Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

D55

3 070 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulla MolinAttunda OK25:25
2Elisabeth FriesUmeå OK26:02+0:37
3Carina SandbergSäterbygdens OK28:18+2:53
4Laila B HöglundFK Herkules28:28+3:03
5Kristina BergstrandSöders-Tyresö28:31+3:06
6Johanna SundströmJärla Orientering29:35+4:10
7Marie MalmborgSöders-Tyresö30:24+4:59
8Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK31:04+5:39
9Tone Elisabeth BakkenØstmarka OK32:01+6:36
10Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb34:23+8:58
11Åsa NybergGöteborg-Majorna OK34:33+9:08
12Maria WidmarkIF Hagen34:37+9:12
13Linda HanssenØstmarka OK34:39+9:14
14Annika SvenssonSolna OK34:44+9:19
15Kristina JohanssonBredaryds SOK34:50+9:25
16Agneta FriesUmeå OK34:58+9:33
17Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK35:13+9:48
18Ingrid KensbyOK Tyr35:24+9:59
19Lena PeterssonOK Alehof35:38+10:13
20Agneta SanderGöteborg-Majorna OK35:59+10:34
21Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK36:02+10:37
22Ewa LundbergIK Vikings OK36:03+10:38
23Gunnel RaskIFK Mora OK36:32+11:07
24Mia GustafssonOK Kåre36:33+11:08
25Pia LundbergOK Bävern37:05+11:40
26Annika AasaIK Uven37:30+12:05
27Maria CastenborgNjurunda OK37:45+12:20
28Lotta LandénIstrums SK37:59+12:34
29Birgit HanssonHerrestads AIF40:31+15:06
30Christina BirathStenungsunds OK41:17+15:52
31Sussie BjörkmanDalaportens OL41:46+16:21
32Anna Weckner WestlundOK Tyr42:41+17:16
33Annlouise AlmqvistIFK Mora OK42:51+17:26
33Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK42:51+17:26
35Marita FilipssonMarkaryds FK45:58+20:33
36Jenny HomannOK Orinto46:29+21:04
37Anne TuressonBredaryds SOK47:31+22:06
38Anita KlarSäterbygdens OK48:15+22:50
39Ylva WestUddevalla OK49:08+23:43
40Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna52:05+26:40
41Anette ThoressonAndrarums IF54:43+29:18
42Gudrun NilssonAndrarums IF1:00:47+35:22
43Lena WidellSelånger SOK1:03:39+38:14
44Irené AnderssonOK Kullingshof1:05:36+40:11
45Monica NordbrødenHalden SK1:12:03+46:38
46Kristina TinglöfDegerfors OK1:19:15+53:50
47Annika AndreassonFrölunda OL1:22:10+56:45
Lisa AnderssonUlricehamns OKej godkänd
Elisabeth HectorSnättringe SKej godkänd
Lena ArnoldssonMullsjö SOKej godkänd
Karin HelmertzFrölunda OLej godkänd
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Ingrid NermoenØstmarka OKej start
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser