Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

IK Hakarpspojkarna

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ebba LindmanD18 (22)34:56+1:139:45
2Klas KarlssonH45-2 (88)24:18+1:276:12
3Olle KarlssonH16 (159)19:37+0:335:45
4Hanna PalmD45 (96)24:27+1:598:00
4Tova RangertD14 (128)22:52+1:067:43
4Mattias ÖhlundH16 (159)20:21+1:175:58
5Ella PalmD20 Elit (34)28:31+1:437:03
7Helena SandahlD40 (65)32:50+1:298:26
7Minna PalmD14 (128)25:15+3:298:31
8Måns SandahlH12 (88)22:28+4:358:34
9Fridolf EskilssonH50-1 (91)29:00+3:267:28
9Martin DjerfH21-1 (68)35:47+3:477:19
10Lars SvenssonH50-1 (91)29:02+3:287:28
11Emma OlinD14 (128)26:31+4:458:57
11Kristian PalmH50-1 (91)29:06+3:327:30
12Sara GranstedtD20 Elit (34)31:29+4:417:47
14Alice Svensson FinndahlD20 Elit (34)32:34+5:468:03
14Isak EskilssonH16 (159)21:57+2:536:26
17Maria OssianssonD45 (96)28:27+5:599:19
18Viktor GunnarssonH16 (159)22:27+3:236:35
21Lennart SöderbergH50-1 (91)30:54+5:207:57
23Filip OssianssonH21 Elit (80)33:35+4:265:45
28Lukas GranstedtH20 Elit (55)29:34+6:136:35
28Magnus JohanssonH21-1 (68)38:49+6:497:57
31Emil ÖhlundH18 Elit (83)27:03+6:226:43
32Aleksei AlekseyonokH21 Elit (80)34:09+5:005:51
34Julia RangertD18 Elit (67)35:18+8:379:23
38Jakob IngströmH20 Elit (55)31:41+8:207:04
44Andreas GustafssonH20 Elit (55)33:36+10:157:30
45Emmy GranstedtD16 (123)33:53+10:5310:06
46Joel Svensson FinndahlH14 (139)28:11+7:309:09
53Bo GranstedtH55 (123)35:39+10:599:47
57Arvid NordH21 Elit (80)37:35+8:266:26
63Ida EskilssonD16 (123)37:12+14:1211:06
73Mattias OssianssonÖppen motion 8 (126)56:08+30:1612:12
80Stella RangertD16 (123)42:17+19:1712:37
103Evelina Svensson FinndahlD16 (123)50:35+27:3515:05
Viktor OssianssonÖppen motion 8 (126)ej godkänd
Markus HederskogH21-1 (68)ej start
Joar HertinH18 Elit (83)ej start
Hilda Holmqvist JohanssonD18 Elit (67)ej start
Tilda PalmD16 (123)ej start
Oscar OlinH16 (159)ej start
Gustav SparrevikH21 Elit (80)återbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser