Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: söndag 13 oktober 2019

Eksjö SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Fanny SundbladD20 Elit (34)27:17+0:296:45
2Elin GöthU4 (4)1:23:14+51:4928:07
2Linda NordinD40 (65)31:32+0:118:06
2Sanna FastD21 Elit (55)30:41+0:416:21
4Arne BackH65 (63)25:06+2:087:55
5Ing-Marie BackD65 (21)28:59+2:3011:44
9Siri SuterD20 Elit (34)29:35+2:477:19
10Hugo DjurstedtH18 Elit (83)23:28+2:475:50
11Susanna DjurstedtD50 (81)28:58+5:219:33
16Hugo JakobssonH18 Elit (83)25:00+4:196:13
18Stefan DjurstedtH50-1 (91)30:27+4:537:50
18Gabriella S BerganderD21 Elit (55)35:59+5:597:26
19Jonas SoldiniH20 Elit (55)27:10+3:496:03
19Linnéa EdvardssonD12 (95)27:32+6:3210:23
21Elisabeth HagelbergD40 (65)39:09+7:4810:03
21Irina LazarevaD20 Elit (34)36:01+9:138:54
22Agnes DjurstedtD16 (123)28:54+5:548:37
23Adam SandstedtH21-2 (79)37:26+8:267:37
29Georg GröllH20 Elit (55)29:44+6:236:38
30Mattis PerssonH18 Elit (83)26:53+6:126:41
30Ann-Christine LööfD60 (36)36:51+15:1514:55
32Vilmer HagelbergH10 (59)24:41+11:5411:52
33Alva HagelbergD14 (128)31:25+9:3910:36
40Clemens WolframH20 Elit (55)32:20+8:597:13
46Wilma BerganderD18 Elit (67)37:23+10:429:56
48Thea Nordin AbajiD16 (123)34:18+11:1810:14
50Lars HagelbergH50-1 (91)40:00+14:2610:18
53Simon FreylandH20 Elit (55)53:36+30:1511:57
54Oskar SvahnH20 Elit (55)54:57+31:3612:15
56Vera ChiusoleD18 Elit (67)41:08+14:2710:56
60Pelle JakobssonH12 (88)34:12+16:1913:03
67Sara BerganderÖppen motion 8 (126)53:19+27:2711:35
69Tilda HagelbergD16 (123)38:39+15:3911:32
75Anette OlssonD50 (81)1:02:15+38:3820:32
78Susanne BerganderÖppen motion 5 (131)1:16:12+45:5622:09
78Simon SvahnH18 Elit (83)41:23+20:4210:17
82Jonas HåkanssonH40 (100)47:25+25:0111:56
101Julia AbajiD14 (128)47:18+25:3215:58
122Ruben QwickH14 (139)1:06:30+45:4921:35
Hans PansellÖppen motion 5 (131)ej godkänd
Ella PerssonD16 (123)ej godkänd
Klara HöglundD18 Elit (67)ej godkänd
Agnes AdolfssonD21 (105)ej start
Andreas BerganderH21 Elit (80)ej start
Simon NilssonH21-2 (79)ej start
Jenny JakobssonÖppen motion 5 (131)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser