Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

Öppen motion 5

3 440 m, 131 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eivind HoffTyrving IL30:16
2Hans DanielsMalungs OK Skogsmårdarna30:47+0:31
3Jörgen NymanOK Gipen37:23+7:07
4Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby41:00+10:44
5Christer AhlbergOK Nolaskogsarna41:43+11:27
6Ida Moström-AhlbergOK Nolaskogsarna41:53+11:37
7Marcus LagebrantUmeå OK42:13+11:57
8Martin HedHultsfreds OK42:49+12:33
9Erik FranklingIFK Lidingö SOK42:51+12:35
10Ellinor SchüllerqvistVästerviks OK43:35+13:19
11Ylva WängdahlOK Gipen43:55+13:39
12Hampus MerkelVästerviks OK45:00+14:44
13Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK45:01+14:45
14Fredrik StareniusSnättringe SK45:08+14:52
15Anders NilssonHässleholms OK45:35+15:19
16Mila ZaharinovaOppsal Orientering47:11+16:55
17Pia-Lena PutkonenTullinge SK49:23+19:07
18Kristine KolshusOppsal Orientering50:09+19:53
19Anna FranklingIFK Lidingö SOK50:13+19:57
20Erika MattssonEdsbyns OK50:20+20:04
21Anne SkoglundSol Tranås50:49+20:33
22Olle UlmnerVästerviks OK51:02+20:46
23Åsa PetterssonOK Kullingshof51:20+21:04
24Alexander RydbergSöders-Tyresö52:56+22:40
25Jenny HarderIF Hagen53:38+23:22
26Karin BjörklundIFK Enskede53:41+23:25
27Annie KamforsOK Kullingshof54:12+23:56
28Mia HallabroHässleholms OK54:49+24:33
29Sara AnderssonVänersborgs SK55:03+24:47
30Henrik PrieditisKlubblös55:19+25:03
31Gunnhild LuråsOppsal Orientering55:47+25:31
32Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK57:19+27:03
33Inger BengtssonKlubblös57:48+27:32
34Marielle NilssonAndrarums IF57:49+27:33
35Oskar KarlssonBredaryds SOK57:52+27:36
36Ulrika RibbholmOK Njudung58:18+28:02
37Susanne JohannessonRonneby OK58:21+28:05
38Niklas KamforsOK Kullingshof58:26+28:10
39Ulrika LogrenSjövalla FK59:49+29:33
40Ulf ClaessonUlricehamns OK1:00:31+30:15
41Marte Lillegraven LangsäterTrösken1:00:52+30:36
42Håkon  Lillegraven LangsäterTrösken1:00:55+30:39
43Hanna RydenSäterbygdens OK1:02:00+31:44
44Elisabeth SvanfeldtSnättringe SK1:02:01+31:45
45Johan LundinSäterbygdens OK1:02:02+31:46
46Kjell KlarSäterbygdens OK1:02:14+31:58
47Sofia BorneFrölunda OL1:02:31+32:15
48David FärmTumba-Mälarhöjden OK1:02:55+32:39
49Emelie RönnborgIK Uven1:03:24+33:08
50Erika HörnfeldtCentrum OK1:04:09+33:53
51Therese RahmHärnösands OK1:04:20+34:04
52Rolf  BergNydalens SK1:04:27+34:11
53Åsa BlixtJärbo OK1:04:49+34:33
54Sindre ValsgårdIndre Østfold OK1:05:13+34:57
54Agnes BerlinKarlskrona SOK1:05:13+34:57
56Kristina WåhlinVästerås SOK1:05:54+35:38
57Mikael WesterVingåkers OK1:06:24+36:08
58Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK1:06:46+36:30
59Stephanie BaidaUlricehamns OK1:06:52+36:36
60Mikael AlfredssonLerums SOK1:07:25+37:09
61Linda NimrodssonOK Älvsjö-Örby1:07:35+37:19
62Evelina OlssonOK Nackhe1:08:37+38:21
63Helene JohanssonOK Nackhe1:08:51+38:35
64Gunnar BramstenSundbybergs IK1:08:56+38:40
65Susanne BylundSkogslöparna1:09:27+39:11
66Ingela ÅrbrinkLinköpings OK1:09:30+39:14
67Eric OlofssonIFK Göteborg Orientering1:10:07+39:51
68Elin KarlssonKovlands IF1:10:54+40:38
69Kristina PerboSkogslöparna1:11:52+41:36
70Per ArnessonSkarpnäcks OL1:12:23+42:07
71Robin WibergHässleholms OK1:13:43+43:27
72Ville EkstrandHässleholms OK1:13:44+43:28
73Per NiringSkarpnäcks OL1:14:39+44:23
74Helen InfeldtKlubblös1:14:48+44:32
75Irené LarssonSundsvalls OK1:15:25+45:09
76Ingvar BorgNjurunda OK1:15:41+45:25
77Karin EdeskogIFK Göteborg Orientering1:15:46+45:30
78Susanne BerganderEksjö SOK1:16:12+45:56
79Elisabeth StålhammarTullinge SK1:16:13+45:57
80Cecilia SvenssonHässleholms OK1:16:20+46:04
81Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:18:12+47:56
82Carola BillingHultsfreds OK1:18:21+48:05
83Britta IvarssonVästerbergslagens OL1:18:42+48:26
84Karin LeireMälarö SOK1:18:52+48:36
85Linda Kraft UnossonKalmar OK1:20:11+49:55
86Monica DahlbergIK Uven1:20:40+50:24
87Malin ThörnkvistSol Tranås1:20:48+50:32
88Ellen HeymanIF Rigor1:23:26+53:10
89Bodil LjungkvistOK Alehof1:24:44+54:28
90Jenny MagnvallOK Södertörn1:25:20+55:04
91Sverre SandernesØstmarka OK1:26:09+55:53
92Ingrid SkaarerNydalens SK1:26:58+56:42
93Birgitta MattssonOK Kåre1:27:43+57:27
94Hanna MairSöders-Tyresö1:27:51+57:35
95Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:30:58+1:00:42
96Håkan LarssonOK Älvsjö-Örby1:32:16+1:02:00
97Patrik DahlbergJönköpings OK1:32:32+1:02:16
98Christina VestergrenIK Uven1:33:14+1:02:58
99Nova StattinHärnösands OK1:33:26+1:03:10
100Isabell SarenmalmCentrum OK1:34:14+1:03:58
101Elin SvenssonVimmerby OK1:37:35+1:07:19
102Magnus BergqvistOK Alehof1:41:30+1:11:14
103Eva SkyttnerLjusdals OK1:44:16+1:14:00
104Ulla MohlinLjusdals OK1:45:26+1:15:10
105Martin NilssonKlubblös1:47:42+1:17:26
106Jörgen DäckforsTullinge SK1:54:07+1:23:51
107Fredrik ÖstSkogsluffarnas OK1:58:06+1:27:50
Johan SmithSkarpnäcks OLej godkänd
Tove TesdalIndre Østfold OKej godkänd
Peter ErngrundSelånger SOKej godkänd
Maria UnborgAlfta-Ösa OKej godkänd
Fredrik KörleOK Landehofej godkänd
Linnea JohanssonUddevalla OKej godkänd
Marianne WasseniusUddevalla OKej godkänd
Hans PansellEksjö SOKej godkänd
Pernilla LindOK Lindénaej godkänd
Andreas HäggKlubblösej godkänd
Christer NelsénFalkenbergs OKej godkänd
Tommy AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Thomas NäslundOK Nolaskogsarnaej godkänd
Kersti Birgitta LarssonSpårvägens OKej godkänd
Pia HeikkinenFrölunda OLej godkänd
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Per FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Eva BuskasSvaide Roma SOKej godkänd
Elin EkbladhSol Tranåsej godkänd
Ulrika EkströmMälarö SOKej godkänd
Patrik Rosendal LarssonKlubblösej godkänd
Sebastian GrunewaldKlubblösej godkänd
Stefan FrostKlubblösej godkänd
Linda WernvallLånghundra IFej godkänd
Anna GustafssonNyköpings OKej start
Jenny JakobssonEksjö SOKej start
Nicklas LindqvistSelånger SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser