Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

Attunda OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulla MolinD55 (52)25:258:16
1Lars Håkan SandvikH50-1 (91)25:346:35
3Marcus BarbozaH14 (139)21:41+1:007:02
6Kristina Nygren FriskD70 (12)48:51+15:2918:51
7Sofia IversD18 Elit (67)29:34+2:537:51
7Björn-Ove PetterssonH60 (80)28:22+4:498:07
10Marcus SteneboH16 (159)21:24+2:206:16
11Kalle PerssonH55 (123)30:00+5:208:14
14Margareta HallménD65 (21)38:22+11:5315:31
15Anne-Christine SchunnessonD60 (36)27:27+5:5111:06
17Axel WrådheH21 Elit (80)33:06+3:575:40
22Sven HedmanH65 (63)33:03+10:0510:25
22Joel WallnerH14 (139)25:01+4:208:07
23Malte HallmanH10 (59)20:42+7:559:57
26Göran LarboH70 (43)37:59+13:3712:37
26Anders HallménH65 (63)33:36+10:3810:35
26Jenny WallnerD40 (65)41:17+9:5610:36
28Thomas PetterssonH21 Elit 2 (52)42:14+9:347:23
28Leif NordinH70 (43)41:22+17:0013:44
32Annika LindbergD50 (81)34:24+10:4711:21
38Madelene BarbozaD50 (81)36:01+12:2411:53
39Malin StrömqvistD14 (128)32:25+10:3910:57
43Jenny HallmanÖppen motion 8 (126)43:20+17:289:25
45Samuel LindénH18 Elit (83)28:58+8:177:12
51Roger LindénH50-1 (91)40:02+14:2810:19
52Andreas FredrikssonH45-1 (91)38:46+14:529:47
54Karl EngesH21 Elit (80)36:24+7:156:14
65Björn LöfdahlH21-2 (79)57:59+28:5911:48
66Håkan RedtzerH55 (123)38:11+13:3110:29
77Svante SandvikH14 (139)34:42+14:0111:15
80Karin SteneboÖppen motion 8 (126)59:15+33:2312:52
81Magnus StrömqvistH45-1 (91)50:41+26:4712:47
84Marie HerrnholdÖppen motion 8 (126)1:01:16+35:2413:19
84Mikael WirénH55 (123)43:05+18:2511:50
85Daniel WallnerH45-1 (91)56:20+32:2614:13
98Jessica StrömqvistÖppen motion 7 (190)44:55+26:5315:01
Oskar DanielsH21 Elit (80)ej godkänd
Ulrik IversH50-1 (91)ej godkänd
Elis IversH16 (159)ej godkänd
Viktor SoneH16 (159)ej godkänd
Göran FriskH70 (43)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Marianne HenkeD40 (65)ej start
Vilma NilssonD14 (128)ej start
Terese HerlinD21 (105)ej start
Karl-Gunnar KarnebäckH60 (80)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser