Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

IFK Göteborg Orientering

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sara HagströmD21 Elit (55)30:006:12
1Elsie HördegårdhD10 (28)12:436:21
1Tobias NobornH45-2 (88)22:515:50
1Fredrik BakkmanÖppen motion 8 (126)25:525:37
1Pär HanssonH50-2 (86)26:126:43
2Melker MartnerÖppen motion 1 (11)27:27+1:2911:04
2Max Peter BejmerH21 Elit (80)29:35+0:265:04
2Niclas JonassonH40 (100)23:28+1:045:54
4Hugo NobornH14 Kort (5)44:02+9:4216:48
5Andreas HöyeÖppen motion 8 (126)28:16+2:246:08
7Eskil KinnebergH21 Elit (80)31:34+2:255:24
7Sebastian DalandH20 Elit (55)25:31+2:105:41
9Johan HögstrandH21 Elit (80)31:45+2:365:26
9Karin NobornD45 (96)26:06+3:388:33
9Signe HördegårdhD14 (128)26:13+4:278:51
11Joshua DudleyH21 Elit 2 (52)37:24+4:446:32
11Per AndreassonH35 (28)40:24+11:038:32
11Jens WängdahlH21 Elit (80)32:15+3:065:31
14Ingrid AndreassonD10 (28)25:00+12:1712:30
14Håvard Sandstad EidsmoH21 Elit (80)32:49+3:405:37
17Johan LidströmÖppen motion 8 (126)33:56+8:047:22
17Peter AspH45-2 (88)28:50+5:597:22
19Jenny JohanssonÖppen motion 8 (126)34:53+9:017:35
22Elin PetterssonD21 Elit (55)36:51+6:517:37
25Arvid VågH21 Elit (80)33:43+4:345:46
27Stefan KinellH45-2 (88)31:20+8:298:00
28Erica PetterssonD21 Elit (55)38:14+8:147:54
29Lars G JohanssonH55 (123)32:33+7:538:56
34Elin NobornD12 (95)31:49+10:4912:00
37John LandstedtÖppen motion 8 (126)40:40+14:488:50
42Elin HögstrandD21 Elit (55)41:49+11:498:39
44Frida BakkmanD21 Elit (55)41:58+11:588:41
44Dag BlandkjennH21 Elit (80)35:11+6:026:02
46Andreas SølbergH21 Elit (80)35:35+6:266:06
48Maria AspD45 (96)39:42+17:1413:00
53Nils AndreassonH12 (88)32:17+14:2412:19
67Eric OlofssonÖppen motion 5 (131)1:10:07+39:5120:22
71Mats G AnderssonH55 (123)40:14+15:3411:03
73Vetle Ruud BråtenH21 Elit (80)47:57+18:488:13
73Henrik ErdalenH50-2 (86)50:33+24:2112:57
74Lukas ErdalenH14 (139)34:24+13:4311:10
77Karin EdeskogÖppen motion 5 (131)1:15:46+45:3022:01
84Anna-Lisa KinellD14 (128)43:30+21:4414:41
89Daniel LarssonÖppen motion 8 (126)1:03:09+37:1713:43
97Rikard AndreassonÖppen motion 8 (126)1:05:38+39:4614:16
128Jakob AspH16 (159)38:15+19:1111:13
140Tage KinellH16 (159)43:57+24:5312:53
144Kjell EhrencronaÖppen motion 7 (190)54:58+36:5618:23
158Katarina FränkelÖppen motion 7 (190)59:59+41:5720:03
Siri HöyeInskolning (20)fullföljt
Vera LindbergU2 (32)ej godkänd
Jimmy PetterssonÖppen motion 8 (126)ej godkänd
Olivia AspD18 Elit (67)ej start
Artur StjernlöfH12 (88)ej start
Robert EneljungH45-2 (88)ej start
Marie-Louise StjernlöfD40 (65)ej start
Vide EneljungH16 Kort (4)ej start
Bjarne BäcklundH50-2 (86)ej start
Sandra PerssonÖppen motion 8 (126)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser