Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

Alfta-Ösa OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Alfred LarssonÖppen motion 3 (55)38:34+5:5312:36
5Ylva KindlundhD21 (105)31:21+3:048:20
6Per OlevikH35 (28)33:40+4:197:07
6Stefan CarlssonH60 (80)27:15+3:427:48
6Irina NybergD21 Elit (55)32:56+2:566:49
7Josefine HeikkaD21 Elit (55)33:24+3:246:54
11Elis SandbergH18 (27)34:51+8:229:37
12Olov EricsonH21-1 (68)36:26+4:267:27
14Thomas EricsonH60 (80)29:59+6:268:35
15Natalia GemperleÖppen motion 8 (126)33:31+7:397:17
15Elin LadängesD16 (123)28:28+5:288:29
18Theo LundinH10 (59)19:55+7:089:34
23Katarina SvahnD21 Elit (55)37:13+7:137:42
25Marcus LundagårdsÖppen motion 8 (126)38:18+12:268:19
25Joakim LarssonH35 (28)1:07:09+37:4814:11
26Carl LundinH35 (28)1:11:34+42:1315:07Ladda ner rutt i gpx-format
29Linus HanssonH12 (88)26:57+9:0410:17
30Herman LarssonH10 (59)22:49+10:0210:58
31Marcus UnborgH10 (59)24:24+11:3711:43
37Fredrik BromanH21-1 (68)41:37+9:378:31
38Joris HochstetterH21 Elit 2 (52)48:01+15:218:24
60Monika ÖstbergD50 (81)45:27+21:5015:00
66Hedda MattssonD12 (95)42:00+21:0015:50
68Frida JonssonD21 (105)41:37+13:2011:04
81Magnus UnborgH40 (100)47:15+24:5111:54
82Jakob MagnussonÖppen motion 8 (126)1:00:48+34:5613:13
88Ella SandbergD16 (123)44:38+21:3813:19
91Oline HanssonD14 (128)45:11+23:2515:15
91Linnea UnborgD12 (95)58:18+37:1822:00
93Lovisa LundinD14 (128)45:33+23:4715:23
116Christer JohanssonÖppen motion 8 (126)1:39:53+1:14:0121:42
Maria UnborgÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Lydia PerssonD14 Kort (7)ej godkänd
Rolf JakobssonH75 (26)ej start
Åsa KindlundhD55 (52)ej start

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Alfred SundemanU2 (32)25:20+8:0112:40
50Vilmer SundermanH10 (59)40:05+27:1819:16

Andrarums IF

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Erik ThoressonH18 (27)37:30+11:0110:21
16Maria MickelåkerD40 (65)37:02+5:419:31
16Tim NilssonU2 (32)28:13+10:5414:06
17Alfons MickelåkerU2 (32)28:17+10:5814:08
18Christina NilssonD65 (21)57:08+30:3923:07
24Jesper KolmodinH35 (28)56:26+27:0511:55
25Brian AhlmH18 (27)52:46+26:1714:34
34Marielle NilssonÖppen motion 5 (131)57:49+27:3316:48
39Kent R NilssonH70 (43)1:03:24+39:0221:03
41Anette ThoressonD55 (52)54:43+29:1817:49
41August HärwellH10 (59)30:25+17:3814:37
42Gudrun NilssonD55 (52)1:00:47+35:2219:47
42Magnus HärwellH40 (100)33:54+11:308:32
43Ingela ThoressonD50 (81)38:00+14:2312:32
53Elin NilssonD18 Elit (67)40:08+13:2710:40
56Heide PerssonH45-2 (88)38:57+16:069:57
57Jonas GustafssonH21-2 (79)51:06+22:0610:24
58Anette BerglundD40 (65)1:15:56+44:3519:31
58Ola HäggströmH21-2 (79)51:39+22:3910:31
62Johanna HärwellÖppen motion 8 (126)51:30+25:3811:11
64Sam ErikssonH21-2 (79)57:35+28:3511:43
65Johan MickelåkerÖppen motion 8 (126)53:10+27:1811:33
69Patricia EdgarssonD21 (105)41:51+13:3411:07
71Ingemar NilssonH60 (80)53:09+29:3615:13
79Kjell VilhelmssonH60 (80)1:19:09+55:3622:40
85Jan GradinH50-2 (86)1:07:53+41:4117:24
95Clara EhrnbornÖppen motion 8 (126)1:04:54+39:0214:06
96Magnus Nilsson-EhrnbornÖppen motion 8 (126)1:05:24+39:3214:13
110Vide HäggströmD14 (128)52:13+30:2717:38
112Harald PerssonÖppen motion 8 (126)1:22:53+57:0118:01
149Stellan GradinH16 (159)52:43+33:3915:27
Robin AhlmInskolning (20)fullföljt
Fritiof HärwellInskolning (20)fullföljt
Barbro NilssonÖppen motion 3 (55)ej start

Asker SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Sondre YtterbøH18 Elit (83)27:12+6:316:45

Attunda OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulla MolinD55 (52)25:258:16
1Lars Håkan SandvikH50-1 (91)25:346:35
3Marcus BarbozaH14 (139)21:41+1:007:02
6Kristina Nygren FriskD70 (12)48:51+15:2918:51
7Sofia IversD18 Elit (67)29:34+2:537:51
7Björn-Ove PetterssonH60 (80)28:22+4:498:07
10Marcus SteneboH16 (159)21:24+2:206:16
11Kalle PerssonH55 (123)30:00+5:208:14
14Margareta HallménD65 (21)38:22+11:5315:31
15Anne-Christine SchunnessonD60 (36)27:27+5:5111:06
17Axel WrådheH21 Elit (80)33:06+3:575:40
22Sven HedmanH65 (63)33:03+10:0510:25
22Joel WallnerH14 (139)25:01+4:208:07
23Malte HallmanH10 (59)20:42+7:559:57
26Göran LarboH70 (43)37:59+13:3712:37
26Anders HallménH65 (63)33:36+10:3810:35
26Jenny WallnerD40 (65)41:17+9:5610:36
28Thomas PetterssonH21 Elit 2 (52)42:14+9:347:23
28Leif NordinH70 (43)41:22+17:0013:44
32Annika LindbergD50 (81)34:24+10:4711:21
38Madelene BarbozaD50 (81)36:01+12:2411:53
39Malin StrömqvistD14 (128)32:25+10:3910:57
43Jenny HallmanÖppen motion 8 (126)43:20+17:289:25
45Samuel LindénH18 Elit (83)28:58+8:177:12
51Roger LindénH50-1 (91)40:02+14:2810:19
52Andreas FredrikssonH45-1 (91)38:46+14:529:47
54Karl EngesH21 Elit (80)36:24+7:156:14
65Björn LöfdahlH21-2 (79)57:59+28:5911:48
66Håkan RedtzerH55 (123)38:11+13:3110:29
77Svante SandvikH14 (139)34:42+14:0111:15
80Karin SteneboÖppen motion 8 (126)59:15+33:2312:52
81Magnus StrömqvistH45-1 (91)50:41+26:4712:47
84Marie HerrnholdÖppen motion 8 (126)1:01:16+35:2413:19
84Mikael WirénH55 (123)43:05+18:2511:50
85Daniel WallnerH45-1 (91)56:20+32:2614:13
98Jessica StrömqvistÖppen motion 7 (190)44:55+26:5315:01
Oskar DanielsH21 Elit (80)ej godkänd
Ulrik IversH50-1 (91)ej godkänd
Elis IversH16 (159)ej godkänd
Viktor SoneH16 (159)ej godkänd
Göran FriskH70 (43)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Marianne HenkeD40 (65)ej start
Vilma NilssonD14 (128)ej start
Terese HerlinD21 (105)ej start
Karl-Gunnar KarnebäckH60 (80)ej start

Avesta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Roland WareniusH65 (63)27:23+4:258:38
35Eva WareniusD60 (36)51:40+30:0420:55

Bækkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Marthe GløersenD21 Elit (55)ej godkänd

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
127Agneta HolmgrenÖppen motion 7 (190)50:19+32:1716:49

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ingvar SvenssonH70 (43)32:19+7:5710:44

Bodens Bandyklubb OS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Christina NordströmD60 (36)41:43+20:0716:53

Boxholm-Mjölby OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Henrik TengvallH35 (28)38:37+9:168:09
15Maria PetterssonD45 (96)28:01+5:339:11
29Göran ValfridssonH60 (80)33:37+10:049:37
47Albin TengvallH40 (100)34:21+11:578:39
63Johan KnutssonH50-2 (86)44:36+18:2411:26

Brattås CK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Knut ErikssonU2 (32)21:11+3:5210:35
85Nils ErikssonH12 (88)1:04:48+46:5524:43

Bredareds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik HanssonH21-2 (79)ej godkänd

Bredaryds SOK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel ElmbladH18 Elit (83)20:415:08
1Håkan SvenssonH55 (123)24:406:46
2Emil AuseliusH20 Elit (55)24:31+1:105:28
5Filip TrofastH20 Elit (55)24:50+1:295:32
15Kristina JohanssonD55 (52)34:50+9:2511:20
15Anton GunnarssonH18 Elit (83)24:28+3:476:05
24Maria AnderssonD60 (36)32:09+10:3313:00
28Åsa Wadensjö LeoD50 (81)33:10+9:3310:56
28Moa HanssonD21 (105)34:35+6:189:11
30Filip BrolingH16 (159)23:45+4:416:57
35Oskar KarlssonÖppen motion 5 (131)57:52+27:3616:49
37Anne TuressonD55 (52)47:31+22:0615:28
43Amanda LeoD21 (105)36:58+8:419:49
45Linnea SkalbergD18 Elit (67)36:55+10:149:49
45Lisa ElmbladD21 (105)37:28+9:119:57
46Mats NylundH50-1 (91)38:46+13:129:59
57Tuva NylundD16 (123)36:02+13:0210:45
67Arne AnderssonÖppen motion 7 (190)38:14+20:1212:47
76Stefan SvenssonÖppen motion 7 (190)39:18+21:1613:08
84Linnéa AnderssonD21 (105)46:15+17:5812:18
145Micael ElmbladÖppen motion 7 (190)55:26+37:2418:32
146Maria AuseliusÖppen motion 7 (190)55:51+37:4918:40
Ina SkalbergD50 (81)ej godkänd
Stefan JohanssonH55 (123)ej start
Maja NylundInskolning (20)ej godkänd

Bromma-Vällingby SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Thomas PetterssonH55 (123)30:21+5:418:20
32Simon SandgrenH50-1 (91)34:24+8:508:51
34Anders StenbackH70 (43)46:02+21:4015:17
41Mattias BerglundH50-1 (91)37:15+11:419:36
62Thomas BabtistH50-1 (91)45:57+20:2311:50
84Hugo SkogsbergH12 (88)56:16+38:2321:28

Brunflo IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Torbjörn SvedinÖppen motion 8 (126)ej godkänd

Centrum OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Magnus YngvessonH21-1 (68)34:14+2:147:00
12Olle TyrlandH40 (100)27:29+5:056:55
20Sverker LenasH21-1 (68)37:21+5:217:39
23Linus RisplingH40 (100)28:56+6:327:17
24Mette BrolinsonD40 (65)40:44+9:2310:28
30Janne NilssonH55 (123)32:41+8:018:58
35Malin AnnegårdÖppen motion 8 (126)40:33+14:418:48
35Ove OksvoldH40 (100)31:58+9:348:03
35Adam NymanH21-1 (68)41:01+9:018:24
35Moa KjellstrandD21 Elit (55)39:44+9:448:13
36Andreas LundstenH21-1 (68)41:36+9:368:31
40Joel BerringH21-1 (68)43:10+11:108:50
46Jens WicksénÖppen motion 8 (126)44:15+18:239:37
50Erika HörnfeldtÖppen motion 5 (131)1:04:09+33:5318:38
57Gro DahlbomD21 (105)39:30+11:1310:30
62Mattias HenrikssonH21-1 (68)1:06:38+34:3813:39
77Lena ÖhmanD21 (105)44:33+16:1611:50
81Per LjungH55 (123)42:22+17:4211:38
85Albin GrahnÖppen motion 8 (126)1:01:22+35:3013:20
87Niclas PeterssonH40 (100)50:14+27:5012:39
90Gustaf GergeÖppen motion 8 (126)1:03:50+37:5813:52
99Anna LundemoÖppen motion 7 (190)45:16+27:1415:08
100Isabell SarenmalmÖppen motion 5 (131)1:34:14+1:03:5827:23
Tomas HolmbergH21-1 (68)ej start
Henrik LundgrenH40 (100)ej start
Magnus KarlssonH21-1 (68)ej start
Christian WåhlstedtH21 Elit 2 (52)återbud

Dalaportens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Oskar LundbergH21-1 (68)37:34+5:347:41
31Sussie BjörkmanD55 (52)41:46+16:2113:36
Saga MattssonD16 (123)ej start
Linda StinessenD40 (65)ej start

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Kristina TinglöfD55 (52)1:19:15+53:5025:48

Edsbyns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Erika MattssonÖppen motion 5 (131)50:20+20:0414:37

Eksjö SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fanny SundbladD20 Elit (34)27:17+0:296:45
2Elin GöthU4 (4)1:23:14+51:4928:07
2Linda NordinD40 (65)31:32+0:118:06
2Sanna FastD21 Elit (55)30:41+0:416:21
4Arne BackH65 (63)25:06+2:087:55
5Ing-Marie BackD65 (21)28:59+2:3011:44
9Siri SuterD20 Elit (34)29:35+2:477:19
10Hugo DjurstedtH18 Elit (83)23:28+2:475:50
11Susanna DjurstedtD50 (81)28:58+5:219:33
16Hugo JakobssonH18 Elit (83)25:00+4:196:13
18Stefan DjurstedtH50-1 (91)30:27+4:537:50
18Gabriella S BerganderD21 Elit (55)35:59+5:597:26
19Jonas SoldiniH20 Elit (55)27:10+3:496:03
19Linnéa EdvardssonD12 (95)27:32+6:3210:23
21Elisabeth HagelbergD40 (65)39:09+7:4810:03
21Irina LazarevaD20 Elit (34)36:01+9:138:54
22Agnes DjurstedtD16 (123)28:54+5:548:37
23Adam SandstedtH21-2 (79)37:26+8:267:37
29Georg GröllH20 Elit (55)29:44+6:236:38
30Mattis PerssonH18 Elit (83)26:53+6:126:41
30Ann-Christine LööfD60 (36)36:51+15:1514:55
32Vilmer HagelbergH10 (59)24:41+11:5411:52
33Alva HagelbergD14 (128)31:25+9:3910:36
40Clemens WolframH20 Elit (55)32:20+8:597:13
46Wilma BerganderD18 Elit (67)37:23+10:429:56
48Thea Nordin AbajiD16 (123)34:18+11:1810:14
50Lars HagelbergH50-1 (91)40:00+14:2610:18
53Simon FreylandH20 Elit (55)53:36+30:1511:57
54Oskar SvahnH20 Elit (55)54:57+31:3612:15
56Vera ChiusoleD18 Elit (67)41:08+14:2710:56
60Pelle JakobssonH12 (88)34:12+16:1913:03
67Sara BerganderÖppen motion 8 (126)53:19+27:2711:35
69Tilda HagelbergD16 (123)38:39+15:3911:32
75Anette OlssonD50 (81)1:02:15+38:3820:32
78Susanne BerganderÖppen motion 5 (131)1:16:12+45:5622:09
78Simon SvahnH18 Elit (83)41:23+20:4210:17
82Jonas HåkanssonH40 (100)47:25+25:0111:56
101Julia AbajiD14 (128)47:18+25:3215:58
122Ruben QwickH14 (139)1:06:30+45:4921:35
Hans PansellÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Ella PerssonD16 (123)ej godkänd
Klara HöglundD18 Elit (67)ej godkänd
Agnes AdolfssonD21 (105)ej start
Andreas BerganderH21 Elit (80)ej start
Simon NilssonH21-2 (79)ej start
Jenny JakobssonÖppen motion 5 (131)ej start

Enebybergs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann SjöbergD80 (6)27:2414:20
2Ann-Marie Rees-AnderssonD70 (12)33:51+0:2913:04

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inger OnsbringD65 (21)26:2910:43

Falkenbergs OK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Frida AnderssonD21 (105)32:46+4:298:42
15Ingela NelsénD65 (21)39:49+13:2016:07
19Jennie Malmgren RybergD35 (21)1:09:30+40:1117:51
26Rasmus BlockgrenH21-2 (79)38:34+9:347:51
26Johan GusedÖppen motion 3 (55)56:23+23:4218:25
27Maria GusedÖppen motion 3 (55)56:39+23:5818:30
29Henrik BengtssonH40 (100)30:04+7:407:34
31Lennart BengtssonÖppen motion 8 (126)39:12+13:208:31
32Jonatan AnderssonH21-2 (79)39:58+10:588:08
34Fanny HanssonD14 (128)31:35+9:4910:40
51Hans JensenH45-2 (88)36:27+13:369:19
56Emma BeskowD21 (105)39:25+11:0810:28
64Peter BadenfeltH50-1 (91)46:52+21:1812:04
65Jenny SeverinssonD14 (128)38:40+16:5413:03
77Olivia LindgrenD12 (95)47:08+26:0817:47
82Martin EricssonH50-1 (91)1:02:51+37:1716:11
88Johanna HenrikssonD21 (105)48:28+20:1112:53
95Leon RybergH14 (139)39:37+18:5612:51
98Eline EricssonD16 (123)48:25+25:2514:27
118Emma WillborgD16 (123)1:32:36+1:09:3627:38
Christer NelsénÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Johan GusedH12 (88)ej start

Falköpings AIK OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ellen BlennowD18 Elit (67)29:02+2:217:43
6Ida WillénD21 (105)31:30+3:138:22
7Jonas HjertH35 (28)37:51+8:308:00
10Alva SonessonD18 Elit (67)29:54+3:137:57
13Amanda BlennowD21 (105)32:38+4:218:40
17Elsa SonessonD16 (123)28:43+5:438:34
25Bo HallbergH50-1 (91)31:27+5:538:06
26Tindra HjortD20 Elit (34)38:41+11:539:34
27Mats JohnssonH50-1 (91)32:38+7:048:24
28Adam FredénH21-2 (79)39:08+10:087:58
29Alma VilhelmssonD18 Elit (67)34:43+8:029:13
30Magnus BlennowÖppen motion 7 (190)30:31+12:2910:12
40Caroline HagströmD50 (81)37:14+13:3712:17
41Vera PetterssonD16 (123)33:29+10:299:59
46Thomas HjertH60 (80)37:38+14:0510:46
51Anki BlennowD50 (81)39:32+15:5513:02
51Niclas StåhlH21-2 (79)48:52+19:529:57
60Tommy RoosH60 (80)44:40+21:0712:47
67Jonas HagströmH50-1 (91)47:26+21:5212:13
74Henrik PetterssonH50-1 (91)51:42+26:0813:19
87Lisa WeimannD21 (105)48:06+19:4912:47
91Sören WilhelmssonH55 (123)46:41+22:0112:49
124Pia WallinÖppen motion 7 (190)49:53+31:5116:41
Karin TorstenssonD50 (81)ej godkänd
Stefan MusslinderH50-1 (91)ej godkänd
Jonas NiklassonH50-1 (91)ej godkänd

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik HallgrenH65 (63)ej godkänd

FK Boken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Emmy PalmD16 (123)30:36+7:369:08
52Dan JohanssonH50-2 (86)39:29+13:1710:07
58Alice JohanssonD14 (128)37:12+15:2612:34
Erik JohanssonH16 (159)ej start

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Carl-Johan RoubertÖppen motion 7 (190)36:12+18:1012:06

FK Friskus-Varberg

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Elvira WildheimD20 (19)32:51+2:569:10
6Oskar AnderssonU2 (32)23:02+5:4311:31
8Jennifer GullD35 (21)37:44+8:259:42
11Daniel GustafssonH21-1 (68)36:01+4:017:22
12Helena AnderssonD40 (65)36:00+4:399:15
12Oliver GullU1 (22)25:12+10:0312:21
18Åsa JosarpD50 (81)30:37+7:0010:06
19Emma LindénD40 (65)38:46+7:259:57
25Gert WildheimH50-2 (86)33:50+7:388:40
27Lova JohanssonD12 (95)29:16+8:1611:02
30Tim JohanssonH20 Elit (55)30:15+6:546:45
33Peter AronssonH50-2 (86)35:03+8:518:59
34Bengt JohanssonH50-2 (86)35:36+9:249:07
37Sofia KarmstigD40 (65)46:38+15:1711:59
37Christina AronssonD50 (81)35:36+11:5911:44
42Thomas JosarpH45-1 (91)36:12+12:189:08
45Elvira KarmstigD12 (95)33:46+12:4612:44
47Malin JohanssonD45 (96)38:59+16:3112:46
49Marta TörnströmÖppen motion 7 (190)35:22+17:2011:49
56Pia HjertströmD45 (96)41:41+19:1313:40
62Anders GustafssonH50-2 (86)43:12+17:0011:04
65Carina AnderssonD50 (81)46:38+23:0115:23
73Maja KarmstigD16 (123)40:29+17:2912:05
74Emma EliassonD16 (123)41:16+18:1612:19
79Magnus EliassonH45-1 (91)50:21+26:2712:42
80Anders IvarssonH45-1 (91)50:40+26:4612:47
81Lena EliassonÖppen motion 5 (131)1:18:12+47:5622:43
82Lovisa EliassonD14 (128)43:09+21:2314:34
108Emy HjertströmD14 (128)51:25+29:3917:22
Sara JosarpD21 (105)ej start

FK Göingarna

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Svante SelinH14 (139)22:59+2:187:27
12Magnus LarssonH50-1 (91)29:15+3:417:32
28Tuva SelinD14 (128)30:41+8:5510:21
34Anders SelinH45-1 (91)33:22+9:288:25
36Hilda AxelssonD18 Elit (67)35:31+8:509:26
41Hjalmar AxelssonH14 (139)27:47+7:069:01
41Edvin SelinH16 (159)24:59+5:557:19
44Alice OlvegårdD16 (123)33:48+10:4810:05
44Håkan AxelssonH50-1 (91)38:32+12:589:55
46Henrik LarssonH55 (123)34:11+9:319:23
53Wilmer SelinH14 (139)29:42+9:019:38
65Louise AxelssonD45 (96)44:05+21:3714:27
72Carl-Johan OlvegårdH14 (139)33:19+12:3810:49
78Jon MobergH40 (100)46:32+24:0811:43
84Anders NilssonH50-1 (91)1:10:57+45:2318:17
88Kerstin OlvegårdD45 (96)1:02:31+40:0320:29
89Jesper HåkanssonH40 (100)52:26+30:0213:12
111Claes OlvegårdH55 (123)59:47+35:0716:25
168Annika LarssonÖppen motion 7 (190)1:06:58+48:5622:23
Mikael PerssonH40 (100)ej start
Lindha HellnerD21 (105)ej start
Niklas EdvardssonH50-1 (91)ej start
Pia LarssonÖppen motion 7 (190)ej start

FK Herkules

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Axel PerssonU2 (32)19:57+2:389:58
4Laila B HöglundD55 (52)28:28+3:039:16
4Axel ForsmanH20 (15)28:07+2:557:46
16Emrik LindH18 (27)38:17+11:4810:34
18Hannes PerssonH14 (139)24:17+3:367:53
20Per-Olov DavalliusH55 (123)30:44+6:048:26
32Erik LauriH45-2 (88)32:32+9:418:19
37Jonas LauriH20 Elit (55)31:22+8:017:00
37Gisela LindD45 (96)35:27+12:5911:37
42Oskar BörjesonH21-2 (79)45:22+16:229:14
51Selma PerssonD12 (95)34:18+13:1812:56
54Frida PerssonD40 (65)1:07:01+35:4017:13
61Tuuli SaariD50 (81)45:56+22:1915:09
63Per PerssonH40 (100)38:17+15:539:38
74Håkan HöglindH45-2 (88)49:57+27:0612:46
74Marie-louise PerssonD45 (96)48:44+26:1615:58
75Johan WettergrenH50-1 (91)51:58+26:2413:23
83Alvar NivertH12 (88)55:49+37:5621:18
86Pontus KastrupH45-2 (88)57:29+34:3814:42
90Albin SvenssonH14 (139)38:34+17:5312:31
90Glen NivertH40 (100)54:40+32:1613:46
112Elias LauriH14 (139)47:36+26:5515:27
132Tom EkenstråleH16 (159)39:23+20:1911:32
161Nina KastrupÖppen motion 7 (190)1:02:24+44:2220:52
Alexander HöglindH16 Kort (4)ej godkänd
Arvid HammarH21-2 (79)ej godkänd
Agnetha Le ClaireD50 (81)ej start

Forsa OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ylva ForslinU4 (4)1:27:15+55:5029:28
7Karin TrolinD35 (21)37:24+8:059:36
13Jonas GustafssonH50-2 (86)31:30+5:188:04
16Anders LindbergH21-2 (79)35:24+6:247:12
22Annika StaafD60 (36)30:47+9:1112:27
25Åsa ErikssonD45 (96)31:48+9:2010:25
63Siri ForslinD12 (95)40:27+19:2715:15
67Ellen MikaelssonD12 (95)43:06+22:0616:15
70Martti JokiH12 (88)38:18+20:2514:37
73Karin GustavssonD45 (96)47:49+25:2115:40
98Per-Åke BladH55 (123)53:05+28:2514:35

Fossum IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Rikke Blakkestad IngesenD20 (19)32:01+2:068:56

Fredrikshofs IF Skid & OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elisabet ÖqvistD75 (2)29:4115:32
6Bengt ÖqvistH70 (43)29:34+5:129:49
11Björn ÖqvistH75 (26)42:46+12:3214:12
18Gunnar DahlströmH80 (22)1:01:02+30:3323:33
40Gunilla ÖqvistD45 (96)35:49+13:2111:44
75Georg LarssonÖppen motion 7 (190)39:17+21:1513:08
Mats WindstedtH55 (123)ej godkänd

Freidig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Oskar Spets StorhovH20 Elit (55)31:03+7:426:55

Frölunda OL

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Maria NorellD65 (21)27:52+1:2311:16
4Stella ModénD14 Kort (7)46:00+13:0517:21
6Daniel FredrikssonÖppen motion 3 (55)43:23+10:4214:10
8William FedjeH10 (59)17:55+5:088:36
9Yngve NorellH65 (63)28:51+5:539:06
9Martin SkovbjergH10 (59)17:59+5:128:38
13Zebastian ArfwedsonH18 (27)35:43+9:149:51
14Fredrik NorellH21-2 (79)35:09+6:097:09
14Ellen SkovbjergD12 (95)26:24+5:249:57
15Jarvis HanssonH12 (88)23:27+5:348:57
16Malin LammD50 (81)30:05+6:289:55
18Karin Karlfeldt FedjeD40 (65)38:15+6:549:49
21Matilda JohannessonD18 (22)57:20+23:3716:00
26Emil WalleniusH12 (88)25:57+8:049:54
36Einar AamotH10 (59)26:45+13:5812:51
37Johan LammH21-2 (79)42:42+13:428:41
38Anders ArfwedsonH45-2 (88)34:11+11:208:44
39Love ModénÖppen motion 3 (55)1:06:08+33:2721:36
39Anders HellgrenH45-2 (88)34:32+11:418:49
42Sten HelmertzH70 (43)1:19:50+55:2826:31
43Björn DjupströmH12 (88)28:38+10:4510:55
43Lars-Gunnar WalleniusH50-1 (91)38:02+12:289:48
44Gustaf ÖjerskogH45-2 (88)35:27+12:369:03
47Sofia BorneÖppen motion 5 (131)1:02:31+32:1518:10
47Annika AndreassonD55 (52)1:22:10+56:4526:45
48Ellen RubendahlD12 (95)33:57+12:5712:48
50Martin LammH20 Elit (55)39:41+16:208:51
51Bo NeidenströmH60 (80)39:53+16:2011:25
52Marcus LammH14 (139)29:29+8:489:34
52Lennart VamlingH65 (63)49:50+26:5215:43
59Thomas BorneH50-1 (91)43:25+17:5111:11
60Audrey HanssonD14 (128)38:04+16:1812:51
68Anna JohannessonD12 (95)43:26+22:2616:23
72Hanna HolmerD12 (95)46:04+25:0417:23
76Katarina BorneD50 (81)1:07:10+43:3322:10
76Alexander FedjeH14 (139)34:29+13:4811:11
78Pär JohannessonH50-1 (91)56:23+30:4914:31
81Richard TorseinH50-1 (91)1:01:47+36:1315:55
82Susann SkovbjergD45 (96)54:46+32:1817:57
82Ola HolmerH45-2 (88)54:39+31:4813:58
85Martin EkH14 (139)37:33+16:5212:11
103Maja TorseinD14 (128)48:08+26:2216:15
183Sofia HelmertzÖppen motion 7 (190)1:25:01+1:06:5928:26
Maja ÖjerskogD12 (95)ej godkänd
Pia HeikkinenÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Karin HelmertzD55 (52)ej godkänd
Niklas HelmertzH21-2 (79)ej godkänd
Marcus HanssonH45-2 (88)ej start
Edvin BorneH18 (27)ej start
Fredrik BergströmH45-2 (88)ej start
Pontus BergströmH12 (88)ej start

Frösö IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Anders ErikssonH60 (80)29:23+5:508:25
69Magnus MattssonH45-2 (88)45:48+22:5711:42
76Torulf BäckmanH50-2 (86)53:24+27:1213:41
108Charlotta NilssonÖppen motion 8 (126)1:17:27+51:3516:50
116Joar BäckmanH14 (139)49:51+29:1016:11
136Vidar BäckmanH16 (159)40:28+21:2411:52

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Catherine DawsonD65 (21)41:48+15:1916:55
19Roy DawsonH70 (43)33:59+9:3711:17

Gamleby OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tuva ÖstangårdD14 (128)22:30+0:447:36
7Robin JakobssonH21-2 (79)33:36+4:366:50
10Eivor PetterssonD70 (12)1:08:01+34:3926:15
19Carl ÖbergH14 (139)24:38+3:577:59
21Mathias NilssonH35 (28)47:44+18:2310:05
21Hanna ÖbergD16 (123)28:53+5:538:37
25Vidar PihlH12 (88)25:45+7:529:49
27Fabian ValleriusH18 Elit (83)26:11+5:306:30
29Richard OlovssonH45-1 (91)32:22+8:288:10
38Pia ÖstangårdÖppen motion 7 (190)32:54+14:5211:00
50Christer ÖbergH45-1 (91)38:44+14:509:46
54Robert LarssonH21-2 (79)50:13+21:1310:13
71Karl Erik Andreas BjörklundH40 (100)42:26+20:0210:41
77Casper BjörklundH12 (88)42:52+24:5916:21
78Emil NilssonH14 (139)34:44+14:0311:16
80Anja SvenssonD14 (128)43:02+21:1614:32
81Ellen OlovssonD16 (123)43:17+20:1712:55
81Agnes OlovssonD12 (95)48:33+27:3318:19
94Tove ValleriusD16 (123)46:50+23:5013:58
Aron ÖstangårdÖppen motion 8 (126)ej godkänd
Albin NilssonH10 (59)ej godkänd
Tyra StalebrantD14 (128)ej godkänd

Gotlands Bro OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mattias WestfältH45-2 (88)26:03+3:126:39
8Joakim GustafssonU2 (32)23:22+6:0311:41
11Beata PetterssonD18 (22)41:45+8:0211:39
13Stefan WittmannH45-2 (88)28:08+5:177:11
17Ronny LiljegrenH55 (123)30:31+5:518:23
18Emil BjörksvedH10 (59)19:55+7:089:34
24Erik NilssonH18 (27)52:21+25:5214:27
25Anders NilssonH70 (43)37:13+12:5112:21
25Marcus GardelinÖppen motion 3 (55)55:13+22:3218:02
27Nellie LeveauD10 (28)57:17+44:3428:38
39Svante GustafssonH10 (59)28:25+15:3813:39
40Håkan MattssonH50-1 (91)37:09+11:359:34
42Kurt LöfgrenH60 (80)36:34+13:0110:28
45Ylva SvangrenD45 (96)38:17+15:4912:33
47Göran GustafssonH45-2 (88)35:54+13:039:10
52Filip NilssonH21-1 (68)45:32+13:329:19
53Andreas LiljegrenH21-1 (68)46:27+14:279:31
53Folke SvangrenH16 (159)26:10+7:067:40
55Felice GardelinD12 (95)36:10+15:1013:38
58Ulf NilssonH55 (123)36:52+12:1210:07
58Edvard PetterssonH16 (159)27:11+8:077:58
65Edvin NilssonH18 Elit (83)32:42+12:018:08
81David WestfältH16 (159)29:07+10:038:32
99Alma PetterssonD14 (128)46:51+25:0515:49
114Ida WestfältD14 (128)53:48+32:0218:10
155Jonathan FlodmanÖppen motion 7 (190)59:31+41:2919:54
175Olle SvangrenÖppen motion 7 (190)1:15:23+57:2125:12
Natalie GardelinD16 (123)ej godkänd
Joakim GustafssonH12 (88)ej start

Gustavsbergs OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Leif StrandbergH75 (26)32:07+1:5310:40
3Ann-Marie HolmströmD70 (12)34:16+0:5413:13
3Anneli LindqvistD65 (21)27:19+0:5011:03
6Thomas WesterH65 (63)28:00+5:028:49
9Joel Linder LinnersjöU1 (22)23:23+8:1411:27
15Erland LjungströmH80 (22)54:19+23:5020:58
17Ulf BurmanH60 (80)30:07+6:348:37
28Max ÖsterbergH14 (139)25:44+5:038:21
31Jonas HolmgrenH45-2 (88)32:19+9:288:15
32Axel Linder LinnersjöÖppen motion 5 (131)57:19+27:0316:39
36Per ÖhlundH65 (63)35:37+12:3911:14
40Magnus LindblomH40 (100)33:43+11:198:29
45Clas-Göran HerrgårdH65 (63)40:51+17:5312:53
45Henrik ÖsterbergÖppen motion 7 (190)34:39+16:3711:35
48Jan LavénH55 (123)34:22+9:429:26
49Peter LandénH50-2 (86)38:43+12:319:55
57Hillevi EkstrandD45 (96)42:33+20:0513:57
63Björn LinderÖppen motion 8 (126)51:42+25:5011:14
95Veronica ÖsterbergÖppen motion 5 (131)1:30:58+1:00:4226:26
110Rasmus LindblomH16 (159)32:58+13:549:40
128Anette LinnersjöÖppen motion 7 (190)50:32+32:3016:54
Ingvar LarssonH75 (26)ej godkänd

Gävle OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Dan NorinH50-1 (91)27:51+2:177:10
17Felix SilverH18 Elit (83)25:04+4:236:14
66Ulrika SilverD45 (96)44:30+22:0214:35

Göteborg-Majorna OK

92 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ella RosénU1 (22)18:59+3:509:18
3Wilma RosénD12 (95)22:07+1:078:20
3Daniel WernerssonH21-2 (79)32:21+3:216:35
4Ludwig RosénH14 (139)21:46+1:057:04
4Johan OlsonH21 Elit 2 (52)35:41+3:016:14
5Hanna PerssonD40 (65)32:45+1:248:25
5Johnny HålsjöH35 (28)32:54+3:336:57
5Isak Jodal GöthforsU1 (22)20:36+5:2710:05
6Axel PerssonH10 (59)15:44+2:577:33
6Sofia GustafssonD14 Kort (7)1:04:12+31:1724:13
7Åsa NordbergD45 (96)24:40+2:128:05
7Line CederbergD21 Elit (55)33:24+3:246:54
8Elisabeth StrandhagenD55 (52)31:04+5:3910:07
9Ivan MagnussonH18 (27)31:45+5:168:46
9Viktor Jellvert BörjesonH18 Elit (83)23:09+2:285:45
9Filip ValentinH12 (88)22:31+4:388:35
10Elsa PerssonU1 (22)23:51+8:4211:41
10Anna WallinD21 Elit (55)34:35+4:357:09
11Tage EkbergU1 (22)24:22+9:1311:56
11Åsa NybergD55 (52)34:33+9:0811:15
11Axel HalvarssonH20 Elit (55)26:06+2:455:49
11Hanna MårtenssonD20 Elit (34)30:22+3:347:30
12Fredrik KarlssonH45-1 (91)29:29+5:357:26
14Jooseppi KalliokoskiH21 Elit 2 (52)38:19+5:396:42
14Arvid AronssonH18 Elit (83)24:27+3:466:04
15Anders JohanssonH50-1 (91)29:54+4:207:42
16Per SanderH55 (123)30:30+5:508:22
16Jonna Jodal GöthforsD10 (28)27:03+14:2013:31
16Marie SpångmyrD21 (105)32:53+4:368:44
16Aina EdgrenD21 Elit (55)35:49+5:497:24
17Mats JodalH75 (26)51:31+21:1717:06
17Ola WallinderH50-1 (91)30:17+4:437:48
19Annica Clevnert LeireÖppen motion 7 (190)28:13+10:119:26
19Johan AxenborgH40 (100)28:37+6:137:12
20Agneta SanderD55 (52)35:59+10:3411:43
20Martin IvarssonÖppen motion 8 (126)35:05+9:137:37
21Moa PetterssonD21 (105)33:16+4:598:50
22Jakob WahlH21 Elit 2 (52)40:46+8:067:08
23Simon NordbergÖppen motion 7 (190)28:53+10:519:39
24Petra WernerssonD21 (105)33:59+5:429:02
24Agnes LeoD21 Elit (55)37:17+7:177:43
26Daniel ValentinH45-1 (91)32:12+8:188:07
28Ulf BörjessonH45-1 (91)32:21+8:278:10
29Lennart BjörnströmH50-1 (91)33:07+7:338:32
29Hanna HänströmD21 Elit (55)38:37+8:377:59
30Måns ÖstmanH21 Elit (80)33:57+4:485:49
30Kristine BergliaD21 Elit (55)38:42+8:428:00
32Johanna WallinderD50 (81)34:24+10:4711:21
34Moa EnmarkD21 Elit (55)39:33+9:338:11
35Jennifer DavidsonD18 Elit (67)35:23+8:429:24
36Viktor RunnbyH21 Elit (80)34:25+5:165:54
39Amanda HanssonD21 Elit (55)40:21+10:218:21
40Mikael EliassonH21 Elit (80)34:44+5:355:57
41Maria LednerÖppen motion 3 (55)1:16:12+43:3124:54
41Anders LeireH45-1 (91)36:05+12:119:06
42Freya LednerÖppen motion 3 (55)1:16:16+43:3524:55
43Mattis HallbergH21 Elit (80)35:07+5:586:01
45Victor Lin-BjörnströmH12 (88)29:22+11:2911:12
47Erik HogedalH18 Elit (83)29:25+8:447:19
54Agnes SpånérD21 (105)39:07+10:5010:24
55Andreas EklundÖppen motion 8 (126)48:05+22:1310:27
56Oskar EkbergÖppen motion 8 (126)48:48+22:5610:36
56Arvid LiljaH10 (59)50:19+37:3224:11
57Joar Lin-björnströmH10 (59)54:10+41:2326:02
58Ola LeireH14 (139)30:57+10:1610:02
58Lotta RosénÖppen motion 7 (190)36:37+18:3512:14
59Svetlana KobetsÖppen motion 7 (190)36:41+18:3912:16
59Anders HedbergH21 Elit (80)37:44+8:356:28
60Cathrine DavidsonD45 (96)43:10+20:4214:09
63Ulf AnderssonH55 (123)37:40+13:0010:20
64Anders SpånérH60 (80)45:31+21:5813:02
65Kevin StåhlH21 Elit (80)38:24+9:156:35
65Linnea WestfeldtD12 (95)41:23+20:2315:36
65Hedda Bergqvist-kringstadD21 (105)40:50+12:3310:51
68Gunnar JönssonH50-1 (91)47:52+22:1812:20
70Henrik HåkanssonH21 Elit (80)42:00+12:517:12
72Christer NordbergÖppen motion 7 (190)39:02+21:0013:03
72Joakim EliassonH21 Elit (80)43:24+14:157:26
76Michael AnderssonH60 (80)1:04:03+40:3018:21
79Jonas LeireH12 (88)45:46+27:5317:28
85Thomas GustafssonH50-1 (91)1:11:32+45:5818:26
91Anna LebarD21 (105)50:21+22:0413:23
92Lena BlomÖppen motion 8 (126)1:03:58+38:0613:54
97Tobias ValentinH40 (100)1:23:52+1:01:2821:07
105Ingvar LiljaÖppen motion 8 (126)1:16:02+50:1016:31
111Oscar Lin-BjörnströmH14 (139)46:34+25:5315:07
115Anders WestfeldtH55 (123)1:10:17+45:3719:18
146Elias NordbergH16 (159)48:00+28:5614:04
Enar WernerssonInskolning (20)fullföljt
Greta WernerssonInskolning (20)fullföljt
Rasmus ArfwedsonH21-2 (79)ej godkänd
Jonas MerzH21 Elit 2 (52)ej godkänd
Alva SellgrenD20 Elit (34)ej start
Klara WallinderD18 Elit (67)ej start
Andreas PerssonH40 (100)ej start
Frida AnderssonD20 Elit (34)ej start
Anna NiklassonD21 (105)ej start
Erik DöhlerH21 Elit (80)ej start
Louise GöthforsD45 (96)ej start
Viktoria TingströmD21 Elit (55)ej start

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Johan EngebrattH45-2 (88)33:08+10:178:28

Hagaby GoIF Örebro

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Filip DahlgrenH21 Elit (80)30:45+1:365:16
8Gunilla Hvatz-LarssonD70 (12)1:03:41+30:1924:35
10Johan PerssonH21-1 (68)35:57+3:577:22
32Josefine WallenhammarD21 Elit (55)39:16+9:168:07
38Karin E GustafssonD21 (105)36:32+8:159:42
39Maria GustafssonD21 (105)36:33+8:169:43
47Mikael AnderssonH45-2 (88)35:54+13:039:10
61Eva GustafssonD21 (105)40:08+11:5110:40
63Johan HelanderH21-1 (68)1:08:19+36:1913:59
72Mickael GöranssonH45-2 (88)48:55+26:0412:30
89Fia AnderssonD14 (128)44:51+23:0515:09
180Stig LarssonÖppen motion 7 (190)1:17:15+59:1325:50

Halden SK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bodil HelgerudD35 (21)29:197:32
1Idun Kristine Felde OlaussenD20 (19)29:558:21
1Emil WingstedtH40 (100)22:245:38
2Iliana IlievaD35 (21)31:21+2:028:03
2Joacim CarlssonH45-1 (91)24:32+0:386:11
2Erlend BrendstuenH20 (15)25:25+0:137:01
3Olav LundanesH21 Elit (80)30:31+1:225:14
3Lacho IlievH35 (28)32:00+2:396:45
4Ville WingstedtH10 (59)15:13+2:267:18
4Anja WingstedtD40 (65)32:18+0:578:18
5Ellen Kathrine SvendsbyÖppen motion 7 (190)24:09+6:078:04
5Ida Marie BjørgulD21 Elit (55)32:31+2:316:43
5Mats HaldinH40 (100)25:20+2:566:22
5Karianne HaugeD35 (21)34:49+5:308:57
5Markus HolterH21 Elit 2 (52)36:31+3:516:23
6Fredrik EliassonÖppen motion 8 (126)28:50+2:586:16
7Mats NordbrødenH21 Elit 2 (52)36:46+4:066:26
9Hanne Lerche RaadalD50 (81)28:33+4:569:25
12Anne Julsrud HaugenD60 (36)27:06+5:3010:58
16Minna WingstedtD12 (95)27:07+6:0710:13
16Øyvind HelgerudÖppen motion 8 (126)33:37+7:457:18
17Hanna HaldinD10 (28)28:54+16:1114:27
18Hedda Raadal BjørloD20 Elit (34)33:42+6:548:20
22Eirik NordbrødenH60 (80)31:22+7:498:59
25Johan Fredrik Svendsby BraarudH10 (59)21:10+8:2310:10
26Viktor WassénH21 Elit (80)33:45+4:365:47
31Sigurd Saxe SandvikH16 (159)23:50+4:466:59
33Ane Sofie BjørgulÖppen motion 8 (126)40:16+14:248:45
33Tore SandvikH45-1 (91)33:13+9:198:23
35Jørn NordbrødenH60 (80)34:37+11:049:55
35Sigrid Schmitt GranD14 (128)32:02+10:1610:49
41Thomas Natvig ÅrstadÖppen motion 8 (126)43:05+17:139:21
45Monica NordbrødenD55 (52)1:12:03+46:3823:28
77Jakob TorgersenH18 Elit (83)38:27+17:469:33
102Herman Lien BackstrømH16 (159)32:09+13:059:25
114Jonathan EylertsenH16 (159)35:14+16:1010:19
116Inger Anne Svendsby BraarudD14 (128)54:12+32:2618:18
137Peder BryggenH16 (159)42:00+22:5612:19
Tobias HalldinInskolning (20)fullföljt
Marius BjuganH35 (28)ej godkänd
Liam WingstedtH14 (139)ej godkänd
Karoline AuneD20 Elit (34)ej start
Emma H OlsenD16 (123)ej start
Jon Steinar MjølnerødH55 (123)ej start
Peder HaugaardH16 (159)ej start
Jens Erik MjølnerødH55 (123)ej start
Niels Christian HellerudH20 Elit (55)ej start
Ingrid BronebakkD40 (65)ej start
Joel Bronebakk JohanssonH10 (59)ej start
Andreas JohanssonÖppen motion 8 (126)ej start
Elias Bäcklund EkvallH21 Elit (80)återbud
Elias Hauge BjuganInskolning (20)ej start

Halmstad OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Emmy NilssonD14 Kort (7)33:24+0:2912:36
10Maria LönnD35 (21)40:55+11:3610:31
10Jan-Olof SvenssonH55 (123)29:35+4:558:07
11Julia LönnD12 (95)25:51+4:519:45
12Emma PerssonD12 (95)25:54+4:549:46
13Jenny GreenD35 (21)43:22+14:0311:08
21Therese EkströmD35 (21)1:16:07+46:4819:34
27Niklas HidmanH21-1 (68)38:13+6:137:49
30Mikael LundqvistH45-1 (91)32:39+8:458:14
31Klara PerssonD16 (123)31:23+8:239:22
31Malin SettergrenD21 (105)35:09+6:529:20
33Fredrik PerssonH40 (100)31:30+9:067:56
33Louise BorgD21 (105)35:36+7:199:28
39Albin PerssonH18 Elit (83)28:10+7:297:00
44Håkan AnderssonH45-1 (91)37:18+13:249:25
49Mikael HelinH21-1 (68)45:27+13:279:18
59Mattias JägstedtH45-1 (91)40:38+16:4410:15
59Per KristianssonH50-2 (86)42:17+16:0510:50
80Nellie NilssonD12 (95)48:14+27:1418:12
82Isak GustafssonH12 (88)55:23+37:3021:08
87Lotta EnbergÖppen motion 8 (126)1:02:13+36:2113:31
114Malte KristianssonH16 (159)35:14+16:1010:19
130Emil JägstedtH16 (159)38:33+19:2911:18
Erik MemmiH21-1 (68)ej godkänd
Jan LagerH45-1 (91)ej godkänd
Loke AgmarkenH21-1 (68)ej start
Dan SjöholmH60 (80)ej start

Hammarby IF OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bjarne ErlandssonH80 (22)36:09+5:4013:57
77Eric HuijsersH50-2 (86)53:39+27:2713:45
Britt ErikssonD80 (6)ej godkänd

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Elsa HallU2 (32)40:51+23:3220:25
81Alvar MelinH18 Elit (83)49:26+28:4512:17
Test TestareInskolning (20)ej godkänd

Hellas Orientering

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Margareta AnderssonD65 (21)29:55+3:2612:06
9Bo RomsonH75 (26)41:32+11:1813:47
12Torbjörn TirénH75 (26)45:05+14:5114:58
12Charlotta GibergD50 (81)29:04+5:279:35
25Danila HohlovH18 Elit (83)25:45+5:046:24
27Aleksandr TaymanovH14 (139)25:43+5:028:20
45Daniil KotovH20 Elit (55)33:50+10:297:33
63Andrey ShvedovH45-2 (88)41:34+18:4310:37
74Vasilisa ZablotskayaD14 (128)41:39+19:5314:04
78Viacheslav KotovH45-2 (88)52:19+29:2813:22
85Alena ZrelinaD21 (105)46:50+18:3312:27
93Anders WinaldH55 (123)48:49+24:0913:24
98Alexander TrempoltsevH40 (100)1:28:55+1:06:3122:23
100Mariia SokolovaD16 (123)48:52+25:5214:35
106Aleksanda BurtovskayaD14 (128)50:09+28:2316:56
107Natalia SavelevaD16 (123)54:06+31:0616:08
134Yaroslav ShvedovH16 (159)40:01+20:5711:44
147Dmitry PavlovH16 (159)48:04+29:0014:05
Eva KhaustovaD12 (95)ej start
Anastasia FilimonovaD16 (123)ej start
Ekaterina SushkoD14 (128)ej start
Anna TrempoltsevaD16 (123)ej start
Galina RibediucD21 Elit (55)ej start

Herrestads AIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Birgit HanssonD55 (52)40:31+15:0613:11

Hestra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan TörnrothH21-2 (79)29:005:54
73Albin WraneH14 (139)33:26+12:4510:51
75Sofia LarssonD21 (105)43:24+15:0711:32

Hjobygdens OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sofia JanssonÖppen motion 3 (55)42:41+10:0013:56
6Johan OlssonH21-2 (79)33:18+4:186:46
11Lovisa AnderssonÖppen motion 3 (55)45:42+13:0114:56
12Tomas JanssonÖppen motion 3 (55)47:35+14:5415:33
16Håkan OlssonH70 (43)32:59+8:3710:57
18Elin HanssonÖppen motion 7 (190)28:08+10:069:24
18Bertil KarlssonH70 (43)33:50+9:2811:14
32Malin JanssonÖppen motion 7 (190)31:05+13:0310:23
36Maria SchmiterlöwÖppen motion 7 (190)32:30+14:2810:52
44Mattias AnderssonÖppen motion 3 (55)1:25:44+53:0328:01
57Ingrid SchmiterlöwÖppen motion 7 (190)36:36+18:3412:14
66Mikael LundborgÖppen motion 7 (190)37:41+19:3912:36
70Ann-Kristin JanssonÖppen motion 7 (190)38:49+20:4712:58
163Bernhard GrenaboÖppen motion 7 (190)1:04:55+46:5321:42
184Lars EkmarkÖppen motion 7 (190)1:25:08+1:07:0628:28
Oscar TörnrothH21-2 (79)ej godkänd
Kjell AnderssonÖppen motion 7 (190)ej start
Owe TörnrothÖppen motion 7 (190)ej start

Hultsfreds OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Martin HedÖppen motion 5 (131)42:49+12:3312:26
56Elias HedH12 (88)32:58+15:0512:34
72Johan NilssonÖppen motion 8 (126)55:49+29:5712:08
75Björn AxemoH60 (80)1:03:17+39:4418:07
82Carola BillingÖppen motion 5 (131)1:18:21+48:0522:46
Johan AnderssonH50-2 (86)ej start
Urban BillingÖppen motion 3 (55)ej start

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maria TuressonD45 (96)ej godkänd

Härnösands OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Seth BorglundH18 (27)28:52+2:237:58
14Ruben RahmU2 (32)26:58+9:3913:29
18Tilde EngbergD18 Elit (67)31:38+4:578:24
19Stina EngbergD10 (28)29:43+17:0014:51
27Susanna EdströmD45 (96)32:25+9:5710:37
28Elsa LindahlD16 (123)30:41+7:419:09
28Torbjörn EngbergH40 (100)29:58+7:347:32
30Elmer NordlanderH12 (88)27:01+9:0810:18
35Eskil EngbergH12 (88)28:16+10:2310:47
46Sarah DjärvD40 (65)55:12+23:5114:11
51Ture NordgrenH12 (88)31:26+13:3311:59
51Therese RahmÖppen motion 5 (131)1:04:20+34:0418:42
57Elin EdströmD18 Elit (67)41:32+14:5111:02
63Erik BorglundH50-1 (91)46:25+20:5111:57
77Ulf LindahlÖppen motion 8 (126)58:21+32:2912:41
86Marie-Louise EngbergÖppen motion 8 (126)1:01:26+35:3413:21
87Nils EngbergH14 (139)38:03+17:2212:21
88Magnus NordgrenH40 (100)52:04+29:4013:06
96Hanny EdströmD16 (123)47:15+24:1514:06
99Nova StattinÖppen motion 5 (131)1:33:26+1:03:1027:09
104Per HanssonH55 (123)55:50+31:1015:20
109Elmina MolinD16 (123)54:34+31:3416:17
Rakel RahmD14 (128)ej godkänd
Lars RahmÖppen motion 7 (190)ej godkänd
Anita GalinD60 (36)ej start

Hässleholms OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Clara SvenssonD14 Kort (7)43:30+10:3516:24
5Sara MånssonD14 Kort (7)47:26+14:3117:53
10Sven-Inge SvenssonH65 (63)29:11+6:139:12
11Nellie RydlundD18 (22)41:45+8:0211:39
15Anders NilssonÖppen motion 5 (131)45:35+15:1913:15
18Tuva MånssonU1 (22)37:34+22:2518:24
28Mia HallabroÖppen motion 5 (131)54:49+24:3315:56
31Annika EngelD50 (81)34:12+10:3511:17
39Carina RydlundD45 (96)35:46+13:1811:43
39Per Erik JönssonH40 (100)33:26+11:028:25
41Helena KristianssonD50 (81)37:29+13:5212:22
55Nils HelmerssonH45-1 (91)39:19+15:259:55
62Jakob MånssonH12 (88)34:32+16:3913:10
63David EkstrandH45-1 (91)41:59+18:0510:36
65Henrik AnderssonH40 (100)40:01+17:3710:04
68Maria HelmerssonD45 (96)45:14+22:4614:49
68Magnus RydlundH45-1 (91)44:12+20:1811:09
71Robin WibergÖppen motion 5 (131)1:13:43+43:2721:25
72Ville EkstrandÖppen motion 5 (131)1:13:44+43:2821:26
80Cecilia SvenssonÖppen motion 5 (131)1:16:20+46:0422:11
88Tomas NilssonH55 (123)45:04+20:2412:22
116Tobias MånssonÖppen motion 7 (190)48:28+30:2616:12
122Ivar HelmerssonH16 (159)37:25+18:2110:58
129Elias NilssonH16 (159)38:21+19:1711:14
Linnea RydlundD16 (123)ej godkänd
Ludvig HallabroH20 Elit (55)ej godkänd
Emmy HelmerssonD20 (19)ej godkänd
Lars HallabroH55 (123)ej start

IBM Club Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Jan-Olof WåhlbergH70 (43)34:11+9:4911:21

Idefjordens SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Bengt BivrinH60 (80)46:02+22:2913:11

IF Hagen

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emma AhlénD14 Kort (7)32:5512:25
1Malin KindbomD16 Kort (4)34:2211:36
6Johan MårtenssonH16 (159)21:04+2:006:10
6Hanna AlsiöD16 (123)26:33+3:337:55
8Karl Evert SvenssonH70 (43)30:27+6:0510:06
11Inger WesterbergD60 (36)26:41+5:0510:48
12Maria SahlénD35 (21)41:49+12:3010:44
12Maria WidmarkD55 (52)34:37+9:1211:16
13Daniel BogrenH20 Elit (55)26:12+2:515:50
13Johan KindbomH20 (15)36:14+11:0210:00
14Eva Rabe MagnussonD60 (36)27:20+5:4411:03
16Axel OlssonH20 Elit (55)26:31+3:105:55
18Johan HolmbergH18 (27)39:17+12:4810:51
19Maria BogrenD50 (81)30:51+7:1410:10
21Björn MårtenssonÖppen motion 8 (126)35:16+9:247:40
24Oscar StombergH20 Elit (55)28:27+5:066:21
25Jenny HarderÖppen motion 5 (131)53:38+23:2215:35
29Åsa AlsiöD50 (81)33:22+9:4511:00
29Nina AhlénD45 (96)32:52+10:2410:46
29Uno MagnussonH65 (63)33:57+10:5910:42
29Moa SkoogD16 (123)30:42+7:429:09
32Stina BanckD21 (105)35:32+7:159:27
37Lars HolmbergH55 (123)33:21+8:419:09
38Agnes JohanssonD14 (128)32:16+10:3010:54
43Olle HedmanH20 Elit (55)33:33+10:127:29
47Marcus CarlssonH20 Elit (55)35:20+11:597:53
47Anna StombergD50 (81)38:39+15:0212:45
47Erik GullbrandH16 (159)25:34+6:307:29
48Alma GullbrandÖppen motion 3 (55)1:48:05+1:15:2435:19
51Emma KindbomD21 (105)38:48+10:3110:19
53David OlssonH45-1 (91)39:02+15:089:51
54Stina LarssonD21 (105)39:07+10:5010:24
70Anders KindbomH50-2 (86)47:47+21:3512:15
71Niklas SahlénH45-1 (91)45:16+21:2211:25
72Hampus SahlénH12 (88)39:53+22:0015:13
74Linus AhlénH16 (159)28:40+9:368:24
77Lena Carlsson TellD50 (81)1:08:42+45:0522:40
78Greger AhlénH45-1 (91)49:59+26:0512:37
81Anna LarssonD21 (105)45:33+17:1612:06
87Per CarlssonH45-1 (91)1:01:06+37:1215:25
89Liam JohanssonH16 (159)29:49+10:458:44
147Kerstin LarssonÖppen motion 7 (190)56:03+38:0118:44
Ellen LarssonD21 (105)ej godkänd
Håkan EggertH55 (123)ej godkänd
Anton CarlssonH16 (159)ej start

IF Rigor

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Simon TolestamH14 Kort (5)34:32+0:1213:10
7Molly GraadD10 (28)20:00+7:1710:00
16Olle FlorénH14 (139)24:03+3:227:48
16Jens ArvidssonH45-1 (91)30:54+7:007:48
17Nanna BergendahlD35 (21)56:15+26:5614:27
20Stefan GraadH45-1 (91)31:31+7:377:57
40Maja GraadD16 (123)33:17+10:179:56
44Alvar AlexanderssonH12 (88)29:20+11:2711:11
45Holger BergendahlH10 (59)36:32+23:4517:33
46Niklas FlorénH45-1 (91)37:36+13:429:29
47Martin SvenssonH45-1 (91)37:54+14:009:34
54Emil SeldénH14 (139)29:46+9:059:39
61Emil ErdeliusH45-1 (91)41:31+17:3710:29
63Hugo TolestamH12 (88)35:16+17:2313:27
84Alfred ErdeliusH16 (159)29:25+10:218:37
86Simon HanssonH14 (139)37:54+17:1312:18
86Ulrika GranforsD45 (96)56:29+34:0118:31
88Ellen HeymanÖppen motion 5 (131)1:23:26+53:1024:15
89Unni GranforsD16 (123)44:56+21:5613:24
101Edvin AlexanderssonH14 (139)41:03+20:2213:19
119Sven TolestamH55 (123)1:14:15+49:3520:23
144Martin HanssonH16 (159)47:22+28:1813:53
156Edvin TolestamH16 (159)1:30:54+1:11:5026:39
Andy GranforsH12 (88)ej godkänd

IF Thor

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Karl Henrik LovangH80 (22)56:00+25:3121:37
18Bo SegermanH45-2 (88)28:52+6:017:22
20Viktor JemthH16 (159)22:40+3:366:38
39Axel AnderssonH14 (139)27:28+6:478:55
42Valle LarssonH14 (139)27:48+7:079:01
48David BerglundÖppen motion 8 (126)45:21+19:299:51
67Reinhold LenneboH60 (80)48:53+25:2014:00
76Per JemthÖppen motion 8 (126)57:58+32:0612:36
80Ebba WesterbergD21 (105)45:31+17:1412:06
Simon SegermanH14 (139)ej godkänd
Alva LindellD20 Elit (34)ej start
Karin LindellD45 (96)ej start
Ebba LindellD18 Elit (67)ej start
Fredrik LindellH45-2 (88)ej start

IF Åland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Bjarne BlomsterH70 (43)36:20+11:5812:04

IFK Enskede

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lovisa LindqvistD14 (128)26:26+4:408:55
14Hannes LindqvistH14 (139)23:43+3:027:42
16Nils Forsberg RundströmÖppen motion 7 (190)27:55+9:539:20
17Hugo IsgrenH80 (22)1:00:42+30:1323:26
24Bo HedlundH75 (26)1:58:55+1:28:4139:30
26Karin BjörklundÖppen motion 5 (131)53:41+23:2515:36
35Christer HedinH70 (43)49:04+24:4216:18
35Christopher LindqvistH45-1 (91)34:04+10:108:36
47Katarina RundströmÖppen motion 7 (190)35:11+17:0911:46
67Gustav BjörklundH18 Elit (83)32:59+12:188:12
107Henrik LundforsH16 (159)32:27+13:239:30

IFK Göteborg Orientering

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sara HagströmD21 Elit (55)30:006:12
1Elsie HördegårdhD10 (28)12:436:21
1Tobias NobornH45-2 (88)22:515:50
1Fredrik BakkmanÖppen motion 8 (126)25:525:37
1Pär HanssonH50-2 (86)26:126:43
2Melker MartnerÖppen motion 1 (11)27:27+1:2911:04
2Max Peter BejmerH21 Elit (80)29:35+0:265:04
2Niclas JonassonH40 (100)23:28+1:045:54
4Hugo NobornH14 Kort (5)44:02+9:4216:48
5Andreas HöyeÖppen motion 8 (126)28:16+2:246:08
7Eskil KinnebergH21 Elit (80)31:34+2:255:24
7Sebastian DalandH20 Elit (55)25:31+2:105:41
9Johan HögstrandH21 Elit (80)31:45+2:365:26
9Karin NobornD45 (96)26:06+3:388:33
9Signe HördegårdhD14 (128)26:13+4:278:51
11Joshua DudleyH21 Elit 2 (52)37:24+4:446:32
11Per AndreassonH35 (28)40:24+11:038:32
11Jens WängdahlH21 Elit (80)32:15+3:065:31
14Ingrid AndreassonD10 (28)25:00+12:1712:30
14Håvard Sandstad EidsmoH21 Elit (80)32:49+3:405:37
17Johan LidströmÖppen motion 8 (126)33:56+8:047:22
17Peter AspH45-2 (88)28:50+5:597:22
19Jenny JohanssonÖppen motion 8 (126)34:53+9:017:35
22Elin PetterssonD21 Elit (55)36:51+6:517:37
25Arvid VågH21 Elit (80)33:43+4:345:46
27Stefan KinellH45-2 (88)31:20+8:298:00
28Erica PetterssonD21 Elit (55)38:14+8:147:54
29Lars G JohanssonH55 (123)32:33+7:538:56
34Elin NobornD12 (95)31:49+10:4912:00
37John LandstedtÖppen motion 8 (126)40:40+14:488:50
42Elin HögstrandD21 Elit (55)41:49+11:498:39
44Frida BakkmanD21 Elit (55)41:58+11:588:41
44Dag BlandkjennH21 Elit (80)35:11+6:026:02
46Andreas SølbergH21 Elit (80)35:35+6:266:06
48Maria AspD45 (96)39:42+17:1413:00
53Nils AndreassonH12 (88)32:17+14:2412:19
67Eric OlofssonÖppen motion 5 (131)1:10:07+39:5120:22
71Mats G AnderssonH55 (123)40:14+15:3411:03
73Vetle Ruud BråtenH21 Elit (80)47:57+18:488:13
73Henrik ErdalenH50-2 (86)50:33+24:2112:57
74Lukas ErdalenH14 (139)34:24+13:4311:10
77Karin EdeskogÖppen motion 5 (131)1:15:46+45:3022:01
84Anna-Lisa KinellD14 (128)43:30+21:4414:41
89Daniel LarssonÖppen motion 8 (126)1:03:09+37:1713:43
97Rikard AndreassonÖppen motion 8 (126)1:05:38+39:4614:16
128Jakob AspH16 (159)38:15+19:1111:13
140Tage KinellH16 (159)43:57+24:5312:53
144Kjell EhrencronaÖppen motion 7 (190)54:58+36:5618:23
158Katarina FränkelÖppen motion 7 (190)59:59+41:5720:03
Siri HöyeInskolning (20)fullföljt
Vera LindbergU2 (32)ej godkänd
Jimmy PetterssonÖppen motion 8 (126)ej godkänd
Olivia AspD18 Elit (67)ej start
Artur StjernlöfH12 (88)ej start
Robert EneljungH45-2 (88)ej start
Marie-Louise StjernlöfD40 (65)ej start
Vide EneljungH16 Kort (4)ej start
Bjarne BäcklundH50-2 (86)ej start
Sandra PerssonÖppen motion 8 (126)ej start

IFK Hedemora OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Peter LidholmH65 (63)ej start
Kjell LidholmH65 (63)ej start

IFK Lidingö SOK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ebba FrendeliusU3 (5)33:3712:41
2Maximilian JohanssonU3 (5)43:42+10:0516:29
6Veronika KalininaD20 Elit (34)28:48+2:007:07
8Hans TarandiH60 (80)28:37+5:048:11
9Erik FranklingÖppen motion 5 (131)42:51+12:3512:27
19Anna FranklingÖppen motion 5 (131)50:13+19:5714:35
19Adela IndrakovaD21 Elit (55)36:10+6:107:29
20Teija LeppinenD50 (81)31:03+7:2610:14
20Johan RunessonH21 Elit (80)33:25+4:165:43
34Ludek FinstrleH21-1 (68)40:42+8:428:20
37Maja LiljaD14 (128)32:11+10:2510:52
38Tapani MattusH60 (80)35:28+11:5510:09
41Magnus RajanH50-2 (86)37:03+10:519:30
49Simon SchusterH21 Elit (80)35:50+6:416:08
55Amelie RajanD18 Elit (67)40:30+13:4910:46
68Lisa ThunellD16 (123)38:08+15:0811:22
72Nadja RutzD21 (105)42:31+14:1411:18
109Mia HillerhagÖppen motion 8 (126)1:18:26+52:3417:03
113Fredrik BauerÖppen motion 8 (126)1:25:32+59:4018:35
Maria FranklingÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Per FranklingÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Gustav WirénH18 Elit (83)ej start

IFK Mora OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mikhail KuleshovH21 Elit 2 (52)32:405:43
3Tereza JanošíkovaD21 (105)29:44+1:277:54
8Jonas BuudH45-2 (88)26:44+3:536:50
9Ola SvahnÖppen motion 8 (126)31:16+5:246:47
10Denisa KosováD21 (105)32:03+3:468:31
10Lovisa KajsD10 (28)20:57+8:1410:28
10Peter FredricsonH45-2 (88)27:06+4:156:55
11Per HolmH40 (100)27:16+4:526:52
11Linnea NordkvistD35 (21)41:18+11:5910:37
16Vojtech KralH21-1 (68)36:41+4:417:31
16Hans AlinH40 (100)28:09+5:457:05
18Kristian DahlströmH21-1 (68)36:51+4:517:33
21Karin ErssonD50 (81)31:18+7:4110:19
22Elvira BuudD10 (28)35:32+22:4917:46
22Anders ClaessonH70 (43)35:27+11:0511:46
23Gunnel RaskD55 (52)36:32+11:0711:54
25Sara KindlundD21 Elit (55)37:23+7:237:44
27Arne HolmerH65 (63)33:45+10:4710:38
33Annlouise AlmqvistD55 (52)42:51+17:2613:57
36Johan GunnarsÖppen motion 8 (126)40:38+14:468:50Ladda ner rutt i gpx-format
36Zandra BuudÖppen motion 3 (55)1:04:03+31:2220:55
37Sixten BuudÖppen motion 3 (55)1:04:04+31:2320:56
39Johanka SimkovaD21 (105)36:33+8:169:43
41Adrian DahlströmH21 Elit 2 (52)49:34+16:548:40
42Lukas DeiningerH21 Elit 2 (52)50:08+17:288:46
45Berit GummusD50 (81)38:17+14:4012:38
47Carl MagnussonH21-1 (68)44:21+12:219:05
49Mark TutyninH16 (159)25:45+6:417:33
49Björn AlbinssonH55 (123)34:28+9:489:28
55Karl-Erik AnderssonH65 (63)52:20+29:2216:30
56Raffael Huber SvenssonH21 Elit (80)37:11+8:026:22
60Artem PanchenkoH21 Elit (80)37:50+8:416:29
68Alva ErssonD14 (128)39:04+17:1813:11
72Albin GezeliusH16 (159)28:29+9:258:21
79Erik LarssonH18 Elit (83)42:56+22:1510:40
80Ulf K. RaskH55 (123)42:18+17:3811:37
Sebastian AlinH12 (88)ej start
Per Harald Löfgren JohansenH21 Elit (80)ej start
Vojtech KettnerH21-1 (68)ej start
Björn WrahmeH40 (100)ej start

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Hans PerssonH21-2 (79)37:00+8:007:32

IK Hakarpspojkarna

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ebba LindmanD18 (22)34:56+1:139:45
2Klas KarlssonH45-2 (88)24:18+1:276:12
3Olle KarlssonH16 (159)19:37+0:335:45
4Hanna PalmD45 (96)24:27+1:598:00
4Tova RangertD14 (128)22:52+1:067:43
4Mattias ÖhlundH16 (159)20:21+1:175:58
5Ella PalmD20 Elit (34)28:31+1:437:03
7Helena SandahlD40 (65)32:50+1:298:26
7Minna PalmD14 (128)25:15+3:298:31
8Måns SandahlH12 (88)22:28+4:358:34
9Fridolf EskilssonH50-1 (91)29:00+3:267:28
9Martin DjerfH21-1 (68)35:47+3:477:19
10Lars SvenssonH50-1 (91)29:02+3:287:28
11Emma OlinD14 (128)26:31+4:458:57
11Kristian PalmH50-1 (91)29:06+3:327:30
12Sara GranstedtD20 Elit (34)31:29+4:417:47
14Alice Svensson FinndahlD20 Elit (34)32:34+5:468:03
14Isak EskilssonH16 (159)21:57+2:536:26
17Maria OssianssonD45 (96)28:27+5:599:19
18Viktor GunnarssonH16 (159)22:27+3:236:35
21Lennart SöderbergH50-1 (91)30:54+5:207:57
23Filip OssianssonH21 Elit (80)33:35+4:265:45
28Lukas GranstedtH20 Elit (55)29:34+6:136:35
28Magnus JohanssonH21-1 (68)38:49+6:497:57
31Emil ÖhlundH18 Elit (83)27:03+6:226:43
32Aleksei AlekseyonokH21 Elit (80)34:09+5:005:51
34Julia RangertD18 Elit (67)35:18+8:379:23
38Jakob IngströmH20 Elit (55)31:41+8:207:04
44Andreas GustafssonH20 Elit (55)33:36+10:157:30
45Emmy GranstedtD16 (123)33:53+10:5310:06
46Joel Svensson FinndahlH14 (139)28:11+7:309:09
53Bo GranstedtH55 (123)35:39+10:599:47
57Arvid NordH21 Elit (80)37:35+8:266:26
63Ida EskilssonD16 (123)37:12+14:1211:06
73Mattias OssianssonÖppen motion 8 (126)56:08+30:1612:12
80Stella RangertD16 (123)42:17+19:1712:37
103Evelina Svensson FinndahlD16 (123)50:35+27:3515:05
Viktor OssianssonÖppen motion 8 (126)ej godkänd
Markus HederskogH21-1 (68)ej start
Joar HertinH18 Elit (83)ej start
Hilda Holmqvist JohanssonD18 Elit (67)ej start
Tilda PalmD16 (123)ej start
Oscar OlinH16 (159)ej start
Gustav SparrevikH21 Elit (80)återbud

IK Jarl Rättvik

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Laila SpångmyrD60 (36)34:25+12:4913:56
63Lars SpångmyrH60 (80)45:27+21:5413:01

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Stefan TisellH45-2 (88)35:23+12:329:02
47Anna RosnäsD40 (65)55:42+24:2114:19

IK Uven

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hanna BoquistD20 (19)33:10+3:159:15
10Karin AxelssonD65 (21)35:49+9:2014:30
11Alice BarreforsD20 (19)47:23+17:2813:14
13Sara ForsbergD20 (19)48:25+18:3013:31
19Jesper CarlssonH18 (27)40:47+14:1811:15
26Annika AasaD55 (52)37:30+12:0512:12
27Anton HemlinH21-2 (79)39:00+10:007:56
32Åsa AgapievD40 (65)44:07+12:4611:20
38Linus KarlsmoH12 (88)28:25+10:3210:50
46Anna RönnborgD45 (96)38:32+16:0412:38
49Emelie RönnborgÖppen motion 5 (131)1:03:24+33:0818:25
50Victor BeischerH16 (159)25:52+6:487:35
61Torbjörn GrahnH50-1 (91)45:01+19:2711:36
66Mats DahlrotH50-1 (91)47:16+21:4212:10
70Mats RönnborgH50-1 (91)49:52+24:1812:51
72Anneli ZetterbergD45 (96)47:45+25:1715:39
86Monica DahlbergÖppen motion 5 (131)1:20:40+50:2423:26
87Simon GrahnH14 (139)38:03+17:2212:21
87Jan GrahnH55 (123)44:12+19:3212:08
94Matilda FolkessonD14 (128)45:54+24:0815:30
98Christina VestergrenÖppen motion 5 (131)1:33:14+1:02:5827:06
106Leif HagmanH55 (123)56:44+32:0415:35
107Stina Lyckemalm DahlénD14 (128)51:20+29:3417:20
107Albin KarlsmoH14 (139)44:11+23:3014:20
111Anneli KarlsmoÖppen motion 7 (190)47:06+29:0415:45
139Jacob GrahnH16 (159)43:00+23:5612:36
141William RönnborgH16 (159)44:08+25:0412:56
Frida DahlbergD16 Kort (4)ej start
Johan GrahnH21-2 (79)ej start
Agneta TörnkvistD45 (96)ej start

IK Vikings OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Elsa HöglundD10 (28)15:46+3:037:53
9Adrian LundbergH20 (15)31:48+6:368:47
14Leif LindhH75 (26)46:31+16:1715:27
20Frida HöglundD35 (21)1:09:53+40:3417:57
22Ewa LundbergD55 (52)36:03+10:3811:44
46Christer SöderströmH65 (63)40:52+17:5412:53
65Emil HöglundH12 (88)36:07+18:1413:47
70Tim DalheimerH18 Elit (83)33:33+12:528:20
72Jörgen AurénH45-1 (91)45:35+21:4111:30
83Matthias Kalle DalheimerH45-1 (91)51:38+27:4413:02
Stefan SöderströmH35 (28)ej godkänd

Indre Østfold OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Bent GalborgenH65 (63)28:24+5:268:57
19Anne SørumD60 (36)29:27+7:5111:55
20Vilde RetteraasenD18 (22)56:35+22:5215:48
20Sigmund VisterH50-2 (86)32:27+6:158:19
24Håkon GjerdeH40 (100)29:14+6:507:21
24Bjørn Erik GlomsrudH45-2 (88)29:29+6:387:32
34Sture OttesenH60 (80)34:25+10:529:51
45Hege Maria AndresenÖppen motion 3 (55)1:35:00+1:02:1931:02
46Claes-Tommy HerlandH45-2 (88)35:46+12:559:08
48Asle Sagli GudimH50-2 (86)38:20+12:089:49
49Rune BlågestadH45-2 (88)36:09+13:189:14
52Thomas BedinH40 (100)36:03+13:399:04
53Torill VisterD50 (81)40:55+17:1813:30
53Kent vidar KopperudÖppen motion 8 (126)46:52+21:0010:11
54Fredrik LarsenH40 (100)36:33+14:099:12
54Sindre ValsgårdÖppen motion 5 (131)1:05:13+34:5718:57
75Øyvind ThømtH45-2 (88)50:28+27:3712:54
118Elma Sagli GudimD14 (128)55:49+34:0318:51
Tove TesdalÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Gea Øiseth BedinD18 (22)ej start

Istrums SK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Oscar Von RosenU3 (5)49:06+15:2918:31
7Jane JohanssonD60 (36)25:32+3:5610:20
16Jenny LarssonD35 (21)52:03+22:4413:22
24Lasse Karlsson-LodH55 (123)31:33+6:538:40
28Lotta LandénD55 (52)37:59+12:3412:22
33Stefan AnderssonÖppen motion 7 (190)31:07+13:0510:24
66Bo SvenssonÖppen motion 8 (126)53:15+27:2311:34
69Tony GustavsenH50-2 (86)46:17+20:0511:52
70Alma AnderD14 (128)39:45+17:5913:25
91Elin DanielssonD16 (123)45:15+22:1513:30
116Fredrik ÖdeenH55 (123)1:10:56+46:1619:29
Fritiof LomanderU4 (4)ej godkänd
Tony LarssonH45-1 (91)ej start

Järbo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Åsa BlixtÖppen motion 5 (131)1:04:49+34:3318:50

Järfälla OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anne LundmarkD70 (12)33:2212:52
4Benjamin LangerakH21-1 (68)34:55+2:557:09
4Folke MalmströmU2 (32)22:16+4:5711:08
5Peter LundbergH60 (80)26:37+3:047:37
6Christoffer SchönningH21 Elit 2 (52)36:32+3:526:23
8Eric RollerH50-2 (86)30:26+4:147:48
9Ida PetterssonD10 (28)20:18+7:3510:09
12Nils EdvardssonH45-2 (88)27:28+4:377:01
12Lars PalmqvistH55 (123)30:02+5:228:15
19Miia RollerD16 (123)28:46+5:468:35
20Lars LöthmanH80 (22)1:02:53+32:2424:16
21Erik BovalliusH16 (159)22:49+3:456:41
30Ola BovalliusH50-2 (86)34:45+8:338:54
32Anders BoströmH21 Elit 2 (52)43:32+10:527:37
36Bo WinanderH70 (43)52:05+27:4317:18
42Manne HammarbergH18 Elit (83)28:37+7:567:07
44Melker PalmH21 Elit 2 (52)52:04+19:249:07
44Aleksandr ManoilovH21-1 (68)43:51+11:518:59
51Sofia EdvardssonD18 Elit (67)38:15+11:3410:10
54Fiffi MalmströmD12 (95)35:44+14:4413:29
60Julia PetterssonD12 (95)39:20+18:2014:50
68Jonas GoldH40 (100)41:26+19:0210:26
68Kenneth PetterssonH60 (80)49:44+26:1114:15
73Louise NilssonD50 (81)51:14+27:3716:54
108Jan NettelbjerH55 (123)57:46+33:0615:52
186Gunilla SchönningÖppen motion 7 (190)1:52:47+1:34:4537:43
Frank SteinerH55 (123)ej start
Jamie RollerH10 (59)ej start
Ann RollerD45 (96)ej start
Samuel AnderssonH10 (59)ej start

Järla Orientering

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunilla KreissD60 (36)21:368:44
3Jakob JanssonH40 (100)23:39+1:155:57
6Johanna SundströmD55 (52)29:35+4:109:38
9Henrik HagwallÖppen motion 7 (190)25:14+7:128:26
13Åsa SundströmD16 (123)28:21+5:218:27
14Olof HagwallH10 (59)19:11+6:249:13
15Erik BerzellH21 Elit (80)32:54+3:455:38
21Elsa JanssonD21 Elit (55)36:47+6:477:36
37Mikael SternH60 (80)35:00+11:2710:01
56Annie SandbergD40 (65)1:11:29+40:0818:22
59Gustaf EricsonÖppen motion 8 (126)49:22+23:3010:43
60Ludvig HagwallH14 (139)31:03+10:2210:04
65Magnus EricsonÖppen motion 7 (190)37:31+19:2912:32
116Lukas WallhedH16 (159)35:16+16:1210:20
Peter WippH55 (123)ej start
Donald StaudteH50-1 (91)ej start
Eva HagwallD40 (65)ej start

Jönköpings OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Victor HanssonH20 Elit (55)24:44+1:235:31
7Fredrik SvenssonH45-1 (91)27:05+3:116:50
8Boris NavratilH21 Elit 2 (52)36:57+4:176:28
30Klas FriborgH50-1 (91)33:19+7:458:35
31Magnus ClaessonH45-1 (91)32:40+8:468:14
34Niklas AlvaeusÖppen motion 8 (126)40:23+14:318:46
37Stina ErikssonD21 (105)36:24+8:079:40
41Felix SvenssonH12 (88)28:34+10:4110:54
43Arvid ClaessonH21 Elit 2 (52)51:20+18:408:59
52Walter BlomqvistH12 (88)31:43+13:5012:06
64Anders BlomqvistH45-1 (91)43:06+19:1210:53
66Agneta Hallberg HanssonD50 (81)46:49+23:1215:27
68Tage MöllerströmH12 (88)37:45+19:5214:24
73Benjamin ClaessonH18 Elit (83)35:00+14:198:42
74Vera DahlbergD12 (95)46:13+25:1317:26
84Tobias MöllerströmH40 (100)48:14+25:5012:08
97Patrik DahlbergÖppen motion 5 (131)1:32:32+1:02:1626:53
98Gabriel ClaessonH16 (159)31:26+12:229:13
Maria Rosén ThelinD45 (96)ej godkänd
Hilma TrofastD12 (95)ej start
Olivia GrönkvistD16 (123)ej start
Mikael TrofastH40 (100)ej start

Kalmar OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Michal PierzchalaH18 (27)34:12+7:439:26
14Mats SöderbergH55 (123)30:18+5:388:19
15Julia MianowskaD18 (22)44:29+10:4612:25
18Fredrik EllinH45-1 (91)31:10+7:167:52
26Lukas HagbergH16 (159)23:04+4:006:45
39Tobias BorgerH45-1 (91)35:22+11:288:55
41Magnus ArgusH40 (100)33:47+11:238:30
41Adrian SkobeH18 Elit (83)28:22+7:417:03
44Filomena ChabieraD12 (95)33:23+12:2312:35
45Ove LernåH55 (123)34:07+9:279:22
48Anna NyqvistD50 (81)38:55+15:1812:50
51Karin Rahm BjörneldD45 (96)40:15+17:4713:11
52Martin HederskogH21 Elit (80)36:04+6:556:11
54Filippa SöderbergD16 (123)35:45+12:4510:40
54David GrossmannH21-1 (68)47:23+15:239:42
61Edvin StrandbergH18 Elit (83)32:21+11:408:02
78Hugo UnossonH16 (159)28:59+9:558:29
79Stefan UnossonH55 (123)42:00+17:2011:32
85Linda Kraft UnossonÖppen motion 5 (131)1:20:11+49:5523:18
92Linn BjörneldD14 (128)45:29+23:4315:21
112Ville LundgrenH16 (159)34:28+15:2410:06
119Viktor ArgusH14 (139)55:25+34:4417:59
125Jakob EllinH14 (139)1:25:42+1:05:0127:49
Maria ArvidssonÖppen motion 8 (126)ej godkänd
Lena ChabieraD16 (123)ej start
Jan BednarskiH21-1 (68)ej start

Karlskrona SOK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik ZettervallH10 (59)12:476:08
5Eva PetterssonD50 (81)26:48+3:118:50
8Oscar JohanssonH20 Elit (55)25:38+2:175:43
13Adam GeorgssonH21-1 (68)36:27+4:277:28
14Hugo LarssonH16 (159)21:57+2:536:26
15Johanna WilhelmssonD20 (19)51:14+21:1914:18
21Björn ZettervallÖppen motion 7 (190)28:37+10:359:34
21Emil PetterssonH20 Elit (55)27:36+4:156:09
26Maxim OmelchenkoH18 Elit (83)26:08+5:276:30
40Jakob OmelchenkoH14 (139)27:35+6:548:57
46Emma ZettervallD14 (128)33:43+11:5711:23
52Linda LarssonD40 (65)1:00:41+29:2015:35
54Agnes BerlinÖppen motion 5 (131)1:05:13+34:5718:57
61Helena GummessonÖppen motion 8 (126)50:00+24:0810:52
61Emma LarssonD14 (128)38:07+16:2112:52
69Jakob WilhelmssonH18 Elit (83)33:11+12:308:15
78Kristina BerlinÖppen motion 8 (126)59:10+33:1812:51
Lukas KatvalaH20 Elit (55)ej start

Katrineholms OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Elton MagnellH10 (59)25:31+12:4412:16
47Elvin MagnellH10 (59)37:55+25:0818:13
57Lars-Olof MagnellH40 (100)36:41+14:179:14
90Elma MagnellD12 (95)57:42+36:4221:46

KFUM Örebro OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Julia GustafssonD14 (128)24:48+3:028:22
7Karin LindgrenD16 (123)26:44+3:447:58
10Jonatan GustafssonH20 Elit (55)25:55+2:345:47
11Melker ForsbergH18 Elit (83)23:38+2:575:52
11Marcus HalvarssonH21-2 (79)34:33+5:337:02
12Hugo ÖrnH16 (159)21:29+2:256:18
37Mats GustafssonH45-2 (88)33:42+10:518:37
41Lovisa GustafssonD18 Elit (67)36:43+10:029:45
53Jacob ErikssonH21 Elit (80)36:21+7:126:14
53Anna GustafssonD45 (96)40:43+18:1513:20
63Linus MalmH18 Elit (83)32:23+11:428:03
68Filip ÖrnÖppen motion 7 (190)38:28+20:2612:51
104Fredrik MalmÖppen motion 8 (126)1:15:41+49:4916:27
174Jonas ÖrnÖppen motion 7 (190)1:12:38+54:3624:17

Kils OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Christer SkoogH60 (80)25:23+1:507:16
4Sanna SkoogD21 (105)29:53+1:367:56
14Ebba EkmanÖppen motion 7 (190)27:19+9:179:08
24Jan OlmH50-1 (91)31:23+5:498:05
40Anton UllerH16 (159)24:52+5:487:17
41Lukas OlmH20 Elit (55)32:42+9:217:17
46Ludvig ErikssonH21 Elit (80)35:35+6:266:06
51Joakim PerssonH21-1 (68)45:31+13:319:19
55Erik KvarnströmH21-1 (68)48:23+16:239:54
55Viktor SkoogH21 Elit (80)36:57+7:486:20
Helen SkoogD50 (81)ej godkänd
Marit NilssonD65 (21)ej godkänd
Jonathan UllerH20 Elit (55)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ines NordquistInskolning (20)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Måns NordquistInskolning (20)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Vilmer FrostU2 (32)23:10+5:5111:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Nicholas HvatzU2 (32)28:53+11:3414:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Emely HvatzU2 (32)30:00+12:4115:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Monica LandergårdÖppen motion 1 (11)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Richard DavyÖppen motion 3 (55)38:10+5:2912:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Anna-Karin AhlsenÖppen motion 3 (55)54:28+21:4717:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Fredie AneringÖppen motion 3 (55)1:00:17+27:3619:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Tony AnderssonÖppen motion 3 (55)1:00:21+27:4019:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Louise MaupasÖppen motion 3 (55)1:06:40+33:5921:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Annika MessingÖppen motion 3 (55)2:03:11+1:30:3040:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lena DavyÖppen motion 3 (55)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elliot FrostÖppen motion 3 (55)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Henrik PrieditisÖppen motion 5 (131)55:19+25:0316:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Inger BengtssonÖppen motion 5 (131)57:48+27:3216:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Helen InfeldtÖppen motion 5 (131)1:14:48+44:3221:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
105Martin NilssonÖppen motion 5 (131)1:47:42+1:17:2631:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sebastian GrunewaldÖppen motion 5 (131)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Stefan FrostÖppen motion 5 (131)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Andreas HäggÖppen motion 5 (131)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Patrik Rosendal LarssonÖppen motion 5 (131)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Katarina AlmÖppen motion 7 (190)34:16+16:1411:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
91Sofia PrieditisÖppen motion 7 (190)43:30+25:2814:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
137Mikael BuddgårdÖppen motion 7 (190)53:01+34:5917:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
166Elias AnderssonÖppen motion 7 (190)1:05:13+47:1121:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
172Agnes BjörkÖppen motion 7 (190)1:11:31+53:2923:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Christer AskerblomÖppen motion 7 (190)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3John FredrikssonÖppen motion 8 (126)27:14+1:225:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Dzmitry PapouÖppen motion 8 (126)43:29+17:379:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Viktoryia RedzkovaÖppen motion 8 (126)53:07+27:1511:32

Klublösa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Emmy Anering DelvertU1 (22)55:29+40:2027:11

Korsnäs IF OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Moa BergqvistD14 (128)21:49+0:037:22
14Magnus FredrikssonH50-1 (91)29:29+3:557:35
28Joel GolsäterH16 (159)23:14+4:106:48
34Lina FredrikssonD21 (105)35:41+7:249:29
Maja BergqvistD16 (123)ej godkänd
Therese BergqvistD40 (65)ej godkänd

Kovlands IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Elin KarlssonÖppen motion 5 (131)1:10:54+40:3820:36
157Olivia KarlssonÖppen motion 7 (190)59:33+41:3119:54
Håkan Berglund LakeH65 (63)ej godkänd

Kristinehamns OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Sofia ForslundU1 (22)32:52+17:4316:06
58Heléne SvenssonD50 (81)43:07+19:3014:13
62Sven-Erik BrodinH60 (80)45:20+21:4712:59
87Emelie ForslundD16 (123)44:37+21:3713:19
92Michael ForslundH40 (100)56:49+34:2514:18

Kungälvs OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jeannette AumoD45 (96)24:36+2:088:03
11Jussi AumoH45-2 (88)27:18+4:276:58
11Axel EkdalaH12 (88)22:45+4:528:40
11Wilmer LindblomH20 (15)33:24+8:129:13
15Aron Laurell HåkanssonH21-1 (68)36:34+4:347:29
17Fritjof Aderstedt AlthoffH16 (159)22:13+3:096:30
20Elina HansonD20 Elit (34)35:59+9:118:54
20Erik HägerstrandU1 (22)43:37+28:2821:22
20Erik AderstedtH45-2 (88)28:58+6:077:24
21Magnus HedmanH45-2 (88)29:14+6:237:28
22Hanna RangertD45 (96)30:18+7:509:56
24Isabella AumoD18 Elit (67)33:54+7:139:00
25Arvid HermanssonH14 (139)25:12+4:318:10
26Karl Aderstedt AlthoffH14 (139)25:38+4:578:19
26Kristin EkdalaD45 (96)32:14+9:4610:34
27Ellika GrothD18 Elit (67)34:30+7:499:10
28Arvid HägerstrandH10 (59)22:33+9:4610:50
37Ulf PetersonH65 (63)35:40+12:4211:15
42Eva NilssonD50 (81)37:49+14:1212:28
43Cecilia GrothD45 (96)36:57+14:2912:06
49Olof BjörkmanÖppen motion 8 (126)45:56+20:049:59
50Elsa Aderstedt AlthoffD18 Elit (67)37:57+11:1610:05
52Nelly GrothD12 (95)34:22+13:2212:58
55Felix AumoH10 (59)47:33+34:4622:51
56Elin ZachrissonD12 (95)36:16+15:1613:41
59Vidar EkdalaH12 (88)33:47+15:5412:53
65Hans NilssonH50-1 (91)46:53+21:1912:05
75Daniel HägerstrandH40 (100)45:42+23:1811:30
76Evelina BjörkmanD12 (95)47:03+26:0317:45
77Karin AlthoffD45 (96)51:21+28:5316:50
79Sabina AumoÖppen motion 7 (190)39:49+21:4713:18
103Alwin EinarssonH14 (139)41:39+20:5813:31
118Lukas GrothH16 (159)36:12+17:0810:36
Teres ZachrissonD45 (96)ej godkänd
Lisa BörnstedtD20 Elit (34)ej godkänd
Filip JohanssonH20 (15)ej godkänd
Disa RangertD16 (123)ej godkänd
Martin EkdalaH50-1 (91)ej start

Kvarnsvedens GOIF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
105Jerk LunnerH55 (123)56:33+31:5315:32

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Sofie LandqvistD21 (105)40:01+11:4410:38

Leksands OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders DalinÖppen motion 7 (190)20:24+2:226:49
9Linda LindkvistD21 Elit (55)34:01+4:017:02
17Johan EngesH50-2 (86)32:15+6:038:16
23Tomas NormanH50-2 (86)33:22+7:108:33
34Maciek HeweltH21 Elit 2 (52)44:35+11:557:48
47Sten-Olof MatssonH60 (80)38:19+14:4610:58
69Kristin RamsellD45 (96)46:15+23:4715:09
80Isak DalinH16 (159)29:02+9:588:30
82Torbjörn SöderlundH55 (123)42:31+17:5111:40
Göran AnlindH35 (28)ej start

Lerums SOK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilda MelkstamD18 (22)33:439:25
1Gabriel SturessonH20 (15)25:126:57
3Lina SamorD35 (21)32:25+3:068:20
4Matilda HagstrandD18 (22)36:32+2:4910:12
5Maja AxelssonD14 (128)23:28+1:427:55
8Sören SturessonH45-2 (88)26:44+3:536:50
8Emil AxelssonH18 Elit (83)23:08+2:275:45
12Maja GunnarssonD20 (19)48:04+18:0913:25
15Emma DjerfD21 (105)32:52+4:358:44
19Susanne CoxD45 (96)29:35+7:079:41
21Elin AxelssonD12 (95)28:47+7:4710:51
26Jonas AxelssonH45-2 (88)30:33+7:427:48
32Lovisa MoqvistD18 Elit (67)35:04+8:239:19
39Klara DjerfD21 (105)36:33+8:169:43
40Stefan O JanssonH60 (80)35:43+12:1010:14
42Pär MoqvistH50-2 (86)37:12+11:009:32
50Jakob GunnarssonH18 Elit (83)30:32+9:517:35
54Elsa MoqvistD14 (128)35:57+14:1112:08
55Malin AlfredssonD50 (81)41:34+17:5713:43
60Mikael AlfredssonÖppen motion 5 (131)1:07:25+37:0919:35
60Henrik MelkstamH50-2 (86)42:40+16:2810:56
72Nina DjerfD50 (81)50:49+27:1216:46
73Lisa GunnarssonD14 (128)41:05+19:1913:52
74Andreas NäsmanÖppen motion 7 (190)39:08+21:0613:05
75Lars-johan VågH55 (123)41:13+16:3311:19
76Karolina MelkstamD45 (96)51:12+28:4416:47
79Levin LummanderH14 (139)35:17+14:3611:27
86Patrick DjerfH55 (123)43:56+19:1612:04
98Axel RudmarkH14 (139)40:07+19:2613:01
104Ebba NäsmanD16 (123)50:49+27:4915:10
115Lovisa WrightD14 (128)54:07+32:2118:16
131Jonas OlandersH16 (159)39:18+20:1411:31
136Bo LissÖppen motion 7 (190)52:17+34:1517:29
William SturessonH16 (159)ej start
Claes HagstrandH50-2 (86)ej start

Lesjöfors SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Matz AnderssonH50-1 (91)37:47+12:139:44
Olle WidmanH14 (139)ej godkänd

Lidköpings VSK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Inger SvenssonD65 (21)31:14+4:4512:38
11Astrid LindgrenD10 (28)22:48+10:0511:24
24Nils GustavssonH50-2 (86)33:27+7:158:34
26Claes-Håkan EkbergÖppen motion 7 (190)29:39+11:379:54
39Evelina LindgrenD12 (95)32:39+11:3912:19
40Alice HultD12 (95)32:43+11:4312:20
42Cornelia BerglundD12 (95)33:02+12:0212:27
49Mikael MellegårdH40 (100)34:48+12:248:45
60Sara LindgrenD40 (65)1:20:32+49:1120:42
71Elin SvärdhagenD14 (128)40:18+18:3213:36
72Emilia MellegårdD14 (128)40:58+19:1213:50
78Janingvar JohanssonH50-2 (86)54:46+28:3414:02
79Mattias BerglundH40 (100)46:38+24:1411:44
79Filippa AnderssonD21 (105)45:26+17:0912:05
83Alva SvärdhagenD16 (123)44:05+21:0513:09
114Anna BackmanD16 (123)59:17+36:1717:41
148Linus BenjaminssonH16 (159)49:15+30:1114:26
155Jacob JohanssonH16 (159)1:09:42+50:3820:26
Frida KjellmanD21 (105)ej godkänd
Karl-Eric BackmanÖppen motion 7 (190)ej start

Linköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Mati TiitH45-2 (88)26:40+3:496:49
24Johan ÅrbrinkH16 (159)22:57+3:536:43
30Martin JarelandH45-2 (88)31:56+9:058:10
40Elisabeth AhlgrenD21 Elit (55)40:33+10:338:23
65Theo ÅrbrinkH14 (139)31:48+11:0710:19
66Ingela ÅrbrinkÖppen motion 5 (131)1:09:30+39:1420:12
Anna WehlinD21 Elit (55)ej start

Ljusdals OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Ulrica Swärd BütikoferD45 (96)29:42+7:149:44
49Ivan SöderqvistH65 (63)43:52+20:5413:50
57Tommy ÖstH65 (63)54:52+31:5417:18
77Calle FuruströmH60 (80)1:05:57+42:2418:53
84Kajsa WinderD45 (96)55:29+33:0118:11
103Eva SkyttnerÖppen motion 5 (131)1:44:16+1:14:0030:18
104Ulla MohlinÖppen motion 5 (131)1:45:26+1:15:1030:38
109Peter SkyttnerH55 (123)58:49+34:0916:09
Leif PerssonH75 (26)ej godkänd
Jan-Erik SkyttnerH60 (80)ej start

Lounais-Hämeen Rasti

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Jyrki NieminenH50-1 (91)32:55+7:218:29

Lugnviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Thomas LarssonH65 (63)44:22+21:2413:59

Lustens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
102Björn EngströmH55 (123)54:01+29:2114:50
117David ÅkerlindÖppen motion 7 (190)48:53+30:5116:20
119Niklas KarlssonÖppen motion 7 (190)49:27+31:2516:32

Långhundra IF

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Edvin NilssonH16 (159)19:045:35
3Conny ForsbergH50-1 (91)27:18+1:447:02
10Anton SundgrenÖppen motion 8 (126)31:20+5:286:48
16Lovisa HambäckD18 Elit (67)31:21+4:408:20
20Kjell JanssonH65 (63)32:55+9:5710:23
26Sven WigertzH55 (123)31:59+7:198:47
26Johan JakobssonH50-1 (91)31:42+6:088:10
26Joakim AlmtorpH40 (100)29:40+7:167:28
30Ninna EngströmD40 (65)43:17+11:5611:07
41Mats LundinH55 (123)33:51+9:119:17
43Lovisa WigertzD18 Elit (67)36:52+10:119:48
45Fredrik NilssonH45-1 (91)37:27+13:339:27
52Albin WarvelinH16 (159)26:06+7:027:39
54Tommy HöglundH65 (63)50:48+27:5016:01
71Annette WigertzD50 (81)50:18+26:4116:36
Linda WernvallÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Johan LindahlH35 (28)ej start
John SolbreckH45-1 (91)ej start

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
69Thomas DagsbergH60 (80)50:36+27:0314:29

Malungs OK Skogsmårdarna

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hans DanielsÖppen motion 5 (131)30:47+0:318:56
3Vendula HorčičkováD21 Elit (55)32:23+2:236:42
5Håkan ErikssonH45-2 (88)25:21+2:306:29
7Jakob LööfÖppen motion 8 (126)28:57+3:056:17
17Johanna Börjesson ErikssonD21 Elit (55)35:52+5:527:25
18Daniel HájekH21 Elit (80)33:09+4:005:41
20Jennie Börjesson ErikssonD21 Elit (55)36:23+6:237:31
21Ludvig ÅhlundH21 Elit (80)33:26+4:175:44
28Johan BäckmanH21 Elit (80)33:52+4:435:48
29Dag StridhH21 Elit 2 (52)42:20+9:407:24
35Filip WadstenH21 Elit (80)34:24+5:155:54
38Thomas LandqvistH21 Elit (80)34:33+5:245:55
40Albin LillieströmH21 Elit (80)34:44+5:355:57
45Magdalena HajkovaD21 Elit (55)44:27+14:279:12
50Martin HammarbergH21 Elit (80)35:51+6:426:08
71Johan NordlundH21 Elit (80)42:20+13:117:15
Lars GunnarssonH50-1 (91)ej start
Manuel Mexia de Almeida HortaH21 Elit 2 (52)ej start
Oskar LundqvistH21 Elit 2 (52)ej start
Lova MasapärsD12 (95)ej start

Mariestads FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bibbi AppelgrenD75 (2)33:24+3:4317:29
2Ann NorrbrandÖppen motion 3 (55)35:53+3:1211:43
31Folke NorrbrandU2 (32)56:23+39:0428:11

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Marita FilipssonD55 (52)45:58+20:3314:58

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Marita LarssonD65 (21)44:27+17:5817:59
32Mikael BodénH60 (80)33:47+10:149:40

Motala AIF OL

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Oskar HöglundH21-1 (68)35:16+3:167:13
8Daniel HasselströmH35 (28)38:15+8:548:05
17Anna KorallD40 (65)37:56+6:359:45
18Disa KorallD10 (28)29:18+16:3514:39
20Martin HammarlundH35 (28)47:13+17:529:58
36Elsa KorallD12 (95)32:08+11:0812:07
38Jonas AxénH21-1 (68)42:12+10:128:38
41Anders HedinH70 (43)1:19:18+54:5626:20
46Anna AlgotsonD21 (105)38:18+10:0110:11
51Alvin KorallH10 (59)41:33+28:4619:58
52Susanna ForsellD21 (105)38:59+10:4210:22
57Fredrik JönssonH50-2 (86)41:21+15:0910:36
58Fredrik KorallH45-2 (88)39:33+16:4210:06
80Patric HaleniusH50-2 (86)55:06+28:5414:07
82Patrik KorallH50-2 (86)56:34+30:2214:30
102Linda KorallÖppen motion 7 (190)45:36+27:3415:15
123Oliver HaleniusH14 (139)1:12:25+51:4423:30
126Noah KorallH14 (139)1:47:57+1:27:1635:02
Petra KorallD50 (81)ej start

Mullsjö SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Irma WesthD12 (95)21:007:55
14Thomas SjöholmH65 (63)30:34+7:369:38
19Lars GrehnH65 (63)32:52+9:5410:22
20Moa VemdalD12 (95)27:43+6:4310:27
20Katarina SjöholmD60 (36)29:46+8:1012:03
24Theo RydénH10 (59)20:46+7:599:59
29Ludvig DanforsH21-2 (79)39:16+10:167:59
35Kasper VemdalH14 (139)26:50+6:098:42
57Klaes AxelssonH55 (123)36:37+11:5710:03
61Jan-Eric RemängH60 (80)44:56+21:2312:52
66Patrick EricsonH40 (100)40:04+17:4010:05
75Stina NalbinD14 (128)41:52+20:0614:08
80Simon WesthH14 (139)36:13+15:3211:45
94Sigrid VemdalÖppen motion 7 (190)44:12+26:1014:46
99Julia WesthD16 (123)48:27+25:2714:27
Lena ArnoldssonD55 (52)ej godkänd
Hugo StrömH18 Elit (83)ej start
Axel NalbinH18 Elit (83)ej start
Alfred PetterssonH18 Elit (83)ej start

Mälarö SOK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Max LeireU1 (22)15:097:25
8Hedda TunbladD10 (28)20:14+7:3110:07
14Alexander NilssonU1 (22)28:22+13:1313:54
26*Emilia NilssonD10 (28)50:44+38:0125:22
31Molly BomanD12 (95)30:41+9:4111:34
37Elsa TunbladD12 (95)32:15+11:1512:10
46Tomas HjortH50-2 (86)37:40+11:289:39
67Thomas LundbergH50-2 (86)45:37+19:2511:41
77Johan LeireH40 (100)45:54+23:3011:33
81Viktoria WallanderÖppen motion 7 (190)40:12+22:1013:26
84Karin LeireÖppen motion 5 (131)1:18:52+48:3622:55
Ulrika EkströmÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Lars LindbomH45-1 (91)ej start
Nora TunbladU1 (22)ej start

NAIS Orienteringsklubb

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Josefin BovellanD20 (19)58:01+28:0616:12
17Petra NilssonÖppen motion 3 (55)49:07+16:2616:03
36Thomas PeterssonH55 (123)33:16+8:369:08
52Peter NyströmH55 (123)34:57+10:179:36
56Mattis NilssonH18 Elit (83)31:01+10:207:42
66Anders JohanssonH50-2 (86)45:14+19:0211:35
Emma LindgrenD12 (95)ej start
Ida WaernqvistD16 (123)ej start

Navi

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Jānis TamužsH21 Elit (80)34:11+5:025:51

Njurunda OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Maria CastenborgD55 (52)37:45+12:2012:17
31Niklas MartinH50-1 (91)34:09+8:358:48
52Johnny BlästaH45-2 (88)37:09+14:189:30
58Jörgen BlästaH50-1 (91)43:14+17:4011:08
76Ingvar BorgÖppen motion 5 (131)1:15:41+45:2522:00
106Per CastenborgÖppen motion 8 (126)1:16:44+50:5216:40
106Vilma AbrahamssonÖppen motion 8 (126)1:16:44+50:5216:40
Patrick CastenborgH50-1 (91)ej godkänd
Erik KardellH75 (26)ej start

Norbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
101Johan SjööH55 (123)53:49+29:0914:47
108Elisabet ElmertoftÖppen motion 7 (190)46:41+28:3915:36

Nydalens SK

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maria JonssonD50 (81)23:377:47
2Helene ScheeleD12 (95)21:19+0:198:02
3Katja MjøsundD45 (96)24:05+1:377:53
3Elias JonssonH20 Elit (55)24:35+1:145:29
3Christina EspedalÖppen motion 1 (11)32:51+6:5313:14
3Oda ScheeleD18 Elit (67)27:09+0:287:13
4Tobias EspedalH18 (27)28:42+2:137:55
5Kornelius Kriszat-LøvfaldH18 Elit (83)22:22+1:415:33
8Marie LilandD18 Elit (67)29:40+2:597:53
8Isak JonssonÖppen motion 8 (126)29:28+3:366:24
9Asgeir MjøsundH40 (100)26:44+4:206:44
10Einar TommelstadH35 (28)39:07+9:468:16
10Sören JonssonH60 (80)29:02+5:298:19
10Anders NordbergH21 Elit (80)32:02+2:535:29
12Maren Jansson HaverstadD21 Elit (55)34:53+4:537:13
13Inge Andreas LindsethH40 (100)27:41+5:176:58
16Marie ScheeleD14 (128)27:50+6:049:24
18Lukas LilandH20 Elit (55)27:09+3:486:03
18Beat RothH21 Elit 2 (52)40:10+7:307:02
19Tarjei Hausken NordbergU1 (22)43:05+27:5621:07
19Jon Aukrust OsmoenH21 Elit (80)33:22+4:135:43
20Lars Young VikH18 Elit (83)25:18+4:376:17
20Einar LunøeH50-1 (91)30:52+5:187:57
21Anne Berit EidD60 (36)30:29+8:5312:20
22Sondre Ruud BråtenÖppen motion 8 (126)36:56+11:048:01
23Synnøve SandbergD50 (81)31:53+8:1610:31
25Gaute BerganH16 (159)22:59+3:556:44
25Yngvild Langedal BreivikD18 Elit (67)34:21+7:409:08
26Andreas Grøteide PoldenH21 Elit 2 (52)42:03+9:237:21
27Runar HafskjoldH45-1 (91)32:17+8:238:09
28Anders VisterH21 Elit (80)33:52+4:435:48
28Bo Jan BlumesteinÖppen motion 8 (126)38:58+13:068:28
31Emilie WestinÖppen motion 7 (190)31:01+12:5910:22
32Ea LunøeD18 Elit (67)35:04+8:239:19
32Torstein HoleH45-1 (91)33:06+9:128:21
34Anne Marit BjergaardD50 (81)34:42+11:0511:27
36Silje Ekroll JahrenD21 Elit (55)39:48+9:488:14
37Rasmus MjøsundH10 (59)27:33+14:4613:14
37Rune ScheeleH50-1 (91)36:37+11:039:26
39Eirik Kamstrup HovindH21 Elit (80)34:39+5:305:56
42Børge PedersenH55 (123)33:54+9:149:18
42Else Kari Nordli ScheeleD45 (96)36:47+14:1912:03
44Kjetil EspedalH50-1 (91)38:32+12:589:55
45Knut AaldeÖppen motion 8 (126)44:01+18:099:34
47Frida SolsrudD16 (123)34:14+11:1410:13
48Lea-Rebekka TonjerD21 (105)38:34+10:1710:15
48Vegard LineH21 Elit 2 (52)59:15+26:3510:22
51Henrik EijsinkH21 Elit (80)36:03+6:546:11
52Rolf  BergÖppen motion 5 (131)1:04:27+34:1118:44
52Marte Madslien BakkenD18 Elit (67)38:19+11:3810:11
56Per Noah SommerheinH14 (139)30:32+9:519:54
56Anne DahlD50 (81)42:41+19:0414:05
58Sander H. RogndokkenH21-1 (68)54:18+22:1811:07
60Nils BerganH50-1 (91)44:33+18:5911:28
67Martin Størmer-AntonsenH16 (159)27:46+8:428:08
68Per Ole DahlsrudÖppen motion 8 (126)53:27+27:3511:37
69Per SandbergH55 (123)39:28+14:4810:50
70Marie SaugestadD16 (123)38:40+15:4011:32
74Alix Young VikD50 (81)53:49+30:1217:45
76Sondre HafskjoldH12 (88)42:51+24:5816:21
76Mariell ArntzenD21 (105)44:04+15:4711:43
78Elise HafskjoldD45 (96)52:22+29:5417:10
85Rolf Andreas BergH16 (159)29:26+10:228:37
86Axel AaldeH16 (159)29:32+10:288:39
92Ingrid SkaarerÖppen motion 5 (131)1:26:58+56:4225:16
100Vetle Frydenlund NorlingH14 (139)40:49+20:0813:15
101Fredrik SaugestadÖppen motion 8 (126)1:11:42+45:5015:35
109Tiril Ebon EspedalD14 (128)51:38+29:5217:26
118Eskil HafskjoldH14 (139)54:36+33:5517:43
135Elias StubberudH16 (159)40:15+21:1111:48
Linus MjøsundH14 (139)ej godkänd
Jon Iver BakkenH50-1 (91)ej godkänd
Eira Skaarer WiklundD14 (128)ej start
Kasper Bakken UlsethH16 (159)ej start
Teodor Mo HjelsethH16 (159)ej start
Pia Young VikD18 Elit (67)ej start

Nyköpings OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per EkH50-1 (91)25:37+0:036:36
2Curt ThorénH80 (22)32:38+2:0912:35
3Hans-Ove ErikssonH70 (43)26:34+2:128:49
5Edvin HellstenH16 (159)20:49+1:456:06
6Ludvig EkH20 Elit (55)25:30+2:095:41
6Philip CarlssonH18 Elit (83)22:47+2:065:40
8Odin EkH14 (139)22:46+2:057:23
8Cajsa AleniusD14 (128)25:55+4:098:45
10Miriam GustafssonD12 (95)25:46+4:469:43
11Caroline GuttkeD16 (123)27:32+4:328:13
12Axel GustafssonU2 (32)25:33+8:1412:46
14Carl CarlssonH20 Elit (55)26:13+2:525:51
19Albin FalkH18 Elit (83)25:07+4:266:14
23Signe NilssonD18 Elit (67)32:53+6:128:44
23Filippa GuttkeD14 (128)29:28+7:429:57
29Håkan AlderudH70 (43)42:58+18:3614:16
30Anna GuttkeÖppen motion 3 (55)58:28+25:4719:06
32Niklaus ReyÖppen motion 8 (126)39:16+13:248:32
42Fredrik EkenborgÖppen motion 8 (126)43:15+17:239:24
43Erik HellstenH40 (100)33:56+11:328:32
44Eva-Lena NilssonD50 (81)38:01+14:2412:32
49Mats GustafssonH45-1 (91)38:41+14:479:46
62Meja AleniusD16 (123)37:05+14:0511:04
65Per CarlssonH55 (123)38:06+13:2610:28
74Ove ErikssonH60 (80)1:03:10+39:3718:05
Lovis HellstenD14 (128)ej godkänd
Alice EkD16 (123)ej start
Katja GustafssonD16 (123)ej start
Anna GustafssonÖppen motion 5 (131)ej start

Nynäshamns OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gunvor GranathD80 (6)41:53+14:2921:55
7Rolf ÖhrnH75 (26)37:32+7:1812:28
49Johanna AnderssonD50 (81)39:05+15:2812:53
117Niklas FelixÖppen motion 8 (126)1:41:45+1:15:5322:07
118Johanna FelixÖppen motion 8 (126)1:41:47+1:15:5522:07

Nässjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Simon LennermoH21-2 (79)42:53+13:538:44
41Måns LennermoH21-2 (79)44:06+15:068:58

Ockelbo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Fredrik PerssonÖppen motion 8 (126)33:11+7:197:12

OK Alehof

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin HogedalH35 (28)29:216:12
3Emil GrönroosH14 Kort (5)41:22+7:0215:47
4Ida BengtssonD16 (123)25:14+2:147:31
9Tobias LindellH21-2 (79)34:14+5:146:58
11Alexander LindellH10 (59)18:26+5:398:51
13Mattias KarlssonH35 (28)40:56+11:358:39
14Fredrik SturessonH45-2 (88)28:15+5:247:13
17Leo BertsH10 (59)19:30+6:439:22
17Wilma ReinholdssonD14 (128)28:03+6:179:28
18Anna LövgärdD45 (96)29:06+6:389:32
19Lena PeterssonD55 (52)35:38+10:1311:36
20Erik JohanssonH18 (27)41:14+14:4511:23
22Signe KullmanD12 (95)28:48+7:4810:52
29Hjalmar JohanssonH10 (59)22:40+9:5310:53
31Malte LjungkvistH12 (88)27:11+9:1810:22
32Ellinor JohanssonD45 (96)34:01+11:3311:09
33Axel SlättH12 (88)27:28+9:3510:29
33Monika NilssonD60 (36)44:30+22:5418:00
33Martin AnkelH21-2 (79)40:38+11:388:16
38Karin KullmanD45 (96)35:45+13:1711:43
38Mathias TörnblomÖppen motion 3 (55)1:04:17+31:3621:00
39Johan BlickH21-2 (79)43:00+14:008:45
41Johan BertsH45-2 (88)35:10+12:198:59
42Annika BengtssonÖppen motion 7 (190)34:00+15:5811:22
44Per GrönroosH40 (100)34:05+11:418:35
47Hugo ThunbergH21-2 (79)46:52+17:529:32
47Pär JohanssonH50-1 (91)39:00+13:2610:03
56Julia BogeD14 (128)36:49+15:0312:26
57Ebba LövgärdD12 (95)37:10+16:1014:01
59Sven BogeH45-2 (88)39:49+16:5810:10
61Felix JohanssonH14 (139)31:06+10:2510:05
63Erik SlättH14 (139)31:42+11:0110:17
63Anders LövgärdH21-2 (79)55:48+26:4811:21
74Lotta NybergD21 (105)43:04+14:4711:27
77Lars KullmanH45-2 (88)51:46+28:5513:14
89Bodil LjungkvistÖppen motion 5 (131)1:24:44+54:2824:37
93Lucas BoströmH16 (159)30:21+11:178:54
95Alfred JohanssonH16 (159)30:51+11:479:02
102Magnus BergqvistÖppen motion 5 (131)1:41:30+1:11:1429:30
105Gustav BertsH16 (159)32:23+13:199:29
105Sara BengtssonD14 (128)49:23+27:3716:41
113Wilma EsbergD14 (128)53:02+31:1617:55
121Mats HanssonÖppen motion 7 (190)49:36+31:3416:35
121Clara LövgärdD14 (128)1:00:41+38:5520:30
121Olle KullmanH14 (139)1:00:04+39:2319:30
138Adrian BergqvistH16 (159)42:34+23:3012:28
151Simon LjungkvistH16 (159)54:07+35:0315:52
Therese DahlströmD40 (65)ej godkänd
Vidar SunessonH10 (59)ej godkänd
Elina ReinholdssonD16 (123)ej start

OK Amne

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Britt-Marie AnderssonD65 (21)36:55+10:2614:56
Ingvar AnderssonH65 (63)ej godkänd

OK Bävern

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Evert JohanssonH60 (80)31:43+8:109:05
25Pia LundbergD55 (52)37:05+11:4012:04
28Stina JohanssonD20 Elit (34)38:59+12:119:38
35Linus LundbergH18 Elit (83)27:26+6:456:49
52Jessica ElmerssonÖppen motion 7 (190)35:55+17:5312:00
66Rasmus LundbergH21 Elit (80)38:46+9:376:38
79Mikael ÖrnH50-1 (91)58:32+32:5815:05
Fredrik AugustssonH45-1 (91)ej start

OK Denseln

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sarah PerssonD21 (105)29:27+1:107:49
2Antoine BecaertH18 Elit (83)22:07+1:265:30
3Pavlo UshkvarokH21 Elit 2 (52)35:24+2:446:11
7Quentin AndrieuxH18 Elit (83)23:01+2:205:43
10Ausra BartkevicieneD50 (81)28:39+5:029:27
11Thomas PerssonH50-2 (86)31:17+5:058:01
19Ugne SkucaiteD16 (123)28:46+5:468:35
19Hugo PerssonH16 (159)22:36+3:326:37
22Ugne LieguteD18 Elit (67)32:43+6:028:42
23Erik Ivarsson SandbergH21 Elit (80)33:35+4:265:45
36Stanislav PolianytsiaH21 Elit 2 (52)45:29+12:497:57
37Oleksandr StarovH21 Elit 2 (52)46:51+14:118:12
37Mathias HallménH21 Elit (80)34:30+5:215:55
38Chloé HaberkornD21 Elit (55)39:58+9:588:16
41Akvile BartkeviciuteD21 Elit (55)41:16+11:168:32
45Tadas DemantaviciusH16 (159)25:20+6:167:25
47Yevheniia VeremeienkoD21 Elit (55)45:54+15:549:30
49Ihor MahasH21 Elit 2 (52)59:24+26:4410:24
51Yuliia KravchukD21 Elit (55)59:00+29:0012:12
67Olivier Blanc-TranchantH21 Elit (80)38:54+9:456:40
74Christer BroströmH50-2 (86)51:49+25:3713:17
Malin PerssonD45 (96)ej godkänd
Erik PetterssonH21 Elit 2 (52)ej start
Algirdas BartkeviciusH21 Elit (80)ej start
Krzysztof WolowczykH21 Elit (80)ej start

OK Djerf

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Charlotte FlansbjerD45 (96)27:32+5:049:01
16Ylva JohanssonD18 (22)45:35+11:5212:43
17Rasmus PetterssonH18 Elit (83)25:04+4:236:14
26Elin LindbladD18 Elit (67)34:29+7:489:10
30Frida JohanssonD20 Elit (34)40:41+13:5310:04
32Jonna LindbladD16 (123)31:29+8:299:23
33Jan-Olof BäckH60 (80)34:06+10:339:46
35Axel LindbladH12 (88)28:16+10:2310:47
52Marie LindbladD45 (96)40:36+18:0813:18
65Björn SvenssonH50-2 (86)45:13+19:0111:35
67Arvid JohanssonH14 (139)32:01+11:2010:23

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Lennart ErikssonH80 (22)1:02:46+32:1724:14
46Barbro MelvingerÖppen motion 3 (55)1:37:33+1:04:5231:52
Mats BäckströmH55 (123)ej start

OK Flundrehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Stefan HellqvistH50-1 (91)51:16+25:4213:12
83Karin ThörnbladD45 (96)54:56+32:2818:00
103Isak ThörnbladH16 (159)32:10+13:069:25
Simon ThörnbladH14 (139)ej godkänd

OK Gipen

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oscar NymanH16 Kort (4)56:0818:13
3Jörgen NymanÖppen motion 5 (131)37:23+7:0710:52
4Lola NymanÖppen motion 1 (11)43:22+17:2417:29
11Ylva WängdahlÖppen motion 5 (131)43:55+13:3912:45
21Gurjeet SinghÖppen motion 3 (55)53:01+20:2017:19
27Örjan WängdahlH60 (80)33:07+9:349:29
28Yngve NilssonH65 (63)33:46+10:4810:39
30Börje SundbergH65 (63)34:15+11:1710:48
32Anders ErikssonH65 (63)34:41+11:4310:56
36Sören LindH60 (80)34:45+11:129:57
44Urban LarssonH60 (80)36:39+13:0610:30
83Lilly JorehedD12 (95)51:08+30:0819:17
87Sofia SamuelssonÖppen motion 7 (190)42:14+24:1214:07
141Johanna RonnedeÖppen motion 7 (190)53:39+35:3717:56
159Robin NyqvistÖppen motion 7 (190)1:00:26+42:2420:12
Linus OlssonH21-1 (68)ej godkänd
Johan NymanÖppen motion 8 (126)ej godkänd
Lars ElfvingH60 (80)ej start

OK Hammaren

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Björn LjunggrenH45-1 (91)26:31+2:376:41
6Rasmus TäckÖppen motion 7 (190)24:20+6:188:08
10Emma BlixtD20 Elit (34)30:11+3:237:28
10Ludvig LjunggrenH10 (59)18:22+5:358:49
11Fredrik AhnlénÖppen motion 8 (126)31:57+6:056:56
33Vera JeppssonD12 (95)31:44+10:4411:58
39Julia NäslundD16 (123)32:52+9:529:48
61Louise Jeppsson WulffD45 (96)43:18+20:5014:11
67Ann-Sofie TäckD45 (96)45:11+22:4314:48
69Alfred JeppssonH14 (139)32:47+12:0610:38
103Magnus JeppssonÖppen motion 8 (126)1:14:06+48:1416:06
110Erika BlixtÖppen motion 7 (190)47:03+29:0115:44
Gustav LjunggrenH14 (139)ej godkänd
Cornelia IvarssonD18 Elit (67)ej start
Thomas IvarssonÖppen motion 7 (190)ej start

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11John VallinH80 (22)47:49+17:2018:27

OK Hällen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sune LindellH80 (22)36:06+5:3713:56
4Ulla LindellD70 (12)42:07+8:4516:15
6Perrine ToussaintD18 Elit (67)29:26+2:457:49
8Hugo KindbornH16 (159)21:15+2:116:13
9Rolf KarlssonH70 (43)31:44+7:2210:32
24Melker LundinH18 Elit (83)25:44+5:036:24
34Clément GuillemainH20 Elit (55)30:59+7:386:54
59Karl LundinH18 Elit (83)31:43+11:027:53

OK Järnbärarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Hjalmar NordquistH80 (22)46:23+15:5417:54
93Elias LarssonÖppen motion 7 (190)43:38+25:3614:35

OK Kāpa

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Roberts KirkumsH14 (139)22:04+1:237:09
24Rudolfs GraudinsH12 (88)25:36+7:439:46
31Zaiga OzolinaD45 (96)33:30+11:0210:59
41Varis PeisenieksH60 (80)36:11+12:3810:22
42Roberts GraudinsH12 (88)28:37+10:4410:55
46Ainars LupikisH21 Elit 2 (52)52:36+19:569:12
46Paula KirkumaD12 (95)33:53+12:5312:47
50Marta Marija BirzkopeD14 (128)35:17+13:3111:55
59Liene Lice-LiciteD14 (128)37:14+15:2812:34
62Roberts ArnicansH14 (139)31:09+10:2810:06
69Grieta GrantskalnaD12 (95)44:13+23:1316:41
96Maija MāliņaD21 (105)58:11+29:5415:28
119Karolina MalinaD14 (128)57:59+36:1319:35
Guntis MāliņšH21 Elit 2 (52)ej godkänd
Irita PukiteD21 Elit (55)ej godkänd

OK Klemmingen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Valters ReneslacisH21 Elit 2 (52)37:12+4:326:30
23Bart Van WijngaardenH35 (28)55:58+26:3711:49
42Håkan PalmH21-1 (68)43:42+11:428:57
48Laura PukiteD21 Elit (55)46:31+16:319:37
Matiss SliksjanisH21 Elit 2 (52)ej start

OK Kolmården

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Emil LjungemyrH21 Elit (80)32:40+3:315:36
19Mikael WesterbergH50-1 (91)30:41+5:077:54
23Viktor WaernqvistH18 Elit (83)25:41+5:006:23
32Arvid WesterbergH18 Elit (83)27:12+6:316:45
45Simon LundinH21 Elit (80)35:30+6:216:05
63Carl-Henrik WassH16 (159)27:29+8:258:03
69Daniel WassH21-2 (79)1:09:05+40:0514:04

OK Kullingshof

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Meja PetterssonD10 (28)23:43+11:0011:51
13Anton KarlssonH21-2 (79)34:53+5:537:06
15Marcus LööfH35 (28)43:13+13:529:08
18Emma IvarssonD18 (22)50:56+17:1314:13
23Åsa PetterssonÖppen motion 5 (131)51:20+21:0414:55
24Johan IvarssonH21-2 (79)38:20+9:207:48
27Annie KamforsÖppen motion 5 (131)54:12+23:5615:45
29Helen JosefssonÖppen motion 3 (55)58:02+25:2118:57
33Wilma PetterssonD16 (123)31:52+8:529:30
35Carina IvarssonD50 (81)34:51+11:1411:30
38Niklas KamforsÖppen motion 5 (131)58:26+28:1016:59
44Irené AnderssonD55 (52)1:05:36+40:1121:22
45Pontus ForsbergH21-2 (79)46:05+17:059:23
46Emil AnderssonH21-2 (79)46:37+17:379:29
50Agnes KamforsD16 (123)34:40+11:4010:20
51Per-Ola JohnssonH65 (63)49:38+26:4015:39
53Tommy BäckH50-1 (91)40:52+15:1810:31
56Filip BarkestedtH21-2 (79)50:23+21:2310:15
65Conny ErixonH45-1 (91)43:42+19:4811:02
68Simon WallmanH21-2 (79)1:06:56+37:5613:37
69Remo WüstH50-1 (91)47:58+22:2412:21
81William JosefssonH12 (88)53:55+36:0220:34
86Torbjörn PetterssonH45-1 (91)57:30+33:3614:31
100Ingvar IvarssonH55 (123)53:28+28:4814:41
142Lennart SimonssonÖppen motion 7 (190)53:51+35:4918:00
Ella PetterssonD12 (95)ej godkänd
Emil JohanssonH21-2 (79)ej godkänd
Rasmus BäckH21-2 (79)ej godkänd

OK Kåre

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elsa KaipeD14 (128)21:467:21
1Isac Von KrusenstiernaH21 Elit (80)29:095:00
3Lars MattssonH60 (80)25:29+1:567:18
6Jannike WåhlbergD60 (36)25:26+3:5010:17
6Hilma DalinD12 (95)24:01+3:019:03
8Vilma V Von KrusenstiernaD20 Elit (34)29:26+2:387:17
9Vendela SöderqvistD16 (123)27:20+4:208:09
10Ida JohnssonD18 (22)41:35+7:5211:36
12Hanna BarkegrenD21 (105)32:36+4:198:40
14Anna Von KrusenstiernaD50 (81)29:42+6:059:48
16Walter SöderqvistH12 (88)23:34+5:418:59
16Karin JohnssonD45 (96)28:23+5:559:18
18Patrik SöderqvistH40 (100)28:24+6:007:09
22Jonas GustafssonH21 Elit (80)33:29+4:205:44
22Marie-Louise KaipeD40 (65)39:51+8:3010:14
22Tim ThomsonH10 (59)20:34+7:479:53
24Mia GustafssonD55 (52)36:33+11:0811:54
24Wille SöderqvistH14 (139)25:10+4:298:10
33Marit SöderqvistD45 (96)34:34+12:0611:20
34Jakob WidelundH16 (159)24:11+5:077:05
37Johan ThomsonÖppen motion 7 (190)32:40+14:3810:55
39Jon HanssonH16 (159)24:46+5:427:15
46Thobias WidelundH40 (100)34:20+11:568:38
47Matilda AnderssonÖppen motion 8 (126)44:59+19:079:46
47Frode Montelius RisbergH12 (88)30:01+12:0811:27
47Annika BengtssonÖppen motion 3 (55)1:39:26+1:06:4532:29
48Kenneth WålbergH65 (63)42:47+19:4913:29
49Karl GranathH18 Elit (83)30:06+9:257:29
49Matilda ErikssonD21 Elit (55)48:13+18:139:58
63Kajsa MattssonD21 (105)40:43+12:2610:49
65Leo AlvolinH16 (159)27:37+8:338:05
71Klara ErssonD16 (123)39:00+16:0011:38
78Emilia JohnssonD16 (123)42:07+19:0712:34
89Lars GustafssonH55 (123)46:04+21:2412:39
92Rasmus WidelundH14 (139)38:44+18:0312:34
93Birgitta MattssonÖppen motion 5 (131)1:27:43+57:2725:29
97Lina WidelundD14 (128)46:02+24:1615:33
105Hugo AtterbrandH14 (139)41:45+21:0413:33
108Albin SjöblomH16 (159)32:29+13:259:31
120Ylva HanssonD14 (128)58:15+36:2919:40
145Esbjörn Montelius RisbergH16 (159)47:50+28:4614:01
Christoffer LindgrenH16 (159)ej godkänd
Emma ForsbergD21 (105)ej godkänd
Jenny ErikssonD21 Elit (55)ej start
Fredrik MattssonH21-2 (79)ej start
Olle DalinH14 (139)ej start
Anders AtterbrandH45-2 (88)ej start

OK Landehof

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Felix DrejmoH18 Elit (83)22:14+1:335:31
6Lotta SaetreD45 (96)24:39+2:118:04
9Felicia LorénD18 (22)41:33+7:5011:36
17Sven GranforsH40 (100)28:12+5:487:06
18Anders WadstenH50-2 (86)32:16+6:048:16
18Victor AxbomH21-2 (79)35:50+6:507:17
26Jennie LidénD12 (95)29:06+8:0610:58
30Anna ErikssonD50 (81)33:59+10:2211:12
30Sara LorénD45 (96)33:22+10:5410:56
33Melker ÅkessonH16 (159)24:03+4:597:03
34Nils KörleH18 Elit (83)27:13+6:326:46
35Rebecka PihlströmD16 (123)31:59+8:599:32
35Thomas KarlssonH45-2 (88)33:15+10:248:30
38Albin NyqvistH16 (159)24:39+5:357:13
49Sofia KarlssonD45 (96)39:45+17:1713:01
50Johan LidénH40 (100)35:19+12:558:53
55Joakim ÅkessonH50-2 (86)41:09+14:5710:33
59Elsa KarlssonD16 (123)36:16+13:1610:49
60Ulf NyqvistH45-2 (88)40:28+17:3710:20
62Alvin OllanderH16 (159)27:25+8:218:02
71Johan ÅbergH50-2 (86)47:56+21:4412:17
80Anna KörleÖppen motion 7 (190)40:05+22:0313:24
80Niklas LorénH45-2 (88)53:13+30:2213:36
81Martin LidénH45-2 (88)54:25+31:3413:55
87Elin KarlssonD12 (95)55:51+34:5121:04
88Elin LidénD12 (95)56:51+35:5121:27
90Johanna PihlströmD14 (128)45:05+23:1915:13
100Emma KarlssonD14 (128)47:01+25:1515:53
104Karl GranforsH16 (159)32:13+13:099:26
109Elias NyqvistH14 (139)45:18+24:3714:42
111Sara SaetreD16 (123)56:37+33:3716:54
111Ida KörleD14 (128)52:20+30:3417:40
154Anton LarssonH16 (159)1:06:00+46:5619:21
Fredrik KörleÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Hampus OlesundH21-2 (79)ej godkänd
Magnus KarlssonH55 (123)ej godkänd
Pia JohanssonD45 (96)ej start

OK Lindéna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Pernilla LindÖppen motion 5 (131)ej godkänd

OK Linné

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel RönnqvistÖppen motion 7 (190)18:026:01
10Linnea RönnqvistÖppen motion 7 (190)25:47+7:458:37
14Annika BjörkD40 (65)36:03+4:429:16
15Per-Erik WåhlbergH70 (43)32:47+8:2510:53
21Stefan LundH55 (123)30:46+6:068:27
22Elsa HedinD14 (128)29:26+7:409:56
23Per GrywenzH55 (123)31:01+6:218:31
26Olle GrywenzH20 Elit (55)29:02+5:416:28
30Ken PeetersH21 Elit 2 (52)42:24+9:447:25
40Adam RegerÖppen motion 7 (190)33:57+15:5511:21
43Kristin RamstedtÖppen motion 3 (55)1:23:44+51:0327:21
54Tryggve RönnqvistH55 (123)35:56+11:169:52
58Rasa EngstedtD21 (105)39:45+11:2810:34
59Roland JanssonH60 (80)43:20+19:4712:24
61Lars-Olof JanssonH55 (123)37:23+12:4310:16
83Martin JakobssonÖppen motion 8 (126)1:01:09+35:1713:17
96David EngstedtH40 (100)1:07:38+45:1417:02
100Elizabeth JakobssonÖppen motion 8 (126)1:11:26+45:3415:31
107Magnus ThorÖppen motion 7 (190)46:30+28:2815:33
Daniel RejmentH40 (100)ej godkänd
Ulrik ImbergH45-1 (91)ej godkänd
Erik BjörklundH21 Elit 2 (52)ej start
Joel AhlbergH14 (139)ej start

OK Löftan

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Magnus JohanssonH50-1 (91)28:29+2:557:20
9Johanna RundqvistD20 (19)42:14+12:1911:47
17Simon CorneliussonH14 (139)24:15+3:347:52
20Stefan RingH40 (100)28:46+6:227:14
21Magnus HanssonH45-1 (91)31:37+7:437:59
22Jesper JohanssonH18 Elit (83)25:38+4:576:22
22Tobias JohanssonH16 (159)22:50+3:466:41
49Oskar BlomH14 (139)28:32+7:519:15
49Josefin HanningD21 (105)38:35+10:1810:15
53Patrik CorneliussonH40 (100)36:16+13:529:08
55Linda CorneliussonD40 (65)1:07:13+35:5217:16
55Ida AnderssonD14 (128)36:07+14:2112:12
59Agnes PaulssonD12 (95)39:07+18:0714:45
60Liselotte JohanssonÖppen motion 7 (190)36:48+18:4612:18
61Hugo CorneliussonH12 (88)34:17+16:2413:05
69Henrik AnderssonH45-1 (91)44:55+21:0111:20
73Elin AnderssonD12 (95)46:08+25:0817:24
83Jonas HultinH50-1 (91)1:09:56+44:2218:01
93Albin PaulssonH14 (139)38:46+18:0512:35
126Jakob MobergH16 (159)38:09+19:0511:11
143Johanna MobergÖppen motion 7 (190)54:32+36:3018:14
Filip HanssonH14 (139)ej start
Alice HultinD20 (19)ej start
Adrian VartiaH18 Elit (83)ej start

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Jakob FranssonÖppen motion 8 (126)38:28+12:368:21

OK Moss

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Aurora GjølsjøD20 Elit (34)27:51+1:036:53
5Karoline BjørnerødD18 (22)37:07+3:2410:22
8Tore BjørnerødH50-1 (91)28:38+3:047:22
18Erik JakobsenH35 (28)44:54+15:339:29
19Donatas KontautasH35 (28)46:09+16:489:45
22Øystein OlsenH45-2 (88)29:20+6:297:30
23Johanne Bratland TjernshaugenD20 Elit (34)37:54+11:069:22
25Thomas RoskifteH40 (100)29:24+7:007:24
34Anders Hovgaard EisvangH12 (88)28:00+10:0710:41
35Alfred BjørnerødH16 (159)24:29+5:257:10
36Erik SandbækH50-1 (91)35:12+9:389:04
41Emma Aune JakobsenD12 (95)32:45+11:4512:21
42Sondre LadimH16 (159)25:01+5:577:20
44Marie Lindløv JensenD18 Elit (67)36:53+10:129:48
48Hallvard KorenH50-1 (91)39:09+13:3510:05
50Thomas TubbehaugenH21-2 (79)48:08+19:089:48
54Henning Bratland CarlsenH45-2 (88)38:39+15:489:53
54Christopher LadimH18 Elit (83)30:55+10:147:41
59Kristine RoskifteD40 (65)1:19:23+48:0220:24
62Erika Lind-LarsenD14 (128)38:19+16:3312:56
79Julie WoldD16 (123)42:08+19:0812:34
85Erle Elise WoldD12 (95)53:05+32:0520:01
87Hanne WoldD45 (96)59:32+37:0419:31
97Frida Hovgaard EisvangD16 (123)47:51+24:5114:17
115Adam KristiansenÖppen motion 8 (126)1:39:05+1:13:1321:32
119Tor Erling GjølsjøH16 (159)36:55+17:5110:49
123Sebastian Blomfeldt UnnerudH16 (159)37:37+18:3311:01
130Martin Hovgaard EisvangÖppen motion 7 (190)50:57+32:5517:02
153Christoffer GzylH16 (159)54:59+35:5516:07
182Elisabeth Aune JakobsenÖppen motion 7 (190)1:20:23+1:02:2126:53

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
181Lars JohnssonÖppen motion 7 (190)1:18:54+1:00:5226:23

OK Nackhe

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Albin SeverinssonH16 Kort (4)1:12:17+16:0923:28
12Fredrik JohanssonH21-2 (79)34:38+5:387:03
19Alinda RundqvistU2 (32)29:01+11:4214:30
22Amanda SjööarvU2 (32)32:58+15:3916:29
33Björn-Olof ValdemarssonH65 (63)34:50+11:5210:59
33Adam SjööarvH14 (139)26:31+5:508:36
42Ellen JohnssonD21 (105)36:39+8:229:44
44Malin BrorsonD45 (96)37:26+14:5812:16
44Björn NilssonH65 (63)40:05+17:0712:38
45Anders SjööarvH40 (100)34:14+11:508:37
48Håkan RundqvistÖppen motion 7 (190)35:18+17:1611:48
53Joel JohnssonH21-2 (79)49:49+20:4910:08
58Fredrik BrorsonH45-1 (91)39:55+16:0110:04
60Tomas GunnarssonH21-2 (79)52:36+23:3610:42
62Evelina OlssonÖppen motion 5 (131)1:08:37+38:2119:56
63Helene JohanssonÖppen motion 5 (131)1:08:51+38:3520:00
73Tommy JohnssonH60 (80)58:31+34:5816:46
75Karin NorlanderD45 (96)50:11+27:4316:27
80Tilde BlomD14 (128)43:02+21:1614:32
84Alice SjööarvD12 (95)52:30+31:3019:48
Jonas JohanssonH50-2 (86)ej start
Jonathan RundqvistH16 (159)ej start
Linus ZederinH16 (159)ej start

OK Njudung

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anders PetterssonÖppen motion 7 (190)25:10+7:088:25
32Oscar HultgrenH16 (159)23:59+4:557:01
36Ulrika RibbholmÖppen motion 5 (131)58:18+28:0216:56
36Joakim KarmetunH45-2 (88)33:21+10:308:31
40Albin TollH18 Elit (83)28:19+7:387:02
47Wilhelm KarmetunH14 (139)28:12+7:319:09
50Maria SundbergÖppen motion 7 (190)35:33+17:3111:53
54Lars RibbholmÖppen motion 7 (190)36:06+18:0412:04
169Cecilia KarmetunÖppen motion 7 (190)1:10:24+52:2223:32
Olle PetersénH14 (139)ej godkänd
Oskar PetterssonH21-1 (68)ej start
Dennis TollÖppen motion 8 (126)ej start

