Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

D50

3 030 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria JonssonNydalens SK23:37
2Yvonne AnderssonTullinge SK23:59+0:22
3Jenny NymanVänersborgs SK24:50+1:13
4Monica HatlenSnättringe SK25:57+2:20
5Eva PetterssonKarlskrona SOK26:48+3:11
6Hege FeiringTyrving IL27:05+3:28
7Pia LindholmSundsvalls OK27:29+3:52
8Anna Karin NilssonUmeå OK27:45+4:08
9Hanne Lerche RaadalHalden SK28:33+4:56
10Ausra BartkevicieneOK Denseln28:39+5:02
11Susanna DjurstedtEksjö SOK28:58+5:21
12Charlotta GibergHellas Orientering29:04+5:27
13Lena PetrisiVästerbergslagens OL29:32+5:55
14Anna Von KrusenstiernaOK Kåre29:42+6:05
15Annika EricssonVäxjö OK29:59+6:22
16Malin LammFrölunda OL30:05+6:28
17Lena RegnellVäxjö OK30:10+6:33
18Åsa JosarpFK Friskus-Varberg30:37+7:00
19Maria BogrenIF Hagen30:51+7:14
20Teija LeppinenIFK Lidingö SOK31:03+7:26
21Karin ErssonIFK Mora OK31:18+7:41
22Anna SundbergOK Södertörn31:50+8:13
23Synnøve SandbergNydalens SK31:53+8:16
24Gunilla EdgrenTrollhättans SOK31:59+8:22
25Marianne NjåsteinTyrving IL32:35+8:58
26Suzy LarssonOK Skogshjortarna32:43+9:06
27Ann FranzénOK Södertörn32:54+9:17
28Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK33:10+9:33
29Åsa AlsiöIF Hagen33:22+9:45
30Anna ErikssonOK Landehof33:59+10:22
31Annika EngelHässleholms OK34:12+10:35
32Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK34:24+10:47
32Annika LindbergAttunda OK34:24+10:47
34Anne Marit BjergaardNydalens SK34:42+11:05
35Carina IvarssonOK Kullingshof34:51+11:14
36Ann-Sofie JohanssonUmeå OK34:58+11:21
37Christina AronssonFK Friskus-Varberg35:36+11:59
38Madelene BarbozaAttunda OK36:01+12:24
39Helena KönigssonRobertsfors IK36:30+12:53
40Caroline HagströmFalköpings AIK OK37:14+13:37
41Helena KristianssonHässleholms OK37:29+13:52
42Eva NilssonKungälvs OK37:49+14:12
43Ingela ThoressonAndrarums IF38:00+14:23
44Eva-Lena NilssonNyköpings OK38:01+14:24
45Berit GummusIFK Mora OK38:17+14:40
46Maria LillieströmOK Roxen38:20+14:43
47Anna StombergIF Hagen38:39+15:02
48Anna NyqvistKalmar OK38:55+15:18
49Johanna AnderssonNynäshamns OK39:05+15:28
50Hege Resvoll SkaugOppsal Orientering39:24+15:47
51Anki BlennowFalköpings AIK OK39:32+15:55
52Susanne LundgrenVäxjö OK40:42+17:05
53Torill VisterIndre Østfold OK40:55+17:18
54Victoria KarlssonSkogslöparna41:30+17:53
55Malin AlfredssonLerums SOK41:34+17:57
56Anne DahlNydalens SK42:41+19:04
57Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL43:01+19:24
58Heléne SvenssonKristinehamns OK43:07+19:30
59Anne Kristine NorderudTyrving IL43:52+20:15
60Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK45:27+21:50
61Tuuli SaariFK Herkules45:56+22:19
62Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK46:04+22:27
63Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb46:19+22:42
64Ninni CarlssonStora Tuna OK46:35+22:58
65Carina AnderssonFK Friskus-Varberg46:38+23:01
66Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK46:49+23:12
67Eva Greilert KappelOK Tyr46:52+23:15
68Kristina LindOK Skärmen47:28+23:51
69Annelie JohanssonOK Skärmen48:28+24:51
70Eva MartinssonOK Tyr49:34+25:57
71Annette WigertzLånghundra IF50:18+26:41
72Nina DjerfLerums SOK50:49+27:12
73Louise NilssonJärfälla OK51:14+27:37
74Alix Young VikNydalens SK53:49+30:12
75Anette OlssonEksjö SOK1:02:15+38:38
76Katarina BorneFrölunda OL1:07:10+43:33
77Lena Carlsson TellIF Hagen1:08:42+45:05
Anna NordinSundsvalls OKej godkänd
Helen SkoogKils OKej godkänd
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKej godkänd
Ina SkalbergBredaryds SOKej godkänd
Agnetha Le ClaireFK Herkulesej start
Petra KorallMotala AIF OLej start
Lotta StålVästerbergslagens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser