+10:53
46Linnea HolstTyrving IL34:13+11:13
47Frida SolsrudNydalens SK34:14+11:14
48Thea Nordin AbajiEksjö SOK34:18+11:18
49Ebba LindholmSundsvalls OK34:27+11:27
50Agnes KamforsOK Kullingshof34:40+11:40
51Amanda SchönfeldtSundsvalls OK35:07+12:07
52Frida JohanssonOK Skärmen35:39+12:39
53Alma AppelgrenTrollhättans SOK35:41+12:41
54Filippa SöderbergKalmar OK35:45+12:45
55Elin WolgastSnättringe SK35:53+12:53
56Ebba AnderssonSundsvalls OK36:01+13:01
57Tuva NylundBredaryds SOK36:02+13:02
58Sigrid NermoenØstmarka OK36:13+13:13
59Elsa KarlssonOK Landehof36:16+13:16
60Olivia LundstedtSjövalla FK36:47+13:47
61Emma AlmgrenOK Ravinen36:55+13:55
62Meja AleniusNyköpings OK37:05+14:05
63Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna37:12+14:12
64Doris IkoTäby OK37:17+14:17
65Alicia BjörnbergSöders-Tyresö37:36+14:36
66Vendela RundströmOK Ravinen37:39+14:39
67Matilda WallströmSävedalens AIK38:04+15:04
68Lisa ThunellIFK Lidingö SOK38:08+15:08
69Tilda HagelbergEksjö SOK38:39+15:39
70Marie SaugestadNydalens SK38:40+15:40
71Klara ErssonOK Kåre39:00+16:00
72Vendela SturekSOK Viljan39:36+16:36
73Maja KarmstigFK Friskus-Varberg40:29+17:29
74Emma EliassonFK Friskus-Varberg41:16+18:16
75Alice LarssonSundsvalls OK41:21+18:21
76Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb41:23+18:23
77Agnes ErikssonTrollhättans SOK41:34+18:34
78Emilia JohnssonOK Kåre42:07+19:07
79Julie WoldOK Moss42:08+19:08
80Stella RangertIK Hakarpspojkarna42:17+19:17
81Ellen OlovssonGamleby OK43:17+20:17
82Kajsa Meyer LarssonTyrving IL43:33+20:33
83Alva SvärdhagenLidköpings VSK44:05+21:05
84Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö44:11+21:11
85Tindra JonssonSkarpnäcks OL44:19+21:19
86Emma JohanssonSundsvalls OK44:32+21:32
87Emelie ForslundKristinehamns OK44:37+21:37
88Ella SandbergAlfta-Ösa OK44:38+21:38
89Unni GranforsIF Rigor44:56+21:56
90Emma BednarikovaÄrla IF45:11+22:11
91Elin DanielssonIstrums SK45:15+22:15
92Elsa GranholmSundsvalls OK45:21+22:21
93Hilja BerggrundUmeå OK45:44+22:44
94Tove ValleriusGamleby OK46:50+23:50
95Eileen BjanesTyrving IL47:02+24:02
96Hanny EdströmHärnösands OK47:15+24:15
97Frida Hovgaard EisvangOK Moss47:51+24:51
98Eline EricssonFalkenbergs OK48:25+25:25
99Julia WesthMullsjö SOK48:27+25:27
100Mariia SokolovaHellas Orientering48:52+25:52
101Vida Helland-HansenTyrving IL48:53+25:53
102Ylva SandströmSundsvalls OK50:19+27:19
103Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna50:35+27:35
104Ebba NäsmanLerums SOK50:49+27:49
105Stina LindholmSundsvalls OK51:55+28:55
106Lea EdvardssonUmeå OK52:38+29:38
107Natalia SavelevaHellas Orientering54:06+31:06
108Olga RindeskogVästerbergslagens OL54:31+31:31
109Elmina MolinHärnösands OK54:34+31:34
110Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK56:24+33:24
111Sara SaetreOK Landehof56:37+33:37
112Linnea AxelssonÅmåls OK57:16+34:16
113Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK57:56+34:56
114Anna BackmanLidköpings VSK59:17+36:17
115Ebba HörlingSundbybergs IK1:05:49+42:49
116Wilmine SkaugOppsal Orientering1:09:21+46:21
117Astrid ErikssonUlricehamns OK1:09:25+46:25
118Emma WillborgFalkenbergs OK1:32:36+1:09:36
Ella PerssonEksjö SOKej godkänd
Linnea RydlundHässleholms OKej godkänd
Maja BergqvistKorsnäs IF OKej godkänd
Disa RangertKungälvs OKej godkänd
Natalie GardelinGotlands Bro OKej godkänd
Lisa JakobssonSundsvalls OKej start
Olivia GrönkvistJönköpings OKej start
Nora EngströmOK Nolaskogsarnaej start
Lena ChabieraKalmar OKej start
Alicia SchandlOK Södertörnej start
Elina ReinholdssonOK Alehofej start
Anastasia FilimonovaHellas Orienteringej start
Anna TrempoltsevaHellas Orienteringej start
Emma H OlsenHalden SKej start
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Fannie SjölanderOK Rodhenej start
Agnes Söllvander EklundOK Rodhenej start
Johanna FredrixonOK Skogshjortarnaej start
Tilda PalmIK Hakarpspojkarnaej start
Emilia JohanssonOK Nolaskogsarnaej start
Emma RindstigSOK Viljanej start
Alice EkNyköpings OKej start
Linn NilssonSöders-Tyresöej start
Saga MattssonDalaportens OLej start
Katja GustafssonNyköpings OKej start
Lilly ChristieSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser