*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

Sjövalla FK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Solveig HedenblomD65 (21)26:55+0:2610:53
6Noah HedenblomH12 (88)20:46+2:537:55
8Emelina HolmqvistD12 (95)25:17+4:179:32
10Johan HjelmérH20 (15)31:59+6:478:50
13Märta LjungbergD18 Elit (67)30:40+3:598:09
13Sören SvenssonH70 (43)32:26+8:0410:46
15Elsa ArvidssonD12 (95)27:05+6:0510:13
16Eleonora AlinderD16 (123)28:40+5:408:33
19Per-Arne WahlgrenH55 (123)30:36+5:568:24
21Vera ArvidssonU2 (32)31:04+13:4515:32
21Jesper RandåkerH10 (59)19:59+7:129:36
22Lukas RandåkerH12 (88)24:40+6:479:24
27Wilmer HolmqvistH18 (27)54:39+28:1015:05
28Karin WahlgrenD60 (36)34:58+13:2214:09
29Vera HöglundD12 (95)29:40+8:4011:11
31Linda HedenblomD40 (65)43:56+12:3511:17
31Hans WedbergH55 (123)32:45+8:058:59
37Einar BeckmanH12 (88)28:18+10:2510:48
37Fabian AlinderH14 (139)27:11+6:308:49
39Ulrika LogrenÖppen motion 5 (131)59:49+29:3317:23
40Alvar HedenblomH10 (59)29:29+16:4214:10
41Maria HöglundD40 (65)49:21+18:0012:41
48Linnea Wedberg-KilnäsD18 Elit (67)37:31+10:509:58
48Tobias HolmqvistH40 (100)34:26+12:028:40
49Staffan OlofssonH50-1 (91)39:27+13:5310:10
50Åse SundinD45 (96)40:05+17:3713:08
54Martin AnderssonH40 (100)36:33+14:099:12
55Eric OlofssonH12 (88)32:20+14:2712:20
57Ingrid AlinderD40 (65)1:13:18+41:5718:50
60Olivia LundstedtD16 (123)36:47+13:4710:58
62Linda RandåkerD40 (65)1:26:39+55:1822:16
69Signe LundqvistD14 (128)39:31+17:4513:21
70Magnus OhlssonH55 (123)40:09+15:2911:01
73Lars LjungbergH50-1 (91)51:36+26:0213:17
76Calle Randåker BokedalH45-2 (88)51:01+28:1013:02
76Magnus AlinderH40 (100)45:48+23:2411:32
83Hannes EssungerH16 (159)29:24+10:208:37
84Henrik EssungerH45-2 (88)55:33+32:4214:12
87Klara Wedberg-KilnäsD14 (128)44:43+22:5715:06
87Ebbe HolmqvistH16 (159)29:40+10:368:41
96Adam GranhageH14 (139)39:41+19:0012:53
110Philip MullinsH55 (123)59:33+34:5316:21
115Linus AlinderH14 (139)47:53+27:1215:32
138Jonas LundqvistÖppen motion 7 (190)53:02+35:0017:44
152Axel BjörkmanH16 (159)54:47+35:4316:03
Per SöderbergH45-2 (88)ej start
Claes BjörkmanH45-2 (88)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser