Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

H16

3 410 m, 159 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edvin NilssonLånghundra IF19:04
2Noel BraunVäxjö OK19:13+0:09
3Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna19:37+0:33
4Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna20:21+1:17
5Edvin HellstenNyköpings OK20:49+1:45
6Johan MårtenssonIF Hagen21:04+2:00
7Albin WeidenSkåneslättens OL21:08+2:04
8Hugo KindbornOK Hällen21:15+2:11
8Edvin ForsbergOK Ravinen21:15+2:11
10Marcus SteneboAttunda OK21:24+2:20
11Oskar ÅdahlUmeå OK21:26+2:22
12Hugo ÖrnKFUM Örebro OK21:29+2:25
13Eskil WidehagSundbybergs IK21:48+2:44
14Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna21:57+2:53
14Hugo LarssonKarlskrona SOK21:57+2:53
16Hugo EricssonVäxjö OK22:12+3:08
17Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:13+3:09
18Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna22:27+3:23
19Hugo PerssonOK Denseln22:36+3:32
20Viktor JemthIF Thor22:40+3:36
21Erik BovalliusJärfälla OK22:49+3:45
22Tobias JohanssonOK Löftan22:50+3:46
23Samuel BökeOK Skogshjortarna22:52+3:48
24Johan ÅrbrinkLinköpings OK22:57+3:53
25Gaute BerganNydalens SK22:59+3:55
26Lukas HagbergKalmar OK23:04+4:00
27Johan FochsenWaxholms OK23:08+4:04
28Joel GolsäterKorsnäs IF OK23:14+4:10
29Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF23:36+4:32
30Filip BrolingBredaryds SOK23:45+4:41
31Sigurd Saxe SandvikHalden SK23:50+4:46
32Oscar HultgrenOK Njudung23:59+4:55
33Melker ÅkessonOK Landehof24:03+4:59
34Jakob WidelundOK Kåre24:11+5:07
35Alfred BjørnerødOK Moss24:29+5:25
36Filip LindqvistTäby OK24:33+5:29
37Gunnar FovaeusSävedalens AIK24:35+5:31
38Albin NyqvistOK Landehof24:39+5:35
39Jon HanssonOK Kåre24:46+5:42
40Anton UllerKils OK24:52+5:48
41Edvin SelinFK Göingarna24:59+5:55
42Sondre LadimOK Moss25:01+5:57
43Simon BååthSävedalens AIK25:12+6:08
43Ludvig HedströmOK Skogshjortarna25:12+6:08
45Tadas DemantaviciusOK Denseln25:20+6:16
46David AlménVänersborgs SK25:24+6:20
47Erik GullbrandIF Hagen25:34+6:30
48Anselm ReichenbachOppsal Orientering25:36+6:32
49Mark TutyninIFK Mora OK25:45+6:41
50Victor BeischerIK Uven25:52+6:48
51Petter ErlandssonSundsvalls OK26:04+7:00
52Albin WarvelinLånghundra IF26:06+7:02
53Folke SvangrenGotlands Bro OK26:10+7:06
54Anders SkoglundSol Tranås26:22+7:18
55Mattias ÖstbergStora Tuna OK26:24+7:20
56Adam SkoglundUlricehamns OK26:29+7:25
57Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK26:45+7:41
58Edvard PetterssonGotlands Bro OK27:11+8:07
59Teo StruckOK Ravinen27:15+8:11
60Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK27:21+8:17
61Theo LövdahlSOK Viljan27:22+8:18
62Alvin OllanderOK Landehof27:25+8:21
63Carl-Henrik WassOK Kolmården27:29+8:25
64Alfred HallqvistUlricehamns OK27:36+8:32
65Leo AlvolinOK Kåre27:37+8:33
66Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK27:45+8:41
67Martin Størmer-AntonsenNydalens SK27:46+8:42
68Hugo LindskogOK Ravinen27:52+8:48
69Olle KallerbäckVäxjö OK27:56+8:52
70Gustav EvebornSOK Viljan28:09+9:05
71Isak LundholmUmeå OK28:18+9:14
72Albin GezeliusIFK Mora OK28:29+9:25
73Arvid EkströmStenungsunds OK28:31+9:27
74Linus AhlénIF Hagen28:40+9:36
75Rasmus ErikssonUmeå OK28:53+9:49
76Anton KastrupSävedalens AIK28:54+9:50
77Johan HanssonSOK Viljan28:55+9:51
78Hugo UnossonKalmar OK28:59+9:55
79Hjalmar OlssonUddevalla OK29:01+9:57
80Isak DalinLeksands OK29:02+9:58
81David WestfältGotlands Bro OK29:07+10:03
82David HermanssonÅmåls OK29:09+10:05
83Hannes EssungerSjövalla FK29:24+10:20
84Alfred ErdeliusIF Rigor29:25+10:21
85Rolf Andreas BergNydalens SK29:26+10:22
86Axel AaldeNydalens SK29:32+10:28
87Ebbe HolmqvistSjövalla FK29:40+10:36
88Linus NilssonOK Österåker29:47+10:43
89Liam JohanssonIF Hagen29:49+10:45
90Justus ArenanderSkarpnäcks OL29:51+10:47