OK Nolaskogsarna

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jan NäslundH50-2 (86)28:46+2:347:22
5Christer AhlbergÖppen motion 5 (131)41:43+11:2712:07
6Ida Moström-AhlbergÖppen motion 5 (131)41:53+11:3712:10
6Adrian JohanssonH20 (15)29:55+4:438:15
12Jörgen NylénH50-2 (86)31:20+5:088:02
17Elina MikaelssonD21 (105)32:59+4:428:46
19Malin AnderssonD21 (105)33:12+4:558:49
19Ellen WesterlundD14 (128)28:18+6:329:33
19Mathias WesterlundH45-2 (88)28:55+6:047:23
23Samuel JohanssonH18 (27)51:54+25:2514:20
25Victoria ErikssonÖppen motion 7 (190)29:14+11:129:46
28Fredrik ForsgrenH45-2 (88)31:35+8:448:04
34Anders MannelqvistH55 (123)32:58+8:189:03
38Nora WesterlundD16 (123)32:32+9:329:42
42Simon DahlbergH20 Elit (55)32:51+9:307:19
43Monika WesterlundD40 (65)50:15+18:5412:55
43Jan ÅhlundH50-2 (86)37:20+11:089:34
47Per SundholmH21 Elit 2 (52)54:43+22:039:34
54Clas EngströmH50-2 (86)41:00+14:4810:30
62Isak ErikssonH18 Elit (83)32:22+11:418:03
63Hugo ErikssonH21 Elit (80)38:02+8:536:31
64Björn ByströmH45-2 (88)42:21+19:3010:49
78Kari PessaÖppen motion 7 (190)39:46+21:4413:17
84Ingmar AnderssonÖppen motion 7 (190)40:54+22:5213:40
102Louise HaneÖppen motion 8 (126)1:11:54+46:0215:37
105Anette AnderssonÖppen motion 7 (190)46:08+28:0615:25
111Erik ByströmH16 (159)33:21+14:179:46
131Anna RobertssonÖppen motion 7 (190)51:07+33:0517:05
133Lillemor ErikssonÖppen motion 7 (190)51:22+33:2017:10
Kasper ThelanderInskolning (20)fullföljt
Thomas NäslundÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Joel ByströmH14 (139)ej godkänd
Nora EngströmD16 (123)ej start
Emilia JohanssonD16 (123)ej start
Rune LindströmH50-2 (86)ej start

OK Orinto

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Carl-Henry AnderssonH70 (43)25:35+1:138:29
3Olle ElfströmH18 (27)28:18+1:497:49
8Elin BirkestadÖppen motion 3 (55)44:26+11:4514:31
11Magnus HomannH45-1 (91)28:58+5:047:18
14Emil SundströmH18 (27)36:54+10:2510:11
25Elvina BergdahlD12 (95)28:56+7:5610:55
26Gustav BohmanH18 (27)54:35+28:0615:04
36Jenny HomannD55 (52)46:29+21:0415:08
56Martin JohanssonH45-1 (91)39:30+15:369:58
62Jonas BergdahlH40 (100)38:02+15:389:34
82Ronnie BohmanH45-1 (91)50:43+26:4912:48
92Sandra EkströmD21 (105)50:40+22:2313:28
Lova BergdahlD10 (28)ej start
Björn KarlssonH45-1 (91)ej start
Elin ClassonD21 Elit (55)ej start

OK Orion

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Björn LinnersjöH75 (26)32:59+2:4510:57
5Yuri OmelchenkoH45-1 (91)26:02+2:086:34
31Johan OlaussonH21-1 (68)40:18+8:188:15
46Tommy SvenssonH21-1 (68)44:04+12:049:01

OK Pan-Kristianstad

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Eva Folkesson LööfD60 (36)22:56+1:209:17
5Marie EngD40 (65)32:45+1:248:25
13Raimo SalminenH75 (26)46:15+16:0115:21
15Henric HöglindH50-2 (86)31:49+5:378:09
15Mikael PihlH45-2 (88)28:30+5:397:17
17Bengt-Göran MånssonH65 (63)31:43+8:4510:00
20Isak EngH12 (88)24:14+6:219:14
23Victoria HöglindD10 (28)38:48+26:0519:24
25Henrik ModigH45-2 (88)30:21+7:307:45
27Anna LööfD21 (105)34:19+6:029:07
28Per-Åke NilssonH50-2 (86)34:23+8:118:48
58Richard SjöholmH21 Elit (80)37:40+8:316:27
64Elin NybergÖppen motion 7 (190)37:27+19:2512:31
91Göran FastÖppen motion 8 (126)1:03:51+37:5913:52
94Joel SjöholmÖppen motion 8 (126)1:04:15+38:2313:58
140Katarina FastÖppen motion 7 (190)53:32+35:3017:54
Philip HöglindH12 Kort (3)ej godkänd

OK Paracin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
106Dejan IlicÖppen motion 7 (190)46:22+28:2015:30

OK Ravinen

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel GranqvistH20 Elit (55)23:215:12
3Amanda GranqvistD16 (123)24:53+1:537:25
8Edvin ForsbergH16 (159)21:15+2:116:13
12Emilia EngelD18 Elit (67)30:33+3:528:07
17Erik HerneH20 Elit (55)27:00+3:396:01
18Johanna AlmgrenD16 (123)28:44+5:448:34
21Linus ForsbergH14 (139)24:48+4:078:03
22Hannes SvahnH20 Elit (55)27:48+4:276:12
24Isabella SjögrenU2 (32)37:53+20:3418:56
29Erik LundquistH14 (139)25:47+5:068:22
44Albin LindskogH18 Elit (83)28:57+8:167:12
58Ture LindskogH12 (88)33:18+15:2512:42
59Teo StruckH16 (159)27:15+8:117:59
61Emma AlmgrenD16 (123)36:55+13:5511:01
66Vendela RundströmD16 (123)37:39+14:3911:14
68Hugo LindskogH16 (159)27:52+8:488:10
108Edvin WollbrandH14 (139)45:11+24:3014:40
124Gustav LübckeH14 (139)1:18:59+58:1825:38
Ellen Wångberg AnelandD14 (128)ej start

OK Renen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hanna LundbergD18 Elit (67)ej start

OK Rodhen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Maria SjölanderD21 Elit (55)39:28+9:288:10
39Emilia BergströmD18 Elit (67)36:21+9:409:40
40Frida MelinD14 (128)32:30+10:4410:58
72David MelinH18 Elit (83)33:44+13:038:23
John McLellandH18 Elit (83)ej start
Jonas EklundH45-2 (88)ej start
Fannie SjölanderD16 (123)ej start
Agnes Söllvander EklundD16 (123)ej start
Elis EklundH10 (59)ej start
Elsa Söllvander EklundD14 (128)ej start

OK Roslagen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ola HultinH50-1 (91)28:32+2:587:21
24Pål JanssonH45-1 (91)32:03+8:098:05
27Joel LännevallH21 Elit 2 (52)42:05+9:257:22

OK Roxen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Hugo LillieströmH20 Elit (55)25:49+2:285:45
23Christer SandhH70 (43)35:55+11:3311:55
46Maria LillieströmD50 (81)38:20+14:4312:39
Anders LillieströmH50-1 (91)ej godkänd

OK Skogshjortarna

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kristjan LaasH35 (28)29:51+0:306:18
4Moa BengtssonD12 Kort (5)27:43+11:1213:51
4Martin IvarssonH40 (100)24:05+1:416:03
6Johanna FredrixonÖppen motion 1 (11)48:05+22:0719:23
6Mathias FredrixonÖppen motion 1 (11)48:05+22:0719:23
6Sandra LaasD35 (21)35:51+6:329:12
7Andréas ThernH40 (100)25:58+3:346:32
11Lennart HålsjöH65 (63)29:32+6:349:18
12Stina ThernD14 (128)26:46+5:009:02
14Olle LaasH10 (59)19:11+6:249:13
15Ems De SmulD20 Elit (34)32:53+6:058:08
18Olof TholénH12 (88)23:41+5:489:02
21Gustav HarrysonH18 (27)42:14+15:4511:40
21Elmer KarleU1 (22)54:28+39:1926:41
21Lars BjörkingH50-2 (86)32:43+6:318:23
23Samuel BökeH16 (159)22:52+3:486:42
24Hannah ThielsD20 Elit (34)38:34+11:469:32
24Ebba ThernD16 (123)29:38+6:388:50
25Tobias JohanssonH21-2 (79)38:27+9:277:49
25Tomas KarlssonH60 (80)32:55+9:229:25
26Ann Warma LaasD60 (36)33:35+11:5913:35
26Suzy LarssonD50 (81)32:43+9:0610:47
27Andres LaasH55 (123)32:25+7:458:54
31Anna Serralonga ArquésD21 Elit (55)39:12+9:128:06
34Åsa HedströmD40 (65)44:31+13:1011:26
36Magnus BertilssonH40 (100)32:06+9:428:05
38Erik AamotH40 (100)33:20+10:568:23
40Johan LarssonH21-2 (79)43:51+14:518:55
40Ann-Brith StrömbergD55 (52)52:05+26:4016:57
43Ludvig HedströmH16 (159)25:12+6:087:23
43Kjell EinarssonH55 (123)34:03+9:239:21
48Gustav ÖstlingH21-2 (79)47:41+18:419:42
49Klara EberlénD14 (128)35:15+13:2911:54
55Noel BengtssonH14 (139)30:09+9:289:47
59Max KarleH40 (100)36:54+14:309:17
60Julia KrekelsD18 Elit (67)43:58+17:1711:41
61Mikael LindeH21-2 (79)55:06+26:0611:13
62Ebba EberlénD12 (95)40:04+19:0415:07
72Henrik OlssonH40 (100)43:04+20:4010:50
75Ida IvarssonD12 (95)46:48+25:4817:39
82Lars-Erik FredrikssonÖppen motion 7 (190)40:24+22:2213:30
86Lars StrömbergÖppen motion 7 (190)42:06+24:0414:04
96Agnes IvarssonD14 (128)45:58+24:1215:31
Simon KrekelsH21 Elit 2 (52)ej start
Johanna FredrixonD16 (123)ej start
Viktor HedströmH12 (88)ej start
Lukas LarssonH16 (159)ej start
Benjamin AnciauxH21 Elit 2 (52)ej start

OK Skärmen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Sofia JohanssonD20 Elit (34)33:11+6:238:12
20Ebba LindD18 Elit (67)32:16+5:358:34
52Frida JohanssonD16 (123)35:39+12:3910:38
68Kristina LindD50 (81)47:28+23:5115:39
69Annelie JohanssonD50 (81)48:28+24:5115:59

OK Stigen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Marita JohanssonÖppen motion 3 (55)44:45+12:0414:37
38Bo JohanssonH70 (43)1:00:13+35:5120:00
80Martin RosénH40 (100)46:44+24:2011:46

OK Storsjön

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Ester OlofssonD18 (22)48:38+14:5513:35
40Björn OlofssonH50-2 (86)36:42+10:309:24

OK Södertörn

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunnel JunegardD80 (6)30:43+3:1916:04
3Katarina NorrbyD18 (22)36:06+2:2310:05
3Per BacklundH55 (123)26:04+1:247:09
4Tilde BacklundD18 Elit (67)28:11+1:307:29
4Åsa SundbergD60 (36)23:58+2:229:42
6Niklas ErlandssonH14 (139)22:07+1:267:10
8Elisabeth LarssonD16 (123)27:12+4:128:07
9Annick MeisterD18 Elit (67)29:44+3:037:54
10Jesper LagerbergH50-2 (86)30:50+4:387:54
10Paul NorénH70 (43)32:04+7:4210:39
11Lars AnderssonH60 (80)29:04+5:318:19
12Karl-Erik JohanssonH65 (63)29:36+6:389:20
13Linnea EngvallU1 (22)26:39+11:3013:03
15Per WallÖppen motion 7 (190)27:29+9:279:11
16Lars-Gunnar LarssonH65 (63)31:31+8:339:56
19Margaretha NylundD65 (21)1:08:39+42:1027:47
20Andreas MagnvallÖppen motion 7 (190)28:31+10:299:32
22Anna SundbergD50 (81)31:50+8:1310:30
23Ingemar JohnssonH75 (26)1:19:48+49:3426:30
27Mattias IvaresH20 Elit (55)29:27+6:066:34
27Ann FranzénD50 (81)32:54+9:1710:51
29Per FranzénH50-2 (86)34:29+8:178:50
34Kjell HolmbergH65 (63)35:11+12:1311:05
35Aurel PleshkanH21 Elit 2 (52)44:42+12:027:49
37Catherine TaylorD21 Elit (55)39:54+9:548:15
37Tomas MattssonH50-2 (86)36:13+10:019:17
38Sanna HedbergD18 Elit (67)36:18+9:379:39
45Nikolai PetrovetsH21 Elit 2 (52)52:06+19:269:07
53Märta WigleD14 (128)35:56+14:1012:08
58Mattias SkepplingH50-2 (86)41:32+15:2010:38
59Staffan ZillingH55 (123)36:59+12:1910:09
89Katarina WigleD45 (96)1:02:57+40:2920:38
90Jenny MagnvallÖppen motion 5 (131)1:25:20+55:0424:48
171Torbjörn JohanssonÖppen motion 7 (190)1:11:15+53:1323:49
Alicia SchandlD16 (123)ej start
Anna SchandlD45 (96)ej start
Nils EklöwH50-2 (86)ej start
Christophe HerlyH50-2 (86)ej start
Susanne HolmbergD60 (36)ej start

OK Tisaren

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus PerssonH45-1 (91)23:546:02
1Lars-Åke WallH70 (43)24:228:05
3Valter PetterssonH18 Elit (83)22:10+1:295:30
28Isak LarssonH12 (88)26:46+8:5310:12
29Ellinor ErikssonD21 (105)34:37+6:209:12
33Erik LindgrenH21 Elit 2 (52)43:46+11:067:39
34Gustav HindérH21 Elit (80)34:19+5:105:53
39Jonas PetterssonH50-2 (86)36:33+10:219:22
43Robin HelmerssonH14 (139)27:49+7:089:01
61Olle JosarpH21 Elit (80)37:56+8:476:30
109Emil LarssonH16 (159)32:33+13:299:32
Noel HelmerssonH16 (159)ej start

OK Tor

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Åsa LinnersjöD40 (65)ej start

OK Torfinn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Urban ArnessonH60 (80)36:38+13:0510:29
59Simon PreutzH21-2 (79)52:04+23:0410:36
83Camilla NilssonD21 (105)46:14+17:5712:17

OK Tranan

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav ÖstenssonH18 (27)26:297:18
1Hjalmar IngelsboH12 (88)17:536:49
2Ulrika KindlundD45 (96)23:24+0:567:40
7Maja KindlundD20 (19)35:53+5:5810:01
9Mats KindlundH45-1 (91)28:26+4:327:10
9Hanna LindströmD21 (105)32:01+3:448:30
10Annika JohanssonD45 (96)26:11+3:438:35
11Emma NilssonD21 (105)32:07+3:508:32
23Kenneth JohanssonH45-1 (91)31:54+8:008:03
27Sara OhlinD14 (128)30:03+8:1710:09
31Lisa ÖstenssonD14 (128)31:02+9:1610:29
31Klas JohanssonH20 Elit (55)30:32+7:116:48
35Wilma PalmqvistD12 (95)32:00+11:0012:04
37Max LarssonH40 (100)32:54+10:308:17
66Emilia ElverlindD14 (128)38:58+17:1213:09
75Otto LarssonH14 (139)34:27+13:4611:11
80Ann-Sophie OhlinD45 (96)53:26+30:5817:31
81Mattias PalmqvistÖppen motion 8 (126)59:26+33:3412:55
99Erik KindlundH14 (139)40:13+19:3213:03
123Sofia ÖstenssonÖppen motion 7 (190)49:49+31:4716:39
Lisa JohanssonD21 Elit (55)ej godkänd
Gustav OhlinH18 Elit (83)ej godkänd

OK Tyr

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sixten WestlundH60 (80)23:336:44
3Olle GranefeltH10 (59)14:42+1:557:04
4Izabella LjungbergD12 (95)22:20+1:208:25
4Henric BrohedeH45-2 (88)25:06+2:156:25
4Rolf WikströmH60 (80)25:47+2:147:23
7Malte GranefeltH12 (88)20:56+3:037:59
10Malin JonssonD40 (65)34:18+2:578:49
12Anton JonssonH14 (139)23:34+2:537:39
15Martin LjungbergH40 (100)28:08+5:447:05
15Nicolina MobergD18 Elit (67)31:11+4:308:17
18Ingrid KensbyD55 (52)35:24+9:5911:31
20Stina GranefeltD21 (105)33:15+4:588:50
24Angelica WikströmD40 (65)40:44+9:2310:28
26Alrik WikströmH10 (59)21:53+9:0610:31
30My WestlundD21 (105)34:45+6:289:14
32Anna Weckner WestlundD55 (52)42:41+17:1613:54
35Leif HelgmanH55 (123)33:06+8:269:05
40Ivar WikströmH12 (88)28:32+10:3910:53
41Kristin KensbyÖppen motion 7 (190)33:59+15:5711:21
43Vincent LjungbergH10 (59)34:28+21:4116:34
49Wilma JonssonD12 (95)34:06+13:0612:52
50Åke KappelH60 (80)39:44+16:1111:23
52Lydia MartinssonÖppen motion 8 (126)46:31+20:3910:06
54Jenny NilssonÖppen motion 8 (126)47:45+21:5310:22
64Alma KappelD18 Elit (67)1:09:38+42:5718:31
67Eva Greilert KappelD50 (81)46:52+23:1515:28
70Eva MartinssonD50 (81)49:34+25:5716:21
70Lovisa MartinssonÖppen motion 8 (126)53:43+27:5111:40
70Sverre WikströmH40 (100)41:59+19:3510:34
90Leif SandahlH55 (123)46:09+21:2912:40
96Mats KensbyH55 (123)50:01+25:2113:44
Lisa AnnersandD60 (36)ej godkänd

OK Vivill

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Lena RunessonD60 (36)29:14+7:3811:50
18Andreas SamuelssonÖppen motion 8 (126)34:23+8:317:28
23Jennie HöyeD21 (105)33:39+5:228:56
34Gustav ErlandssonÖppen motion 7 (190)31:26+13:2410:30
34Marcus JosefssonH40 (100)31:37+9:137:57
39Arvid JosefssonH12 (88)28:26+10:3310:51
49Lars RunessonH60 (80)39:23+15:5011:17
57Stefan JohanssonÖppen motion 8 (126)48:59+23:0710:38
77Torbjörn LönkvistH50-1 (91)56:11+30:3714:28
Clara SamuelssonD18 Elit (67)ej start
Mikael HanssonH55 (123)ej start
Charlotte JosefssonD40 (65)ej start

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Stefan ErikssonH50-1 (91)42:43+17:0911:00

OK Älvsjö-Örby

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Viktor Nimrodsson EngblomH12 Kort (3)35:38+9:4017:07
3Lennart StenbergH85 (4)1:10:48+25:1927:20
4Magnus NordströmH35 (28)32:29+3:086:52
4Mats ZackrissonÖppen motion 5 (131)41:00+10:4411:55
23Christer NordströmH65 (63)33:06+10:0810:26
25Margareta WadinD60 (36)32:39+11:0313:13
38Alexander Nimrodsson EngblomH10 (59)28:15+15:2813:34
53Vide MessingH10 (59)45:36+32:4921:55
61Linda NimrodssonÖppen motion 5 (131)1:07:35+37:1919:38
73Ivar MessingH12 (88)41:41+23:4815:54
96Håkan LarssonÖppen motion 5 (131)1:32:16+1:02:0026:49
149Elisabet LarssonÖppen motion 7</