91Marcus EkmanTäby OK30:16+11:12
92Marcus NilssonSkogslöparna30:17+11:13
93Lucas BoströmOK Alehof30:21+11:17
94Jakob CarlssonStora Tuna OK30:37+11:33
95Alfred JohanssonOK Alehof30:51+11:47
96Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb30:58+11:54
97Kristian Juell LarsenTyrving IL31:16+12:12
98Gabriel ClaessonJönköpings OK31:26+12:22
99Johan LindénSelånger SOK31:32+12:28
100Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb31:48+12:44
101Joel HolmbergUlricehamns OK31:56+12:52
102Herman Lien BackstrømHalden SK32:09+13:05
103Isak ThörnbladOK Flundrehof32:10+13:06
104Karl GranforsOK Landehof32:13+13:09
105Gustav BertsOK Alehof32:23+13:19
106Adam ÖsterdahlVisborgs OK32:24+13:20
107Henrik LundforsIFK Enskede32:27+13:23
108Albin SjöblomOK Kåre32:29+13:25
109Emil LarssonOK Tisaren32:33+13:29
110Rasmus LindblomGustavsbergs OK32:58+13:54
111Erik ByströmOK Nolaskogsarna33:21+14:17
112Ville LundgrenKalmar OK34:28+15:24
113Ask OlaussenOppsal Orientering34:39+15:35
114Malte KristianssonHalmstad OK35:14+16:10
114Jonathan EylertsenHalden SK35:14+16:10
116Lukas WallhedJärla Orientering35:16+16:12
117Mathias DryseliusSkarpnäcks OL36:08+17:04
118Lukas GrothKungälvs OK36:12+17:08
119Tor Erling GjølsjøOK Moss36:55+17:51
120Marius AamodtOppsal Orientering37:00+17:56
121Jesper RamebäckUmeå OK37:13+18:09
122Ivar HelmerssonHässleholms OK37:25+18:21
123Sebastian Blomfeldt UnnerudOK Moss37:37+18:33
124Filip DryseliusSkarpnäcks OL37:47+18:43
125Jonatan HälldalSkogslöparna37:57+18:53
126Jakob MobergOK Löftan38:09+19:05
127Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb38:10+19:06
128Jakob AspIFK Göteborg Orientering38:15+19:11
129Elias NilssonHässleholms OK38:21+19:17
130Emil JägstedtHalmstad OK38:33+19:29
131Jonas OlandersLerums SOK39:18+20:14
132Tom EkenstråleFK Herkules39:23+20:19
133Albin GenbergUlricehamns OK39:27+20:23
134Yaroslav ShvedovHellas Orientering40:01+20:57
135Elias StubberudNydalens SK40:15+21:11
136Vidar BäckmanFrösö IF40:28+21:24
137Peder BryggenHalden SK42:00+22:56
138Adrian BergqvistOK Alehof42:34+23:30
139Jacob GrahnIK Uven43:00+23:56
140Tage KinellIFK Göteborg Orientering43:57+24:53
141William RönnborgIK Uven44:08+25:04
142Rasmus EjermarkTorsås OK44:40+25:36
143Axel EvebornSOK Viljan44:49+25:45
144Martin HanssonIF Rigor47:22+28:18
145Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre47:50+28:46
146Elias NordbergGöteborg-Majorna OK48:00+28:56
147Dmitry PavlovHellas Orientering48:04+29:00
148Linus BenjaminssonLidköpings VSK49:15+30:11
149Stellan GradinAndrarums IF52:43+33:39
150Alvin RösehagVänersborgs SK53:54+34:50
151Simon LjungkvistOK Alehof54:07+35:03
152Axel BjörkmanSjövalla FK54:47+35:43
153Christoffer GzylOK Moss54:59+35:55
154Anton LarssonOK Landehof1:06:00+46:56
155Jacob JohanssonLidköpings VSK1:09:42+50:38
156Edvin TolestamIF Rigor1:30:54+1:11:50
Christoffer LindgrenOK Kåreej godkänd
Elis IversAttunda OKej godkänd
Viktor SoneAttunda OKej godkänd
William SturessonLerums SOKej start
Willy FjällborgStenungsunds OKej start
Erik JohanssonFK Bokenej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Lars Sigurd Baugstø RødnesOppsal Orienteringej start
Olle ErlandssonSOK Viljanej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start
Noel HelmerssonOK Tisarenej start
Kasper Bakken UlsethNydalens SKej start
Peder HaugaardHalden SKej start
Jonathan RundqvistOK Nackheej start
Teodor Mo HjelsethNydalens SKej start
Oscar OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Arvid SkeppSävedalens AIKej start
Lukas LarssonOK Skogshjortarnaej start
Linus ZederinOK Nackheej start
Oskar VikströmSundsvalls OKej start
Henrik NorgrenStora Tuna OKej start
Otto BalckTäby OKej start
Hampus HatlenSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser